Склад та структура ДОТ_в.2.0.xlsx
 Share
The version of the browser you are using is no longer supported. Please upgrade to a supported browser.Dismiss

 
грн.
%
123
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ABCDEFGHIJKLMNOPQRS
1
2
3
ЗАСОБИЗВОРОТНИЙ ЗВ'ЯЗОК
4
ТижденьМодульЗмістовий блок
АСИНХРОННІ
СИНХРОННІ
ДОДАТКОВЕ ОЦІНЮВАННЯ
5
ЗавданняРесурсиФОРУМ: питання до обговоренняВЕБІНАР
6
Відеолекції (одна чи декілька)ПрезентаціїТип 1 Самостійна робота
Тип 2 …………
Тип 3 Психологічні тестиТип 4 Відкритий тестТип 5 Заліковий тестПроектна робота в групіОсновні ДодатковіЧАТОцінка участі в обговоренні
Оцінка проекту
Оцінка СЛУХАЧАМИ якості матеріалів
7
тиждень 1Комунікативна культура вчителяАнонс всього курсу. Анонс модулю. Комунікація в школі. Види взаємодії. Автоматична та усвідомлена мовленева поведінка. Асертивна поведінка вчителя та хибні комунікативні прояви.Змістовна та організаційна побудова модулю "Комунікативна культура вчителя"Мапа курсу, модулю, схеми автоматичної та асертивної поведінкиОпитувальник "Тест комунікативних вмінь"Тест-кейс з варіантами автоматичного та усвідомленого реагування, 5 пунктівКнига …… Глави "Чому і як навчати вчителів","Як не потрапити на гачок маніпулятора"Які прояви є автоматичними, які - усвідомленими у героїв проблемного сюжету? Які риси поведнки притаманні героям "Звичайне шкільне життя"?
8
тиждень 2Комунікативна культура вчителяПоняття про поведінкове маніпулювання. Засоби відстеження та нейтралізації маніпулятивних проявів учнів, батьків, колег.Розповсюджені типажі маніпулятивної поведінкиПоняття маніпуляції, типи маніпуляторів, нейтралізація, альтернатива - інформаційний діалогАвторська методика щодо виявлення схильності до маніпуляціїТест-кейс з варіантами маніпулятивного та асертивного проявів, 5 пунктівКнига …… Глави "АнтиЛох", "Як не потрапити на гачоке маніпулятора"Які типажі маніпуляторів найчастіше зустрічаються серед вчителів? Учнів? Батьків? Адміністрації? Які власні наробки протидії?
9
тиждень 3Комунікативна культура вчителяДіалог як екологічний засіб педагогічної комунікації. Діалог у різних проявах та контекстах. Техніка інформаційного діалогуПереваги та складнощі діалогу в шкільний практиціДіалог як альтернатива насиллю та маніпуляції, принципи побудови простору діалогуМетодика з кейсами щодо шкільної комунікаціїТест-кейс з варіантами діалогічною та не діалогічної поведінки вчителя , 5 пунктівhttp://www.slideshare.net/EugeneGolub1/a-beginners-guid ЧТО ТАКОЕ ДИАЛОГ? http://igpi.ru/dialogue/1397659424.htmlЯк можна охаректеризувати прояви героїв відеосюжету (вчитель? Учні? Директор?) Хто з них є найбільш схильним до діалогічності?
10
тиждень 4Комунікативна культура вчителяРозширення комунікативних ролей учителя у просторі медійної освіти. Застосування сучасних ІКТ для підвищення ефективності взаємодії вчитель-учень-батьки.Які саме ІКТ допомагають зробити комункацію більш ефективноюСхема: ІКТ та простір шкільної комунікаціїСамостійна робота: створення події-комунікації з колегами, учнями або батьками, аналіз психологічних складнощівТест на розуміння застосування базових ІКТ для формування простору комунікації (так/ні), 5 пунктівТест - 10 пунктів - щодо засвоєння матеріалу модулюПосилання на медіа-ресурсиЯкі засоби ІКТ Ви застосовуєте у власній педагогічній практиці? Які їх переваги та утруднення у використанні?Вебінар (тема…)
11
тиждень 5 Сучасна школа як простір саморозвитку вчителя та учня. Сучасна школа як простір саморозвитку вчителя та учня.Організаційна культура навчального закладу та її вплив на розвиток (саморозвиток) вчителів і учнів цього закладу.Типологізація організаційної культури. Сильні та слабкі сторони кожного типуІнструменти формування оргкультури. Типи організаційної культури.Методика визначення організаційної культури навчального закладуТест на розуміння типів орг/культури - декілька правильних відповідей з 5 можливих, 5 пунктівЛітература щодо організаційної культуриЯкі типи організаційної культури найбільше представлені у Вашому навчальному закладі? Які інструменти формування організаційної культури Ви використовуєте найчастіше?
12
тиждень 6 Сучасна школа як простір саморозвитку вчителя та учня.Проектування діяльності, проектування самореалізації, життєве проектування – ефективні засоби розвитку й саморозвитку.Презентація алгоритму спільного проектування діяльностіАлгоритм проектуванняСамостійна робота - проектування педагогічного продукту із застосуванням ІКТСтиль саморегуляції поведінки - визначення проектувальних навичокТест на розуміння відмінностей проектної діяльності від жортско-детермінованої - 5 пунктів, так/ніЛітература щодо методів проектів у школіЯкі апекти вашої діяльності ви проектуєте заздалегіть? Які аспекти дуже важко проектувати та з яких причин?
13
тиждень 7 Сучасна школа як простір саморозвитку вчителя та учня.Супровід професійного самовизначення учнів. Сім кроків до визначення подальшого професійного шляху старшокласників.До чого готують у школі - модель сучасного випускникаМодель сучасного випускника школи. 7 кроків до вибору професії.Анкета щодо потреб у профорієнтаційній інфнормаціїПрофорієнтаційний супровід учнів різного віку - тест 5 пунктів, декілька відповіде з 5 можливихПрфорієнтаційна літератураЯким чином викладання Вашого предмету сприяє професійному самовизначенню ваших учнів? Яка інформація з основ профорієнтації Вас цікавить?
14
тиждень 8 Сучасна школа як простір саморозвитку вчителя та учня.Використання ІКТ для професійного саморозвитку вчителів.Проекти щодо професійного розвитку вчителівАнкета щодо пошуку інформації та інформаційних партнерів в мережіТест на розуміння понять МООС, 5 пунктів так/ніТест - 10 пунктів - ефективні стратегії вчителя в різних ситуаціяхПосилання на ресурси MOOCДо яких інтеренет-спільнот Ви найбільше залучені у вашій професійній діяльності? Що Вам подобається і що напружує в інтернет-спілкуванні?Вебінар (тема…)
15
тиждень 9Педагогічна дія: підходи та стратегії
Інформаційна грамотність учителя як запорука його ефективної діяльності. Психологічні засади інформаційної культури вчителя. «Педагогіка знань та педагогіка досвіду» : суперечність чи взаємодія?
Презентація концепт-карти (інформаційних схем) "Алгоритм добору інформації"Тест визначення рівня інформаційної культури вчителяТест на розуміння поняття Інформаційна культура , 5 пунктів, вибір відповіді з декількох варіантівЩо сприяє розвитку інформаційної культури - сучасні дослідженняЩо сприяє розвитку інформаційної культури саме у вас? Які форми підвищення інформаційної культури є для Вас найбільш привабливими?
16
тиждень 10Педагогічна дія: підходи та стратегії
Вікові особливості психологічного розвитку школярів. Репродуктивна педагогіка чи педагогіка творчості – інтеграція педагогічних стратегій.
Хибний вплив формуючого підходу;Визначення вад розвитку конкретного учня, добір стратегії корекціїпитання для самостійної роботи щодо проблемного поля конкретного учняТест "віковий розвиток школяра". 5 пунктів, декілька варіантів відповідей з 5 можливихЛітература щодо вікового розвитку дитиниКоли більш доцільним є стиль репродуктивної педагогіки, коли - творчий підхід? Якому підходові ви надаєте перевагу у вацій діяльності і чому?
17
тиждень 11Педагогічна дія: підходи та стратегіїСуб’єкт-суб’єктний та суб’єкт-об’єктний підходи в освітній практиці. Суб’єктність вчителя в об’єктних умовах освітньої системи. Можливі складнощі проходження ситуації абсурду - продовження попередньої схемиРозроблення моделі уроку на основі презентованого інструменту"Взаємодія з оточенням"Тест на визначення рівня суб"єктивного контролю (інтернальність)Тест на розуміння схеми проходження ситуації абсурду. 5 пунктів, декілька можливих відповідей з 5 запропонованихКнига …… (окремі глави …...). Мій сайт flashmind.info
18
тиждень 12Педагогічна дія: підходи та стратегіїПедагогічний вплив: індивідуальний підхід чи формувальне колективне поле? Місце і роль індивідуальних та групових стратегій у педагогічній діяльності.
«Пам’ятка вчителя» щодо доцільності застосування індивідуального підходу чи роботи з колективом (пам’ятка – у формі концепт-карти).
Тест на визначення доцільності використання колективного чи інфдивідуального підходу - 5 пунктів, так/ніТест на виявлення засвоєння понять модулю, 10 питаньКолективні форми навчання - з практики радянських часів. Література з можливостей індивідуалізації навчання за допомогою ІКТ.Вебінар (тема…)
19
тиждень 13Перспективи застосування інформаційних підходів та технологійВплив ментальних моделей світу на педагогічні стратегії педагога. Побудова нового інформаційного середовища за допомогою наративних технологій. Діагностика розуміння та прийоми взаємодіі з інформаційним повідомленням.Діагностика розуміння та прийоми взаємодіі з інформаційним повідомленням.Ментальні моделі світу. Їх вплив на особістісну комунікацію та вибір стилів діяльності педагога.експрес-діагностика самоідентичностіТест на розуміння конструктивності/деструктивності мовленевих настанов (наративів). 5 пунктів, кілька правильних відповідей з 5 можливихЛітература щодо ролі наративуЗгадайте та зафіксуйте найбільш яскраві послання з власного дитинства. Які послання найчастіш йдуть від вас до ваших учнів?
20
тиждень 14Перспективи застосування інформаційних підходів та технологій
Інформування та пропагування: протилежні механізми сучасної освітньої практики. Доцільність та обмеження, конфліктне поле їх взаємодії та можливість його подолання. Баланс між традиціями та інноваціями в інформаційному просторі вчителя
Як інформаційна грамотність вчителя пов"язана з негативним впливом пропагандиІнформаційна грамотність вчителя. Інформування чи пропагування. Баланс між сталістю та інноваціями.створити інформаційне повідомлення та текст з елементами пропаганди про один й той самий предметТест "Опитувальник конструктивного мислення"Тест на розуміння відмінностей інформування та пропагування: 5 пунктів так/ніПоофілактика деструктивного впливу масс-медіа (авторський курс)Назвіть приклад пропагування у вашій педагогічній практиці? В яких сферах ви застосовуєте інноваційні форми діяльності?
21
тиждень 15Перспективи застосування інформаційних підходів та технологійЗасоби опрацювання інформації; суперечності між лінійним (послідовним) та візуальним (синтетичним, графічним) способами інформаційної подачі. Сучасні методи роботи з інформацією та можливості застосування цих методів в освітній практиці (презентація медійних засобів та програм-організаторів інформації).Поняття mind-mapping приклади "карт знань" Послідовний та візуальний методи інформаційної подачі - переваги та недоліки кожного. Зони доцільності використання кожного методу.Створити інформаційне повідомлення на будь-яку тему предмету із застосування візуального способу подачі іформації (можна із застосуванням запропонованих медіа-ресурсів, можна - інші ресурси)Тест "Який тип мислення у вас переважає"Тест на розуміння доцільності використання послідовного або візуального способу інформаційної подачі, 5 питань, так/ніПосилання на медіа-ресурси, що спрощують інформаційну подачу. Література щодо візуалізації інформації.Оберіть будь-яку тему з того предмету, що Ви викладаєте. Яку інфрмацію з цієї теми краще викласти з використання послідовного способу інформаційної подачі? Де доцільніше використати візуальний спосіб?
22
тиждень 16Перспективи застосування інформаційних підходів та технологійЗастосування презентованих засобів у поєднанні з проектними технологіями. Алгоритм проектування простору саморозвитку для вчителя (індивідуальний коучинг) та алгоритм проектування простору навчального закладу. Демонстрація алгоритму проектування на прикладі проектування цього дистанційного курсуАлгоритм проектування, медіа-ресурси для оптимізації проектної діяльності вчителяСтворити проект власного професійного розвитку у просторі ІКТ або проект викладення дисціпліни (певного модулю) із застосуванням ІКТ. Проект подати в одній з технологій (prezi.com, mind.manager, sites.google.com) або іншій з можливістю вільного доступу для переглядуТест - зворотний зв'язок 5 питань, так/ніЗагальний екзаменаційний тест. Тест має 30 питань.Література та посилання щодо можливостей проектування із застосуванням ІКТ.Яка тема запропонованого курсу була найбільш цікавою для Вас? Яка тема викликала найбільші ускладнення та непорозуміння?Вебінар (тема…)
23
Тести самоперевіркидо кожного блоку (уроку)16 тестів, в кожному - 5 питань. Максимальна кількість балів - 5
24
Тести заліковідо кожного модуля4 тести, в кожному - 10 питань. Максимальна кількість балів - 10
25
Загальний екзаменаційний теств кінці курсуТест має 30 питань. Бали - 30
26
Самостійні роботи та індивідуальні завдання7 самостійних робітПерші 6 - по 5 балів, остання - 10- балів
27
Вебінари4 вебінариучасть у кожному вебінарі - від 5 до 10 балів
28
Психологічні тести11 тестів + 2 анкетиТести - від 3 до 5 балів в залежності від рівня складності
29
Питання для обговорення2 питання до кожного блокукожне питання (відповідь) - 2 бали - розгорнута
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
Loading...
Main menu