ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
1
Situació d'aprenenatge (PRI)
Document de suport
2
Títol:
3
Nivell /Grup:
4
Àrea / Àmbit:
5
Descripció
6
7
8
9
10
11
Area / Competències específiques
Amb la realització d’aquesta situació d’aprenentatge s’afavoreix l’assoliment de les competències específiques següents:
12
Llengua catalana i castellanaLlengua estrangera 1MatemàtiquesConeixement del medi natural, social i cultural
13
3. Produir textos orals i multimodals amb coherència, claredat i registre adequats, atenent les convencions pròpies dels diferents gèneres discursius, i participar en interaccions orals variades, amb autonomia, per expressar idees, sentiments, emocions i conceptes, construir coneixement i establir vincles personals.7. Observar, detectar, comprendre i interpretar canvis i continuïtats del medi natural, social i cultural, analitzant relacions de causalitat, simultaneïtat i successió, per explicar i valorar les relacions entre diferents elements i esdeveniments que permeten entendre el present i imaginar futurs possibles.
14
15
16
Educació ArtísticaEducació FísicaEducació en valors cívics i ètics (CS)Competències TransversalsCiutadanaEmprenedoraPersonal, social i d'aprendre a aprendreDigital
17
18
19
20
Objectius d'aprenentatge
Què volem que aprengui l’alumnat i per a què?
CAPACITAT + SABER + FINALITAT
Criteris d'avaluació
Com sabem que ho han après?
ACCIÓ + SABER + CONTEXT
21
1.
22
2.
23
3.
24
25
Sabers
Amb la realització d’aquesta situació d’aprenentatge es tractaran els sabers següents:
26
Llengua catalana i castellana
27
1r i 2n3r i 4t5è i 6è
28
29
30
31
32
Llengua estrangera 1
33
1r i 2n3r i 4t5è i 6è
34
35
36
37
38
Matemàtiques
39
1r i 2n3r i 4t5è i 6è
40
41
42
43
44
Coneixement del medi natural, social i cultural
45
1r i 2n3r i 4t5è i 6è
46
47
48
49
50
Educació Artística
51
1r i 2n3r i 4t5è i 6è
52
53
54
55
56
Educació Física
57
1r i 2n3r i 4t5è i 6è
58
59
60
61
62
Educació en valors cívics i ètics
63
5è i 6è
64
65
66
67
68
Desenvolupament de la situació d'aprenentatge
Quines són les principals estratègies metodològiques que es preveuen utilitzar? Quins tipus d’agrupament realitzarem? Quins són els principals materials que necessitarem?, etc.
69
70
71
72
73
74
Activitats d'aprenentatge i avaluació
75
Descripció de l’activitat d’aprenentatge i d’avaluacióTemporització
76
Activitats inicials
Què en sabem?
77
78
Activitats de desenvolupament
Aprenem nous sabers
79
80
Activitats d’estructuració
Què hem après?
81
82
Activitats d’aplicació
Apliquem el que hem après
83
84
85
Breu descripció de com s'aborden els vectors en aquesta situació d'aprenentatge
86
87
88
89
90
91
Mesures i suports universals
92
93
94
95
96
97
Mesures i suports addicionals o intensius
Quines mesures o suports addicionals o intensius es proposen per a cadascun dels alumnes següents:
98
Alumne/aMesura i suport addicional o intensiu
99
100