Oceny Projektów WPAM - Zima 2018/2019
 Share
The version of the browser you are using is no longer supported. Please upgrade to a supported browser.Dismiss

 
View only
 
 
ABCDEF
1

ProjektOpis projektuTermin oddania projektuOcenaZaliczone
2
3
Cristian MakarskiARKit GameGra na system iOS wykorzystująca architekturę ARKit 2. Gra będzie polegała na zbijaniu procą potworków pojawiających się w różnych miejscach w przestrzeni, zdobywając w ten sposób punkty. Przegrywamy gdy skończy nam się amunicja bądź potworów pojawi się zbyt wiele. Z biegiem gry będziemy mogli uzupełniać amunicję, a potworki będą pojawiały się szybciej oraz będą trudniejsze do zestrzelenia (np. trzeba będzie trafić je dwa razy). Przewiduję dodanie listy najlepszych wyników zapisywanych w FireBasie. 2019-01-23
4
Bartłomiej BieleckiAplikacja do zarządzania sprzedażą poprzez spotkaniaPredefiniowane kroki określające proces sprzedażowy mogą być podpinane pod spotkanie. Spotkania są definiowane przez użytkownika i mogą zawierać zdefniowanego leada sprzedażowego. Akcje podjęte podczas spotkań mogą wpływać na proces sprzedażowy, co po jego podpieciu pod spotkanie może zostać stopniowo realizowane (wg. określonych milestonów) poprzez zaznaczanie co zostało osiągnięte. Kolejne spotkania jako normalna czynność sprzedawcy automatycznie realizuje proces sprzedażowy.
Proces I leady są współdzielone przez zespół sprzedażowy.
Dashboard pozwala na zwięzłe przedstawienie planowanych I zrealizowanych spotkań wraz z czasem na nie poświęcone.
2019-01-23
5
Michał SmutkiewiczLinkerApka na Androida, wyglądem i zachowaniem przypominająca znany dobrze Messenger Facebooka, która ułatwi zarządzanie i dzielenie się linkami w sieci. Apka będzie miała wersję pełnoekranową, jak i postać rozwijalnego dymka - jak z Messengera, jest to znane UI, więc jest wygodne, szybkie i intuicyjne. Przełączanie między tymi dwoma typami UI będzie łatwo dostępna dla użytkownika, a jego zachowanie też nie będzie odbiegało od zachowania Messengera. Celem będzie zapewnienie wygody użytkowania i przyjemności z obsługi.

Dostępne będą dwa podstawowe widoki: widok edycji/dodawania linku z automatycznym sczytywaniem metadanych z linku oraz widok listy z kategoriami/zakładkami prezentującym content bazy danych.

Lista będzie miała zapewniony łatwy behaviour usuwania (przesunięcie itemu w prawo/lewo). Dodatkowo, będę dążył, w miarę możliwości i czasu, do opracowania mechanizmu zdalnej bazy użytkownika i logowaniu do konta (Google).

Użytkownik będzie mógł zapisać link otwarciem dymka, aplikacja natychmiast samodzielnie odczyta meta dane i dopasuje link do odpowiedniej grupy (wideo, audio, artykuły itp.), zapewni możliwość zdefiniowania własnej oraz dopisania własnych notatek, edycji nazwy i oznaczania itemu.

W przypadku operacji wysyłania, użytkownik wejdzie w dymek, przełączy się po prostu na zakładkę zapisanych linków i odszuka łatwo item dzięki opcjom wyszukiwania jak i porządkowaniu po kategoriach i najlepiej również w miarę możliwości, po miniaturach. Celem jest odwiedzienie użytkownika od konieczności wchodzenia po szczegóły linku zamiast udostępnienia bezpośrednio z otwartej listy.

Finalnie aplikacja ma być store-ready, mieć estetyczny wygląd zgodny z założeniami Material Design, swoje logo oraz być udostępniona w programie beta do pobrania na Sklepie Play.
2019-01-23
6
Piotr Muzyczuk (Karolina Bilewicz - wersja na Androida)MyMoviesZa pomocą aplikacji zrobimy zdjęcie okładki płyty z filmem, następnie wykryjemy jaki to film, pobierzemy informacje o nim z bazy IMDb oraz dodamy do naszej własnej biblioteki. Biblioteki będzie można współdzielić z rodziną, przyjaciółmi. Wersja na iOS.2019-01-23
7
Karolina Bilewicz, (Piotr Muzyczuk - wersja na iOS)MyMoviesZa pomocą aplikacji zrobimy zdjęcie okładki płyty z filmem, następnie wykryjemy jaki to film, pobierzemy informacje o nim z bazy IMDb oraz dodamy do naszej własnej biblioteki. Biblioteki będzie można współdzielić z rodziną, przyjaciółmi. Wersja na Androida.2019-01-23
8
Mateusz PercińskiPlenerGameAplikacja na system Android, umożliwia zdefiniowanie własnej gry plenerowej i podzelenie się nią z grupą znajomych.
Stworzenie gry polega na zdefiniowaniu punktów kontrolnych (Google Maps) oraz przypisanych do nich zagadek (w wersji podstawowej możliwość zbudowania pytań testowych). Gra polega na zaliczeniu wszystich punktów kontrolnych. Zaliczenie punktu polega na znalezieniu się w określonej odległości od punktu kontrolnego oraz rozwiązania aktywowanej wtedy zagadki.

Możliwe są 2 tryby rozgrywki:
- synchroniczny (party) - zdefiniowana gra staje się aktywna i widoczna w określonym oknie czasowym. Dla każdego uczestnika liczony jest czas od aktywacji gry do czasu zdobycia przez niego wszystkich punktów kontrolnych. Wygrywa pierwszy gracz, który skończy.
- asynchroniczny - gra jest aktywna i dostępna od chwili utworzenia. Uczestnicy mogą zdobywac pukty kontrolne w dowolnym czasie. Czas (wynik) uczstnika liczony jest od czasu przystąpienia przez niego do gry. Wygrywa najlepszy czas.
2019-01-23
9
Mikołaj KrzyszczakFortniteScannerAplikacja na androida służąca do śledzenia statystyk w grze Fortnite, tworzenie rankingów ze znajomymi, oraz dająca funkcjonalność umożliwiającą ustalanie terminów rozgrywek ze znajomymi.2019-01-23
10
Sobolewski Konrad, Paweł WalczakYouMeetAplikacja do organizowania spotkań. Zalogowany użytkownik będzie mógł wybrać kategorie spotkania min. kawa, restauracja, kino itp. Podejmowana jest decyzja czy rozpoczynamy własną sesję(1) czy szukamy innego użytkownika(2). 1. Na mapie wyświetlą się powiązane placówki. Wybieramy placówkę i czekamy na innego użytkownika. Sesja będzie czasowa i po czasie sama się zakończy.
2. Zostaną wyznaczone znaczniki na mapie osób, które wybrały tą samą kategorie i mają wspólne zainteresowania. Użytkownik wybiera osobę gdzie otworzy się popup z informacjami o wybranym miejscu i osobie zainteresowanej spotkaniem.
Jeśli obie osoby potwierdzą chęć spotkania pojawi się możliwość wprowadzenia czasu spotkania.
Planujemy dodać aspekt biznesowy jak konto partnera. Placówki partnerskie będą posiadały unikalne kody zniżkowe dla użytkowników aplikacji.

Aplikacje planujemy zrealizowań w react native + stworzyć własny backend.
2019-01-23
11
Sobolewski Konrad, Paweł WalczakYouMeetAplikacja do organizowania spotkań. Zalogowany użytkownik będzie mógł wybrać kategorie spotkania min. kawa, restauracja, kino itp. Podejmowana jest decyzja czy rozpoczynamy własną sesję(1) czy szukamy innego użytkownika(2). 1. Na mapie wyświetlą się powiązane placówki. Wybieramy placówkę i czekamy na innego użytkownika. Sesja będzie czasowa i po czasie sama się zakończy.
2. Zostaną wyznaczone znaczniki na mapie osób, które wybrały tą samą kategorie i mają wspólne zainteresowania. Użytkownik wybiera osobę gdzie otworzy się popup z informacjami o wybranym miejscu i osobie zainteresowanej spotkaniem.
Jeśli obie osoby potwierdzą chęć spotkania pojawi się możliwość wprowadzenia czasu spotkania.
Planujemy dodać aspekt biznesowy jak konto partnera. Placówki partnerskie będą posiadały unikalne kody zniżkowe dla użytkowników aplikacji.

Aplikacje planujemy zrealizowań w react native + stworzyć własny backend.
2019-01-23
12
Jan AntoniakCryptoNotyfikatorAplikacja, która pozwala ustalić procentowy próg zmian wartości pary walut oraz uruchomić demona, który będzie szukać takowych par. Co ustalony czas, aplikacja wrzuca notyfikacje w które można kliknąć. Po kliknięciu w notyfikację zostaje otworzona aplikacja z listą par walutowych, w które można następnie wejść i zobaczyć historyczny wykres cen.2019-01-23
13
Piotr Sławomir ZięcinaSamochodowy Rejestrator WideoAplikacja będzie nagrywała wideo w sekwencjach "x" sekundowych w pewnym zakresie możliwym do ustawienia przez użytkownika (np. od 20 s do 600s). Sekwencje będą zapisywane w folderze, który będzie usuwał najstarsze nagranie po przepełnieniu (wielkość folderu ustawiana przez użytkownika w zakresie od minimalnej wielkości największej sekwencji (pamięciowo) do maksymalnej pamięci dostępnej w smartfonie). Dodatkowo aplikacja będzie posiadała mechanizm wykrywania przeciążenia gdzie po przekroczeniu pewnej ustawionej wartości zapisze sekwencje wideo do oddzielnego folderu (ten parametr również będzie dobierany przez użytkownika). Dodatkowo będzie możliwa zmiana parametrów (przepływność wideo, przeciążenie, wielkość folderu na pliki, czas trwania sekwencji). Aplikacja będzie jednocześnie przekazywała strumień wideo do folderu i na ekran smartfonu.2019-01-23
14
Michał WlaźPogoda na trasieAplikacja pozwoli na zaplanowanie trasy podróży i wybór środka transportu (ew. czasu wyjazdu/przyjazdu). Wykorzystując jedno z dostępnych API udostępniających prognozę pogody użytkownikowi zostanie przedstawiona informacja o przewidywanych warunkach atmosferycznych na trasie (z uwzględnieniem czasu dotarcia do danego punktu).2019-01-23
15
Michał CicheckiML TranslateAplikacja pozwala na rozpoznawanie obiektów za pomocą kamery telefonu na podstawie wytrenowanego modelu. Użytkownik otrzymuje listę najbardziej prawdopodobnych wyników, które może przetłumaczyć na wybrany język.
Aplikacja na platformę iOS wykorzystująca CoreML (możliwe, że też CreateML w celu porównania rezultatów z najpopularniejszymi modelami) oraz Vision. Tłumaczenia na podstawie ogólnodostępnego API (do ustalenia).
2019-01-16
16
Paweł Paczuski 271082AR ChemistAplikacja na android dla młodych chemików (liceum i pierwsze lata studiów w z tej nauki), która pozwala nacelować kamerę telefonu na wzór chemiczny cząsteczki, by stworzyć jej model 3d, pokazujący przybliżone rozłożenie atomów w przestrzeni oraz wolnych par elektronowych. Wsparcie dla cząsteczek nieorganicznych powstałych z atomów grup głównych układu okresowego, oraz jonów.2019-01-16
17
Klara Maria BorowaCold SeatsSystem rezerwacji biurek na open space, zakładający że pracownicy na co dzień pracują z domu i nie mają przypisanych własnych biurek. Pracownik może zarezerwować biurko na kolejny dzień (korzystając z interaktywnej mapki), jednak jeśli do ustalonej godziny nie pojawi się w biurze i nie "zamelduje" (na biurku będzie tag NFC), to traci rezerwacje. Możliwe będzie również wyświetlenie mapy biura dla danego dnia by zobaczyć które biurka są wolne/zajęte/zarezerwowane. Zajmowanie wolnych biurek będzie możliwe poprzez zeskanowanie tagu NFC.

+ Uprzejmie przypominam że ustaliliśmy na wykładzie że będę oddawać projekt w najszybszym możliwym terminie, z racji tego że muszę przyśpieszyć zaliczenie w celu szybszego uzyskania absolutorium i pójścia na studia 3 stopnia. Z góry dziękuję.
2018-12-19
18
Bartłomiej Karol JurekSmart TransferorGłównym założeniem projektu jest umożliwienie usuwania zdjęć z urządzenia mobilnego po uprzednim przesłaniu ich na komputer znajdujący się w tej samej podsieci. Użytkownik wybiera jak dużo (w MB) pamięci ma zostać zwolnione, folder źródłowy oraz ustala kolejność w jakiej mają być przesyłane i usuwane zdjęcia: od najstarszego lub od najnowszego. Przesłane zdjęcia trafiają do folderu wybranego w aplikacji na urządzeniu docelowym pracującej w tle i odbierającej zdjęcia.2019-01-16
19
Łukasz Krzysztof PikRunWithMeAplikacja mobilna służąca do wspólnego biegania. Użytkownik będzie mieć możliwość wyszukania partnera do treningu i współzawodnictwa na określonym dystansie lub czasie.2019-01-16
20
ARTHUR IMONAMy Budget ManagerProjekt (aplikacja) ma na celu dać osobie poczucie świadomości na temat swoich pieniędzy w przyjaznym, atrakcyjnym interfejsie użytkownika, tak aby dana osoba mogła lepiej finansować swoje pieniądze.
Projekt ma na celu pomóc osobie priorytetowo traktować swoje wydatki na ważne rzeczy (potrzeby) bardziej,a jednocześnie pozwala mu również wydać trochę na rzeczy, które nie są bardzo ważne (czego on / ona chce).
2019-01-16
21
Adam PrasałAlphabet GameGra pt. "Alphabet Game" na platformę Android, w której przesuwamy kafelki na planszy podobnie jak w grze 2048. Kafelki są różnego koloru, a gdy ułożymy obok siebie co najmniej 4 tego samego koloru, wówczas znikają one z planszy. W każdym momencie gry na planszy znajduje się jeden kafelek zawierający kolejną literę alfabetu. Celem gry jest "usuwanie" z planszy takich kafelków tak długo, aż ułożymy cały alfabet, wtedy następuje zwycięstwo. Co kilka ruchów na planszy pojawiają się jednak nowe kafelki nie zawierające litery. Jeśli zapełnią one planszę, to przegrywamy. Jest to mój autorski pomysł na grę, kilka lat temu ją zaimplementowałem i umieściłem w Google Play'u. W ramach WPAMu chciałbym tę grę przerobić poprzez zastosowanie silnika Unity (którego nigdy przedtem nie stosowałem), totalną zmianę sfery wizualnej i gruntowny refaktor kodu.2019-01-16
22
Karolina BorkowskaManager WinyliAplikacja pomagająca w zarządzaniu oraz rozbudowie kolekcji płyt winylowych.2019-01-16
23
Maciej WalanusWinBusLivePlatforma: UWP (Windows 10 + Mobile - w tym Continuum), język C#
Aplikacja wizualizująca dane GPS o autobusach i tramwajach w Warszawie (ZTM) używająca publicznego API um.warszawa.pl. Ma ułatwić planowanie przesiadek w oparciu o aktualny stan/pozycję autobusów i tramwajów.
2019-01-16
24
Kacper RoszczynaPinacoladaAplikacja do umawiania się na randki w ciemno w obrębie Warszawy. Wraz z odesłaniem do Google Maps by dojść na miejsce.2019-01-16
25
Tomasz PietruszkaWorking NextbikeAplikacja ułatwiająca znalezienie sprawnego roweru Veturilo/Nextbike.

Problem do rozwiązania: jeśli na stacji jest 1-3 rowery to często okazuje się, że wszystkie są zepsute. Zepsuty rower może stać widoczny w systemie przez wiele godzin (dni?). Przydatna byłaby możliwość rozróżnienia między takim rowerem a niedawno zwróconym który pewnie jest sprawny.

Funkcjonalności:
- automatyczny wybór systemu rowerów (miasta) na podstawie lokalizacji, lub ręczny jeśli lokalizacja nieznana
- lista i mapka najbliższych stacji
- dla danej stacji lista rowerów z opcją wyświetlenia ich historii - ostatnie kilku przejazdów: kiedy, jak daleko, jak długo.
* opcjonalnie - możliwość ustawienia alertu który wyskoczy, gdy na danej stacji pojawi się nowy rower (lub liczba rowerów spadnie poniżej N?)

Jeśli chodzi o stronę mobilną, nie mam o tym większego pojęcia, ale chciałem zrobić Progressive Web App, ew. React + Capacitor/Cordova.

API Nextbike udostępnia tylko bieżące informacje, więc potrzebny będzie backend do danych historycznych (odpytywanie API co minutę, generowanie historii poszczególnych rowerów). Uwzględniając, że stan może się zmieniać tylko w momencie odpytania API Nextbike, chcę wtedy generować gotowe pliki i serwować je jako statyczne (żeby zminimalizować czas odpowiedzi). Backend pewnie Python + jakaś baza danych do szeregów czasowych (np InfluxDB).
2019-01-16
26
Przemysław JakielaszekShareYourCartProjekt zakłada stworzenie bazy produktów / skorzystania z gotowego API z produktami np. Tesco API. Aplikacja umożliwi dzielenie się koszykiem podczas zakupów dwóm użytkownikom. Po stworzeniu koszyka użytkownik będzie mógł udostępnić go innemu użytkownikowi poprzez pokazanie kodu QR na ekranie. Następnie użytkownicy skanowaliby kody kreskowe produktów, a aplikacje pokazywałyby łączny koszt zakupów. Możliwy byłby również manualny wybór produktów z listy.

Dodatkowo na podstawie kategorii produktów aplikacja pokazywałaby statystyki z wcześniejszych zakupów.
2019-01-09
27
Grzegorz Adam Kuśmirek4GastroAplikacja przeznaczona dla branży gastronomicznej, ułatwiająca kontakt między kucharzami a kelnerami danej restauracji. Kelner przyjmując zamówienie od gości będzie wprowadzał je na urządzeniu mobilnym. Przyjęte zamówienie pojawi się na urządzeniu kucharza. Kucharz będzie w stanie "odhaczyć" zrealizowane zamówienie. Jednocześnie na urządzeniu kelnera pojawi się informacja o tym, na który stolik zrealizowane jest zamówienie.2019-01-09
28
Krzysztof Karol DąbrowskiAplikacja do sterowania DIY oczyszczaczem powietrzaAplikacja będzie umożliwiała sterowanie wentylatorem powietrza 230V z matami filtracyjnymi przy użyciu Raspberry Pi i postawionemu na nim web serwerowi. Użytkownik będzie musiał się zalogować do aplikacji, aby nieupoważniona osoba nie była w stanie sterować wentylatorem. Ponadto, aplikacja będzie wyświetlała wyniki zanieczyszczeń w pomieszczeniu odczytane za pomocą miernika cząstek PM2.5/10 oraz dane ze stacji pomiarowej przy wykorzystaniu publicznego API.2019-01-09
29
Aleksandra WacławekAplikacja wspomagająca domową rehabilitacjęAplikacja będzie służyć do monitorowania przebiegu domowej rehabilitacji pacjenta. Aplikacja będzie przypominać o zbliżającym się terminie ćwiczeń, zgodnie z przygotowanym przez fizjoterapeutę planem oraz przekazywać instrukcje dotyczące wykonywanych ćwiczeń. Program treningu będzie dostosowany do potrzeb pacjentów z chorobą Parkinsona. W trakcie sesji treningowej aplikacja będzie zbierać sygnały z bezwładnościowych czujników ruchu, umieszczonych na ciele pacjenta, komunikując się za pomocą Bluetooth. Sygnały będą zapisywane w zdalnej bazie danych, w celu archiwizacji i późniejszej analizy parametrów ruchu.2019-01-09
30
Dawid ZaniewskiRozszerzony kalkulator WilksaAplikacja wspomagająca starty trójboistów podczas startów w klasyfikacji open (formuła Wilksa). Wprowadzamy do aplikacji wagę i wynik przeciwników (może być kilka wyników: udane podejście, nieudane, potencjalna zmiana), wagę zawodnika oraz rozpatrywaną kategorię, a aplikacja podaje ciężar wymagany do zwycięstwa. Uwzględnia, że ciężar jest wielokrotnością 2.5 kg, za wyjątkiem bicia rekordu (wtedy 0.5kg).2019-01-09
31
Paweł RybakdiligentAplikacja do tworzenia zleceń (np. zrobienie zakupów) i podejmowania owych zleceń przez innych użytkowników. Płatność za wykonane zlecenia obsługiwana wewnątrz aplikacji.2019-01-09
32
Dawid GłąbZapamiętatorAplikacja pomagająca zapamiętać krótkie informacje potrzebne na co dzień takie jak daty, kody PIN, numery PESEL/NIP, numery dowodów osobistych, hasła czy adresy.

Sprawdzanie zapamiętania odbywałoby się głównie poprzez notyfikacje, które co jakiś czas (za pewne zgodnie z algorytmem supermemopodobnym) aplikacja serwowałaby użytkownikowi.
2019-01-09
33
Szymon BezpalkoD2TF - Dota 2 Team FinderChciabym zrobić aplikację, która umożliwia graczom o podobny poziomie umiejętności (w terminologii gry istnieją ligi oraz MMR, świadczące o poziomie umiejętności danego gracza) znajdowania drużyny, w szczególności na okresowe turnieje tak zwane "BattleCup". Ludzie często ogłaszają się na subreddit'cie Dota, by znaleźć osoby chętne do stworzenia zespołu. Chciałbym przy wyszukiwaniu drużyn pobierać pewną ilość wątków i wyszukać po słowach kluczowych tych osób. Równocześnie chciałbym aby gracze aktualnie używający aplikacji mogli rejestrować swój zespół, do którego inni gracze mogliby dołączać. W skrócie rozszerzyć system ogłaszania się na reddit'cie, aby sprawniej móc znaleźć zespół. 2019-01-09
34
Bartosz KościugTastyCity Aplikacja, będzie pokazywała użytkownikowi miejsca gdzie warto zjeść i wyjść zadowolonym. Podczas spaceru po mieście kiedy użytkownik mijałby odpowiednio wysoko ocenioną przez innych użytkowników restaurację (użytkownik będzie definiować, że chce zjeść posiłek do 25zł i np. wyjść bardzo najedzony i bierze pod uwagę tylko knajpy z oceną powyżej 4) dostawałby wiadomość o tym, że warto odwiedzić to miejsce. Użytkownik miałby możliwość dodawania oraz przeglądania zdjęć jedzenia i komentarzy, które są w danym miejscu podawane oraz oceniania menu. Wstępne dane odnośnie restauracji/barów chciałbym pobierać z API Google oraz API Facebooka. Chciałbym również, aby aplikacja miała możliwość wybrania miejsca gdzie chcemy zjeść, to znaczy podzielić restauracje na typy kuchni i wtedy użytkownik wybierałby, że ma ochotę na przykład zjeść coś z kuchni indyjskiej, ale w odległości 2km, i wtedy aplikacja wskazywałaby listę wartych do odwiedzenia restauracji. W aplikacji chciałbym skupić się na wygodnym i przejrzystym interfejsem użytkownika i tak wszystko zaplanować, aby w danych, które będę zbierał nie powstawał bałagan, na tą chwilę chciałbym napisać aplikację na Androida. Aplikacja będzie wykorzystywała technologie Geofencing, lista restauracji będzie cachowana w pamięci urządzenia mobilnego. 2019-01-09
35
Kamil GabryjelskiHoopsTrackerAplikacja będzie umożliwiała śledzenie drużyn koszykarskich w wybranych ligach. Kluczowe funkcjonalności: przypominanie o zbliżającym się meczu wybranej drużyny, wyświetlanie wyniku i statystyk po meczu. Planuję obsługiwać NBA, PLK (polska liga) i Ligę Mistrzów. Aplikacja zostanie wykonana na platformę Android.2019-01-09
36
Adam KowalewskiAmbidroidAplikacja dla systemu Android służąca do tworzenia efektu świetlnego typu Ambilight. Uzyskiwany jest on przy użyciu autorskiej płytki z mikrokontrolerem i diodami RGB zamocowanej z tyłu telefonu. Zasilanie i komunikacja z nią odbywa się przy użyciu portu USB z telefonu. 2018-12-19
37
Kamila Joanna LisOrdinariumCelem projektu jest stworzenie aplikacji dla systemu Android umożliwiającej osobom podróżującym za granicę możliwość uczestniczenia w mszach sprawowanych w innych językach. Aplikacja będzie pozwalać na rozpoznawanie tekstu mówionego (w kilku wybranych językach) i wyświetlanie do niego odpowiedzi (klasyfikacja na podstawie częstości występowania słów), jak i możliwość wyświetlenia kolejnych części stałych (offline). 2018-12-19
38
Natalia Dorota ChabrosDietMedAppAplikacja ma na celu ułatwienie współpracy pomiędzy dietetykiem i jego pacjentami. Będą dwa rodzaje kont użytkownika, dietetycy będą mogli wprowadzać dane o wizytach, diecie, jak również wyniki badań dla każdego ze swoich pacjentów. Pacjenci będą dostawali powiadomineia o nadchodzących wizytach z odpowiednim wyprzedzeniem orac będą mieli wgląd w swoje postępy i informacje, jakie im przekazuje dietetyk. Aplikacja będzie stworzona na system Android.2018-12-19
39
Piotr DenertKolejkaAplikacja służąca do tworzenia mobilnych list kolejkowych, dla np. prowadzących konsultacje. Tworzący kolejkę musi:
- zweryfikować swoje konto przez maila (dla PW, byłby to mail z domeny pw.edu.pl),
- wybrać instytucję dla której chce utworzyć kolejkę (do wyboru ma te, w których jest zweryfikowany)
- ustawić parametry kolejki:
- cykliczność (dzień tygodnia/dzień miesiąca), lub jednorazową w określonej dacie
- termin rozpoczęcia zapisów (wyrażony w dniach pozostałych do rozpoczęcia konsultacji)
- czas trwania jednej wizyty (ew. zdefiniowanie długich i krótkich wizyt)
- czas trwania konsultacji
- sposób potwierdzania rezerwacji (automatyczna/ręczna)
W przypadku ręcznego potwierdzania rezerwacji, wybrany, ale niepotwierdzony termin byłby niedostępny dla innych użytkowników. W trakcie trwania konsultacji prowadzący potwierdza użytkowników, którzy wchodzą i wychodzą, a aplikacja na podstawie tych informacji wylicza ew. opóźnienia kolejnych wizyt.
Użytkownik chcący się zarejestrować zakłada konto (facebook, google+ lub email). Następnie w celu zapisania na konsultację wybiera: jednostkę -> prowadzącego -> termin ->godzinę. Potwierdza prośbę o rezerwację, a aplikacja wyświetla komunikat o oczekiwaniu na potwierdzenie, lub w przypadku automatycznej rezerwacji wyświetla potwierdzenie. Użytkownik ma możliwość przeglądania swoich rezerwacji oraz usunięcia ich. Usunięcie rezerwacji nie jest możliwe po upłynięciu terminu wizyty.
2018-12-19
40
Ewelina TrochimiukZdrówkoAplikacja dla osób cierpiących na choroby serca i/lub cukrzycę pozwalająca na prowadzenie rejestru przyjmowanych leków, a także gromadzenie i przechowywanie informacji medycznej w postaci wyników pomiarów kluczowych przy tego typu schorzeniach (poziom cukru we krwi, ciśnienie krwi), które następnie mogą zostać zaprezentowane lekarzowi podczas wizyty kontrolnej. Aplikacja będzie składała się z trzech modułów:
1) Leki (możliwość wyboru leku z predefiniowanej listy leków/zewnętrznej bazy leków; wprowadzanie nowych leków przez użytkownika ręcznie/wyszukiwanie za pośrednictwem Google lub zczytywanie etykiet; możliwość ustawiania powiadomień przypominających o konieczności zażycia danego leku w określonej dawce i możliwość przeglądania historii dawkowania leku.
2) Rejestr pomiarów - możliwość ustawiania przypomnień o konieczności wykonania pomiaru (poziom cukru, poziom ciśnienia krwi), przechowywanie historii pomiarów w formie graficznej
3) Wizyty lekarskie - kalendarz z możliwością wprowadzania umówionych wizyt lekarskich, możliwe ustawienie przypomnień o wizytach.
2018-12-19
41
Kacper KaźmierczakKarta GorączkowaChciałbym zrobić aplikację do zapisywania i monitorowania temperatury ciała pacjentów z uwzględnieniem RODO ( karta gorączkowa ). Imię, nazwisko zastępujemy kod QR. Później sczytujemy to komórką, wyświetla nam się wykres wcześniej wprowadzonych temperatur, wprowadzamy nowy pomiar i zapisujemy. Przewiduję alert wzrostu temp w czasie. Np. 1C na dzień. W zasadzie to tyle. Nie miałem wcześniej za dużo do czynienia z programowaniem, mam nadzieję, że taki projekt uda mi się samotnie zrealizować.2018-12-19
42
Paweł KaniewskiAplikacja do obsługi przenośnego miernika UVAplikacja do obsługi przenośnego miernika UV. Miernik ten będzie urządzeniem zaprojektowanym przeze mnie (w ramach innych zajęć) i mierzącym na bieżąco dane o indeksie UV. Dane te przesyłane będą na telefon z Androidem poprzez Bluetooth Low Energy. Głównym ciężarem tego projektu będzie obsługa połączenia (łączenie, przesyłanie danych, sytuacje wyjątkowe, koncentracja na obniżeniu poboru energii), do tego w miarę proste i czytelne GUI, parę obliczeń wymaganych do interpretacji danych, powiadomienia dźwiękowe i wizualne o przekroczeniu bezpiecznego poziomu chwilowego jak i sumacyjnego.2018-12-19
43
Mykhailo LasynskyiFood VotingAplikacja ułatwia zamówienie promocyjnego jedzenia z dostawą2018-12-19
44
Łukasz SzymczykGlucoseDiaryAplikacja ma za zadanie monitorować zdrowie pacjentów, biorąc pod uwagę poziom glukozy we krwi.
Kluczowym elementem zapewniającym działanie aplikacji jest sensor umieszczany na skórze pacjenta (ewentualnie wkłuwany), który posiada moduł komunikacji bezprzewodowej Bluetooth. Dzięki niemu dane dotyczące aktualnego poziomu glukozy we krwi mogą być udostępniane aplikacji działającej na urządzeniu mobilnym z systemem Android. Oprócz prezentacji danych aplikacja będzie umożliwiać ich przetworzenie, uzyskanie informacji pod kątem możliwych chorób, które mogą wystąpić u pacjenta (w tym glikemia) i ostrzeże użytkownika (wykorzystanie drzewa decyzyjnego).
2018-12-19
45
Mateusz ChomiczewskiCERT ResponserAplikacja na systemy Andorid (6.0+), informująca klientów z architekturą krytyczną o nowych:
- kampaniach spamowych/phishingowych skierowanych w dany sektor,
- malwarach (przykładowo konie trojańskie),
- sposobach ataków na infrastrukturę,
- itp.

Dostępne będą dwa podstawowe widoki:
- widok 1 dla firmy oferującej taką aplikację klientom, umożliwiający dodawanie i konfigurację zarówno zagrożeń, klientów, jak i sektorów biznesowych,
- widok 2 dla klienta, (nie pozwalający na wgląd do widoku 1) wskazujący nowe zagrożenia/alarmy, jak i stare nie przeczytane/odznaczone powiadomienia.

Aplikacja będzie wyświetlała powiadomienia, włączała przygotowane wcześniej alarmy (w przypadku dużego zagrożenia), oraz wysyłała wiadomości SMS do osób odpowiadających za infrastrukturę krytyczną z danej filmy (klienci).
2018-12-19
46
Szymon KałdonekNie strać prawkaAplikacja dla kierowców ułatwiająca przepisową jazdę. Sposób działania aplikacji będzie opierał się na wykorzystaniu GPSa w czasie rzeczywistym i sprawdzaniu dozwolonej prędkości w danym obszarze. W momencie przekroczenia prędkości, kierowca będzie powiadamiany o tym fakcie przez ciągły dźwięk oraz wibracje do momentu zmniejszenia prędkości do maksymalnej dozwolonej.2018-12-19
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
Loading...
Main menu