Свод грантовых программ_02.08.19.xlsx
 Share
The version of the browser you are using is no longer supported. Please upgrade to a supported browser.Dismiss

View only
 
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZAAABACADAEAFAGAH
1
1.Свод действующих грантовых программ
2
3
ОрганизацияНаправлениеНазначениеСуммаДедлайн проектаУчастникиНеобходимые документыКритерииСсылка на источникКонтакты
4
1Business Community SchoolекономікаГрантова програма Business Community School пропонує річний супровід зростання бізнесу підприємця та допомогу у формуванні чіткої бізнес-моделі, збуті товарів та послуг, консультації з ведення бізнесу.визначається індивідуально2019 рікУсі бажаючіАнкетаЩоб отримати доступ до цієї програми, необхідно заповнити анкету «Індекс Малого Бізнесу України». В анкеті 26 запитань, які допоможуть фахівцям підібрати найкращу програму розвитку для конкретного бізнесу.https://www.bc-school.com.ua/mykhailo.chornyi@bc-school.com.ua
5
2European Endowment for Democracy спільно з посольством Канадидемократіяпрограма "Support for grassroots democrasy" - фінансування проектів, що розвивають практичні інструменти і методи підтримки діалогу, створення громадських рухів в мережі, інноваційних форм підвищення обізнаності і підтримки громадськості в питаннях прав людини, основних свобод і демократії;фінансування про-демократических груп громадянського суспільства для забезпечення їх діяльності або допомоги в досягненні незалежності.60-80 тыс європостійнопродемократичні групи громадянського суспільства, у тому числі: новостворені і незареєстровані; які не мають права на фінансування від міжнародних програм; активісти і лідери, які прагнуть до організації громадських ініціатив.онлайн-заявкаhttps://www.democracyendowment.eu/support/https://www.democracyendowment.eu/contact-us/
6
3European Endowment for Democracy спільно з посольством Канадидемократіяпрограма "Підтримка канадсько-української торгівлі і інвестицій" - покликана допомогти українським компаніям, особливо МСБ, відповідати канадським стандартам імпорту (які у більшості случаевсоответствуют стандартам ЄС) і відкриє двері до посилення торгівлі і інвестицій між Україною і ЄС. Це також сприятиме торгових і інвестиційних потоків між Канадою і Україною.загальний фонд - більше 13,8 млн доллдо лютого 2021місцеві підприємства-https://www.democracyendowment.euPartner/EA: The Conference Board of Canada
Contact: Paul M. Darby
Project Director
255 Smyth Road, Ottawa ON K1H 8M7
Canada
Tel: 613-526-3090 ext. 329
Fax: 613-526-4857
Email: darby@conferenceboard.ca
7
4Harald Binder Cultural Enterprises (HBCE)освіта і культураBCE підтримує ініціативи, які зміцнюватимуть становище України на міжнародній арені, а також підвищуватимуть її конкурентоздатність у культурі й освіті. HBCE запрошує організації зі сфері мистецтва, культури та освіти, які орієнтовані на актуальні теми та інноваційні підходи, подавати проекти на Програму ґрантів. Ґранти виділяємо один раз на рік на проекти неурядових організацій з України чи закордону.Від 500 до 5,000 евро (покриття 70% загального бюджету проекту)Протягом 2019 року Неурядові організації з України чи закордонуЗаявка англійською мовоюПроекти у сфері культури / мистецтва / освіти
Реалізація в Україні
Актуальні теми / інноваційні методики
Фокус на суспільному розвитку та дії
Підхід “знизу-вгору”
http://hbce.com.ua/uk/grants/http://hbce.com.ua/uk/grants/
8
5Horizon 2020інноваціїПрограма "Горизонт 2020" покликана сприяти збільшенню числа інноваційних технологій, відкриттів і перспективних розробок шляхом просування ідей з наукових лабораторій на ринок.від 50 до 2500 тис. європостійноУкраїнські підприємства, в т.ч. новіЗаявкаЗаявником на отримання гранту можуть виступити українські підприємства (в т.ч. нові), які мають інноваційні, новаторські продукти і/або рішення з високим потенціалом зростання на ринках України і Євросоюзу. Крім того, ми допомагаємо виграти гранти на реалізацію соціальних проектів.http://ek-ua.com/h2020.htmhttp://ek-ua.com/contacts-europe-consulting-group.htm
9
6IREX ЄвропадемократіяIREX Європа, громадська організація з Франції, та національний партнер Український жіночий фонд реалізовують ініціативу, яка спрямована на підтримку й посилення навиків з адвокації у молодих жінок, які просувають права жінок у своїй країні. Ця ініціатива триватиме 2 роки за участі 5 країн Євразії та підтримки Європейського Союзу.
В рамках даної ініціативи ми пропонуємо підтримку для подорожей (тревел гранти), щоб забезпечити можливість участі активісток у національних, регіональних та міжнародних заходах, присвячених захисту прав жінок та дівчат.
Підтримка може покривати витрати, пов’язані з участю у:
a) Міжнародних заходах,наприклад: Міжнародний жіночий форум, Конференція з жіночого лідерства, Глобальний форум з прав людини, Женевський саміт з прав людини та демократії, Жіночий форум AWIDтощо.
b) Регіональних та національних заходах, наприклад: Metaфестиваль, організований MakeOut(Білорусь); фестиваль DOTYK(Білорусь); Євразійський жіночий форум тощо.
1200 Євро2018-2020 рр.Запрошують для участі у конкурсі осіб, які:

- ідентифікують себе жінками, включаючи транс-жінок, гендерквір та небінарних осіб, які ідентифікують себе в більшій мірі жінками
- борються за людські права/права жінок та мають досвід в активізмі
- віком від 18 до 30 років з досвідом перебування у правозахисному русі не більше 2 років
- мають українське громадянство і наразі проживають в Україні
ЗаявкаПеревага надаватиметься апліканткам, які проживають у сільській місцевості або мають незначний досвід участі у подібних заходах та/або окрім даної можливості не можуть потрапити на захід.https://gurt.org.ua/news/grants/48156/https://gurt.org.ua/news/grants/48156/
10
7USAIDдемократіяГранти з організаційного розвитку надаються на конкурсній основі у межах проекту "Платформа розвитку громадянського суспільства" (на далі - Платформа Маркетплейс).
Мета конкурсу грантів з організаційного розвитку ОГС:
посилити ОГС, які є активними у суспільстві та зацікавлені у власному організаційному розвитку. Більш спроможні ОГС здатні розробляти та/або виконувати якісніші проекти та програми, що приводить до значущих соціальних змін у суспільстві.
Основними завданнями цього конкурсу грантів з організаційного розвитку ОГС є:
• розвиток професійної кваліфікації ОГС;
• покращення програмної ефективності ОГС;
• підвищення впливу ОГС на місцевому рівні;
• підвищення життєздатності ОГС;
• розвиток культури організаційного розвитку ОГС.
не вказанорозгляд заявок відбірковою комісією відбувається щомісяця• офіційно зареєстровані громадські організації і благодійні організації/фонди, які мають статус неприбуткових;
• ініціативні групи громадян, які відповідним чином обґрунтують потребу в організаційному розвитку. У такому випадку оплата гранту здійснюється іншій організації громадянського суспільства, яка має статус неприбутковості. Ця організація повинна опікуватися роботою ініціативної групи та виконати всі умови участі у програмі.
Зареєструватися та заповнити заявку на сайті організаціїОГС, які подають заявки до участі в конкурсі грантів, повинні дотримуватися гендерно-збалансованого підходу в реалізації своїх завдань та місії. Організації повинні приділяти окрему увагу дотриманню рівних прав для чоловіків та жінок щодо участі в навчанні, консультаціях та всіх інших заходах, які реалізуються у межах отриманого гранту.
Кошти гранту можуть бути використані для оплати:
• необхідних послуг з організаційного розвитку (тренінг, семінар, коучінг, експертна оцінка, короткострокові/довгострокові консультації, навчальні візити тощо).
http://cd-platform.org/publications/1284-granti-z-organizatsijnogo-rozvitku-ogsgrant@ednannia.ua
11
8БФ «Помагаєм»місцевий розвиток"БФПомогаем" оголошує конкурс підприємницьких проектів. Кращі проекти зможуть отримати фінансову, а також нефінансову підтримку з боку Фонду (розміщення на краудфандинговых майданчиках, залучення грантів, презентації інвесторам індивідуально і у рамках різних заходів і так далі).
До участі запрошуються проекти наступних категорій :
- Проекти, ініційовані внутрішньо переміщеними особами (ВПЛ)
- Проекти за участю ВПЛ
- Проект в інтересах людей з інвалідністю або передбачає їх працевлаштування
- Проект в інтересах дітей
- Проект у сфері культури і креативності
- Проект реалізується в малому місті або сільській місцевості
- Соціальне підприємництво
Один проект може відноситься до один або відразу до декілька категорій.
до 1000 євроКонкурс постійно діє. Розгляд заявок відбувається у міру вступу проектів, в середньому один раз в місяць.усі, хто бажаєзаявкаОсновні положення конкурсу :
1.Фонд приймає проекти, заздалегідь оцінює, притягаючи експертів з числа донорів і партнерів Фонду і сторонніх фахівців.
2.Представлення проекту на конкурс автоматично означає згоду автора проекту з тим, що Фонд представить проект включно з усіма візуальними і текстовими матеріалами, а також може передавати контактні дані автора проекту потенційним інвесторам - особисто на зустрічах, відправляючи по електронній пошті або на закритих (не публічних) заходах. Для презентації проекту на публічних заходах або для збору коштів на краудфандинге Фонд отримує додаткову згоду від автора проекту.
3.Допомога Фонду в пошуку фінансування і реалізації проекту може бути тільки підтримкою авторові і команді проекту, але не замінює їх зусиль у виконанні проекту.
4.Авторство і вигоди від реалізації проекту залишаються за автором.
5.Фонд допомагає шукати фінансування для проектів, але не гарантує залучення певної суми на певних умовах в певні терміни. Усі умови фінансування індивідуально обговорюються з автором проекту і потенційними донорами / інвесторами.
6.Окрім пошуку фінансування фонд по можливості надаватиме проектам інші варіанти підтримки : просування в ЗМІ і соціальних мережах, інформування автора про додаткові можливості, навчання, конкурси, гранти і тому подібне.
http://pomogaem.com.ua/2610-konkurs-biznes-proektov.html(056) 732 48 07, 067 632 69 19, 050 48 00 905 в робочі дні з 9: 00 до 18: 00 або по електронній пошті pr@pomogaem.com.ua з позначкою в темі листа "Конкурс підприємницьких проектів"
12
9Всемирний жіночий фонд Global Fund For womenзахист прав жінокГранти на організацію заходівРозмір гранту для організацій по захисту прав жінок складає 10 000-20 000 доларів США, для жіночих фондів - 15 000-30 000 доларів США.щорічноорганізації по захисту прав жінокЗаявкаОрганізації по захисту прав жінок, які отримали гранти від Глобального фонду для жінок впродовж останніх п'яти років, можуть подавати заявки на гранти на організацію зустрічей і заходівhttps://groups.globalfundforwomen.org/grants/CommunitiesLoginGrantshttps://groups.globalfundforwomen.org/grants/CommunitiesLoginGrants
13
10Данська рада у справах біженцівмісцевий розвитокПРОГРАМА СТВОРЕННЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ ДЛЯ внутрішньопереміщених осіб та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні. 250 робочих місцьвід 2000 до 10000 доларівПрийом заявок тимчасово призупинено. Суб'єкти малого та середнього бізнесу Донецької, Луганської, Запорізької та Дніпропетровської областей.заявка1)Діючий рентабельний бізнес, який планує розширення.
2)Детальний бізнес-план з особливою увагою на створення та підтримання нових робочих місць для ВПО та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні.
3)Інвестування з боку заявника в плановане розширення свого бізнесу не менше 50% від суми гранту.
4)Створення одного та більше робочих місць для ВПО та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні, укладення з новими працівниками трудових договорів на термін не менше 12 місяців. Сумарна річна заробітна плата всіх працевлаштованих на нові робочі місця осіб повинна перевищувати суму отриманого гранту.
http://lap.drc.ngo/title/sme095 701 88 51 Олег (південні райони Донецької області, південні райони Запорізької області),
14
11Данська рада у справах біженцівосвітаДанська Рада у справах Біженців (Danish Refugee Council) за фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (Swiss Agency for Development and Cooperation/SDC) і Департаменту Міжнародного Розвитку Великобританії (Department for International Development /DFID) розпочинає нову програму, спрямовану на підтримку внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці та стабілізації їх життя шляхом надання можливості отримання професійної освіти.
Головна ціль програми: Надання можливості отримання нових та/або покращення існуючих професійних навичок ВПО та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні, шляхом надання благодійної допомоги для проходження відповідних курсів, тренінгів та отримання кваліфікованої професійної освіти.
Надання індивідуальних грантів 500 особам в розмірі до 200 доларів СШАне визначеноВПО з районів з нестабільною політичною і військовою ситуацією, що зареєстровані та проживають на території Донецької, Луганської, Запорізької та Дніпропетровської
областей, а також жителі Донецької та Луганської областей, які постраждали від конфлікту в Україні.
Заявка̶ Доведена мотивація в отриманні нових або покращенні існуючих професійних навиків. Розуміння заявником схеми практичного застосування отриманих навичок в майбутньому для створення можливості отримання доходу. Бажана наявність у заявника досвіду роботи, пов’язаного з отриманням нових або покращення існуючих професійних навиків.
̶ Власне інвестування з боку заявника в розмірі не менше 20% від вартості навчання.
̶ Наявність кваліфікованого та сертифікованого постачальника відповідальних послуг.
̶ Особлива перевага буде надаватися заявникам, сім’ї яких мають соціальну або фінансову вразливість.
https://sbiz.club/10491/programa-pidvyshhennya-konkurentnospromozhnosti-na-rynku-pratsi-dlya-vpo-ta-osib-yaki-postrazhdaly-vid-konfliktu-v-ukrayini/050 367 90 95 Гаряча лінія (працює по буднях з 9.30 до 17:00);
073 122 74 67 Олена;
050 610 11 21 Геннадій;
073 470 29 07, 095 286 42 12 Антон.
15
12ЕБРРмісцевий розвиток50% витрат підприємств або до 90% витрат на послуги міжнародних консультантів Наші інвестиції сприяють зростанню та інновацій і сприяють переходу країн в ринкову економіку.
Ми надаємо проектне фінансування для банків, галузей і підприємств, як нових підприємств, так і інвестицій в існуючі компанії. Ми також пропонуємо консультаційні послуги для бізнесу
до 10 тыс європостійнопроектне фінансування
Бізнес-консультації
фінансова торгівля
закупівля
ринки капіталу
синдиковані кредити
концепція проектурічний обіг до 50 млн. євро або до 43 млн. євро активного балансу; кількість співробітників до 250 чоловік (можливо буде збільшено до 500 для України), EBIDTA - від 1 млрд євроhttp://platforma-msb.org/yebrr-nadaye-100-mln-yevro-dlya-msb/Ukraine
Country Director: Sevki Acuner
Enquiries:
46-46A Antonovycha Str.,
Kiev, 03150,
Tel: +380 44 277 11 00
Email: kiev@kev.ebrd.com
16
13ЕБРРохорона довкілля і енергоефективністьКредитна програма з грантовою підтримкою IQ Energy. Сума гранту розраховується на основі вартості інвестицій в енергоефективний проект, який підтримується кредитом для придбання матеріалів і устаткування з "Каталогу технологій" www.iqenergy.org.ua/technologies. Вартість інвестицій враховує придбання матеріалів і устаткування, а також їх монтаж.до 3000 євро (гранту передує узяття кредиту!)постійно, гранти видаються щомісячноосмд, жителі містазаявкапозичальник має доступ до житлового об'єкту (квартирі або частноиу будинку) в Україні, де буде реалізований енергоефективний проект. Це може бути або готовий житловий об'єкт, або те, що будується; - позичальник отримує кредит від комерційного банку-учасника програми IQ energy. Кредит не повинен перевищувати еквівалент 15000 євро на дату підписання кредитної угоди; - позичальник вибирає з "Каталогу технологій" матеріали і устаткування для проекту, генерує "Сертифікат прийнятності", закуповує матеріали і устаткування і встановлює їх на об'єкті; позичальник документує проект і його завершення шляхом фотографування до і після інсталяції і збору допоміжних документів - рахунків-фактур, актів приймання і тд;
- позичальник реєструється в системі управління грантами програми IQ energy шляхом доступу через веб-інтерфейс https://www.iqenergy24.com/ureeff/ric і подає заявку в режимі онлайн на отримання гранту за програмою IQ energy з представленням електронних копій зібраних допоміжних документів. ця процедура має бути здійснена ​​впродовж чотирьох місяців з дати підписання кредитної угоди; - позичальник продовжує кредитні стосунки з банком, щонайменше, до дати подання заявки на отримання гранту.
http://www.iqenergy.org.ua/grants/http://www.iqenergy.org.ua/contactform/
17
14ЕБРР - FINTECCохорона навколишнього середовища та енергоефективністьБанк пропонує пільгові гранти компаніям на установку або виробництво ресурсоефективних технологій, до яких відносяться водо- і енергоефективні технології або матеріали. Гранти Банку головним чином призначені для ресурсоефективних технологій, непоширених на ринку і мають гарний потенціал відтворення на території країни.до 25% витрат на певні технології. Максимальний розмір гранту - 1 мільйон доларів США, який виплачується після установки і здачі в експлуатацію певних ресурсоефективних технологій. Гранти виділяються на додаток до вже існуючого фінансування ЄБРРпостійнокомпанії, які впроваджують ресурсозберігаючі технологіїЄБРР вивчає всі можливості в області ефективності енергетичних, водних ресурсів і матеріалів, що мають відношення до запропонованого інвестиційного плану і виду діяльності компанії. Фінансування буде можливо за умови використання запропонованих технологій. Банк може також, за необхідності, організувати проведення технічного аудиту, що спонсорується донорами.http://fintecc.ebrd.com/ru/about/investment-support/http://fintecc.ebrd.com/ru/contact/
18
15Европейская молодежная фундация (EYF)освітаЕМФ забезпечує підтримку і надання фондів для молодіжної діяльності, популяризацію прав людини, демократії, толерантності і солідарності. Це дає молоді можливість голосу в політичному і демократичному житті, а також необхідні знаряддя для ефективного функціонування в сучасному суспільстві.до 10 і до 25 тыс євродо 1 жовтня 2019 рПідтримку можуть отримати міжнародні, національні, регіональні або місцеві НВО або мережі і інші неурядові структури, орієнтовані на роботу з молоддю. Учасники:

- Міжнародні молодіжні НВО, які є присутніми не менше чим в 7 державах-членах;
заявка (детальніше - http://www.coe.int/en/web/european - youth - foundation/application )Організації мають бути некомерційними, неурядовими, мати власний статут, бути створеними молоддю і для молоді у віці 15-30 років і виконувати свою роботу відповідно до цінностей Ради Європи.

Проекти мають бути спрямовані на:

- зміцнення світу і співпраці;

- сприяння тісній співпраці і взаєморозумінню між молоддю;

- заохочення обміну інформацією;

- стимулювання взаємодопомоги.

Вони повинні також відповідати поточним пріоритетам молодіжного сектора Ради Європи.
http://www.coe.int/en/web/european-youth-foundation/homeCouncil of Europe, Avenue de l'Europe F-67075 Strasbourg Cedex, France - Tel. +33 (0)3 88 41 20 00
19
16Європейська комісіямісцевий розвитокКонкурентоспроможність підприємств і МСБ. Створення «Центрів ділового співробітництва» для мережі підприємств Європи на міжнародних ринках, щоб сформувати унікальну міжнародну мережу передового досвіду, що сприяє діловій співпраці, передачі технологій та наукового співробітництва.В залежності від проектуКонкретний термін подачі заявок не встановлено.державні і приватні організації, чия діяльність пов'язана з підтримкою бізнесуЗаявки повинні бути подані в електронному вигляді через офіційний формуляр для подання заявок EUSURVEY.https://ec.europa.eu/easme/node/22EASME-COSME-EEN-CALL-ART7@ec.europa.eu
20
17Європейська комісіямісцевий розвитокЄвропейський фонд регіонального розвитку спрямований на зміцнення економічної і соціальної згуртованості в Європейському Союзі шляхом усунення дисбалансів між його регіонами.
Ключові напрямки: Інновації та дослідження; Цифрова програма; Підтримка малих і середніх підприємств (МСП); Економіка з низьким рівнем вуглецю.
ЄФРР також приділяє особливу увагу конкретним територіальним характеристикам. Діяльність Також ЄФРР спрямований на зменшення економічних, екологічних та соціальних проблем у містах, з особливим акцентом на сталий розвиток міст. Щонайменше 5% ресурсів ЄФРР виділено для цієї сфери через "інтегровані дії", керовані містами.
В залежності від проектупостійнодержавні і приватні організації, чия діяльність пов'язана з підтримкою бізнесуЗаявки повинні бути подані в електронному вигляді через офіційний формуляр для подання заявок EUSURVEY.https://ec.europa.eu/regional_policy/en/funding/erdf/regio-publication@ec.europa.eu .
21
18Європейський фонд підтримки демократії (The European Endowment for Democracy (EED)демократіяЗаявки приймаються на фінансування проектів, мета яких - розвиток і зміцнення демократичного громадянського суспільства у країнах, охоплених Європейською політикою сусідства.від 10 000 до 150 000 євроEED може надавати допомогу в невідкладному режимі (open financing cycle), без оголошенняОрганізації, рухи, а також активісти, молодіжні лідери та представники незалежних мас-медіа, без огляду на розмір їх структури та формальний статусЗаявка заповнена на сайті ФондуПередбачена можливість співфінансування діяльності разом з іншими організаціями.
Види підтримки EED
1. Фінаyсування ініціатив з культивування демократії.
2. Профільне фінансування та інституційна підтримка EED зазвичай передбачає покриття поточних витрат, особливо в наступних випадках:
Проміжне фінансування: зарплати, витрати на утримання офісу та інші аналогічні витрати, необхідні для роботи, що має безпосереднє відношення до вище зазначених цілей, протягом обмеженого терміну до тих пір, поки не зможуть підключитися інші донори.
Початкове фінансування: зарплати, витрати на утримання офісу та інші аналогічні витрати, необхідні для становлення організації і підтримки недавно створеної організації, або для сприяння підвищення рівня її діяльності протягом обмеженого терміну.
https://www.democracyendowment.eu/ru/about-eed/
22
19Кусаноне (Япония)місцевий розвитокУсі проекти розвитку малого масштабу мають право на фінансування за програмою Кусанонэ. Проте особлива увага приділятиметься проектам в таких сферах:
МЕДИЧНА ДОПОМОГА
ОСВІТА
НАДАННЯ ДОПОМОГИ тим, що ПОТРЕБУЮТЬ
ГРОМАДСЬКИЙ ДОБРОБУТ
ДОВКІЛЛЯ
Декілька прикладів (неповний список) пріоритетних проектів : РЕМОНТНО-ВІДНОВНІ РОБОТИ І ПОСТАЧАННЯ УСТАТКУВАННЯ ПОЧАТКОВИМ ШКОЛАМ, ПОСТАЧАННЯ МЕДИЧНОГО УСТАТКУВАННЯ ЛІКАРНЯМ, ПРОФЕСІЙНЕ НАВЧАННЯ ДЛЯ інваліда також особливий увага приділяється проект по залучення жінка до громадський діяльності.
залежить від проекту (Орієнтовний максимальний розмір ґранту без ПДВ - 2 млн грн)щорічно конкурс проводиться до 31 березня (з фінансуванням наступного року)місцеві і міжнародні неурядові організації (незалежно від їх громадянства), лікарні, початкові школи, дослідницькі інститути і інші некомерційні організації.анкета-заявка1) При відборі проектів для фінансування Уряд Японії віддає перевагу важливим і довгостроковим проектам. Перше і найголовніше - ви повинні переконати Посольство в тому, що ваша організація здатна правильно управляти довгостроковими проектами розвитку. Детально опишіть минулі досягнення вашої організації, які будуть взяті до уваги.
2) Уряд Японії не може надавати засоби для виплати зарплати і покриття інших поточних витрат. Отже, управління проектом повинно незалежно фінансуватися вашою організацією. Щоб переконати Посольство в тому, що ви можете управляти проектом, ви повинні показати, що маєте у розпорядженні достатні кошти для покриття поточних витрат.
3) Усі пункти бюджету проекту мають бути підтверджені кошторисом витрат, щоб ми могли їх фінансувати. Ви повинні надати кошториси, по можливості від трьох різних постачальників. За деяких умов (наприклад, в кризових ситуаціях або за наявності тільки одного постачальника) Посольство може відмовитися від вимоги трьох окремих кошторисів.
http://www.ua.emb-japan.go.jp/jpn/bi_ua/oda/humansec/info_r.pdfПосольство (дні і годинник прийому : понеділок - п'ятниця з 9: 00 до 12: 30, тел.: (38-044) 490-55-00, факс: (38-044) 490-5502, e - mail: kusanone@kv.mofa.go.jp
23
20Міжнародний Вишеградський фонддемократія, освіта, підприємництвоПідтримка проектів, що стосуються регіонального співробітництва Вишеградської групи, забезпечують просування інноваційності та сталості у Центральній та Східній Європі в одній з 7 сфер фокусування: культура та спільна ідентичність; освіта та розвиток здібностей; інновації, дослідження та розробки, підприємництво; демократичні цінності та медіа; державна політика та інституційні партнерства; регіональний розвиток, навколишнє середовище та туризм; соціальний розвитокСередній розмір грантової допомоги 20 тис. євроЩорічні терміни подачі заявок: 1 лютого, 1 червня, 1 жовтня.Будь-яка офіційно зареєстрована організація.Проектна пропозиція розміщена на сайті ФондуФонд не підтримує інфраструктурні та інвестиційні проекти
Проект повинен передбачати залучення партнерів з як мінімум трьох країн Вишеградської групи (Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина)
аксимальная продолжительность реализации проекта - 18 месяцев
Гранты могут покрывать до 100% бюджета проекта с 15% для накладных расходов
Проекты должны охватывать, по меньшей мере, одну из задач семи целевых областей программы грантов
https://www.visegradfund.org/apply/grants/visegrad-grants/Анна Адамчик,
менеджер проектов
adamczyk@visegradfund.org
24
21Міністерство закордонних справ ЕстоніїдемократіяМетою є швидке реагування на короткострокові потреби в пріоритетних країнах і підвищити потенціал їх урядових та муніципальних установ, а також неурядових організацій і фондів, що діють в громадських інтересах. Напрямки проектних пропозицій: освіта, охорона здоров'я, мир і стабільність, розвиток демократії і верховенство закону, економічний розвиток, екологічно сприятливий розвиток, інформування громадськості та глобальна освітадо 15 тис. ЄвроКрайнього терміну подачі заявки нема. За рік можуть бути профінансовані 2 або 3 проекти.Урядові або місцеві органи влади, НУОПроектна пропозиціяЗаявник повинен подати свої проектні пропозиції естонською або англійською мовою до Посольства Естонії в Україні. Грант може становити до 100% від загальної суми прийнятних витрат проекту.
Проекти повинні бути пов'язані з однією з наступних галузей:
1. освіта
2. охорона здоров'я
3. мир і стабільність
4. розвиток демократії і верховенство закону
5. економічний розвиток
6. екологічно сприятливий розвиток
7. інформування громадськості та глобальна освіта
І відповідати загальним цілям розвитку співпраці:
— становище жінок та забезпечення гендерної рівності
— поліпшення навколишнього середовища та підвищення рівня екологічної свідомості
— сприяти втіленню ICT solutions
http://rozvytok.in.ua/konkursi/919-mikrofinansuvannia-dlia-ukrainskykh-nuo-abo-mistsevykh-orhaniv-vlady(380 44) 590 07 80
Embassy.Kyiv@mfa.ee
25
22Платформа розвитку громадянського суспільства (за підтримкою USAID)демократія, освітаОсновними завданнями цього конкурсу грантів з організаційного розвитку ОГС є:
• розвиток професійної кваліфікації ОГС;
• покращення програмної ефективності ОГС;
• підвищення впливу ОГС на місцевому рівні;
• підвищення життєздатності ОГС;
• розвиток культури організаційного розвитку ОГС.
Від $1,000 до $7,000Розгляд заявок Відбірковою Комісією відбувається щомісяця.• офіційно зареєстровані громадські організації і благодійні організації/фонди, які мають статус неприбуткових;
• ініціативні групи громадян, які відповідним чином обґрунтують потребу в організаційному розвитку. У такому випадку оплата гранту здійснюється іншій організації громадянського суспільства, яка має статус неприбутковості. Ця організація повинна опікуватися роботою ініціативної групи та виконати всі умови цього Запрошення.
ЗаявкаОГС, які подають заявки до участі в конкурсі грантів у межах Платформи Маркетплейс, повинні дотримуватися гендерно-збалансованого підходу в реалізації своїх завдань та місії. Організації повинні приділяти окрему увагу дотриманню рівних прав для чоловіків та жінок щодо участі в навчанні, консультаціях та всіх інших заходах, які реалізуються у межах отриманого гранту.http://cd-platform.org/publications/1284-granti-z-organizatsijnogo-rozvitku-ogshttp://cd-platform.org/publications/1284-granti-z-organizatsijnogo-rozvitku-ogs
26
23Платформа розвитку громадянського суспільства Маркетплейс
в рамках програми «Долучайся!» (за підтримкою USAID)
демократія, освітаВаучерна програма, участь у якій надає можливість:
Отримати ваучер (грант) з організаційного розвитку та придбати за кошти цього ваучеру тренінг, консультацію, семінар, експертну допомогу чи інші необхідні послуги, які
o відповідатимуть потребам розвитку вашої організації і,
o допоможуть посилити інституційну спроможність вашої організації для
покращення ефективності її діяльності.
Одна організація може подаватися на декілька ваучерних грантів, на загальну суму до $4,000ПостійноЦільовою групою є організації-партнери Програми «Долучайся!», які працюють у наступних сферах:
• громадянська освіта
• боротьба з корупцією
• адвокація, громадський активізм і контроль, залучення громадян
ЗаявкаОрганізації громадянського суспільства, які подають заявки до участі у ваучерній програмі Платформи
Маркетплейс, повинні дотримуватися гендерно-збалансованого підходу у реалізації своїх завдань та
місії.
http://cd-platform.org/publications/1284-granti-z-organizatsijnogo-rozvitku-ogsgrant@ednannia.ua
27
24Посольство Королівства
Нідерланди
місцевий розвитокПрограма MATRA підтримує ініціативи організацій громадянського суспільства, спрямовані на надання допомоги і контроль за здійсненням реформ на центральному і місцевому рівнях, сприяння прозорості і підзвітності державних структур на основі соціального діалогу, потенціалу і моніторингу.
Пріоритетні сфери:
- сприяння та моніторинг реформ у сфері AA implementation, зокрема боротьби з корупцією;
- покращення принципів верховенства права та демократичної практики на центральному та місцевому рівнях шляхом конструктивного громадського контролю.
Пріоритетні напрямки на 2019 рік: - Зміцнення позиції організацій громадянського суспільства для виконання їх функцій в якості незалежних суб'єктів, особливо на місцевому та регіональному рівні; - Зміцнення правопорядку з упором на боротьбу з корупцією; - Контроль за виконанням Угоди про асоціацію між ЄС і Україною; - Підтримка уряду в поліпшенні ключових реформ та зміцнення належного врядування; - Моніторинг виборів і підвищення обізнаності громадськості.
от 1,5 до 3,5 млн грнконкурс оголошується на початку кожного року (до 1 березня)
громадські організаціїзаявка (запрашивается по адресу kie-matra@minbuza.nl )
Максимальна тривалість проекту - до 24 місяців
Власні ресурси - не менше 15% від загального бюджету
"Критерії:
-цель проекту повинна відповідати загальній спрямованості програми "Матра";
-проект має бути грунтований на місцевій ініціативі;
-целевая група проекту має бути чітко ідентифікована і повинна брати активну участь в реалізації проекту;
-податель заявки повинен внести істотний власний вклад в реалізацію проекту в грошовій формі і (чи) натурою (працею, наданням устаткування і площ, оплатою поточних витрат і тому подібне);
-проект має бути реалістичним і здійснимим, виходячи з місцевих умов;
-проект має бути невеликим за розміром і життєздатними;
-проект має бути некомерційним за своїм характером;
-проект не має бути продовженням звичайної, вже такої, що ведеться роботи організації;
-проект повинен полягати в проведенні конкретних заходів, які будуть завершені впродовж чітко позначеного періоду часу;
-максимальна тривалість проекту до 24 місяців;
-визначити власні фінансові та натуральні ресурси організації, виділені для пропонованого проекту (не менше 15% від загального бюджету).
Не фінансуються поточні витрати організації, такі, як орендна плата за приміщення, оплата праці персоналу
проекту
https://www.netherlandsandyou.nl/your-country-and-the-netherlands/ukraine/and-the-netherlands/matra-programme?fbclid=IwAR1gcaRgoK08W1XhcgVA4IwRWiNF9Yu9NgtXn1BEmxAhoPClh2LPfKGQ8qskie-matra@minbuza.nl
28
25Посольство НімеччинидемократіяПріоритети німецько-української співпраці :
▪ енергетика і ресурсоэффективность
▪ сприяння розвитку економіки і інфраструктура
▪ децентралізація і місцеве самоврядування
▪ основи правової держави і боротьба з корупцією
▪ громадянське суспільство
▪ освіта, наука і засоби масової інформації

Пріоритетними напрямами цієї співпраці є:
▪ децентралізація і зміцнення структур громадянського суспільства
▪ енергетика і енергоефективність
▪ сприяння постійній економічній політиці (зокрема, відносно малого і середнього
підприємництва).
+щорічно фінансуються проекти, спрямовані на подолання бідності
часткове фінансування - до 8 тыс євролютий кожного року громадські організації, органи місцевої владизаявкаможливість співфінансування (необов'язково у вигляді фінансових вкладень в проект)https://www.auswaertiges-amt.de/de/aussenpolitik/europa/erweiterung-nachbarschaft/nachbarschaftspolitik/zivilgesellschaft-projekte-oestliche-partnerschaft/301008http://www.kiew.diplo.de/Vertretung/kiew/uk/Startseite.html
29
26Програма ЄС по підтримці малого і середнього бізнесу COSMEмісцевий розвитокОсновні напрями - полегшення виходу на зовнішні ринки, туризм, поширення азів культури ведення бізнесу, кластери, захист права интелектуальной власності для компаній, які працюють в країнах, що не є членами Євросоюзу і багато інших. Перелік актуальних програм міняється: см.ссылкуПрограмою передбачені кредити, гранти, венчурні інвестиції і інші види фінансування з різними умовами реалізації і бюджетамидо 2020 г.державні і приватні організації, чия діяльність пов'язана з підтримкою бізнесуфінансова здатність до виконання запропонованого заходу, наявність стабільних і достатніх джерел фінансування для того, щоб забезпечити безперервну діяльність організації впродовж усього терміну реалізації проекту і взяти часткову участь у фінансуванні проекту, операційний потенціал (технічний і управлінський) для виконання проекту, потенціал по управлінню діяльністю, соответствущий масштабу проекту, на який подана заявка на надання гранту, адекватний професійний рівень і досвід група фахівець, який несе відповідальність за проект / його виконання.https://issuu.com/mineconomdev/docs/cosme______________________________Зв'язуватися з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України
30
27Фінансування стартапов бізнес-інкубатором "WannaBiz"ITОсновна мотивація WannaBiz -розвиток IT - підприємництва і формування стартап-экосистеми в Україні. Мета: допомагати інноваційним і перспективним IT - проектам стати компаніями світового рівня.

Проекти по online - рекламі і рекламним ятерам зможуть отримати найбільшу підтримку від WannaBiz. Допускаються проекти в сферах електронної комерції, PaaS, SaaS і Cloud - технологій.
50 тисяч доларівпостійноIT- компаніїзаповнена форма заявки, презентація проекту за планом (+ необхідно пройти скайп-інтерв'ю і захистити бізнес-план на зустрічі)(технічний і управлінський) для виконання проекту, потенціал по управлінню діяльністю, соответствущий масштабу проекту, на який подана заявка на надання гранту, адекватний професійний рівень і досвід групи фахівців, які несуть відповідальність за проект / його виконання.http://wannabiz.com.ua/info@wannabiz.com.ua
31
28Фінсько-український трастовий фонд (НЕФКО)охорона навколишнього середовища та енергоефективністьЦіль Трастового фонду - сприяти співпраці між Фінляндією та Україною та визначити можливості надання консультаційних послуг та інвестицій для проектів у сферах енергоефективності, відновлюваних джерел енергії, виробництва енергії з відходів та створення інтелектуальних енергетичних систем.
Діяльність Трастового фонду буде зосереджена на наступних сегментах:
1. Відновлювана енергія та виробництво енергії з відходів
2. Виробництво електроенергії та тепла
3. Мережі централізованого теплопостачання
4. ІТ-рішення та розподільчі мережі.
5. Розвиток партнерських відносин у контексті програм багатосторонніх розробок та проектів міжнародних фінансових установ:
до 150 тис євро (обв'язкове співфінансування)проекти повинні бути реалізовані до кінця 2021 рокуОргани місцевого самоврядування, лікарні, школи, дитсадки, бізнес (МСП)Заявка для участі, яка повинна бути подана в електронній формі за адресою: finland.trustfund.proposals@gmail.comДо розгляду приймаються наступні проекти: розробка ТЕО, реалізація пілотних «зелених» проектів.
Фінансування демонстраційних проектів може надаватися як грантове фінансування українським підприємствам з наданням переваги МСП (малим та середнім підприємствам) для державних та приватних проектів.
Як правило, потрібний власний внесок власників проекту, проте технічна допомога, наприклад, консалтинг та програмне забезпечення, може бути підтримано із покриттям до 100% вартості.
Закупівлі повинні бути прив'язані до фінської частки, що означає, що кожен проект повинен мати інтерес у Фінляндії у формі консалтингу, поставок або інвестицій. Рівень фінської частки становить щонайменше 30% від загальної вартості проекту.
Закупівлі, пов'язані з діяльністю, що підлягає фінансуванню, здійснюються у відповідності до Рекомендацій щодо закупівель НЕФКО.
Є можливості поєднання грантів з іншими фінансовими інструментами НЕФКО - позики в Investment Fund loans, Facilities for Cleaner Production, Energy Saving Credits.
Кошти будуть використані виключно для фінансування діяльності, яка відповідає критеріям ОДР, встановленим КСР ОЕСР (OECD DAC).
http://saee.gov.ua/uk/content/finland-ukraine-trust-fundКерівник групи, Андрій Левконюк: +380 97 6405390, andrew.levkonyuk@fcg.fi
32
29Фонд Глобальних ІнноваційінноваціїФонд шукає інноваційні рішення глобальних проблем в області розвитку з високим потенціалом, особливо для бідних і уразливих груп населення. Глобальний інвестиційний фонд підтримує соціальні інновації у будь-якому з секторів і суміжних сферах міжнародного розвитку : сільське господарство, ліквідація наслідків стихійних лих / гуманітарна допомога, освіта і навчання; зайнятість / кошту для існування, енергетика; довкілля; гендерна рівність, управління, здоров'я; промисловість і торгівля, інформація і комунікації; соціальний захист; транспорт і інфраструктура, вода, санітарія і гігієнавід $ 50000 до $ 15 млн. Заявників просять вказати тип капіталу (гранти, кредити і інвестиції в акціонерний капітал), що віддається перевага, і суму для здійснення завдання.Заявки приймаються на постійній основі, без термінів та "раундів" фінансуваннякоманди з соціальних підприємств, комерційних фірм, некомерційних організацій, урядових установ, і дослідників усіх секторів.резюме бізнес-плану або проектна пропозиція з роз'ясненням того, яким чином працюватимуть інновації. Після подання первинної заявки найбільш конкурентоздатні кандидати будуть запрошені для надання додаткової інформації за допомогою представлення повної заявки, яка зажадає детальнішого опису інноваційного плану заявника.життєздатність проектуhttp://www.invest-melitopol.gov.ua/index.php/granty/item/508-%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B4-%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8B%D1%85-%D0%B8%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B9-global-innovation-fund
33
30Фонд Монсантомісцевий розвитокФонд Монсанто приймає заявки на гранти для програм за межами США в наступних областях: ◦ Надання базової освітньої підтримки, спрямованої на поліпшення освіти в сільськогосподарських співтовариствах по всьому світу, включаючи підтримку шкіл, бібліотек, наукових центрів, програм навчання фермерів і академічних програм, які збагачують або доповнюють шкільні програми ◦ Потреба в співтоваристві шляхом підтримки некомерційних організацій, які допомагають в такій області, як продовольча безпека, санітарія, доступ до чистої води, громадська безпека і різні інші місцеві потребивід 25 тис доларівщорічно з 1 січня до 28 лютого і з 1 липня до 31 серпняобщественные организациина першому етапі - онлайн-заявка з описом організації і коротким описом проекту на англ. мові(http://www.monsantofund.org/about/contact/) Подальшу процедуру опише регіональний представник, якщо заявка буде задоволенаhttp://www.monsantofund.org/grants/international/http://www.monsantoglobal.com/global/ua/ourcommitments/pages/monsanto-fund.aspxhttp://www.monsantoglobal.com/global/ua/whoweare/Pages/contact-us.aspx
34
31Фонд сприяння демократії при посольстві СШАмісцевий розвитокЕкономічні реформи: сприяння інноваціям, розвиток культури підприємництва, становлення гендерної рівності в Україні, захист прав на інтелектуальну власність в Україні, поліпшення бізнес-клімату, енергоефективність, антикорупційні програми і прозорість органів влади.

Антипропаганда: реалізація проектів по боротьбі з дезинформацією.

Допомога ВПО : освітні і просветительско-пропагандистские програми в громадах, де мешкають ВПО, по усій Україні. Ці програми мають на меті інформувати ВПО про їх права і пільги, у тому числі на житло, роботу, освіту, участь у виборах і так далі).

Допомога ветеранам : реалізація проектів по наданню правових послуг і правової освіти ветеранам, а також захист інтересів ветеранів, що повернулися з передовою.
максимальна сума - 50,000 доларів США, середні суми грантів - від 10,000 до 24,000 доларів СШАЗаявки на загальний конкурс приймаються протягом усього року. Кінцевого терміну подачі заявок немає. Конкурс діє постійно.Гранти надаються виключно українським організаціям, що мають статус недержавних і неприбуткових. До таких відносяться: громадські організації (асоціації), благодійні фонди і аналітичні центри.

Організації і їх працівники не можуть представляти політичні партії, бути призначеними або обраними на державні посади.
Заявка на українській і англійській мові. Копії реєстраційних документів організації, резюме основних виконавців проекту (з контактною інформацією і телефонами), форму SF424 (українська і англійська версії), реєстраційний номер ДАНС.Тривалість проектів не може бути більше одного року. Засоби, які були витрачені до початку або після закінчення терміну проекту, не підлягають відшкодуванню.https://ua.usembassy.gov/uk/education-culture-uk/democracy-grants-uk/Відділ преси, освіти і культури Посольства США

вул. Сікорського, 4

Київ 04112, Україна

Тіл: (38-044) 521-5044

Факс: (38-044) 521-5575
35
32Фонд Фридриха Эбертамісцевий розвитокФонд сприяє розвитку:
-вільного суспільства, грунтованого на принципах солідарності, яке надає усім своїм громадянам можливість брати участь в політичному, економічному, соціальному і культурному житті незалежно від свого походження, підлоги або релігійних переконань;
-активної і сильної демократії, стійкого економічного зростання і наявності для усіх громадян гідної роботи;
-соціально-орієнтованої держави з розвиненою системою освіти і охорони здоров'я, яка одночасно прагне здолати бідність і забезпечує захист від важких випробувань і труднощів, з якими доводиться стикатися громадянам в житті;
-держави, яка несе відповідальність за мир і соціальний прогрес в Європі і світі в цілому Напрями роботи для співпраці : підтримка демократичного розвитку, побудова громадянського суспільства, затвердження вільних ЗМІ, консолідація демократичних інститутів.
залежить від проектупостійноусі, хто бажаєзаявкавідповідність пріоритетам фондуhttp://www.fes.de/de/01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038

mail@fes.kiev.ua
36
33Чорноморський траст регіонального співробітництвадемократія, місцевий розвитокЧорноморський траст для регіонального співробітництва розглядає пропозиції від організацій та установ у країнах Розширеного Чорноморського регіону за чотирма програмами Трасту:

Будівництво довіри
Транскордонні ініціативи
Східні посилання
Громадянська участь (проекти громадянської участі є проектами в країні)
від $ 5,000 до $ 75,000, більшість грантів отримає від $ 20,000 до $ 22,000Проектні пропозиції приймаються на постійній основі, а рішення про надання грантів приймаються приблизно кожні два місяці.Неурядові організації (НУО), урядові установи, включаючи органи місцевого самоврядування, інститути політики, інші асоціації, зареєстровані легально у Вірменії, Азербайджані, Болгарії, Грузії, Молдові, Румунії, Туреччині, Україні та Росії (Південна Росія), або в одній з країн Центральної Європи та Балтії.
Особи та політичні партії НЕ можуть подавати заявки.
Заявка та бюджетні форми. У приоритеті - пропозиції, написані англійською мовою, але також приймаються пропозиції російською мовою.Середня тривалість проектів - 12 місяців, але розглядатимуться видатні проекти тривалішої тривалості. BST може підтримувати виняткові багаторічні проекти , що відновлюються на щорічній основі залежно від задовільних заключних звітів та результатів.http://www.edu-active.com/grants/2014/jun/15/black-sea-trust-regional-cooperation-grants-progra.htmlBlackSeaTrust@gmfus.org
37
34Швейцарське бюро співробітництва в Українімісцевий розвитокЗдоров'я;
Місцеве самоврядування та децентралізація;
Розвиток торгівлі, розвитку малих та середніх підприємств (МСП);
Стала енергетика, вода, навколишнє середовище, містобудування;
Соціальні послуги;
Реагування на наслідки конфлікту;
Законності, справедливості;
Культурні заходи.
від 100 000 – 600 000 грнпостійно діючаЗареєстровані українські неурядові організації з адекватною організаційною структурою і належним фінансовим досвідом.
У виняткових випадках комерційні, урядові або міжнародні організації можуть також розглядатися.
Державні органи та комерційні структури можуть подавити заявки у випадку попереднього погодження з боку програми.
ЗаявкаПроектна пропозиція, мусить виконати наступні умови:
-бюджет в діапазоні від 100 000 – 600 000 грн.;
-заявник повинен робити власний внесок у грошовій чи натуральній формі;
-концентруватись на витратах пов'язаних з переважно з діяльністю: придбання обладнання, а також ознайомчі поїздки, стипендії та благодійні акції не підтримуються;
-терміни реалізації максимально 12 місяців: діяльність проекту має бути реалізовано і остаточна звітність повинна бути доставлена в цей час.
Електронні копії проектних пропозицій для попереднього розгляду мають бути надіслані у Швейцарське Бюро співробітництва на електронну пошту
http://region.kname.edu.ua/index.php/uk/granti/161-shvejtsarske-byuro-spivrobitnitstva-v-ukrajini-predstavlyae-shvejtsarsku-agentsiyu-rozvitku-ta-spivrobitnitstva-sdc-i-upravlyae-serieyu-malikh-proektiv-yaki-v-pershu-chergu-orientovani-na-gromadski-organizatsijikye.SCO@EDA.Admin.ch
38
35Трастовий фонд Фінляндії УкраїниекологіяМетою цільового фонду є сприяння співпраці між Фінляндією та Україною, а також визначення можливостей для проектів, як консультаційних послуг, так і інвестицій у сфері енергоефективності, відновлюваних джерел енергії та відходів до енергії та інтелектуальних енергетичних систем.
Цільовий фонд буде спрямований на такі сфери:
1. Відновлювана енергія та відходи до енергії:
Інтеграція відновлюваних джерел та відходів до енергетичних систем при забезпеченні стабільності національної системи
Використання цих джерел енергії у виробництві електроенергії, а також у секторах опалення та охолодження
Збільшення частки електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел та відходів до енергії
Ефективні логістичні заходи щодо біоенергетики, утилізації відпрацьованих палив
Створення нового національного інструменту фінансування для залучення інвестицій у сектор відновлюваної енергетики
2. Виробництво електроенергії та тепла
3. Мережі теплопостачання:
Енергоефективність у будівлях та промисловості
4. ІТ-рішення та розподільні мережі
5. Розвиток партнерств у контексті багатосторонніх програм розвитку та проектів міжнародних фінансових установ:
Інтелектуальні енергетичні та енергетичні системи, що використовують локально доступні чисті джерела енергії
В залежності від проектуДо кінця 2021 рокуУрядові та неурядові приватні організаціїЗаповнена анкета. Файл заявки на Word доступний за запитом контактних осіб. Зверніть увагу, що заповнені анкети подаються в електронній формі за адресою: finland.trustfund.proposals@gmail.comФінансування демонстраційних проектів може бути надане як грантове фінансування українським підприємствам з перевагою МСП (малих та середніх підприємств) як для державних, так і для приватних проектів.
Необхідний власний внесок власника проекту, однак технічна допомога, наприклад, консультації та програмне забезпечення, може бути підтримана грантом до 100% вартості.
Закупівлі мають бути прив'язані до фінського змісту, що означає, що кожен проект повинен мати фінський інтерес у формі консультацій, постачання або інвестицій. Рівень фінського змісту становить не менше 30% від загальної вартості проекту. Обраними консультантами є переважно фірми, зареєстровані у Фінляндії.
Закупівлі, пов'язані з фінансуванням діяльності, здійснюються відповідно до Керівних принципів закупівель НЕФКО
Існують можливості злиття гранту з іншими фінансовими інструментами НЕФКО - кредитами інвестиційного фонду , засобами для чистого виробництва та кредитами на енергозбереження .
Кошти можуть використовуватися виключно для діяльності, яка відповідає критеріям ОПР, встановленим КСР ОЕСР.
Кошти доступні для виплати до кінця 2021 року.
https://www.nefco.org/work-us/our-services/grants/finland-ukraine-trust-fund• Директор проекту, Jarkko Olkinuora (Фінляндія): jarkko.Olkinuora@fcg.fi , тел .: +358 40 0805056
• Керівник групи, Андрій Левконюк (Україна): andrew.levkonyuk@fcg .fi , +380 97 6405390
39
36EU4BusinessбізнесУ ЄС є розуміння, що малі та середні підприємства (МСП) є насправді ключовою складовою економічного життя. За даними ОЕСР на 2017 рік в країнах Східного партнерства МСП представляють від 83% до 99% всіх підприємств і створюють 50% всіх робочих місць. Проте, країни Східного партнерства все ще поступаються країнам ЄС, в яких МСП створюють понад дві третини робочих місць, при чому 85% нових робочих місць були створені протягом останніх п'яти років. Отже, МСП мають потенціал для створення нових робочих місць та забезпечення економічного зростання за умови подолання перешкод, таких як: обмежений доступ до фінансування, бюрократія та труднощі на шляху до нових ринків.
Ініціатива "EU4Business" шести країнах Східного партнерства надає наступні можливості:
- доступ до фінансування: кредити в національній валюті, фінансування інвестицій, пов’язаних з експортом, та фінансування заходів щодо адаптації до стандартів ЄС, а також підтримка жінок-підприємниць та стартапів. Фінансова допомога зазвичай надається через третіх осіб, таких як місцеві банки або партнерські організації, значна частина цієї допомоги стала можливою завдяки непрямому фінансуванню з боку ЄС у вигляді кредитних гарантій
- доступ до ринків: проведення бізнес-консультацій та тренінгів з експорту, створення можливостей для налагодження зв'язків та організація торгових делегацій до ринків ЄС
- доступ до знань: надання консультативних послуг, консалтингової та технічної підтримки, проведення спеціалізованих тренінгів для розвитку навичок
4 млн євро2017-2020Директивні органи у сфері розвитку приватного сектору, відповідні державні установи, посередницькі організації і, насамперед, приватний сектор в шести країнах Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова, Україна).ЗаявкаВ залежності від обраної програми у переліку програм ініціативи "EU4Business"http://www.eu4business.eu/ukraineСекретаріат EU4Business
De Kleetlaan 2
B-1831 Diegem
Belgium / Бельгія
+32 2 749 18 51
secretariat@eu4business.eu
Місцевий телефон EU4Business
Україна +380 67 24 54 100
40
37Фонд підтримки винаходів МінекономрозвиткунаукаМетою конкурсу є стимулювання фізичних осіб та суб'єктів господарювання до створення і використання винаходів, корисних моделей, промислових зразків, ноухау та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності.
Конкурс проводиться у три етапи:
1) перший етап ("Приймання заявок") - подання претендентом заявки на конкурс
та отримання статусу учасника другого етапу конкурсу;
2) другий етап ("Стимулювання") - організація надання послуг учаснику другого
етапу конкурсу (за бажанням учасника конкурсу);
3) третій етап ("Розвиток") - отримання учасником другого етапу конкурсу статусу
переможця конкурсу та організація діяльності переможця конкурсу.
100 млн. грн30 вересня 2019 рфізичні особи та суб'єкти господарюванняЗаявкаДо участі в конкурсі приймаються стартапи, які:
1) відповідають пріоритетним напрямам конкурсу, визначеним відповідно до
постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року N 1056 "Деякі питання визначення середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної
діяльності загальнодержавного рівня на 2017 - 2021 роки";
2) не є стартапами, створеними в рамках інших програм державної допомоги;
3) не є стартапами, які мають власне серійне виробництво.
https://www.sfii.gov.ua/%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B4-%D0%BF%D1%96%D0%B4%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8-%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%85%D1%96%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%82%D0%B2%D0%B0/Ukraine, Kyiv, 01054
65 B, Bogdana Khmelnitskogo str
tel: +38 (044) 354 04 70
e-mail: office@sfii.gov.ua
41
38Фонд розвитку ЗМІЗМІПрограма “Фонд розвитку українських ЗМІ” адмініструється Відділом преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Кошти фонду спрямовані на підтримку вільних і незалежних ЗМІ в Україні та допомогу українським журналістам, медіа-організаціям і недержавним організаціям, які працюють над проектами, пов’язаними з медіа.24 000 дол. СШАпостійноЖурналісти та представники українських медіа, незалежно від їхнього статусу.
Недержавні організації можуть претендувати на отримання фінансування, якщо їхні проекти безпосередньо сприяють розвиткові українських медіа.
Електронна заявка (укр. та англ.),
копії реєстраційних документів організації,
резюме,
форма SF424 (укр. та англ)
Під фінансування не підпадають рекламні видання; інформаційні бюлетені, які видаються недержавними організаціями; спеціалізовані видання, орієнтовані на висвітлення вузькопрофесійної тематики; проекти, які переслідують партійні або політичні інтереси.https://ua.usembassy.gov/uk/education-culture-uk/media-development-fund-uk/KyivMDF@state.gov
42
39USAIDосвіта
бізнес
Проект USAID «Економічна підтримка Східної України» співпрацює з представниками приватного сектору та іншими організаціями з метою зниження ризику і підтримки ринкових чинників, що сприятимуть розвитку Східної Україні. Упродовж першого року (Рік 1) увага зосереджуватиметься на таких галузях, як інтенсивне виробництво овочевої продукції і меду та розробка інформаційних
технологій, із одночасною підтримкою інвестицій в інноваційне виробництво, і розвиток енергозберігаючих технологій. Співпраця із партнерами Проекту має підвищити сприятливість економічного середовища до бізнесу і розширити можливості фінансування підприємців з боку банківських і небанківських фінансових установ. Пропонуємо зацікавленим особам ознайомитися із стислим викладом результатів першої швидкої оцінки контексту и середовища (Додаток Б).
між 5 000 та 500 000 доларів США27 лютого 2020 гММСП, приватним фірмам, фінансовим установам і приватним об’єднанням (асоціаціям);
• представникам громадянського суспільства, приватного сектору, НУО (на міжнародному, національному і місцевому рівні), загальноосвітнім закладам, закладам, що пропонують спеціалізовані послуги з професійної освіти, та університетам;
• державним органам (виключно прямі закупівлі та надання матеріалів/ обладнання та/ чи послуг (негрошова форма)); та
• організаціям, зареєстрованим у відповідних місцевих органах влади.
Технічна заявка, фінансова документація, сертифікати, гарантії, інші
засвідчення реципієнта
1. Технічний підхід і відповідність завданням Оголошення (30%).
2. Сталість (20%).
3. Управління та інституційна спроможність (20%).
4. Інклюзія (30%).
https://www.dai-global-grants.com/UkraineERANFO_ERA@DAI.COM
43
40USAIDдемократіяПроект USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» (DG East), що реалізується компанією Кімонікс Інтернешнл, просить надсилати концепції грантових проектів, покликаних зміцнити зв’язок і довіру між громадянами та органами влади у Східній Україні шляхом сприяння належному управлінню та подальшому розвитку української громадянської ідентичності.визначається індивідуально30 вересня 2019р.o ГО/Організації громадянського суспільства (неприбуткові та прибуткові/
o Місцеві кооперативи.
o Урядові установи, наприклад, районні адміністрації, об’єднані територіальні громади та державні університети. Зверніть увагу, що гранти урядовим установам надаватимуться у формі товарів і послуг у натуральній формі.
o Приватні університети з існуючими ГО.
o Професійні об’єднання.
o Інші торгово-промислові асоціації.
Концепція проектуТермін дії будь-якої грантової угоди не повинен перевищувати 12 місяців.
Гранти надаватимуться українським громадським організаціям, а негрошова підтримка - урядовим установам.
Заявники повинні мати попередній досвід роботи у Донецькій і Луганській областях.
Заявники можуть подати на цей APS не більше, ніж 2 концепції від однієї організації, повинні мати попередній досвід у залученні підтримки громадськості, пов’язаних із групою бенефіціарів, зазначених в описі програми.
У випадку будь-якої грантової угоди, що буде укладена в результаті цього запиту, крім грантів у негрошовій формі, вартість якої дорівнюватиме або перевищуватиме 656 324 грн., в момент укладення грантової угоди Грантоотримувачі повинні будуть надати номер Універсальної системи нумерації даних (DUNS). Якщо заявник уже має номер DUNS, його
необхідно зазначити у заявці.
https://www.prostir.ua/?grants=proekt-usaid-demokratychne-vryaduvannya-u-shidnij-ukrajini-oholoshuje-konkurs-kontseptsij-hrantovyh-proektiv&fbclid=IwAR2-1AvCr2Mxe52W8GAfgW8HM2tO54wqAHSyephmkWjQc3qz97GKF82kmjEDGE-Grants@ukraineDG-East.com
44
41Міжнародний фонд «Відродження»демократияМіжнародний фонд «Відродження» оголошує конкурс ідей для партнерства у краудфандинговій ініціативі «Культура. Спільнота».
Завдяки участі у конкурсі громадські організації, які реалізують проекти у сфері культури та залучають кошти спільноти можуть отримаюти додаткові можливості для реалізації своїх ідей.
Пріоритет цього конкурсу – підтримка культурницьких ініціатив, які допомагають знайти порозуміння у суспільстві, залучають людей з різних середовищ та регіонів.
до 150 тис.грн.01.04, 15.05, 01.07, 02.09, 15.10Громадські організації, які реалізують проекти у сфері культуриЗаявка з описом ідеї та планів щодо краудфандингової кампанії.Якщо вашу заявку схвалено – вам потрібно залучити кошти від громадян на свій проект на «Спільнокошті» (партнерській платформі нашої програми) або іншому краудфандинговому веб-сайті.
Термін підготовки та проведення кампанії – не більше 6 місяців.
Якщо кампанія завершилася успішно – Фонд фінансує проект громадської організації у сумі, яка дорівнює зібраній шляхом краудфандингу
https://www.prostir.ua/?grants=konkurs-idej-dlya-partnerstva-u-kraudfandinhovij-initsiatyvi-kultura-spilnotaЛюбов Михайлова, mykhaylova@irf.ua, Станіслав Лячинський, liachinskiy@irf.ua (Програма «Соціальний капітал»)
45
42LUSH Украина Чарити ПотдемократияГрантовий фонд «LUSH Україна Чаріті Пот» створений для того, щоб підтримати невеликі неприбуткові організації в Україні, які прагнуть змінити світ на краще та досягти стабільних, тривалих змін у суспільстві.
Гранти надаються на фінансування кампаній за права веганів, вегетаріанців та тварин; групам по боротьбі з вівісекцією; на стерилізацию бездомних тварин; заповідникам, де живуть тварини, які не зможуть вижити на волі; притулкам для тварин, де їх не вбивають і не використовують (наприклад, у зоотерапії, для катання верхи чи в контактних зоопарках і т. д.).
до 100 тис.грн.31.12.2027
Заявки розглядаються у порядку надходження.
Громадські неприбуткові організації, які працюють у сферах:
-захисту тварин
-захисту навколишнього середовища
-захисту прав людини
Заявка на участьПодати заявку можть організації, якщо річний прибуток складає менше 1 млн грн, і нею повністю чи здебільшого керують волонтери. Також участь можуть приймати організації, які працюють відносно недовго, та стартапи (недавно створені організації).https://www.lush.com.ua/shop/information/information&information_id=141charitypot@lush.com.ua
46
43USAIDпідприємництвоПрограма USAID Україна «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) приймає концепції грантових проектів на впровадження заходів, спрямованих на подолання викликів для малих та середніх підприємств (МСП), що працюють в Україні в нових галузях та галузях, що розвиваються, а саме: низький рівень інвестування; невеликі обсяги продажів (на внутрішньому та зовнішньому ринках); обмежені ринки та клієнтська база. Подолання таких викликів в рамках цього РПЗ допоможе збільшити та розширити усі перелічені вище фактори, а також збільшити кількість постійних робочих місць.від 250 000 грн. до 40 000 000 грн.29 лютого 2020 р.Приватні підприємці, неприбуткові та прибуткові неурядовим організаціям (НУО), асоціації бізнесу/торгові асоціації та аналітичні центри, малі та середні підприємства (МСП)концепціяЕУ надає гранти, які слугуватимуть виконанню одного з наступних завдань: збільшення обсягу інвестицій в українські МСП; збільшення обсягів продажів МСП; створення постійних робочих місць у відповідному секторі; та/або покращення доступу до фінансових можливостей для МСП.
Державні установи, в тому числі організації, які отримують бюджетне фінансування, та квазідержавні організації, не мають права на отримання грантів.
Очікується, що тривалість грантових угод в рамках даного конкурсу не перевищуватиме 12 місяців.
Програма КЕУ надаватиме перевагу концепціям грантових проектів, які передбачають внески грантоотримувача.
https://drive.google.com/drive/folders/1s8a_gR4htDdLyyQzg6wRhDw7rE9K0r2Y?fbclid=IwAR3AgdLuRYbIdInghZh9aVeIP51rjDCuiKqQEZAqNOliqsSV2gB2N6c8530APS001@CEPUkraine.org
47
44Маріупольська Спілка Молоді у співпраці з Данською радою у справах біженцівекономіка
Маріупольська Спілка Молоді у співпраці з Данською радою у справах біженців (Danish Refugee Council) за фінансової підтримки Європейського Союзу (European Union) оголошує нову програму в межах європейської ініціативи «EU4Youth», спрямовану на підтримку малого бізнесу та самозайнятості для молоді Донецької області, яка постраждала від конфлікту на сході України.
У рамках програми будуть надаватися гранти двох типів:
- 150 грантів на започаткування нового, відновлення або розширення існуючого бізнесу – середній розмір гранту складе 830 євро. На цю суму ви можете придбати необхідну техніку, обладнання, засоби виробництва. Грант можна використовувати також на витратні матеріали (до 10% від загальної вартості).
- 100 грантів на додаткове професійне навчання – середній розмір гранту складе 375 євро. Ви можете обрати програму підвищення кваліфікації або офлайн чи онлайн-курс з будь-якої спеціальності: програмування, інтернет-маркетинг, косметологія, манікюр тощо. Умова — завершення навчання до грудня 2020 року та надання сертифіката після закінчення курсу.
для навчання - 375 євро
для для започаткування або розвитку біснесу - 830 євро
31 грудня 2019 рокуВнутрішньо переміщені особи та особи, які постраждали від конфлікту в Україні, віком від 18 до 35 років включно, що зареєстровані та проживають на підконтрольній українському уряду території Донецької області.он-лайн заявка
Пріоритет участі мають внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю та особливими потребами, молоді жінки, молоді люди групи соціального ризику.
Критерії відбору учасників програми:
- Життєздатність та реалістичність бізнесідеї, розуміння заявником схеми її реалізації
- Актуальність і збалансованість бюджету бізнесідеї
- Доведена мотивація в отриманні нових або покращенні існуючих професійних навичок. Розуміння заявником схеми практичного застосування отриманих навичок в майбутньому
- Наявність кваліфікованого та сертифікованого постачальника відповідних послуг
https://mariupolunion.com.ua/news/view/nachinaem-programmu-eu4youth?fbclid=IwAR0ZI1RkZI8QsKWdoDlwqh1K-Hat4umeq1FUk3rpAI0jx5_X2RccP-3tD0c068 219 64 98, Олексій
48
45Meet and CodeІТ
Meet and Code розпочинає відбір подій із популяризації новітніх технологій. Основна мета цієї ініціативи M – привернути увагу дітей і молоді до переваг цифрового світу.
до 9 000 грн8 серпня 2019 рокуНеурядові організаціїзаявка сайті організації
Перед поданням заявки потрібно зареєструватися на порталі TechSoup Україна.
Приймаються заявки на на організацію подій, присвячених програмуванню/ новітнім технологіям.
За умовами програми ці заходи необхідно провести впродовж Тижня кодування ЄС, що триватиме з 5 по 20 жовтня 2019 року.
Критерії відбору поданих заявок:
· кожна подія має стосуватися теми технологій і кодування. Незалежно від формату – хакатон, семінар, лекція, кінопоказ, конкурс, ніч кодування, курси робототехніки – подія має зосереджуватися на програмуванні;
· кожну подію мусить відвідати щонайменше 20* дітей та/або молодих людей віком від 8 до 24 років (*верхня межа відсутня);
· заходи в рамках ініціативи Meet and Code, повинні бути безкоштовними.
https://meet-and-code.org/ua/uk/news-show/4kasia@techsoup.org
49
46Фонд досліджень та допомоги приватному сектору (FASEP)
місцевий розвиток
FASEP «Дослідження» надає грант для фінансування проведення техніко-економічного обгрунтування (ТЕО) або технічної допомоги для проектів. Фінансуються проекти інфраструктури в рамках стратегій розвитку, що реалізуються органами місцевої влади, та до яких можуть залучатися французькі підприємства (виробники обладнення, інженери, розробники, тощо).
150 тис. – 600 тис. європостійно діючадержавні органи (центральний уряд, регіональна та міська влада, технічні агенції)Проектна пропозиція
В рамках програми розглядаються проекти з надання послуг з реалізації проектів розвитку, а саме:
- Проведення технічно-економічного обгрунтування, складання попередніх проектів, написання проектного завдання;
- Технічна підтримка підготовки та реалізації проектів.Обов’язкова умова – 85% оплачуваних послуг за рахунок гранту мають становити послуги французьких підприємств (інженерні бюро, бюро досліджень, тощо)
https://www.economie.gouv.fr/Aide-projet@dgtresor.gouv.fr
50
47Фонд досліджень та допомоги приватному сектору (FASEP)екологія
FASEP «Зелена інновація» надає грант для фінансування на реалізацію інноваційних проектів, пов’язаних із охороною навколишнього середовища, та проектів сталого розвитку.
150 тис. – 600 тис. євро (виключно на реалізацію пілотного проекту, а не на розробку інновацій)постійно діючадержавні органи (центральний уряд, регіональна та міська влада, технічні агенції)Проектна пропозиція
В рамках програми розглядаються пілотні проекти «зелених» та інноваційних технологій з метою демонстрації ефективності технології та її відповідності пріорітним потребам розвитку.
https://www.economie.gouv.fr/Aide-projet@dgtresor.gouv.fr
51
48Програми ЄС COSMEекономіка
В рамках Програми ЄС COSME Єврокомісія оголосила грантовий конкурс в сфері розвитку МСП під назвою «Підтримка імплементації Європейської Рамки Підприємницьких Компетенцій".
Мета Конкурсу полягає в тому, щоб зібрати разом ключові зацікавлені сторони (на рівні ЄС, на національному, регіональному або місцевому рівнях) для інтерактивних дискусій навколо Структури компетенції підприємництва (EntreComp) з метою налагодити співпрацю між постачальниками освіти та навчання, підприємствами та іншими зацікавленими сторонами і активно залучити цільові групи користувачів в процес спільного проектування.
до 500 000 євро22 серпня 2019 року.Органи державної влади та управління (на національному, регіональному або місцевому рівні);
Торгово-промислова палата або аналогічні органи;
Бізнес асоціації та ділові спільноти підтримки співпраці;
Навчальні та освітні установи;
НВО, некомерційні організації, асоціації та фонди; а також
Інші державні та приватні організації, що спеціалізуються на освіті, навчанні або працевлаштуванні.
Заявка
Заходи, підкріплені цим конкурсом пропозицій, повинні бути спрямовані на заохочення системного використання Структури компетенції підприємництва (EntreComp) з метою підтримки розвитку та оцінки підприємницького мислення і навичок, а також для сприяння подальшому прогресу в поширенні і ефективності навчання і підготовки підприємців
Заявники повинні бути юридичними особами, що утворюють консорціум.
Консорціум повинен складатися як мінімум з шести (6) юридичних осіб, розташованих як мінімум в трьох (3) державах-членах ЄС або країнах-учасницях COSME:
Консорціум повинен включати в якості партнера в кожній країні:
- принаймні один державний орган на національному, регіональному або місцевому рівні, що відповідає за політику і діяльність в галузі освіти, зайнятості або підприємництва, і
- по крайней мере, один суб'єкт, що представляє суб'єкти підприємницької діяльності або підтримки зайнятості, такі як торгово-промислові палати, профспілки, організації роботодавців, бюро з працевлаштування.
https://gurt.org.ua/news/grants/54369/Олександр Бабій, Консультант з розробки і реалізації програм та донорської координації Офісу розвитку МСП при МЕРТ: obabiy@smedo.gov.ua,
Андрію Ремізову, головному спеціалісту відділу розвитку підприємництва департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Мінекономрозвитку: aremizov@me.gov.ua
52
49International Alertдемократія
«International Alert» має на меті надання ОГС малих грантів на реалізацію ініціатив, що сприяють згуртованості громади, на місцевому рівні, у яких наслідки тривалого конфлікту призвели до напруженості у відносинах між різними групами.
Проект надає підтримку організаціям громадянського суспільства та місцевим органам влади щодо розвитку метедологічних навичок ( аналіз, діалог, адвокація) та технічних компетенцій для ефективного розв’язання конкретних питань, що визначаються в результаті їхнього власного аналізу. В рамках проекту організації громадянського суспільства співпрацюватимуть із місцевим, обласним та національним органами влади та представниками ЗМІ для спільного визначення проблем та напрацювання їх рішень.
до 5 000 євро10 вересня 2019 рокуГромадські організації та благодійні фондиСупровідний лист, що підписаний уповноваженим представником заявника;
Технічна пропозиція;
Цінова пропозиція;
Копія свідоцтва про реєстрацію заявника та ліцензій на здійснення конкретного виду діяльності (за необхідності).
Орієнтована тривалість проектів становить 3-5 місяців.
Загальні принципи, яким повинні відповідати пропозиції:
1. Діалог як запорука стійкості - процес надання допомоги громадянам для участі в діалозі, що спрямований на посиленні індивідуальної та колективної стійкості, а також здатності та бажання працювати разом для поліпшення якості життя.
2. Усі пропозиції повинні бути розроблені з урахуванням культурних особливостей.
3. Чутливість до конфліктів – реалізація проекту повинна бути конфліктно - чутливою та має бути спрямована на пом’якшення непередбачуваних наслідків, які можуть призвести до поглиблення поляризації ВПО та приймаючих громад.
4. Ґендерна чутливість – ґендер відіграє ключову роль у визначенні ролей у громадах, а розуміння ґендеру має велике значення для проектів, які можуть розвивати стійкість різних груп осіб.
5. Сталість - пропоновані проекти повинні бути спрямовані на зміну сприйняття громадян щодо спонукання до активної діяльності, у рамках якої вони зможуть обговорювати та будувати своє громадянське майбутнє.
6. Інновації - проект та допоміжні заходи повинні бути розроблені з дотриманням принципів високої якості роботи/продуктів, а також використання інноваційних технологій.
https://gurt.org.ua/news/grants/54380/ALukyanchuk@international-alert.org
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
Loading...