Завдання для групи ІІІ
 Share
The version of the browser you are using is no longer supported. Please upgrade to a supported browser.Dismiss

View only
 
ABCDEFGHIJKL
1
Завдання для групи ІІІ
2
Розібрати що таке антропогенні фактори. Навести приклади. Відповісти на питання: який вплив на екосистему антропогенних факторів. Заповніть таблицю. Створить презентацію за результатами. Скористатися підручником та наступними веб-посиланнями:
3
4
5
6
7
Що таке антропогенні фактори?Антропогенні фактори виникають в результаті діяльності людинию Вони можуть визивати зміни середовища існування організмів чи впливати на них.
8
Як впливають антропогенні фактори на екосистему?Переробляючи природу і пристосовувавши її до своїх потреб, людина змінює місце існування тварин і рослин, впливаючи тим самим на їх життя. Дія може бути непрямою і прямою. Непряма дія здійснюється шляхом зміни ландшафтів — клімату, фізичного стану і хімізму атмосфери і водоймищ, будови поверхні землі, грунтів, рослинності і тваринного населення. Великого значення набуває збільшення радіоактивності в результаті розвитку атомної промисловості і особливо випробувань атомної зброї. Людина свідомо і несвідомо винищує або витісняє одні види рослин і тварин, поширює інші або створює для них сприятливі умови.
9
Приклади впливу антропогенних факторів в місті Одеса1. У нашому місті має місце інтенсивний транспортний потік та в наслідок цього вміст у повітрі канцерогенних речовин типу бензопірена (вид вуглеводня, який який сприяє розвитку злоякісних пухлин) в 2—3 рази, а в центрах чорної металургії приблизно в 12 раз вищий, ніж в невеликих містах або сільській місцевості.2. Другою не менш небезпечною екологічною проблемою міст є стан каналізаційного господарства та очистка стічних вод. Каналізаційні системи потребують заміни або капітального ремонту. Часті прориви каналізаційних колекторів є постійними джерелами небезпечного забруднення міського середовища, а іноді приводять до спалаху інфекційних захворювань. Приклад — протікання у Чорне море каналізаційних стоків призводили до епідемій, таких як брюшний тиф, гепатит, холера, дизентерія, закриття пляжів, введення карантину. та ін.3. Потенційно небезпечним в екологічному сенсі об’єктом в цьому районі є Одеський завод у порту Південний. Аварія на аміакопроводі може призвести до екологічної катастрофи на всьому узбережжі.
10
4. Одеса — значний центр машинобудування, хімії та нафтохімії, переробки риби та сільгосппродукції. Робота промислових підприємств формує високе техногенне навантаження на атмосферне повітря та пов’язана з утворенням великих об’ємів стічних вод. Очисні споруди Одеси перевантажені, працюють неефективно. Каналізаційні колектори вичерпали свій термін експлуатації. Мають місце часті розриви каналізаційної мережі. В море скидається велика кількість забруднених стічних вод.5. В Одесі спостерігаються просідання земної поверхні та провали, що пов’язані з рухливістю порід над підземними пустотами — катакомбами. В результаті цього відбуваються деформації фундаментів будівель та споруд, порушення дорожнього покриття та комунікацій.
11
6. Сміття. Це також одна з серьезніх проблем міста Одеси. Часто має місце спалювання сміття, чого робити ні в якому разі не можна.
Дим від горіння сухої трави і листя містить усі отруйні речовини, що їх вбирає у себе трава і листя протягом літа: сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів.
- Густий чорний дим від тління одноразового посуду, пакетів, упакувань містить канцерогенні речовини-поліароматичні вуглеводні
- Ґума, згоряючи в багатті, крім ПАВ, виділяє канцерогенну сажу й окиси сірки, що викликають респіраторні захворювання.
- Обрізки лінолеуму, шкірозамінників, церата, пластмасові дитячі іграшки, відра і т.п. виділяють при згорянні не менше 75 потенційно небезпечних речовин. Деякі з них можуть сприяти виникненню злоякісних пухлин.
- Уламки меблів, старих дерев'яних конструкцій просякнуті консервантом пентахлорфенолом, оброблені лаками або пофарбовані олійними фарбами, що містять свинець.
- Під час згоряння 1 тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасточок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо.
- У листі, що тліє без доступу кисню, виділяється бензопрен, що може викликати онкологічні захворювання у людини.
Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини - одні з найбільш отруйних для людини речовин.
12
Які рішення
Ви можити запропонувати для зменшення забруднення нашого міста?
З метою запобігання забрудненню водних джерел та поліпшення екологічної ситуації в області, необхідно здійснити ряд організаційно-технічних, технічних та науково-технічних заходів, зокрема:

- будівництво нових та реконструкція існуючих очисних та каналізаційних споруд;
- впровадження нових технологій очищення стічних вод;
- створення прибережних смуг та водоохоронних зон річок та водойм, зон санітарної охорони об’єктів питного водопостачання;
- розвиток та реалізація існуючої нормативно-правової бази та ін.
13
Використана література
14
http://www.bestreferat.ru/referat-106468.html
15
http://pulib.if.ua/part/11147
16
http://pulib.if.ua/part/11148
17
http://www.experts.in.ua/regions/detail.php?ID=4340
18
http://vseslova.com.ua/word
19
http://buklib.net/component/option,com_jbook/task,view/Itemid,99999999/catid,127/id,3597/
20
http://b2btoday.com.ua/activity/485
Loading...