| A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | წამალდამოკიდებულების სამკურნალო სტაციონარების, სარეაბილიტაციო ცენტრების და მეთადონის კლინიკების საკონტაქტო ინფორმაცია | ||||||||||||||||||||||||||
2 | ორგანიზაცია | მკურნალობის ტიპი | მისამართი | მკურნალობაში ჩართვაზე პასუხისმგებელი | საკონტაქტო ინფორმაცია | ||||||||||||||||||||||
3 | კავშირი „იმედი“ | ტესტირება, კონსულტირება, სტერილური საინექციო მასალის გაცემა ნარკოტიკული საშუალებების მომხმარებლებისთვის, მათ შორის ქალებისთვის | ბათუმი, ზ. გორგილაძის ქ. #66 ბ.# 51 | ზორია წურწუმია | 595 275 154; (0422) 27 18 91 ; mira.sarvina@mail.ru | ||||||||||||||||||||||
4 | კლუბი სინერგია - ბათუმი | სხვადასხვა სახის ფსიქოსოციალური მომსახურება 12-დან 25 წლამდე მოზარდებისა და ახალგაზრდებისთვის, რომლებიც მოიხმარენ ფსიქოაქტიურ საშუალებებს, აღენიშნებათ ემოციური პრობლემები და ქცევითი სირთულეები. ცენტრი ასევე მოემსახურება მათი ოჯახის წევრებს. | ბათუმი, ზ. გორგილაძის ქ. #12, ბინა 3. | დავით ქათამაძე მაია ჯაში | 558449676; 599465952; 0422243674; clubsynergy.batumi@gmail.com | ||||||||||||||||||||||
5 | საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია; ბათუმის ფილიალი | ქალებისთვის სამართლებრივი დახმარება (უფასო იურიდიული კონსულტაცია და სასამართლო წარმომადგენლობა) | ბათუმი, გორგასალის #89 | 577 07 05 40; 27 66 68; GYLA@GYLA.GE http://nodiscrimination.gyla.ge | |||||||||||||||||||||||
6 | შპს ,,ბათუმის სამედიცინო ცენტრი" | სტაციონარული დეტოქსიკაცია და პირველადი რეაბილიტაცია | ბათუმი, კახაბერის ქ. #36 | (577) 48 11 69, (577) 48 11 64, (593) 11 07 19 batumihospital@gmail.com https://www.facebook.com/ბათუმის-სამედიცინო-ცენტრიBatumi-Medical-Center-257413155053332 | |||||||||||||||||||||||
7 | ურანტი | სუბოქსონით ჩანაცვლებითი თერაპიის პროგრამა | ბათუმი, ტბელ აბუსერიძის 4ა | ნატალია მოწყობილი | 577344064; uranti.geo@gmail.com www.uranti.ge | ||||||||||||||||||||||
8 | საზღვაო ჰოსპიტალი | სგგი-ს პროფილაქტიკა და მკურნალობა; აივ/შიდსზე პრე/პოსტ კონსულტირება და ტესტირება; გინეკოლოგის კონსულტაცია და ულტრაბგერითი გამოკვლევა; ჰეპატიტები ვაქციანაცია, დიაგნოსტიკა და მკურნალობა | ბათუმი; მელიქიშვილის ქ# 102ბ | 27 25 88; maritime.hospital@mh.com.ge http://mh.com.ge/nav/kontakti.html | |||||||||||||||||||||||
9 | საინფორმაციო სამედიცინო-ფსიქოლოგიური ცენტრი "თანადგომა" | ქალებისთვის ცხელი ხაზით და პირისპირ კონსულტირება, აივ/შიდსის, ვირუსული C ჰეპატიტის, სგგი, უსაფრთხო სქესობრივი ურთიერთობების შესახებ; ნებაყოფლობითი კონსულტირება და ტესტირება აივ/შიდსზე და C ჰეპატიტზე; საინფორმაციო/საგანმანათლებლო ბროშურების და კონდომების უფასო გავრცელება; ფსიქოლოგიური კონსულტირება ძალადობის და დისკრიმინაციის მსხვერპლთათვის გინეკოლოგის, თერაპევტის და ფსიქიატრის კონსულტაცია, გადამისამართება და სოციალური თანხლება სხვადასხვა სამედიცინო, სოციალური და იურიდიული დახმარების მისაღებად. | ბათუმი, 26 მაისის ქ. #33 | ნათია ხარატი | (995 222) 27 42 13; center@tanadgoma.ge www.tanadgoma.ge | ||||||||||||||||||||||
10 | ადამიანებით ვაჭრობის (ტრეფიკინგის) მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დაცვისა და დახმარების სახელმწიფო ფონდის თავშესაფარი | ძალადობის მსხვერპლი ქალებისთვის სგგი პროფილაქტიკა და მკურნალობა; გინეკოლოგის; ფსიქოლოგიური კონსულტირება/თერაპია; იურიდიული მომსახურება | ბათუმი | 577 93 10 06; 116 006; http://atipfund.gov.ge/ | |||||||||||||||||||||||
11 | შპს „ნარკოლოგიური ცენტრი“ | ჩანაცვლებითი თერაპია და ნარკოდამოკიდებულების მკურნალობის სხვა მეთოდები; ნარკომომხმარებლებისა და მათი პარტნიორების ინფორმირების, სწავლების და კონსულტირების ხელშეწყობა ჯანმრთელობის საკითხებზე;სტაციონარული მკურნალობა და პირველადი ამბულატორიული რეაბილიტაცია ნარკომანიით დაავადებულ პირთა სახელმწიფო პროგრამის ფარგლებში | ბათუმი, ნიკო ჯაყელის ქ #44 | 577 14 34 70; | |||||||||||||||||||||||
12 | შპს "ქ. ბათუმის ინფექციური პათოლოგიის, შიდსის და ტუბერკულოზის რეგიონალური ცენტრი" | ქალებისთვის ნებაყოფლობითი კონსულტირება და ტესტირება აივ/შიდსზე ვირუსული ჰეპატიტების ნებაყოფლობითი კონსულტირება და ტესტირება აივ/შიდსით პაციენტთა არვ თერაპია, მოვლა და მხარდაჭერა აივ/შიდსით პაციენტთა ვაქცინაცია (გრიპი, A და B ჰეპატიტი) ვირუსული B და C ჰეპატიტის მკურნალობა | ბათუმი, შიდსის ცენტრი: ქათამაძის ქ #11 (ბარცხანის დასახლება); ტუბერკულოზის საავადმყოფო: თაბუკაშვილის ქ#17 (გოროდოკის დასახლება) | შიდსის ცენტრი-25 23 31; ტუბერკულიოზის საავადმყოფო-25 23 41; | |||||||||||||||||||||||
13 | დემოკრატიის ინსტიტუტი | ქალებისთვის სამართლებრივი დახმარება (უფასო იურიდიული კონსულტაცია და სასამართლო წარმომადგენლობა) | ბათუმი, ჭავჭავაძის ქ. #107 | 27 57 44; | |||||||||||||||||||||||
14 | გ და გ პლიუსი | სუბოქსონით ჩანაცვლების პროგრამა | ბათუმი | ლია ჯინჭარაძე | 577143470 | ||||||||||||||||||||||
15 | კარიტასი | რეზიდენტული რეაბილიტაცია ალკოჰოლზე დამოკიდებული პირებისთვის | ბათუმი | და ლორედანა მონეტი | 591 223 416 | ||||||||||||||||||||||
16 | ააიპ "იდენტობა" - ბათუმი | ლგბტქი ადამიანების ტესტირება აივზე, სიფილისზე, B ჰეპატიტზე, ლუბრიკანტების და კონდომების გაცემა, ფსიქოთერაპია (მათ შორის ფსიქოაქტიურ ნივთერებებზე დამოკიდებული თემის წევრებისთვის). | ბათუმი, რუსთაველის ქ. #21 | მარიამ ქაჯაია | 557 68 59 69 | ||||||||||||||||||||||
17 | ააიპ "იმედი" | ნარკოტიკზე დამოკიდებული პირების, ასევე კომერციული სექსმუშაკი ქალების ტესტირება აივ-ზე, B, C ჰეპატიტზე, სიფილისზე, ნებაყოფლობითი კონსულტირება (ტესტის წინ და შემდეგ), აივ დადებითი პირების სახელმწიფო პროგრამაში ჩართვის ხელშეწყობა, შპრიცების, ნემსების, ლუბრიკანტების, კონდომების მიწოდება, აივზ-ზე და ჰეპატიტებზე, ზიანის შემცირების სერვისზე საგანმანათლებლო მასალების და ინფრომაციის მიწოდება. | ბათუმი, გორგილაძის ქ. # 66 | მირანდა ჟღენტი | 593390508 | ||||||||||||||||||||||
18 | შპს „ნიშატი“ | ალკოჰოლიზმისა და ნარკომანიის ამბულატორიული მკურნალობა | თბილისი 0186, პ.ქავთარაძის 40, მე-4 სართ. | ზაზა ჩიქოვანი ნანა კახიანი ნესტან სიჭინავა | 597365545; 579186060; 599557663; 599714364; 2180864; 579186060; nishati@top.ge https://www.facebook.com/profile.php?id=100012243558537 | ||||||||||||||||||||||
19 | ა(ა)იპ "ახალი ვექტორი" | ტესტირება, კონსულტირება, სტერილური საინექციო მასალის გაცემა | თბილისი, მარგიანის #1 | ლაშა აბესაძე | 555 101 994; 2 23 28 93; newvector444@yahoo.com https://www.facebook.com/newvector4/ | ||||||||||||||||||||||
20 | ააიპ საქველმოქმედო ფონდი "თიინ ჩელენჯ ჯორჯია" | ნარკოტიკზე და ალკოჰოლზე დამოკიდებულების მკურნალობა და რეაბილიტაცია | თბილისი, ავჭალა 2, ჯავახეთის ქ. 3 | (557) 522 689, (555) 148 695, (555) 55 27 68 tcgfamilia@gmail.com https://www.tcgeorgia.ge | |||||||||||||||||||||||
21 | შპს "მრჩეველი" | C ჰეპატიტის დიაგნოსტიკა და მკურნალობა | თბილისი, ალ. ყაზბეგის გამზ. # 9 | 2931000; info@mrcheveli.com www.mrcheveli.com | |||||||||||||||||||||||
22 | წამების მსხვერპლთა ფსიქოსოციალური და სამედიცინო რეაბილიტაციის ცენტრი (GCRT) | სექსუალური ძალადობის მსხვერპლი ქალებისთვის ფსიქოლოგიური და სამედიცინო დახმარება | თბილისი, ანჯაფარიძის ქ. #9 | 2 22 0689; 2 29 39 12; gcrt@gol.ge https://www.facebook.com/GCRT-194857340569501 | |||||||||||||||||||||||
23 | შპს "აკად. ნ. ყიფშიძის სახ. ცენტრალური საუნივერსიტეტო კლინიკა" | C ჰეპატიტის დიაგნოსტიკა და მკურნალობა | თბილისი, ვაჟა–ფშაველას #29 | 2244033; office@respublikuri.ge www.respublikuri.ge | |||||||||||||||||||||||
24 | შპს სამედიცინო ცენტრი "ციტო" | C ჰეპატიტის დიაგნოსტიკა და მკურნალობა | თბილისი, ზ.ფალიაშვილის ქ. #40 | 2290673; info@cito.ge www.cito.ge | |||||||||||||||||||||||
25 | ძალადობისგან დაცვის ეროვნული ქსელი | ორგანიზაცია დახმარებას უწევს ოჯახში ძალადობის და ქალთა მიმართ ძალადობის შედეგად დაზარალებულ პირებს. ფსიქოლოგიური კონსულტირება/თერაპია, თავშესაფარი იურიდიული მომსახურება | თბილისი, ზურაბ ჭავჭავაძის #9 (ყოფილი შეროზიას ქუჩა), | 2 950679; 2 726717; antiviolence@avng.ge http://avng.ge/ | |||||||||||||||||||||||
26 | შპს "ჯონი ჭანტურიას სახელობის სამედიცინო ცენტრი" | ნარკოტიკზე და ალკოჰოლზე დამოკიდებულების მკურნალობა და რეაბილიტაცია | თბილისი, თ. ერისთავის ქ. #3 | (599) 26 27 99 032 272 92 58 | |||||||||||||||||||||||
27 | შპს გ და გ+ | ნარკოტიკზე და ალკოჰოლზე დამოკიდებულების მკურნალობა და რეაბილიტაცია | თბილისი, ისანი-სამგორის რაიონი, ვაზისუბნის დასახლება, კორპ. #5, ქობულეთი, ყვარელი | g&g@gmail.com kadagishviligiorgi@gmail.com | |||||||||||||||||||||||
28 | ა(ა)იპ "ახალი გზა" | ტესტირება, კონსულტირება, სტერილური საინექციო მასალის გაცემა | თბილისი, კოსტავას ქ. #46/50 | დალი უშარიძე | 599 102 876; 2 91 17 01;; daliusharidze@gmail.com https://www.facebook.com/%E1%83%90%E1%83%AE%E1%83%90%E1%83%9A%E1%83%98-%E1%83%92%E1%83%96%E1%83%90-503189209790676/ | ||||||||||||||||||||||
29 | შპს "ნიუ ჰოსპიტალს" | C ჰეპატიტის დიაგნოსტიკა და მკურნალობა | თბილისი, კრწანისის ქ. #12 | 2190190; office@newhospitals.ge www.newhospitals.ge | |||||||||||||||||||||||
30 | შპს ჰეპატოლოგიური კლინიკა "ჰეპა" | C ჰეპატიტის დიაგნოსტიკა და მკურნალობა | თბილისი, ლუბლიანას #18/20 | 2431111; info@hepaclinic.com www.hepaclinic.com | |||||||||||||||||||||||
31 | შპს "ვერტე" | ნარკოტიკზე და ალკოჰოლზე დამოკიდებულების მკურნალობა | თბილისი, მირზა გელოვანის ქ. #25 | 251 49 03, (571) 773 749 | |||||||||||||||||||||||
32 | ნარკოლოგიური კლინიკა "ნეოგენი" | წამალდამოკიდებულების, ალკოჰოლზე დამოკიდებულების და აზარტომანიის მკურნალობა: დეტოქსიკაცია, რეაბილიტაცია; სტაციონარული და ამბულატორული მკურნალობის მეთოდებით. | თბილისი, მუხიანი, გობრონიძის ქ. #27 | დავით ვადაჭკორია - კლინიკური დირექტორი | 598421064; 2430054; neogeni2015@yahoo.com neogeni.ge | ||||||||||||||||||||||
33 | შპს "ავერსის კლინიკა" | C ჰეპატიტის დიაგნოსტიკა და მკურნალობა | თბილისი, ნავთლუღის ქ. #6/2 | 2500700; info.clinic@aversi.ge aversiclinic.ge | |||||||||||||||||||||||
34 | შპს "ნეოლაბი" | C ჰეპატიტის დიაგნოსტიკა და მკურნალობა | თბილისი, ტაშკენტის ქ. #47 | 2392803; neolabgeo@gmail.com www.neolab.ge | |||||||||||||||||||||||
35 | საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია | სამართლებრივი დახმარება (უფასო იურიდიული კონსულტაცია და სასამართლო წარმომადგენლობა) | თბილისი, უზნაძის ქ. #101 | (995 32) 299 50 76; GYLA@GYLA.GE https://www.gyla.ge | |||||||||||||||||||||||
36 | შპს "დავით აბულაძის ქართულ-იტალიური კლინიკა" | C ჰეპატიტის დიაგნოსტიკა და მკურნალობა | თბილისი, ფალიაშვილის #39ა | 2402727; dac@abuladze.ge | |||||||||||||||||||||||
37 | ნარკოლოგიური კლინიკა "ლიბერტასი" | ალკოჰოლსა და ნარკოტიკულ ნივთიერებებზე დამოკიდებულების სამკურნალო ცენტრი | თბილისი, ვაჟა ფშაველას 83/11 | თათა ასათიანი | 032 205 19 59 info@libertasi.ge libertas.ge | ||||||||||||||||||||||
38 | შპს „ფსიქიკური ჯანმრთელობის და ნარკომანიის პრევენციის ცენტრი“-ს ფსიქო-სოციალური რეაბილიტაციის ცენტრი | ფსიქოაქტიური ნივთიერებების მომხმარებელთა ფსიქოლოგიური და სოციალური რეაბილიტაცია: ფსიქოლოგიური დახმარება, სამედიცინო და სოციალური დახმარება, სულიერი დახმარება, სპორტულ-გამაჯანსაღებელი მუშაობა. | თბილისი, ქავთარაძის 21ა/II ჩიხი | სოფიკო მოსია | 558959566; 230 10 53; sopomosia33@gmail.com http://www.mhpa.ge | ||||||||||||||||||||||
39 | შპს "მაღალი სამედიცინო ტექნოლოგიების ცენტრი, საუნივერსიტეტო კლინიკა" | C ჰეპატიტის დიაგნოსტიკა და მკურნალობა | თბილისი, წინანდლის ქ. #9 | 205 05 00; | |||||||||||||||||||||||
40 | დამოკიდებულების სამედიცინო მართვის ცენტრი | ჩანაცვლებითი თერაპია (სუბოქსონი) | თბილისი, ხეთაგუროვის ქ. #26 | ზვიად ლასარეიშვილი - დირექტორი მურმან გელენავა | 599 32 20 70; 032 2 24 47 74; zviad.lasareishvili.@ammc.ge; http://www.dependencefreelife.ge/ | ||||||||||||||||||||||
41 | შპს "დამოკიდებულების სამედიცინო მართვის ცენტრი" | C ჰეპატიტის დიაგნოსტიკა და მკურნალობა | თბილისი, ხეთაგუროვის ქ. #26 | 2244774; amnc@dependencefreelife.ge www.dependencefreelife.ge | |||||||||||||||||||||||
42 | ურანტი | სუბოქსონით ჩანაცვლებითი თერაპიის პროგრამა და დეტოქსი | თბილისი,ნუცუბიძის მე-5 პლატო,მე-2 კორპუსი | ზაზა შენგელია | 595151533; uranti.geo@gmail.com www.uranti.ge | ||||||||||||||||||||||
43 | შპს "წინამძღვრიშვილის სახელობის კარდიოლოგიის ცენტრი (გერმანულ-ქართული კლინიკა)" | ნარკოტიკზე და ალკოჰოლზე დამოკიდებულების მკურნალობა და რეაბილიტაცია | თბილისი. გუდამაყრის შესახვ. 2 | (599) 55 51 91, (597) 55 51 91, (599) 98 59 69 | |||||||||||||||||||||||
44 | სს. ინფექციური პათოლოგიის, შიდსისა და კლინიკური იმუნოლოგიის სამეცნიერო– პრაქტიკული ცენტრი | C ჰეპატიტის დიაგნოსტიკა და მკურნალობა | თბილისი.ალ.ყაზბეგის #16 | 2395729; aids@aidscenter.ge www.aidscenter.ge | |||||||||||||||||||||||
45 | კლუბი სინერგია - თბილისი | სხვადასხვა სახის ფსიქოსოციალური მომსახურება 12-25 წლამდე მოზარდებისა და ახალგაზრდებისთვის, რომლებიც მოიხმარენ ფსიქოაქტიურ საშუალებებს, აღენიშნებათ ემოციური პრობლემები და ქცევითი სირთულეები. ცენტრი ასევე მოემსახურება მათი ოჯახის წევრებს. | თბილისი, ზ.ფალიაშვილის ქ. 96, ბინა 2. | ლიკა ქუთელია; მარიამ რაზმაძე | 568642213; 598150356; 599807021; clubsynergy.tbilisi@gmail.com | ||||||||||||||||||||||
46 | ურანტი | სუბოქსონით ჩანაცვლებითი თერაპიის პროგრამა | თბილისი, ფხოვის ქ.#3 | ქეთევან სიხარულიძე | 593212558; uranti.geo@gmail.com www.uranti.ge | ||||||||||||||||||||||
47 | გამოსავალი - სარეაბილიტაციო ცენტრი | ნარკოტიკსა და ალკოჰოლზე დამოკიდებულთა კონსულტაცია-რეაბილიტაცია | თბილისი, ბაქრაძის #9 | რევაზ ღოღობერიძე, ნუგზარ ძიძიგური ბაკო მაღულარია | 596 03 60 60; 577 40 12 09; 599 16 28 60; 0322 19-60-90 hello@gamosavali.ge http://gamosavali.ge/ | ||||||||||||||||||||||
48 | ა(ა)იპ კამარა | ფსიქოთერაპიული მომსახურეობა | თბილისი, სოლოლაკი, ოქროყანის 17 | მაგდა გოგუაძე (მენეჯერი) | 599 40 70 01; 2 98 21 95; kamara.geo@gmail.com https://www.facebook.com/pg/%E1%83%99%E1%83%90%E1%83%9B%E1%83%90%E1%83%A0%E1%83%90-Kamara-150096191753287/about/?ref=page_internal | ||||||||||||||||||||||
49 | მანდალა-ზიანის შემცირება | ნარკოტიკებსა და მათ მოხმარებასთან დაკავშირებული ინფორმაციის გავრცელება; ნარკოტიკული საშუალებების შემადგენლობის დამდგენი რეაგენტ-ტესტების გავრცელება; თანასწორ განმანათლებლების მიერ მუსიკალურ ღონისძიებებზე ზედოზირება/ინტოქსიკაციის მართვის შესახებ ტრენინგის ჩატარება | თბილისი, სატივის ქუჩა #10 | თემურ ხატიაშვილი მარიამ უბილავა გიორგი ხარჩილავა | 557 100 718; 598 450 806; 557 640 789; dancewithmandala@gmail.com www.facebook.com/dancewithmandala/ | ||||||||||||||||||||||
50 | შპს „საოჯახო მედიცინის ეროვნული სასწავლო ცენტრი" | C ჰეპატიტის დიაგნოსტიკა და მკურნალობა | თბილისი, მ. წინამძღვრიშვილის ქ. #57 | 2959996; nfmtc@nilc.org.ge | |||||||||||||||||||||||
51 | საფარი | ქალებისთვის იურიდიული და ფსიქოლოგიური დახმარება ძალადობის მსხვერპლი ქალებისთვის | თბილისი, ქანთარიას ქ. #11ა, ადამიანის უფლებების სახლი (გაგარინის მოედანთან) | 0322 30 76 03; unionsapari@gmail.com https://sapari.ge | |||||||||||||||||||||||
52 | ა(ა)იპ ზურაბ დანელიას სახელობის კავშირი "თანადგომა" | ტესტირება, კონსულტირება, სტერილური საინექციო მასალის გაცემა | თბილისი, ალ.მაჭავარიანის ქუჩა №5 ქ. სოხუმი, ეშბას ქ.#164 გულიას ქ. 8 | მაია ბარათაშვილი | 599 457 454; mbaratashvili@uniontanadgoma.org.ge | ||||||||||||||||||||||
53 | ქალთა ჯანმრთელობის ცენტრი „ჰერა“ | ქალებისთვის ძუძუს კიბოს და საშვილოსნოს ყელის კიბოს უფასო სკრინინგი; C ჰეპატიტის მკურნალობა; ნარკომომხმარებლების და მათი პარტნიორების პრეზერვატივებით უზრუნველყოფა | თბილისი, გამსახურდიას გამზ IIკვ შენობა 9 ბ 2 | 2 14 28 51; centerhera@gmail.com https://www.facebook.com/heracenter | |||||||||||||||||||||||
54 | ა(ა)იპ "ჰეპა პლიუსი" | ტესტირება, კონსულტირება, სტერილური საინექციო მასალის გაცემა | თბილისი, ჩუბინაშვილის ქ.#75 | მანანა სოლოღაშვილი | 599 27 10 51; 2 96 48 78; mananasolog@yahoo.com https://www.facebook.com/HepaPlusOfficial/ | ||||||||||||||||||||||
55 | ა(ა)იპ "საერთაშორისო ორგანიზაცია ქალებისთვის"აკესო" | ტესტირება, კონსულტირება, სტერილური საინექციო მასალის გაცემა | თბილისი, ვაჟა ფშაველას მე-4 კვარტალი, მე-19 კ. ბ 33. | ეკატერინე გარდაფხაძე | 555-384-545; aceso.eka@gmail.com https://www.facebook.com/Aceso-%E1%83%90%E1%83%99%E1%83%94%E1%83%A1%E1%83%9D-206910033362575/ | ||||||||||||||||||||||
56 | სარეაბილიტაციო ცენტრი - თანადგომა | ამბულატორიული რეაბილიტაცია | თბილისი, ქუთაისის ქ. #18 | ვაჟა კასრელიშვილი | https://www.facebook.com/TanadgomaTherapy/ 599 98 63 68 | ||||||||||||||||||||||
57 | ააიპ "თანასწორობის მოძრაობა" | ლგბტქი ადამიანების ტესტირება აივზე, სიფილისზე, B და C ჰეპატიტზე, ლუბრიკანტების და კონდომების გაცემა, ფსიქოთერაპია, პრე და პოსტ - ექსპოზიციური პროფილაქტიკა Prep, Pep (მათ შორის ფსიქოაქტიურ ნივთერებებზე დამოკიდებული თემის წევრებისთვის), შემთხვევის მართვა, იურიდიული დახმარება. | თბილისი, უშანგი ჩხეიძის ქ. #19 | info@equality.ge 0322 47 97 48 | |||||||||||||||||||||||
58 | რეალური ხალხი რეალური ხედვა | თვითდახმარების ჯგუფები აივ დადებითი პირებისთვის, მათ შორის ნარკოტიკებზე და ალკოჰოლზე დამოკიდებული პირებისთვის. | თბილისი, დიდგორის რაონი, კოჯორი | ლაშა თვალიაშვილი | 555 255580 | ||||||||||||||||||||||
59 | ააიპ "ადიქციის კვლევისა და კონსულტაციის ცენტრი" | ნარკოდამოკიდებული, ალკოჰოლზე დამოკიდებული პირებისთვის და მათი ოჯახის წევრებისთვის ინდივიდუალური და ჯგუფური ფსიქოთერაპია | თბილისი, მგალობლიშვილის #3 | მარინა კაჭარავა | 593382955 | ||||||||||||||||||||||
60 | შპს "ცენტრი კოგნიტა" | ნიკოტინზე, ასევე კანაფზე დამოკიდებულების დაძლევის ჯგუფური ფსიქოთერაპიის პროგრამა. | თბილისი, გივი კარტოზიას #8 | ნინო ბექაია | 593 228 168 | ||||||||||||||||||||||
61 | ჰუმანიტარულ - სოციალური ფონდი - თიინ ჩელენჯ ჯორჯია | ნარკოდამოკიდებული და ალკოჰოლზე დამოკიდებული ადამიანების ფსიქოსოციალური რეაბილიტაცია | თბილისი, ჯავახეთის ქ. 3, ავჭალა 2-ის დასახლება, გლდანი | ლევან მაზმიაშვილი | 597000515 tcgfamilia@gmail.com | ||||||||||||||||||||||
62 | ააიპ ''გამოღვიძება 2024'' | დამოკიდებული პირებისთვსთვის, რეაბილიტაცია-რესოციალიზაციისთვის აუცილებელი სერვისების ხელმისაწვდომობაზე ზრუნვა, ცნობიერების დონის ამაღლება, ადიქციის სფეროში მოღვაწე სუბიექტ-ობიექტების კვალიფიკაციის ამაღლება /განათლებაზე ზრუნვა; | თბილისი, ვორონინის 10 | მარიამ ხარაიშვილი | 599889991; info@awakening.ge; awakening.ge | ||||||||||||||||||||||
63 | შპს ''რეჰაბი 2023'' - სარეაბილიტაციო ცენტრი ''ნება'' | ადიქციასთან ბრძოლის პროგრამები (სტაციონარული / ამბულატორიული) ფსიქო-სოციალური დახმარება, ნებისმიერ ნივთიერებასა თუ ქცევაზე დამოკიდებულთა რეაბილიტაცია, აღდგენა, რეინტეგრაცია | ქ. თბილისი, მ. თამარაშვილის 7 - ამბულატორია/ ტაბახმელა- სტაციონარი) | თამაზ ტუღუში | 511147717; nebarehab@gmail.com, 511191161, nebarehab.ge | ||||||||||||||||||||||
64 | შპს "რუსთავის მედიცინის სახლი - N1 სამკურნალო დიაგნოსტიკური ცენტრი" | C ჰეპატიტის დიაგნოსტიკა და მკურნალობა | რუსთავი, გ.ოდიშარიას ქ. #19 | 254003; | |||||||||||||||||||||||
65 | ა(ა)იპ "ახალი ვექტორი" - რუსთავი | ტესტირება, კონსულტირება, სტერილური საინექციო მასალის გაცემა | რუსთავი, კოსტავას ქ.8, ბ.#2 | ლაშა აბესაძე | 595 93 09 59; 03 41 25 73 27; abesadze-1973@mail.ru | ||||||||||||||||||||||
66 | საქართველოს ადიქტოლოგიის სამედიცინო კორპორაცია | სუბოქსონით ჩანაცვლებითი თერაპიის პროგრამა | გორი, მშვიდობის გამზირი 1ა | გელა ნადირაძე | 577344317; nfo@gamc.ge www.gamc.ge | ||||||||||||||||||||||
67 | ა(ა)იპ "ნაბიჯი მომავლისკენ" | ტესტირება, კონსულტირება, სტერილური საინექციო მასალის გაცემა | გორი, ბესიკის ქუჩა #3/6 | ქეთევან ბიძინაშვილი | 599 370 255; 0370 27 01 72; nabiji02@gmail.com https://www.facebook.com/Union-Step-To-The-Future-201478843203808/ | ||||||||||||||||||||||
68 | შპს ,,კადუცეი“ | სტაციონარული დეტოქსიკაცია და პირველადი რეაბილიტაცია | ქუთაისი, ჩხობაძის ქ. #20, ნაკვეთი N1 | 555330139 vip.ketevani@mail.ru | |||||||||||||||||||||||
69 | შიდსით დაავადებულთა დახმარების ფონდი, ქუთაისის ფილიალი | ქალების და მათი პარტნიორების პრეზერვატივებით უზრუნველყოფა; ფსიქოლოგიური კონსულტაცია; პირისპირ და სატელეფონო კონსულტაცია აივ შიდსთან დაკავშირებულ საკითხებზე ; ჯანმრთელობაზე ზრუნვის ხელშეწყობა (ტკივილგამაყუჩებელი საშუალებები, მიმართვა უფასო სამედიცინო გამოკვლევებზე, ბინაზე პალიატიური ზრუნვა და სხვა); ფსიქოლოგიური კონსულტირება აივ დადებითი ადამიანებისა და მათი ოჯახის წევრებისათვის; | ქუთაისი, მელიქიშვილის ქ. 4/23 | 0431 29 25 38; | |||||||||||||||||||||||
70 | ფსიქიკური ჯანმრთელობისა და ნარკომანიის პრევენციის ცნეტრის ქუთაისის მეთადონის ჩანაცვლებითი თერაპიის #6 განყოფილება | მეთადონით ჩანაცვლებითი თერაპია (უფასოა მხოლოდ იავ ინფიცირებულებისთვის და სოციალურად დაუცველებისთვის). სოციალური მუშაკის მომსახურება: კონსულტირება, ინდივიდუალური საჭიროებების შეფასება, ოჯახთან მუშაობა, დასაქმების ხელშეწყობა; ფსიქოლოგის მომსახურება; | ქუთაისი, ბარათაშვილის ქ. 101 | 0431 21 46 88; | |||||||||||||||||||||||
71 | წამების მსხვერპლთა ფსიქო-სოციალური რეაბილიტაციის ცენტრი, ქუთაისის ფილიალი (GCRT) | სექსუალური ძალადობის მსხვერპლი ქალებისთვის ფსიქოლოგიური და სამედიცინო დახმარება | ქუთაისი, გოგებაშვილის ქ. 12 | 043124 41 56; gcrt@gol.ge https://www.facebook.com/GCRT-194857340569501 | |||||||||||||||||||||||
72 | შპს "ქუთაისის ფსიქიკური ჯანმრთელობის ცენტრი" | ქალებისთვის ფსიქიატრის კონსულტაცია (სასწრაფო გადაუდებელ შემთხვევაში); ფსიქოლოგის კონსულტაცია (სასწრაფო გადაუდებელ შემთხვევაში) | ქუთაისი, ჩხობაძის ქ. 20 | 0431 24 65 01; | |||||||||||||||||||||||
73 | ა(ა)იპ "ახალი გზა" - ქუთაისი | ტესტირება, კონსულტირება, სტერილური საინექციო მასალის გაცემა | ქუთაისი, პუშკინის ქ. #10 | ზაზა ქარჩხაძე | 595 616 115; 04 31 25 13 71; karchkhadzezaza@mail.ru | ||||||||||||||||||||||
74 | საინფორმაციო სამედიცინო-ფსიქოლოგიური ცენტრი "თანადგომა" | ქალებისთვის ცხელი ხაზით და პირისპირ კონსულტირება, აივ/შიდსის, ვირუსული C ჰეპატიტის, სგგი, უსაფრთხო სქესობრივი ურთიერთობების შესახებ; ნებაყოფლობითი კონსულტირება და ტესტირება აივ/შიდსზე და C ჰეპატიტზე; საინფორმაციო/საგანმანათლებლო ბროშურების და კონდომების უფასო გავრცელება; ფსიქოლოგიური კონსულტირება ძალადობის და დისკრიმინაციის მსხვერპლთათვის გინეკოლოგის, თერაპევტის და ფსიქიატრის კონსულტაცია, გადამისამართება და სოციალური თანხლება სხვადასხვა სამედიცინო, სოციალური და იურიდიული დახმარების მისაღებად. | ქუთაისი, პ. ოცხელის ქ. #2 | 0 431 26 50 26; center@tanadgoma.ge www.tanadgoma.ge | |||||||||||||||||||||||
75 | შპს კანისა და ვენ - სნეულებათა რეგიონალური დისპანსერი | ქალებისთვის ექიმის კონსულტაცია; ტესტირება აივ-შიდსზე; სქესობრივი გზით გადამდები ინფექციების ტესიტრება; კლინიკური, ვირუსოლოგიური, იმუნოლოგიური, ბაქტერიოლოგიური და სხვ. გამოკვლევები; | ქუთაისი, ოცხელის ქ. 2 | 0431 26 31 08; georcdv@gmail.com https://www.facebook.com/pg/dispanseri/about/?ref=page_internal | |||||||||||||||||||||||
76 | ახალი გზა | ქალებისთვის ტესტირება და კონსულტირება | ქუთაისი, პუშკინის ქ. 10 | 0431 25 13 71; | |||||||||||||||||||||||
77 | ქალთა ჯანმრთელობის ცენტრი „ჰერა“ | ქალებისთვის ძუძუს კიბოს და საშვილოსნოს ყელის კიბოს უფასო სკრინინგი; C ჰეპატიტის მკურნალობა; ნარკომომხმარებლების და მათი პარტნიორების პრეზერვატივებით უზრუნველყოფა | ქუთაისი, ს. მესხის 67 | 0431 23 64 64; 0431 26 24 20; centerhera@gmail.com https://www.facebook.com/heracenter | |||||||||||||||||||||||
78 | შპს მულტიპროფილური ჰოსპიტალი | ქალებისთვის ნებაყოფლობითი კონსულტირება და ტესტირება აივ/შიდსზე; ვირუსული ჰეპატიტების ნებაყოფლობითი კონსულტირება და ტესტირება; აივ/შიდსით პაციენტთა არვ თერაპია, მოვლა და მხარდაჭერა; • C ჰეპატიტის მკურნალობა (მხოლოდ აივ-დადებითი პაციენტებისთვის) | ქუთაისი, ფოთის ქ. 40 | 568 69 88 88; 0431 24 39 09; hospitali.medicalcity@gmail.com https://www.facebook.com/hospitalmedicalcity | |||||||||||||||||||||||
79 | შპს ,,კადუცეი“ | სტაციონარული დეტოქსიკაცია და პირველადი რეაბილიტაცია | ქუთაისი, ჩხობაძის ქ. #20, ნაკვეთი N1 | 555330139 vip.ketevani@mail.ru | |||||||||||||||||||||||
80 | ქუთაისის ტუბერკულოზისა და ინფექციური პათოლოგიების ცენტრი | ქალებისთვის ექიმი ფტიზიატრის კონსულტაცია; გულ-მკერდის რენტგენოგრაფია; ნახველის კლინიკური და ბაქტერიოლოგიური ანალიზი; ტუბერკულოზის მკურნალობა | ქუთაისი, ჩხობაძის ქ. #20 | 0431 27 04 21; | |||||||||||||||||||||||
81 | ასოციაცია ჰერა XXI | ქალებისთვის რეპროდუქტოლოგის კონსულტაცია; კონდომების, კონტრაცეპცივების გაცემა ( აბები, სპირალი) | ქუთაისი, ჯავახიშვილია ქ.#11 | 2 14 28 53; https://hera-youth.ge/%E1%83%A9%E1%83%95%E1%83%94%E1%83%9C-%E1%83%A8%E1%83%94%E1%83%A1%E1%83%90%E1%83%AE%E1%83%94%E1%83%91/ | |||||||||||||||||||||||
82 | საქართველოს ადიქტოლოგიის სამედიცინო კორპორაცია | სუბოქსონით ჩანაცვლებითი თერაპიის პროგრამა | ქუთაისი,გრ.ხანცთელის #19 | ალექსანდრე აბულაძე | 599299407; info@gamc.ge www.gamc.ge | ||||||||||||||||||||||
83 | საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია | სამართლებრივი დახმარება (უფასო იურიდიული კონსულტაცია და სასამართლო წარმომადგენლობა) | ქუთაისი, კოსტავას ქ. #11 | 0431 24 11 92; GYLA@GYLA.GE https://www.gyla.ge | |||||||||||||||||||||||
84 | ააიპ "იდენტობა" - ქუთაისი | ლგბტქი ადამიანების ტესტირება აივზე, სიფილისზე, B ჰეპატიტზე, ლუბრიკანტების და კონდომების გაცემა, ფსიქოთერაპია (მათ შორის ფსიქოაქტიურ ნივთერებებზე დამოკიდებული თემის წევრებისთვის). | ქუთაისი, თამარ მეფის #98 | მირანდა გორდეზიანი | 577 10 28 47 | ||||||||||||||||||||||
85 | ააიპ "რუბიკონი" | ნარკოდამოკიდებულ პირთათვის და ჩანაცვლებითი თერაპიის პაციენტების სწავლების და დასაქმების ხელშწყობა, სოციალური საწარმოს სახით. | ქუთაისი საღარაძის ქ. #4 | ზაზა ქარჩხაძე | 597400705 | ||||||||||||||||||||||
86 | ა(ა)იპ ახალგაზრდა ფსიქოლოგთა და ექიმთა ასოციაცია "ქსენონი" | ტესტირება, კონსულტირება, სტერილური საინექციო მასალის გაცემა, C ჰეპატიტის დიაგნოსტიკა და მკურნალობა | ზუგდიდი, პეტრე უბერის ქ. #1 | ნინო ჯანაშია | 599 719 757; 0415 25 40 10; associationxenon@gmail.com ninojanashia@yahoo.com https://www.facebook.com/Xenon2004/ | ||||||||||||||||||||||
87 | რუხის ფსიქიკური ჯანმრთელობისა და ნარკომანიის ცენტრი | მეთადონით ჩანაცვლებითი თერაპია | რუხის მრავალპროფილური საუნივერსიტეტო საავადმყოფო | შორენა კუპრაშვილი | 551000335 | ||||||||||||||||||||||
88 | ა(ა)იპ "ნაბიჯი მომავლისკენ" - თელავი | ტესტირება, კონსულტირება, სტერილური საინექციო მასალის გაცემა | თელავი, ნინოშვილის ქუჩა №39 | კახი გემაზაშვილი | 593 399 317; 0350 23 24 87; telavi_info@mail.ru | ||||||||||||||||||||||
89 | ა(ა)იპ "ფენიქსი-2009" | ტესტირება, კონსულტირება, სტერილური საინექციო მასალის გაცემა | ოზურგეთი, 26 მაისის ქ.#11 | ოთარ ჯიჯიეშვილი | 599 11 64 01; 07 90 55 87 00. otari.jijieshvili@mail.ru | ||||||||||||||||||||||
90 | ა(ა)იპ "ახალი გზა" - სამტრედია | ტესტირება, კონსულტირება, სტერილური საინექციო მასალის გაცემა | სამტრედია, ჭავჭავაძის ქ. #52 | ნანა კოხრეიძე | 558 278 683; 0411 22 90 45; nkokhreidze@newway.ge | ||||||||||||||||||||||
91 | საინფორმაციო სამედიცინო-ფსიქოლოგიური ცენტრი "თანადგომა" | ფსიქოსოციალური რეაბილიტაცია | ყვარლის მუნიციპალიტეტი, სოფელი გრემი | ვაჟა კასრელიშვილი | 599986368; 2236091; 2251819; 2352132; kasrelishvili@tanadgoma.ge http://new.tanadgomaweb.ge/ | ||||||||||||||||||||||
92 | შპს ბ.ნანეიშვილის სახელობის ფსიქიკური ჯანმრთელობის ეროვნული ცენტრი | ალკოჰოლის მიღებით გამოწვეული ფსიქიკური და ქცევითი აშლილობების სტაციონარული მომსახურება; სტაციონარული დეტოქსიკაცია და პირველადი რეაბილიტაცია ოპიოიდების, სტიმულატორების და სხვა ფსიქოაქტიური ნივთიერებების მოხმარებით გამოწვეული ფსიქიკური და ქცევითი აშლილობების დროს | ხონი, სოფელი ქვიტირი | უშანგი ბენიძე თენგიზ ფანცულაია | 598 518066; 595 903508; info.ncmh@gmail.com www.ncmh.ge | ||||||||||||||||||||||
93 | შპს ,,აკად. ბ. ნანეიშვილის სახ. ფსიქიკური ჯანმრთელობის ეროვნული ცენტრი“ | სტაციონარული დეტოქსიკაცია და პირველადი რეაბილიტაცია, ფსიქიაქტრიული მომსახურება | ხონი, სოფ. ქვიტირი | 595 903528 gochabakuradze@inbox.ru | |||||||||||||||||||||||
94 | შპს მარნეულის სამედიცინო ცენტრი ადიკ | ნარკოტიკზე და ალკოჰოლზე დამოკიდებულების მკურნალობა | მარნეული, 26 მაისის ქ. #80 | 555 442747 598 587930 | |||||||||||||||||||||||
95 | შპს იმერმედი-იმერეთის სამხარეო სამედიცინო ცენტრი (თერჯოლამედი) | სტაციონარული დეტოქსიკაცია და პირველადი რეაბილიტაცია ოპიოიდების, სტიმულატორების და სხვა ფსიქოაქტიური ნივთიერებების მოხმარებით გამოწვეული ფსიქიკური და ქცევითი აშლილობების დროს | თერჯოლა. რუსთაველის ქ. #82 | terjolamedi@gmail.com 598244400 | |||||||||||||||||||||||
96 | ააიპ განათლების ეროვნული განვითარების, სოც. რეაბილიტაციისა და ისტორიულ ღირებულებათა დაცვის ასოციაცია "ორდუ" | ნარკოდამოკიდებული პირებისთვის ტესტირება C, B ჰეპატიტზე, აივზე და სიფილისზე, C ჰეპატიტის სახელმწიფო პროგრამაში ჩართვა, თერაპევტის, ქირურგის, ნევროლოგის, ინფექციონისტის, გინეკოლოგის კონსულტაცია, შპრიცების, კოდომების, სპირტიანი ტამპონების დარიგება, შემთხვევის მართვა. | ფოთი, კოკაიას ქ. 39 | თამარ ჩხიკვაძე | 577454595 | ||||||||||||||||||||||