Tietopyynnön tuloksia
 Share
The version of the browser you are using is no longer supported. Please upgrade to a supported browser.Dismiss

 
View only
 
 
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
1
Lisätietoja tietopyynnöstämme ja sen lähettämisestä: https://docs.google.com/document/d/10d0qEhdILm2VMg19GrP_q944DdxHixK5avbuUrHtznw/edit?usp=sharing
2
EDIT: Sarakelisäys väkiluvuista 2.11. ( http://tietopyyntoongelmat.net/2015/11/02/kysymys-koon-vaikutuksesta-tietopyyntoon-vastaamattomuuteen/ )
3
KuntaSähköpostiosoiteViestin lähetys pvm
Vastaamiseen kulunut aika lähetyksestä päivinä
Väkiluku (Wikipedia: https://fi.wikipedia.org/wiki/Luettelo_Suomen_kunnista )
4
Akaaakaan.kaupunki@akaa.fi11.5.PUUTTUU17 057
5
Alajärvikirjaamo@alajarvi.fi11.5.710 092
6
Alavieskaalavieskan.kunta@alavieska.fi11.5.162 706
7
Alavusinfo@alavus.fi11.5.212 084
8
Asikkalakirjaamo@asikkala.fi11.5.98 325
9
Askolaaskola@askola.fi11.5.145 100
10
Aurakunta@aura.fi11.5.PUUTTUU3 971
11
Brandö462
12
Eckerö926
13
Enonkoskienonkosken.kunta@enonkoski.fi11.5.PUUTTUU1 476
14
Enontekiökirjaamo@enontekio.fi11.5.PUUTTUU1 868
15
Espookirjaamo@espoo.fi11.5.9268 924
16
Eurakirjaamo@eura.fi11.5.1412 189
17
Eurajokikirjaamo@eurajoki.fi11.5.85 927
18
Evijärvievijarven.kunta@evijarvi.fi11.5.102 602
19
Finström2 550
20
Forssakirjaamo@forssa.fi11.5.1417 434
21
Foglö558
22
Geta499
23
Haapajärvihaapajarvi@haapajarvi.fi11.5.PUUTTUU7 436
24
Haapavesi
haapaveden.kaupunki@haapavesi.fi
11.5.PUUTTUU7 170
25
Hailuotokunnanvirasto@hailuoto.fi11.5.18990
26
Halsuahalsua.kunta@halsua.fi11.5.01 216
27
Haminakanslia@hamina.fi 11.5.1020 930
28
Hammarland1 537
29
Hankasalmihankasalmi@hankasalmi.fi11.5.115 251
30
Hankokirjaamo@hanko.fi11.5.98 930
31
Harjavaltaharjavallan.kaupunki@harjavalta.fi11.5.27 337
32
Hartolakirjaamo@hartola.fi11.5.PUUTTUU3 016
33
Hattulahattulan.kunta@hattula.fi4.6.189 727
34
Hausjärvihausjarvi@hausjarvi.fi4.6.58 810
35
Heinolakirjaamo@heinola.fi11.5.1419 605
36
Heinävesikunta@heinavesi.fi11.5.PUUTTUU3 607
37
Helsinkihelsinki.kirjaamo@hel.fi11.5.1627 866
38
Hirvensalmihirvensalmi@hirvensalmi.fi11.5.PUUTTUU2 281
39
Hollolakirjaamo@hollola.fi11.5.1621 794
40
Honkajokihonkajoen.kunta@honkajoki.fi4.6.PUUTTUU1 803
41
Huittinenkaupunki@huittinen.fi11.5.1610 503
42
Humppilaneuvonta@humppila.fi4.6.12 421
43
Hyrynsalmikunta@hyrynsalmi.fi11.5.72 458
44
Hyvinkääkirjaamo@hyvinkaa.fi11.5.1446 413
45
Hämeenkoskikunta@hameenkoski.fi11.5.62 126
46
Hämeenkyrökirjaamo@hameenkyro.fi11.5.710 643
47
Hämeenlinna
hameenlinnan.kaupunki@hameenlinna.fi
11.5.868 048
48
Iikirjaamo@ii.fi11.5.09 658
49
Iisalmikirjaamo@iisalmi.fi11.5.121 999
50
Iittikirjaamo.iitinkunta@iitti.fi4.6.PUUTTUU6 930
51
Ikaalinenkanslia@ikaalinen.fi11.5.PUUTTUU7 211
52
Ilmajokikirjaamo@ilmajoki.fi11.5.PUUTTUU12 190
53
Ilomantsikirjaamo@ilomantsi.fi11.5.PUUTTUU5 404
54
Imatrakirjaamo@imatra.fi11.5.927 925
55
Inariinari@inari.fi4.6.PUUTTUU6 792
56
Inkooinga@inga.fi4.6.PUUTTUU5 584
57
Isojokikunnanhallitus@isojoki.fi11.5.PUUTTUU2 153
58
Isokyröisokyro@isokyro.fi11.5.14 800
59
Jalasjärvikunta@jalasjarvi.fi 11.5.PUUTTUU7 808
60
Janakkalakirjaamo@janakkala.fi11.5.1016 866
61
Joensuukirjaamo@joensuu.fi11.5.275 244
62
Jokioinenjokioisten.kunta@jokioinen.fi11.5.PUUTTUU5 461
63
Jomala4 631
64
Joroinenjoroinen.kunta@joroinen.fi11.5.95 141
65
Joutsakunta@joutsa.fi4.6.44 731
66
Juankoskikirjaamo@juankoski.fi11.5.144 817
67
Juukakirjaamo@juuka.fi11.5.PUUTTUU5 089
68
Juupajokijuupajoki.kunta@juupajoki.fi11.5.92 012
69
Juvajuva.kunta@juva.fi11.5.116 559
70
Jyväskyläkirjaamo@jkl.fi11.5.PUUTTUU136 548
71
Jämijärvijamijarvi@jamijarvi.fi11.5.PUUTTUU1 961
72
Jämsäkirjaamo@jamsa.fi11.5.1821 656
73
Järvenpääkirjaamo@jarvenpaa.fi11.5.1640 912
74
Kaarinakirjaamo@kaarina.fi11.5.PUUTTUU32 468
75
Kaavikirjaamo@kaavi.fi11.5.PUUTTUU3 221
76
Kajaanikajaani@kajaani.fi11.5.PUUTTUU37 666
77
Kalajokikirjaamo@kalajoki.fi11.5.412 647
78
Kangasalakunta@kangasala.fi11.5.1430 611
79
Kangasniemikirjaamo@kangasniemi.fi11.5.115 672
80
Kankaanpääkirjaamo@kankaanpaa.fi11.5.2211 762
81
Kannonkoskikirjaamo@kannonkoski.fi11.5.71 464
82
Kannuskirjaamo@kannus.fi11.5.115 610
83
Karijokikunta@karijoki.fi11.5.PUUTTUU1 378
84
Karkkilakirjaamo@karkkila.fi11.5.89 001
85
Karstulakirjaamo@karstula.fi11.5.114 280
86
Karviakarvia@karvia.fi11.5.12 480
87
Kaskineninfo@kaskinen.fi11.5.21 294
88
Kauhajokikirjaamo@kauhajoki.fi11.5.413 934
89
Kauhavakirjaamo@kauhava.fi11.5.216 905
90
Kauniainenkirjaamo@kauniainen.fi11.5.29 312
91
Kaustinenkaustisen.kunta@kaustinen.fi11.5.14 291
92
Keitelekirjaamo@keitele.fi11.5.112 372
93
Kemikirjaamo@kemi.fi11.5.1521 749
94
Kemijärvikaupunki@kemijarvi.fi4.6.57 822
95
Keminmaakunta@keminmaa.fi11.5.28 431
96
Kemiönsaarikimitoon@kimitoon.fi11.5.PUUTTUU6 951
97
Kempelekirjaamo@kempele.fi11.5.1116 960
98
Keravakirjaamo@kerava.fi11.5.235 275
99
Keuruukeuruu@keuruu.fi11.5.1110 164
100
Kihniökihnio@kihnio.fi12.5.PUUTTUU2 044
Loading...
 
 
 
Sheet1