ABCDEFGJKLMNOPQRSTU
1
חותמת זמןכמה זמן עבר מאז שהתחלת לאכול בתזונה קדמונית (בחודשים)שם ומשפחהכיצד נחשפת לרעיון של תזונה קדמונית ומה שכנע אותך לנסות אותהתאר/י את עקרי התזונה שלך כיוםהאם חווית תועלת, שיפור או שינוי בעקבות המעבר לתזונה קדמוניתהאם את/ה סבלת ממחלה כרונית כלשהי, ומה היתה ההשפעה על המחלה?אדיקותגילמין (ז/נ)האם ניסית בעבר שיטות תזונה אחרות (צמחונות, טבעונות, וכדומה)?דברי סיום או מחשבות
2
05/10/2012 06:56:4548מיקי בן דורחפישתי אינפורמציה כללית על ציידים לקטים ומצאתי גם א נושא התזונה. החלטתי לנסות לאחר שהשתכנעתי שבעיות הבריאות של המערב נובעות רובם ככולם מתזונה לא נכונה.מעט פחמימות בצורה של בטטה או אורז. הרבה שמנת. חלקים פנימיים של בשר כמו כבד, לשון, מוח, טחול, לב. הרבה ביצים (כ 4 ביום) מקשושקשות עם הרבה שמן קוקוס וקצת חמאה. ירקות חופשי כולל עליים.
מתסף בויטמין D , K2
לעיתים רחוקות אוכל גלידה עם סוכר במידה שאין גלידה בלי סוכר.
האפקט המיידי היה ירדה משמעותית בחומרה של הפרעת קשב. הייתה גם ירידה במשקל למרות שלא הייתי ממש שמן.
שיפור נוסף הוא בבריאות השיניים. בעבר היה צורך בסתימות לעיתים קרובות מאז המעבר לפליאו אין שום בעיות שיניים.
הפרעת קשב נעלמה כמעט לחלוטין.אדיקות מוחלטת
3
10/10/2012 06:30:45שנתייםדודיבחיפוש אחר אורך חיים בריא לאחר לימודי תזונת ספורט ואחרי בניית תפריטים רבים לאנשים
קריאת מאמרים בקיצור הליכה בסבך עד שהיגענו למקום מבצרי.
http://atomsound.tv/mediashare/nutrition_vs_physical_degeneration_dr_weston_price.pdf
אני לא צם אבל שומר ב80% תזונת אדם קדמון רק מפני שאני מתאמן חזק אבל יבוא היום שגם את הפייבר 1 בבוקר אני הפסיק כמובן הרגשה יום יומית של קלילות שיפור בריכוז אני מאוד בעייתי בריכוז לא יושב שנייה אחתהיה לי תיסמונת המעי לפי הרופא אבל אני לא הפנמתי היה לי בעבר אפילפסיה כתוצאה מהכדורים נהיה לי בעיה במעי (הכל על סמך מחקרים)
תזונת האדם קדמון מאוד הקלה את חיי בצל האסלה
רוב הזמן - כ 80%35זלא קראתי הרבה אבל לא
http://veg.anonymous.org.il/
http://www.fda.gov/
5
13/10/2012 15:53:41חצי שנההרצאה של גלי התזונאית אשתו של עומרי מקרוספיט הרצליהנענעת מגלוטן כמעט לחלוטין חלב חלב סויה לא נוגעת, ג'אנק פוד מאז ומתמיד לא נגעתי
מוצרים כמו זרעי ציה פשתן אומגה 3 דגים בשר פסטרמה ביתית ירקות פירות אגוזים שקדים
גבינות(אמנם לא שמנות) אבל איני מצליחה להוריד גבינות ויוגורט איכשהו מצאתי את האיזון שהגוף שלי מסתדר איתו
כמובן שחוטאת לעיתים קרובות ואף מאוד בשוקלד אם יש בבית
כן ירידה במשקל , חוסר עייפות, שיפור במערכת העיכול , ירידה בחשק למתוק ולסוכריםמחזור לא סדיר- מאז ומתמיד...
בשל תוצאה של דיאטות מגיל קטן אי הופעת הווסת לתקופה של 6-9 חודשים ברצף, טיפול ע'י גלולות שלא עזרו או גלולות שהגבתי אליהם לא טוב, מאז תזונת הפלאו הווסת מופעה בזמן ויחסית קלה
רוב הזמן - כ 80%25נלא באחת ספציפית
6
14/10/2012 11:36:1715 חודשיםורד לבזה התחיל כנראה בזרעים שנזרעו לפני כמה שנים. בעקבות חשיפה לכל הנושא של אומגה 3, העבודה של ווסטון פרייס ועיבוד הרבה מידע בהקשר התזונתי שקשור בהריונות, פריון והנקה לא אוכלת סוכרים, שמנים תעשייתיים ומוצרים מעובדים כבר שנים.
כן ממתיקים טבעיים במינונים לא גדולים: דבש לא מחומם, מייפל טבעי, סילאן אמיתי, פירות טריים ויבשים.
כמעט ולא אוכלת דגנים. מעט יחסית. עיקר הפחמימות המרוכזות, אם אוכלת יהיו מתפו"א, בטטות, אורז, קינואה ו"דגנים" אחרים ללא גלוטן. לעתים רחוקות מוצרי חיטה.
הרבה ירקות, עלים ירוקים, נבטים, אצות.
פירות במידה.
אגוזים וזרעים במידה.
בשר ומוצריו (מתנסה באיברים פנימיים ואיזוטריים למיניהם), דגים, פירות ים.
שמנים צמחיים: קוקוס, זית וקצת אבוקדו.
מעט מוצרי חלב, בד"כ השמנים יותר (חמאה, שמנת של פעם, גבינות שמנות)
אני לא 100% פליאו, אולם דיי קרובה לזה.
השינוי המשמעותי ביותר היה בתחושה הכללית ובעלייה מועטה יחסית במשקל בהריון האחרון שלי.
אם עד עתה הייתי עולה מעל 20 ק"ג בהריון- ואני בחורה רזה- בהריון האחרון (ילד מספר 4) עליתי קצת מעל 10 ק"ג.
אין לי בעית משקל ותמיד חזרתי למשקלי הקודם מהר, אולם זה כמו אינדיקציה עבורי למה הגוף שלי דורש, מהבחינה הבריאותית.
כן שמתי לב שבהריון היה לי קשה יותר לשמור על 100% פליאו, כי הגוף דרש יותר פחמימות מרוכזות ואיפשרתי את זה. גם בהנקה אינטנסיבית זה ככה, אולם קל לי יותר לאזן את זה עם דברים אחרים מאשר בהריון.
לארוב הזמן - כ 80%38נקבה גאההייתי צמחונית, טבעונית ואפילו טבעונאית (RAW FOOD) לתקופה קצרה.
בהריון הראשון הייתי צמחונית ועוד כשנתיים לפניו ושנה אחריו. כך שבסה"כ הייתי כנראה כ-4 שנים צמחונית/ טבעונית/ טבעונאית.
לא היו לכך השפעות טובות או רעות.
כאמור, אני שנים ללא מזון מעובד, מבשלת בעצמי ואף מגדלת לעתים את האוכל שלנו, אוכלים אורגני לרוב.
השינויים אצלי הם בעיקר דיוקים פנימיים
7
14/10/2012 11:38:434בן אגוזיכשאשתי סיפרה לי על ספורט מוזר בשם קרוספיט אותו מאמן בעלה של חברה שלה ושאנחנו חייבים לנסות התחלתי לחקור באינטרנט, שם קראתי / שמעתי לראשונה את המילה פליאו והתחלתי להתעניין גם בזה, דיברתי קצת עם אותו מאמן (אורן שניידר המדהים!!! מ קרוספיט וויט סיטי בתל אביב) הוא הסביר לי ואני כטבעי המשכתי לחקור, הכל פשוט הסתדר לי בצורה מושלמת עם ההגיון, הבלוג של דעאל, הבלוג של מיקי, ההרצות של גרי והאתר של מרק סיסון, לא יכולתי להפסיק לקרוא.
כשאתה קורא ומבין מה אתה קורא והכל מתיישב לך עם ההגיון הפשוט אתה גיע לאותו רגע של הארה שאתה אומר לעצמך וואלה, הם פשוט צודקים.
נמנע מקמח דגנים סוכרים מוצרי חלב וקטניות (אבל לפעמים קצת מרמה)
בעיקר אוכל ירקות, בשר, ביצים ודגים
אוכל שתי ארוחות ביום, צם מארוחת ערב ועד לארוחת צהריים ביום שלמחרת (כ 15-16 שעות כל יום) אני פשוט לא רעב בבוקר.....
ירדתי 12 קילוגרם, אשתי ירדה 14 ק"ג.
אחנו כבר לא זומבים על הספה בשמונה בערב, מלאי אנרגיה כל היום, אין נפיחות בבטן, יש תחושה של היי, עירנות, חדות ובעיקר חיוך על הפנים, כל יום!
ועוד לא ציינתי את השיפור בזוגיות ;)
כאבי הבטן נעלמו
תחשות הדכאון נעלמה
רוב הזמן - כ 80%29זכר
8
14/10/2012 13:57:2336 חודשים (עם הרבה הפסקות והתלבטויות)רונית ניקולסקינחשפתי דרך הבלוג של מיקי.
מה ששכנע אותי להתנסות היו:
1. הסגנון הענייני והתוכן המדויק.
2. ההכרה בכך ששיטת האכילה הזו נראתה לי כיפית וטעימה.
3. מעבר לתוכן, כמה עניינים חיצוניים תרמו לרמת השכנוע: הסגנון והבלתי מתלהם (!), והרמה של העברית (יחסית לכמה בלוגים שבהם העברית היא מתחת לכל ביקורת, אף על פי שהתוכן מצויין. חבר'ה, תתיעצו עם דוברים ילידים או אפילו עורכים לשוניים לפני שאתם מפרסמים בכל העולם!).
כרגע נמנעת כמעט לגמרי מסוכר (חוץ משוקולד 86%) וחלב פרה (חוץ מקפה אחד ביום). הייתי מוותרת גם על שני אלה אילו שוקולד עם סטוויה היה יותר זול, ואילו היו מגישים קפה עם שמנת בבתי קפה.
נמנעת לחלוטין מקמח, דגנים אחרים, אורז, בוטנים, חומוס, שאר קטניות.

עיקר המזונות: בשר, עוף, דגים, שומנים (זית, חמאה, קוקוס, חמאת קקאו), ירקות, שקדים, אגוזים, מעט מוצרי חלב עזים וכבשים, פירות
השיפור היה בעיקר בהרגשה: נעלמו בצקות ברגליים, עייפות בבוקר, והשמנה (כלומר - הפסקתי להשמין. זה גם משהו). הירידה במשקל לא היתה מאסיבית (אם כי היה הרבה מקום לכך), והתחילה רק כאשר התחלתי בקרוספיט.סבלתי מאבנים בכיס המרה. זה בעצם היה התמריץ להתחיל באכילה פליאוליתית. בינתיים עברתי טיפול טבעי (שכלל צום ושתיית כוס שמן זית) והוא כנראה עזר (היו פחות אבנים בצילום), אבל כל זה היה לפני שלוש שנים ומאז לא שמעתי על האבנים האלה שוב.רוב הזמן - כ 80%55נקבהניסיתי כל מיני שיטות עם כל מיני תוצאות קצרות טווח (בעיקר בירידה במשקל).
מה שכן לקחתי מכל השיטות האחרות זה: אכילת מזון אמיתי, השקעה בהכנת האוכל, ולאכול פשוט
(זה הגיע מכל מיני שיטות טבעוניות, כמו זו של שרה חמו למשל).
9
14/10/2012 14:31:188אבי גרוסמןבשנה וחצי האחרונות אני חוקר לעומק את נושא התזונה. קראתי כמה וכמה ספרים, ומאות מאמרים. ניסיתי הרכבים שונים של תזונה, ובדיאטה הפליאותיתית אני גם מרגיש הכי טוב בגוף, וזה גם מסתדר לי הכי טוב בראש ובהגיון. הדחף העיקרי היה מקריאה של חומרים באינטרנט, בלוגים בעברית ובאנגלית וכו'.נמנע לחלוטין- סוכר, קמח חיטה, שמנים תעשיתיים, כל אוכל מעובד
אוכל מעט- קמח שיפון מלא, דבש, פירות, גבינות קשות, יין, בירה (רצוי לא מפוסטרת). בשר עוף, אגוזים וזרעים, קפה שחור עם מעט חלב (עד פעמיים ביום), שמנת של פעם (27% שומן), שוקולד אורגני מריר 85%.
אוכל במידה- בשר בקר, דגים ופרות ים טריים, מזונות פרוביוטיים- כרוב כבוש בכבישה בייתית, מיסו אורגני בכבישה בייתית,חמאה.
אוכל הרבה- ירקות (מבושלים, טריים), ביצים, דגנים ללא גלוטן לאחר שעברו תהליך השרייה והתססה (בעיקר אורז מלא, כסמת, דוחן), קטניות לאחר שעברו תהליך השרייה והתססה (בעיקר שעועית מאש ואזוקי), שמן זית כתית מעולה, שמן קוקוס אורגני.
כמות ארוחות- משתדל 3 ארוחות ביום, עם צום של 12 שעות בין ארוחת ערב לבוקר. לעיתים מנות ביניים של פרות ואגוזים.
הרכב הארוחות:
קפה בבוקר, כשעה- שעתיים אחרי הקימה.
ארוחת בוקר של כסמת/דוחן/2 פרוסות שיפון אורגני מלא, עם שמן קוקוס/חמאה וירקות עם שמן זית
לאחר מכן עוד קפה אחד עד ארוחת צהרים
ארוחת צהרים- בשר או דגים בד"כ, יחד עם ירק שורש אפוי וירקות חיים (סלט בד"כ)
אחה"צ- פרי וכמה אגוזים
ערב- כסמת/דוחן/אורז מלא וקטנייה כלשהיא מטוגנים עם 2 ביצי עין, הרבה שמן קוקוס, שמן זית וחמאה

בין לבין- תמרים, שוקולד 85 %, שמנת של פעם
ירדתי סה"כ כ- 9 ק"ג , ירידה צפופה יותר בחודשים הראשונים ומתונה יותר באחרונים (והמשקל שלי היה ממוצע לחלוטין, למעשה לא חשבתי שיש מהיכן להוריד 9 ק"ג). יש שיפור בערנות, פחות תחושת כבדות אחרי ארוחות. אני עדיין חווה קושי לוותר על מתוק (חשק עז למתוק, בעיקר אחרי ארוחות). אני לא יכול להעיד שהרגשתי השתנתה ב 180 מעלות, כיוון שגם קודם לכן אכלתי בריא יחסית וטפו טפו אין לי שום מחלה כרונית, אבל בהחלט יש שיפור בויטאליות ובהרגשה הכללית, שלא לדבר על הורדת הקילוגרמים, שעדיין ממשיכה מעט (למעשה אני כרגע ב BMI של 20.5 עם כ- 11% שומן). שיפור ניכר אני מרגיש באיכות השינה בלילה לאחר שהתחלתי לקיים צום של 12 שעות לפחות, כלומר אני לא אוכל אחרי 8 בערב בד"כ, ומשתדל לאכול ארוחות ערב לא כבדות.למזלי לארוב הזמן - כ 80%37זבעבר הרחוק הייתי צמחוני לשנתיים. בדיעבד אני יודע שזו היתה צמחונות לא בריאה- אכלתי לפחות פעם ביום פסטה, הרבה לחם והרבה סוכר. התוצאה היתה חשק בלתי נשלט בכל שעות היום למזון מן החי, והרבה פצעים (אפטות) בפה. למזלי התעשתתי די מהר.
10
14/10/2012 16:14:235שירי שיחה עם חבר לעבודה שזרק את עניין "תזונה דלת פחמימות" לאוויר ושלח אותי לחפור קצת.. הגעתי לבלוג של הגר ואסף ומשם ישירות לפליאו :)נמנעת לחלוטין מדגנים, קטניות, מוצרי חלב ניגר (חוץ מקצת חלב בקפה של הבוקר, לא יכולה בלי), סוכרים.
אוכלת בעיקר דגים,ירקות, בשר, ביצים, פרות יער וגבינות קשות מחלב עיזים., לרוב זקוקה לשלוש ארוחות ביום, למרות שגם שתיים מספיקות, פשוט אוכלת כשמרגישה שהגוף צריך.
כן. ירידה מתונה במשקל (4 קג בחמישה חודשים), סמפוטומים מעצבנים (צרבות, נפיחות, גזים) שנעלמו.
שינוי נוסף , שאולי לא בריאותי אבל בהחלט חשוב לדעתי, הוא שהמעבר לפליאו הביא לכך שגיליתי את המטבח ואחרי שטעמו כמה פעמים ממאכלים שונים גם התאומות שלי (6) עשו את המעבר לפליאו, וכל עניין האוכל בבית הפך למאוד כיף ומגבש.
אולי מעי רגיז אבל לא אובחן בוודאות, אבל הסמפטומים מתאימיםרוב הזמן - כ 80%37נלאחר חשד של הרופא למחלת צליאק ניסיתי תזונה ללא גלוטן (אבל כן כל התחליפים שבשוק) למשך מספר חודשים, דבר שהביא להחמרה בכל הסמפטומים ועליה חדה במשקל.

פעם בגיל העשרה ניסיתי להיות גם צמחונית אבל אני יותר מדי אוהבת בשר וזה ממש לא הסתדר...
11
14/10/2012 21:49:4803/02/2012עמית דודבאופן מקרי מצאתי באחד הפורומים העוסקים באימון אישי נושא עם קישור לפוסט בנושא עמידה והאם היא בריאה- פוסט מסוים שהיית בחו"ל בפגישת עבודה וסיפרת שהם לא יושבים שם אלא עומדים.
דיפדפתי קצת באתר ובאיזשהו מקום הוא בא לי משמיים כי חיפשתי איזשהו פתרון למחלה לא נעימה שגיליתי בשנה האחרונה ולא מצאתי משהו מועיל וכאן באתר קיבלתי את כל התשובות שחיפשתי לגבי מה לאכול ומה כן לאכול.
אני נמנע מסוכר ומנסה לצרוך כמה שפחות שמנים תעשיתיים, לא אוכל לחם ובבוקר אוכל רק ירקות.רמת הדלקתיות שלי בדם ירדה בצורה דרטסית- כשליש ממה שהייתה בבדיקה הקודמת שלי שהייתה שלושה חודשים לפני שגיליתי את התזונה הקדמונית.
מבחינת משקל נשארתי אותו דבר אבל עם זאת הבטן כבר לא נפוחה יותר, הישיבה בשירותים לרב נעימה יותר (כאשר בעבר, אם זה מעניין סבלתי מכאבים ושלשולים) וההרגשה הכללית טובה יותר.


*בעוד כמה חודשים אשלח אליך סיפור אישי, ארוך ויפה המתאר את השינוי בפרטי פרטים, את מה שעברתי ואת תקופת הצבא.
דלקת מוקדית במעי ככל הנראה קרוהן או קוליטיס (לא ברור)רוב הזמן - כ 80%18זכרלא
12
14/10/2012 22:01:244.5שחר גירוןמיליון דיאטות,הרבה מאוד קילוגרמים עודפים שלי ושל בעלי. תחושת כבדות, כאבי בטן וראש קבועים. ואז: בעלה של חברה פתח box של קרוספיט, בעלי ואני התחלנו להתאמן, המאמן זרק לנו משהו על "תזונת פליאו". בעלי התחיל לחקור, ללמוד והחליט לנסות. אחרי חודש של ירידה מדהימה במשקל, שוכנעתי לנסות גם, למרות הפחד המובנה משומן. מה ששכנע אותי הכי הרבה היה בעלי יקירי שגילה את החיים מחדש. קיבלתי מתנה.עד 12 בצהריים כל יום- ללא אוכל כלל
מה כן אוכלים: הרבה ירקות: חסה, עגבניה, מלפפון, המון בצל ושום, זיתים, אבוקדו, פיטריות, פלפל, גמבה, מעט בטטות, כרובית, ברוקולי. טונה, כבד עוף, סטייקים (לבן, בקר). הרבה ביצים,גבינות (צהובה "אמיתית", פילדלפיה, פרומעז),שמנת (חמוצה בעיקר, לעיתים רחוקות מתוקה). שמנים: חמאה, זית, אבוקדו.קשיו ופיסטוקים (400 גרם לשבוע בערך).
מה לא אוכלים: כל המזון המתועש:לא דגנים, ללא סויה, ללא סוכר
רוב האכילה נעשית בטווח של 8-9 שעות
ירידה במשקל (14 ק"ג וממשיך)
אין כאבי בטן
שיפור מדהים במסת שריר
לשמחתי לארוב הזמן - כ 80%32נדיאטה דלת שומן-ידירה ספורה של קילוגרמים ללא שיפור בהרגשה הכללית
שומרי משקל-ירידה אחת מסיבית, חזרה למשקל קודם תוך שנתיים
13
14/10/2012 23:29:56חודשיים וחציnadav koveshנחשפתי לראשונה לרעיון מהפוסטים ברחבי האינטרנט של עדו פורטל על תזונתו שנראתה לי אז די תמוהה ולאחר תקופה די ארוכה של גישושים וקריאת מאמרים ומחקרים ובלוגים וספר (robb wolf) החלטתי לנסות חודש שלם של תזונה קדמונית מוצרים שמהם אני נמנע לחלוטין: דגנים, קטניות ומוצרי חלב(למעט חמאה וגהי),סויה וסוכר .
מוצרים שאני אוכל: בשר על שלל סוגיו, עלים, פירות וירקות, שורשים ,אגוזים (במיוחד קוקוס) וביצים.
פעם בשבוע יוצא לי לדלג על ארוחת בוקר ופעמיים בשבוע יוצא לי לאכול שתי ארוחות ענקיות ביום. אוכל כשרעב, מנסה לאכול טיפה מעבר לשובע רגיל(מנסה לעלות במשקל) ומנשנש אגוזים, שוקולד מריר 85% ומעלה ופירות.
תוך בערך שבועיים חוויתי ירידה משמעותית באחוזי שומן מה שהבהיל אותי טיפה מכיוון שחשבתי שאני כבר רזה.. לאחר שבועיים נוספים המסת שריר עלתה משמעותית וניכר שמשהו השתנה. ירדתי בערך 2 קילו. במהלך החודש הראשון הרגשתי סוג של אפתיות וחוסר פיקוס מה שהתברר אחר כך שפשוט לא אכלתי מספיק שומן רווי, מה שהיה אמור להיות מקור האנרגיה החדש שלי.. לאחר הוספת גהי(חמאה מזוקקת) ויותר נתחי שומן בסטייקים המצב השתפר וחזרתי לפוקוס. בנוסף חוויתי שיפור משמעותי באימונים מה שהתבטא בסיבולת יותר גדולה וריכוז לאורך זמן.סובל כבר שנים מאקנה. ניסיתי לטפל ברואקוטן וזה עזר לתקופה קצרה.
בתחילת הדיאטה הקדמונית חוויתי סוג של שינוי קיצוני בין החמרה לבין הקלה במצב, כעת אחרי חודשיים וחצי המצב הרבה יותר טוב אבל לא מושלם.
רוב הזמן - כ 80%22זלא ניסיתי שיטות תזונה אחרות.
14
15/10/2012 00:10:16חודשייםdvora levyבאמצעות האתר שלך....
חיפשתי תזונה דלת פחמימות (בלי דגנים, קיטניות וסוכר) באינטרנט והגעתי אליך, ומכאן נפתח בפניי עולם ידע חדש ומעניין.
בוקר: קפה שחור + 2 כפיות שמנת מתוקה
תפוח + אגוזים / שקדים או חביתה+ירקות+ חתיכת גבינה (פטה))

צהריים: חזה עוף/2 ביצים/סלמון מעושן/טונה במים + סלט ירקות + 3 כפות שמן + 1/2 אבוקדו

כבד עוף/סטייק /צלי בשר + ירקות+ 2 כפות שמן זית/חמאה/קוקוס ו/או מקר ירקות בחלב קוקוס

לעיתים כשיש לי צורך לאכול עוד משהו אז: פרי או מערבבת שמנת של פעם עם 3 כפות קוקוס לא ממותק.
מכיוון שעברתי בדיקות צליאק בתווך, נדרשתי ליצרוך גלוטן - מה שהפסיק לכ- 10 ימים את הדיאטה הפליאוליטית.

חוצמזה, - אם לא נתייחס לחריגות מועטות במהלך החגים - ביום יום אני ממש מממשת את התיאוריה באדיקות.לא רלוונטירוב הזמן - כ 80%47bניסיתי צמחונות ..... אף לא באדיקות כי יש בי צורך עז לאכול בשר ומוצריו.
15
15/10/2012 00:31:5372גתית שורץמאז שקראתי את "הקוף העירום" בגיל 18 הרגשתי שאבולוציה היא התאוריה המאחדת שחסרה לי כדי להבין דרכה את העולם. לכן כשנחשפתי לתזונה קדמונית דרך עידו פורטל (שהיה אז המורה שלי לקפוארה) קיבלתי את הרעיון בטבעיות.מקורות שומן:
ghee, ghee, ghee
שמן קוקוס
שוקולד
לעתים רחוקות שמן זית או אגוזים

כ-200 גרם כבד עגל בשבוע
בשר בקר
שרימפס
ביצים, שלמות או חלמון בלבד
מנה או שתיים של דג סלמון בשבוע
לעתים רחוקות בשר עוף
מרק עצמות מעוף הרבה מאוד

פירות: כמעט ולא

ירקות: בעיקר מבושלים או כבושים. כמעט ולא אוכלת ירקות חיים. לא אוכלת מצליבים, פלפלים, חצילים.

פחמימות: אורז לבן, תפוחי אדמה

מוצרי חלב: יוגורט עזים, לפעמים שמנת חמוצה, גהי

כיום אוכלת מעט פחמימות (קטוגני), משלימה כ-100 גרם פחמימות אחת ל-3-4 ימים (עד לא מזמן אכלתי 100 גרם פחמימות ממקור עמילני ביום, הורדתי בגלל בעיות עיכול שנגרמו כנראה על ידי בקטריות לא רצויות, מנסה להרעיב אותן למוות).

אני מאמינה בצום קטוגני, לא מלא - צום מחלבונים ופחמימות שכן כולל שומנים. קורה די בטעות לפחות פעם בשבוע. פעם בחודש צום קטוגני של 36 שעות.

קפה ושוקולד
שיפור באיכות ומראה העור והשיער
ויסות טבעי של התאבון, קל לשמור על המשקל
אנרגיה יציבה יותר במהלך היום
ונדמה לי שאני מזדקנת לאט יותר מחבריי (חיצונית). כבר בגיל שמתחילים לראות הבדל, אבל קשה לומר אם זה בגלל תזונה קדמונית.
תת פעילות בלוטת התריס (לפרקים).
התגלה רק אחרי כמה שנים של תזונה קדמונית, אני חושבת שבזכות התזונה התופעות הנלוות הן כל כך מזעריות.
אדיקות מוחלטת30נהייתי צמחונית בגיל ההתבגרות, במשך שנתיים. צרכתי המון מוצרי סויה. סבלתי מעייפות, דיכאון ונפילות סוכר, אבל קשה להפריד מהתופעה הכללית של גיל ההתבגרות.
16
15/10/2012 09:37:4330טוד קדסקודם כול אטקינז לפני 10 שנים...אבל להצלחתי להמשיך בזה, אך תמיד ידעתי שאם אוריד פחמימות הרבה, אז דברים ישתפרו מבחינת המשקל.
לפני שנתיים וחצי קראתי את גרי טאובז "קלורוית טובות קלוריות רעות" וזה הוביל אותי להוריד פחמימות וגם לגלוש באינטרנט. ואז מצאתי את הבלוג של ה"דוב", סטנלי אוסלי, שחי 50 שנה רק על אוכל מן החי, לא מן הצומח בכלל, והצטרפתי לקבוצה כזאת בפורום ובסופו של דבר גם בפייסבוק של אנשים שעושים את זה. חקרתי וחקרתי וחקרתי וקראתי סיפורים אישיים שחיים כך וגם דרכים אחרות בפחת פחמימות והחלטתי שזה הכי הגיוני מבחינת לשפר את הבריאות וגם לא ליפול שוב כמו שקרה לי 10 שנים לפני עם אטקינז.
בעיקר בשר שומני (אך כול החיות) ולא חלבי (אני אלרגי) ומים. דגש על בשר אדום.
שותה עדיין קרם קוקוס בקפה ולקינוח. מעט ביצים בגלל אלרגיה לפיטו-תזונות שמכילות בגלל התערובת שהתרנגולות אוכלות כאן. אין לי בעיה מאווז מהונגריה, אך עור של עוף ישראלי דופק לי אוטו-דלקתיות בגב נורא.
לפעמים אני עדיין מכור למשקאות מתוקות עם תחליף מתוק כגון קולה זרו, דיאט ספרייט. משתדל להוריד. שותה קפה, רוב הזמן נטול קפאין פעם ביום בד"כ.
צומח זה עבור: טיבול, תבלינים, תה,קפה משקאות ותרופות.
לגבי השאלה על אדיקות למטה: אני מקפיד הרבה יותר מ80%, 95% או יותר כבר. אבל לקח לי זמן להגיע לזה והיו הרבה נפילות בדרך, והרבה למידה מהחוויות האלה ומאנשים אחרים שאוכלים כמוני ("אפס פחמימות").
ירידה במשקל - 20 ק"ג בערך. הרוב הניכר (13 ק"ג) בחצי שנה.
שיפור בעירנות
לחץ דם ירד
סוכר ירד לבערך 80 עד 90
HDL קפץ הרבה ל56 מ39
טריגליצרידים ירדו (עוד בתהליך)
אינסולין לא ניתן לגלות מרוב שהוא נמוך
הסתלקות ADHD (נבחנתי, אני יצאתי עם ציון מושלם)
הפסקתי לנחור בלילה שהייתה באופן חמור מאוד במשך הרבה שנים
האפניה (דום נשימה) בשינה (היחנקות בשינה) הפסיקה!
יכול לנשום דרך האף
יותר אנרגיה
שומר שרירים ללא התעמלות במשך לפחות שבועיים במקום 4 ימים.
נעלם אקנה (פצעים) על הישבן!
ציפורניים ושער גדלים מהר יותר
חוש הריח שלי השתפר
דלקתיות במפרקי היד נעלם
ירדו באופן משמעותי הדחפים לאכול פחמימות
צואה רכה וקטנה כל 3 או 4 ימים ללא הרגשה של אי נוחות
ריח גוף חזק נעלם מבתי השחי
חוש השמיעה במקומות ציבורים השתפר (כגון ברים)
חוש האיזון השתפר
קסקסים נעלמו
קילוף במרפקים הפסיק בעור
ועוד...
טרום סכרת וכול הבעיות מלמעלהרוב הזמן - כ 80%45זצמחוניות במשך חודש לפני 20 שנה. אטקינז לפני 10 שנים שכן ראיתי תוצאות זמניות. תקופה שחשבתי שבשר אדום קשר לאכול ולעכל...לפני הרבה זמן.

17
15/10/2012 13:25:219שירי לנצנרדרך בעלי, שהתחיל כמה חודשים לפני. בהתחלה אמרתי לו שהוא משוגע, אבל הזמן עשה את שלו. הוא נראה טוב, הרגיש טוב ובעיקר לא הפסיק לשלוח לי חומרים בכמויות שלא יביישו שום דוקטורנט...בסוף זה היה רק טבעי שהאקסיומות הישנות יתנפצו, והצטרפתי.בין 2-3 ארוחות ביום. לפעמים מדלגת על ערב, לפעמים על בוקר.1.5 ליטר מים.
נמנעת ממוצרי חלב בקר, למעט שמנת וחמאה. נמנעת מקפה שחור (עושה לי רע). צורכת במינון סולניים ומצליבים. נמנעת מקשיו (עושה לי רע). פרי פעמיים בשבוע-לא יותר (אחרת אני כל היום בשירותים).
תפריט לדוגמא:
06:00- נס עם שמנת
09:00- סלט מירוקים (מה שבא ליד) גזר, לפעמים פלפל אדום, 2 ביצים קשות, מעט אגוזים. טיבול: שמן זית, טחינה, מלח פלפל
11:00- נס עם שמנת
13:00- קציצות בקר/כבד/ דג/ + ירקות בתנור (דלעת, גזר, קישוא).
הכל בשמן קוקוס, חמאה, שומן כבש, או שמן זית
19:00-סטייק/דג/פירות ים+ בטטה מטוגנת/ פירה כתומים.
הכל בשמן קוקוס, חמאה, שומן כבש, או שמן זית
20:00- נס+2 קוביות שוקולד 85%.
התחלתי מייד אחרי הלידה. אמא טריה, ללא הרבה שינה. האוכל היה הדבר היציב היחיד בחיינו. זה שמר עלי רגועה (יחסית:) ), יציבה. מאז אני חווה את עצמי בצורה הרבה יותר אנרגטית ממה שהכרתי. אין עייפות אחרי האוכל, או צורך לחכות שהאוכל ירד לפני אימון. הקילוגרמים עפו ממני. (אגב אני שוקלת היום כמו ששקלתי בגיל 14). כל ענייני העיכול הסתדרו. אלרגיות עונתיות. חוויתי עונת אלרגיה אחת מאז התחלתי (אזור פסח זה תמיד חגיגה אצלי) ועבר יחסית קל, אבל הייתי רק בתחילת הדרך.
בעיות עיכול - שיפור לאין ערוך.
אדיקות מוחלטת31נקבהאני באה מבית טבעוני צמחוני. רוב חיי חונכתי על ברכי שניצל התירס והכוסמת. אוכל לא היה חדווה גדולה בבית. מילדות, הייתי בורחת לחברים לאכול בשר וגבינות שמנות ותמיד עם נקיפות מצפון. רוב חיי הבוגרים ניהלתי אורח חיים שמנסה להצמד להנחיות התזונה "הבריאה" לחמים מלאים, קטניות, ירקות מעט שומן וכל מה שהיה טבעי, היה חלק מהתפריט, יחד עם זאת המשקל שלי היה מתנדנד. סבלתי מעייפות וחוסר שקט. המון בעיות עיכול. אלרגיות. ב-5 שנים האחרונות הוספתי משמעותית חלבונים מן החי. המשקל התייצב. הארוחות נהיו כיפיות ולמדתי להנות מאוכל. הרבה שינויים איטיים בתזונה עד שהגעתי לפליאו.
18
15/10/2012 21:51:258מישהו מבני משפחתי המורחבת שהוא צמחוני ואדם שמגדיר עצמו מבין בתזונה נהג לומר לי ולסביבתו כמה בשר ושומן זה דבר רע ובסופו של דבר ניסה לשכנע בני משפחה שסובלים מסוכר גבוה לעבור לתזונה ללא שומן מהחי וצמחונית (עם הרבה לחם מלא כדי להיות שבעים). כמו כן הוא סיפר כל הזמן על מחקר סין בתור הוכחה לעליונות התזונה הצמחונית. היה נראה לי מוזר שיש קשר בין שומן ובין רמות סוכר, ובנוגע לבשר נזכרתי שקראתי פעם בספר על אינדיאנים שאחרי שהרגו צבי אכלו קודם כל את הלב וחלקים פנימיים (בטח היום סיפור כזה לא היה עובר את שיפוט ההוצאה לאור). חיפשתי מידע על ביקורת על מחקר סין, בעיקר כדי לגרום לבני המשפחה שלא לעבור לתזונה ללא שומן מהחי ואז נתקלתי בתזונה הקדמונית. היא נשמעה לי הגיונית גם מדעית וגם מבחינת שכל ישר.לא אוכל (כמעט) לחם, מאפים, עוגיות ודגנים באופן כללי; לא משתמש בכלל בשמני צמחים; כמעט ולא אוכל חטיפים, שוקולד וכד'. לא אוכל תפו"א ובטטות. אורז לעתים רחוקות.

אוכל פעם בשבוע כבד בקר, משתמש בשמן קוקוס, חמאה, גהי, שמן זית, שמן אבוקדו. הרבה ביצים. ירקות שגדלים מעל האדמה. מעט פירות. שמנת של פעם, שמנת מתוקה, גבינות שמנות. שוקולד מריר 85%

ירידה של כ-8 ק"ג (קילו בחודש).

תחושת עירנות גבוהה, אין נפילות אנרגיה במשך היום. מצב רוח חיובי.

הייתה לי בעיה רפואית שדרשה התערבות כירורגית כל כמה חודשים. עם המעבר לתזונת פליאו הבעיה נעלמה.רוב הזמן - כ 80%37זלא.
19
15/10/2012 21:57:3440ימיני קובידרך Rob Wolf ו קרוספיט ועידו פורטל - לקח לי שנתיים וחצי להשתכנע לנסות אחרי חודש ללא גלוטן הרגשתי מעולה ניסיתי לאכול פסטה וחטפתי כאב בטן אז מאז אני נמנע.אוכל 6 ארוחות ביום. ביצים , עוף, דגים, בשר, ירקות אורגנים, פירות אורגנים, מים, קפה אורגני, חמאה (צ'מפיון),שמן זית,שמן קוקוס (ג'אמוקה) אורז (פעם ביום) לוקח ויטמין D, אומגה 3 (2 גרם ביום) מגנזיום לפני השינה, לפעמים שוקולד מריר 70% , לפעמים גם בטטות ותפוחי אדמה, אגוזים, ושקדים גבינת שמנת 30% פילדלפיה. נמנע מסוכר, חומרים משמרים, שמנים מזרעים וגלוטן ואוכל מעובד באופן כלליבהרגשה אני הרבה פחות עייף, מספר הפעמיים שהייתי חולה הוא בערך פעם בשנתיים וירוס של שלושה ימים ללא אנטיביוטיקה כבר מספר שניים. בדיקות הדם שלי השתפרו למרות שגם לפני הייתי מאוד פעיללאאדיקות מוחלטת41זלא
20
15/10/2012 21:57:4112זיו לנצנר הרצאה מרתקת של Doug McGuff ממליץ בחום http://www.youtube.com/watch?v=2PdJFbjWHEUלא נוגע ב-דגנים ,סוכרים , מזונות מעובדים קיטניות וכל דבר שהוא לא גולמי
כן אוכל הרבה בשר דגים פירות ים ומלא שומן רווי הרבה מאד ביצים
מעט אגוזים מעט ירקות שורש
לעיתים רחוקות גבינות שמנות 38 אחוז ומעלה
ירידה באחוז שומן בערך מ12 אחוז ל7 ועדיין במגמת ירידה ,בנוסף ירידה של 16 קילו מ86 ל70 (איבוד קל של מסת שריר יחד עם אחוז השומן)
תיפקוד משובח של מערכת העיקול .
נקודות חן שנעלמו לחלוטין
שיפור בעירנות לחלוטן , ותחושת חיוניות במהלך כל היום לאחר ארוחות - תחושה אנרגטית ,
ריצות בפרט ואימוני משקולות בכלל הפכו קלים יותר ,
והרבה יותר רגוע בכללי
אסטמה בילדות -שנגררה לתוך בגרות וצצה לעיתים רחוקות נעלמה לחלוטין ללא כל זכר
אלרגיה למיליון דברים נעלמה לחלוטין(כנראה שהמיליון דברים היו הרבה דגנים וסוכרים מיותרים)
סינוסיטיס קבוע - נעלם
פריחה קבועה על היד האחורית -נעלמה
אדיקות מוחלטת38זלא! אבל בהחלט כספורטאי העמסתי פחממות וסוכרים על כל סוגיהם - וכמויות אדירות של חזה עוף קוטג וטונה
21
15/10/2012 22:21:028מתן ידיןנכנסתי בהתחלה לקרוספיט אחרי שחבר אמר לי שכדי לי לנסות, ונתפסתי בזה, תוך כדי הלמידה העצמית שלי על קרוספיט ועל פליאו הגעתי לאתר של דעאל והכל התחבר לי. אני צם כשש עשרה שעות לפחות לרוב מ 20:00 עד 12:00 או אחרי תלוי מתי יוצאת ארוחת צהריים.
אני אוכל כל דבר שמוגדר תזונה קדמונית.
אני נמנע מכל הדברים הרגילים שצריך להמנע מהם, קמח, שמנים תעשייתים ולא נראה לי שצריך לפרט יותר מדי
שיפור עצום בתחושות:
הפסיקו לי כאבי ראש שהיו די שכיחים אצלי, ובנוסף גם כאבי שהיו לי תמיד אחרי שהייתי אוכל משהו שכלל בתוכו שמנים תעשייתים.
לאאדיקות מוחלטת18זלא ניסיתי משהו אחר בעבר.
22
15/10/2012 22:28:123יהודהבלוג דל פחמימותנמנע מדגנים וקטניות.
3 ארוחות ביום
ירידה במשקל של 10 קג.
סוכרת 2.
רמות הסוכר ירדו לממוצע של 95 - 100
אדיקות מוחלטת59.1ז
23
15/10/2012 22:33:01חודש וקצתאילןנחשפתי לזה באינטרנט באחת הכתבות שקראתי שסיקרה את התזונה הקדמונית.
מהרגע הראשון הכל נשמע טבעי והגיוני והרגיש כלכך נכון.

לא נוגע בכל מה שעשוי מדגנים, סוכר, שמנים תעשייתיים וכל מה שמעובד ולא טבעי.
אוכל הרבה בשר כמעט כל יום עם הרבה שומן בלי חשבון.
דגים - מבושלים ואם זה סלמון אז נא.
הרבה שמנת מתוקה עם הקפה או מעורבבת עם חלב.
חמאה, שמן קוקוס, שמן זית.
ירקות: חסה, מלפפונים עגבניות, כרוב, קישואים, גזר שעועית ועוד ירקות יומיומיים שכאלה.
במידה מאד מאד מועטה: קצת שעועית לבנה, קצת תפוחי אדמה ובטטות.

בדרך כלל אוכל ארוחה ראשונה ב13-14 בצהריים משהו קל אפילו רק קפה עם שמנת
ובערב אוכל ארוחה עיקרית בדר"כ עד שעה 8-9.

שותה רק מים.
ירידה דרסטית במשקל ( 6 ק"ג) שיפור בעירנות חדות ויכולת הריכוז.
הרבה יותר קל להתחיל לעבוד בבוקר בעירנות מלאה.
שובע שנשאר למשך שעות ואפשר לוותר על אכילה גם יותר מיממה מבלי להרגיש רעב.
אין לי מחלה כרונית..אדיקות מוחלטת25זכרלא
24
15/10/2012 22:42:405 חודשים בערךשרה גרוסזיו לצנר הכיר לי ולחברתי את הדיאטה הזו...נשבנו , ניסינו ועדיין... בתחילה הצלחנו לרדת במשקל יפה , עכשיו די נעצר. מרגישות טוב.נמנעת מלחם , פסטות, דגנים , קטניות , מאפים, מתוקים וכאלה.
ארוחת צהרים וערב. כוללות: מרק יקרות עם עוף, סטייקים, סלט ירקות, מעט פירות, שוקולד מריר85% מוצקי קקאו.
בחודש הראשון ירדתי בקלות מדהימה, 2 ק"ג.אנרגטית הרבה יותר. הרגשה טובה.כוסטרול גבוה...ועדין. הפסקתי כדורים. עוקבת.רוב הזמן - כ 80%67נשנים רבות כמעט ולא אכלתי בשר וביצים. בהתאם להמלצות קופות החולים כשיש כולסטרול גבוה.הכולסטרול ירד ל גובה המומלץ . הפסקתי הכדורים וכמובן הכולסטרול גבוה . נכון להיום 280 וגם הLDL מאוד גבוה מעל 200.
25
15/10/2012 22:43:46לא רלוונטי כרגעאיציר בן חוטההכל התחיל מאז שראיתי את הסרט שמנצ'יק- FATHEAD, הבנתי אז כמה הפחמימות גרועות וכמה השומן טוב.יוגורט בבוקר, צהריים אורז ובשר בד''כ כלל, אחרי אימון שייק חלבון, בערב בטטות או תפוחי אדומה עם בשר/דג.
נמנע מגלוטן(כמעט תמיד) גם מעופות בגלל רמת האומגה 6 וכמובן כל הטראנסים למיניהם.
אני מתאמן בחדר כשור ובד''כ המטרה שלי זה עליה במסה, לכן אין לי ברירה אלא לאכול פחמימות, אך אני כמעט ולא נוגע במוצרים שמכילים גלוטן.
בתקופת הדיאטה התזונה מאוד עזרה לי, היא גם שיפרה את רמת הסוכר שלי אך לא את שאר הדברים, כנראה שלא שעשיתי בצורה המושלמת כי לצערי אני נחשף גם לשומנים לא טובים אבל בעתיד זה ישתנה.
רוב הזמן - כ 80%23זכרחס וחלילה
26
15/10/2012 23:24:5810מורמתוך חיפוש אחר תזונה בריאה יותר ויותר מתוך אמונה שלא בריא לאכול רעל ונסיון לרדת במשקל ואחרי שהפחתתי סוכר לבן בתפריט בהדרגה הבנתי שגלוטן וסוכר הם רעל ופשוט הפסקתי סופית לאכול אותם לשבוע ופחמימות "טהורות" אחרות כדי לראות אם זה קשור למשקל. מיד ירדתי כחמישה קילו (בשבוע) והרגשתי הרבה יותר טוב. אחרי כמה שבועות ותוך קריאת הרבה חומר בנושא עברתי לתזונה יחסית קדמונית או לפחות בריאה לדעתי ואני עדיין בודקת מה מתאים לי ומה לא. אני לא אוכלת בשר (כבר 16 שנה מסיבות שאינן קדמוניות) אך כן צורכת מוצרי חלב. בעקבות קריאת חומר על כך שאולי שומן זה טוב ובריא עברתי ממוצרי חלב דלי שומן לשמנים מאוד עם הרבה חמאה, שמן זית ושמן קוקוס - שינוי זה לא הוביל לעלייה במשקלי מה שאומר שאולי יש בזה משהו לפחות מבחינת השמנה. תמיד חשבתי שסוכר אינו בריא אך האסימון הגדול היה שסוכר וגלוטן הם רעל ולכן לא לצרוך מהם בכלל, אפילו לא קצת מדי פעם, וההבנה שאולי טוב לאכול הרבה שומן וחלבון אך מעט פחמימות.אני לא בטוחה שאני עונה להגדרה הקדמונית (לא שמעתי על קדמונים צמחונים ויש קדמונים שמסתייגים ממוצרי חלב, אגוזים ופירות שהם חלק משמעותי בתזונה שלי).
למרות זאת אני בהחלט משתדלת לאכול טבעי ובריא (בריא זה עניין של נקודת מבט, השינוי העיקרי מבחינתי היה יותר שומן ופחות פחמימות).
אני נמנעת לחלוטין מסוכר, תחליפי סוכר מלאכותיים, צבעי מאכל, דגנים (למעט אורז), בשר (למעט דגים ופירות ים), תפוחי אדמה.
כמעט ולא אוכלת שמנים מזרעים (רק אם מכניסים לי לאוכל כשאני אוכלת בחוץ), קטניות, חומרים משמרים (רק בגבינות לפעמים). לא אוכלת מוצרים מעובדים מרובי רכיבים או המכילים סוכר, תחליפי סוכר, גלוטן, סירופ תירס או דברים עם האות E ואחריה מספר.
אוכלת בעיקר ירקות, פירות, אגוזים, מוצרי חלב (שמנים), דגים ופירות ים,חלב לאחרונה גם אורז. משתמשת הרבה בשמן קוקוס, שמן זית ולא בוחלת בחמאה,
בשבוע ומשהו הראשונים ירדתי כחמישה קילו ומאז אני שומרת כל הזמן על אותו המשקל - אני נשקלת לעיתים קרובות ותמיד קילו נעה בטווח של כקילו יותר או פחות מאותו המשקל. המשקל לא השתנה כשעברתי לתפריט עם יותר שומן או כשחזרתי לאחרונה לאכול אורז. הכולסטרול, טריגליצרידים וכו' השתפרו פלאים אך למרבה ההפתעה פיתחתי אנמיה (אחרי 16 שנה של צמחונות בהם לא הייתי אנמית) וזאת למרות שאני אוכלת יותר ירקות המכילים ברזל ואגוזים מבעבר. אני חושבת שזה קשור לכך שהפסקתי לגמרי עם סויה וטופו אבל זה עדיין בגדר תיאוריה. פרט לכך - חוויתי שיפור מידי בתחושת העייפות, הנפיחות, החשק למזון ובכלל בהרגשה הכללית. אני נהנית הרבה יותר מאוכל והתחלתי לאהוב הרבה מזונות בריאים שפעם לא אהבתי את הטעם שלהם.יש לי תת פעילות של בלוטת התריס - לא הרגשתי שינוי. מאז התזונה הקדמונית פיתחתי כאמור אנמיה, מעניין אותי מאוד לדעת אם עוד מישהו חווה את זה. אדיקות מוחלטת31נכן, אני צמחונית 15 שנה כשלפני כשנתיים התחלתי לאכול דגים ופירות ים. הצמחונות השפיעה לי בעיקר על המצפון ואכילת דגים שיפרה לי את ההרגשה הגופנית.
27
15/10/2012 23:56:4418ליאורדרך אימון CAVEMAN TRAINING ודרך שם גיליתי את עולם הפליאו ארוחה אחת פעם ב 24 שעות אחרי אימון ספורט
לפעמים אני חוטא...:)
המוצרים אותם אני אוכל: בשר בקר על כל צרותיו ומגוון ירקות שורש
לא הייתה ירידה במשקל, נהפוכו מסת השריר גדלה ואחוז השומן קטן אני מרגיש אנרגטי במשך כל שעות היום אוכל פעם ב 24 שעות לפני השינה.רוב הזמן - כ 80%32זכרלא
28
16/10/2012 00:53:5912עמוס עמנואלחבר הזכיר את נושא התזונה הקדמונית בשיחה כשהייתי בתהליך הרזיה וניסיתי להכנס לכושר. למרות שהוא לא ניסה את התזונה מעולם קראתי כמה פוסטים של דעאל ושל מיקי ושוכנעתי מיידית כי ברמת התאוריה זה תאם את הידע שלי ואת ההגיון שלי לגבי האופן שבו בני אדם צריכים לאכול באמת.בימינו אני אוכל בדרך כלל 6 שעות ביממה, בהתאם לשעות בהן אני עובד. בעבר הייתי אוכל רק 4 שעות אבל אני כבר לא רוצה מאזן קלוריות שלילי עד כדי כך.
אני נמנע מכל השמנים התעשייתיים למיניהם ומשתמש בחמאה מזוקקת ושמן זית במקום. הדגן היחיד שאני מתקרב אליו זה אורז וגם זה רק כשאין מספיק דברים מזינים יותר למלא איתם את הבטן. ממוצרים שמכילים מרכיבים עם שמות שלוקח יותר מניסיון אחד כדי לבטא נכון אני מתרחק.
אחרי ניסיון הבנתי שאין לי בעיה לא עם לקטוז ולא עם סולניים, אבל בכל זאת אני לא נוגע במוצרי חלב עם פחות מ9% שומן ולא מתפרע עם הסולניים- משהו כמו עגבניה ביום ואולי פלפל. אוכל בקר ועוף, ביצים כשיוצא לי, כבד כל שבוע-שבועיים בערך, דגים מנסה הרבה וכמובן ירקות.
בגלל שאני בכל זאת רק ילדון עדיין למדתי לפנק את עצמי ולהחליף את החטיפים בכאלו שאני מכין ממרכיבים כמו שבבי קוקוס, אבקת קקאו, טחינה, קינמון, אגוזים, זרעי פשתן, שקדים וממש מעט דבש או פירות כדי להמתיק את העסק. בימים חמים אני מחליף את הטחינה בשמנת מתוקה ומכין לי גלידה במקום.
התחלתי באוקטובר 2011 עם התזונה הקדמונית כשהייתי במשקל של 75 ק"ג, אחרי שבמרץ של אותה שנה התחלתי לנסות לרזות בכללי מ82 ק"ג. מיוני 2012 המשקל שלי באזור ה62 ק"ג וכרגע אני מנסה להוריד את אחוז השומן מבלי לרדת יותר במשקל.
הערנות שלי עילאית בימינו בהשוואה למה שהיא הייתה אז למרות שמעולם לא הייתי אדם ישנוני במיוחד. אני מרגיש חי יותר ומרוכז יותר בפרטי הסביבה שלי, כאילו מין ערפל שחסם את היכולת שלי לחוש ולשלוט על הגוף שלי הוסר לחלוטין.
הייתה לי בעיה של תת-פעילות בבלוטת התריס עם רמה גבוהה מדי של ההורמון TSH עם מגוון השפעות כמו רגישויות לשינויים בטמפרטורה, הפרעות בשינה, קשיים בירידה במשקל אבל בעיקר זה הפריע לפרופיל הצבאי שלי משום מה. הבעיה עברה כבר אחרי חודשיים בתזונה הקדמונית, אם לא פחות.
כמו כן הייתה לי בעיה של ריפלוקס בקיבה; המזון שאכלתי היה פשוט יוצא בחזרה החוצה למרות שלא היה שום הסבר חוץ ממה שהרופא כינה 'לחץ פסיכולוגי'. גם כאן צה"ל לא אהב את המצב, וגם כאן אחרי חודש-חודשיים בפליאו עבר לי.
אדיקות מוחלטת17זניסיתי תזונה דלת שומן ממרץ 2011 עד אוקטובר של אותה השנה בציווי האנדוקרינולוגית. את החלב הנחמד שהכרתי החלפתי במים שצבועים בלבן ואת החלקים הנחמדים של הבשר השארתי בצד. זה אמנם הוריד אותי מ82 ק"ג ל75 די מהר, אבל השאיר אותי שם ובהחלט לא גרם לי להרגיש טוב יותר עם עצמי או בכלל. שום בעיה רפואית לא עברה אבל לפחות זה חימם לתזונה הקדמונית את הכיסא ומנע ממני לוותר לחלוטין.
29
16/10/2012 01:26:2714נועה ארגון-כהןדרך בלוג תזונה של ורד לב שהייתי גולשת בו. היא דיברה על גלוטן וכך התגלגלו הדברים ונכנסתי לאתר שלך, ומשהו מבפנים אמר לי שכדאי לנסות. זה נשמע לי אינטואיטיבית נכון וניסיתי. אני כבר כמה שנים מתעניינת בתזונה, ואני מאד מאמינה בקשר שבין תזונה נכונה ובריאות.כיום אני נמנעת כמעט לחלוטין (פרט למקרים נדירים) מחיטה למוצריה. משמנים צמחיים לחלוטין, וצריכת הסוכר ירדה מאד מאד. כמעט שלא אוכלת מוצרים מתוקים מלבד פירות.
משתמשת הרבה בחמאה (בפירה לדוגמה שאנחנו מאד אוהבים), שמן קוקוס גם לא מעט. חלב קוקוס יוצא לי קצת פחות ביום-יום אבל בשימוש. אורש מלא/לבן עם או בלי עדשים שחורות. קבבים מוכנים מאיטליז בטירה, המבורגרים מאותו איטליז, בשר טחון שעושה ממנו קציצות, פרגיות, מוקפץ עם חזה עוף, אטריות אורז וירקות, ביצים לא מעט. בעיקר חלמון של ביצה קשה אך לא רק. יוגורט 7% בתקופות שבא לי. גבנ"צ טובה גם לא מעט, גבינה מלוחה של גד 20%, לרב הרבה ירקות מכל הסוגים, בטטות גם לא מעט, לעיתים סלק. טונה משימורים. סלמון בתקופות (בתוכנית לצרוך ממנו יותר להבא...), מושטים (גם באותה תוכנית לעתיד), אגוזים כגון פקאן, מלך, צנוברים, תלוי בתקופה ובחשק. ובטח יש עוד כמה דברים ששכחתי. אני משנה לא מעט, לפי תקופות. לפי חשק. וכפי שאמרתי מקודם, לעיתים לא רעבה בערב ואוכלת משהו קטן או בכלל לא, או לחילופין, בבוקר לא רעבה. אוכלת לעיתים הרבה יותר רחוקות מהעבר.
השינוי המשמעותי ביותר - רעבה לעיתים רחוקות מאד. שונה מאד מהעבר. לעיתים לא רחוקות הייתי ממש מרגישה לא טוב כשהייתי רעבה. היום זה כבר לא קורה לי בכלל! אפילו כשאני כבר רעבה. אני מרגישה טוב, ורעבה...
תמיד הייתי רזה כך שזה לא היה אישיו, אך תמיד היתה לי מן בטן כזאת שלא הבנתי אף פעם בדיוק מאיפה היא, כי זה לא הרגיש כמו שומן מיותר. מאז השינוי בתזונה, או יותר נכון, לפני כחודש, פתאום שמתי לב שהבטן ירדה. אז מרגישה חתיכה יותר...

לארוב הזמן - כ 80%36נב-4 שנים לפני המעבר אכלתי תזונה מסורתית שדיאטניות ממליצות. דגנים מלאים, לא המון שומן, אלא רק מסלמון וקצת מבשר. זה כן הוריד לי טריגליצרידים שהיו גבוהים אצלי במשך שנים לפני.
30
16/10/2012 10:57:483סיון בר ניראני חברה של גלי וולצקי, ישבתי איתה כשהיא הכינה את הכתבה והיא סיפרה לי על אורח החיים הזה בהתלהבות. היא שלחה לי לינקים לכמה אתרים.
אני חייבת לומר שלא היה קשה לשכנע אותי כי אני מעדיפה באופן ברור בשר ירקות ודגים על פני לחם או בצקים.
התחלתי את התזונה במטרה לרדת במשקל , בינתיים זה הולך יופי.
הוויתור הגדול היה בירה, עברתי לשתות שפריץ (כן כמו הרומנים- יין לבן עם סודה)
ויתרתי לגמרי על לחם , פסטות, פיצה, מנות הפיתה החביבות עלי (מתה על סביח),ועל שמנים צמחיים בבישול.

אוכלת אורז מדי פעם , הרבה דגים, הרבה בשר (ומקפידה לבקש מהקצב שיהיה עם שומן)
התזונה לא קבועה, אין לי מספר ארוחות מסודר, אבל לרוב אני אוכלת חביתה בבוקר (מערבבת את הביצים עם שמנת) ועוד ארוחה בשרית במהלך היום,
לבן זוג שלי יש מסעדה ואני אוכלת שם הרבה כי אני יודעת מה בדיוק יש במנות -אז בסופו של דבר אני אוכלת המון דגים טריים, הרבה ירקות והרבה הרבה חמאה.
לא הצלחתי לוותר על גלידה אבל זה החטא שאני חיה איתו שלום.
ואני רזה מתמיד.
כן!
ירדתי בערך חמישה ק"ג , בלי שום קושי.
הכולסטרול שלי תמיד היה גבוה , והרופא מנסה לשכנע אותי כבר מגיל 27 לקחת כדורים, אני מסרבת.
בינתיים עוד לא בדקתי אם היה שינוי אבל אני מרגישה בהחלט עירנית יותר, קלה יותר ומבסוטה יותר.
כולסטרול גבוה
מבחינתי זו לא בעיה, זה פשוט גנטיקה
רוב הזמן - כ 80%32נקבהבטח
נכנעתי ללחצים חברתיים וגם ללחצים של רופא המשפחה ששלח אותי פעמיים לדיאטנים כדי להוריד את הכולסטרול.
התפריטים היו תמיד דומים- חזה עוף, אורז מלא, גבינות רזות, לחם קל
לא עמדתי בזה מעולם- לא יכולה לסבול את כל מיני האוכל ה"בריאים" - ללחם מלא אין טעם, ואורז מלא זה הדבר הכי דוחה שאכלתי בחיים ולא משנה כמה ירקות ותבלינים הכנסתי- תמיד טעמתי וזרקתי מיד את כל הסיר לפח.החלק היחיד בעוף שאני לא אוהבת זה החזה, ואין מה לעשות אני ממש ממש אוהבת בשר אדום.
בקיצור לא התאים לי בכלל ולכן לא החזיק מעמד.
31
16/10/2012 11:45:2518 חודשיםרם רוןהגעתי לתזונה דרך קרוספיט, נסיתי כול מיני שיטות ודרכים(ניקוי, צמחונות, וכדומה) במקביל הייתי פעיל אירובית בלבד(ריצה, שחייה, רכיבה למרחקים ארוכים.) הרגשתי שככול שאני נכנס יותר ל"כושר" אני הולך ומרגיש חלש..., קצת כמו בסרט 'מטריקס' הרגשתי שאני מחמיץ משהו, חשתי שלא יכול להיות שאני כביכול בכושר אבל לא מצליח לעדור את כול הגינה... בקיצור משהו היה חסר..., או אז השם קרוספיט החל לחלחל לכול מיני בלוגים ואתרי ספורט ברשת. גיגלתי ומצאתי את קדמוני( אז עדיין קרוספיט ישראל), הוא עשה לי סדר בהרבה שאלות של מה זה ולמה ואיך.. ומשם דרך "אתגר חודשי" אישי הגעתי לפליאו, מאז אני שם. עלים ירוקים, ירקות העונה(משתדל לאכול עונתי), פרות, בקיץ יותר לצערי(ענבים וכו')
שקדים, אגוזי מלך, אגוזי ברזיל, צימוקים שחורים
בשר, עופות, דגים,ביצים(הרבה יחסית)
טחינה גולמית, קרם קוקוס(חלב לקפה, תוספת לשייקים)
שוקולד 70% ומעלה קובייה בערב לעיתים
יש גם צ'יט מילס לפעמים... מה לעשות.
כמובן שחוויתי תועלת, תוך שבועיים הערנות השתפרה אין משברים אחרי ארוחות או בשעת הצהריים, אחוזי שומן ירדו מהגוף (בשילוב עם קרוספיט אפילו מהר יותר) הפסיקו לי קשקשים בקרקפת, עור הפנים הפסיק לעשות בעיות... ועוד. בנוסף כלל בני הבית אמנם לא פליאו לגמרי אבל מושפעים לחיוב ממני כי אין לחם בבית ויש אבא שמבשל בשר ובטטות לרוב, אז רוב תחלואי החורף פסחו עלינו והילדים טפו.. טפו.. עברו חורף בלי שום שפעת או אנגינה שהם הביאו מהגנים( כבוד למערכת החיסון שלנו). לא .רוב הזמן - כ 80%33זכרניסיתי דיאטות "בריאות" של דגנים מלאים ומעט שומן שש ארוחות קטנות ביום(מוכר למישהו), הרגשתי במרדף אחרי הפחמימות תמיד בלחץ לקחת אוכל שלא יפול לי הסוכר וארגיש חולשה.
התנסיתי בדיאטות ניקוי של מעט קלוריות ביום.., הרגשתי כאילו שקשה לי לסחוב את האויר על הכתפיים (סיוט)
ללא דיאטה מסודרת היה זול לכיס אבל שמנתי תוך חודשיים הרגשתי עייף סתם.
32
16/10/2012 12:13:15
33
16/10/2012 12:26:034אבנר טייבלפני כעשר שנים עברתי לתזונה קדמונית, החזקתי בה כשנתיים, ירדתי כ 20 ק"ג. אין לי הסבר למה התחלתי בהדרגה לזנוח אותה. העלתי שוב את כל מה שירדתי + 3 ק"ג נוספים, לא הרגשתי טוב, חיפשתי פיתרון, החלטתי להצטרף לקבוצת דיאטה וכושר (יאיר קרני), ירדתי יפה במשקל , כ 13 ק"ג והתמכרתי לריצה. המשקל די נתקבע וזה הפריע לי. לפני כ 4 חודשים נזכרתי בדיאטה שהיטיבה איתי. התחלתי לחקור על הדיאטה שוב והפעם איך היא מסתדרת עם ריצה (שלא הייתי מוכן לוותר עליה). גיליתי שאחד הגורואים של עולם הריצה , הרופא טים נואקס עבר לדיאטה דלת פחמימות, מכאן הדרך היתה קצרה, קראתי את ספרו של גרי טאוב ממנו מצאתי עוד קישורים כמו האתר של ד"ר פטר אטייה שהוא מכור לספורט. בינתיים "גררתי" איתי עוד מנכ"ל הייטק, את רופא השיניים שלי אשתו וחבר שלהם, והיד עוד נטויה. מאז שחזרתי לדיאטה השלתי עוד 8 ק"ג , הריכוז השתפר והעירנות שלי.נמנע לגמרי מסוכר, קמח, דגנים, ירקות שורש, שמנים צמחיים, כרגע נמנע גם מפירות שאינם פירות יער/תותים, אבל שוקל בעתיד להוסיף אותן לתזונה.
אוכל: בשר, דגים, ביצים, גבינות, חמאה, שמן קוקוס, שמן זית, ירקות, פירות יער, שמנת של פעם, שמנת מתוקה, שוקולד 100% קקאו, שקדים, מקדמיה, חלב קוקוס, קוקוס טחון....

עדיין משתמש בממתיק מלאכותי, לא גיבשתי דעה על הנושא.
8 ק"ג בארבע חודשים
שיפור בריכוז
שיפור בעירנות
לא סובלאדיקות מוחלטת52זכרדיאטה מוגבלת קלוריות סטנדרטית, בדרך כלל ירדתי אבל הרגשתי רעב תמידי
34
16/10/2012 15:00:118חואן מןשיטוט באינטרנטים ובלוגים שוניםאוכל בין 2 ל 3 ארוחות ביום, מדלג על צהריים בסביבות 3 ימים בשבוע. נמנע מסוכרים, שמנים צמחיים
אין מוצרי חלב בתפריט.
לא צורך גלוטן למעט 4 בירות בשבוע לערך -
בחודשיים ירדתי עשרה קילו, מרגיש הרבה פחות "כבד" אחרי ארוחות - לא שינה דבר בעייפות ( 3 ילדים אחת מהן תינוקת)לא סובלאדיקות מוחלטת39זלא
35
16/10/2012 15:04:434פז כהןבמשך שלוש שנים הייתי עסוק בתזונה נכונה בשביל להוריד משקל, שפעל לאט לאט. נעזרתי בחבר שגם לפני 5 חודשים התחיל להראות לי פוסטים בבלוג ומאמרים שוניםנמנע מסוכר, דגנים, קמח(ומוצרים נלווים), שמנים תעשייתיים.
אוכל מוצרי חלב, בשר, דגים, אורז, שורשים, אגוזים, ירקות, פירות
אני צם להערכתי 3-4 פעמים בשבוע לפרקי זמן של 14-18 שעות
ירדתי כ5-6 ק"ג, אני מרגיש הרבה יותר קליל, ולא רק קשור למשקל שירדתי אלא גם לפעילות של מע' העיכול, הן הצום לכ14-18 שעות והן הורדת הדגנים. אני לא מרגיש רעב 24/7 וממשיך לרדת במשקל לאט לאט (לאט) בלי לספור קלוריות כמו בעברכאבים בברכיים במשך שנתיים, כאבים ברמה שלפעמים כאב לי לעלות מדרגות. בשלושת החודשים האחרונים יש שיפור משמעותי בכאבים, יותר מכל טיפול או תרופה שניסיתירוב הזמן - כ 80%18זתזונה דלת קלוריות(גירעון של 500-600 קלוריות) ודלת פחמימות. התוצאה הייתה הורדת 12 קילו ב4 חודשים
36
16/10/2012 18:11:576יובלצפיתי באחד מסרטי הצמחונות והרבה עובדות שם גרמו לי לפקפק ולבדוק את הנושא באינטרנט. מהר מאד הגעתי לפלאו, שלמרות שגם הוא לא קל לעיכול בהתחלה הוא מבוסס על מחקרים ובסופו של דבר משכנע מאד.פלאו קיטוגני - פחות מ50 גרם פחמימות ליום. ניסיתי קיטוגני וראיתי שכל היתרונות שחוויתי בעזרת פלאו רגיל רק התעצמו כשירדתי בפחמימות ומאז אני שם.
נמנע מכל הדגנים, קטניות ושמנים תעשיתיים ואוכל בעיקר ירקות, ביצים ובשר.
אוכל בטווח של 8 שעות ביום, וצם מאוכל בשאר הזמן.
תמיד הייתי רזה עם כרס קטנה, הייתה ירידה של 2-3 קילו בחודש הראשון שחיטבה אותי.
אני בהחלט מרגיש שיפור משמעותי בעירנות, באנרגיות ובריכוז. בנוסף, בשנים האחרונות חוויתי כאבי ראש כל יומיים שלושה וחולשה כללית. מאז שהסתיימה תקופת ההסתגלות לפלאו, לא חוויתי כאב ראש אחד.
לארוב הזמן - כ 80%30ז
37
16/10/2012 18:33:534מדלינה רובנצה חברים קרובים מאד , גדלתי בתרבות תזונתית מזרח ארופאית כך שהמעבר היה לי ברור והגיוני מתמיד .נמנעת לחלוטין מדגנים וסוכרים ומזון מעובד וכל מזון מתועש אחר .
כן אוכלת בשר דגים ביצים והרבה ירקות שורש - דילוג על ארוחות מפאת אי רעב
לא מוותרת על א.בוקר
ירידה במשקל קרוב ל6 קילו - מצב רוח הרבה יותר חיוני סבוראה שחלפה לה .
אדיקות מוחלטת41נלא
38
16/10/2012 18:55:1018אורי ישראלידרך אימוני קרוספיט .
ומה ששיכנע אותי זה הרצון להשיג שינוי גופני קבוע דרך שינוי אורח חיים
ולאחר ששמעתי הרצאה בנושא זה נראה לי ממש הגיוני
אני נמנע מדגנים ,סוכר כמעט לחלוטין אני צורך הרבה חלבון מהחי (כול הסוגים) הרבה ירקות וכמות בינונית של פרות ומוצרי חלב בעיקר צאן . אני אוכל 3 ארוחות ביום ומתי שאני רעבבהתחלה חוויתי ירידה במשקל קיצונית (זה מ 81ק"ג ל 74) זאת לא היתה המטרה ונאלצתי לעצור את הפלאו כדי לא לאבד משקל רב יותר זה פגע לי בכוח (אני מתחרה ב קרוספיט)
בחצי שנה האחרונה אני מאוזן מבחינת משקל ונמצא במצב גופני מצויין אולי אפילו הטוב ביותר ב 38 שנות חיי
לארוב הזמן - כ 80%38זמעולם לא התנסתי בשום שיטת תזונה אחרת
39
16/10/2012 20:17:487 חודשיםגילה הלפריןהשתתפתי בקבוצת הרזיה "מסורתית" במשך כשנה, ולאחר ירידה של 8 קילו הפסקתי לרדת במשקל, רחוקה ב-2 ק"ג ממשקל היעד שלי... הדיאטנית (ה"מסורתית"! של קופ"ח כללית!) המליצה לי לנסות דיאטה דלת פחמימות (היא סיפרה על "מחקר הכור בדימונה" של איריס שי) - חששתי לנסות אותה, מפני שלאורך כל התקופה חיפשתי תזונה שאוכל לאמץ כאורח חיים קבוע (ולא דיאטת בזק מטורפת כלשהי), ולא האמנתי שאוכל לוותר על פחמימות. התחלתי לחקור את הנושא באינטרנט, הגעתי ל"בלוג דל פחמימות" של אסף והגר, ומשם ישירות לבלוגים של מיקי ודעאל, וראיתי את האור...
מאז ומתמיד התעניינתי במחקר האבולוציוני ובהשלכות שניתן לגזור ממנו על החיים שלי כאן ועכשיו, והכל פשוט התחבר - ה"קליק" של החיבור מהדהד בתוכי עד עכשיו...
נמנעת לחלוטין מקמח על כל נגזרותיו, סוכר, דגנים, ירקות עמילניים, שמנים תעשייתים, "מזון" מתועש.
אוכלת: ירקות (מלפפון, עגבניה, חסה, גמבה, גזר, סלרי, צנוניות, פטריות, נבטים, עשבי תבלין, קישואים, חצילים, דלעת ודלורית - מנסה לתגבר את הירקות העליים...), ביצים, דגים, מוצרי חלב שמנים (חמאה, שמנת חמוצה 27%, שמנת "מתוקה" 38%, גבינות שמנת 30% ומעלה, גבינות קשות איכותיות של יעקב'ס, גבינות מלוחות שמנות), בשר בקר (טחון/סטייקים), כבד בקר/עוף, מעט בשר עוף, אגוזים, שקדים, טחינה, שמן קוקוס, פשתן טחון, קוקוס טחון, סטיביה, צ'יה, שוקולד 85%, מעט יין אדום (1-2 כוסות בשבוע), מעט קפה ותה שחור (1 כוס ביום), מעט מאד פרי (1-2 בשבוע, ולפעמים גם זה לא).
מתספת אומגה 3 של "אומגה 3 גליל".
לרוב אוכלת 2 ארוחות משמעותיות ביום ועוד מעט "נישנושים" - ירקות, שקדים, שוקולד. משתדלת לתרגל צום לסירוגין (14-16 שעות צום ביממה) לפחות 3-4 פעמים בשבוע - מתקשה בעיקר בגלל הרגלי שינה לקויים ("ציפור לילה"...).
השיפור העיקרי מבחינתי הוא בעירנות וברמות האנרגיה - תחושות הכובד והנמנום הקבועות שחשתי לאחר האוכל נעלמו, רמת האנרגיה הכללית והחיוניות השתפרו פלאים.
ירדתי 2 ק"ג (כאמור, לאחר ירידה של 8 ק"ג בדיאטת הגבלת קלוריות מסורתית) - בלי שום מאמץ ותוך הנאה רבה מהאכילה.
התשוקה (לעיתים עד טירוף) למתוק ולפחמימות פשוט התאדתה, ואני חווה תחושה נפלאה של שיחרור (בקלילות מדהימה!) מהתמכרות משעבדת, שקודם נאבקתי בה קשות.
העיכול השתפר במידה ניכרת - נעלמו הגזים ותחושת הנפיחות שהעיקו עלי באופן קבוע.
התחלתי לרוץ 3-4 פעמים בשבוע, 5 ק"מ כל פעם - דבר במשך עשרות שנים לא האמנתי שאוכל לעשות, ולכן הסתפקתי תמיד בהליכה. התחושה שלי בזמן ביצוע תרגילי כוח (שעשיתי גם קודם) היא של עוצמה ומסוגלות גבוהים הרבה יותר.
לאאדיקות מוחלטת43נבנעורי הייתי צמחונית (מטעמי מוסר) במשך 6 שנים - הפרקטיקה של חיים בזוג והמוצא הארגנטינאי שלי החזירו אותי לבשר... לא זכורות לי השפעות משמעותיות. עד היום נאבקת בתוכי עם ההיבט המוסרי של אכילת חיות.
לפני המעבר לתזונה קדמונית/דלת פחמימות אכלתי במשך כשנה וחצי תזונה דלת קלוריות ודלת שומן "מסורתית", שדרשה מאמץ רב ומאבק מתמיד בתשוקה לפחמימות. ירדתי 8 ק"ג, סבלתי מנפיחות והייתי מנומנמת וחסרת אנרגיה.
40
16/10/2012 21:28:39בסיבוב האחרון : 7 חודשים לפני 13 שנים לאחר קריאה של ניאנדרטין בעצת חברים שעשו פליאו. ההגיון שכנע אותיאוכל בשר פעמיים עד שלש בשבוע . שמנת וחמאה, מעט קפה עם חלב, הרבה ירקות . אגוזים וקרקרים עשויים מזרעים וגרעינים, שקדים טחונים ועוד. פירות, לא נוגע במאכלי ים בגלל הכספית וזה בעסה רצינית , לא נוגע בדגנים או חיטה . לא נוגע בתפוחי אדמה או בטטות .ירידה משמעותית במשקל, שיפור בתחושת החיוניות והכח .
מצד שני לדעתץי בגלל תזונה מסיבית של ביצים בעבר הרחוק כחלק מהפליאו נגרמה לי רגישות והתנגדות לביצים ועוד כמה מאכלים . עד לרמה של עייפות קיצונית וכאבי שרירים מטורפים שהרבה שנים יחסו בטעות למחלת נשיקה מהעבר.
רגישות למזון. לא מושפע מפליאו רוב הזמן - כ 80%49זכראטקינס . צמחונות וטבעונות אף פעם לא.
41
17/10/2012 01:07:121אסף קורמןהכתבה בכלכליסט...אני איש של ארוחות בוקר, ממש ממש אוהב לאכול בבוקר. קם מוקדם (באזור שש, עם הילד) וכמעט תמיד אוכל כבר ב-9 או-10. אני גם רגיל לאכול במהלך היום בחוץ ולכן כנראה מחפף בעניין השמנים התעשייתיים לצערי, שאני מניח שהשקשוקות של בתי הקפה בתל אביב מלאות בהם... ארוחות הבוקר שלי מכילות בדרך כלל שלוש ביצים, סלט ירקות, טחינה, 3 פריכיות אורז, פעם ביומיים שלושה כוללת ארוחת הבוקר גם בייקון או טונה צרובה או עוף. בצהריים סלט גדול לצד בקר או דג. חולשה גדולה למרק בשר תימני. למרות הנסיון להפחית את העופות, מוצא עצמי לפעמים קונה חצי תרנגולת מהדוכנים האלה של עוף בגריל (זה עולה 30 שח! לחצי תרנגולת!) ואוכל אותה ככה, כולל עור והכל. פעם פעמיים בשבוע מפנק את עצמי ואת המשפחה באיזה תבשיל איכותי. לא מזמן הכנתי תבשיל קדירה הסטרי מלב של פרה. בבית הרבה חמאה, שמן זית ושמן קוקוס. הרבה ירקות. מדי פעם שמנת של פעם. חוטא במינימום 3 כוסות קפה שחור ביום, חלקן עם שמנת 38%. לפעמים מתפתה לחטוף איזה כדור שוקולד שאשתי מכינה משקדים, תמרים וקקאו אורגני, אבל לא בהגזמה. אשתי חזקה בRAW FOOD ובית שמורכב משילוב של פליאו ואוכל חי הוא בית די בריא. ובכל זאת, הילד בן השנתיים חולה על פסטה ואני נאבק עם עצמי אם למנוע ממנו את התענוג...ירדתי בשלושה קילו עד כה, ללא פעילות גופנית כלל. שיפור גדול במערכת העיכול, אחרי שכבר חששתי שיש לי מעי רגיז מרוב בלגן ואי סדירות בפעילות המעיים, עכשיו אני מבין שכנראה שהבורקסים היו הבעיה... רוב הזמן גם יותר מרוכז מפעם. בכל מקרה, מתכנן להכנס לפעילות גופנית בקרוב (אני מתאושש מניתוח אפנדיציט ועדיין לא יכול לעשות פעילות גופנית אינטנסיבית)לא סובל, תודה לאל. כן יש לי סכרת במשפחה, גם אח וגם אבא ואני מניח שאם לא הייתי עובר לפליאו גם אני הייתי מצטרף אליהם תוך זמן קצר. רוב הזמן - כ 80%30זהייתי טבעוני כשבעה חודשים. היה זוועה. הסתובבתי כל הזמן כל כך רעב שדחפתי לעצמי כמויות מאוד גדולות של לחם כפיצוי על הריקנות. היו לי בדיקות דם מזוויעות אחרי זה. נשברתי כמובן בנסיעה לטאיוואן בה חזרתי למזון מן החי בגדול, כולל רגלי תרנגולות, כרישים, אוזניים של חזירים, חביתות האויסטר המפורסמות של טאיפיי ועוד שלל תענוגות. בעיקר הכתה בי שם ההבנה שבני האדם בעולם צורכים כמות כל כך גדולה של בעלי חיים, כולל ג'וקים בשמן עמוק על שיפוד וחיפושויות מושרות באלכוהול, שהטבעונות הפסבדו-מוסרית והאישית שלי ממש הרגישה לי מביכה, חסרת ערך ותמימה...
42
17/10/2012 20:18:134ויק ברונשטייןד"ר ראובן ברק(המדקר שלי) הפנה אותי למיקי בן דור ולבלוג שלו.
גם שמעתי על ד"ר טרי וואלס שחלתה בטרשת נפוצה והייתה במצב קשה והתחילה לאכול "פליאו" והיה לה שיפור משמעותי.
נמנעת-מחיטה לחלוטין,קטניות,סלוניים,סוכרים למיניהם,מוצרי סויה חוץ מקצת חלב עם הקפה שלאט לאט גם יעלם.שמנים כמו קנולה בשום פנים ואופן לא.
בעיקר אוכלת ירקות ובשר.המון המון עלים ירוקים,גבינות.מידי פעם אני אופה לחם מקמח תמי ללא גלוטן.חמאה שמן קוקוס ושמן אבוקדו!!פירות מידי פעם.ביצים מידי פעם,לפעמים הן עושות לי קצת בחילה.לפעמים אני חוטאת בשוקולד.
עושה שייק נבטים עלים ירוקים וקצת פרי והמון קרח לארוחת בוקר.אחלה דרך לפתוח את הבוקר.
לא ירדתי במשקל מאז המעבר לפליאו כי אני רזה מטבעי ובשנה הראשונה של המחלה ירדתי ב7 ק"ג כי רוב הזמן היה לי חוסר תאבון ובחילות.חזרה לי תחושת הרעב שכלכך התגעגעתי אליה ואחריי האוכל אנימרגישה שובע לאורך זמן ולא מחפשת נישנושים..אני בהחלט מרגישה הרבה יותר אנרגטית פיזית ונפשית.זרמים כבר אין לי זמן מה.אני חולה בטרשת נפוצה כבר שנה.זה מתבטא בחוסר אנרגיות מטורף לא משנה כמה אני אנוח או אשן.כאבי שרירים,שפשוט לא באלך לזוז.חוסר תאבון ובחילות.תחושת דיכאון קשה.זרמים חשמליים.כאבי ראשכתוצאה ממוקד בצוואר הוא קצת מוגבל בתנועה.אדיקות מוחלטת20נהתנסתי בצמחונות לפני כמה שנים והייתי מתעלפת על ימין ועל שמאל.
43
17/10/2012 21:45:34חודשאמי רובינזוןנחשפתי בכתבה האחרונה שפורסמה במגזין באזז לפני כ חודש.
אני צמחונית שאוכלת דגים, לפני שנתיים עשיתי דיאטה נטורופתית והורדתי 15 קג, וחיי השתפרו.
הרבה מהתפריטים שקיבלתי מהנטורופתית היו ללא לחם לסוגיו,והפחמימות היו בעיקר תפ״א או אורז.
לאחר הירידה אכלתי מהכל אך במידה.
האינפורמציה מהבלוג הזה ומה בלוג של מיקי,מאוד מדברים אליי ונראים הגיוניים ביותר,מה גם שאימי
שעלתה מתימן סיפרה לי על תזונת היהודים בתימן שגם היא היתה קדמונית ללא ספק
הפסקתי לאכול: לחם ומאפים באופן גורף,שמן קנולה,
התחלתי לאכול:שמנת חמוצה,חמאה,פחמימות רק מאורז או תפ״א.
לפני כן לא צרכתי סוכר או שתיה ממותקת /דיאט ,אוכל מעובד ( לעיתים רחוקות-טבעול)
אני אוכלת טופו(לא הרבה)
לא מסוגלת לחזור לאכול בשר אחרי 30 שנות צמחונות
את ארוחת הבוקר אני אוכלת ב 10 בבוקר,והיא כוללת שמנת וסלט
ארוחת הצהריים כוללת סטיק טונה צרוב עם ירקות מוקפצים או מטבוחה או מרק ירקות
בערב חביתה מ 2 ביצים על חמאה,חצי גביע קוטג,סלט ירקות,2פריכיות אורז
בין הארוחות,חופן או שניים של אגוזי מלך או שקדים לא קלויים,פירות טריים
לא ירדתי במשקל,מודה שיש לי עצירות יותר מבדרך כלל,למרות אכילת ירקות על בסיס יומי קבוע.
לא חולה.אמא שלי עם כולסטרול גבוה. ואבא ז״ל היה סכרתירוב הזמן - כ 80%44נצמחונית אוכלת דגים,בעיקר טונה
לגבי התזונה הקדמונית שבה התחלתי,90 אחוז מהזמן אני מקפידה
מודה שיש לי בעיה עם פירות,קשה לי לאכול רק פרי או שניים.מאוד אוהבת פירות
גובהי 1.75, ואני שוקלת 73 קג. מאוד מטרידה אותי העובדה שיש לי ״צמיג״ מפואר במותנים,
מקווה שהתזונה הזו והפעילות הגופנית המומלצת יעזרו לי להקטינו
44
19/10/2012 00:47:008ירון נוףבמהלך אימוני קרוספיט לרעיון התזונה הקדמונית אך שנים קודם עם יציאתו של הספר״לנצח את הסרטן״ נחשפתי לכל יעניין תזונת דלת פיחממות.נמנע:לחם מכל תצורה פשוט אוסר על עצמי גם שאני במילואים ואין משהוא אחר...
אוכל בשר והרבה אוהב תוספות של שומן. מכל סוג ופשוט נהנה. לרוב אני אוכל משהוא קטן בזמן הבוקר כגון תמרים עם חופן אגוזים שקדים וכו ואז עד שעות הצהריים ולפעמים מאוחר יותר לא נוגע באוכל. צהרים משתנה לפי הזמן שלי. זה יכול להיות בישול בשרי ביתי או אפילו לעצור ולקנות איזה פרי בדרך.
ארוחת ערב בשר ירקות הכל מהכל ובאופן חופשי והרבה
במשך חודשיים ראשונים ממש סבלתי מעיפות ורעב, כל הזמן ההיתי רעב אך כיום אני מרגיש אנרגטי גם עם אני לא אוכל תקופה ארוכה, הרעב נרגע (בעיקר בגלל כמות שומן שהעלתי ביום יום) אני חטוב יותר,חזק יותר מרגיש מצויין ועם הפסקת מוצרי הגבינה גם הנשימה שלי נהייתה ״נקיה יותר״ פחות צמיגי. ירדתי בהתחלה הרבה ומהר אבל זה בגלל שלא הסתדרתי עם מה אוכלים כמה ומתי. היום אני כבד יותר אך אחוז שומן נמוך יותר.רוב הזמן - כ 80%32זרכבתי אופניים תחרותי כך שהתזונה שלי התבססה על פחמימות ועוד פחמימות
45
19/10/2012 11:15:546 חודשיםחבר שלי סיפר לי על זה, היה נשמע לי כמו שטויות. אבל אז פתחתי ויקיפדיה, מר קדומני וכ"ו והבנתי שכנראה זה לא שטויות. אז חבר שלי לחץ עליי לנסות לחודש והמשכתי משם.נמנע: דגנים, סוכר, שמנים לא טובים אני גם מנסה לאכול יחסית דל פחמימות אז אני גם לא אוכל תפו"א ואורז רק לעיתים רחוקות.
אוכל: ירקות , בשר (עוף ובקר), קצת דגים (לרוב טונה), ביצים, שומן (שמן זית, קוקוס וחמאה). לנישנושים אני אוכל אגוזים (שקדים, ברזיל בעיקר) או פרי (בננות או תפוחים).
אני מוותר על ארוחות בוקר כמה פעמיים בשבוע. אז יוצא שאני אוכל 2-3 ארוחות ביום.
כשאר התחלתי את הדיאטה גם עברתי למשטר כושר יותר קפדני אז אני לא יודע אם אני יכול לייחס הכל לתזונה א'בל השילוב הוא המנצח זה בטוח. אני עברתי ירידת משקל דיי רצינית כ14 קילו (יחד עם עליית מסת שריר משמעותית). אני יכול להעיד גם שאני מרגיש טוב באופן כללי לא בדיוק יכול לשים את האצבע על משהו ספציפי.לא סובל....רוב הזמן - כ 80%23זכראולי ניסיתי לאכול יותר "בריא" (פחות שומן ודגנים מלאים) אבל ממש לא באדיקות..
46
24/10/2012 22:59:453תומר הכהןעידו פורטל ואיך שהוא נראהכמעט בלי סוכר גלוטן חלב קטניות . הרבה בשר קצת פחמימות.שמן קוקוסמרגיש יותר חזק ויותר טוב עם עצמילאאני מתנסה בזה מדי פעם13זכרממש לא הכל שטויות
47
26/10/2012 22:10:393נטלי ש. א.עשיתי דיאטת HCG שלאחר החלק שבה עושים דיאטה די 'כסאחית' נכנסים לשלב של שמירה, שהיה מאוד דומה בהרכבי המזון שלו לתזונה קדמונית (בלי סוכר ותחליפיו, בלי קטניות ובלי דגנים אך עם חלב) ובגלל ששמעתי על תזונה קדמונית (דרך אתרים לא ישראלים, כמובן) החלטתי לקחת משם מתכונים ובתוך זה גם להבין את ההימנעות ממוצרי מזון אלה.

תחילה אכלתי גם מוצרי חלב אך התחלתי להפחית עם הזמן.
אני אוכלת כ2-3 ארוחות מסודרות ביום, יחד עם 'נשנושים' בין לבין.

הארוחות מכילות חלבון (בדרך כלל ביצים, עוף או בשר), הרבה ירקות ושומנים טובים (אבוקדו למשל). הנשנושים מכילים אגוזים או שקדים ופירות.

אני נמנעת מסוכרים או תחליפי סוכר (גם טבעיים, כמו דבש), כל הדגנים והקטניות, מוצרי חלב. אך אוכלת בטטות והתזונה שלי אינה, בהגדרה, דלת פחמימות.

אני לא צמה לסירוגין.
אני לא יכולה בדיוק להעיד שמשהו מהשינויים במשקל נגרם בגלל התזונה הקדמונית, כי בדיוק ירדתי 10 ק"ג לפני שהתחלתי לאכול בצורה הזאת, כך שהשיפור באנרגיה יכל להיות גם מזה.

אבל אני מתחילת החודש התחלתי Whole30, שהוא בעצם חודש של רמה אדוקה מאוד של פליאו (בלי סוכר ותחליפים, בלי קטניות ודגנים, בלי מוצרי חלב, בלי 'חיקויי חטיפים' או 'חיקויי קינוחים' אפילו אם הם מחומרי גלם מאושרים). מאז שהתחלתי לאכול בצורה יותר אדוקה (25 יום) העור שלי נראה יותר טוב, כמעט ואין נפיחות בבטן והתחושה היא קלילה יותר.
אני סובלת מאז ילדותי מאסתמה. בדרך כלל זה מתבטא ביום יום בגודש באף ובאלרגיות, שמאז שהתחלתי בתזונה קדמונית השתפר אך כשהורדתי גם את החלב כמעט ונעלם כליל.אדיקות מוחלטת23נקבהמעולם לא התנסיתי בשיטת תזונה אחרת לתקופה ארוכה בתור אורך חיים.
48
28/10/2012 16:18:318 חודשיםאלוןחיפשתי את דרכי התזונתית , גמרתי אם דגנים הבנתי את השקר, הייתי חודש על 811 כמעט גמרתי במיון (כן אני מודה נפלתי בפח).
גילתי את האתר שלך ושל מיקי ומאז אני מכור.
אוכל בין 12:00-14:00 בדרך כלל בייקון אם שתי ביצים וצ'ילי.
לפעמים ירקות מבושלים או בשר טחון אם שומן כבש או עוף.
שותה כוס של חצי קרם קוקוס חצי מים אם הארוחה.

ערב אני אוכל פעמיים שלוש בשבוע.
סלט ירקות בדגש על ירקות חריפים: חזרת, צנונית, רוקט.
או שמנת אם קוקוס טחון.

מאמין בחריפות ושומן כמקורות אנרגיה
ירדתי 7 קילו שומן, עד עכשיו.
העלתי מסת שריר מאוד בקלות מאימונים פשוטים (מתח, שכיבות שמיכה מקבילים).
התאבון כמובן ירד אני אוכל בין ארוחה לשתיים ביום וכמעט לא קופץ לנשנש באמצע.

כל זה טריוויאלי.
השינוי העיקרי מבחינתי היה בשינה. אני פשוט ישן כמו מת מ23:00 עד 07:00 כשאני מתעורר אני ברצינות מרגיש כאילו קמתי מהקבר, וזה בקטע הכי טוב וחיובי.
להערכתי זה בגלל שהגוף חווה סיפוק מהשומן אני לא רואה הסבר אחר.
מעולם לא סבלתי משום מחלה כרונית.אדיקות מוחלטת27זחודש על 811 כמעט הביא אותי למיון הרגשתי מת, הייתי רעב כל הזמן, חלש ומתוסכל.
49
01/11/2012 17:07:053בחייאתקראתי את הכתבה בכלכליסט, ושמעתי אסימון נופל בתוך הראש. אחרי הרבה זמן של התמכרות לסוכרים ולפחמימות בכלל, זיהיתי כאן דרך לגמילה. וצדקתי בענק.בבוקר אוכל בד"כ ביצה וגבינה, או פרי ושמנת, ולפעמים פשוט מדלג על הארוחה. בצהריים, אחת מהאופציות הבאות: בשר וגיבעץ' / קציצות דגים, ירקות על הגריל וסלט / סלט קטן ומרק. אחה"צ פרי ושמנת. בערב משהו שדומה לצהריים, או סלט עם ביצה או סרדינים. בלילה שותה קפה עם מעט מאוד חלב, מומתק בסטיביה, ואוכל קוביה או שתיים של שוקולד עם 88% מוצקי קקאו. יש לי בארון גם תערובת שקדים וחמוציות, למקרי חירום.

* לא קונה שום אוכל שיש בו סוכר. פשוט ככה. זה כולל דברים הזויים כמו פסטרמה או חרדל (בשניהם יש סוכר).
* בכלל, לא אוכל מזון מתועש. משתדל לאכול כמה שיותר אוכל שבישלנו בבית.
* לא אוכל שום דבר שיש בו דגנים, 99% מהזמן. מקסימום חלה בשבת, פרוסת עוגה ביומולדת.
* לא אוכל קטניות, למעט שעועית ירוקה, ופעם ב- גם חומוס שאני מכין בעצמי (חפשו את הקופסאות של גרגרי חומוס מבושלים וטחונים, של יכין. נטו חומוס, בלי כלום).
* משתדל שלא לגעת בתפ"א. ממעיט בבטטות, אבל עדיין אוכל אותן.
* מטגן בחמאה, בשמן קוקוס או בשמן זית. מתבל בשמן זית או אבוקדו. לא משתמש בשמנים אחרים.
* כמעט לא נוגע באלכוהול. ומדובר בשתיין מקצועי.
* ירידה של 10 ק"ג במשקל, בתוך חודשיים וחצי.
* שיפור בתחושת החיוניות ובהרגשת הבריאות הכללית.
* גמילה מוצלחת מסוכר ופחמימות, שהובילה ל-
* תחושת שליטה על התזונה שלי, לראשונה מזה המון שנים.
לא.אדיקות מוחלטת38זכרניסיתי לרגע אטקינס, לפני 15 שנה. עבד לרגע, ואז הפסקתי. כבר לא זוכר למה.
50
15/11/2012 00:25:163חןדרך מועדון הקרוספיט בפרדס חנה והמאמנים מושיקו ואיתי שדחפו אותנו להתחילנמנע: פחמימה, קטניות, תירס, סויה
אוכל: בשר, איברים פנימיים, דגים,מגוון ירקות מבושלים
מגיע ל-3-4 ארוחות ביום
ירידה במשקל עלייה במסת השריר (קשה להשליך ישירות על התזונה מאחר וגם החלתי באימונים אינטסיביים) אך את העלייה בעירנות לאורך כל שעות היום והיכולת לתפקד לאחר ארוחה מלאה את זה אני זוקף לשינוי בתזונה בצורה ברורה מאודלאאדיקות מוחלטת28זלא
51
20/11/2012 13:19:14לצערי בסה"כ 10 חודשים ולא מאז נולדתי. משתדל שילדיי יהיו שונים.כהן אופירהזוי. אבל דווקא דרך ניסיון טבעוני (ויקר מאוד). בכרמת העיקרון, תזונה טבעונית/צמחונית היא (כמעט) נטולת שומן, נטולת כולסטרול לחלוטין וגם נטולת חומצות שומן חיוניות (אומגה 6 היא לא "חיונית" לטעמי מאחר והיא נמצאת בהכל, חומצות שומן חד בלתי רוויות כמו בזית/אבוקדו תופסות קצת "נפח" מהאומגה 6, אבל לבדן אינן מספיקות. שמנים צמחיים רוויים כמו קוקוס/דקלים הם מצויינים אבל עדיין צריך אומגה 3 וכולסטרול. בהיותי לוקה בטרשת נפוצה, חיפשתי תזונה נכונה, ואיכשהו הגעתי לנטורולוג מפורסם (ויקר). אבל בזכותו פתחתי ת'ראש (ובניגוד אליו!). היום ברור לי שאין שום היגיון בזונה כזו לאיזשהו אדם ובודאי שלא לאחד שהבעיה שלו היא באיבר הכי שומני בגוף (המוח! - בערך 70% שומן). חיפשתי (בעיקר באיטרנט - 95% זבל אבל לפעמים נופלים על פנינה כדוגמת האתר הנפלא הזה). "טעמתי" ולא הצטערתי...בעיקר שומן (50-60%) הרבה פחות חלבונים (בעיקר אחרי חד"כ) וממש הפחתתי בפחמימות. גם מלאות. אני משתדל לבסס את מלאי האנרגיה שלי על שומנים (שומנים רוויים מהצומח - שמן קוקוס, הוא מקור מצוין וגם טעים [לדעתי] אני משתדל לקרב את יחס השומנים עוד למעלה ויש ימים שבהם אני מצליח. מתכוון להמשיך ולנסות.ועוד איך! בשנה הקודמת "חוויתי" כעשרים התקפים של המחלה. ומאז עברתי לתזונה קדמונית ועתירה מאוד בשמנים ושומנים טובים, עברתי רק התקף בודד. אמנם מצבי הכללי אינו טוב יותר במובהק, אבל אבל אני מרגיש יותר אנרגטי. ובכלל דיי בזה שההתקפים פחתו בצורה כ"כ משמעותית. כי בהתקף, עייפים אפילו מלשכב במיטה (זה נשמע מה זה פרווה. זה מהדברים הכי נוראיים שיש. טוב, בעצם סירוס גרוע יותר וקרוב לוודאי שגם חשיפה לקרינה רדיואקטיבית אבל הבנת ת'פואנטה...). בכל מקרה, הלעיתי את המסה השדופה שלי (אמנם אני עדיין מצוי בכרוניקה ידועה מראש של חורף=מעלה במשקל, קיץ=מוריד בין 10-15% אבל התופעה התמתנה מאוד). ועדיין אין לי אפילו "כרסונת" זעירה ומסת השריר (בעיקר בחורף) עולה משמעותית. ראה לעיל (MS טרשת נפוצה).רוב הזמן - כ 80%36זגם על זה כתבתי. בכ"מ כולן מחורבנות, לחא מדעיות ופופוליסטיות (ראה את הטמטום של שמן "מרווה מרושתת"...). את רובן זנחתי מהר מאוד. חלקן לא זנחתי מהר מספיק.
52
23/11/2012 11:16:546 חודשיענתאימון בקרוספיט33נ
53
23/11/2012 11:21:536 חודשיםענתאימון בקרוספיטמוצרים שאני נמענת מהם רוב הזמן: אוכל מטוגן, פסטה, תפו"א,לחם.
מוצרים מהם אני אוכלת: הרוב ירקות (מכל הסוגים), עוף, דגים, מעט בטטה,ביצים
כמות ארוחות ביום: לרוב יוצא 3-4 ארוחות, אעפ"י שאני יודעת שעדיף לחלק ל-6 ארוחות שוות
מדי פעם כן אני אוכלת מתוקים ולחם (בעיקר בסופ"ש).

ירידה במשקל, 2 ק"ג הרגשה פיזית קלילה יותררוב הזמן - כ 80%33נלא
54
21/12/2012 12:41:5430אודי פולקבקיץ 2010 החלטתי להפסיק גלוטן, כדי לנסות ולהפסיק את תסמונת המעי הרגיז ממנה סבלתי (הצלחתי!). הכתבה שבדיוק פורסמה באותה עת עם מיקי בן דור חשפה אותי לסיפור הפליאו ובלי היסוס החלטתי לתת לזה סיכוי. תוצאות מהירות של שיפור בהרגשה והתחלה של ירידה במשקל שכנעו אותי להמשיך ולהתמיד כך, עד עצם היום הזה...אוכל תזונת פליאו מוקפדת ("טבעונות קרניבורית") ומשנה אותה בניואנסים קלים בהתאם להתפתחויות הבריאותיות/עונתיות/נסיבתיות. משתדל לכוון יותר לפליאו שהוכח כמרפא מחלות אוטואימוניות, מסתמך בעיקר על ניסוי ותהייה ומתקדם כל הזמן על פי התוצאות.

באופן כללי, אוכל בעיקר:
בשרים, דגים וביצים, שמן קוקוס/זית, קצת ירקות ירוקים - בעיקר כרוב וטיפה גמבה/עגבניות, פטריות, אגוזים ושקדים, קקאו, חמאה, שמנת, גבינות שמנות, קצת תפוחי עץ ופירות יער, אבוקדו, זיתים, קמח שקדים/קוקוס.

ממתיק: בסטיביה איכותית בלבד.

חוטא מדי פעם ב:
1-2 פריכיות אורז (עמוסות בחמאה), קצת קמח כוסמת, טחינה.
באופן נדיר - נקניקים ונקניקיות תעשייתיים, קולה דיאט...

נמנע כמו מאש:
סוכר על כל צורותיו, חיטה, תפוחי אדמה, רוב הדגנים והקטניות, שמנים "צמחיים".

שותה: מים וקפה.
- ירידה "ספונטנית" של 22 ק"ג (+10 שהעפתי עם דיאטת HCG = בסה"כ 32 ק"ג!!!).

- הפסקה לחלוטין של בעיות העיכול (IBS).

- סוכרת סוג 2 נעלמה.

- יתר לחץ דם התאזן.

- מגמת היחלשות עד שיפור ניכר בכמה מהסימפטומים המציקים
של מחלתי האוטואימונית, כמו:

>> שיפור משמעותי בריכוז, בזיכרון ובערנות.

>> היעלמות של תופעת ה"זרמים" במוח (Brain Zaps).

>> הפחתה בתשישות (Fatigue).

>> ירידה הדרגתית במדדי הדלקת הסמויה והפחתה ניכרת בחום הנמוך הכרוני.
- סבלתי מתסמונת המעי הרגיז (IBS), שנעלמה לחלוטין (!) עם הפסקת צריכת הגלוטן.

- סוכרת סוג 2 עם היפר והיפו נעלמה לחלוטין.

- יתר לחץ דם התאזן לחלוטין.

- תופעות אוטואימוניות, מהן אני סובל כבר שנים רבות ושהוגדרו כתסמונת התשישות הכרונית (CFS), הולכות ומצטמצמות בהדרגה. ראו פירוט בנפרד בעמודה F...

- חולשת שרירים חמורה לאחר זיהום בהפטיטיס A וב-EBV לפני שנים רבות (סוג נדיר של מיאסטיניה גרביס). לצערי, עד כה (שלהי 2012) אין כל סימן לשיפור...

אדיקות מוחלטת52ז- טבעונות במשך כ- 8 שנים לפני שחליתי - עזר קצת למערכת העיכול, הוריד במשקל והעלה את האנרגיה. הפסקתי כי נשברתי...

- מקרוביוטיקה במשך כשנה, קצת אחרי תחילת המחלה - הביא לשיפור הדרגתי, אבל לא יכולתי להתמיד...

עוד סיבוב של כשנה של טבעונות לפני כ-6 שנים - קצת שיפר את האנרגיה, אבל החמיר את בעיות העיכול, בין היתר כי היה הרבה גלוטן בתזונה... נשברתי...
55
21/12/2012 21:16:353 חודשים, אבל מתוכם רק אחד ברצינות מלאהרותםרציתי לעשות דיאטת סאות' ביץ' וחיפשתי מתכונים ללא פחמימות, הגעתי לבלוג של הגר ואסף ומשם לבלוגים נוספים. קראתי המון, אהבתי שכל אמירה מבוססת על מחקר והחלטתי שלא ייקרה כלום אם אנסה את זה לשלושה חודשים מהחיים ואראה מה קורה.נמנעת - דגנים מכל סוג ובכל צורת עיבוד (למשל שמנים), סוכר, חלב ניגר (למעט בקפה שקונה בחוץ), גבינות רזות, קטניות, תפו"א, בטטה.

אוכלת - כל שאר הירקות (חיים או מבושלים, כולל סלק). בשר, עוף, דגים (העדפה חזקה לסלמון וסלמון מעושן - כזה שברכיבים שלו כתוב רק סלמון ומלח), גבינות שמנות, שמנת, חמאה, שמן קוקוס,זית, אבוקדו. מעט טחינה, מעט מאוד אגוזים. מעט פירות (העדפה לפירות יער ותותים). ממתיקה אם צריך בסטיוויה, מייפל, דבש, סילאן (טבעיים וללא חומרים נוספים כלשהם בפנים).

אוכלת 3 ארוחות ביום, אבל בגלל שאני לא רעבה במיוחד אז יוצא שאני נהיית רעבה ממש מאוחר בלילה וזה די מבאס.
בחודשיים הראשונים לא היה שיפור משמעותי, אולי קצת בעירנות, אבל כל הזמן חיפשתי נשנושים (ולכן אכלתי יחסית הרבה אגוזים, וגם נשברתי לא מעט).
אחרי מפגש המתחילים, החלטתי לקחת את העניין ברצינות מלאה ואז השיפור כבר היה הרבה יותר משמעותי. נעשיתי רגועה יותר ועירנית יותר, וכבר ירדתי 4 ק"ג (בחודש).
לא. אדיקות מוחלטת26.5נקבההייתי שנה בערך אצל מומחה לרפואה סינית (תזונה בלי אוכל מעובד, איזון בין פחמימות חלבון וירקות), אבל השינוי לא היה משמעותי.
56
24/12/2012 09:31:364דורון זמירשמעתי על זה ממכר וחיפשתי בגוגל "דיאטה קיטוגנית" או פליאוליתית"
הגעתי לבלוג הזה, ובהמשך לבלוג של מיקי ושל אביב (האמת? הבלוג של אביב יותר מתאים למתחילים כי הוא מסביר הכל מהבייסיק, לאט.. לאט...
למרות שאני במסגרת צבאית, אני מצליח להתמיד בזה יפה, והרבה יותר טוב ממה שהסביבה ציפתה. אני מראש ידעתי שאני עומד להצליח!
אני פליאו די אדוק, אבל נופל ל'פיתויים' מדי פעם.
נמנע מדגנים (חוץ ממעט אורז) ומשתדל לאכול 'פחמימות בטוחות' (נגיד בטטה). הרבה הרבה ירקות, הרבה אבוקדו שאפשר, הרבה שמנת.
בשר כמובן בלי הגבלה (בייחוד בבית- בצבא קצת יותר בעייתי) ומשתדל מאוד להמנע משמנים תעשייתיים (למשל קונה טונה במים ומוסיף שמן זית)
כשמתחשק מתוק משתדל פרי או שוקולד מריר. לעיתים מאוד מאוד רחוקות 'נופל' לממתק לא פליאו.
השינוי הוא קיצוני. אני אוכל הרבה, הרבה פחות. הרבה הרבה יותר עירני במשך היום ובערבים, יכול להסתפק בשעות שינה מעטות יותר, אבל כשאני ישן השינה עמוקה יותר (כנראה בגלל תיסוף במגנזיום)
ירדתי במשקל ובאחוזי השומן, אבל הוספתי שריר: מאז ומתמיד הייתי שרירי, מוצק וגדול, אבל כבעל מבנה גוף אנדומורף - מזומורף, תמיד הייתי עטוף בשכבה יפה של שומן. מאז המעבר לפליאו ירדו אחוזי השומן מאוד, אני נראה ומרגיש הרבה יותר טוב.
לא. הייתי קצת אנמי מאז ומתמיד, לא נראה שינוי משמעותי מאז המעבר לפליאו, אבל ירדה העייפות שאפיינה אותי.אדיקות מוחלטת22זפעם עשיתי דיאטה בשומרי משקל. הייתי בן 11 או משהו. התוצאות היו מעולות האמת, אבל בדיעבד אני יודע להגיד שהתאמצתי מאוד, הגבלתי את עצמי במלא דברים והורדתי הרבה הרבה שריר. איכשהו להיות 90% פליאו עובד לי יותר טוב
57
24/12/2012 12:15:499אלוןנתקלתי באתר הזה בטעות, אחרי קריאה החלטתי לנסות.אוכל כארבע או חמש ארוחות ביום.
נמנע מגלוטן, מזון מעובד, שמנים תעשייתיים וסוכר.
אוכל הרבה בשר, מספר ביצים ביום (3-5), גבינות צהובות או מעל 30% שומן, הרבה אבוקדו בשבוע.
הרבה פירות (בננה + תפוח + קילו ענבים לדוגמה)
הרבה אגוזים (מלך, שקדים ומה שיוצא)
פעם בחודשיים מקבל רעב לשוקולד ואז טורף גם אותו כשבוע או עשרה ימים. עדיפות ל 70% או 100% מריר. את ה 100% אפשר לאכול עם צימוקים. זה יוצא מעדן.
1. תוך כחודש ירדתי 3 קילו. בעיקר שומן וקצת שריר. מאז אני נילחם קשה להעלות את
המשקל שירד בחזרה. תוכן סטייקים, המבורגרים, גבינות שמנות וכמויות אגוזים. כמו כן
אני אוכל גם הרבה פירות. בעקבות אימוני משקולות אני מצליח להעלות מסת שריר,
אבל הבטן נשארת שטוחה.
2. כשבוע אחרי ההתחלה הרגשתי שאני נושם יותר טוב בלילה ואף שלי כבר לא סתום.
אין מה לתאר את ההשפעה שיש לשינה טובה על שאר היום.
3. עייפות שרירם שלעיתים חוויתי בזמן אימונים נעלמה לגמרי.
אני סובל מאסתמה קלה. לא הייתה השפעה.רוב הזמן - כ 80%45זטבעונות - כמעט התעלפתי מחולשה
צמחונות - לא יכולתי לסיים אימון של שעה. אחרי 25 דקות קיבלתי דפיקות לב וחולשה.
דייטה דלת שומנים - קיבלתי רצועת שומן בבטן.
58
24/12/2012 18:12:3820אורי ששמעתי על כך מחבר ואז קראתי בבלוגים שונים.נמנע מחיטה ודגנים
אוכל מעט אמילנים (תוחי אדמה, בצל וכדומה)
אוכל עוף ובשר אדום (בעיקר עוף) וביצים
משתמש בהרבה חמאה בבישול וטיגון.
אוכל הרבה שמנת חמוצה 27% בתוספת שוקולד מריר (85%).
אוכל אגוזים ושקדים למניהם.
מתסף ויטמין D.
ב 6 החודשים הראשונים חויתי עייפות רבה.לאחר תקופה זאת העייפות נעלמה.
ירידה של כ 3 ק"ג. לא הייתי שמן לפני כן. ירידה של כמידה במכנסים.
שיפור העירנות ועייפות. כמו כן שיפור כללי בהרגשה הכללית ללא קשר עם בריאות
פחות חם לי בקיץ ופחות קר לי בחורף
ירידה בדלקטיות במקומות שונים בגפיים.
הפחתה משמעותית בדימום חניכיים בטיפול אצל שיננית.

חוויתי עצירות קשה בהתחלה ועד היום היציאות אינן תקינות.
מספר דלקות המפרקי גפיים - כאבים במפרקים וגידים שונים. ההשפעה של הדיאטה היא ירידה בדלקתיות ובכאבים אך עדיין קיימים.

הערה שאינה קשורה לסעיף כאן - הכולסטרול עלה מאוד (ה LDL וה HDL). הרופא חשב לתת לי תרופות. כמובן שלא הסכמתי.
רוב הזמן - כ 80%55זניסיתי צמחונות חלקית. כתוצאה מכך נוצר חוסר בברזל ו B 12.
59
24/12/2012 21:07:074דורון זמירשמעתי על זה ממכר וחיפשתי בגוגל "דיאטה קיטוגנית" או פליאוליתית"
הגעתי לבלוג הזה, ובהמשך לבלוג של מיקי ושל אביב (האמת? הבלוג של אביב יותר מתאים למתחילים כי הוא מסביר הכל מהבייסיק, לאט.. לאט...
למרות שאני במסגרת צבאית, אני מצליח להתמיד בזה יפה, והרבה יותר טוב ממה שהסביבה ציפתה. אני מראש ידעתי שאני עומד להצליח!
אני פליאו די אדוק, אבל נופל ל'פיתויים' מדי פעם.
נמנע מדגנים (חוץ ממעט אורז) ומשתדל לאכול 'פחמימות בטוחות' (נגיד בטטה). הרבה הרבה ירקות, הרבה אבוקדו שאפשר, הרבה שמנת.
בשר כמובן בלי הגבלה (בייחוד בבית- בצבא קצת יותר בעייתי) ומשתדל מאוד להמנע משמנים תעשייתיים (למשל קונה טונה במים ומוסיף שמן זית)
כשמתחשק מתוק משתדל פרי או שוקולד מריר. לעיתים מאוד מאוד רחוקות 'נופל' לממתק לא פליאו.
השינוי הוא קיצוני. אני אוכל הרבה, הרבה פחות. הרבה הרבה יותר עירני במשך היום ובערבים, יכול להסתפק בשעות שינה מעטות יותר, אבל כשאני ישן השינה עמוקה יותר (כנראה בגלל תיסוף במגנזיום)
ירדתי במשקל ובאחוזי השומן, אבל הוספתי שריר: מאז ומתמיד הייתי שרירי, מוצק וגדול, אבל כבעל מבנה גוף אנדומורף - מזומורף, תמיד הייתי עטוף בשכבה יפה של שומן. מאז המעבר לפליאו ירדו אחוזי השומן מאוד, אני נראה ומרגיש הרבה יותר טוב.
לא. הייתי קצת אנמי מאז ומתמיד, לא נראה שינוי משמעותי מאז המעבר לפליאו, אבל ירדה העייפות שאפיינה אותי.אדיקות מוחלטת22זפעם עשיתי דיאטה בשומרי משקל. הייתי בן 11 או משהו. התוצאות היו מעולות האמת, אבל בדיעבד אני יודע להגיד שהתאמצתי מאוד, הגבלתי את עצמי במלא דברים והורדתי הרבה הרבה שריר. איכשהו להיות 90% פליאו עובד לי יותר טוב
60
05/01/2013 16:43:207חן .ח.שמעתי עליה מהחבר לשעברלרוב 2 ארחות ביום עם ארוחות בניים
בסביבות עשר יוגורט 1.5 אחוז ביו
צהריים סלט גדול עם מנה בשרית
פרי הדר
ארוחת ערב של דג וירקות מאודים או עוף וירקות או אפילו רק ביצה וירקות
ירידה במשקל 5 ק"ג שיפור בערנות לארוב הזמן - כ 80%26נקבהלא
61
07/01/2013 14:22:21חודש וחציאורנה סטיויחברה שהיא מאמנת כושר אישי והלכנו יחד להרצאה פרטית מתחילה לאכול בשעות הצהרים מקפידה על אי אכילת פחמימות וסוכרים
תמרים ושקדים- ממתק עבורי
אוכלת מתי שאני חשה ברעב
שיפור בעירנות, חילוף חומרים, אנרגיה, וסוף סוף יכולה לאכול עם המשפחה גם במסעדות מיגרנות - יש שיפור קלילרוב הזמן - כ 80%48נניסיתי כמה פעמים להקפיד על תזונה 5 ארוחות ביום וכדומה- לא הצלחתי והרגשתי קושי להתמודד עם הנושא
62
07/01/2013 14:27:448אמירהרבה שנים התעניינתי בתזונה נכונה, תוספים וכושר גופני. נמאס לי לספור קלוריות, למדוד בגרמים ולהיות שבוי של " קופסאות האוכל". חיפשתי משהו אחר, בריא שגם ישמור לי על הגוף וגם יאפשר לי את הגיוון. כשהגעתי לאתר, הייתי ספקן מאוד. חיפשתי עוד עדויות וסרקתי כל אתר אפשרי באינטרנט. אמרתי לעצמי - ניסיתי כל דיאטה אפשרית, יאללה ננסה את זה...ביום רגיל אני לא אוכל ארוחת בוקר אבל שותה כוס קפה, בצהריים אוכל אורז/ סלט/ בשר/עוף/ דג - גודל הארוחה שונה בכל פעם כי יש ימים שאני רעב יותר ויש ימים שפחות. אחרי הצהריים אני אוכל פרי/ ירקות. שותה הרבה מים ובערב אוכל עוד ארוחה וכוס קפה.
משתדל לשתות הרבה מים ולהיגמל מהדיאט קולה ( בינתיים הולך בסדר ), ביום שישי כמעט ולא אוכל צהריים בגלל הארוחה הגדולה של הערב.
תמרים ואגוזי מלך הם המאכל המתוק כשצריך. גיליתי את אגוזי הברזיל - אני קונה אותם בכמות קטנה כי הטעם שלהם ממכר...
מכין לי הרבה פסטרמות - לפי המתכונים שכאן ועוד אלתורים שהוספתי, אם בא לי שניצל מטוגן אז ללא הפירורים ועם שמן קוקוס - לא רע בכלל!
היה לי קשה עם הצום לסירוגין, ניסיתי לעשות 16/8 ויום בשבוע צום - לי זה לא התאים לאורח החיים שלי אבל זה שאני מדלג על ארוחת בוקר דווקא הקטין לי את הכמות של האוכל בארוחת צהריים. אני ממליץ.
השינוי אדיר! שבועיים ראשונים מאוד קשים כי אתה מרגיש כאילו משהו חסר. בא לך מתוק, לחם, שוקולד... אחרי שבועיים התחושה עוברת וההרגשה מעולה! רזיתי 7 ק"ג בשלושה חודשים, הרגשתי מצויין! נעלמה לי העייפות ומצאתי את עצמי אוכל טוב יותר, שבע, לא מחפש לנשנש שטויות וכו... לשמחתי ו" צערי" אני מאוד אוהב בירה - למרות שהיא נוגדת את התזונה הקדמונית ( סוכר, לתת, שמרים, חיטה... ) אני מרשה לעצמי פעם בשבועיים לשתות שליש/ חצי. יש דיאטות שקוראים לזה " cheat meal". בהיותי אוהב mma לאחד המאמנים, מייק דולצ'ה יש שיטת תזונה משלו( the dolce diet ) - הוא אומר: we don't eat cheat meals - we earn special meals" המשמעות היא שבשבוע שאני שותה בירה אני מזיע עוד קצת.לא סבלתי ממחלה כרונית אבל שנים שאני מנסה להוריד את הכרס. בין הדברים הטובים שגיליתי בעקבות התזונה הוא שהעייפות שלי נעלמה. אני מניח שכולנו אנשים עובדים לצד עיסוקים בבית שלוקחים מאיתנו עוד שעות. אנחנו עייפים.
מאז שעברתי לפליאו אני ישן יותר טוב ( גם אם זה מאט שעות ) ועייף הרבה פחות במהלך היום.
רוב הזמן - כ 80%31זניסיתי הרבה סוגים של דיאטות, התקופה הארוכה ביותר שלי עם תפריט קבוע היה חודש. רזיתי הרבה אבל התזונה נמאסה עלי. אי אפשר לאכול אותו הדבר כל הזמן. חודש אחרי כבר עליתי שוב. למעשה רק תזונת הפליאו הצליחה לשמור לי על התוצאה לאורך זמן, מעבר למשקל שירד התחושה הכללית השתפרה!.
איפשהו לפני 4 חודשים הפסקתי עם הפליאו - תוך פחות מחודש חזרתי להיות עייף, השמנתי ותחושת הרעב התמידי חזרה.
לפני כשבועיים תפסתי את עצמי וחזרתי לפליאו - המעבר היום הוא קל יותר מהמעבר הראשוני, התחושה משתפרת ואני רואה תוצאות.
63
14/01/2013 12:45:58קרוב לשנה.כהן אופיראני חולה בטרשת נפוצה (MS) ומן הון להון, בחיפושיי אחרי מרפא, הגעתי למרפא אליל מסויים (קרי "נטורולוג") וכדרכם של נטורולוגים האמונים על "התנ"ך של הטבעונים" (כן, "מחקר סין" האווילי), הוא יעץ לי (יותר הולם "ציווה במפגיע". וגם לקח על הטמטום הזה 5000 שקל. אבל ת'אמת?! - אני המטומטם האמתי...) לעבור במיידי לתזונה טבעונית. - כלומר תזונה שמבוססת פחמימות בלבד. אה כן, 2-3% חלבונים (מהצומח כמובן!) ושומנים ("מותר לכם גם אגוזים"...). והגענו לעניין חומצות השומן החיוניות. אוומגה 3. אבל אסור מהחי! מה עושים?! - "מרווה מרושתת"! אבל זה קצת יקר. בדקתי. חיפשתי. קראתי. הבנתי. בהתחלה היה את השקרים המקובלי: "אמנם מרווה מכיחלה רק ALA, אבל הוא יכול להמיר עצמו בקלות לEPA/DHA"...
כמו שאמרתי. קראתי. העמקתי. הבורות אכן מציפה את הסביבה והתרבות, אבל בחסדי שמיים, מצאתי את הכיוון הסביר בעיניי. הגיוני הוא לכולם. נכון?! - נראה שהוא מועיל לי מאוד. ו... זהו.
בד"כ, אני פותח את היום בארוחה גדולה ומזינה מאוד (חביתה משתי ביצים אורגניות, מטוגנת בהרבה שמן קוקוס איכותי, משתדל להוסיף לה עגבניה, בצל ופלפל בקוביות ולעטר אותה בגבינה צהובה. כנ"ל לחם שאור משיפון מרוח בהרבה חמאה, 2-3 ירקות (מוותר על התיאור...), 3-3 גרם אומגה 3 ו4000-5000 יב"ל של ויטמין D. לפעמים גם 400 יב"ל של E (פחות חשוב לי כחולה טרשת...) וספל קפה שעורים עם שמנת מתוקה 38% שומן. עד א.צהריים אוכל פרי-שניים. בצהריים (2-3) אוכל מנה בשרית שאשתי מבשלת לגן שלה ולא נוגע במנת הפחמימות (תמיד מלאות - אבל גם בזה אני לא נוגע). עד הערב אוכל עוד ירק-שניים, או פרי-שניים (הרבה מידיי פירות אני יודע... - לפחות 3 ביום) ובערב זה מתחלק ל"הולך לחד"כ"(חלבונים)/"לא הולך"(שומנים). בכמ משתדל א.ערב קטנה. בשבתות אני חורג מהסדר אבל עדיין משתדל לשמור על הכללים הבסיסיים - אם כי בפחות אדיקות.מיד. ראה להלן. רק אוסיף. זה טעים הרבה יותר. זה אנרגטי. וחשים פידבק די מיידי בחריגות. לאט-לאט אני חורג פחות.ועוד איך! אמנם מצבי הגופני לא בהכרח מראה שיפור, אבל זו ההידרדרות הרגילה מאז 2001 וזה בסדר מבחינתי. אבל ירדתי מכ-25 התקפים ב-2011 (חלקם ממש קשים וזמן ההחלמה מהם היה ארוך) ל-2 ב-2012 (שהיו קצרים, קלים וזמן ההחלמה מהם היה קצר מאוד. אגב, ההתקף השני חל כמה ימים לפני תום השנה). אם רק הפחתת התקפים היא התוצאה - דייני!רוב הזמן - כ 80%37זהומיאופתיה, ארומותרפיה (בסיסית בלבד), מרפאי אליל למיניהם ("הילרים", שימוש מאסיבי בתוספי תזונה, טבעונות קיצונית. זאת התצורה הכי משפיעה, גם הכי טעימה ובהחלט לא הכי יקרה.
64
18/01/2013 10:56:382.5עינבמאמנת קיקבוקסינג\קרוספיטמאז שהתחלתי בפליאו הורדתי לחלוטין את מוצרי החלב, זה החלק שחשבתי שיהיה לי הכי קשה אבל אחרי כמה ימים ואחרי שהתרגלתי זה כבר לא מורגש לי. מבחינת פחמימות עדין קשה לי להתרגל לזה במאה אחוז, אני עדין מרגישה כאילו הגוף שלי דורש את זה לפעמים אבל ברוב המקרים אני עומדת בזה וזה מסתדר (לצערי כן יוצא לי לפשל לפעמים אבל אנילא נותנת לזה לבלבל אותי או להרוס את מה שעשיתי עד עכשיו).
מבחינת צום רק לאחרונה קראתי על זה, אני לא יודעת כמה אני אצליח להכניס את זה לסדר יום שלי ואם אני אצליח אבל אני מנסה, לאחרונה הורדתי את ארוחת הבוקר ועד 10 אני לא אוכלת כלום ורק שותה מים או תה ירוק (בלי ממתיק או סוכר או תוספת כלשהיא) אחרי ארוחת צהריים אני בדרך כלל גם מפסיקה לאכול עד שעות הערב הדי מאוחרות ובדרך כלל גם יש באמצע אימון,. אני עדין צריכה להתרגל לזה , ללא לאכול לפני אימון אבל לאט לאט בטוחה שיסתדר.
ירידה במשקל, שיפור עירנות , שיפור ביכולת לעצימות גבוהה יותר באימונים ואימונים ארוכים יותררוב הזמן - כ 80%30נניסיתי כמעט הכל מהכל
65
25/01/2013 13:01:00עוד לאמירב עוזדרך הרצאה שבה דיברו על התזונה הזאתאני רק מתחילה להיות טבעונית.... ותזונה קדמונית ענינה אותי בהקשר הזה39נקבה
66
27/01/2013 15:56:332רועי אלבהעל ידי עידו פורטל, התאמנתי בקרוספיט אצל עידו כשהייתי בן 17-18 והוא החדיר לי את הרעיון בתזונה הקדמונית, ראיתי תוצאות בזמן אמת על עידו וזה שכנע אותי להתחיל ועם הזמן הרגשתי טוב יותר וחזק יותר. הפסקתי עם התזונה כשהתגייסתי והתחלתי שוב את התזונה כהתחלתי להתאמן בקורספיט לפני כארבעה חודשיםביצים, גבינות שמנות, בשר, עוף, דגים, שקדים/אגוזים/חמוציות/פירות יבשים, הרבה ירקות - בעיקר גזר, מלפפון, חסה, בצל, אבוקדו. שמנים - שמן זית, קנולה, חמאה, שומן מהבשר
תה ירוק - 3 פעמים ביום, הרבה מים - בערך 4 ליטר מים ליום
עוד לא מדדתי את התוצאותדלקתיות בשרירי הגוף בעיקר באזור הצאוור/הכתף והטרפז
רוב הזמן - כ 80%23זלא, אכלתי מה שבא לי, יש לי מטבוליזם חזק ואני נשאר רזה לא משנה כמה אני אוכל
67
13/02/2013 00:40:382בת חןפוסט בםייסבוק, רצון לרדת במשקל ואהבה עצומה לחלבוניםץץץלא נוגעת בפחמימות כמובן, ארוחת בוקר גדולה, של ביצים ירק וגבינות. צהריים לא תמיד, מקסימום נשנוש כמו גב"צ או שקדים. אחה"צ ארוחת ערב מוקדמת בשרית. הפינוק היומי הוא קוביית שוקולד - מול הטלוויזה.
הורדתי את כמות הקפה.
בהתחלה נורא התלהבתי וכל היום המצאתי מתכוני םליאו, ראיתי שאני מתעסקת יותר מידי עם האוכל. עכשיו מבשלת לפי הצורך.
לא הצלחתי להתרגל לשמן קוקוס, לא מצליחה להבין מה ההתלהבות הגדולה.
ירדתי כ-6 ק"ג, אני שולטת באוכל ולא הוא שולט בי, אני מאורגנת יותר ובאופן מפתיע הורדתי את ההוצאה החודשית על אוכל, זורקת פחות אבל אוכלת יותר.לאאדיקות מוחלטת42נלא רק דיאטות שונות שעזרו לתקופה ואז ההרגלים הישנים בעטו בכוח.
68
13/02/2013 00:40:382בת חןפוסט בםייסבוק, רצון לרדת במשקל ואהבה עצומה לחלבוניםץץץלא נוגעת בפחמימות כמובן, ארוחת בוקר גדולה, של ביצים ירק וגבינות. צהריים לא תמיד, מקסימום נשנוש כמו גב"צ או שקדים. אחה"צ ארוחת ערב מוקדמת בשרית. הפינוק היומי הוא קוביית שוקולד - מול הטלוויזה.
הורדתי את כמות הקפה.
בהתחלה נורא התלהבתי וכל היום המצאתי מתכוני םליאו, ראיתי שאני מתעסקת יותר מידי עם האוכל. עכשיו מבשלת לפי הצורך.
לא הצלחתי להתרגל לשמן קוקוס, לא מצליחה להבין מה ההתלהבות הגדולה.
ירדתי כ-6 ק"ג, אני שולטת באוכל ולא הוא שולט בי, אני מאורגנת יותר ובאופן מפתיע הורדתי את ההוצאה החודשית על אוכל, זורקת פחות אבל אוכלת יותר.לאאדיקות מוחלטת42נלא רק דיאטות שונות שעזרו לתקופה ואז ההרגלים הישנים בעטו בכוח.
69
19/02/2013 19:37:42זיו עפגין21זכר
70
27/02/2013 10:05:25שנתים דבורה אלקייםתמיד עניין אותי ותמיד מנסה להשתפר בעניןלא נוגעת בסוכר בכלל לכל סוגיו לא נוגעת בקמחים למעט כוסמיו וקמח אורזמלא אוכלת קטניות מונבטות -הנבטה עצמית ,ופירות ,וים של ירקות מכל הצבעים ,דגים והודו ,שקדים אגוזים גרעיני חמניות ודלעת לא קלויים
אני אישית לא מעכלת בשר בקר אין לי נגדו כלום רק לא עושה לי טוב
אוכלת 5 ארוחות קטנות גם תפוח יכול להיות לי ארוחה אחרי 3שעות מארוחת בוקר והממתק שלי זה תמרים עם אגוז או שקד לסוגיו
אני אופה בלי סוכר התמרים והאגוזים ממתיקים לי בנשמה
מאודדדדדדדדדדדד רזיתי ירדתי ב3 מידות מאז רק קוצרת מחמאותלא חולהרוב הזמן - כ 80%48נקבההכל זה ניסוי ותהיה תמיד מחפשת להשתפר בענין
71
10/03/2013 20:00:37ארבעה וחצי חודשיםברוך בן יהודהנחשפתי לפני כארבעה וחצי חודשים. הגעתי במקרה. לפני זה ראיתי את התזונה הזו אצל גיא בן צבי (Omega3galil).בוקר- גבינה צהובה שמנה, פסטרמה, חצי גביע שמנת של פעם, חצי אבוקדו בינוני, חפן אגוזים ושקדים מושרים.
צהרים- בשר, הרבה ירקות גם קצת שורש אם יש.
ערב- חביתה משתי ביצים יוגורט שמן ירקות (שייק עלים)
אוכל שני פירות ביום וקצת יותר מידי שוקולד
ירדתי 2 ק"ג. לא הייתי שמן. לאחרונה ירדתי עוד 2 ק"ג בעקבות ניתוח לב.
אפשר להגיד שהרגשתי יותר חיוניות רבה בהתחשב במסתם פגום בלב שבזמן האחרון נסתם מהר יותר והשפיע על ההרגשה.
תת פעילות בלוטת התריס 8.5 שנים, מטופל בתרופה. מסתם בלב פגום כנראה מילדות. לפני שלשה שבועות עברתי ניתוח להחלפתו.רוב הזמן - כ 80%63.7זניסיתי לפני כמה שנים טבעונות למספר חודשים, לא עמדתי בזה ותוצאות בדיקות הדם לא השתפרו.
בבדיקות הדם לפני המעבר ובדיקה של היום:
גלוקוז 85 לפני היום 95
כולסטרול כללי 187 לפני 223 היום
LDL 122 לפני 153 היום.
HDL 44 לפני 53 היום.
טריגלצירידים 105 לפני 84 היום.
יש לציין שלפני חודשיים וחצי התוצאות היו יותר טובות, ומשום מה הסוכר עלה. אני מודאג מעליית LDL.
72
14/03/2013 00:28:112עידןראיתי את הכתבה בחדשות (כבר לא זוכר איזה ערוץ 10/2), מאוד התחברתי לרעיון כי אני אוהב בשר ולאחר ניסיון כושל להיות טבעוני (מה שנגמר אחרי 3 שבועות) הבנתי שבלעדיו אני חסר אנרגיה. את רוב התפריט הכרתי הויתור הגדול היה סביב הלחם והקמח (מסוכר אני מתנזר כבר כמעט שנתיים). בנוסף אימוני הקרוספיט מהנים מאוד (כבר הרבה זמן שאני מחפש גיוון בתכנית הכושר שלי) והחיבור בינהם לבין תזונת הפליאו נהדר מבחינתי.ארוחת בוקר כוללת 3 ביצים קשות, טונה בשמן זית, אבוקדו, גבינה צהובה/ גבינת צפתית, נס קפה לפעמים.
ארוחת צהריים- ירקות שורש, בשר בקר (כתף בדרך כלל) עוף לפעמים (חלקים שומניים יחסית), סלט ירקות.
ארוחת ארבע (לא קבוע) - פרכיות אורז עם מעט טחינה גולמית./ פרי או שניים לפי העונה./ אגוזים ופירות יבשים לא מסוכרים.
ארוחת ערב- ביצה / סרדינים , סלט ירקות (בעיקר חסה ועלים נוספים) גבינת מוצרלה/ חמאה יוגורט לקינוח לא על בסיס קבוע.
חשוב לציין כי אני מתאמן בכל יום פרט לשבת או שישי (יום מנוחה בשבוע), אני משתדל לישון 7 שעות בלילה (אם זה מתאפשר). אני מקפיד לשתות מים בטמפרטורת החדר ולא מים קרים לאורך כל היום. בסופי שבוע בדרך כלל ארוחה משפחתית כוללת מגוון בשרים ושילובי ירק ובשר כדי ליצור גיוון שלא יהיה משעמם.
תמיד הייתי חיוני ובעל אנרגיה ההבדל העיקרי ששמתי לב אליו הוא ירידה באחוזי השומן בצורה מהירה ממה שאני רגיל (המשקל שלי יציב 79 קילו כבר 3 שנים) ולכן ירדתי כמעט 2 קילו בתקופה הזו.רוב הזמן - כ 80%26זכן הייתי טבעוני מוחלט למשך שלושה שבועות - התוצאה הייתה תשישות מוחלטת רעב אדיר ופשוט תחושה שזה לא בשבילי !
73
15/03/2013 11:02:344.5א.חברה אמרה לי שזה הולך לסדר את בדיקות הדם הלקויות שלי ( סוכרת ) זה היה או זה או תרופות , אז החלטתי לנסות
נמנעת כמעט לחלוטין ממזון מעובד . מסוכרים (קצת פירות) מכל הדגנים באופן מוחלט וגם מתפוחי אדמה . אוכלת הרבה שקדים קשיו בייקון וסטייקים ביצים וירקות. שואפת להוריד עוד פירות .אוכלת קצת גבינה שמנה . מנשנשת הרבה , צום אסור לי באופן מוחלט אז בערך כל שעתיים אני לוקחת לי חופן של שקדים או עלים של חסה או גזר או שומר . פעם בשבוע בערך אני אוכלת מנת חומוס עם ביצה בלי פיתה .לא ירדתי במשקל אבל כן שיפרתי אתבדיקות הדם שלי .A1C שלי היה 9.6 ועבר ל 6.1 וגם עוד ערכים השתפרו . העור שלי נראה יותר טוב .סוכרת - שיפור ניכר אדיקות מוחלטת40נכל דבר אחר שניסיתי לפני כן נשברתי אחרי יומיים
74
15/03/2013 11:54:3611קרן לוי אבשלוםדרך מישהו שכבר היה בתוך תזונת הפליאו.
סבלתי מתגובות אלרגיות למזון במשך כשנתיים שגרמו לי לחנק, המקור לא היה ידוע והחלטתי על דעת עצמי וללא בדיקות להוריד גלוטן ולקטוז כשלב ראשוני מהתפריט ומאז שהחלטתי על זה לא חוויתי את התופעות האלרגיות האלה יותר.
כמו כן סבלתי מאד מאסטמה של העור ואקזמות חוזרות בידיים ולאחר שנכנסתי עמוק יותר לתוך הפליאו וגם הפסקתי לצרוך סוכרים התופעות הללו הפסיקו לחלוטין !
פתאום תוך כדי השינוי הבנתי כמה סבלתי מבעיות במערכת העיכול שהבנתי שהן לא אמורות להיות חלק מאורך החיים שלי.
נמנעת:
כל מה שמעובד, כל מה שבקופסא, סוכרים, פחמימות פשוטות כגון דגנים, תירס, סויה, שמנים כגון קנולה, תירס וכו', לקטוז. אבוקדו - אישית גורם לי לתגובה עורית.

אוכלת:
בד"כ ארוחות בוקר של פירות למיניהם, אגוזים (אבל מאד מקפידה על מינונים נמוכים), צהריים בד"כ מנה בשרית (אסאדו/בקר/כבד עגל/לב) ותוספת של בטטה/ערמונים וירקות נוספים (לא אוכלת המון ירקות חיים, פחות טוב לי למערכת העיכול). ערב: עוד בשר :-) או טונה, סלמון, ביצים, ירקות.
שותה בד"כ בין 1-2 לכוסות קפה שחור, הרבה מאד מים. אלכוהול - יין אדום או וודקה.
ירידה במשקל יותר מידי בהתחלה, אבל לאחר שהגדלתי את כמות השומנים והבשר התאזנתי חזרה (לא הייתה לי מטרה לרדת במשקל בכלל).
הפסיקו לי כאבי ראש, בעיות עיכול ותופעות אלרגיות למיניהן אבל בתחילת הדרך חשתי דווקא בניגוד לדעות הרווחות עייפות כרונית רצינית, הדבר שהצליח לאושש אותי מזה הגדלת כמות הפחמימות המורכבות כגון בטטה ושורשים נוספים, להשתדל לאכול ארוחת בוקר כדי לאזן את המערכת ההורמונלית ולהעלות את כמות השומן בתפריט.
כל התופעות שציינתי כל עוד בתחילת הדרך ההקפדה הייתה פחותה - מאז שאני מקפידה כל הזמן ולא 80 20 - מדובר על 4 חודשים אדוקים - הכל השתפר פלאים. אדיקות מוחלטת31נקבה אף פעם.
75
15/03/2013 13:06:379 חודשיםורד ביתןשמעת מבן דוד של בעלי שאחיו התחיל בדייטה חדשה ושהוא אוכל טוב ולא רעב.
באותו רגע כאילו נפתח לי חלון הזדמנויות!
בלי לדעת כמעט כלום על השיטה התחלתי למחרת בפליאו.
המטרה שלי היתה לרדת המשקל. התחלתי ב-88.8 קילו וכיום אני שוקלת 77.4.
התחלתי גם ללכת כל יום 7-8 ק"מ.
אפילו השתתפתי במיני מרתון של עין גדי ובו הלכתי 10 ק"מ.
אני אוכלת חלבונים מכל הסוגים. לא ואכלת פחמימות, פרט לבטטה.
אוכלת פירות בכמות נאה אבל לא כמו שנהגתי בעבר.
שותה מים וגם מים ממותקים בסיידר ללא סוכר.
אוכל הרבה אגוזים ומכינה בבית קמח מאגוזי לוז וקמח קוקוס.
אני אוכלת בדרך כלל 2 עד שלוש ארוחות ביום. לפעמים אחרי יום בשרי במיוחד, למחרת יוצא שאני אוכלת רק פעם אחת.
מדיי פעם שותה יין או בירה
ירידה במשקל של 11+
לפי המראה והמידות הבגדים החדשות ירדתי יותר מ-15 ק"ג, כלומר היקפים השתנו גם הם ואיפילו יותר מן המשקל
המגרנות מהן סבלתי פחתו. ואם יש לי מגרנה קל לי להיפטר מהתקף בעזרת תרופות קלות
יש לי בעייה של זרימת דם לא מתינה ברדלים, אני מחכה לראות מה יהי הקיץ? האם הנפיחות ברגלים תחזור על עצמה או לא תופיע ?
רוב הזמן - כ 80%51אישהלא ניסיתי שיטות תזונה אחרות, אלא רק שיטות שמגבילות בכמויות.
76
15/03/2013 22:24:2310עדי מאיירלרעיון נחשפתי באמצעות פירסומים של כתבות על תזונת הפליאו בפייס בוק. (בהזדמנות זו תודה גדולה ליריב כרמלי).
מה שכנע אותי לנסות? אני מניחה שהכתבות שקראתי הגיעו אלי בזמן המתאים. באותה תקופה לא הרגשתי טוב עם עצמי. היו לי את כל הסיבות להיות מאושרת בחיים, השגתי את כל מה שרציתי, ובכל זאת - משהו היה חסר. חשבתי לעצמי שאין לי מה להפסיד. ואכן - הרווחתי בגדול.
לא אוכלת גלוטן, תפו"א, סוכרים.
אוכלת 2 ארוחות ביום (בוקר וצהרים).
הרבה בשר בקר אורגני . בשרים אחרים ודגים גם, אבל רק אם אני מוצאת אורגני.
פירות, ירקות, ביצים, אגוזים,מעט גבינות שמנות, אורז פעם בשבוע, מעט שוקולד מריר (90% קקאו).
חוטאת מידי פעם עם דיאט קולה :-(

בחודשיים הראשונים ירדתי כ-5 קילוגרמים. הרגשתי עירנית, מלאת אנרגיה, ושמחה. הייתי ב-high. לצערי זה עבר. אני עדיין מרגישה מצויין, אבל לא כמו בהתחלה. אני ממשיכה לרדת כל הזמן. בשמונת החודשים האחרונים ירדתי עוד 3 קילוגרמים. עכשיו אני מנסה לעצור את הירידה ולאכול קצת יותר.רוב הזמן - כ 80%45נ
77
26/03/2013 22:51:052 וחצינופרדרך חברים ששיתפו ברעיון ובתהליך. תפס אותי ברגע.נמנעת מאוכל מעובד, סוכר, דגנים וקטניות. נמנעת ממוצרי חלב עם יוצאי דופן שומניים ביותר. נמנעת מעוף.
לרוב 3 ארוחות מסודרות לעתים עם ארוחות קטנות ביניהן. לאחרונה מדלגת על ארוחת בוקר או ערב כי שבעה.
יורדת בערך קילו בשבוע (8 קג מאז שהתחלתי). בהתחלה היה קשה. הייתי עיפה ורעבה. היום ערנית הרבה יותר, רעבה הרבה פחות.לאאדיקות מוחלטת31אישה
78
29/03/2013 21:00:26חודש אחדרועי פחימהחבר טוב מהעבודה הציג לי את הנושא והסביר לי עליו, כמו כן הוא הפנה אותי לאתר זה ואמר לי לקרוא ולעיין בנושאים המוצגים באתר.הנני מקפיד על עקרונות התזונה הקדמונית, אני לא אוכל מזונות שיש בהם סוכר מוסף, לא אוכל כלל דגנים (על כל סוגיו, כולל לחם), לא משתמש כלל בשמן תעשייתי (שמן זית/אבוקדו במקום), אוכל הרבה ירקות, הרבה בשר (בקר בעיקר), אגוזים+ פירות אוכל במידתיות... מבחינת מספר ארוחות זה תלוי אם זה יום אימון או לא, ביום אימון אני יכול להגיע ל-4 ארוחות ביום, ביום רגיל אני מסתפק גם ב-2 ארוחות טובות ביום ואינני מרגיש רעב.מרגיש הרבה יותר ערני ונמרץ, יכולת הריכוז השתפרה פלאים, שיפור בתוצאות האימונים (אני גם עושה קרוספיט, בקרוספיט השרון), לא חש תחושת נפיחות אחרי ארוחה גדולה, יכולת ההתאוששות מאימון הרבה יותר טובה, תחושת שובע ממושכת - אין לי התקפי רעב כלל.אינני סובל ממחלות כרוניות כלשהן.
אדיקות מוחלטת28זכרלא ניסיתי כלל שיטות תזונה אחרות, אבל הקפדתי על המלצות "התזונה המערבית" .
79
05/04/2013 19:08:501דןדרך האינטרנט, ראיתי פעם כתבה בערוץ 2 על זה וזה עניין אותי אבל לא ממש חשבתי על לעבור לתזונה כזו ועכשיו החלטתי לעבור לתזונה יותר בריאה ובחיפושים הגעתי לפליאו.תזונת פליאו מלאה ללא תפוח אדמה וירקות שורש (הקפדה על פחמימות) וללא מתוקים וסוכר בכלל
3 ארוחות ביום

ירידה במשקל עד עכשיו כ5 אחוז, שיפור בהרגשה, יכולת לשמור על אורח חיים ועל תזונה מסודרת בגלל הרגשת השובע.לא סבלתי משום תסמינים אך היו ערכים גבוהים של סוכר וחומצת שתן שירדו בבדיקות דם
אדיקות מוחלטת22זכרניסיתי צמחונות לתקופה של כחצי שנה ולא הרגשתי שינוי
80
11/04/2013 18:04:1218ערןגיסילא צם
נמנע מדגנים,קטניות,תפוח אדמה,מוצרי חלב
3 ארוחות ביום
רק שמן קוקוס ושמן זית
אבל שותה בירה...
שיפור בעירנות והרגשה כלליתרוב הזמן - כ 80%41ז
81
02/05/2013 10:23:472נדב מןאני זמן רב מתעניין בנושא תזונה בריאה.במהלך גלישה בנושא תזונה הגעתי לאתגר 30 ולפלאו
והתאהבתי
אני אוכל כיום ירקות, פירות במידה,בשר,דגים וביצים.
נימנע מכול סוגי הדגנים,קיטניות,סוכרים,ממתיקים מלכותיים ושמנים תעשיתיים.
משתדל לאוכל בן 5 ל 6 פעמים ביום.
בתזונה שלי אני אוכל בשר אך לא בשר שמן כי אני לא אוהב את הטעם שלו.
בתום חודשיים של אתגר 30 ירדתי 8 ק"ג שהם היו כ 8% ממשקלי.
מאז שהתחלתי לאכול בדרך הפלאו נעלמה תחושת הרעב הכמעט תמידית שחשתי שנבעה כנראה מצריכה יום יומית של פחממות שרבם מורכבות מסוגים שונים ( אורז מלא,בורגול,כוסמת,קינואה,דוחן קמח מלא,קיטניות מכול הסוגים וכו' ) כמו כן רמת הסוכר בדם התאזנה וכאבים שסבלתי ברגליים כמעט נעלמו.
סכרת 2 - הסוכר התאזן,
בעיה קלה בכיליה - עדיין לא השתפרה
אדיקות מוחלטת49זהרבה דיאטות עצמיות ושינוי אכילה ל 6 ארוחות בריאות ביום,
בכול המקרים החזקתי מעמד בן חודש לחודשיים וירדתי במשקל וך בהמשך המשקל חזר לקדמותו
82
02/05/2013 14:31:556דיויד ברנחשפתי במועדון קרוספיט, שוכנעתי ע"י הספר WHY WE GET FAT של גרי טאובסלא נוגע בדגנים, כמעט ולא קטניות, ללא שמנים מזרעים ואומגה 6, מצמצם סוכרים, צום לסרוגין (16 שעות ביום לפעמים בקלות מא. ערב לא. צהריים).

אוכל בשר, ירקות, קצת פירות, פחמימות בטוחות (תפוחא, בטטות, אורז לבן)
- ירידה במשקל: 5 קילו
- ירידה ברעב - קודם הייתי רעב כל שעתיים, עכשיו מדלג על ארוחות בוקר בקלות
- דלקת חניכיים נעלמה
- ירידה בתדירות הופעת אפטות
אדיקות מוחלטת36זלא
83
18/05/2013 20:57:38שנהאח שלי סיפר לי... נכנסתי וקראתי והתגובה הראשונה שלי היתה- מה זה השטויות האלה...ואז עשיתי בדיקות דם, שיצאו תקינות- פרט לברזל נמוך, והחלטתי לנסות למשך חצי שנה, ושוב בצעתי בדיקות דם- הפלא ופלא: הברזל עלה. הכולסטרול הרע ירד והטוב - עלה. רק חבל שהמידע הזה טרם הגיע לפלולטות לסיעוד ורפואה- כי שם מלמדים אותנו בשבח התזונה הים תיכונית- מוצרים דלי שומן, אגוזים- מעט , הרבה ירקות ומעט פירותנמנעת מגלוטן, סוכר ומוצרים דלי שומן...
אוכלת בשרים, מוצרי חלב עם אחוזי שומן נכבדים
6 ארוחות קטנות
לא צמה.
עליתי במשקל....במהלך שנה. יש שיפור בעירנות .לא סבלתירוב הזמן - כ 80%44נצמחונות- 20 שנה.
התוצאה- ברזל נמוך
84
20/05/2013 00:29:12למעלה משנהדינה לויהפסקתי לאכול גלוטן וסוכר, חיפשתי מתכונים, הגעתי בשיטוט חופשי לבלוג של הגר ובן זוגה, משם הדרך היתה קצרצרה.. אני לא ממש מיישמת את כל התיאוריה. אני נמנעת מגלוטן וסוכר, אוכל מעובד על כל צורותיו, צורכת רק שמן זית, אוכלת מוצרי חלב שמנים (גם יוגורט), בשר ודגים, מעט פירות ולצערי גם מעט מדי ירקות.נפרדתי מקרוב ל 20 ק״ג, אני הרבה הרבה פחות עייפה, נפרדתי מה טחורים שליוו אותי שנים, ונעלמה לי האסתמה של העור. בקיצור החיים שופרו פלאים. והכי טוב שיצאתי לחופשי ואני כבר לא עבד לסוכר, קמח ושאר חבריהם...טחורים- אין
אסטמה של העור - אין
השמנת יתר - לא נעלמה, אבל בהחלט השתפרה.
רוב הזמן - כ 80%44אישה20 שנות צמחונות. לא בטוח שזה קשור כי השמנת היתר הייתה לפני ואחרי...
85
08/06/2013 17:54:43אילןחבר המליץ לי פחממות בעיקר לחם לארוב הזמן - כ 80%54זלא
86
13/06/2013 03:58:181מתן קרסינטהנחשפתי לזה במקרה. אני מתעניין בתזונה ובספורט.נמנע מלחםכןלאאני מתנסה בזה מדי פעם25זלא
87
18/06/2013 15:37:10
88
04/08/2013 18:58:035דנהחוסר בפתרון לבעיית מעי רגיש שהופיעה אחרי פציעה. נמשך כ 10 שנים.מנשנשת במהלך היום ובעבודה שקדים/ אגוזים/ חטיפי אנרגיה בייצור עצמי/ ביצים ומידי פעם לחם ללא גלוטן, ארוחה גדולה באזור 6 (בשר /עוף/דגים וסלט, לפעמים גם אורז). כמעט לא אוכלת בשעות הבוקר או מאוחר בלילה. שותה הרבה תה צמחים ונהנית גם מקפה שחור.כן!
ניסיתי אין ספור שינויי תזונה/ כדורים/ טיפולים מוזרים כדי לטפל בבעיה חלקם אם לא רובם גרמו לתחושה כללית ירודה ולא עזרו בכלל.
כשבועיים אחרי מעבר הדרגתי לתזונת פליאו הסימפטומים ירדו באופו מפתיע, הבעיה עדיין קיימת אבל הרבה יותר קל לחיות....
תחושה כללית הרבה יותר טובה ורעב לבשר במקום לפחמימות שהפתיע אותי מאוד. כמו כן, ירדה רגישות ללקטוז.
הדבר היחיד שקשה לי להתנתק ממנו זה שוקולד אז ממשיכה לאכול שוקולד מריר. משלבת פחמימות מידי פעם.
כמו שפירטתי קודם.רוב הזמן - כ 80%32נניסיתי המון, בעיקר אלמינציה של דברים אבל לא רק. הגרועה ביותר- בהמלצת נטורופתית ידועה- תזונה שמבוססת על אורז לבן וכ - 10 ירקות ספציפים מבושלים בלי קליפות, עם המון כדורי ויטמינים וזהו.
במטרה "לאתחל" את המערכת.
ירדתי 13 קילו בחודשיים, נשירת שיער מאסיבית (שעד היום לא צמח במלואו), ציפורניים מפוצלות, עור יבש וכאבי בטן איומים. הרגשתי רע. הנזק לדעתי נשאר עד היום.
89
12/08/2013 22:08:198אטקינס.
לא עשיתי בדיוק את רעיונותיו, אבל הוא חשף אותי לנושא.
ביצים הממממון.
ירקות מעט ובעיקר דגים ובשר.
ירידה של 20 קיל.
שיפור בעירנות.
אי תחושת רעב.
אנרגיה בכמויותו
לארוב הזמן - כ 80%22זלא
90
26/08/2013 10:40:4715ליטלהגעתי למסקנה שזה הכי הגיוני אחרי הרבה מחקר, וזה גם מעשי.משתדלת להמנע במוצרי חלב - (אך אוכלת גבינות קשות כפינוק בשבת ולפעמים מוסיפה שמנת לקפה), נמנעת מסוכר, תפו"א, וקטניות כמובן. אוכלת הרבה בשר אך משתדלת לאכול עוד יותר דג.

אוכלת 2-3 פעמים ביום. צמה פעם בחודש, בדרך כלל במקרה.

לא ירדתי במשקל אבל המשקל שלי יציבה בלי להתאמץ. הרגשתי שיפור במערכת עיכול, ובשינה.רוב הזמן - כ 80%25נניסיתי טבעונית. בעלי לא הסכים.
91
26/08/2013 10:41:5115ליטלהגעתי למסקנה שזה הכי הגיוני אחרי הרבה מחקר, וזה גם מעשי.משתדלת להמנע במוצרי חלב - (אך אוכלת גבינות קשות כפינוק בשבת ולפעמים מוסיפה שמנת לקפה), נמנעת מסוכר, תפו"א, וקטניות כמובן. אוכלת הרבה בשר אך משתדלת לאכול עוד יותר דג.

אוכלת 2-3 פעמים ביום. צמה פעם בחודש, בדרך כלל במקרה.

לא ירדתי במשקל אבל המשקל שלי יציבה בלי להתאמץ. הרגשתי שיפור במערכת עיכול, ובשינה.רוב הזמן - כ 80%25נניסיתי טבעונית. בעלי לא הסכים.
92
06/09/2013 22:06:050שרינהדרך הבן שלי שניזון בצורה כזו (בעיקר), דרך קרובי משפחה אחרים וכמובן בעקבות הענין המתמיד שיש לי בנושא התזונה (מקצוע: נטורופתיה)אני סוג של קדמונית צמחונית-טבעונית.
המון ירקות, קטניות מונבטות, קצת פירות (2 ליום מקסימום), מידי פעם דג (פעם בשבוע שבועיים), מידי פעם קצת גבינה שמנה (פעם בשבועיים) וכמובן שומנים בריאים (אבוקדו, טחינה,קוקוס..)
ארוחות ליום: 5-4.
פעם עשיתי צומות ואני רוצה לחזור לזה. זה היה נהדר. תחושת ניקיון כזו.
הקונספט של צום לסרוגין נראה לי מעולה אני הולכת לישם אותו גם באורחות חיי הטבעונים -צמחונים.
בעבר ניזונתי מתזונה דומה. יורדים ממנה במשקל בצורה נהדרת. הורדת דגנים וסוכרים מועילה מאד. התזונה נהדרת לכל מי שרוצה לרדת במשקל.
אבל... לאחרונה הצמחונות-טבעונות השתלטה עלי ומנהלת את אורחות חיי. אני לא מצליחה לצאת מזה ולחזור לתזונה מבוססת חלבון מהחי. למרות שאני יודעת שהיא יותר טובה להורדה במשקל אני מתקשה לאכול חלבון מהחי. שטיפת מוח של הטבעונים החדשים השפיעה עלי
בקיצור אני טבעונית שאוכלת בעיקר ירקות, קטניות מונבטות, קצת קינואה וקצת פירות ושומנים מהצומח וזהו.. פה ושם קצת דגים. שונאת בקר ושונאת ביצים. רגישה למוצרי חלב.
חיטה עושה לי בצקות בכל הגוף. הפסקתי חיטה לפני 10 שנים ומאז רזיתי עשרות קילוגרמים ואני שומרת על זה למרות שאני עדיין לא ממש רזה. רוב הדברים האחרים גם הסתדרו אצלי (אלרגיות שונות, בעיות עור ועוד). אני מתנסה בזה מדי פעם55אשהניסיתי הכל!! הכי טוב היה תזונה המורכבת מירקות וחלבון מהחי. עם זה אני יוצאת הכי רזה. ורזון חשוב לי. העקרון של המנעות מדגנים ומוצרי חלב התגלה הכי חשוב עבורי. ועל זה אני מקפידה גם בתזונה הנוכחית וגם בתקופה בה אכלתי עוף ודגים. אני לא אוכלת בקר - זה דוחה אותי (סליחה)
93
25/09/2013 19:27:31ליאור אורלב
94
25/09/2013 20:02:3024ליאור אורלבאני בתחילת הדרך, אך כטבח לשעבר ומתוך הכרות מקצועית של מערכת העיכול האנושית וכרפתן לשעבר המכיר את ארבע הקיבות של הפרה וככלבן בהווה המכיר את מערכת העיכול הכלבית ניתן לומר שאני יודע דבר אחד או שניים על עיכול, הדבר הכי ברור והגיוני הוא שרוב האנשים ימשיכו לצרוך סוכר משום שהם לא מאמינים שהם רק ארנקים מהלכים עבור חברות המזון הגדולות(נסטלה ושכמותן) כל היצורים המבססים את תזונתם על סוכר /פחמימות הוא אחד ,סבל מחלות ועייפות מתמשכת.
בנוגע לתזונה קדמונית רק עכשיו נתקלתי בה אך זה זמן רב אנו אוכלים מזון של בני אדם וזה מאוד דומה למה
שאני רואה כאן.
אוכל;כל הירקות שיש בשוק וקצת מהסנפרוסטים הקפואים. חוץ מתפוחי אדמה כל הבשרים האפשריים כלומר בעלי כנף, דגים,בשר בקר. מעט מאוד פירות ולא את כולם.
לא נוגע בסוכר,בפחמימות ומוצרים מעובדים. בגלל שאנו לא אוכלים סוכר אין לנו צורך בטעמים סינטטיים וחוש הטעם הפך חד וצלול. גזר הפך להיות מעדן ושיטת הבישול המועדפת עלינו היא אידוי וצלייה.
ירדתי כ-40 קילו
אין לי כבר סכרת אך אני ממשיך לבדוק
אני ישן עם ה-C-pup כי אני רגיל אך יש מצב שגם מהמכשיר הזה אני אפטר בקרוב.
אני נרדם ב-23:00 אחרי יום של פעילות וקם בניתור ב07:00.
את היום אנו מתחילים בהליכה בים.
סבבה.
סכרת, הרופאה שלי כתבה בתיק שאני פציינט בעייתי כי אני לא לוקח את התרופות שהיא רשמה לי אך זה כבר כשנה אין לי סכרת לפי הבדיקות שלה ולחץ הדם שלי כמו שהייתי בן 20
ואני בן 46 בערך
רוב הזמן - כ 80%46 זכרלא
95
03/11/2013 22:30:213רון כהןנחשפתי לרעיון בעקבות אחי הגדול שהתחיל, ואחרי עיון במקורות מידע רבים החלטתי ששווה לנסות. מילדות אני שמנמן ולפני שנה הגעתי למשקל שיא של 106 קילו, ונמאס לי לספור קלוריות ולהישאר רעב בדיאטות.נמנע\אוכל לעיתים מאוד רחוקות לחם, סוכר ושמנים תעשיתיים, התזונה מורכבת מבשר, דגים,עוף, ביצים, ג'הי, ירקות, מעט פירות והרבה מוצרי חלב שמנים. כמו כן מתסף אומגה 3, מגנזיום אחרי אימון, ובחורף גם ויטמין D. במקום לנשנש חטיפים אני מטגן גבינה צהובה או אוכל קצת קבנוס. קטניות פעם בשבוע, מדי פעם אורז. אם בכל זאת אני צריך לחם, אני מכין מעין לחם מפשתן טחון, כמעט כל הפחמימות בו הן סיבים ומכיל אומגה 3.ירדתי 10 קילו בשלושה חודשים, עם מעט ספורט דווקא! אנשים שפקפקו בהתחלה ואמרו לי שאני סותם לעצמי את העורקים ואמות בגיל 30 אוכלים את הלב ומפרגנים אפילו. לא הרגשתי שיפור בעירנות, אבל אני כן קצת יותר אנרגטי עם מצב רוח קצת יותר טוב, ובעיות השינה שלי השתפרו פלאים. בדיקות הדם טובות, וכאחד שרמת B12 שלו בדם נמוכה תמיד, פעם ראשונה שהיא עלתה בצורה משמעותית.תסמונת טורט ללא השפעה, אבל על המעי רגיז זה השפיע מצוין, עיכול נורמלי כמעט לחלוטין על אף צריכה של מוצרי חלברוב הזמן - כ 80%20זכרלא משהו מיוחד, אכילה לפי ספירת קלוריות.
96
12/11/2013 12:33:370עדן גבאיהמליצו לי עליה באימוני הקרוספיטמשתדל לא לאכול לכם\חלב\מטוגן
להרבות בצריכת ירקות ואיזה פרי שניים ביום
לאלארוב הזמן - כ 80%23.5זכרלא ניסיתי
97
04/12/2013 19:32:46חודשייםעופר אדריאישתי נחשפה באחד מהבלוגים ושיתפה אותי. התאים לשנינו לבחון ולקרוא ולבסוף לאמץ.בוקר מתחיל עם קפה שחור. כמובן ללא ממתיק כלשהו . בהמשך עד שאני מרגיש רעב, בערך ב10:00-10:30 במהלך היום שותה הרבה מים.

ב10:00-11:00 לערך חביתת שתי בצים בשמן זית וסלט ירקות. וגביע שמנת חמוצה 27% שומן או קופסת סרדינים. לאחרונה יצא כמה פעמים שדילגתי על ארוחת הבוקר ,פשוט לא הרגשתי רעב.

ב 14:-15:00 ארוחת צהריים, בשר בקר וחתיכה גדולה של שומן כבש.
ב18-19:00 ארוחת ערב שוב בשר בקר ושומן כבש .
לא פחמימות למעט פחמימות הירקות- ובננה מפעם לפעם.
וכוס נס קפה בלילה ,ישן בערך ב01:00 עד 8:00
ירידה של שלושה קילו במהלך החודשיים האחרונים. תחושת קלילות, השביזות של שעות הצהריים נעלמה בחודש השני ועד כה. שיפור משמעותי בבדיקות הדם. ירידה של כ 50% בכמות השומנים בדם.
מרגיש מצויין, בפעילות אירובית בחדר כושר לא מרגיש קושי או כבדות-ההיפך.
שתי בעיות עיקריות, האחת שיגדון ,שתקף אותי לעיתים קרובות ובעטיו נמנעתי כמעט מבשר אדום. החשש במעבר לתזונת פליאו הייתה החמרה בשיגדון. אז בבדיקות הדם אין עלייה בחומצה אורית בדם אפילו חלה ירידה קטנה למרות שתזונתי מבוססת על בשר בעיקר.
אין לי יותר סימנים מקדימים להתקף ולא כאבים עמומים. מסוגל לרוץ ללא בעיות במפרקי כף הרגל. שוקל לחזור בהמשך לשחק גם כדורגל ביישוב.
השנייה: לאחר שני ניתוחי טחורים טראומטיים. יש השפעה חיובית על היציאות ואני מרגיש שאין החמרה, מקווה לשיפור בהמשך.
אדיקות מוחלטת50זלא.
98
23/12/2013 12:46:57מידדבורה אלקייםהתחיל לפני 3 שנים כשרציתי לרדת במשקל ולא הצלחתי למרות פעילות גופניתאגוזים שקדים פירות ירקות דגים והודו (לא אוכלת בשר -כבד לי בעיכול)ברור שכן ! אחרי נקיון גוף הכל התחיל להשתפר בהדרגה ירדתי במשקל אני לא זוכרת במדויק כמה זמן אבל כבר מהחודש הראשון זה שינה לי גם באנרגיות אבל חד משמעית מי שלא ראה אותי הרבה זמן וזה קרה במציאות ממש אמר לי:וואי! פתאום נהיית יותר צעירה ! זה הספיק לי ונתן כוח להמשיך הלאה איזה כיף זה היה לשמוע עד עכשיו אף אחד לא מאמין לי שאני סבתא לשתי נכדות מדהימות לאאדיקות מוחלטת49נקבהלא
99
31/12/2013 20:17:304רמיפייסבוקנמנע מדגנים, סוכר, קטניות ושמנים צמחיים. ארוחה או שתיים ביום. אוכל הרבה בשר שמן, בייצים, נקניקים ומעט פחמימה.ירידה חדה במשקל, הרבה יותר אנרגיה, פחות עייפות, שיפור משמעותי בבדיקות הדם.אדיקות מוחלטת34זכר, פעמיים בשבוע :-Pתזונה מערבית רגילה. התוצאה, שמן ועצלן.
100
31/12/2013 21:29:194נמרוד שלוםנחשפתי דרך חבר. ותמיד היה נראה לי הגיוני לחפש מה הוא האוכל המזין ביוצר עבור הגוףלא אוכל: חיטה ודגן על מוצריו.
פחמימות מורכבות ולא מורכבות : תפוא/אורז/בטטה וכו מהווה 10% אחוז מהתזונה בערך
שומנים: רק מהחי, אבוקדו, שמז, חמאה, קוקוס
ירידה באחוזי שומן וגידול בשריר. שיפור בעירנות, תחושת עייפות קטנה במהלך היוםלארוב הזמן - כ 80%28זכרניסתי תזונה להעלאת מסה שכללה המון דגנים ופחמימות מעט שומן והרבה חלבון.
לא עבד לי!
ניסיתי בערך כשנתיים
101
31/12/2013 22:27:586רועי אשראבא שלי + קבוצת אימונים בשיטת עידו פורטלכמעט ולא אוכל גלוטן או צורך מוצרי חלב (למעט גבינות שמנות), הרבה בשר, ביצים, יותר שומנים והרבה פחות פחמימות.הרזיתי ועליתי במסת השריר ויצא שירדתי 2 ק"ג (פחות או יותר). כמובן שזה קשור גם באימונים, אבל התאמנתי הרבה מאוד גם לפני (ג'ודו). אני מצליח לישון יותר טוב (קשור גם בלקיחת מגנזיום).לארוב הזמן - כ 80%18זכרלא התנסיתי בסגנון תזונה מיוחד