Oceny Projektów WPAM - Lato 2018/2019
 Share
The version of the browser you are using is no longer supported. Please upgrade to a supported browser.Dismiss

View only
 
 
ABCDEF
1
OsobaProjektOpis projektuTermin oddania projektuOcenaZaliczone
2
Szymon SzymborskiZdalnie sterowany pojazd mobilnyProjekt zakłada stworzenie zdalnie sterowanego, jeżdżącego pojazdu mobilnego. Motywacją do stworzenia takiego projektu jest fakt, iż latające drony oraz aplikacje umożliwiające połączenie z nimi i sterowanie nimi zyskują na popularności. Brakuje jednak analogicznych rozwiązań na potrzeby małych pojazdów jeżdżących po ziemi. Do wykonania projektu konieczne jest skonstruowanie urządzenia (pojazdu mobilnego) oraz zaimplementowanie dwóch osobnych aplikacji na urządzenia mobilne. Pierwszą z nich jest aplikacja zarządzająca pojazdem - oparta na Arduino. Do modułu Arduino zostaną podłączone sterowniki silników (do napędzania i poruszania kołami bądź gąsienicami) oraz moduł Bluetooth do komunikacji z pilotem. Druga aplikacja będzie pilotem, który pozwoli na sterowanie pojazdem z poziomu urządzenia mobilnego (smartwatcha). Zostanie ona wykonana w jednej z popularnych technologi z wykorzystaniem API Bluetooth. Według początkowego planu aplikacja miała powstać na system Android, jednak po otrzymaniu informacji o stopniu skomplikowania obsługi Bluetooth w tym systemie - powstanie ona na urządzenie z systemem Tizen.
3
Maciej ZawilskiO, Kurka! Chciałbym stworzyć aplikację na platformę iOS wspomagającą grzybiarzy poprzez:
- przeglądanie atlasu najpopularniejszych w Polsce grzybów (z uwzględnieniem ich jadalności, typowych miejsc występowania i zdjęć), grzyby w atlasie można filtrować po kolorze, kształcie grzybni itd,
- umożliwienie zaznaczenia na mapie (przy pomocy Google Maps) miejsc, w których poprzednio znaleziono grzyby (wraz z gatunkiem i liczbą) w celu usprawnienia następnych grzybobrań - jak wiadomo, grzyby rosną w tym samym miejscu z którego zostały wcześniej zebrane,
- ocenianie danej sesji grzybobrania na podstawie licznika kroków urządzenia oraz liczby zebranych grzybów, zapisywanie najlepszych sesji (pod względem łącznej liczby zebranych grzybów, pod względem stosunku grzyby/liczba kroków oraz stosunku grzyby/czas) w pamięci urządzenia,
- łączenie się z Weather API w celu określenia warunków do grzybobrania (jeśli poprzedni dzień był deszczowy i ciepły, istnieje większa szansa na owocne zbiory).
4
Michał GoworkoSimplySmartHouseAplikacja mobilna na platformę Android umożliwiająca komunikację i zarządzanie urządzeniami IoT (odczytywanie danych z czujników, wysyłanie poleceń do urządzeń). Wykorzystane zostanie Raspberry Pi z podłączymi czujnikami, kamerą (ewentualnie także inne elementy elektroniczne i/lub monitorowanie np. stanu komputera). Jedną z ciekawszych funkcji będzie powiadomienie o wykryciu przez kamerę ruchu - potencjalnego intruza. (prawdopodobnie wykorzystujące Firebase Cloud Messaging). Aplikacja będzie komunikowała się ze stworzonym serwerem backend'owym (Spring Boot) odpowiedzialnym za zbieranie danych i przetwarzanie żądań. Obsługiwane będa konta użytkowników i ich autoryzacja. Dodatkowa funkcjonalność to możliwość sprawdzenia lokalizacji urządzeń (np. historycznych lokalizacji własnego telefonu lub lokalizacji innego urządzenia w przypadku kradzieży/zgubienia) i wyświetlanie ich w aplikacji przy użyciu map Google.
5
Gabriela BereckaHealthy lifestyle appAplikacja na iOS wspomagająca prowadzenie zdrowego trybu życia, pozwala na:
1. wpisywanie codziennych celów wraz z godziną ich zakończenia. Aplikacja przypomina o tych celach, pyta czy zostały zrealizowane zgodnie z założeniem.
2. zdefiniowanie stałego codziennego celu w postaci ilości kroków do wykonania. Jeżeli do ustalonej godziny cel nie zostanie zrealizowany, aplikacja wysyła powiadomienie oraz proponuje alternatywne ćwiczenia z bazy umieszczonej na zewnętrznym serwerze. (integracja np. z HealthKit)
3. określenie dziennej ilości posiłków, docelowej godziny wstania oraz położenia się spać. Na tej podstawie oblicza optymalny czas na zjedzenie posiłku (tak aby zachowane były równe odstępy czasowe) i przypomina o tym.
Aplikacja powinna mieć przyjemny UI, ponieważ towarzyszy użytkownikom w codziennym życiu.
6
Krzysztof ZającBTS TrackerAplikacja umożliwiająca rejestrowanie trasy, którą pokonuje użytkownik pod kątem połączenia z kolejnymi stacjami bazowymi wraz z przemieszczaniem się smartfona, tworząc mapę połączeń z kolejnymi stacjami bazowymi. Monitorowanie odbywa się na żądanie użytkownika, na bieżąco analizując stację bazową z którą połączony jest smartfon i wykreślając drogę w linii prostej do obecnego BTSa. Zakończenie monitorowania oznacza zapisanie przebytej trasy wraz z mapą połączeń ze wszystkimi "odwiedzonymi" BTSami oraz stworzenie statystyki średniej siły sygnału połączenia z każdą kolejną stacją bazową.
Do stworzenia mapy wykorzystane zostaną Google Maps, natomiast informacje o położeniu stacji bazowych pobierane będą z jednego z oferujących takie dane API (OpenCellID, mylnikov.org). Zapisane trasy przechowywane i synchronizowane będą przy użyciu Firebase. Firebase wykorzystany zostanie również do obsługi logowania, przy użyciu konta Google lub Facebooka. Użytkownik ma wgląd do historii wszystkich swoich przebytych tras.
7
Damian Zbigniew FroniaStunderAplikacja dla studentów (w wersji podstawowej pewnie tylko studentów EiTI) pozwalająca na uzyskanie szybkich korepetycji, np. przed kolokwium, z danego obszaru/dziedziny nauki. Aplikacja będzie sprawdzała czy studenci posiadający wiedzę z danego przedmiotu znajdują się w okolicy wydziału - promień 500m-1km. I pozwoli na wyświetlenie informacji o nich na Google Mapsach w postaci markerów. Jeśli uznamy że dana osoba jest tą, która może nam pomóc, użytkownik będzie miał możliwość wysłania zapytania o nawiązanie kontaktu w celu uzyskania pomocy. Gdy zapytanie zostanie zaakceptowane to będzie można przejść do czatu między użytkownikami w celu ustalenia szczegółów. Dane o użytkownikach, ich położeniu i wszystkie inne rzeczy związane z przechowywaniem danych będą trzymane w Firebase.
8
Miłosz DźwigałaAplikacja pozwalająca na podgląd pozycji autobusów i tramwajów w Warszawie na żywo, wraz z opcją wyznaczania trasy na podstawie aktualnych i przewidywanych opóźnieńIstnieją już aplikacje pozwalające na wyznaczanie trasy komunikacją miejską oraz aplikacje pozwalające na podgląd pozycji pojazdów na żywo, jednak nie ma żadnej, która wykorzystywywałaby dane o położeniu pojazdów i jego zmianach, w celu optymalizacji wyznaczanej trasy. Dzięki monitorowaniu pojazdów na bieżąco, możliwe będzie wyznaczenie (z dużym prawdopodobieństwem) najoptymalniejszej trasy w danym momencie. Dodatkowo możliwe będzie wyznaczanie trasy w przyszłości (planowanie podróży), które na podstawie danych historycznych oraz w miarę możliwości uczenia maszynowego będzie w stanie wyznaczyć szybszą trasę niż aplikacje korzystające jednynie z danych rozkładowych. Aplikacja korzystać będzie z API udostępnianego przez um.warszawa, rozkładów jazdy udostępnianych przez warszawski ZTM oraz map google. Aplikacja wymaga implementacji części backendowej, która zostanie umieszczona w chmurze, oraz części frontendowej dla użytkownika, która prawdopodobnie zostanie zrealizowana w React Native. Projekt dwuosobowy.
9
Łukasz LepakAplikacja pozwalająca na podgląd pozycji autobusów i tramwajów w Warszawie na żywo, wraz z opcją wyznaczania trasy na podstawie aktualnych i przewidywanych opóźnień.Istnieją już aplikacje pozwalające na wyznaczanie trasy komunikacją miejską oraz aplikacje pozwalające na podgląd pozycji pojazdów na żywo, jednak nie ma żadnej, która wykorzystywywałaby dane o położeniu pojazdów i jego zmianach, w celu optymalizacji wyznaczanej trasy. Dzięki monitorowaniu pojazdów na bieżąco, możliwe będzie wyznaczenie (z dużym prawdopodobieństwem) najoptymalniejszej trasy w danym momencie. Dodatkowo możliwe będzie wyznaczanie trasy w przyszłości (planowanie podróży), które na podstawie danych historycznych oraz w miarę możliwości uczenia maszynowego będzie w stanie wyznaczyć szybszą trasę niż aplikacje korzystające jednynie z danych rozkładowych. Aplikacja korzystać będzie z API udostępnianego przez um.warszawa, rozkładów jazdy udostępnianych przez warszawski ZTM oraz map google. Aplikacja wymaga implementacji części backendowej, która zostanie umieszczona w chmurze, oraz części frontendowej dla użytkownika, która prawdopodobnie zostanie zrealizowana w React Native. Projekt dwuosobowy.
10
Marek PankowskiPodpis cyfrowy w sieci BlockchainProjekt polega na podpisywaniu dokumentów za pomocą swojego profilu użytkownika znajdującym się w telefonie za pomocą skanowania kodów dokumentów a następnie zapisywanie faktu podpisania dokumentu do sieci Blockchain. Osoba będzie mogła stworzyć swój profil w aplikacji mobilnej, a następnie również za jej pomocą utworzyć parę kluczy prywatnych i pulicznych. Klucz publiczny będzie sparowany z naszym profilem i będzie głównym dowodem naszej aktywności w sieci, a klucz prywatny będzie znany tylko nam, za jego pomocą będziemy dokonywać podpisów, które następnie za pomocą aplikacji będziemy przesyłać do sieci Blockchain. Pierwotnie planuję tworzyć z dokumentów specjale kody (QR, kreskowe - nie ustaliłem jeszcze tego dokładnie), które po zeskanowaniu będą w stanie odczytywać skąd ten dokument pochodzi i czy jego zawartość nie została zmieniona. Po zeskanowaniu kodu podpis zostanie wysłany do sieci Blockchain, na obecną chwilę jeszcze nie ustaliłem jej architektury, jednak prawdopodobnie zawężę ją do rozwiązań Ethereum / Hyperledger.
Dzięki takiemu rozwiązaniu pozbędziemy się potrzeby przetrzymywania kopii dokumentów, umów w formie fizycznej w urzędach a uwierzytelnienie podpisów i stron kontraktu będzie trwało szybciej. Oficjalna nazwa aplikacji jeszcze będzie ustalana.
11
Tomasz GałeckiPrivateBOINCAplikacja na Androida do partycypacji w nieoficjalnej/zamkniętej puli obliczeniowej BOINC (zamkniętej w sensie, że dostępnej tylko np. w jednej sieci lokalnej). Telefon może pełnić rolę pracownika. Warunki rozpoczęcia wykonania przetwarzania opierałyby się na podłączeniu do ładowarki i obecności w sieci wifi. Wykorzystałbym dostępną bibliotekę na androida dla systemu BOINC do obsługi komunikacji z pulą obliczeniową.
Dodatkowo podczas przetwarzania zadania byłyby zbierane lokalnie statystyki wykorzystania procesora/RAMu i rysowane wykresy.
12
Dominik Marek OrlińskiAutostopMoja aplikacja ułatwi życie autostopowiczom. Użytkownicy podzieleni będą na dwa typy: kierowców i autostopowiczów. W aplikacji autostopowicz będzie mógł udostępnić swoją lokalizację innym użytkownikom, podać dane o tym kim jest, kto z nim jest, dokąd jedzie. Dzięki temu uczynni kierowcy będą wiedzieć gdzie szukać autostopowiczów i czy w ogóle mogą im pomóc. Autostopowicze będą mogli dodawać dane o miejscach, z których zostali zabrani (czy polecają to miejsce, jak długo stali, jaki sposób łapania przyniól efekt etc). Autostopowicze i kierowcy bedą mogli nazwajem się oceniać - polecać, odradzać. Aplikacja powstanie na Androida.
13
Łukasz WlazłyLong HoursW ramach projektu stworzona zostanie aplikacja do moniotorowania czasu pracy. Użytkownik będzie mógł ręcznie zaznaczać rozpoczęcie i zakończenie pracy lub oznaczyć miejsce pracy na mapie. W przypadku korzystania z geolokalizacji, aplikacja automatycznie uruchomi licznik i zatrzyma go w momencie opuszczenia danego obszaru. Dodatkowo użytkownik będzie mógł wygenerować tygodniowy/miesięczny raport i zapisać go na swoim dysku Google. Geolokalizacja będzie korzystała z Google Maps, natomiast raporty będą generowane przy pomocy Google Sheets API.
14
Damian ChilińskiMobilny IPAMMobilny system typu IPAM (szeroko pojety) do szybkiej dokumentacji i podgladu infrastruktury klientow dla firm integratorskich, glownie nastawiony na prace on-site integratorow wykonujacych operacje w wielu firmach (profile infrastruktury per klient). Mozliwosc szybkiej identyfikacji urzadzen w racku na podstawie zeskanowanych kodow kreskowych / numerow seryjnych / polozenia w racku (urzadzenia czesto wystepuja w klastrach / zbiorowiskach identycznych urzadzen) celem wprowadzenia / podejrzenia ich konfiguracji (z naciskiem na cechy fizyczne, przydatne przy wprowadzaniu zmian w infrastrukturze bedac w datacenter / serwerowni typu przydzial interfejsow w urzadzeniu do VLANow, kart sieciowych, poswiadczenia i adresacja/parametry portow szeregowych mgmt itp)

Aplikacja przystosowana do pracy w warunkach offline (serwerownie ekranowane elektromagnetycznie w obiektach militarnych/rzadowych/innych infrastrukturach krytycznych) z bardzo duzym naciskiem na zapewnienie bezpieczenstwa i poufnosci danych (dodatkowe zabezpieczenie kryptograficzne). Mozliwa jednak rozbudowa o synchronizacje i wymiane informacji o infrastrukturach z innymi czlonkami zespolu pracujacego z danym klientem przy uzyciu lokalnego servera w firmie (po odzyskaniu lacznosci).
15
Piotr PutonStacja pogodowaStacja pogodowa = aplikacja na Androida + mikrokontroler lub FPGA. Część sprzętową stanowiłaby gotowa płytka rozwojowa z mikrokontrolerem STM32 lub układem FPGA Xilinx oraz czujniki temperatury, ciśnienia, wilgotności i fotorezystor. W samej aplikacji wyświetlanie danych, pobieranie ewentualnie ,,brakujących" informacji (np. czas wschodu i zachodu słońca, siła i kierunek wiatru) z użyciem np. Yahoo Weather API. Mierzone wartości zbierane i przetwarzane (np. wykorzystując Firebase), pozwoli to na wyświetlanie prostych statystyk użytkownikowi aplikacji np. średniej wartości temperatury z ostatniego tygodnia. Komunikacja telefon-mikrokontroler/FPGA za pomocą USB, a ściślej wirtualnego portu szeregowego.
16
Patryk BarańskiPanel sterowania robota przemysłowegoWidoki w aplikacji:
- wybór programu robota, trybu działania
- ruch robotem w trybie "jog"
- konserwacja robota
- zmienne przekazywane do robota
- lista alarmów

Zewnętrzne API:
-komunikacja ze sterownikiem robota (WiFi)
17
Łukasz ŚwitajPowiedz COTONarzędzie do rozpoznawania przedmiotów- kotlin + vision api.
Dokumentacja wstępna w formacie pdf - https://wutwaw-my.sharepoint.com/:b:/g/personal/01121864_pw_edu_pl/Eet6ekCqLGRHsvx_noa_S7sBJRO1PQ7P5jwCBpDXL5D1Uw?e=OwWb50
18
Kamil TuszyńskiAplikacja wspomagająca zarządzanie planem treningowym na siłowniGłównym celem aplikacji jest umożliwienie tworzenia szablonów planów treningowych, a następnie wykonywania tych planów (zapisywanie różnych zmiennych np. ciężaru).
Należy również zapewnić możliwość edytowania wykonywanego już planu (możemy doznać kontuzji i chcieć zastąpić niektóre ćwiczenia).
Aplikacja powinna pozwalać na:
- dodawanie ćwiczeń do bazy, opcjonalnie opis ćwiczenia i link do jego wykonywania np. na Youtube
- logowanie przy użyciu zewnętrznych serwisów (Google, Facebook itp.)
- wybieranie siłowni, na której wykonywano trening (przy użyciu Google Maps)
- odmierzaniu czasu przerw pomiędzy seriami ćwiczeń i liczenie liczby serii już wykonanych
- dzielenie swoich danych między urządzeniami przy użyciu własnego konta
Ponadto aplikacja powinna tworzyć wykresy parametrów treningowych takich jak objętość, intensywność itp.
19
Mateusz RogalskiNotatki powiązane z lokalizacjąAplikacja na telefony z systemem Android umożliwiająca tworzenie i pracę z notatkami/zadaniami powiązanymi z lokalizacją. Jeżeli użytkownik zbliży się wystarczająco do lokalizacji, z którą powiązana jest jakaś notatka – wtedy otrzyma powiadomienie wraz z treścią tej notatki. Notatkę/zadanie będzie można stworzyć sobie lub komuś. Aby móc stworzyć notatkę komuś, osoba ta będzie musiała udostępnić nam taką możliwość. Otrzymując zadanie/notatkę od kogoś będziemy mogli je zaakceptować lub odrzucić. Osoba zlecająca dostanie powiadomienie o naszym wyborze. Jeśli wykonamy zadanie będziemy mogli zmienić status tego zadania/notatki, tym samym powiadomimy o tym osobę zlecającą. Do logowania do aplikacji będzie używane konto Google. Do wyszukiwania lokalizacji będą wykorzystywane mapy i api do znajdowania współrzędnych obiektów po nazwie. Aplikacja będzie przechowywała informacje lokalnie w bazie danych na telefonie, a także na serwerze, który dodatkowo będzie wspierał komunikację między użytkownikami.
20
Dawid ZawrotnyAplikacja do dzielenia się narzędziamiTechnologie: flutter, Firestore (baza danych, geoqueries), Google Maps. Potrzebujemy pilnie jakiegoś narzędzia. Szukamy wśród użytkowników np. naszego bloku osób, które chcą się takim narzędziem podzielić / skanujemy obszar w danej odległości w poszukiwaniu takich osób. Do tego system kudosów/ocen dla użytkowników, którzy najczęściej się dzielą.
21
Jakub MazurTowarzysz PosiłkuBardzo często zdarza się że mamy przerwę na posiłek, ale nie za bardzo jest z kim wyjść.
Aplikacja miała by na celu sparować ze sobą 2 osoby o podobnych upodobaniach kulinarnych i zainteresowaniach, aby mogły towarzyszyć sobie w trakcie posiłku. Scenariusz użycia :
- udostępniamy swój terminarz na dany dzień, w szczególności określamy kiedy mamy wolną chwilę na posiłek
- w swoim profilu opisujemy co lubimy jeść (jaki rodzaj kuchni, ulubione miejsca) oraz dodajemy coś o sobie (np. muzyka/filmy, hobby etc.)
- na podstawie naszych upodobań i naszej aktualnej lokalizacji aplikacja pozwala wyszukać osoby w pobliżu, które pasują do nas swoimi upodobaniami i wysyła zaproszenie, podając jednocześnie listę proponowanych lokali (dodatkowo pokazując nam je na mapie)
22
Michał MisiewiczAplikacja klasyfikująca sentyment tekstu uzyskanego z wykorzystaniem kamery.W ramach projektu planuje stworzyć aplikacje która będzie klasyfikowała tekst uzyskany z aparatu na podstawie sentymentu autora. Korzystanie z aplikacji będzie polegało na wykonaniu zdjęcia. Następnie aplikacja oznaczy na ekranie wykryte obszary z tekstem. Klikając w dany obszar uruchamia klasyfikacje tekstu. Aplikacja będzie posiadać mechanizm logowania i przechowywać w backendzie historyczne wyniki klasyfikacji. Proponowane technologie: Android, Kotlin, Firebase, MLKit, GCP Cloud Natural Language API lub własny model klasyfikacji sentymentu.
23
Rafał KoguciukZnajdź mojego psaAplikacja na Androida umożliwiłaby zamieszczanie i przeglądanie ogłoszeń z okolicy, korzystając z geolokalizacji. Z aplikacji korzystałyby dwie grupy ludzi:
1. Osoby posiadające psa, które nie chcą bądź nie mogą wyprowadzić swojego psa. Taka osoba loguje się do aplikacji i zamieszcza ogłoszenie, w którym prosi o wyprowadzenie swojego psa, opisuje miejsce i godzinę. Może zaoferować drobną opłatę. Lub wyszukuje na liście osoby znajdujące się w pobliżu, które zaoferowały się, że mogą w ten dzień wyprowadzić czyjegoś psa.
2. Osoby, które chętnie zabrałyby czworonoga na spacer w zamian za drobną opłatę. Taka osoba loguje się do aplikacji i przegląda ogłoszenia, może zamieścić swoje ogłoszenie.
Użytkownicy będą mogli komunikować się ze sobą poprzez wiadomości. Aplikacja korzystałaby z Google Maps, aby lokalizować użytkowników. Użytkownicy mogli by sobie nawzajem wystawiać opinie.
24
Izabela DuszaAthleticSnooping - wyniki polskich lekkoatletówAplikacja na system android, służąca do pobierania z bazy PZLA (obsługiwanej przez firmę Domtel) wyników polskich lekkoatletów.
Dane pobierane z bazy będą dotyczyły zarówno najnowszych osiągnięć, jak i danych historycznych.

Założenia aplikacji:
- przygotowanie widoków z wynikami danego zawodnika: podział na sezony startowe, wyróżnione PB (personal best), SB (season best), oraz ew. WR (world record), NR (national record) etc.;
- dla każdego zawodnika wykres postępu w danych dyscyplinach: sezonowy, życiowy
- statystyki dla wybranych konkurencji: przedstawienie najlepszych wyników sezonu i wszechczasów
- możliwość dodawania przez użytkownika "ulubionych" sportowców/dyscyplin: otrzymywanie powiadomień w momencie pojawienia się nowego wyniku/rekordu
25
Bartłomiej Krzysztof MielczarekCutting Optimization AppAplikacja do wyznaczania optymalnych cięć w np. cieście na pierogi. Korzystając z kamery oraz ARCore wyświetla znalezione najlepsze miejsca do wykonania cięcia.
26
Konrad KucharczykSnowTimeMoim pomysłem jest aplikacja na stok dla narciarzy / snowboardzistów. Podstawowym założeniem byłby odczyt wysokości, przejechanych kilometrów, maksymalna prędkość, amplituda wysokości - Endomondo na sterydach.
Dodatkowo przy wchodzeniu na stok możliwe byłoby wskazanie godziny zamknięcia wyciągów. Na tej podstawie można oszacować ile zajmie przemieszczenie się z aktualnego miejsca do wyjścia. Jeśli kończy się czas to użytkownik dostaje powiadomienie, że warto już wracać.
Zapisać można również numery alarmowe, informację o ubezpieczeniu itd.
Dostępne byłyby filmiki z YouTube na temat konkretnych tricków / techniki jazdy.
Jeśli starczy czasu to dodanie pogody na najbliższy okres wraz z alertem, że nadchodzi jakieś niebezpieczeństwo.
Aplikacja w React
27
Maciej HanszkeMobilny Asystent TreningowyTracker ćwiczeń (biegu, pompek, być może jeszcze czegoś), z terminarzem i synchronizacją z zewnętrznym serverem
28
Daniel Paweł BigosDigiDocsProjekt dotyczący zarządzania pełnomocnictwami w oparciu o prywatny blockchain.
Aplikacja iOS umożliwiałaby:
- wystawienie pełnomocnictwa
- weryfikację
- śledzenie statusu pełnomocnictwa
- odwołanie pełnomocnictwa
- wykorzystanie pełnomocnictwa
Z zewnętrznych API: yubikey, google sign-in.
29
Piotr Marek ŻelazkoDigiDocsProjekt dotyczący zarządzania pełnomocnictwami w oparciu o prywatny blockchain.
Aplikacja iOS umożliwiałaby:
- wystawienie pełnomocnictwa
- weryfikację
- śledzenie statusu pełnomocnictwa
- odwołanie pełnomocnictwa
- wykorzystanie pełnomocnictwa
Z zewnętrznych API: yubikey, google sign-in.
30
Anna YelkinaBookScannerAplikacja na Android.
Użytkownik robi zdjęcie okładki książki i dostaje informacje o książce (ocenę, opis, opinię innych użytkowników).
Dodatkowe funkcje:
- Dodanie książek do swojej półki do różnych kategorii (chcę przeczytać, przeczytałem, biznes itd)
- Wyszukiwanie informacji o książce po nazwie

Urządzenia peryferyjne:
- Kamera telefonu

Zewnętrzne usługi:
- API rozpoznawania tekstu
- Serwis z książkami (np lubimyczytac.pl)
31
Marcin SucharskiAplikacja do zdalnego zlecania zadań na sparowane komputery / serweryNa każdym komputerze znajduje się agent, który wykonuje zadania. Z poziomu komórki można zlecić zadanie do wykonania. Zostanie ono wykonane, gdy będzie to możliwe - jeśli komputer jest niedostępny, to zadanie będzie czekać w kolejce. Przykładowe zadania to: ściągnięcie filmu za pomocą youtube-dl, ściągnięcie pliku spod zadanego adresu, wykonanie aktualizacji, wydrukowanie pliku na lokalnej drukarce itd. Proste akcje wymagające 1-2 parametry, by nie wyszło z tego zaśmiecone UI.Każdy użytkownik posiada w aplikacji konto. Aby dodać komputer do konta należy zeskanować QR code wygenerowany przez agenta. Oprócz dodania agenta do konta, następuje wtedy wymiana klucza pomiędzy agentem, a komórką. Zadania wysyłane do agenta są szyfrowane i backend nie zna ich treści.Przykłady wykorzystania:
• Przeglądając Reddita w metrze znajduję link do dużego zbioru danych, na którym chciałbym wykonać w przyszłości analizę. Udostępniam link do niego z poziomu Reddita do swojej aplikacji i wybieram swój komputer w domu (jako agenta) oraz akcję "Download". Gdy ściąganie zostanie zakończone, otrzymuję powiadomienie o rezultacie na komórce.
• Przed wykonaniem powyższej akcji zorientowałem się, że nieopatrznie uspałem komputer przed wyjściem. Zlecam zadanie dla leżącego obok Raspberry Pi, by wysłał pakiet Wake-on-LAN do komputera.Założenia:
• Aplikacja mobilna działa na systemie Android pisana w języku Kotlin.
• Komputer / agenty działają na GNU/Linux. Implementacja w czymkolwiek (pewnie Python).
• Backend na AWS. Cognito do zarządzania użytkownikami, SQS + DynamoDB + AWS Lambda + API Gateway jako technologie implementacji.
• Akcje są zdefiniowane w agentach. Aplikacja mobilna nie ma zaszytych na stałe dostępnych akcji - operuje na ich definicjach. UI związane z parametrami dla akcji będzie dynamiczne.
32
Jakub KochanowskiAplikacja do tworzenia kolekcji kart MtGAplikacja ma za zdanie odczytywać i rozpoznać karty MTG korzystając z wbudowanej w urządzenie kamery. Po rozpoznaniu karty, aplikacja wykorzysta API udostępnione przez twórców tej karcianki w celu otrzymania wszystkich istotnych informacji o danej karcie. Po uzyskaniu informacji o skanowanej karcie zostaje ona dodana do reprezentacji cyfrowej osobistej kolekcji użytkownika.
33
Konrad SzczepaniakAplikacja zarządzająca planem dnia.Posiada ona dostęp do kalendarza użytkownika oraz jego lokalizacji. Jeśli użytkownik spóźni się na spotkanie to aplikacja zapyta go w powiadomieniach czy przesunąć kolejne spotkania/wydarzenia. W przypadku kiedy do wydarzenia wpisani są inni ludzie to aplikacja może powiadamiać ich automatycznie poprzez maila o przesunięciu/spóźnieniu. W przypadku przesunięcia wydarzenia aplikacja uwzględnia zmieniony czas dotarcia użytkownika do celu.
34
Kacper KępińskiFlightBuddyAplikacja miałaby na celu sparowanie osób, które lecą tym samym samolotem. Na lotnisku mamy zazwyczaj dużo czasu przed odlotem, które można wykorzystać na poznanie kogoś nowego.
Przykładowy przypadek użycia:
- Z listy dostępnych lotów wybieramy loty, w których będziemy uczestniczyć
- Zostanie nam udostępniona lista osób, które lecą razem z nami. Z tej listy możemy wybrać osobę, z którą chcielibyśmy porozmawiać
- Po wybraniu takiej osoby, dostajemy informacje kontaktowe udostępnione przez tę osobę, jeśli taka osoba się na to zgodzi
Aplikacja na Androida, więc chciałbym spróbować Kotlina, choć będzie to dla mnie nowa technologia. Do wyszukiwania lotów najprawdopodobniej SkyScanner Flight Search API.
Do tego można dołożyć logowanie poprzez Facebook API, które potem można wykorzystać w celu udostępnienia kontaktu osobie, z którą lecimy samolotem.
35
Michał Bogdan MalecAplikacja na system Android sterująca taśmą LED RGB podłączoną do Arduino. Aplikacja realizować będzie następujące funkcje:
-komunikacja na drodze Android-Arduino za pomocą bluetooth,
-zmiana kolorów na taśmie LED,
-wybór dowolnego koloru,
-sterowanie jasnością za pomocą modulacji PWM,
-tryb fade.
36
Karolina CabajAplikacja do znajdowania otwartych zajęć tanecznychAplikacja będzie umożliwiała tancerzom podróżującym po różnych miastach uczestniczenie w warsztatach tanecznych. Będzie ona posiadała dwa typy kont: organizatorów warsztatów i uczestników. Organizatorzy poprzez wykupienie pakietów będą mieli możliwość dodawania ogłoszeń o organizowanych wydarzeniach. Tancerze będą mogli znajdować warsztaty na podstawie lokalizacji. Dodatkowo będą oni mogli oceniać dane zajęcia. Prawdopodobnie zostanie dodane logowanie się przez Facebook, aby śledzić znajomych którzy również biorą udział w danym wydarzeniu.
37
Jakub JabłońskiQChatAplikacja umożliwia tworzenie tymczasowych kanałów chatu dostępnych dla osób znajdujących się w zbliżonej lokalizacji, w celu umożliwienia dzielenia się informacjami, które dotyczą głównie danej okolicy oraz zwykle są ważne jedynie przez w danej chwili, przez krótki czas.
Aplikacja daje możliwość tworzenia kanałów z różnych kategorii, w celu zwiększenia szansy uzyskania odpowiedzi oraz premiuje aktywnych użytkowników poprzez zbieranie punktów, które mogą potem zostać wykorzystane do zwiększenia zasięgu/liczby odbiorców.
38
Agnieszka DąbrowskaPending TasksAplikacja zapewniająca obsługę powiadomień o zadaniach do wykonania przesyłanych do innej osoby, w grupie lub do samego siebie. Aplikacja wykorzysta Google Maps API i Calendar Provider API, aby użytkownik, któremu zlecono zadanie, otrzymał powiadomienie o określonej godzinie lub w pobliżu określonej lokalizacji (wybierane przez twórcę zadania). Aplikacja umożliwi stworzenie zadania o określonym czasie ważności, otrzymanie zadania (w formie powiadomienia), zarezerwowanie zadania na określony czas (twórca i członkowie grupy otrzymają powiadomienie) lub odrzucenie zadania (twórca zadania otrzyma powiadomienie). W aplikacji do podglądu będą: zadania czekające na realizację, zrealizowane zadania i formularz zadania. Projekt zaplanowany na Androida w języku Java, korzystający z Firebase.
39
Radosław Świątkiewicz, Tomasz JakubczykJP100 detektorWykrywacz radiowozów za pomocą aparatu i sieci neuronowych z synchronizacją ostatnich zaobserwowań na synchronizowanych mapach między użytkownikami.
40
Magdalena RosochackaMyDoctorAplikacja służąca do komunikacji pacjent-lekarz. Lekarz ma możliwość podglądu listy swoich pacjentów (filtrowanie), zalecenia im testu diagnostycznego np. wykonania testu diagnostycznego na depresje, podglądu wyników swoich pacjentów, dodania do grupy nowego pacjenta. Pacjent ma możliwość przeglądania listy zarekomendowanych badań i wykonania badania.
41
Piotr AntosiukTripmateAplikacja łącząca ludzi chcących razem zwiedzać. Pozwala na dodanie swojego planu podróży na dany dzień - listy miejsc wraz z oznaczeniami na mapie, szacunkowym czasem potrzebnym na zwiedzenie danego miejsca oraz ewentualnymi kosztami wejściówek. Pozostali użytkownicy mogą wyszukiwać plany zwiedzania dodane w ich okolicy i dołączać do nich. Do oznaczenia miejsca na mapie będzie wykorzystywane API Google Maps. Plany podróży będą przechowywane w backendzie (Firebase). Użytkownicy mogą logować się do aplikacji przy użyciu kont Google.
Platforma: Android
Język: React Native
42
Mikołaj UmańskiWyszukiwarka filmów/serialiAplikacja pozwalająca użytkownikowi wyszukać film/serial na podstawie parametrów takich jak np. gatunek, oceny czy data wydania. Każdemu znalezionemu na podstawie parametrów filmowi będzie towarzyszyć dokładniejszy widok z zarysem fabuły, ocenami z różnych serwisów z recenzjami itp.
43
Sofia KrutkoFoodTripAplikacja na Android dla food tourists.
Obcokrajowiec przyjeżdża do Polski(albo do dowolnego innego kraju) i chce dowiedzieć się jakie są tradycyjne dania w tym kraju. Aplikacja wyświetla listę dań (żurek, pierogi itp.), użytkownik może przeczytać, co to jest, może spróbować danie i zostawić komentarz, wskazać gdzie go jadł.
44
Michał DerdakHematoAplikacja wspierająca studentów analityki medycznej w nauce oraz wykonaniu ćwiczeń laboratoryjnych z przedmiotu hematologia. Aplikacja będzie się składać z dwóch modułów. Pierwszy stanowi baza z obrazami rozmazów krwi oraz pytaniami do nich, np. na podstawie rozmazu ocenić rodzaj anemii. Drugi moduł wspiera studenta w ćwiczeniach laboratoryjnych.
Rozmaz krwi podzielony jest siatką. Następnie student zlicza rodzaje komórek w kolejnych elementach siatki i wprowadza to do aplikacji. Dzięki temu ma w aplikacji zapisane ilości komórek w całym rozmazie. Na podstawie wprowadzonych danych zostaną wyliczone pewne wskaźniki lub porównanie wyników z danego rozmazu z wartościami referencyjnymi.
45
Bartosz SowulCryptoMemesAplikacja na Androida pozwalająca użytkownikom na przesyłanie (generowanie i odczytywanie) zaszyfrowanych wiadomości lub plików do 16MB pod postacią obrazów (hostowanych w serwisie Imgur) przez różne komunikatory. Użytkownicy dodawaliby w aplikacji swoich znajomych (wymieniali się kluczami). Mieliby możliwość wyboru trybu działania aplikacji - szyfrowanie / deszyfrowanie wiadomości. Główny nacisk położony będzie na łatwą integrację z dostępnymi na rynku komunikatorami (opcje easy share i deep linki).
Zewnętrzne API: Imgur, Firebase
46
Krzysztof WyskielAndroPadAplikacja na Androida napisana w Javie emulująca pada do gier (układ wzorowany najprawdopodobniej na tym od Xboxa). Łączność z komputerem poprzez Bluetooth.
47
Przemysław WilczyńskiCzytnik cenProjekt polega na stworzeniu aplikacja będącej czytnikiem cen w supermarketach i zastąpieniu w ten sposób stacjonarnych czytników występujących w sklepach.
Użytkownik mógłby skanować kody kreskowe produktu za pomocą telefonu i otrzymywałby informacje o produkcie i cenie w danym sklepie (nazwa, podstawowe informacje, zdjęcie produktu, cena).
Rozpoznany produkt może dodać do swojej listy zakupów, tak aby po zeskanowaniu wszystkich produktów z koszyka i dodaniu ich do listy widział całkowitą wartość produktów w koszyku.
48
Krzysztof MrózKorona Gór PolskiAplikacja ma na celu odnotowywanie zdobywania 28 szczytów z Korony Gór Polski. Jej głównym założeniem jest oznaczenie się w momencie znalezienia się na konkretnym szczycie (oczywiście w momencie, kiedy aplikacja połączona z GPS faktycznie wykryje zdobycie tego punktu) i odnotowanie zdobycia danego szczytu. Jeśli zostaną zdobyte wszystkie szczyty, taka informacja również się pojawia. Dodatkowe funkcjonalności to planowanie wycieczek na dany szczyt Korony (aplikacja wyznacza trasę górską pod kątem wymagań zadanych przez użytkownika: długość, atrakcyjność, trudność...), oraz nawigacja po wyznaczonej trasie w trakcie wędrówki.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Korona_G%C3%B3r_Polski
49
Grzegorz WojciechowskiKalkulator składki na paliwoPropozycja aplikacji na Androida (zespół 2-osobowy):
Aplikacja wyliczająca składkę podróżnych na paliwo. Posiada ona bazę aut wraz z ich średnim spalaniem w cyklu miejskim bądź pozamiejskim (stworzone na podstawie raportów spalania z www.autocentrum.pl). Z użyciem Google Maps można sprawdzić ile kilomtrów pokonał osobno każdy podróżnych (bo dla przykładu dosiadali się w odległych od siebie miejscach) i na podstawie tej danej oraz ilości podróżnych w danej chwili + średniego spalania wyliczać składkę. Aplikacja zakłada pobieranie informacji o przebywaniu w pojeździe na podstawie lokalizacji kierowcy bądź też jakiegoś urządzenia kierowcy posługującego się bluetoothem (np. Beacon BLE (mało praktyczne, ale dla celów akademickich ciekawe do sprawdzenia jak się sprawuje) albo jego telefon) badając siłę sygnału.

Technologie:
- Android + Kotlin
- Firebase
- Bluetooth Low Energy
50
Cezary ModzelewskiKalkulator składki na paliwoPropozycja aplikacji na Androida (zespół 2-osobowy):
Aplikacja wyliczająca składkę podróżnych na paliwo. Posiada ona bazę aut wraz z ich średnim spalaniem w cyklu miejskim bądź pozamiejskim (stworzone na podstawie raportów spalania z www.autocentrum.pl). Z użyciem Google Maps można sprawdzić ile kilomtrów pokonał osobno każdy podróżnych (bo dla przykładu dosiadali się w odległych od siebie miejscach) i na podstawie tej danej oraz ilości podróżnych w danej chwili + średniego spalania wyliczać składkę. Aplikacja zakłada pobieranie informacji o przebywaniu w pojeździe na podstawie lokalizacji kierowcy bądź też jakiegoś urządzenia kierowcy posługującego się bluetoothem (np. Beacon BLE (mało praktyczne, ale dla celów akademickich ciekawe do sprawdzenia jak się sprawuje) albo jego telefon) badając siłę sygnału.

Technologie:
- Android + Kotlin
- Firebase
- Bluetooth Low Energy
51
Patryk Artur GozderaZagrajmy!Aplikacja dla osób planujących aktywność fizyczną jakiegoś typu w gronie znajomych, które nie jest jednak wystarczające w swojej liczebności.
Użytkownik dodaje pewnego typu ogłoszenie o chęci przeprowadzenia rozgrywki wraz z podstawowymi informacjami na jej temat, tzn.: typ aktywności (piłka nożna, siatkówka, Quidditch, itp.), ilość potrzebnych osób, miejsce i czas rozgrywki, itp.
Użytkownicy, którzy są zainteresowani daną dyscypliną, otrzymują stosowne powiadomienie i mogą do takiego przedsięwzięcia dołączyć. Istnieje wówczas możliwość wyznaczenia trasy do miejsca docelowego, jak również dodanie stosownego wydarzenia do kalendarza Google.

Technologie:
* Android
* Firebase
* Google Maps (wyświetlanie markerów z miejscem rozgrywki oraz wyznaczanie do nich tras)
* Google Calendar
52
Wojciech PrzybyszMobilny wskaźnik radarowyWskaźnik ma na celu zobrazowanie śledzonych obiektów, umożliwiając jednocześnie przedstawienie mocy sygnału oraz mapy detekcji. Dane do zobrazowania przesyłane przez interfejs radiowy (bluetooth, wi-fi). Celem takiego wskaźnika jest pomoc w zestawieniu środowiska pomiarowego/testowego przy realizacji układu radarowego. W realizacji zostanie wykorzystany OpenGL.
53
Adrian PacholeccojemyAplikacja cojemy do rekomendacji potraw (w lokalach gastronomicznych), które zasługują na szczególną uwagę. Oceny lokali np. w Google Maps są w stanie mniej więcej zasugerować jakość restauracji, ale nie potrafią odpowiedzieć na pytanie "co jemy?". Dodatkowo faworyzują znane miejsca i nie sprzyjają mało znanym lokalom, specjalizującym się w 2-3 potrawach. Proponowane rozwiązanie skupia się na konkretnych pozycjach menu, a nie lokalach, umożliwiając odkrywanie naprawdę godnych uwagi pozycji.

Aplikacja ma umożliwiać:
1. dodawanie polecanych przez użytkowników potraw (wraz ze zdjęciem, podstawowymi danymi [nazwa, lokal, lokalizacja, cena, itp.] i tagami),
2. przeglądanie polecanych przez użytkowników potraw w postaci listy (np. top10 w kategorii "pizza" w obrębie x kilometrów) oraz na mapie (miniaturki zdjęć potraw),
3. ocenianie/komentowanie potraw.
54
Iga SłotwińskaMultiChatAplikacja w formie chatu ma umożliwiać komunikację między wieloma użytkownikami w sposób niezależny od języka każdego rozmówcy. Użytkownik może wybrać własny język, na który zostaną przetłumaczone wszystkie wiadomości. Tłumaczenie będzie odbywało się poprzez korzystanie z Google Cloud Translation API. Rozwiązanie składa się z części backend napisanym w języku Java z wykorzystaniem biblioteki Spring oraz aplikacji mobilnej napisanej w React Native.
55
Paweł WięckowskiMultiChatAplikacja w formie chatu ma umożliwiać komunikację między wieloma użytkownikami w sposób niezależny od języka każdego rozmówcy. Użytkownik może wybrać własny język, na który zostaną przetłumaczone wszystkie wiadomości. Tłumaczenie będzie odbywało się poprzez korzystanie z Google Cloud Translation API. Rozwiązanie składa się z części backend napisanym w języku Java z wykorzystaniem biblioteki Spring oraz aplikacji mobilnej napisanej w React Native.
56
Maksymilian Nikodem KrysaGiełda JabłekAplikacja służąca do kojarzenia sprzedających i kupujących jabłka. Umożliwiać będzie dodawanie ogłoszeń dotyczących kupna jabłek bądź ich sprzedaży. Kupującym jest osoba, która chce odkupić jabłka od producenta. Producentem jest natomiast osoba która produkuje jabłka i chce je sprzedać. Ogłoszenie będzie mógł dodać tylko zarejestrowany użytkownik. Każdy użytkownik będzie miał możliwość przeglądania interesujących go ogłoszeń (tu stworzę filtry do wyświetlania ogłoszeń). Ogłoszenia będą przechowywane w bazie danych. Do rejestracji użytkowników prawdopodobnie wykorzystam Google Firebase. Przykładowy scenariusz: mamy kupującego, którego interesuje dana odmiana, w tym celu albo przegląda dostępne ogłoszenia wystawione przez producentów, bądź wystawia ogłoszenie z chęcią kupna tejże odmiany i czeka na kontakt ze strony producenta jabłek.
57
Grzegorz ŚwinarskiSecureHomeCelem projektu jest przygotowanie aplikacji mobilnej na platformę Android, której zadaniem jest monitorowanie oraz zarządzanie urządzeniami tworzącymi układ zabezpieczeń w budynku. Wspomniane urządzenia to czujniki ruchu połączone do sieci wifi. Zostaną one przygotowane specjalnie na potrzeby projektu.
Dane z urządzeń peryferyjnych będą przesyłane na wystawiony przy wykorzystaniu Firebase endpoint, gromadzone w przygotowanej tam bazie danych, z której aplikacja czerpała będzie informacje o stanie monitorowanego budynku.
Zadaniem aplikacji jest zdefiniowanie obiektu, który ma zostać objęty dozorem, dodaniu budynku oraz dodanie urządzeń korzystając z wbudowanych w nie unikalnych identyfikatorów, monitorowanie bazy danych i alarmowanie użytkownika w przypadku wystąpienia alarmu. Oprócz samych urządzeń alarmujących aplikacja umożliwi odczytywanie informacji z innych rządzeń IoT zastosowanych w budynku np. czujnik temperatury lub inny. Aplikacja umożliwi wybór typu urządzenia, wprowadzenie jego identyfikatora i podanie pomieszczenia, w którym dane urządzenie fizycznie się znajduje. Z widoku podglądu pomieszczenia możliwe będzie zarządzanie urządzeniami, podgląd ich stanu jak również wyświetlenie pomieszczeń objętych zagrożeniem.
Ponadto po wykryciu zagrożenia aplikacja umożliwi wysłanie automatycznego powiadomienia do zdefiniowanych wcześniej kontaktów (powiadomienie globalne do wszystkich użytkowników lub lokalne tylko do kontaktów przypisanych do danego pokoju objętego alarmem).
58
Michał GlinkaBerryCastAplikacja na Androida napisana w oparciu o biblioteki Qt pozwalająca na połączenie się z odpowiednio przygotowanym RaspberryPi, a następnie zdalne uruchamianie na nim różnych usług takich jak: Spotify, YT lub streamowanie filmu.
59
Maciej RosołRehAppProjekt polegałby na napisaniu aplikacji wspomagającej rehabilitację ruchową dzieci za pomocą biofeedbacku z wykorzystaniem sygnału EMG. Aplikacja byłaby przewidziana dla dwóch grup docelowych:
• osoby ćwiczącej - ma ona dostęp do gry typu „Flappy Bird”, gdzie sterowanie odbywa się za pomocą odebranego i odpowiednio przetworzonego sygnału EMG. Ta wersja aplikacji zawierała by także informacje o nadchodzących wizytach i innych zaleceniach lekarza/fizjoterapeuty. Dodatkowo aplikacja umożliwiałaby zapis wizyty lub odbytych treningów do kalendarza Google oraz wysyłanie przypomnień o zalecanych czynnościach.
• Lekarza/fizjoterapeuty - tutaj aplikacja umożliwiałaby podgląd wyników ćwiczeń oraz zapis podstawowych parametrów życiowych mierzonych w trakcie wizyty (tętno, ciśnienie, temperatura ciała etc.). Wszyscy pacjenci będą przechowywani w bazie danych.
Sygnał EMG pochodził będzie z wykonanego w tym celu urządzenia, które mierzyłoby sygnał na powierzchni skóry, dokonywało odpowiedniej filtracji i wzmocnienia sygnału. Urządzenie komunikowałoby się z aplikacją za pomocą modułu Bluetooth.
60
Mirosław Bogusz, Maciej RosołRehAppProjekt polegałby na napisaniu aplikacji wspomagającej rehabilitację ruchową dzieci za pomocą biofeedbacku z wykorzystaniem sygnału EMG. Aplikacja byłaby przewidziana dla dwóch grup docelowych:
• osoby ćwiczącej - ma ona dostęp do gry typu „Flappy Bird”, gdzie sterowanie odbywa się za pomocą odebranego i odpowiednio przetworzonego sygnału EMG. Ta wersja aplikacji zawierała by także informacje o nadchodzących wizytach i innych zaleceniach lekarza/fizjoterapeuty. Dodatkowo aplikacja umożliwiałaby zapis wizyty lub odbytych treningów do kalendarza Google oraz wysyłanie przypomnień o zalecanych czynnościach.
• Lekarza/fizjoterapeuty - tutaj aplikacja umożliwiałaby podgląd wyników ćwiczeń oraz zapis podstawowych parametrów życiowych mierzonych w trakcie wizyty (tętno, ciśnienie, temperatura ciała etc.). Wszyscy pacjenci będą przechowywani w bazie danych.
Sygnał EMG pochodził będzie z wykonanego w tym celu urządzenia, które mierzyłoby sygnał na powierzchni skóry, dokonywało odpowiedniej filtracji i wzmocnienia sygnału. Urządzenie komunikowałoby się z aplikacją za pomocą modułu Bluetooth.
61
Maciej IgnatowskiSpeedMobileRozwinięcie obecnie istniejącej aplikacji SpeedMobile o dodatkową funkcjonalność:
- dwustronna komunikacja (kierowca baza)
- skonfigurowanie aplikacji w kierunku wielojęzykowości (dodanie języka ukraińskiego)
- ogólna poprawa grafiki
- dodanie możliwości przenoszenia zleceń transportowych (jeden kierowca przekazuje aktywne zlecenie drugiemu)

Stan obecny aplikacji wraz z używanymi API itp. opisałem w mailu (269830@pw.edu.pl)

Projekt ustalony z Maciej Oczko
62
Krzysztof PotępaMyHomeAplikacja pozwalająca na zbieranie informacji oraz sterowanie urządzeniami wykonawczymi podłączonymi pod moduł wifi ESP8266. Aplikacja będzie realizować wyświetlenie pomiaru temperatury oraz jej regulację, sterowanie urządzeniami wykonawczymi np. otwieranie/zamykanie drzwi. Przypisanie wyjścia w module opierać się będzie na prostych krokach polegających na zrobieniu zdjęcia planu domu oraz oznaczeniu którymi drzwiami chcemy sterować. Podczas dodawania nowych drzwi będziemy ustawiać w aplikacji nr wyjścia w module oraz jak mają działać. Na planie domu będzie również możliwość podglądu stanu drzwi. Aplikacja będzie posiadała również możliwość zmiany jasności oświetlenia konkretnych pomieszczeń.
Wszystkie informację będą wymieniane przez real database firebase.
63
Mateusz KopećAR ChessProjekt zakłada stworzenie gry w szachy rozgrywającej się w rzeczywistości rozszerzonej. Trójwymiarowy model szachownicy wyświetlany jest na wydrukowanym QR kodzie. Stan gry trzymany jest na serwerze. Komunikacja z serwerem za pomocą REST API (projekt dostępny pod linkiem https://github.com/anzemur/chess-api). Gra przeznaczona dla jednego gracza (gra z komputerem) oraz dla dwóch graczy. Aby połączyć się z serwerem konieczne jest ID gry, dlatego jeden z graczy zakłada grę i wysyła ID gry do drugiej osoby (może być skopiowane bądź wysłane z aplikacji za pomocą maila lub messengera). Druga osoba wkleja ID i dołącza do gry. Aplikacja jest przeznaczona na system Android od wersji 8.0. Biblioteką rzeczywistości rozszerzonej jest biblioteka ARCore, przez co ograniczona jest liczba urządzeń na których można uruchomić aplikację.
64
Aleksandra BudzyńskaLiveTranslatorAplikacja na Androida umożliwiająca użytkownikowi wspomaganie nauki języka angielskiego. Posiada dwa tryby, w których użytkownik może jej używać:
1. live translator umożliwiający tłumaczenie napisów na filmach, po zaznaczaniu interesującego słowa w tłumaczonym tekście można zapisać go do osobistego słownika
2. tłumaczenie słów na zrobionym zdjęciu (np. podczas czytania książki) oraz możliwość zapisania słowa do słownika po wcześniejszym zaznaczeniu.
Aplikacja umożliwia tworzenie słowników (np. dotyczących filmu, książki) oraz naukę wybranych wcześniej słówek poprzez wygenerowane fiszki.
65
Kornel SzymczykTypeRacerMoim pomysłem na projekt jest gra będąca odwzorowaniem popularnej gry TypeRacer w trybie jednoosobowym. Głównym celem aplikacji jest poprawne przepisanie danego fragmentu tekstu i uzyskanie jak największego wyniku WPM (words-per-minute). Wyniki będą zapisywane w lokalnej bazie danych. Jeśli użytkownik się uwierzytelnił, wyniki również będą zapisywane na publicznej tablicy wyników.

Technologie:
- Android
- Firebase
66
Marcel JezierskiTetris ARProjekt będzie jednoosobową grą stworzoną na Android'a. Będzie to trójwymiarowa wersja klasycznego Tertis'a z wykorzystaniem technologii AR.
67
Aleksander KrupskiKopia KeePassaMój pomysł na aplikację to kopia Keepasa ( menedżera haseł). Pliki z hasłami byłyby przechowywane w bazie danych w chmurze (AWS/AZURE/FIREBASE tu jeszcze muszę się zastanowić które wybrać). Do serwera trzeba się zalogować. Do każdego pliku z hasłami osobne hasło. Pliki z hasłami szyfrowane szyfrem podczas transportu. Aplikacja byłaby wykonana w języku Java na Androida.
68
Kacper BlochThe Next Song is...Aplikacja, która umożliwi uczestnikom imprezy na głosowanie na kolejną piosenkę na imprezie.

Aplikacja wykorzystuje Spotify API. W przygotowanej aplikacji gospodarz imprezy loguje się na swoje konto Spotify oraz loguje się na swoje konto na drugim urządzeniu np. PC podłączonym do głośników. Gospodarz imprezy zakłada grupę w aplikacji i zaprasza do niej uczestników imprezy. Członkowie grupy mają możliwość głosowania na piosenki. W aplikacji gospodarz definiuje zestaw wybranych piosenek na imprezę - pobiera ze Spotify wcześniej przygotowaną playlistę.

Członkowie grupy głosują na kolejną piosenkę. Piosenka z największą liczbą głosów automatycznie zostaje włączona - wykorzystanie możliwości zdalnego przełączania piosenek w Spotify.
69
Aleksandra TrociukAplikacja do określenia tempa chodzenia w rytm muzykiAplikacja służąca do określenia tempa chodzenia/biegania użytkownika w trakcie słuchania danej piosenki. Wykorzystuje API Spotify i Google Fit API. Użytkownik analizując swoje statystyki - średnie tempo chodzenia przypadające na każdą z odsłuchanych piosenek jest w stanie określić, przy których ma najlepsze tempo i tworzyć dzięki temu odpowiednie playlisty (np.: bieganie, spacer). Z poziomu aplikacji można tworzyć własn playlisty (wykorzystujące Spotify API) lub modyfikować istniejące. Aplikacja mobilna na Androida.
70
Kamil BIduśNews AlarmProblem który rozwiązuje aplikacja: standardowe budziki w telefonach mają nieprzyjemne dźwięki, a wybrana przez użytkownika muzyka szybko zaczyna się nudzić i na samo jej usłyszenie przypomina się nieprzyjemne doświadczenie wstawiania rano.
Rozwiązanie: aplikacja z możliwością ustawiana budzików, która czyta np. wiadomości z wybranego źródła, aktualną godzinę, pogodę itp.
Zmienność tego jak jest się budzonym sprawia że jest to dużo przyjemniejsze.

Konieczne byłoby zintegrowanie z paroma źródłami wiadomości aby dać użytkownikom wybór i zastosować syntezator mowy (najlepiej też z wyborem tonu głosu)
71
Michał HałońRzeczy na półceMoim pomysłem jest aplikacja 'Rzeczy na półce' (projekt jednoosobowy) do zaznaczania gdzie kładzie się różne przedmioty na szafkach oraz półkach - do wykorzystania przez pojedyncze osoby jak i całe zespoły (na przykład projekt w kole naukowym).
Dzięki takiej aplikacji będzie można w prosty sposób zaznaczyć na zdjęciu gdzie odłożyło się dany przedmiot (na przykład śrubokręt czy dokumenty) - na jakiej szafce i w którym miejscu. Ułatwi to późniejsze odszukanie takiego przedmiotu (poprzez wpisanie nazwy w wyszukiwarkę). Jeśli się uda, w przypadku wprowadzenia możliwości zaznaczania elementów dla danej szafki przez więcej niż jedną osobę dane przechowywane będą na serwerze.
Dodatkowo, w celu wygodnego wykorzystania w przypadku użytkowania większej ilości szafek, będzie istniała możliwość zaznaczenia ich na mapie (np. Google Maps).

Implementacja:
- Android - Java
- Google Maps
- serwer
72
Kanstantsin Padmostka(272721)LearnPokerAplikacja ma na celu pomóc w uczeniu się pokera. Podstawową funkcjonalnością jest rozpoznawanie za pomocą aparatu kombinacji kart którą ma na ręce użytkownik w tej chwili i przekazanie informacji użytkownikowi albo w postaci tekstowej, albo dźwiękowę ogłoszenie pod warunkiem obecności słuchawek. Ponadto można dodać backend który miałby pomóc na zdefiniowanie customowych kombinacji kart dla tej gry.
73
Michał Piotrak, Paweł PiotrowskiKupMiAplikacja KupMi ma wspierać świadczenie drobnych przysług innym użytkownikom w zamian za możliwość nawiązania nowych znajomości lub w ramach ogólnie rozumianej solidarności międzyludzkiej. Przysługi mają dotyczyć głównie zrobienia drobnych zakupów. Aplikacja umożliwi składanie zamówień powiązanych z konkretną lokalizacją oraz wyświetlanie ich innym użytkownikom zmierzającym do danego miejsca, którzy będą mogli te zamówienia realizować. Dodatkowo wprowadzony zostanie system oceniania użytkowników godnych zaufania.
74
Michał Piotrak, Paweł PiotrowskiKupMiAplikacja KupMi ma wspierać świadczenie drobnych przysług innym użytkownikom w zamian za możliwość nawiązania nowych znajomości lub w ramach ogólnie rozumianej solidarności międzyludzkiej. Przysługi mają dotyczyć głównie zrobienia drobnych zakupów. Aplikacja umożliwi składanie zamówień powiązanych z konkretną lokalizacją oraz wyświetlanie ich innym użytkownikom zmierzającym do danego miejsca, którzy będą mogli te zamówienia realizować. Dodatkowo wprowadzony zostanie system oceniania użytkowników godnych zaufania.
75
Jakub OlszakMobSec ScannerAplikacja na platformę Android będąca skanerem bezpieczeństwa z ukierunkowaniem na aspekty mobilne. Projekt aplikacji składa się z kilku modułów: skan urządzeń Bluetooth (w tym próby znanych exploitów), kompleksowy skan bezpieczeństwa sieci Wifi, odkrywanie hostów w sieci, skan portów, narzędzie pozwalające na dostęp do wewnętrznej sieci Wifi z Internetu. Każdy z modułów będzie uruchamiany osobno, ale udostępnię także możliwość oceny stanu bezpieczeństwa poprzez naciśnięcie pojedynczego przycisku. Rezultaty skanów będą przechowywane w bazie danych.
76
Tomasz MurawskiLive TogetherAplikacja do zarządzania obowiązkami domowymi.
Główny zamysł aplikacji to wspomaganie współlokatorów w rozporządzaniu zadaniami typu sprzątanie, mycie okien, naczyń itp. Użytkownik będzie logował się do aplikacji np. przy pomocy konta Google. Będzie mógł stworzyć grupę domowników, zapraszając do niej innych użytkowników. Użytkownicy będą mogli tworzyć zadania i przypisywać je sobie lub też kazać programowi stworzyć zadanie cykliczne i przypisywać je na zmianę kolejnym użytkownikom z danej grupy. Ponadto możliwe będzie też wystosowanie prośby przez użytkownika do jego współlokatora o zamianę terminów konkretnych zadań. Aplikacja mogłaby zapisywać dodane zadania w kalendarzu Google.
Aplikacja napisana na Androida w Kotlinie.
77
Maria SkarbekWydawajkiAplikacja ma służyć do kontroli budżetu domowego. Użytkownik będzie miał swoje konto,w którym będzie mógł kontrolować swoje wydatki,wpisując kwotę i dodając do konkretnej kategorii dany wydatek. Za pomocą tabel i wykresów będzie mógł podejrzeć swoje wydatki. Aplikacja będzie miała też drugą funkcję- użytkownik będzie mógł kontrolować wydatki wobec innych użytkowników oraz siebie wobec innych i sprawdzić np. bilans tych wydatków. Aplikacja będzie napisana w Javie,a bazą danych będzie SQLite.
78
Hubert DuniewiczHomSterSystem sterowania domem wykorzystując mikrokontroler stm32f7 disco. Na ekranie będą do wyboru pomieszczenia, po wybraniu któregoś będą możliwe opcje do wykonywania. Ustawienia np. pralki, zmywarki, ogrzewania, itp.
79
Karolina Gabor-SiatkowskaAplikacja "Baby Born" wspomagająca planowanie potomstwa Kobieta poprzez wpisywanie zmierzonej temperatury oraz innych dodatkowych pomiarów (np.sluz), będzie mogła znaleźć i obliczyć optymalny czas na zajście w ciążę.
Aplikacja będzie uwzględniać takie cechy jak przebyte choroby jej lub partnera, ewentualne zmiany w funkcjonowaniu organizmu np.wskutek przebytej podróży. Na podstawie wpisanych obserwacji będzie widoczna "historia" obserwacji,wizyt ginekologa. Obliczane będą takie wielkości jak średni czas płodny, potencjalnie płodny i niepłodny.
Również będą mogły być zaplanowane i zapisane wizyty u ginekologa.

Technologia:
-Android
-serwer
80
Aleksander ŁosiewiczAndroid Home GuardAplikacja zmieniająca urządzenie z systemem Android (telefon/tablet) w urządzenie zabezpieczające mieszkanie. Urządzenie analizuje dźwięk występujący w mieszkaniu. Jeżeli dźwięk przekroczy jakiś ustalony poziom (hałas) użytkownik zostaje powiadomiony o tym na urządzeniu, które ma przy sobie. Może on wtedy zobaczyć obraz z kamery telefonu, aby ocenić zagrożenie, ewentualnie wysłać jakiś dźwięk z urządzenia znajdującego się w mieszkaniu (przykładowo, aby odstraszyć włamywacza). Dodatkowo urządzenie będzie, na podstawie wysyłanego ultradźwięku i efektu Dopplera, sprawdzało, czy w mieszkaniu nie występuje jakiś ruch i o tym również informowało użytkownika.
81
Dawid UrbanowiczF1 statsAplikacja prezentująca archiwalne wyniki wyścigów Formuły 1 od sezonu 1950. Aplikacja będzie pozwalać na podejrzenie klasyfikacji końcowej sezonu, dokładnych wyników konkretnego wyścigu oraz statystyk danego kierowcy. Dane pobierane będą z otwartego API https://ergast.com/mrd/.
82
Jakub AntoniakPrywatna bibliotekA-> Zaimplementowanie serwisu pozwalającemu użytkownikowi stworzenie konta oraz zapisywanie książek które posiada.
-> Książki będą wyszukiwane z wykorzystaniem zewnętrznego API na podstawie numeru ISBN książki.
-> Numer ISBN będzie wprowadzany do systemu poprzez zeskanowanie go z okładki książki (znajduje się nad kodem kreskowym).
-> Użytkownik będzie mógł sprawdzić zbiory innych użytkowników oraz wysłać prośbę o wypożyczenie pozycji.
-> Dodatkowo serwis zostanie zintegrowany z API pozwalającym na śledzenie listy best sellerów w Ameryce oraz recenzji najpopularniejszych pozycji.
-> Nowe recenzje oraz prośby o wypożyczenie będą generowały notyfikacje dla użytkownika.
83
Tomasz JunkerMultiMetronomeAplikacja na system Android rozpoznająca w czasie rzeczywistym tempo granego rytmu (np. stopy perkusyjnej albo klaskania) na podstawie analizy dźwięku z mikrofonu wbudowanego w urządzenie mobilne (smartphone) i wyświetlająca jego wartość na ekranie. Dodatkowo aplikacja miałaby wbudowany standardowy metronom (możliwość wyboru tempa, sygnalizacja dźwiękowa, funkcja tap tempo) oraz możliwość synchronizacji tempa pomiędzy urządzeniami (tak, aby np. perkusista ustalił w swoim urządzeniu tempo i pozostali muzycy automatycznie mieli ustawione to tempo w swoich urządzeniach - wykorzystanie do tego na przykład Google Nearby).
84
Konrad Paweł SikorskiMokki companion appAplikacja do zarządzania programowaniem i konfiguracją edukacyjnej platformy sprzętowej Mokki.
85
Michał ZiółkowskiBandwidthLiberatorAplikacja, wykorzystując kartę sieciową urządzenia (wymagany dostęp root) możliwia odkrycie i rozpoznanie urządzeń podłączonych do tej samej sieci WLAN a następnie zablokowanie ich dostępu do Sieci z wykorzystaniem ataku deauth. Jeżeli pozwoli czas aplikacja może zostać wzbogacona o dodatkowe opcje (ARP spoofing, MiTM). Omówione i zaakceptowane na ostatnich zajęciach projektowych
86
Monika Fiłonowicz SolveMeAplikacja do zwiedzania miasta poprzez rozwiązywanie zagadek. Najpierw będzie to aplikacja działająca na terenie Warszawy, ale można dodać inne miasta w późniejszym etapie rozwoju. Użytkownik po rozpoczęciu zwiedzania otrzymuje zagadkę, np. Jaka jest najlepsza uczelnia techniczna w Polsce. Aby udzielić odpowiedzi użytkownik musi udać się w lokalizację, która jest odpowiedzią na zagadkę – w tym przypadku Politechnika Warszawska. Aplikacja będzie sygnalizować jak użytkownik będzie się zbliżał do miejsca będącego rozwiązaniem, a po dotarciu w oczekiwane miejsce wyświetli kilka informacji na jego temat. Następnie użytkownik będzie mógł przejść do kolejnej zagadki. Te zagadki będą podzielone w grupy miejsc znajdujących się mniej więcej w tej samej części miasta, losowanie ich raczej nie ma sensu, bo miejsca byłyby za bardzo porozrzucane.
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
Loading...
Main menu