פירוט על מופעים וקבוצות סגור.xlsx
 Share
The version of the browser you are using is no longer supported. Please upgrade to a supported browser.Dismiss

 
View only
 
 
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
1
מועד המופעשם הקבוצה המופיעהתיאור קצר של הקבוצה המופיעה שם המופעתיאור קצר של המופע תיאור מורחב של הקבוצה והמופעמידע הקשור לנושא המופע לינק לדף פייסבוק:קישור לאתר הקבוצה:
2
חמישי 15/2 17:00-18:00 פרסקו בינונימְגֵרוֹת מה: תאטרון פלייבק. מהיכן: אזור גלבוע. מי: אנשי תאטרון וטיפול. ממתי: 2003. לאן: למשחקיוּת ולאמפתיה.בדרך לתחנה המרכזיתבפתח הפסטיבל, שמתקיים בתחנה המרכזית, נתבונן בנוסעי התחבורה הציבורית. כולנו שם לעתים, בפריפריה גאוגרפית או חברתית, ללא רכב, תלויים באוטובוס, רכבת, מונית... יחד ניתן קול לחוויות התלות, המרחק, המפגשים המזדמנים.קבוצת מְגֵרוֹת מורכבת מאנשי תיאטרון, חינוך וטיפול, מאזור גלבוע. הקבוצה עובדת ביחד משנת 2003. מאז הופיעה בהצלחה בפני קהלים רבים, שפתחו בפניה את מגרות לבם והוציאו מתוכן אין ספור סיפורים.
אנשים מתוך הקבוצה היו בין מקימי איגוד תיאטרון הפלייבק הארצי, פעילים בו, ומעבירים סדנאות על פלייבק, בכנסים ארציים. הקבוצה מורכבת מחילוניים ודתיים, שמצליחים לעבוד ביחד בקבלה ובהערכה הדדית. האמפטיה לשונה ולדומה בין חברי הקבוצה, מקרינה על יכולתם להיות אמפאטיים לסיפורים של הקהל ולבנות מהם מופע עשיר ומשמעותי.
חברי הקבוצה הם:
(לפי סדר הא"ב): מנחם איצקוביץ, גיל אלכסנדר, תקווה ארצי, גל גלבוע, דלית הולדהיים, צביקי וייל, גד ספקטור, ריבה פריד, שוקי קרביץ, יעל רינג.
זמן הנסיעה מדלת לדלת הוא מדד היעילות החשוב ביותר של התחבורה הציבורית. הוא קובע את הזמן הדרוש לאדם להגיע מדלת ביתו לדלת היעד אליו הוא נוסע. מדד זה מביא בחשבון, בין היתר את הגורמים הבאים:
• זמן ההליכה מהבית לתחנת האוטובוס.
• זמן ההמתנה הממוצע לאוטובוס.
• זמן הנסיעה, בהתחשב בכל גורמי הדרך.
• הזמן הדרוש להחלפות קווים או כלי תחבורה, אם נדרש.
• זמן ההליכה מתחנת הירידה האחרונה ליעד.

התחבורה הציבורית בישראל מחויבת למנוע אפליה באספקת שירותיה, ולהנגיש אותם לקבוצות אוכלוסייה שונות.
https://www.facebook.com/%D7%A7%D7%91%D7%95%D7%A6%D7%AA-%D7%A4%D7%9C%D7%99%D7%99%D7%91%D7%A7-%D7%9E%D7%92%D7%A8%D7%95%D7%AA-909856409049799/?ref=hl&__mref=message_bubble
3
חמישי 15/2 17:00-18:00 תיאטרון קרובאנסמבל ביתא פלייבקביתא זה לפני הכל בית, מקום לשוב אליו, מקום שמרגיש נעים ונוח, ומקום בו מתאפשר פשוט להיות.אנסמבל ביתא פלייבק במופע קולות הילדיםמרכז פסיכופלייבק מזמין אתכם למופע פלייבק מיוחד אשר יוקדש לסיפורים של ילדים. במופע יוזמנו לכיסא המספר ילדים ויקבלו הזדמנות לספר משהו שחשוב להם להגיד לנו המבוגרים. חברי קהילה מוזמנים להזמין את ילדיהם.ביתא פלייבק הינו אנסמבל המורכב ממנחי קבוצות, אנשי טיפול, חינוך ואנשים ערכיים בעלי עשייה חברתית.

ביתא זה לפני הכל בית, מקום לשוב אליו, מקום שמרגיש נעים ונוח, ומקום בו מתאפשר פשוט להיות. בשבע השנים האחרונות עסקנו בחיבורים ביננו לא פחות מאשר החיבור לקהילות שונות. בהופעות אנחנו מכוונים לגעת ברגישות, יצירתיות והומור בכל נושא.

הקבוצה עושה שימוש בתבניות הפלייבק הקלאסי, וכמו כן יוצקת אליהן תבניות מתוך גישת הפסיכופלייבק, התרפויטית, ובכך מתאפשר למשתתף, לנוע בין חוויה אומנותית תיאטרלית ואקספרסיבית, לתרפיה ולגעת ברבדים שונים בחייו.

ביתא היא גם חוויה ראשונית, מחוספסת, לא מתיימרת - כמו תקליט ויניל ישן. במפגשים ובסדנאות שלנו עם קהלים הדגש שלנו תמיד יהיה על חיבור מלב אל לב ושיחה מקרבת- כמו חברים טובים.
www.facebook.com/psychoplayback.co.ilwww.psychoplayback.co.il
4
חמישי 15/2 18:00-19:00 פרסקו גדולטקס פתיחהטקס פתיחה בהנחיית של רונן ברגר, מייסד שיטת הטבע תרפיה, דרמה טרפיסט, מדריך ומרצה בכיר, מנחה קבוצות בשילוב אמנויות וחיקוי, רקדן ואקולוג לשעבר.
5
חמישי 15/2 19:00-20:00 פרסקו בינונישבט נשים גם יחדקבוצת גמלאיות העובדת ונושמת יחד מזה 3 שנים. קבוצה אמיצה המאתגרת את עצמה בכל פגישה מחדש. לא בוחלת לפגוש את כל השאלות, הסיפורים ובעיקר את הכאן ועכשיו.
האלתור המשחק פה לא מובן מאליו. ולמרות זאת ואף על פי כן הן ממשיכות להפגש. אצלנו במרחב משתדלות לאפשר גם "מה שאסור". קבוצה שחוגגת, בוכה וצוחקת את עצמה.
גמלאיות או לא להיות. מופע לנשים בלבדהנושא הוא -מעברים. מעבר מאזרחית לאזרחית וותיקה. מעבר ממלאות לחוסר. מעבר ממרכז הבמה לאחורי במה וכו...אנו פועלות מתשוקה.
תשוקה להתכנס במעגל ולחוות את הביחד המכיל ,המפרגן ,הרך והחזק הזה בעיני נפשי.
תשוקה לפרום ולארוג מחדש יחד איתן סיפורי חיים.
תשוקה ללוות זו את זו בדרך.
תשוקה לחיה הזו שנקראת קבוצה והיא רוחשת, גדלה, מתפתחת, מפתיעה ומרגשת בכל פעם מחדש.
תשוקה למלאות הזו שאנו כולן מרגישות לאחר מפגש.
תשוקה לכיף ולצחוקים. להשתחררות ולקלילות שאליה אנו מגיעות.
תשוקה למקומות בהן כולן מחזקות זו את זו ברגעים הלא פשוטים.
תשוקה למפגש שכולו אנושי, חם ומערסל.
https://www.facebook.com/Veredplayback/
6
חמישי 15/2 19:00-20:00 פרסקו קטןאביבה אפל רוזנטל - שחקנית במאית מיסדת ומנהלת תאטרון פלייבק משחק מהחייםהרצגה - הרצאה משולבת קטעי מופע 'וסטורי טלינג' - מבוסס על סיפורים ותובנות, חוויות וזיכרונות של מנחת פלייבק ותיקההחוליה החסרה - והקול האבוד שתיאטרון פלייבק החזיר ליאביבה אפל מחלוצות תאטרון פלייבק בארץ ובעולם, שחקנית תיאטרון בעברה ומספרת סיפורים מקצועית, שהעלתה בעבר את הצגת היחיד 'רצות עם זאבים', מזמינה הפעם את הקהל לשיחת מופע אינטימית בה היא מספרת מציגה מהרהרת בקול ומשתפת בתובנות ומחשבות על מהותו של תיאטרון פלייבק ויכולתו ליצור סוג של דיאלוג בין סיפור אישי והדהוד בימתי. דיאלוג ייחודי המאפשר לגלות חוליות חסרות, לאתר קולות אבודים ולחבר מחדש את חלקי הפאזל של סיפור פרום על מפת הנפש.

אביבה אפל מחלוצות תאטרון פלייבק בארץ ובעולם ('משחק - מהחיים'), שחקנית תיאטרון בעברה ומספרת סיפורים מקצועית, שהעלתה בעבר את הצגת היחיד 'רצות עם זאבים', מזמינה הפעם את הקהל לשיחת מופע אינטימית בה היא מספרת מציגה מהרהרת בקול ומשתפת בתובנות ומחשבות על מהותו של תיאטרון פלייבק ויכולתו ליצור סוג של דיאלוג בין סיפור אישי והדהוד בימתי. דיאלוג ייחודי המאפשר לגלות חוליות חסרות, לאתר קולות אבודים ולחבר מחדש את חלקי הפאזל של סיפור פרום על מפת הנפש.
בשנה שעברה נתתי במה יחד עם חברי 'למשחק מהחיים' לסיפורים בהם 'אבד הקול', נאלם נעלם ולא עוד נשמע. השנה שוב יצאה הקריאה לתת במה לקולות השקטים, והפעם שמעתי את הקול קורא לקולי שלי. הסיפור שיש לי לספר. הספור על 'דרכו של הסיפור' בתיאטרון פלייבק לאתר חוליה חסרה להחזיר את הקול האבוד.
מזמינה אתכם למפגש שיח-מופע ויהיה גם זמן לשאלות ושיחה קצרה.
הפעם הראשונה ששיחקתי את סיפורה של מספרת ופגשתי את מבטה הדומע בתום הקטע המוצג, חוויתי את עוצמתו של הפלייבק על ציר היצירה , השרות לזולת והשרות לעצמי בו זמנית. כמעט שלושים שנה של הופעות או סדנאות, בהם אני מנחה ומלמדת , לימדו אותי רבות על ציר זה . אני חושבת על סיפורים שסיפרתי, סיפורים להם הקשבתי , סיפורים בהם צפיתי, סיפורים שביימתי או הנחייתי. סיפורים רבים היו לי למורי דרך, נרשמו על מפת נפשי ועצבו את חיי.
השנה שוב יצאה הקריאה לתת במה לקולות השקטים, והפעם שמעתי את הקול קורא לקולי שלי. הספור על 'דרכו של הסיפור' בתיאטרון פלייבק וכוחו לאתר חוליה חסרה להחזיר את הקול האבוד.
https://www.facebook.com/aviva.apelrosenthal
7
חמישי 15/2 19:00-20:15 תיאטרון קרובאנסמבל פלייגוהרכב אמנים ויוצרים מעולם הבמה המופיעים מול מוסדות וארגוני חינוך, רווחה, בריאות, בטחון ברחבי הארץ
#גםאנחנוהטרדה מינית.. מילים מעיקות, חוויות מודחקות. אבל לא עוד. כחלק מהשינוי העולמי, העמוק והסוחף שקורה בעולם, גם אנחנו אומרים- בואו לדבר על זה. כי גם אנחנו.
בואו לדבר על הכעס, הפחד, הבלבול, האשמה, הבדידות. גם גברים, גם נשים. גם מי שעבר\ה הטרדה, גם מי שמבינ\ה היום שמה שנחשב למקובל בעיני החברה היה בעצם פגיעה חמורה בנפש האדם. וגם למי שמבולבל.

אנסמבל פלייגו השתתף השנה בפרוייקט אמיץ של חיל האוויר בשיתוף פעולה עם מרכזי הסיוע לתקיפה והטרדה מינית ברחבי הארץ על מנת להציף את התכנים המתלווים לנושא הטעון והרגיש של הטרדה מינית.
מטרת המופע להעלות מודעות לפנים המגוונים של תופעת ההטרדות המיניות. למשקעים הנוצרים מהחוויות הללו, אצל הנשים ואצל הגברים. להבדל בין חברה שתומכת בהתנהגות כזו, לחברה שמוקיעה התנהגות כזו. קודם כל להקשיב, לתת מקום, לפרוק. אחר כך לקבל אחראיות, לחנך, לעודד. ללמוד מהסיפורים של כולם.
במופע זה אנחנו רוצים להזמין את הקהל הרחב, נשים וגברים כאחד וכאחת להתבונן ביחד בתופעה, בחוויה, בזיכרון, ברגע או בסיפור שצמד המילים האלו, הטרדה מינית, מהדהד בהם.
*כל מי שמרגיש\ה צורך לדבר עם מישהו בעקבות תכני המופע, אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם קווי הסיוע – 1202 נשים \ 1203 גברים
http://playgo.co.il/
8
חמישי 15/2 19:00-20:00 במת מיצגדאנס סטורי (Dance Story) תיאטרון פלייבק בתנועהדאנס סטורי (Dance Story), זוהי קבוצת תיאטרון פלייבק בתנועה בליווי מוזיקה חיה. שחקנים-רקדנים מקשיבים לסיפורים אמיתיים מהקהל ומחזירים אותם בתנועה בלבד, ללא מילים. הקבוצה מנוהלת אמנותית על ידי שני אנשים: שירלי ליגום - מנחה וכוריגרפית ומרט מיירוביץ' - מנחה ומנהל מוזיקלי. "הורים שלא ילדו אותי ובכל זאת קוראים לי בן" מתוך שיר של סטטיק 'ילד מאומץ'דאנס סטורי (Dance Story) מופע פלייבק בתנועה ירקוד הפעם את הסיפורים שמאחורי האימוץ: סיפורי הורים המאמצים, סיפורי ילדים מאומצים וסיפורים של אנשי המקצוע הגורמים לזה לקרות. אנו חושבים כי בתוך מילה האימוץ טמונה המילה אומץ!: אומץ להכנס לתהליך מורכב זה. בתוך החברה שלנו הנושא הזה פחות מדובר, למרות שקיימת קהילה גדולה של הורים וילדים מאומצים מישראל ומחו''ל. https://www.youtube.com/watch?v=gOb8iP764ikhttps://www.facebook.com/Dance-Story-playback-%D7%93%D7%90%D7%A0%D7%A1-%D7%A1%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%99-%D7%AA%D7%99%D7%90%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%9F-%D7%A4%D7%9C%D7%99%D7%99%D7%91%D7%A7-%D7%91%D7%AA%D7%A0%D7%95%D7%A2%D7%94-123801114821285/
9
חמישי 15/2 20:00-21:00 פרסקו גדולסיפור פשוטקבוצת "סיפור פשוט" מופיעה קרוב לחמש עשרה שנים עם מגוון קהלים. מונה 15 שחקנים מתחומי עיסוק מגוונים, ומרכזה בתל אביב ובמודיעין.במה לסיפורים מיוחדיםסיפורים של התמודדות עם קושי, צרכים מיוחדים, מוגבלות או לקות, סיפורים על דרכים מיוחדות וייחודיות לחיות איתם ולעשות איתם, אלה הסיפורים שאנחנו מתכבדים לתת להם במה הערב."במה לסיפורים מיוחדים". בחרנו במופע שלנו להשמיע את קולם הייחודי של אנשים המתמודדים עם קושי, צרכים מיוחדים, מוגבלות או לקות. חיים לצד אנשים עם צרכים מיוחדים ומפגשים איתם לימדו אותנו להקשיב, להעריך ולהתפעל מהדרכים הייחודיות שהם בוחרים ללכת בהן, להשמיע את קולם ולתפוש מקום משמעותי בעולם.
אנחנו מתכבדים לתת לסיפורים אלה את הבמה הערב.
https://www.facebook.com/SipurPashut1/
10
חמישי 15/2 20:00 ברחבה שלפני התיאטרון ליד הקופותצוף פרגאומנית רב תחומית במייצג ציור פעולה, אימפרוביזציה של צבע תנועה וצלילים
11
חמישי 15/2 20:15-21:00 בפואייה של תיאטרון קרובנחום סילברמןנחום סילברמן זמר ויוצר פולק רוק מקורי בעברית ובאנגליתנחום סילברמן- קול השלוםנחום סילברמן שר על שלום, אהבה, מלחמה והחברה הישראלית בעיניים של יוצר מקורי מקומי
מלווה בגיטרה אקוסטית ומפוחית מכניס אותנו נחום לעולמו המוסיקאלי במופע אינטימי ומרגש
"שרים על חירות, בוחרים בטעות, חושבים בקטן, תקועים על ענן"
נחום סילברמן שר על שלום, אהבה, מלחמה והחברה הישראלית בעיניים של יוצר מקורי מקומי מלווה בגיטרה אקוסטית ומפוחית מכניס אותנו נחום לעולמו המוסיקאלי במופע אינטימי ומרגש.
נחום סילברמן בן חמישים ושתיים, מתגורר ביבנה, עובד בימים אלו באולפנו הביתי הצנוע על אלבומו החמישים במספר.
עדיין מנגן על אותה גיטרה ראשונה אותה קיבל בהיותו נער ויוצר במהלך השנים מוסיקת פולק רוק מקומית שמועלת לרשת ונמצאת שם לטובת כל מי שמעוניין לשמוע.

https://silverman2.bandcamp.com/https://www.facebook.com/Silvemannahum/
12
חמישי 15/2 21:00-22:00 פרסקו בינוניאנסמבל לשבט-לקוםמופע רגעי וחד פעמי, המתהווה על
"אי-הידיעה".
מתוך אמון, קשר והקשבה, נולדת מערכת חיה הנוצרת, פועמת עכשיו וחולפת.

אנסמבל "לשבט-לקום" פרפורמרים:
איגור חוטינסקי, אורי דיקר, איריס נייס, נעה דר, אברהם חזין, עינת גנץ.

Points of youמופע רגעי וחד פעמי, המתהווה על
"אי- הידיעה".
מתוך אמון, קשר והקשבה, נולדת מערכת חיה הנוצרת, פועמת עכשיו וחולפת.

אנסמבל "לשבט-לקום" פרפורמרים:
איגור חוטינסקי, אורי דיקר, איריס נייס, נעה דר, אברהם חזין, עינת גנץ.

אנסמבל - 'לשבט לקום' פועל, תוהה, רוקד ומנגן על 'אי הידיעה' מתוך סקרנות למגע ער ואותנטי עם התנועה היוצרת הקשרים ומשמעויות בזמן אמת.
במופע ניתן לעקוב אחר רצפים וחיבורים של זמן, מקום, צלילים ותנועה החוברים לרצפים הנולדים לרגע, בוראים עולם ונמוגים... משאירים חוויה לפרפורמרים ולצופים.

אומנות האלתור מציעה תרגול המעבר מתפיסת העצמי כישות סטטית מקובעת שאינה כפופה לתנועה, המופרדת מקיום משתנה תדיר, אל עבר תפיסת העצמי כ ת ה ל י ך, שפה זו בונה מרחב קשוב ודינמי המזמין לחלוק במפגש עם האחר, הסביבה, הקהל את ההתרחשות/התנועה/הרגש/הדימוי או התחושה המתהווה בגוף ובתודעה, בזמן התהוותה.
באמצעות תרגול של תשומת לב ערה בגוף המחולל את המתרחש בו, תוך שהוא במפגש עם המתבונן/ צופה, נרקמים עולמות נסתרים.
רזים אילו מתגלים ונחשפים בזמן אמת וכך מנכיחים את ההווה בהתהוותו ויוצרים תקשורת יחודית בין המופיע לעצמו ולסביבתו.

איכות זו של יחסים ניזונה מהמגע האותנטי עם הריקוד ה'נברא' בכל רגע ללא חציצה והסתרה. האומן מעז לחולל את אשר 'רוקד אותו' בכל נשימה ולכוון את בחירותיו הנראות בתנועה כך שימסרו לקהל באופן בהיר, כנה ונוכח.
הקהל מוזמן לפגוש את יצריו, סיפורו ותחושותיו הנעורות כהד לריקוד המובא לפניו.

כיצד משקף המבע האמנותי את יתכנות החריגה אל מעבר להתניות תודעתיות לכדי ידיעה קרובה את עולמנו כמות-שהוא?

מפגש קרוב זה הנקרא 'אומנות האלתור', בה לכל אחד מהמשתתפים (מופיע וקהל) תפקיד מוגדר. הנכחת גבולות אלו מאפשרת השלת החציצות בביטחה לזמן קצוב והצצה אינטימית לעולם הנברא בחד פעמיותו הנצחית.
במרחב זה ניתנת לנו ההזדמנות לטבול לעומק בריקוד המובא ללא שיפוטיות, להפוך שמים וארץ ולחוות דברים חדשים. נוכל לאבד את דרכינו בבטחה על 'אי הידיעה' ולשוב בתום המופע אל תחומי המוכר באופן אחר.
המופע המאולתר מציע לצופה ולאומן הנוגעים יחדיו בהתחוללות מידע רב המתגלה רק בזמן התהוות המופע. מידע זה מאיר באופן חדש את המפגש הרוטט עם החיים ומאפשר אמון בביטויי הגוף והרוח הנולדים בנו בכל עת.

במופע points of you - אנחנו מזמינים את הצופה לקחת חלק בבחירת מקום הישיבה שלו בתוך הזירה הבימתית המטשטשת את הגבול שבין המופיע והקהל. באופן זה מוזמן הצופה לשנות ולהשתנות עם התקדמות האירוע בכך שיבחר לעדכן את נקודת הסתכלותו על הריקוד המתהווה לנגד עיניו ולהחליף מקום ישיבה תוך כדי הפעולות המתרחשות במרחב.
תנועה זו מזמנת פתח לחיבורים חדשים ולשינוי המהלכים במופע. העדר החציצה ואי ידיעת התנועה מראש המובאת מהקהל באותה זירה, מציעה מבט מחודש על תפיסת האחריות שלנו בעולם. היותינו בוחרים ונבחרים בעת אחת, כמו גם הזמנה לבחון שינויי תפקידים, מאירה באור אחר את האפשרות לחולל תמורה בכל רגע.
Responsibility - the ability to respond.
-האחריות שלנו היא יכולתנו להגיב למתרחש. כאשר נהיה שותפים לתפיסה זו נעדכן את איכויות התגובה בכל רגע ונרקוד את חיינו.
https://www.facebook.com/standforyourtribe/
13
חמישי 15/2 21:00-22:00 פרסקו קטןמשול(ה)ביםהקבוצה פועלת ביוזמת תכנית "עמיתים", המשותפת למשרד הבריאות ולחברה למתנסים, ומתנ"ס בית ראשונים בחדרה, ומשלבת מתמודדים עם מחלות נפש ואוכלוסיה רחבה. מטרתה לסייע בתהליך שיקום ושילוב בקהילה, הורדת סטיגמות ושינוי עמדות בחברה הישראלית, באמצעות תיאטרון פלייבק.
מחוברים לחייםחברי הקבוצה, המגיעים מרקעים שונים וממצבי חיים מגוונים, ייפגשו קהל שבא לשתף ולשמוע. נזמין סיפורים על האתגרים של אדם עם מגבלה נפשית להשתלב בחברה הרגילה, ועל החוויה של לחיות לצד אדם עם מוגבלות, מתוך החיים, ומתוך החוויה המשותפת בקבוצה.
הקבוצה פועלת ביוזמת תכנית "עמיתים", המשותפת למשרד הבריאות ולחברה למתנסים, ומתנ"ס בית ראשונים בחדרה, ומשלבת מתמודדים עם מחלות נפש ואוכלוסיה רחבה. מטרתה לסייע בתהליך שיקום ושילוב בקהילה, הורדת סטיגמות ושינוי עמדות בחברה הישראלית, באמצעות תיאטרון פלייבק. במופע שלנו, חברי הקבוצה, המגיעים מרקעים שונים וממצבי חיים מגוונים, ייפגשו קהל שבא לשתף ולשמוע. נזמין סיפורים על האתגרים של אדם עם מגבלה נפשית להשתלב בחברה הרגילה, ועל החוויה של לחיות לצד אדם עם מוגבלות, מתוך החיים, ומתוך החוויה המשותפת בקבוצה.https://www.youtube.com/watch?v=K4YXPvtUXZ0https://he-il.facebook.com/Remind4/
14
חמישי 15/2 21:00-22:00 תיאטרון קרובתיאטרון פלייבק - משחק מהחייםמשחק מהחיים' היא קבוצת תיאטרון פלייבק הראשונה בישראל הפועלת מ1991 עד היום עם אותו הרכב של שחקנים ועם המייסדת ומנהלת התיאטרון אביבה אפל.על הסוד והמסתור - על המר והמתוקעל הסוד והמסתור - במופע שלנו נזמין לאור את הקשת החבויה של סיפורי מסתור והסתרה...
להסתיר גיל, מוצא, שפה... להסתיר כאב, פחד, שכחה...להסתיר ילד, מאהב, מחלה...להסתיר זהות, קמטים, אהבה...בואו תוסיפו סיפור לרשימה

סיפור... עצוב, כואב, מצחיק, משחרר...רגע פעוט או דרמה גדולה....לכל סיפור ניתן במה!
המופע מיועד לקהל מגוון, גבר אשה, צעיר או בוגר...
לכל מי שיש סיפור לספר...

ב 1991 הקימה אביבה אפל במאית ושחקנית תיאטרון את קבוצת תיאטרון פלייבק הראשונה עם קבוצת שחקנים מקצועית, המופיעה עד עצם היום הזה בתיאטרון הסמטה ביפו לקהל הרחב ובכל רחבי הארץ למוסדות ואירגוניים. בין השחקנים אפשר למצוא את הוותיקים מאז כמו הלל שמעון, נורית שושן, שושה קסטנברג ושירלי ליגום וכן את הקלידנים נעם רפפורט ואיתי אורן. הקבוצה פועלת בהשראת חזונו של ג'ונתן פוקס השם במרכז את הסיפור האישי, היצירתיות והחוויה הספונטנית, כגורם מעשיר בונה ומרפא את היחיד ואת החברה. "כמוהו גם אנו מאמינים בכוחם המרפא ומעורר ההשראה של סיפורים. סיפורי סוד ומסתור מזמינים אותנו להקשיב עמוק ולחשוף בצד צער כאב או צחוק, גם את כוח החיים והיצירה הטמון בהם... אם אך נשכיל להקשיב.ג'ונתן פוקס יצר את תיאטרון פלייבק השם במרכז את הסיפור האישי, היצירתיות והחוויה הספונטנית, כגורם מעשיר בונה ומרפא את היחיד ואת החברה. "כמוהו גם אנו מאמינים בכוחם המרפא ומעורר ההשראה של סיפורים". הנושא של סוד והסתרה עלה בשנה האחרונה מתוך עניין אישי של אחדים מאתנו השחקנים בסיפורי סודות הקשורים לדור שני, הגירה, גיל, משפחה, ומתוך העניין במה שמתחולל בקהיליות שונות בארץ החיות על סוד ומסתור.
בהופעה שלנו אנו באים להציע במה בה נקשיב ונהדהד את הסיפורים שלכם, בדרך יצירתית, לעיתים דרמטית ולעיתים משעשעת ולעיתים כמו בחיים גם וגם...
www.playback1.co.il
15
חמישי 15/2 21:00-22:00 במת מיצגפלייבק במרכז יה"לקבוצה של משפחות של מתמודדי נפש הנפגשות במרכז יה"ל שתומכת במשפחות. עובדת ומופיעה קרוב לשנה בפלייבק.מעגלים של תמיכהכוחו של המופע הוא בעיקר עצם הופעתם על הבמה של המשפחות אשר מתמודדות עם בן משפחה מתמודד נפשית . כל הקשיים והסיפורים שנוצרים למעגלים שסביב המתמודד והיחס של החברה למשפחות ולמתמודדים.כוחו של המופע הוא בעיקר עצם הופעתם על הבמה של המשפחות אשר מתמודדות עם בן משפחה מתמודד נפשית . כל הקשיים והסיפורים שנוצרים למעגלים שסביב המתמודד והיחס של החברה למשפחות ולמתמודדים. הנושא של המשפחות הוא נושא שהציבור לא נחשף אליו ואין מודעות למה שהם עוברים ואיזה אתגרים יש להם מול הרשויות, החברה ובעיקר במצבים היומיים שנוצרים בחיכוך עם המתמודד בבית. בנוסף לכלים שמרכז יה"ל מספק, הפלייבק מאפשר למשפחות לבטא, לשחק, לספר, לחזק, לתמוך, לצחוק ולבכות יחד ובעיקר לשאוב כוחות להמשך הדרך. אנחנו מצליחים יחד בפלייבק לתת לכל אחד את מרחב הביטוי שלו והכל דרך משחק, ריקוד, שירה וטכניקות פלייבק. אנחנו מופיעים מול שאר המשפחות ומביאים את קולם וסיפורם דרך הפלייבק.http://eychut.org.il
16
חמישי 15/2 22:00-23:00 פרסקו גדולפריזמה - סיפור פוגש במה.פריזמה (לשעבר - צלע) היא אנסמבל פלייבק נשי מאז 2002. הקבוצה מורכבת מנשים מכל גווני הקשת הדתית, הגילאית העדתית והמקצועית."דורות- בין פער לקשר."מופע פלייבק שיעסוק בנושא קשר ופער בין דורי ומה שביניהם.קבוצת פריזמה היא קבוצת הפלייבק הנשית הראשונה בישראל. פועלות ללא הפסקה מזה 15 שנים. אנו לומדות ומשכללות את כלי הפלייבק, ומפתחות סיגנון מיוחד המתבטא בהקשבה וזיהוי לב הסיפור והצורך של המספר, ובהחזרות הנוגעות עמוק בלב המספר והצופים.בשל הגיוון הגילאי בתוך בקבוצה וקשר עם אוכלוסיות בגילאים שונים כאמהות וסבתות וכמובן כשחקניות, בחרנו להקדיש את המופע לנושא הקשר והפער הבין דורי.פריזמה פלייבק נשי http:\\zelaplayback.wixsite.com\prizma ,@tzelaplayback
17
חמישי 15/2 22:00-23:00 פואייה תיאטרון קרובאמני ספוקן וורדרון ביגמן
השיר עוף גוזל נכתב במהלך סדנת כתיבה כתגובה לשיר המקורי, בעקבות חוויות אישיות וגם חוויות של חברים.

פיטר גילבי
רופא שגר בצפון הארץ ובגיל חמישים ומשהו נשבר לו מהעבודה אז עזב ונסע להודו וגם כתב על זה קטע.
הקטע זכה באירוע סלאמשגב הראשון שאורגן במשגב על ידי גל וייסברג.
פיטר: "אני חושב שהקטע עשוי לדבר אל אותם בני גילי פחות או יותר שכמוני מחפשים אתגרים חדשים ואהבות חדשות".

רוני עזוז
אני מאוד אוהבת בספוקן את הבמה שניתנת לדבר את התחושות שלך. כל מה שהן יהיו, ואפשר לייפות את המילים ולהשתמש במטפורות ודימויים, וגם אפשר להציג את האמת עירומה ומכוערת. אני אוהבת את המנעד הרחב של הז'אנר ואת דרך ההצגה שלו, ועד כמה שהוא יכול לחדור לבבות.
אני כותבת מתוך התלקחות של רגשות, תחושות ומחשבות. דברים שאני חייבת להוציא החוצה ולהטיח בדף ומאוחר יותר גם באנשים. אני אף פעם לא כופה על עצמי את הכתיבה כי זה תמיד יוצא מזויף. אני כותבת תמיד מתוך צורך טהור.

נוי סער, בן 26, סטודנט לרפואה, מתגורר ולומד בירושלים ובמקור מרמת גן.
הנושא שבחרתי הוא הפרעת אישיות גבולית וההתמודדות איתה. כתבתי את הקטע הזה אחרי שמישהי "אבחנה" אותי ואת ההתנהגויות הקיצוניות שלי בתור אישיות גבולית, ואחרי קצת קריאה הבנתי שאנחנו עולם שמלא באישיויות גבוליות, שרק מחכים שמישהו ידבר בשמם. אז יצא קטע שבו אני מדבר על אישיות גבולית, ועל הפרעות נפשיות בכלל, ועל ההתמודדות איתן והרלוונטיות שלהן להרבה מאוד אנשים, גם אם הם לא מבינים את זה.

נעמי לוי
כל יום אני קוראת על מאבק חדש, על עוולה חדשה. לפעמים אני עוברת ברחוב ותוהה מה הסיפור של אדם שחלף על פניי. לפעמים נראה לי שיכלתי לעזור ולא עשיתי מספיק. המחשבות האלו מתישות, אז לפעמים אני מתמקדת בעצמי, שיהיה לי טוב בסביבה הקרובה שלי - האם באמת יכול להיות לי טוב ככה? אולי אני לא מעריכה מספיק גם את הדברים היפים? אין אדם שיכול לענות לי על השאלות האלה, אז לפעמים אני פונה אליו, ההוא שם למעלה ומשוחחת איתו על הדברים האלה. האם הוא מצליח לענות?
היי, אני נעמי. כותבת מגיל צעיר, שחקנית חובבת מגיל יותר מאוחר (ועוד כמה תחומי ענין). בשנים האחרונות התוודעתי לספוקן-וורד ומצאתי בו דרך להביע רעיונות ולהופיע - שני דברים שאני אוהבת.

דניאל וייל
משוררת ואמנית ספוקן וורד. הקטע שאופיע איתו נקרא "עברית קלוקלת". הוא נולד מתוך שיחה שהייתה לי פעם עם נערה ערבייה, שעוררה בי מחשבות רבות על מקומה של השפה הערבית במציאות שלנו ועל מה שהיא גורמת לנו להרגיש. על העובדה ששפה מעוטרת בכל כך הרבה רגשות, אסוציאציות מובנות מראש והקשרים, כך שכל נוכחות שלה היא בעלת משקל רב הרבה יותר מרק אוסף אותיות וצלילים שיוצר משמעות. התרגום של "ספוקן וורד" בעברית הוא "שירה מדוברת", וזו הדרך הכי טבעית ונוחה מבחינתי לדבר את הנושא הזה בצורה שתשיק ליומיום, כמו שהנושא הזה באמת משיק לחלק גדול מהיומיום של כולנו.

תומי שטוקמן, בת 19, מת"א
עושה מתעניינת מאוהבת בספוקן וורד כבר קרוב לשנה וחצי ובוגרת סדנת הספוקן של פואטרי סלאם ישראל
עיתונאית בדובר צהל ומשתעשעת בעולם הכתיבה על כל פלאיו, ומשתמשת בו גם כדי להעביר ביקורת לפעמים על כל מה שרע בעיני חלק וטוב בעיני אחרים.
אני כותבת ספוקן כי הוא נותן לרגשות הכי גולמיים במה, כי הוא מאפשר למילים נועזות ועזות לצאת אל העולם ולקול שמאחוריהן לצאת יחד איתן בהרמוניה פלאית. כי העולם הזה הוא כל מה שטוב בשירה וכל מה שטוב בתיאטרון וכל מה שטוב בסיפורים אוחזים ידיים ומטיילים יד ביד אל עבר לבבות הקהל.
18
חמישי 15/2 22:45-23:45 במת מיצגהופעה של מנחי פלייבק ותיקים בנושא מיניותשתי מנחות ושני מנחים ותיקים במפגש מאולתר שנוצר לטובת הפסטיבל.The Very Late-night Show / מנחים מיניותמיניות, גם אם נדמה כאילו היא בכותרות, מדוברת, ברורה, נהירה ופשוטה, היא עדיין נושא נפיץ ולא מפוענח די הצורך. אינטימיות? סקס? מערכות יחסים? גילוי עצמי? בואו לספר!
ניר רז
מנחה קבוצות בתיאטרון פלייבק, הקים ומנהל שותף של המכון הישראלי לפסיכותרפיה בתיאטרון פלייבק. למד טיפול במשחק באונ' בר אילן. עובד כליצן רפואי בבית חולים שניידר. במאי, שחקן פלייבק ותיק, מנחה ואמן במה. זכה בפרסי השחקן המצטיין בפסטיבל בסוזן דלאל ובצוותא. מנחה סדנאות מיניות באונ' ת"א ואונ' חיפה וסדנאות פלייבק בכנסים וימי עיון.

עמליה הדר
יו"ר איגוד תיאטרון הפלייבק בישראל. פלייבקיסטית ותיקה. פמיניסטית, טבעונית, אמא. מאמינה בהומור ובאינטרנט 24/7.

אלי חכם
בוגר החוג למשחק אונ' תל אביב ,M A החוג למדעי החברה אונ' תל אביב, בוגר התכנית -פסיכותרפיה בתיאטרון פלייבק, שחקן פלייבק בקבוצת מראות מזה 17 שנה.

נילי לוברני-רולניק
שחקנית, מנחה, ומייסדת של אנסמבל הפלייבק הישראלי,
מחברת הספר ׳חיים בתוך סיפור - תאטרון פלייבק ואמנות האמפרוביזציה׳, מרצה
לתאטרון פלייבק במכללת גליל מערבי, מנחת סדנאות פלייבק ותאטרון פיזי; קומדיה דל׳ארטה, תאטרון בופון, מסכות אונברסליות ועוד.
מוזיקאי: אורי פרנס
זמר יוצר, מלחין, פסנתרן, עובד הייטק ואב גאה. המוסיקה של אורי מתאפיינת במלודיות רבה לצד נועזות הרמונית. מופיע ברחבי הארץ עם שיריו. בימים אלה עובד על אלבום בכורה.

19
חמישי 15/2 22:45-23:45 תיאטרון קרובתיאטרון דו-פלייבקתיאטרון דו- פלייבק - מופע אנרגטי של שני שחקנים. ערב אינטימי , אנושי, אינטליגנטי, עמוק, מצחיק ומרגש.מופע לשמנים בלבד !השמנים שהיינו , השמנים שאנחנו והשמנים שנהיה. במה על היחסים המורכבים עם האוכל ועם הגוף שלנו. התנועה המטלטלת בין רזון להשמנה. על בריאות וחולי, ועל אהבה למי שאנחנו אל מול מה שמצפים מאיתנו שנהיה.דו-פלייבק הוא תיאטרון של שני שחקנים שהם גם מטפלים בפסיכודרמה. אנחנו עובדים על החוטים המקשרים בין הקשבה לנימים העדינים של הנפש, לבין הומור פרוע ואסוציאטיבי. מחפשים דרך לגעת בסיפורי החיים שלכם באופן שיש בו מידה משמעותית של קרבה, אך עם זאת גם מפליגים למחוזות מעט רחוקים בכדי לאפשר לכם מבט רחב ומעמיק יותר על אותם רגעים מיוחדים שבחרתם לשתף אותנו. אנחנו לבושים בשחור ועובדים ללא מוזיקאי וללא כל עזרים טכניים. רק אנחנו ואתם במפגש אינטימי ומאפשר. במופע שלנו בפסטיבל ניתן במה לקולות השקטים של הגוף שלנו והדימוי העצמי שלנו בתוך חברה המקדשת את הנעורים, הרזון והשרירים. ערב של סיפורים על השמנים שהיינו, השמנים שאנחנו עכשיו והשמנים שאולי נהיה פעם. במה על היחסים המורכבים עם האוכל ועם הגוף שלנו. התנועה המטלטלת בין רזון להשמנה. מקום לשיח תיאטרלי מרתק על בריאות וחולי, ועל אהבה למי שאנחנו אל מול מה שמצפים מאיתנו שנהיה. הכניסה לשמנים על בסיס מקום פנוי בלבד :-)
20
שישי 16/2 10:00-11:00 פרסקו בינונימהופעה להשפעה - من العرض المسرحي الى التأثيرלהקת פלייבק ערבית-יהודית נשית, מיזם עמותת "יחד מעבר למילים" ליצירת בסיס לחיים בצדק ובשלום.מהופעה להשפעה - من العرض المسرحي الى التأثيرהלהקה תופיע במשך כ40 דקות ולאחר מכן ינחו השחקניות מעגלי שיתוף עם הקהל. "אנו מזמינות סיפורים ברב תרבותיות, הרווח שברבגוניות בחברה, האני והאחר/ת, הרצון לשלום אישי וחברתי וכדומה"."יחד מעבר למילים" היא עמותה נשים יהודיות וערביות בדרך של שלום פנימי, העצמה אישית ואחווה נשית לקידום חיי שיוויון, שותפות ושלום בישראל.
להקת "מהופעה להשפעה" הינה מיזם משותף עם בי"ס לתאטרון פלייבק "שילובים בגליל".
במשך המופע יוזמנו מתנדבים מהקהל לשתף בסיפורים אישיים הקשורים לחייהם. הסיפורים יוצגו על ידי שחקניות הלהקה. בסיום המופע יחולק הקהל לקבוצות קטנות בהנחיית השחקניות-מנחות שבמסגרתן יוכלו גם אלו שלא עלו לבמה לשתף בסיפוריהם .
שיטת 'יחד מעבר למילים' מאפשרת הבנת דפוסי החשיבה וההתנהגות מהם אנו פועלות, יוצרת תהליך תומך ומיטיב לשחרור רגשי הקשור לסיפור חיינו ושינוי דפוסים אילו. מתוך החוויה אנו לומדות לקבל ולאהוב את עצמנו, ונפתחות לעשות זאת גם עם אחריםות. כאשר אנו לא מופעלות מלחצי העבר אנו חופשיות להחליט ולפעול ממקום של נוכחות מיטיבה.
http://www.beyondwords.org.il/kbb/
21
שישי 16/2 10:00-11:00 פרסקו קטןפואנטה"פואנטה" היא קבוצת פלייבק נשית, הראשונה שקמה בציבור החרדי. לירן ברוש, שחקנית חוזרת בתשובה, פתחה את הקבוצה לפני 6.5 שנים ומאז הקבוצה מופיעה לנשים ולנערות בציבור החרדי ובכל מסגרת נשים כלשהי - בהצלחה רבה ב"ה.פואנטה-תיאטרון פלייבק נשים מופע לנשים בלבדהמופע הפעם יעסוק בתחום ה"פתוח/סגור" -הקולות השקטים של נשים חרדיות/ה"פתיחות" וה"סגירות" בעולמינו-כנשים חרדיות, עד כמה אנחנו פתוחות לקבל מציבור הנשים הכללי ועד כמה הן מוכנות לקבל מאיתנו, מה באמת חושבים עלינו ומי אנחנו באמת, ההתמודדות של בעלי תשובה ואמניות שונות להיכנס אל תוך עולם "סגור" ו"חשוך" לכאורה, אולי יש בכך יתרונות, אולי חסרונות...עד כמה אתן מכירות אותנו באמת?
קבוצת הפלייבק "פואנטה",היא הקבוצה הנשית החרדית הראשונה ופועלת 6.5 שנים בכל רחבי הארץ בהצלחה רבה.
התיאטרון שלנו מעלה מופע אלתור רגיש, שבו השחקניות מעניקות פרשנות בימתית לסיפורים שלכן, חוויות מסעירות, חוויות שגרתיות, מצחיקות או כואבות - כל חוויה וסיפור הוא לגיטימי ומיד לאחר שתשתפו אותו איתנו, הוא יהפוך להצגה מרהיבה על הבמה, מלווה במוזיקה איכותית ומרגשת.
תוכלו לצפות בסיפור שלכן מזווית "קצת אחרת" - דרך השיקוף שלנו -שיקוף הומוריסטי, דרמטי, מרגש ונוגע...
המופע חוצה מגזרים ומתאים לכל מסגרת נשית כלשהי.

בפסטיבל הפלייבק בע"ה-נעלה מופע שנוגע ב"מקומות שלא מדברים עליהם" אצל נשים חרדיות - מבחינת חברה ואינטרקציה חברתית. עד כמה אנחנו פתוחות לעולם ועד כמה הוא פתוח אלינו, היכן הגבול עובר? כיצד אפשר -אם בכלל "לחדור" לתוך עולם סגור וחשוך לכאורה...https://www.facebook.com/poentaplay1/
22
שישי 16/2 10:00-11:00 תיאטרון קרוב"פלאשבק"הקבוצה פועלת קרוב ל 7 שנים ומופיעה בפני קהלים רבים ומגווניםמקשיבים ל CALL הקריאה הפנימית וגם צלצול מעוררלפעמים נעצרים, בשלב כלשהו בחיים וחשים החמצה / פספוס
ומה עם מה שהוחמץ ? לאן הולכים החלומות, האכזבות, המשאלות ?
זוהי הזמנה לתת במה לקולות שהוחמצו, שנכלאו בתוכנו, להקשיב להם ללא שיפוטיות,
ולשחרר


פלאשבק" קבוצה וותיקה הנפגשת מידי שבוע בת"א, דרך קבע. הקבוצה מורכבת משחקנים מנוסים ממגוון מקצועות והכשרות בתחומי הטיפול, התאטרון, השיווק, הניהול, ההייטק ועוד.
הקבוצה פועלת בתוך הקהילה ומופיעה גם בהתנדבות בפני קהלים שונים.
המופע שלנו בפסטיבל מבקש לתת ביטוי לקולות המוחמצים והמוחרשים בחיינו, לתת להם במה להשתחרר ואף להתגשם בדרך זו.
בעידן שלנו מעודדים אותנו להצליח, ולשאוף ליותר: אושר, כוח, כסף, להמשיך ולרוץ ולהשיג...
יש כל כך הרבה מאיתנו שלא הלכו אחרי הלב...
לפעמים כי הנסיבות לא אפשרו. לפעמים כי לא מצאו כוחות בתוכם..
המופע ייתן הזדמנות להוציא ולאוורר את הסיפורים הללו, לתת חיים לחלומות, לקול הפנימי, ללבhttps://www.facebook.com/%D7%AA%D7%99%D7%90%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%9F-%D7%A4%D7%9C%D7%99%D7%99%D7%91%D7%A7-%D7%A4%D7%9C%D7%90%D7%A9%D7%91%D7%A7-250489488368001/?hc_ref=ARTJJJsC1gaeNyZIAvqL7_HXuVMSK4wYjV4WKSFRsKUYaqEMJGG7MTTdY5zSsMPfQ7g
23
שישי 16/2 10:00-10:30 פרסקו פואייהאגריפס 12הגלריה השיתופית אגריפס 12 הוקמה באפריל 2004 על ידי 15 אמנים בחצר ציורית בלב ירושלים כמרכז לאמנות עצמאית וחופשית ללא גורמים מתווכים וללא מטרת רווח.
במסגרת הגלריה מתקיים שיח בין אמנים צעירים לוותיקים, צלמים, פסלים, ואמני מולטימדיה. הגלריה מייצגת חתך עשיר ומגוון של אמנות ישראלית עכשווית.
כמו לחישה Like a Whisper
אוצרים: אלחנדרה אוקרט ודורון אדר
אגריפס 12
סיור מונחה בתערוכה "כמו לחישה"
״לכל מילה יש משמעות. גם לכל שתיקה.״
זאן פול סארטר, מתוך מבחר מסות.
בתערוכה זו מציגים אמני ״אגריפס 12״ ואורחיהם סיפורים נשכחים אודות אנשים שקופים ובלתי נראים. רבים מה״קולות השקטים״ הללו, שאין להם חלק ונחלה בעוצמה הכלכלית והפוליטית, נאבקים כדי להישמע ולהגיע למודעות הציבורית.
האמנים שחברו לתערוכה אזרו עוז להציג את פגיעותם. הם מודעים לחוסר השלמות ולהיותם לא מושלמים ואף חושפים זאת. במידה ונצליח לבנות גשרים באומנותנו ובשירתנו, יתכן וקול הלחישה יישמע ויחדור לתודעה.

24
שישי 16/2 10:00-12:00 פרסקו גדולאנסמבל הפלייבק הישראליאנסמבל הפלייבק נוסד על ידי נילי לוברני רולניק. הקבוצה מופיעה במסגרות חינוך, בריאות ועסקים; מלמדת ומשלבת את אמנות הפלייבק עם שדות אמנות שונים: תיאטרון פיזי; קומדיה דל׳ארטה, שירה (פלייבק פואטרי), אמנות מייצג, וידאו ואמנות פלסטית. אוצרות במהאוצרות במה׳ הנו שיח גלריה תיאטרלי המייצר ״פס קול״ לחוויה הבלתי מפוענחת של צפייה באמנות. במהלך השיח מוקרנות יצירות התערוכה והרשמים האישיים שהן מעוררות מומחזים מחדש על ידי צוות שחקנים ומוסיקאים.קבוצת אנסמבל הפלייבק נוסד על ידי נילי לוברני רולניק.
הקבוצה מופיעה, מדריכה ומשלבת את אמנות הפלייבק בשדות אמנות שונים: תיאטרון פיזי; קומדיה דל׳ארטה, שירה (פלייבק פואטרי), אמנות מייצג, וידאו ואמנות פלסטית.
המופע החדשני ׳אוצרות במה׳ מבוסס על התערוכה "כמו לחישה" שהועלתה בהצלחה בגלריית אגריפס בירושלים, קיץ 2017
׳אוצרות במה׳ הנו שיח גלריה תיאטרלי המייצר ״פס קול״ לחוויה הבלתי מפוענחת של צפייה באמנות. הצופים, בשיתוף השחקנים והמוסיקאים מוזמנים לקריאה משותפת; אישית, חדשה ומעמיקה של האמנות, קריאה בימתית החושפת את אוצרותיה הסמויים מהעין של יצירת האמנות.
עבודות התערוכה ״כמו לחישה״ יוקרנו במשך כל ימי הפסטיבל.

10:00: צפייה מודרכת בעבודות התערוכה
10:30 אוצרות במה

http://www.facebook.com/israelplayback
25
שישי 16/2 11:00-11:30 פואייה תיאטרון קרובאמני ספוקן וורדרון ביגמן
השיר עוף גוזל נכתב במהלך סדנת כתיבה כתגובה לשיר המקורי, בעקבות חוויות אישיות וגם חוויות של חברים.

פיטר גילבי
רופא שגר בצפון הארץ ובגיל חמישים ומשהו נשבר לו מהעבודה אז עזב ונסע להודו וגם כתב על זה קטע.
הקטע זכה באירוע סלאמשגב הראשון שאורגן במשגב על ידי גל וייסברג.
פיטר: "אני חושב שהקטע עשוי לדבר אל אותם בני גילי פחות או יותר שכמוני מחפשים אתגרים חדשים ואהבות חדשות".

רוני עזוז
אני מאוד אוהבת בספוקן את הבמה שניתנת לדבר את התחושות שלך. כל מה שהן יהיו, ואפשר לייפות את המילים ולהשתמש במטפורות ודימויים, וגם אפשר להציג את האמת עירומה ומכוערת. אני אוהבת את המנעד הרחב של הז'אנר ואת דרך ההצגה שלו, ועד כמה שהוא יכול לחדור לבבות.
אני כותבת מתוך התלקחות של רגשות, תחושות ומחשבות. דברים שאני חייבת להוציא החוצה ולהטיח בדף ומאוחר יותר גם באנשים. אני אף פעם לא כופה על עצמי את הכתיבה כי זה תמיד יוצא מזויף. אני כותבת תמיד מתוך צורך טהור.

נוי סער, בן 26, סטודנט לרפואה, מתגורר ולומד בירושלים ובמקור מרמת גן.
הנושא שבחרתי הוא הפרעת אישיות גבולית וההתמודדות איתה. כתבתי את הקטע הזה אחרי שמישהי "אבחנה" אותי ואת ההתנהגויות הקיצוניות שלי בתור אישיות גבולית, ואחרי קצת קריאה הבנתי שאנחנו עולם שמלא באישיויות גבוליות, שרק מחכים שמישהו ידבר בשמם. אז יצא קטע שבו אני מדבר על אישיות גבולית, ועל הפרעות נפשיות בכלל, ועל ההתמודדות איתן והרלוונטיות שלהן להרבה מאוד אנשים, גם אם הם לא מבינים את זה.

נעמי לוי
כל יום אני קוראת על מאבק חדש, על עוולה חדשה. לפעמים אני עוברת ברחוב ותוהה מה הסיפור של אדם שחלף על פניי. לפעמים נראה לי שיכלתי לעזור ולא עשיתי מספיק. המחשבות האלו מתישות, אז לפעמים אני מתמקדת בעצמי, שיהיה לי טוב בסביבה הקרובה שלי - האם באמת יכול להיות לי טוב ככה? אולי אני לא מעריכה מספיק גם את הדברים היפים? אין אדם שיכול לענות לי על השאלות האלה, אז לפעמים אני פונה אליו, ההוא שם למעלה ומשוחחת איתו על הדברים האלה. האם הוא מצליח לענות?
היי, אני נעמי. כותבת מגיל צעיר, שחקנית חובבת מגיל יותר מאוחר (ועוד כמה תחומי ענין). בשנים האחרונות התוודעתי לספוקן-וורד ומצאתי בו דרך להביע רעיונות ולהופיע - שני דברים שאני אוהבת.

דניאל וייל
משוררת ואמנית ספוקן וורד. הקטע שאופיע איתו נקרא "עברית קלוקלת". הוא נולד מתוך שיחה שהייתה לי פעם עם נערה ערבייה, שעוררה בי מחשבות רבות על מקומה של השפה הערבית במציאות שלנו ועל מה שהיא גורמת לנו להרגיש. על העובדה ששפה מעוטרת בכל כך הרבה רגשות, אסוציאציות מובנות מראש והקשרים, כך שכל נוכחות שלה היא בעלת משקל רב הרבה יותר מרק אוסף אותיות וצלילים שיוצר משמעות. התרגום של "ספוקן וורד" בעברית הוא "שירה מדוברת", וזו הדרך הכי טבעית ונוחה מבחינתי לדבר את הנושא הזה בצורה שתשיק ליומיום, כמו שהנושא הזה באמת משיק לחלק גדול מהיומיום של כולנו.

תומי שטוקמן, בת 19, מת"א
עושה מתעניינת מאוהבת בספוקן וורד כבר קרוב לשנה וחצי ובוגרת סדנת הספוקן של פואטרי סלאם ישראל
עיתונאית בדובר צהל ומשתעשעת בעולם הכתיבה על כל פלאיו, ומשתמשת בו גם כדי להעביר ביקורת לפעמים על כל מה שרע בעיני חלק וטוב בעיני אחרים.
אני כותבת ספוקן כי הוא נותן לרגשות הכי גולמיים במה, כי הוא מאפשר למילים נועזות ועזות לצאת אל העולם ולקול שמאחוריהן לצאת יחד איתן בהרמוניה פלאית. כי העולם הזה הוא כל מה שטוב בשירה וכל מה שטוב בתיאטרון וכל מה שטוב בסיפורים אוחזים ידיים ומטיילים יד ביד אל עבר לבבות הקהל.
26
שישי 16/2 12:15-13:15 פרסקו גדולקבוצת סיפורימפוקבוצה הפועלת כ 12 שנה במקור מזרם תיאטרון הפלייבק של פלייבק באר שבע. הקבוצה מנהלת את עצמה וחוותה מנחים שונים מתחום הפלייבק, האימפרוביזציה והתיאטרון. הקבוצה בולטת בגיוון חבריה וגיוון השיטות בה היא עובדת. הקבוצה מחוייבת למקצועיות, התפתחות והופעותיה מתאפיינות בשילוב עומק עם הומור מעצים.פוריות הריון ולידה- מה שלא מספרים לנו.בחברה הישראלית יש לחץ להיות הורים. בתהליך כולם מעורבים, מעירים מתייחסים. יש משהו בתהליך הזה שהוא מחד פרטי ואישי ומאידך מאד ציבורי. אנשים שואלים, מברכים, מבררים, מעירים...במופע ינתן מקום לסיפורים האישיים של נשים וגברים על הבאת ילד או ילדה לעולם, על הרצון או חוסר רצון, על נסיונות, על הלחץ מסביב, על התהליך, על שמחה ועצב, על הפער בין הציפיות למציאות. ינתן מקום לסיפורים אישיים הקשורים לתהליך הכניסה להריון, תהליך ההריון, הלידה עצמה ואחריה. המטרה ליצור מקום מרפא ומעצים שמאפשר לקולות שונים להשמע.קבוצה הפועלת כ 12 שנה במקור מזרם תיאטרון הפלייבק של פלייבק באר שבע. הקבוצה מנהלת את עצמה וחוותה מנחים שונים מתחום הפלייבק, האימפרוביזציה והתיאטרון. הקבוצה בולטת בגיוון חבריה וגיוון השיטות בה היא עובדת. הקבוצה מחוייבת למקצועיות, התפתחות והופעותיה מתאפיינות בשילוב עומק עם הומור מעצים. את הקבוצה הנחו מנחים שונים - מזור טל, זיו שליו, ניר רז, שירלי ליגום, אילן פופקו (אימפרו), יובל גולדטיין (תנועה). הקבוצה מורכבת משתי קבוצות שהתאחדו לפני שנתיים- "אלמנטים" ו"סיפורימפו". הקבוצה מגוונת ובין חבריה נמנים- מטפלים, אנשי תיאטרון, אנשי הייטק ועוד. המופע שתציג הקבוצה בפסטיבל הוא פוריות הריון ולידה- מה שלא מספרים לנו- שנובע מחוויות אישיות שונות של חברי הקבוצה בנושא. בחברה הישראלית יש לחץ להיות הורים. בתהליך כולם מעורבים, מעירים מתייחסים. יש משהו בתהליך הזה שהוא מחד פרטי ואישי ומאידך מאד ציבורי. אנשים שואלים, מברכים, מבררים, מעירים...במופע ינתן מקום לסיפורים האישיים של נשים וגברים על הבאת ילד או ילדה לעולם , על הרצון או חוסר רצון, על נסיונות, על הלחץ מסביב, על התהליך,. על שמחה ועצב, על הפער בין הציפיות למציאות. ינתן מקום לסיפורים אישיים הקשורים לתהליך הכניסה להריון, תהליך ההריון, הלידה עצמה ואחריה. המטרה ליצור מקום מרפא ומעצים שמאפשר לקולות שונים להשמע.
27
שישי 16/2 11:30-12:30 תיאטרון קרובקרטושקסקרטושקס, קבוצת פלייבק מקצועית ומנוסה, מופיעה בארץ ובעולם. מתוך הקשבה עמוקה, מאולתרים הסיפורים במשחק, בתנועה ובמוסיקהלשחות נגד הזרםאיך אנחנו מתמודדים עם מה שמקובל ומצופה מאיתנו? האם אנחנו מוותרים ומתמסרים לזרם או שמא מנסים לחתור נגדו? בהופעה ניתן במה לאותם סיפורי ״הדגים השוחים נגד הזרם״.איך אנחנו מתמודדים עם מה שמקובל ומצופה מאיתנו? האם אנחנו מוותרים ומתמסרים אל הזרם או שמא מנסים לחתור נגדו? בהופעה ניתן במה לאותם סיפורי ״הדגים השוחים נגד הזרם״. ניתן במה לאנשים המרגישים ״שקופים", ״לא מוגדרים״, ״מיעוטים״. ניתן במה לאותם רגעים בהם אנחנו מרגישים לא שייכים למה שקורה שמסביב. ניתן במה ל"לא שגרתי", ל"ביזארי", ל"לא צפוי", ל"מחוץ לקונצנזוס". ניתן במה לכל מה שנמצא "מחוץ לזרם".
בעולם שלנו בו אנחנו כ"עכברים במירוץ עכברים אנושי", הרגישות הופכת ליותר ויותר נדירה. לכן אנו, הקרטושקס, מזמינים את הקהל לספר סיפורים אמיתיים, מתוך כוונה ותקווה שהסיפור יפקח את עיניים ואת הלב.

מקבוצות הפלייבק הוותיקות, אנסמבל קרטושקס מופיעים בארץ ובעולם, פוגשים קהלים שונים ומגוונים, ומתוך הקשבה עמוקה לסיפורים מאלתרים במשחק, תנועה מוסיקה חיה ועם הרבה הומור.
https://www.kartoshkes.com/
28
שישי 16/2 12:00-13:00 פרסקו בינונישילובים בגלילשילובים בגליל הינו אנסמבל תיאטרון פלייבק חברתי הפועל בגליל ובו שחקנים יהודים וערבים"אם אני הנני אני""אם אני הנני אני, משום שאני הנני אני,. ואתה הנך אתה, משום שאתה הנך אתה, הרי שאני הנני אני, ואתה הנך אתה"... מופע המתבונן מתוך מובחנות חמלה ורוח יצירה במפגשינו עם האחר."אם אני הנני אני, משום שאני הנני אני,. ואתה הנך אתה, משום שאתה הנך אתה,. הרי שאני הנני אני, ואתה הנך אתה. אבל, אם אני הנני אני, משום שאתה הנך אתה,. ואתה הנך אתה, משום שאני הנני אני,. הרי שאין אני אני, ואין אתה אתה!" (הרבי מקוצק). האם ניתן לחלוק את המרחב שלנו את האחר מתוך תודעת שפע? תודעה רחבה המאפשרת לקול היחודי שלי בתוך המרחב המשותף לחבור לדואט אמיתי? ומה כאשר זה לא הולך? "שילובים בגליל" אנסמבל תיאטרון פלייבק בגישה חברתית ואנושית עמוקה מגיש מופע יחודי כשעל הבמה שחקנים יהודים וערבים גברים ונשים עם תפיסות עולם מגוונות, יוצרים יחד עם הקהל בהזמנה למסע בין ישן לחדש.
29
שישי 16/2 12:30-13:00 בפואייה תיאטרון קרובאילת דוניבסקי-שחר Ayelet Dawnמוסיקאית יוצרת, זוכת פרס אקו"ם למלחינת השנה 2017מופע שירה 'שובי אלי'שמי אילת, מוסיקאית יוצרת. שם הבמה שלי הוא אילת השחר. זאת מכיוון שמוסיקה עבורי היא כמו זריחה. מאירה דרכי, מאירה גם את המקומות החשוכים בתוכי. מאפשרת לי חיבור אל מקור שמש החיים שבתוכי. מזמינה אותי לדרך של הקשבה, משחק, חקירה, יצירתיות, התחדשות ותנועה.
רצוני הוא לחלוק ולהדהד באוזניכם את ניגונה של נשמתי
השנה זכיתי בפרס אקום למלחינת השנה 2017, דבר שריגש אותי מאוד והעצים את האמון שלי בדרך.
ברשותכם אצרף את נימוקי השופטים ( צרויה להב, בועז כהן וגל אוחובסקי )
"למעשה, אי אפשר להפריד בין ההלחנה של אילת לקול שלה ולהפקה המוזיקלית. שלושת המרכיבים האלה הם פניה של אותה זהות מוזיקלית. המלודיות המגוונות של דוניבסקי מכילות יופי פשוט, חף מהתייפייפות ונשמר מפשטנות. הן מובילות מהלכים הרמוניים נבונים ויוצרות מעין פורטרט מוזיקלי של אישיות מסקרנת, שיש לה אמירה משלה, מונחית על ידי כוח נקי, עצמאי, שהוא גם מנוע חיפוש ששואף לגילויים חדשים ולדיוק. ועדת השופטים התרשמה ממכלול ההיבטים שבאו לידי ביטוי בהקלטות שלה, ומעניקה לה את הפרס בהערכה ליצירתה המבטיחה ובאמון ביכולת שלה "
30
שישי 16/2 13:15-14:15 תיאטרון קרובמראותקבוצת מראות אשר הוקמה לפני 15 שנה פועלת ומופיעה בכל הארץ בארגונים שונים וקהלים שונים.הקולות המהדהדיםבסיומו של הפסטיבל..מה נשאר ומהדהד? היכן 'השונה' שוכן בתוכנו? מה שלנו? מה שלו? מהן המראות המשתקפות בתוכנו מול המפגש עם האחר. מיהו ה'אחר'?קבוצת מראות , אשר הוקמה לפני 15 שנה מופיעה לאורך כל השנים מול ארגונים וקהלים שונים ומגוונים. רוב חברי הקבוצה הינם מטפלים ומטפלות ואופי ההופעות נושא לרוב אג'נדה חברתית וטיפולית. במופע "הקולות המהדהדים", אשר נועל את פסטיבל הפלייבק הייחודי "הקולות השקטים", נבדוק ביחד עם הקהל, היכן נפגשים התכנים השונים שעלו במופעי הפסטיבל וכיצד הכל נאסף כחוט המשי לתימות אישיות, קבוצתיות וחברתיות של קהל, אשר הינו כביכול חד פעמי, אך למעשה ייצוג של לא מודע קולקטיבי. כיצד אנחנו כפריטים וכחברה מהדהדים בתוכנו את כל גווני החוויה האנושית באשר היא, בין אם היא "שייכת" לנו ובין אם לאחר.https://www.facebook.com/MarotPlaybackTheater/?hc_ref=ARTbZUBtH5XKT2RILVemBJQjQ9_Oz5zNZTcbb5naOZTMRfYBJ8lG4mUH_EzOJIgjItQ
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
Loading...
Main menu