e-mikrofirma defekty
 Share
The version of the browser you are using is no longer supported. Please upgrade to a supported browser.Dismiss

 
View only
 
 
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWX
1
Link do zrzutów https://drive.google.com/open?id=15WvgMhzwS5BCUfZi7jK7M_4XX1JF4mI4
2
IDDATAKATEGORIA DEFEKTÓWMODUŁTYTUŁOPISWAŻNOŚĆKROKI REPRODUKCJIZRZUTY EKRANU
3
12018-03-14DokumentacjiInstrukcja użytkownikaNiepoprawny link do pobrania pliku instalacyjnegoZe strony: http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/jpk należy pobrać pakiet instalacyjny odpowiedni dla systemu operacyjnego, na którym zainstalowana będzie aplikacja.” Poprzez kliknięcie linku z dokumentacji użytkownik przeniesiony na stronę JPK_VAT. Dopiero na wskazanej stronie należy kliknąć 'Aplikacje do pobrania' skąd po przejściu można pobrać aplikację, a to już inny link: https://www.finanse.mf.gov.pl/web/wp/pp/jpk/aplikacje-do-pobraniaNISKAPorównanie: Instrukcji str. 5 Pobranie pliku instalacyjnego z faktycznym linkiem do pobrania
4
22018-03-14WalidacjiProfil - Twoje dane/ Instrukcja użytkownikaNieścisłości dotyczące pól obowiązkowychOpis w instrukcji odnośnie uzupełniania danych firmy oraz pól obowiązkowych jest niekompletny oraz posiada pewne nieścisłości:
- Na formularzu w aplikacji pole 'NIP' jest zaznaczone jako obowiązkowe ale nie jest edytowalne, 'NIP' uzupełniony NIPem podanym podczas rejestracji. W instrukcji na str.11 pole wymienione jako możliwe do uzupełnienia, w dalszej treści instrukcji na str. 12 zaznaczone, że pole 'NIP' jest nieedytowalne.
- Brak wzmianki w dokumentacji o obowiązkowym polu 'Poczta', na formularzu zaznaczone jako obowiązkowe do uzupełnienia. Przy uzupełnieniu pozostałych pól poprawnie przycisk 'Zapisz' nadal nieaktywny.
- Pole 'Kod kraju' zaznaczone jako obowiązkowe do uzupełnienia jest uzupełnione automatycznie, brak możliwości edycji. Brak informacji w dokumentacji na temat tego pola
NISKAPorównanie: Instrukcji str. 11 Dane firmy/Twoje dane i Dane firmy w aplikacji
5
32018-03-14Językowe/ literówkiProfil - Twoje dane/ Instrukcja użytkownikaNieścisłości dotyczące nazewnictwa pólNieścisłość w nazewnictwie: w instrukcji napisane 'Miejscowość', na formularzu w aplikacji 'Miasto'NISKAPorównanie: Instrukcji str. 11 Dane firmy/Twoje dane i Dane firmy w aplikacji
6
42018-03-14Językowe/ literówkiInstrukcja użytkownikaLiterówki - Dane firmyJest: 'Imię i Nazwisko'. Powinno być albo oddzielone przecinkami albo nazwisko pisane małą literą.
Jest: 'Adres: Województwo, Powiat, Gmina Ulica,...'. Brak przecinka między Gmina a Ulica.
Brak przecinków na końcu każdego wypunktowania, niespójność w stosunku do dalszej części dokumentacji.
NISKAInstrukcja Dane firmy str.11
7
52018-03-15UżytecznościProfil - Twoje daneNiewidoczny komunikat 'Niepoprawny numer konta' na wyświetlaczach o rozdzielczości: 1366x768Po wpisaniu błędnego numeru rachunku bankowego niewidoczny komunikat. Komunikat jest widoczny dopiero po przesunięciu formularza suwakiemNISKA1. User zalogowany do aplikacji.
2. Wejdź w Twoje dane.
3. Uzupełnij pole Numer rachunku bankowego błędnym numerem.
8
62018-03-15UżytecznościProfil - Twoje daneNiepoprawny i niewidoczny komunikat podczas ręcznego błędnego uzupełnienia pola 'Urząd skarbowy'Podczas ręcznego błędnego wypełnienia pola 'Urząd skarbowy' pole zostaje wyczyszczone i pojawia się niepoprawny komunikat "Pole obowiązkowe". Komunikat widoczny dopiero po przesunięciu formularza suwakiem w dółNISKA1. User zalogowany do aplikacji.
2. Wejdź w Twoje dane.
3. Uzupełnij ręcznie pole Urząd skarbowy błędnym numerem i nazwą.
9
72018-03-15WalidacjiProfil - Twoje daneNiekompletna walidacja w polu 'Poczta'Na formularzu w polu 'Poczta' można wpisać dowolną treść. Jedyna walidacja to liczba znaków zawierająca się między 1-40NISKA1. User zalogowany do aplikacji.
2. Wejdź w Twoje dane.
3. Uzupełnij pole Poczta dowolnymi znakami.
4. Zapisz dane.
10
82018-03-15UżytecznościProfil - Twoje daneBrak okienka z pytaniem, czy zapisać wprowadzone zmianyPodczas edycji danych użytkownik przypadkiem zamyka aplikację bez zapisania wprowadzonych zmian w profilu. Aplikacja zostaje zamknięta, dane nie zostają zapisane. Okno z zapytaniem o zapisanie nowych danych pojawia się tylko przy próbie wylogowania bądź przejścia do innej zakładkiNISKA1. User zalogowany do aplikacji.
2. Wejdź w Twoje dane i edytuj je.
3. Zamiknij aplikację.
4. Zaloguj się ponownie.
11
92018-03-15SystemowyProfil - UstawieniaBłąd techniczny a.a.a.b.f.FFK przy zapisywaniu nowego hasłaPodczas edycji ustawień/zmiany hasła użytkownik zapisuje wprowadzone zmiany poprzez kliknięcie przycisku 'Zapisz'KRYTYCZNA1. User zalogowany do aplikacji.
2. Wejdź w Ustawienia.
3. Zmień hasło i zapisz.
Nie udało się zreprodukować defektu krytycznego. Być może w nowej wersji produktu został on naprawiony.
12
102018-03-15SystemowyProfil - Strona głównaBłąd techniczny a.a.a.b.f.FFK podczas ponownego logowania do aplikacjiPo wprowadzeniu zmian w haśle i ich zatwierdzeniu użytkownik zostaje wylogowany i musi zalogować się ponownie przy użyciu nowego hasła. Komunikat o błędzie pojawił się po ponownym zalogowaniu do aplikacji przy pomocy nowego hasłaKRYTYCZNA1. W panelu logowania wpisz nowe hasło.
2. Kliknij 'Zaloguj'.
13
112018-03-15SystemowyLogowanieMissing label i błędy techniczne a.a.a.b.f.FFK po otwarciu aplikacji na nowo i ponownym zalogowaniuPrzy otwarciu aplikacji na nowo i ponownym zalogowaniu się, po tym jak pojawiły się komunikaty techniczne, pojawia się ponownie komunikat o błędzie technicznym oraz informacja 'Missing label' nad kafelkami na stronie. Po zamknięciu tego komunikatu przyciskiem 'OK' użytkownik widzi normalną stronę główną aplikacji. Przy próbie wejścia w jakikolwiek moduł, użytkownik zostaje przeniesiony do tego modułu, jednocześnie pojawia się kolejny komunikat. Po kliknięciu Przycisku 'OK' na komunikacie, aplikacja zostaje zamknięta. Dalsza praca z aplikacją jest niemożliwaKRYTYCZNA1. Otwórz aplikację i zaloguj się ponownie.
2. Zamknij komunikat przy pomocy przycisku 'OK'.
3. Kliknij jakikolwiek kafelek na stronie głównej.
4. Zamknij komunikat przy pomocy przycisku 'OK'.
14
122018-03-15SystemowyInstalacjaDeinstalacja oraz ponowna instalacja nie rozwiązała defektów krytycznych aplikacjiPo wystąpieniu defektów krytycznych w aplikacji użytkownik odinstalował aplikację. Po ponownym zainstalowaniu aplikacji i jej uruchomieniu dane użytkownika (NIP) zostały zapamiętane. Po zalogowaniu wspomniane defekty krytyczne nadal występowały uniemożliwiając pracę na aplikacji. Ponowne odinstalowanie aplikacji, ręczne usunięcie katalogu roboczego aplikacji (C:\Users\[nazwa użytkownika]\AKMF\emikrofirma) oraz ponowna instalacja rozwiązały defekty krytyczne i umożliwiły utworzenie profilu od zeraKRYTYCZNA
15
132018-03-15KomunikatyProfil - UstawieniaNiewłaściwe komunikaty o błędachW przypadku wystąpienia błędów technicznych na stronie pojawiają się komunikaty jednak ich treść jest niezrozumiała dla zwykłego użytkownikaŚREDNIAScreeny ze zgłoszeń o nr. ID: 9, 10, 11
16
142018-03-16WalidacjiProfil - Twoje dane - Logo firmyMożliwość zaczytania i zapisania pliku większego niż maksymalny wskazany w instrukcjiW instrukcji znajduje się informacja dotycząca dodawania logo firmy: 'maksymalny rozmiar pliku to 24 KB, 335 x 140 pikseli'. Możliwość zaczytania pliku przekraczającego rozmiar wskazany w instrukcji (np. 323KB, 1024x768). Komunikat o zbyt dużym rozmiarze wskazuje inny maksymalny rozmiar niż w instrukcjiNISKA1. User zalogowany do aplikacji.
2. Wejdź w Twoje dane.
3. Kliknij 'Dodaj plik' pod polem Logo.
4. Wczytaj plik większy od max. podanego.
5. Zapisz dane.
17
152018-03-16PrzetwarzaniaDokumenty - Wystaw fakturęDodawanie pozycji do faktury - automatyczne zaokrąglanie i ucinanie wartości po przecinkuNa podstawie podanych danych nowej pozycji (cena jednostkowa netto, ilość oraz stawka VAT) program wylicza automatycznie wartości netto, VAT oraz brutto. Jeśli te wartości posiadają więcej miejsc po przecinku niż 2, program automatycznie zaokrągla i ucina wartości do dwóch miejsc po przecinkuWYSOKA1. User zalogowany do aplikacji.
2. Wejdź w Wystaw fakturę.
3. Kliknij 'Dodaj' pod polem Pozycje.
4. Uzupełnij wymagane pola w taki sposób aby wartości po przecinku miały więcej cyfr niż 3.
5. Zapisz dane.
6. Przelicz na kalkulatorze podane kwoty i porównaj z wyliczeniami w aplikacji.
18
162018-03-16DokumentacjiDokumenty - Wystaw fakturę/ Instrukcja użytkownikaDodawanie pozycji do faktury - mechanizm odwrotnego obciążenia - niespójność między zapisem/wydrukiem a treścią instrukcjiW instrukcji na str. 21 odnośnie OO jest napisane: "Na wydruku dla pozycji, dla których wybrano zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia nie będzie zaprezentowana stawka, w miejscu ze stawką będzie widniał myślnik.". W aplikacji natomiast wybierając na wystawianej fakturze mechanizm OO, po zapisie danych wchodząc w podgląd lub wydruk widzimy, że w tych pozycjach gdzie miał być myślnik widnieją zeraNISKA1. User zalogowany do aplikacji.
2. Wejdź w Wystaw fakturę.
3. Kliknij 'Dodaj' pod polem Pozycje.
4. Uzupełnij wymagane pola i wybierz stawkę VAT z mechanizmem OO.
5. Zapisz dane.
6. Wejdź w podgląd bądź wydruk faktury.
19
172018-03-16PrzetwarzaniaDokumenty - Wystaw fakturęPodpowiadanie kontrahenta istniejącego w bazie kontrahentów dopiero po wpisaniu 3 znakówW instrukcji na str. 19 jest napisane: "Dane można pobrać z bazy kontrahentów, po rozpoczęciu uzupełniania nazwy lub numeru NIP aplikacja podpowie dane zapisanych już kontrahentów." W rzeczywistości dane kontrahenta podpowiada dopiero po wpisaniu 3 znaków w polu 'Nazwa kontrahenta' lub 'NIP kontrahenta'. W odróżnieniu od tej sytuacji uzupełniając nową pozycję 'Nazwę artykułu/usługi' podpowiada już po wpisaniu pierwszego znakuNISKA1. User zalogowany do aplikacji.
2. Wejdź w Wystaw fakturę.
3. Kliknij 'Nazwa kontrahenta' bądź 'NIP kontrahenta' pod polem Kontrahent.
4. Zacznij uzupełniać pole danymi kontrahenta już istniejącego w bazie kontrahentów.
WAŻNOŚĆ:

NISKA
ŚREDNIA
WYSOKA
KRYTYCZNA
20
182018-03-16PrzetwarzaniaDokumenty - Wystaw fakturęZagubiona numeracja wystawianych fakturUżytkownik wystawił już kilka faktur w danym miesiącu, wystawia następną. Klikając 'Wystaw fakturę' użytkownik przeniesiony na stronę do wystawiania faktury. Program podpowiada automatycznie kolejny numer faktury jednak przeskakuje jeden numer za daleko. Przykładowo, użytkownik wystawił 3 faktury danego miesiąca, przechodząc do tworzenia kolejnej program podpowiada numer kolejny 5 zamiast 4.
Program automatycznie 'przeskakuje' numery jeśli była już wystawiona faktura o takim numerze a została np. edytowana data i faktura została przeniesiona do innego miesiąca
ŚREDNIA1. User zalogowany do aplikacji.
2. Wejdź w Wystaw fakturę i wystaw kilka faktur.
3. Wejdź ponownie w Wystaw fakturę.
4. Porównaj numer kolejny faktury podpowiadany przez program.
21
192018-03-16PrzetwarzaniaDokumenty - Lista faktur sprzedażyEdycja danych na fakturze z mechanizmem OO - edytowalne pole Wartość VATPomimo, iż w polu 'stawka VAT' został użyty mechanizm odwróconego obciążenia i wartość VAT jest 0,00 to przy edycji faktury pole 'wartość VAT' można edytować wpisując dowolną wartośćŚREDNIA1. User zalogowany do aplikacji.
2. Wystaw fakturę ze stawką VAT OO.
3. Wejdź w edycję tej faktury.
4. Edytuj wartość VAT wpisując dowolną kwotę.
5. Zapisz zedytowaną fakturę.
22
202018-03-16DokumentacjiDokumenty - Wystaw fakturęFaktura dla osoby prywatnej - brak wzmianki o dopisku w polu UwagiBrak wzmianki w instrukcji, iż po zaznaczeniu checkboxa 'osoba prywatna' w części dotyczącej kontrahenta, w polu Uwagi pojawi się automatycznie informacyjny tekst „Sprzedaż na rzecz osoby prywatnej”. Podobna informacja widnieje w instrukcji odnośnie VATu z mechanizmem OO - brak spójności opisówNISKA1. User zalogowany do aplikacji.
2. Wejdź w Wystaw fakturę.
3. Zaznacz checkbox 'osoba prywatna' w części dotyczącej kontrahenta.
4. Przejdź do pola Uwagi.
23
212018-03-16FunkcjonalnyDokumenty - Wystaw fakturęDodaj pozycję - Cena jednostkowa - brak możliwości wpisania więcej niż dwie cyfry po przecinkuDodając nową pozycję do wystawianej faktury nie ma możliwości podania ceny jednostkowej zawierającej po przecinku więcej cyfr niż 2NISKA1. User zalogowany do aplikacji.
2. Wejdź w Wystaw fakturę.
3. Kliknij 'Dodaj' pod polem Pozycje.
4. Spróbuj uzupełnić pole Cena jedn. tak, aby liczba cyfr po przecinku miały więcej cyfr niż 2.
24
222018-03-19Językowe/ literówkiInstrukcja użytkownikaLiterówka - Dokumenty - Lista faktur sprzedażyJest: 'Użytkownik rozpoczął pracę z aplikacją w stycznia 2018';
Powinno być: 'Użytkownik rozpoczął pracę z aplikacją w styczniu 2018'
NISKAStr. 27 ramka 'Uwaga'
25
232018-03-19Językowe/ literówkiInstrukcja użytkownikaLiterówka - Dokumenty - Dodanie nowego zakupuJest: 'Jeśli wyliczone wartości różnią się od wartości, jakie maja być fakturze ';
Powinno być: 'Jeśli wyliczone wartości różnią się od wartości, jakie mają być na fakturze'

oraz na tej samej stronie:

Jest: 'Pola liczbowe możliwe do edycji na ekrnaie nowego dokuemntu zakupu::
'
Powinno być: 'Pola liczbowe możliwe do edycji na ekranie nowego dokumentu zakupu:'
NISKAstr. 32 Sposób wyliczenia wartości NETTO, VAT i BRUTTO
26
242018-03-19Językowe/ literówkiInstrukcja użytkownikaLiterówka - Dokumenty - Wystawienie faktury sprzedaży oraz Dodanie nowego zakupuJest:
'- po zmianie ceny jednostkowej netto, ilości lub stawki - obliczane są pozycje suma netto, vat i brutto
- po zmianie sumy netto - obliczane są pozycje vat i brutto
- po zmianie vat obliczana jest pozycja brutto'.
Powinno być: VAT powinien być napisany wielkimi literami, spójnie w całej instrukcji
NISKAstr. 23,32 Sposób wyliczenia wartości NETTO, VAT i BRUTTO
27
252018-03-19PrzetwarzaniaBaza kontrahentówZdublowane pozycje kontrahentów w baziePrzechodząc do modułu 'Baza kontrahentów' widzimy zdublowane pozycje kontrahentów (screen) pomimo, iż ich dane są takie same. Dubluje tylko kontrahentów prywatnych (bez nr NIP)ŚREDNIA1. User zalogowany do aplikacji, istnieją w systemie wystawione faktury sprzedażowe zarówno na firmy jak i osoby prywatne (po min dwie).
2. Kliknij kafelek 'Baza kontrahentów' w menu głównym bądź wybierz 'Baza kontrahentów' z menu pocznego.
3. Przejrzyj listę zapisanych kontrahentów
28
262018-03-19PrzetwarzaniaBaza kontrahentówNiedokładne filtrowanie kontrahentówPo wpisaniu w filtr wyszukiwania w bazie kontrahentów dwóch liter, lista kontrahentów zostaje zawężona do pasujących wyników. Po skasowaniu drugiej litery i zostawieniu w polu filtrowania tylko pierwszej filtr przestaje działać. Widoczna jest cała lista zapisanych kontrahentów (nawet takich, które w nazwie nie posiadają wpisanej w polu 'filtr' litery)NISKA1. User zalogowany do aplikacji, posiada zapisanych kontrahentów.
2. Kliknij kafelek 'Baza kontrahentów' w menu głównym bądź wybierz 'Baza kontrahentów' z menu pocznego.
3. Wpisz w filtr dwie litery, zobacz wyniki filtrowania.
4. Skasuj drugą literę i spójrz na listę kontrahentów.
29
272018-03-19Językowe/ literówkiInstrukcja użytkownikaLiterówka - Baza kontrahentów - Dane kontrahenta na fakturzeJest: 'Baza kontrahentów umożliwia bezpośrednie przejść do ekranu';
Powinno być: ,Baza kontrahentów umożliwia bezpośrednie przejście do ekranu'
NISKAstr 39 Dane kontrahenta na fakturze
30
282018-03-19Językowe/ literówkiInstrukcja użytkownikaLiterówka - Raport fiskalnyJest: 'Przycisk Dodaj raport przenosi użytkownika na ekran Nowego raporty fiskalnego';
Powinno być: 'Przycisk Dodaj raport przenosi użytkownika na ekran Nowego raportu fiskalnego'.
NISKAstr 40 Raport fiskalny
31
292018-03-20DokumentacjiNowy raport fiskalny/ Instrukcja użytkownikaNiespójność w opisie działania/uzupełniania pól podczas tworzenia nowego raportu fiskalnegoW instrukcji użytkownika odnośnie wypełniania pól podczas tworzenia nowego raportu fiskalnego jest napisane: "Kwotę netto należy wprowadzić ręcznie – aplikacja wylicza automatycznie kwotę VAT i brutto dla sprzedaży detalicznej."
W aplikacji natomiast na ekranie do tworzenia nowego raportu fiskalnego widnieje informacja: "Kwotę netto oraz kwotę VAT należy wprowadzić ręcznie - program nie wylicza automatycznie kwoty VAT".
Aktualny rezultat: po wpisaniu kwoty netto oraz wybraniu stawki VAT z listy - program wylicza kwotę VAT oraz kwotę brutto
ŚREDNIAstr 41 Raport fiskalny
oraz
1. User zalogowany do aplikacji.
2. Kliknij kafelek 'Raport fiskalny' w menu głównym bądż 'Lista Kasa fiskalna' z menu bocznego.
3. Przeczytaj informację w polu 'UWAGA!'
32
302018-03-20Językowe/ literówkiInstrukcja użytkownikaLiterówka - Raport fiskalny - Sposób wyliczenia wartości VAT i BRUTTOJest: 'Po wyborze stawki i wprowadzenie wartości netto, vat i brutto są wyliczone automatycznie, ale możliwa jest ich edycja z poziomu listy pozycji.
Powinno być: "Po wyborze stawki i wprowadzeniu wartości netto, VAT i brutto są wyliczone automatycznie, ale możliwa
jest ich edycja z poziomu listy pozycji."
NISKAstr 42 - Sposób wyliczenia wartości VAT i BRUTTO
33
312018-03-20DanychRaport fiskalnyMożliwość utworzenia i zapisu raportu z datą z przyszłościPodczas tworzenia raportu mamy możliwość wybrania do rozliczenia okresu z przyszłości. Pod datą księgowania (generowaną automatycznie po wybraniu okresu) pojawia się komunikat ostrzegawczy "Data z przyszłości", jednak po uzupełnieniu wszystkich pól i dodaniu pozycji istnieje możliwość zapisu takiego raportuNISKA1. User zalogowany do aplikacji.
2. Kliknij kafelek 'Raport fiskalny' w menu głównym bądż 'Lista Kasa fiskalna' z menu bocznego.
3. Dodaj raport (wybierz okres z przyszłości, dodaj pozycje i zapisz cały dokument).
34
322018-03-20DokumentacjiZestawienia - Rozliczenia - Twoje rozliczenia/ Instrukcja użytkownikaNiespójność między opisem a faktycznym rezultatem odnośnie liczby wyświetlanych pozycjiW instrukcji jest napisane: "- opcje do nawigacji po danych w tabeli:
umożliwiające przewijanie kolejnych ekranów lub wyświetlenie pełnej listy okresów (jeśli jest ich więcej niż 12),"
W aplikacji natomiast na jednej stronie jest wyświetlane 15 pozycji a nie 12
NISKAstr. 44 Rozliczenie okresu
oraz
1. User zalogowany na swoje konto.
2. Kliknij kafelek 'Rozliczenia' w menu głównym bądż 'Rozliczenia' z menu bocznego.
3. Przejrzyj listę okresów rozliczeniowych.
35
332018-03-20PrzetwarzaniaZestawienia - Rozliczenia - Twoje rozliczeniaNiepoprawne sortowanie po okresie rozliczeniowymDomyślnie na liście jako pierwszy prezentowany jest najnowszy okres. Jeśli lista jest dłuższa niż 15 pozycji, pozostałe pozycje znajdują się na następnej stronie (te najstarsze). Gdy użytkownik zmienia sortowanie i sortuje listę od najstarszych do najnowszych, sortowaniu podlegają jedynie pozycje znajdujące się na danej stronie, okresy na następnej stronie nie zmieniają swojej kolejnościŚREDNIA1. User zalogowany na swoje konto.
2. Kliknij kafelek 'Rozliczenia' w menu głównym bądż 'Rozliczenia' z menu bocznego.
3. Na liście okresów rozliczeniowych zmień sortowanie okresów od najstarszych do najnowszych
36
342018-03-20UżytecznościZestawienia - Rozliczenia - Twoje rozliczeniaNiewłaściwa nazwa przycisku 'Ukryj wszystkie okresy'Pod tabelą z okresami rozliczeniowymi dostępny jest przycisk 'Pokaż/Ukryj wszystkie okresy'. Jeśli okresów jest dużo i tabela ma więcej niż jedną stronę za pomocą przycisku 'Pokaż wszystkie okresy' użytkownik widzi listę wszystkich stworzonych okresów na jednej stronie z możliwością przewijania suwakiem. Jeśli natomiast użytkownik użyje przycisku 'Ukryj wszystkie okresy' zostaną ukryte jedynie te z pozostałych stron a nie wszystkie jak sugeruje nazwa przyciskuNISKA1. User zalogowany na swoje konto.
2. Kliknij kafelek 'Rozliczenia' w menu głównym bądż 'Rozliczenia' z menu bocznego.
3. Pod listą okresów rozliczeniowych kliknij przycisk 'Pokaż wszystkie okresy'.
4. Pod listą okresów rozliczeniowych kliknij przycisk 'Ukryj wszystkie okresy'.
37
352018-03-20Językowe/ literówkiInstrukcja użytkownikaBrak odstępu między wyrazami - Rozliczenie okresu - Dodawanie nowego okresuJest: "DODAWANIENOWEGO OKRESU BEZ DODANIA DOKUMENTU"
Powinno być: "DODAWANIE NOWEGO OKRESU BEZ DODANIA DOKUMENTU"
NISKAstr.46 Rozliczenie okresu - Dodawanie nowego okresu
38
362018-03-20UżytecznościZestawienia - Rozliczenia/ Nowe rozliczenieMożliwość wyboru z listy rozwijanej roku, który ma wszystkie miesiące już dodane do listy okresów rozliczeniowychChcąc utworzyć pusty dokument użytkownik ma do wyboru tylko te miesiące w roku, dla których nie zostały wystawione żadne dokumenty. W oknie do dodania nowego rozliczenia istnieje możliwość wyboru również roku, który ma wszystkie miesiące rozliczone. W takim przypadku przy próbie wyboru miesiąca dla takiego roku lista rozwijana jest pusta i nie ma możliwości utworzenia nowego rozliczenia (screen 1).
Dodatkowo, mimo iż użytkownik ma utworzony okres dla jednego miesiąca danego roku, przy próbie utworzenia nowego rozliczenia, tego konkretnego roku nie ma na liście (screen2)
ŚREDNIA
39
372018-03-21SystemowyZestawienia - Ewidencje/ Profil - UstawieniaZmiana i zapis folderu roboczego na inny nie działa bez zamknięcia i ponownego otwarcia aplikacji Użytkownik w Ustawieniach zmienił ścieżkę katalogu roboczego i zapisał zmiany przyciskiem 'Zapisz'. Następnie w Ewidencji wybrał rozliczony okres i kliknął 'Drukuj'. Wydruk otwiera się jako PDF w domyślnym programie ale nie zapisuje jednocześnie w nowo wybranym katalogu roboczym (zapisuje w katalogu sprzed zmiany bądź w ogóle nie zapisuje). Dopiero po zamknięciu aplikacji, ponownym otwarciu i wydrukowaniu dokumentu z zakładki Ewidencje, dokument zapisuje się w nowo wybranym miejscu na dyskuŚREDNIA1. User zalogowany na swoje konto.
2. Kliknij kafelek Ustawienia i zmień katalog roboczy-->kliknij Zapisz na dole ekranu.
3. Kliknij kafelek Ewidencje-->wybier okres z listy-->kliknij Drukuj na dole ekranu. Plik PDF zostaje wygenerowany i otwiera się automatycznie.
4. Wejdź z folder, który został zapisany jako katalog roboczy i sprawdź czy PDF o podanym na pasku numerze zapisał się w tym folderze.
5. Zamknij aplikację i powtórz pkt 1-4.
40
382018-03-21Językowe/ literówkiInstrukcja użytkownikaLiterówka - Ewidencje (ramka Uwaga!)Jest: "Użytkownik powinien samodzielnie weryfikować poprawność wprowadzonych i wygenerowanych danych zgodnie obwiązującymi przepisami."
Powinno być: "Użytkownik powinien samodzielnie weryfikować poprawność wprowadzonych i wygenerowanych danych zgodnie z obwiązującymi przepisami."
NISKAstr.48
41
392018-03-21Językowe/ literówkiInstrukcja użytkownikaLiterówka - Obsługa Jednolitych Plików Kontrolnych (JPK)Jest: "Aplikacja umożliwia wysłanie do systemu Ministerstwa Finansów dowolny Jednolity Plik Kontrolny (JPK)."
Powinno być: "Aplikacja umożliwia wysłanie do systemu Ministerstwa Finansów dowolnego Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK)."
lub "Aplikacja pozwala wysłać do systemu Ministerstwa Finansów dowolny Jednolity Plik Kontrolny (JPK)."
NISKAstr 49 Obsługa Jednolitych Plików Kontrolnych (JPK)
42
402018-03-21Językowe/ literówkiInstrukcja użytkownikaLiterówka - Generowanie i wysyłka pliku JPK_VAT - Profil Zaufany (eGO)
W instrukcji na stronie 52 ramka posiada nagłówek "Podpis Profilem Zaufanym", natomiast taka sama ramka na stronie 54 "Podpisu Profilem Zaufanym" - poprawić w drugim nagłówku na słowo 'Podpis'NISKAstr. 52 i 54 Generowanie i wysyłka pliku JPK_VAT - Profil Zaufany (eGO)
43
412018-03-21Językowe/ literówkiInstrukcja użytkownikaLiterówka - Generowanie i wysyłka pliku JPK_VAT - Podpis kwalifikowanyJest: "Jeśli w ustawieniach nie zostały uzupełnione dane wymagane do użyciu podpisu"
Powinno być: "Jeśli w ustawieniach nie zostały uzupełnione dane wymagane do użycia podpisu"
NISKAstr. 54 Generowanie i wysyłka pliku JPK_VAT - Podpis kwalifikowany
44
422018-03-21Językowe/ literówkiInstrukcja użytkownikaLiterówki - Lista JPK; niespójność w nazewnictwie przyciskówJest: "- cel (...1 dla kolejnego pliku będącego korekta deklaracji itd.),"
Powinno być: "- cel (...1 dla kolejnego pliku będącego korektą deklaracji itd.),"
oraz
Jest: "Przycisk Wyślij plik spoza aplikacji – umożlwiający..."
natomiast na screenie powyżej widać, że przycisk o którym mowa nazywa się "Wyślij JPK spoza aplikacji"
Powinno być: "Przycisk Wyślij JPK spoza aplikacji– umożliwiający..."
oraz
Jest: "-Drukuj UPO –dostępny dla procesów...dla których dostępne jest Urzędowe potwierdzenie Odbioru"
Powinno być: "-Drukuj UPO –dostępny dla procesów...dla których dostępne jest Urzędowe Potwierdzenie Odbioru"
NISKAstr.62 - Lista JPK
45
432018-03-21Językowe/ literówkiInstrukcja użytkownikaNiespójność w nazewnictwie (ad. zgłoszenia 43)Kilkukrotne (x4) użycie błędnej nazwy przycisku: zamiast "Wyślij JPK spoza aplikacji" użyto "Wyślij plik spoza aplikacji". Należy poprawić opis bądź nazwę przycisku w aplikacji (zależy, która wersja nazwy jest poprawna)NISKAstr.64 Konwersja pliku z formatu csv do xml
oraz Wysyłka pliku JPK, który nie został wygenerowany w aplikacji;
str.65
46
442018-03-22Językowe/ literówkiInstrukcja użytkownikaDane nowego zakupu - ujednolicić zapis skrótu VAT (ad. zgłoszenia 24)W instrukcji na str. 31 jest: 'W polu data księgowania... okresu Rejestr zakupu Vat jest już utworzony.'
NISKAStr.31 Dodanie nowego zakupu/Data księgowania
47
452018-03-22Użyteczności/ InnyDokumenty - Nowy zakupNiedokładny link dla sprawdzenia czy podatnik jest aktywnyPo kliknięciu na liście faktur zakupu przycisku 'Nowy zakup', w części dotyczącej danych kontrahenta znajduje się link, pod kórym można sprawdzić czy podatnik jest aktywny.
1. Link przenosi do strony Finanse MF, gdzie użytkownik musi przejrzeć dużą ilość treści alby znaleźć przekierowanie do wyszukiwania podatnika. Sugestia na sprecyzowanie linku (https://ppuslugi.mf.gov.pl/_/).
2. Na stronach MF raczej używane słowo "czynny" podatnik zamiast "aktywny". Użytkownik wyszukując informacji może przeoczyć to co go interesuje
NISKA1. User zalogowany na swoje konto.
2. Kliknij kafelek 'Nowy zakup' w menu głównym bądż 'Lista faktur zakupu/Nowy zakup' z menu bocznego.
3. Przejdź do danych kontrahenta na ekranie.
4. Kliknij link widoczny nad polami do uzupełnienia danych kontrahenta.
48
?462018-03-22SugestiaProfil - Twoje dane/ Dokumenty - Lista faktur sprzedaży i Lista faktur zakupuUdoskonalenie - Dodawanie/usuwanie logo a wydruk stworzonych faktur zakupu/sprzedażyDodać/usunąć logo z faktury można tylko wchodząc w kafelek Twoje dane. Nie ma możliwości usunięcia loga jeśli było w danych podczas tworzenia faktury (i odwrotnie, jeśli loga nie było a chcemy dodać, nie można dodać loga do już stworzonych faktur), mimo iż klikając przycisk Drukuj, faktura jest generowana za każdym razem inna/z nowym numerem i jest zapisywana pod tym numerem w katalogu roboczym tyle razy ile użytkownik kliknie na przycisk 'Drukuj'.
Nie ma możliwości dodania/usunięcia loga podczas edycji wybranej faktury
1. User zalogowany na swoje konto z ustawionym logo.
2. Kliknij np. Lista faktur sprzedaży, zaznacz wybraną fakturę i kliknij Drukuj.
3. Kliknij Start w menu bocznym.
4. Kliknij kafelek Twoje dane i usuń logo a następnie zapisz zmiany.
5. Powtórz krok 2 wybierając dokładnie tą samą fakturę.
49
x472018-03-22Użyteczności/ GraficznyDokumenty - Lista faktur sprzedażyBrak spójności w wyrównaniu na polach na wydruku fakturyNa wydruku PDF faktury jest niespójność w wyrównaniu: nagłówków pozycji oraz treści pozycji. Wszystkie nagłówki mają wyśrodkowaną treść, natomiast pozycje posiadają niespójności: niekóre pozycje mają treść wyśrodkowaną a pozostałe wyrównaną do prawej krawędzi. Brak spójnościNISKA1. User zalogowany na swoje konto.
2. Kliknij Lista faktur sprzedaży, zaznacz wybraną fakturę i kliknij Drukuj.
3. Przejrzyj pozycje na fakturach oraz ich nagłówki.
50
x482018-03-22Użyteczności/ GraficznyWszystkieRozdzielczość - labelki przestają być czytelne przy rozdzielczościach w dółW zależności od rozdzielczości aplikacja nie zawsze wyświetla wszystkie dane oraz nazwy pól formularza poprawnie (przykładowe screeny w załączeniu). Aplikacja w mniejszych rozdzielczościach ucina kwoty, stawki VAT, nazwy przy polach do uzupełniania. Brak w takich sytuacjach tooltipów, nie wiadomo co należy wpisać w pola (np. ekran Twoje dane) bądź jaka jest cała wyliczona kwota (np ekran Ewidencje). Na mniejszych rozdzielczościach pojawiają się suwaki, przez co nie zawsze widać pojawiające się komunikaty na stronie.

Przy ręcznej zmianie rozdzielczości na mniejszą aplikacja odpowiednio zmniejsza wyświatlane dane i komórki. Natomiast przy ręcznym powrocie do domyślej rozdzielczości aplikacja nie wraca do ustawień domyślych dla przywracanej rozdzielczości. Wielkość dopasowana do rozdzielczości wraca dopiero po zamknięciu i ponownym otwarciu aplikacji
WYSOKA1. Dwóch userów zalogowanych na swoje konta do aplikacji (na dwóch komputerach o różnych rozdzielczościach).
2. Kliknąć Ewidencje i porównać na dwóch (lub więcej) różnych rozdzielczościach.
3. Kliknąć Twoje dan ei porównać na dwóch (lub więcej) różnych rozdzielczościach.
51
492018-03-22SugestiaWszystkieUdoskonalenie - Możliwość stworzenia dwóch użytkowników (jednego użytkownika posiadającego dwie firmy) i generowania dla nich dokumentów na jednej aplikacjiZdarza się, że jeden użytkownik ma dwie działalności. W obecnej sytuacji musi posiadać dwa komutery by móc rozliczać dwie firmy.

Zdarza sie również, że dwie osoby mieszkające razem posiadają jeden wspólny komputer i każdy z nich ma swoją jednoosobową działalność. W chwili obecnej nie mają możliwości się rozliczać na jednym komuterze, również muszą zakupić drugi tylko po to by móc się rozliczyć i wysłać plik JPK.
52
502018-03-23PrzetwarzaniaDokumenty - Lista faktur sprzedaży/ Profil - Twoje daneBrak możliwości dodania/usunięcia loga na fakturach wystawionych z okresu nierozliczonegoPo utworzeniu faktury, za każdym razem gdy użytkownik klika przycisk 'Drukuj', generuje się nowy dokument o nowej nazwie. Podczas edycji faktury użytkownik na ekranie edycji nie ma możliwości edycji swoich danych. Dane te można edytować jedynie klikając Twoje dane w profilu. Nawet jeśli użytkownik doda logo, którego wcześniej nie miał i mimo, że faktura za każdym razem generuje się na nowo, logo nie pojawia się na fakturach już wsześniej wystawionych. Sytuacja jest taka sama w momencie gdy logo było, a użytkownik chce je usunąć bądź zmienić. Sytuacja dotyczy faktur z okresu nie rozliczonego, które można edytowaćŚREDNIA1. User zalogowany na swoje konto, posiada wystawione faktury w nierozliczonym okresie.
2. Wydrukuj wybraną fakturę sprzedaży bez loga firmy.
3. Edytuj swoje dane dodając logo firmy.
4. Wydrukuj ponownie fakturę.
53
512018-03-23PrzetwarzaniaZestawienia - Rozliczenia/ Zestawienia - Lista JPKBrak utworzonych plików JPK w zakładce Lista JPK podczas generowania pliku bez dostępu do internetuUżytkownik rozliczył okres, chce wygenerować i wysłać plik JPK ale nie posiada dostępu do internetu w danym momencie. Plik zostaje wygenerowany i zapisany w katalogu roboczym, jednak nie pojawia się w zakładce Lista JPK. Nie można więc ponowić próby wysłania po połączeniu się z internetem, trzeba generować plik od nowa. Plik generuje się z taką samą nazwą jak poprzednio, użytkownik dostaje zapytanie czy chce nadpisać istniejący plikWYSOKA1. User zalogowany na swoje konto, posiada w Rozliczeniach rozliczony okres, brak dostępu do internetu.
2. Wejdź w Rozliczenia, zaznacz rozliczony okres, kliknij Wygeneruj i wyślij.
54
522018-03-23PrzetwarzaniaZestawienia - RozliczeniaNieczytelny komunikat o błędziePodczas nieudanej próby wysłania pliku JPK użytkownik dostaje komunikat, z jakiego powodu nie można wysłać pliku. Komunikat jest nieczytelny, dodatkowo odesłanie do logów nadal niewiele mówi zwykłemu użytkownikowiNISKA1. User zalogowany na swoje konto, posiada w Rozliczeniach rozliczony okres, brak dostępu do internetu.
2. Wejdź w Rozliczenia, zaznacz rozliczony okres, kliknij Wygeneruj i wyślij
55
532018-03-23PrzetwarzaniaZestawienia - Lista JPK - Wyślij JPK spoza aplikacjiNieczytelny komunikat o błędzie, błędny język komunikatuUżytkownik próbuje wczytać i wysłać plik JPK spoza aplikacji. Po wybraniu pliku .xml okazuje się, że jest on niepoprawny, a komunikat jest nieczytelny dla użytkownika, dodatkowo nie jest w języku polskim, a nagłówek komunikat owszemNISKA1. User zalogowany na swoje konto.
2. Wejdź w Zestawienia - Lista JPK.
3. Kliknij Wyślij JPK spoza aplikacji.
4. Wybierz nieporawny plik .xml.
56
542018-03-23Językowe/ literówkiZestawienia - rozliczeniaPowtórzone słowo w statusie wysyłki, brak spójności w używaniu/nieużywaniu kropekJeden z wyświetlonych statusów: "Weryfikacja semantyczna dokumentu dokumentu". Słowo "dokumentu" powtórzone dwukrotnie w dwóch miejscach (zaznaczone na screenie).

Wszystkie statusy wyświetlane w formie zdań, każde zaczyna się z wielkiej litery jednak tylko jedno zdanie posiada na końcu kropkę. Do ujednolicenia.
NISKA1. User zalogowany na swoje konto, posiada w Rozliczeniach rozliczony okres, brak dostępu do internetu.
2. Wejdź w Rozliczenia, zaznacz rozliczony okres, kliknij Wygeneruj i wyślij.
57
552018-03-23SystemowyZestawienia - RozliczeniaWysyłka pliku możliwa mimo wykrycia przez system błędów merytorycznych w plikuUżytkownik przedostatniego dnia miesiąca wygenerował swoją ostatnią fakturę jednak nieświadomie wybrał jako datę księgowania na fakturze ostatni dzień miesiąca. Następnie wiedząc, iż więcej faktur w miesiącu nie będzie miał chce wygenerować i wysłać JPK. Rozliczył okres i kliknął 'Wygeneruj i wyślij'. Podczas wysyłania pliku, pojawia się komunikat o wykrytych błędach merytorycznych. System wykrył błędy w wysyłanym dokumencie a mimo to dopuszcza możliwość wysyłki takiego pliku do urzęduWYSOKA1. User zalogowany na swoje konto, posiada w Rozliczeniach rozliczony okres, brak dostępu do internetu.
2. Wejdź w Rozliczenia, zaznacz rozliczony okres, kliknij Wygeneruj i wyślij.
58
562018-03-23SugestiaDokumenty - Wystaw fakturę/ Dokumenty - Nowy zakupUdoskonalenie - Faktura w innej walucie niż PLNAktualnie program pozwala na wystawienie faktury sprzedaży oraz dodanie faktury zakupu tylko w PLN. To, że jest to aplikacja dla polskich mikroprzedsiębiorstw nie oznacza, że nie mogą oni zawierać transakcji w obcej walucie
59
572018-03-23SugestiaDokumenty - Wystaw fakturę/ Dokumenty - Nowy zakupUdoskonalenie - Możliwość utworzenia innych typów fakturAktualnie brak możliwości wystawienia lub wprowadzenia różnych typów faktur, np. faktura zaliczkowa, faktura vat-marża czy faktura RR gdzie na fakturze RR występuje stawka VAT 7% a przy dodawaniu produktów i wyborze stawki nie ma takiej opcji do wyboru
60
582018-03-23SugestiaDokumenty - Wystaw fakturęUdoskonalenie - Możliwość usunięcia FVAktualnie w aplikacji istnieje możliwość usunięcia pozycji na fakturze jednak nie ma możliwości usunięcia faktury całkowicie, gdy np. użytkownik jeszcze nie przekazał faktury nabywcy i gdy nie rozliczył okresu, w którym ta faktura została wystawiona
61
592018-03-23SugestiaDokumenty - Wystaw fakturęUdoskonalenie - Dodatkowe pole gdy Nabywca różny od OdbiorcyAktualnie nie ma możliwości wprowadzenia Nabywcy i Odbiorcy osobno, jest tylko jedno pole do wypełnienia danych Kontrahenta. Zdarza się niejednokrotnie, że Nabywca różni się od Odbiorcy i w takim przypadku na fakturze znajdują się różne dane
62
602018-03-23SugestiaProfil - Twoje daneUzupełnienie danych użytkownika na fakturzeW Profilu do danych użytkownika można dodać logo firmy, które będzie widoczne na wystawionej fakturze, ale nie ma pól gdzie można uzupełnić dane kontaktowe typu e-mail czy numer telefonu, które wydają się być ważniejsze niż logo
63
612018-03-23SugestiaZestawienia - rozliczeniaWprowadzenie walidacji na rok podczas potwierdzania wysyłki pliku kwotą z PITAby potwierdzić wysyłkę pliku JPK jedną z opcji jest sprawdzenie danych osoby wysyłającej plik poprzez podanie danych z zeznania podatkowego. W aplikacji pojawia się okno, które należy uzupełnić danymi osoby podpisującej plik, dane te powinny być zgodne z danymi z zeznania podatkowego. W oknie znajduje się pole obowiązkowe 'Data urodzenia'. Aktualnie jest walidowane pod kątem dnia i miesiąca urodzenia jednak rok urodzenia można wpisać jakikolwiek. Zarówno 1700 jak i aktualny co jest niewłaściwe. Powinno być ograniczenie w każdą stronę. Osoba urodzona rok temu nie będzie miała złożonego zeznania podatkowego. Osoba z roku 1700 już się nie rozlicza
64
622018-03-23WalidacjiZestawienia - rozliczeniaMożliwość przesłania potwierdzenia kwotą z deklaracji VAT z błędnie uzupełnionymi danymiUżytkownik potwierdza wysyłkę pliku JPK poprzez podanie danych z zeznania podatkowego PIT. W aplikacji pojawia się okno, które należy uzupełnić danymi osoby podpisującej plik, dane te powinny być zgodne z danymi z zeznania podatkowego. Użytkownik rozliczał się jako osoba prywatna więc zaznacza checkbox. Podaje PESEL, pole z datą urodzenia wypełnia się automatycznie. Istnieje jednak możliwość ręcznej modyfikacji daty urodzenia i z taką niespójnością pomiędzy datą a nr PESEL przycisk 'Wyślij' jest aktywny i można kontynuować wysyłkę pliku JPKWYSOKA1. User zalogowany na swoje konto, posiada w Rozliczeniach rozliczony okres, brak dostępu do internetu.
2. Wejdź w Rozliczenia, zaznacz rozliczony okres, kliknij Wygeneruj i wyślij.
3. Jako metodę podpisu wybierz Kwota z deklaracji VAT.
4. Zaznacz checkbox Podpis numerem PESEL.
5. Uzupełnij nr PESEL i zmień wygenerowaną na podstawie numeru datę urodzenia na inną.
6. Kliknij aktywny przycisk Wyślij.
65
63
66
64
67
65
68
66
69
67
70
68
71
69
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
Loading...
 
 
 
DEFEKTY
 
 
Main menu