Hodnocení Vůdcovských kurzů
 Share
The version of the browser you are using is no longer supported. Please upgrade to a supported browser.Dismiss

 
View only
 
 
ABCDEFGHIJKLMNOPQRST
1
2
typ kurzu:víkendový
3
4
ročníkz našeho střediskahodnocení
5
2013/14Průža (1.)
6
anna.churackova@seznam.czV mnoha věcech od svých předchůdců budu opakovat, jelikož podoba kurzu se v podstatě nezměnila. Zkusím tedy dopsat něco navíc.
7
Jednalo se o plně nabitých 5 víkendů. Program je opravdu pestrý a jeden střídá druhý, takže popravdě osobní volna se moc nedočkáte. Na druhou stranu mezi jednotlivé bloky byl zařazený i krátký herní program na odpočinutí, což bylo moc fajn. Každý víkend má i svůj symbolický rámec, kterému se uzpůsobily odpočinkové aktivity, především večerní sobotní hra, anebo i jídelníček.
8
Co musím znovu podtrhnout - velká domácí příprava. Připravte se na spoustu úkolů od tvoření nejrůznějších programů, úkolů na stezky až po zamyšlení se nad svým zástupcem. Jádrem bylo plánování oddílu, které ač zabralo opravdu spoustu práce, sil a energie, tak ho hodnotím jako velice prospěšné. Vyplatí se proto jet na kurz ve dvojici (tyto lidi navíc berou i přednostně), ušetříte si tím spoustu času, zvlášť během zkouškového, kde se musí odevzdávat úkolů nejvíce. Pravdou je, že některé úkoly bych zařadila spíše do čekatelského kurzu, na druhou stranu splnit je nebyla příliš velká komplikace.
9
Z programu si musel každý najít něco, což vzhledem k pestrosti nebyl příliš velký problém. Poctěni jsme byli i návštěvou Permoníka a následnou diskuzí s ním.
10
Oceňuji především energii a pozornost, kterou nám instruktoři (i vlastně mezi víkendy) věnovali. Nebránili se zpětné vazbě, ba právě naopak ji hodně vyžadovali. Byli k nám velice vstřícní a celkově atmosféra na kurzu byla taková, že na ní budu léta vzpomínat. Za velice pozitivní považuji možnost se setkat se s lidmi a oddíly z celé republiky, od kterých šlo pochytat spoustu inspirace.
11
Zkoušky byly dlouhé, ale nijak příliš náročné. Opět se opakovala varianta "Zkouška skautským rokem", kde se dalo spoustu věcí vymyslet a šlo spíše o vlastní iniciativu než naučené fráze. Obávané hospodaření proběhlo variantou celkem nenáročné "deskové hry". Zkoušku udělali všichni přítomní účastníci, neodslibovali akorát ti, co nestihli odevzdat některé úkoly, které ale nebyl problém dodělat si později.
12
Celkově hodnotím kurz pozitivně a doporučuji všem, kterým se třeba nehodí varianta letního běhu, ale preferují raději jen víkendy. I když určitě zažijete chvíle trápení, tak odměna bude rozhodně stát za to :)
13
14
2011/12Datel (10.)
15
Datel1310@seznam.cz Hodnocení neposlal. Kurz mu nebyl proplacen.
16
17
2011/12Koppice (1.)
18
marketa.koppova@seznam.cz Souhlasím se všem s Kuku, jen ještě něco málo dodám:
19
Bylo to 5 víkendů, z toho měl být jeden v jižních Čechách, což se nekonalo, takže jsme pokaždé jezdili celkem daleko, několikrát hodně daleko  je fajn, že poznáte nová místa, ale cestování zabere celkem dost času…
20
Úkolů je tam vážně požehnaně, nejnáročnější z nich je vůdcovská práce – Celoroční plán pro oddíl, včetně vize, prioritních oblastí, strategií atd., tedy pokud vás zajímá, jak se má takové plánování správně dělat, je to ideální příležitost.
21
Jinak jsem ze zdravotních důvodů nedokončila zkoušky na zkouškovém víkendu a nebyl žádný problém si to doplnit, což bylo pozitivní.
22
Kurz hodnotím celkem pozitivně.
23
24
2011/12Kukulín (1.)
25
zuzanakuratkova@seznam.cz Vůdcovský kurz, který lze vřele doporučit každému, kdo má dost času a trpělivosti na domácí přípravu. Ta v tomto případě zahrnuje nejen obvyklou vůdcovskou práci, ale i mnoho dalších časově náročných úkolů. Pokud s sebou vezmete ještě někoho z oddílu, jistě nebudete litovat. Část úkolů můžete plnit spolu, ušetříte si dost práce.
26
Instrukroři ví, o čem mluví, na některé přednášky zvou i odborníky.
27
Programy byly velmi různorodé a každý si určitě našel něco zajímavého. Přednášky se neomezovali jen na přípravu na vedení oddílů, ale i na činnost střediska. V ostatních programech byl čas na zábavu, sebepoznání i výměnu zkušeností s ostatními účastníky.
28
Závěrečné zkoušky měly zábavnou formu – Zkouška skautským rokem. Byly zaměřené na praktické využití toho, co jsme se naučily. A i když zkouška nebyla úplně snadná, už několik minut po ukončení zkoušek dělali všichni instruktoři vše pro to, abychom si opravili, co se nám na první pokus nepodařilo. Takže valná většina z nás odjížděla z kurzu s vůdcovským odznakem na kroji.
29
30
2010/11Vořech (18.)
31
woreshack@seznam.czParádní kurz, rozhodně doporučuji pozornosti všem. Instruktoři jsou mladí (vedoucímu VK Píďalovi z Plzně bylo v r. 2011 34 let a byl rozhodně nejstarší), vzdělaní a takříkajíc zažraní do toho předat Vám znalosti. Co bych na instruktorech vytknul, že byli trošku sušší (sorry) – až na Scriviho z Prahy z nich vůbec nikdo nešel na tradiční pivko po kurzu.
32
Vyskytly se i programy, které byly méně záživné, ale ty dobré převažovaly. Dlouho jsme si zvykali na to, že program stíhá program a že se moc nemyslí na programy na okysličení mozku – to bych asi vytknul, tento kurz zkrátka není pro neposedy jako já.
33
Prospěšné je i to, že se na kurzu setkají lidé ze všech krajů. Zkušenosti se tak opravdu násobí.
34
Nutno podotknout, že je na tento kurz opravdu značná domácí příprava. Jenom vůdcovskou práci – plánování činnosti – bych odhadnul tak na deset hodin, než se mi podařilo jej dostat do podoby, která by byla přijatelná.
35
Jinak zábavný, záživný, nápaditý a vymakaný průběh kurzu. Pokud jde o závěrečky, tak udělali asi úplně všichni. Bylo to celé formou hry „Oddílový rok“, z níž jsme si odnesli mnohem více, než kdybychom se něco biflovali a následně papouškovali. Obávané hospodaření jsme zfoukli „hospodářskou hrou“, u které jsme se všichni bavili – žádný stres.
36
Prostě pohodový „tak trochu jiný kurz“.
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
Loading...
 
 
 
Pavučina
Stříbrná řeka
Polojasno
Jihočeský
Růžový boubel
Ursus
5:10 Sever
Castor
Olomoucký
 
 
Main menu