ABCDEF
1
ЧасТемаСпікериМодератор/каОпис
2
Онлайн дискусії на сторінці Фестиваль думок в FB https://www.facebook.com/opinionfestival
3
1 вересня16:30Фест змінює громаду. Історії успіху, які відбулись завдяки локальним фестивалям.
Юлія Красільникова - Фестиваль думок (Сєвєродонецьк),
Юлія Кішенко - Фестиваль думок (Сєвєродонецьк),
Оксана Очкурова - велофестиваль Sherwood Weekend (Старобільськ),
Тетяна Бєлоусова - організатор Міжнародного дитячого театрального фестивалю "Птах", або голова ГО "Молоток" (Нижнє Селище, Закарпаття),
Аріф Багіров - соціокультурний іноватор (Сєвєродонецьк),
Віталій Матухно - мандрівний фестиваль "З країни в Україну" (Лисичанськ),
Тетяна ДіхтярукРозвиток місцевих громад неможливо уявити без масових культурних заходів, простіше кажучи без фестивалів. Ми всі знаємо, що фестиваль це добре, а от як само він впливає на суспільство або населений пункт, не завжди замислюємось. На дискусії поговоримо про те, як фестивалі змінюють громади в яких вони відбуваються, які історії успіху відбулись завдяки ініціативним людям, що створили той чи інший фестиваль.
4
18:30Я у мами активіст/каОльга Антонова — керівниця Молодіжного центру громадянської освіти - МЦГО, комунікаційниця Асоціації молодіжних центрів України
Степан Золотар — голова ВМГО "ФРІ" у 2019-2020 рр., член Правління Національного українського молодіжного об'єднання - НУМО
Олександр Ожват — громадський діяч, активіст, доброволець АТО
Маргарита Чернишова - голова Ради Старійшин ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив”, SMM-ниця мережі бізнес-інкубаторів YEPАктивіст — заняття, яке не схвалює мама? Поговоримо про те, чому іноді не можна не бути активістом, чому люди йдуть працювати у громадський сектор, як побудувати професійну кар'єру, починаючи з волонтерських проєктів у ГО та як формується ціннісний підхід до робочих процесів.
5
2 вересня16:30ЖЕК vs ОСББ: за чим майбутнє?Марія Осипчук - юристка з питань управління житлом
Андрій Саук - старший експерт Офісу підтримки реформ при Мінрегіоні.
Ірина Баранова - ГО «Простір гідності», інженеріпорозуміння, фасилітаторка діалогівПід час дискусії поговоримо про те, що змінилося в Україні з реформою ЖКГ, куди зникли ЖЕКи і що прийшло замість них.
Подискутуємо, навіщо створювати ОСББ, спробуємо розібрати його плюси та мінуси. Дізнаємося про те, що чекає на багатоквартирні будинки в майбутньому та як обрати найкращий шлях для свого багатоквартирного будинку.
6
18:30Вивчаємо ЄС у школі – вимога часу чи внесок у майбутнєСпікерки та дискусантки – вчителі з таких міст та селищ:
Болехів, Івано-Франківська область,
Анисів, Чернігівська область,
Охтирка, Сумська область,
Біловодськ, Луганська область,
Решетилівка, Полтавська область,
Чорноморськ, Одеська область,
Золотоноша, Черкаська область,
Краматорськ, Донецька область,
Оріхів, Запорізька область.
Світлана Бацюкова - координаторка та авторка ініціативи “Уроки Європи для шкіл
України“
Чи відрізняється сприйняття ЄС у школах сходу й заходу, півдня й півночі України? для чого сучасним школярам знати про ЄС? як розповісти про західні цінності, не створюючи нові предмети? Впродовж дискусії ви зможете почути думки та історії вчителів зі сходу й заходу, центру, півдня й півночі України. Сподіваємось, ви додасте свою цікаву історію:)
7
3 вересня14:30Життя в окупації. Тест на СOVID-19 як тест на права людиниОльга Куришко – координаторка Крим SOS
Євгеній Ярошенко – аналітик Крим SOS
Олександра Дворецька - співзасновниця БФ Восток SOS
Віолета Артемчук - координаторка ГО Донбас SOS
Володимир Чекригін - заступник голови правління Кримської правозахисної групи
Альона Луньова - адвокаційна менеджерка ZMINAУ березні цього року були запроваджені перші обмеження перетину КПВВ з окупованими територіями. Ці обмеження були запроваджені й українською стороною, й окупаційними адміністраціями. Фактично це був перший випадок масового обмеження свободи пересування. При цьому карантинні обмеження, які запроваджувалися українською владою, були різними для різних окупованих територій.
На дискусії поговоримо про те, як обмеження свободи пересування вплинуло на людей, які живуть в окупації або мають потребу в’їхати на окуповану територію? Які процеси відбувалися на окупованих територіях Криму та Донбасу? Що зробила й чого не зробила Україна для безпеки своїх громадян?
8
16:30Право на доступ до суду та документів, без дискримінації у Донецькій та Луганській областяхЮліан Кондур - представник Ромського фонду «Чіріклі».
Рада Каландія - голова національного товариства «Ромен» у Донецькій області.
Наталя Гриценко - правозахисниця, юристка, консультантка з питань дотримання прав людини.
Сергій Гунько - незалежний експерт, розробник чатботу щодо оформлення ідентифікаційного документа.
Ольга Веснянка - правозахисниця, медіаекспертка, консультантка Ромської правозахисної групи.
Ольга ВеснянкаПоговоримо про доступ до ідентифікаційних документів та суду на Донбасі без дискримінаціі. Розкажемо, хто такі ромські посередники та про їхню роль у доступі ромських сімей до свідоцтв про народження, соціальних і медичних послуг. Під час дискусії пройде презентація чат-боту у вайбері, який допомагає людям дізнатися алгоритм отримання паспорта. Крім того, поговоримо про право на доступ до суду ВПО та жителів і жительок тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.
9
18:30Нерівний бій. Критичне мислення проти фейків.Борислав Береза - екснардеп, кандидат в мери Києва, громадський діяч
Андрій Яніцький - керівник центру вдосконалення економічної журналістики Київської школи економіки
Максим Скубенко - голова VoxCheck, Voxukraine CTOКритичне мислення - новий чорний. Кажуть, що воно потрібне терміново і всім. Бо ніби-то воно врятує і від пропаганди з Росії, і від галочки “не за того кандидата” на виборах, і від фейків - хоч до рани прикладай. Але чи настільки воно дієве? Чи впливають фактчек, тренінги чи література на розвиток критичного мислення? А чи впливає критичне мислення хоч на щось в нашому житті. Розбиратимемося разом з VoxCheck - першим класичним фактчек проектом України.
10
4 вересня14:30Магія символів: що варто знати громадамАнтон Дробович, директор Інституту національної пам’яті України;
Андрій Загородський, координатор ініціативи “Crisis Semiotic Studios - Ukraine”, cпівзасновник “Комунікаційної групи XPR”;
Сергій Мєтлєв, член правління Інституту історичної пам’яті Естонії;
Дмитро Теперік - директор програми “Стійка Україна”, виконавчий директор Міжнародного Центру Оборони та Безпеки (ICDS).Що робити зі старим міським простором та як дати йому "нове життя"? Що можуть означати сиволи та знаки і як можуть бути використані? Долучайтеся до нашої дискусії, де провідні українські та естонські експерти зможуть відповісти на ці питання.
11
16:30Глобальні рецепти Активних Громадян для локальних лідерівЕстер Матер’ян - Голова Молодіжної ради Острога, національна координаторка програми національних обмінів "Плацкарт"
Анна Гладка - проектна менеджерка, тренерка, майстер-фасилітаторка Британської Ради, м. Київ
Оксана Варварич - фасилітаторка з розвитку громад БФ "Карітас Київ", тренерка
Сергій Ткаченко - проєктний менеджер Агенції "Хмарочос", майстер-фасилітатор Британської Ради, м.КропивницькийПід час дискусії поговоримо про активне громадянство та як воно проявляється на рівні населеного пункту, країни й усього світу. Про те, чи локальні дії впливають на глобальні процеси та яким чином можна активізувати свою громаду.
12
13
5 вересня, Фестиваль думок в Сєвєродонецьку (в парку поруч з площею Перемоги), з 11:00 до 19:30
14
Локація 112:00-13:30Їхати чи залишатися: чи бачить себе молодь агентами змін громади?
Євгенія Ратіхіна — заступниця начальника Управління молоді та спорту Луганської ОДА
Олена Ніжельська - Депутатка 7-го скликання Сєвєродонецької міської ради, голова Кризового медіа-центру "Сіверський Донець"
Кирило Дубровін - Голова Сєвєродонецької молодіжної ради, координатор простору "ХочуБуду"
Сергій Петровський - Координатор волонтерів ініціативи “Сєвєр змін”, представник БФ “Карітас Сєвєродонецьк Україна”
Павло Венедиктов - волонтер ініціативи “Сєвєр змін”
Яна Салахова - Голова правління “Театру змін”, менеджерка ініціативи “Сєвєр змін”
Молодь завжди шукає нові можливості. Хтось їде до найближчого обласного центру чи Києва, хтось прагне подорожувати світом. Але чи дійсно немає можливостей та перспектив для розвитку у своєму місті? Відповіді щодо Сєвєродонецька допоможе знайти мапа молодіжних активностей „Сєвєр змін“.
15
14:00-15:30Баланс між цифровою трансформацією країни і кібербезпекою. Досвід Естонії та України. Каймо Кууск - Надзвичайний та Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні. Денис Денищенко - директор департаменту міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської облдержадміністрації. Микола Карчевський - т.в.о. ректора Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е. О. Дідоренко Юлія Галаган На цій дискусії поговоримо про таке:
• Співпраця України і Естонії щодо передачі досвіду у кібергалузі.
• Які ще проєкти з кібербезпеки варто запровадити в Україні на державному рівні?
• Які проєкти з електронного урядування впроваджуються на Луганщині?
• Чи можливо побудувати насправді безпечну та сучасну країну в смартфоні?
16
16:00-17:30Інфраструктура та інвестиції: скільки грошей потрібно, щоб „оживити“ ЛуганщинуСергій Гайдай - Керівник Луганської обласної військово-цивільної адмінстрації
Юрій Золкін - Голова Станично-Луганської райдержадміністрації
Олександр Стрюк - керівник ВЦА міста Сєвєродонецьк
Юлія Галаган На цій дискусії поговоримо про таке:
• Інфраструктура як складова економічного розвитку.
• Чи можливі інвестиції під час війни?
• Залізнична доступність Луганської області.
• Як відкриття нових КПВВ позначиться на економіці?
17
18:00-19:30(Не)безпечні вибори: чи будуть ВЦА ефективніші за міські радиСергій Гайдай - Керівник Луганської обласної військово-цивільної адмінстрації
Олексій Бабченко - керівник ВЦА м. Золоте та с. Катеринівка
Олена Ніжельська - депутатка Сєвєродонецької міської ради VII-го скликання
Олександр Стрюк - керівник ВЦА міста Сєвєродонецьк
Юлія Галаган На дискусії поговоримо про таке:
• Коли на Луганщині можуть відбутись вибори до місцевих рад?
• Що було не так з міськими радами Сєвєродонецька та Лисичанська?
• Чому потрібні механізми впливу громади на ухвалення рішень військо-цивільними адміністраціями.
• Переваги освіченого авторитаризму.
18
Локація 211:00 - 12:30 Чи є дієвим процес позиціонування Луганщини?Тетяна Філевська креативна директорка ДУ «Український інститут»,
Валентина Колесник — заступник директора Департаменту – начальник управління зовнішніх зносин, промоції та інноваційного розвитку Департаменту міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської обласної державної адміністрації,
Галина Татаренко — керівниця громадської організації «Фундація «Жіноча ініціатива», к.ю.н., завідувачка кафедри конституційного права юридичного факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля,
Олена Кіяшко — головний спеціаліст відділу промоції та інноваційного розвитку управління зовнішніх зносин, промоції та інноваційного розвитку Департаменту міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської обласної державної адміністрації
Вікторія Тютюнник — заступник начальника відділу зовнішніх зносин управління зовнішніх зносин, промоції та інноваційного розвитку Департаменту міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської обласної державної адміністраціїА що Ви знаєте про культурну дипломатію? Який взаємозв’язок між поняттями «айдентика», «промоція регіону» та «брендинг»? Що потрібно для успішного позиціонування регіону?
Цікаві спікери, жвава дискусія та наприкінці обговорення промоційного проєкту «Вироблено на Луганщині. Луганщина Моя».
19
13:00 - 14:30Перед ґратами. Наскільки ефективними є альтернативні форми покарання?
Ангеліна Павленко - старший лейтенант внутрішньої служби, начальник Сєвєродонецького МВ філії ДУ «Центр пробації».
Наталія Охріменко - психолог Сєвєродонецького МВ філії ДУ «Центр пробації».
Володимир Богуш - директор Сєвєродонецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Костянтин Чистоклєтов - директор відокремленого підрозділу громадської організації «Маханаім» «Центр реінтеграції та адаптації для нарко та алко залежних осіб в м. Сєвєродонецьк Луганської області».
Артем Сівак У суспільстві існує стереотипне уявлення про покарання злочинця: скоїв злочин – потрапив у в’язницю. Але наскільки цей метод ефективний, та чи завжди він має застосовуватися? Невже сірі стіни камери – це єдиний засіб впливу на правопорушника.
Саме пробація забезпечує виконання більш лояльного покарання, у рамках якого людині надається можливість змінитися без ізоляції. Адже кожному з нас інколи потрібна підтримка і допомога. Саме наша небайдужість здатна врятувати повноцінне життя людини, яка оступилася, але усвідомила свої помилки і щиро прагне до позитивних змін. На дискусії поговоримо про те чи можлива пробація, як альтернативну форму покарання, чи безпечно залишати злочинця у суспільстві, без ізоляції, та яка може бути участь людей у реалізації функції пробації.
20
15:00 - 16:30 Уроки доброти — потрібні чи ні?Катерина Ковалюк - заступниця директора зі зв’язків з громадськістю ТЗОВ «Кормотех».
Андрій Пінчук - в.о. директора ЛКП,,Лев"
Тарас Басараб - лікар-лаборант, викладач у ветеринарному університеті.
Василь Захарчук - лікар-хірург, стоматолог.
Рената Мехрабова - Викладач кафедри ІМПК у СНУ ім. В. Даля
Член правління ГО "Дім 4Лапим"
На дискусії поговоримо про те, який зв'язок між доброзичливим ставленням до тварин та людяністю взагалі? Чи потрібно вчити дітей бути добрими? Який урок дивовижним чином впливає на львівських школярів та змінює їх накраще? Спікери розкажуть про свій досвід роботи з дітьми та що можна запровадити в наших школах, аби діти знали про те, як важливо ставитися з добротою до тварин.
21
17:00 - 18:30 Як приборкати своїх драконів? Або як найкрайще впоратися з наслідками криз та мінливих обставин в життіТетяна Донцова та Русана Дика - практичні психологіні, команда психологічної допомоги та ментального здоров'я БФ "Восток SOS"-Подолання наслідків пандемії СOVID-19, мінливість світу, стреси, відсутність балансу, постійна втома, роздратування, тривога, страх, виснаження та інші деструктивні стани. Ці та інші виклики стають постійними невротичними супутниками сучасної людини. Незалежно від того, чи ви з табору тих, хто вважає, що коронавірусу не існуює, чи навпаки - з тих, хто вірить, що вірус вже змінює світ навколо нас. Як дати спокій собі та іншим, за допомогою чого відчувати себе цільним і більш стійким, як самостійно піклуватися про ментальне здоров'я? Про це, але й не тільки, ми зможемо цікавезно поспілкуватися та обов'язково протестуємо кілька практичних вправ з підтримки свого психічного здоров'я разом з командою психологів Восток SOS.
22
Локація 312:00-13:30"Коли я виросту, теж піду на війну, як тато": як розірвати це хибне коло.Олексій Біда - співавтор звітів серії “Історія одного міста” та Методичних рекомендацій, керівник Центру документування Української Гельсінської спілки з прав людини,
Олександра Козорог - співавторка методичних рекомендацій, експертка Всеукраїнської програми “Розуміємо права людини”, вчитель-методист
Валентина Потапова - керівниця освітнього напрямку Української Гельсінської спілки з прав людиниУ викладанні новітньої історії України перед вчителями стоїть багато викликів, пов’язаних із чутливими й болючими темами останніх десятиліть, зокрема із питаннями збройної агресії Російської Федерації проти України у 2014-2020 рр. Специфіка вивчення з підлітками тем збройного конфлікту та окупації частини Луганської і Донецької областей викликана присутністю цих питань в сучасному інформаційному полі.
Підчас дискусії, поговоримо про те, як знайти баланс між вимогами навчальних програм щодо знань перебігу збройного конфлікту та виробленням ціннісного ставлення підлітків у дискурсі героїзації української армії і будівництва миру з повагою до прав людини та її гідності. Висвітлемо питання того, як сучасні виклики вимагають від вчителів відповідної професійної компетентності.
Запрошуємо до дискусії вчителів історії, бібліотекарів, методистів, представників відділів освіти.
23
14:00-15:30Шлях до успіху: чи варто ризикувати?Євген Назаров - Луганський центр професійно-технічної освіти,
Олександра Ворошилова - координаторка офісу БФ "Восток SOS",
Аріф Багіров - соціокультурний іноватор,
Сергій Горєлов - фронтмен группы "Менделеев ошибался", многодетный отец
Семен Перцовський - заслужений журналіст України, секретар регіональної організації Національної Спілки журналістів України (НСЖУ), керівник Школи молодого журналіста Сєвєродонецького ВПУ, власкор центральних ЗМІ, медіатренер, сценарист, автор книжок, лауреат всеукраїнських творчих конкурсів Підчас дискусії спробуємо спільно сформулювати поняття успіху в житті. Мова піде про сучасні підходи до успіху, виходячи з особистих потреб та запитів суспільства, світу, України, Луганщини. Обговоримо конкретні проблеми, приклади, досвід, доцільність виходу із зони комфорту заради успіху, моделі та критерії поведінки. Знайдемо відповіді на гострі питання, визначемо спільні рішення та висновки.
24
16:00-17:30Напади на громадських активістів та мирні зібрання. Порушення прав людини в Україні та БілорусіМарія Квіцінська — аналітикиня Центру спільних дій
Костянтин Рєуцький — виконавчий директор БФ Восток SOS
Євген Васильєв — координатор моніторингових програм БФ Восток SOS
Тетяна Діхтярук Активні люди роблять багато добрих справ, протидіють незаконним діям влади, змінюють світ на краще — але через свою активну громадянську позицію, можуть відчувати тиск чи навіть напади які загрожують їх життю та здоров'ю. Поговоримо про випадки загроз активістам та участь в цьому держави, згадаємо що відбувається в Україні та Білорусі в останній час. Ким виступають ці держави для своїх громадян — захисниками чи агресорами? Тема про те, як важливо для майбутнього наших країн, захистити саме громадянське суспільство в Україні та Білорусі.
25
Локація 411:00 - 12:30 Як розвинути громаду? Бачення майбутніх змін в Сєвєродонецьку. Ольга Вітченко - начальник управління економічного розвитку ВЦА
Валентина Агафонова - ГО "Кризовий медіа-центр "Сіверський Донець"
Наталія Бойко - незалежний консультант зі стратегічного планування УФСІ, виконавча директорка ЛРВ Асоціації міст УкраїниОбговорення слабких та сильних сторін громади, можливостей та загроз. Спробуємо зрозуміти, що необхідно зробити, щоб використовувати сильні сторони громади для її розвитку. Побороти слабкі сторони та обійти загрози. Використовувати можливості для майбутнього розвитку громади. Трансформувати громаду через нове бачення майбутніх змін. Запрошуємо всіх, кому цікава участь в обговренні стратегії розвитку Сєвєродонецької територіальної громади до 2027 року.
26
13:00 - 14:30Як зробити місто привабливим для туристів?Михайло Івонін - Івонін Парк,
Олег Невениця - голова туристичної асоціації Луганської області,
Людмила Ахтирська - заступниця директора департаменту економічного розвитку, зовнішньо-економічної діяльності та туризму ЛОДА
Тетяна Діхтярук Все більше і більше великих і малих міст світу вступають в боротьбу і конкуренцію за право обслуговувати туристів, залучають грошові потоки, створюють робочі місця, розвивають культуру, і тільки Сєвєродонецьк, не звертає на ці можливості ніякої уваги, традиційно розраховуючи на відродження великої промисловості. Що повинна зробити громада, що би туризм міг стати прибутковою частиною міського бюджету?
27
15:00 - 16:30 Osvita-online — чи був цей досвід корисним?Людмила Колесник - директорка КЗ "Лисичанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5", учасниця Всеукраїнської програми Liberal Arts DOCCU "Розвиток громадянських компетентностей в Україні" та "Демократична школа", проєкту "Школа Емпатії" Міжнародного інституту інтегрального розвитку та студії освітніх управлінців.
Маргарита Сорока - вчитель початкових класів КЗ "Лисичанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5", учасниця проєктів "Підвищення компетенцій демократичного громадянства через формальне, неформальне та інформальне навчання" та "1000 дівчат у сфері ІТ"
Сергій Ніжельський - учень 11-го класу, багатопрофільного ліцею міста Сєвєродонецьк
Ганна Асєєва - мама учениці однієї з шкіл м. Сєвєродонецька.
Сергій П'ятниця - Кризовий медіа центр "Сіверський Донець"Для реалізації найкращих онлайн-практик потрібна злагоджена співпраця всіх учасників освітнього процесу. Під час дискусії обговоримо досвід онлайн-навчання навесні 2020 року, а також:
✔️проаналізуємо сучасний цифровий контент для дистанційного навчання;
✔️порівняємо та проаналізуємо освітні моделі навчання;
✔️розглянемо практичні приклади ефективної підготовки дітей до онлайн-навчання;
✔️визначимо, за рахунок чого ми можемо досягти більшої злагодженості дій та взаєморозуміння під час організації онлайн-навчання.
28
17:00 - 18:30 Мери російської весни: чи несе місцева влада відповідальність за події 2014?Антон Удовенко - редактор видання «Місто, з якого почалася війна», проектний менеджер Східноукраїнського центру громадських ініціатив.
Наталія Каплун, аналітикиня БФ «Восток СОС», співавтор видання «Місто, з якого почалася війна»
Ганна Куровська - аналітикиня Східноукраїнського центру громадських ініціатив, співавтор видання «Місто, з якого почалася війна»
Андрій Москаленко - юрист Громадського комітету захисту конституційних прав і свобод громадян, співавтор видання «Місто, з якого почалася війна»
Сергій П'ятниця - координатор кризового медіа-центру «Сіверський Донець»
Артем Сівак Минуло шість років після захоплень Слов’янська, Лисичанська, Сєвєродонецька та інших міст Сходу України. Проте, і досі чимало запитань залишаються без відповіді. Яку відповідальність має нести місцева влада захоплених в минулому міст? Чи варто чекати
подібної бездіяльності? Якою має бути реакція місцевої влади, щоб уникнути «російської весни» в майбутньому? Намагатимемось розібратися на прикладі Слов’янська, Сєвєродонецька та Лисичанська.
29
Локація 512:00-13:30Луганщина – смачна!Євген Назаров - Луганський центр професійно-технічної освіти,
Тетяна Пострякова - начальник відділу професійної освіти та науки,
Володимир Артюшенко - директор Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Луганській області,
Світлана Мозгова -
Методист Золотівського професійного ліцею
Експерти: Олена Ліпова, Олена Зінчук - майстри виробничого навчання Золотівського професійного ліцею,
Юлія Соловйова - Заступник директора з навчально-методичної роботи
Спеціальний гість: Сергій Болотський - директор Луганский обласной центр занятости
Мотивує: Альона Богатир - віце чемпіон регіонального етапу WorldSkills Ukraine Компетенція «Кулінарне мистецтво»
Олена Лук’яноваТрадиційна кухня України: чим пригощають на Луганщині?
Українці – привітний і гостинний народ, який вміє нагодувати так, щоб щедрий стіл запам'ятався, змусив повернутися або спонукав гостей приготувати національні страви у себе вдома. Рецептів усіляких смаколиків у нас тисячі, адже навіть борщ у різних куточках країни готують абсолютно по-різному. Поговоримо про регіональну кухню Луганщини, якою смакотою славиться наш регіон.
30
14:00-15:30Як під час шопінгу рятувати планету і як зробити відходи корисними?Левон Азізян - громадський діяч по охороні довкілля
Олена Сердюк та Давид Пагава — засновники ГО "Мануфактура ГаражКрафт".
Найля Ібрагімова
Артур Агеєв
- Молодіжний делегат України до ООН 2020-2021, Посол Європейської Молоді Країн Східного Партнерства в Україні, проектний менеджер з питань політичної партисипації та міжнародного обміну у Осередку громадянського суспільства "Друкарня"
Дана Мітанова - журналістка, екоактивістка та ініціаторка проекту «Зелений простір» у селі Криничне (Одеська область), який спрямований на екологічну просвіту мешканців малих громад.
Ігор Мічник - керівник офісу Друкарня – осередок громадянського суспільства у Слов’янськуНа дискусії говоритимемо про глобальне та локальне у світі охорони довкілля. Як мінімізувати власний екологічний слід? Що таке правило 5-R? Як жити без пакетів та організувати сортування вдома або на роботі?
31
16:00-17:30Коронавірус на Луганщині: регіональні особливості боротьби з COVID-19Цапко Григорій - головний лікар Фармбіотест
Єфремова Оксана - начальник відділу зв'язків з громадськістю, УПП в Луганській області
Юлія Красільникова - голова правління БФ "Восток СОС"
Ірина Коваль - продюсер лінейний радіо ПульсУ 2020 році коронавірус докорінно змінив звичний спосіб життя безлічі людей. На цій дискусії поговоримо про те...
• Чи були ефективними карантинні заходи.
• Чому на Луганщині відносно маленька кількість хворих?
• Коли чекати вакцину від COVID-19?
32
33
34
35
6 вересня, Фестиваль думок біля підтопленого кар’єру (поруч із Лисичанським желатиновим заводом), з 14:00 до 17:30.
36
14:00 - 15:30 Чому виник лисичанський «Гранд-Каньйон»? Корупційна складова вугледобувної копанки.Костянтин Рєуцький - виконавчий директор БФ "Восток SOS"
Максим Якунін - начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) надр - старший державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Луганської області
Володимир Рибалкін - голова ГО "Стоп корупція" Донецька область
Віталій Швєдов - ГО "Фонд правової ініціативи", депутат міської ради, міста Лисичанськ.
Юлія Галаган Поговоримо про те, як посеред донбаського степу могла зʼявитись ця величезна памʼятка корупції.
• Як реагували екологи?
• Яких збитків завдано природі та державі?
• Як діяла поліція?
• Чи є історії успіху у боротьбі з корупційними схемами таких масштабів?
37
16:00 - 17:30Екологія, з якою нам жити. Що відбувається в регіоні та як можна вплинути на ситуаціюВіктор Д'яков - завідувач науковим відділом Національного природного парку "Святі гори",
Фастов Олексій − заступник начальника управління − начальник відділу атмосферного повітря, водних ресурсів та надрокористування Департаменту екології та природних ресурсів
Тетяна Діхтярук На дискусії поговоримо про те…
• В якому стані екологія Донбасу?
• Як на неї вплинули бойові дії?
• Чому копанки такі шкідливі для екології?
• Як звичайний громадянин може вплинути на ситуацію?