ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
1
Situació d'aprenenatge (ESO)
Document de suport
2
Títol:
3
Nivell /Grup:
4
Àrea / Àmbit:
5
Descripció
6
7
8
9
10
11
Area / Competències específiques
Amb la realització d’aquesta situació d’aprenentatge s’afavoreix l’assoliment de les competències específiques següents:
12
Llengua catalana i castellanaLlengua estrangera 2a Llengua estrangeraArts Escèniques i Dansa
13
14
15
16
Biologia i GeologiaCiències Socials: Geografia i HistòriaCultura ClàssicaDigitalització
17
18
19
20
Economia BàsicaEducació en Valors Cívics i ÈticsEducació FísicaEducació Plàstica, Visual i Audiov. (1r, 2n, 3r) Expressió Artística (4t)
21
22
23
24
Emprenedoria (1r, 2n, 3r)Emprenedoria (4t)FilosofiaFísica i Química
25
26
27
28
Formació i Orientació Personal i ProfessionalLlatí: Llengua i CulturaMatemàtiquesMúsica
29
30
31
32
Robòtica i ProgramacióTecnologiaTecnologia i DigitalitzacióCompetències transversalsCiutadanaEmprenedoraPersonal, social i d'aprendre a aprendreDigital
33
34
35
36
Objectius d'aprenentatge
Què volem que aprengui l’alumnat i per a què?
CAPACITAT + SABER + FINALITAT
Criteris d'avaluació
Com sabem que ho han après?
ACCIÓ + SABER + CONTEXT
37
1.
38
2.
39
3.
40
41
Sabers
Amb la realització d’aquesta situació d’aprenentatge es tractaran els sabers següents (els enllaços porten als sabers de cada matèria esmentats al currículum):
42
Llengua catalana i castellanaLlengua estrangera 2a Llengua estrangeraArts Escèniques i Dansa
43
44
45
46
47
Biologia i GeologiaCiències Socials: Geografia i HistòriaCultura ClàssicaDigitalització
48
49
50
51
Economia BàsicaEducació en Valors Cívics i ÈticsEducació FísicaEducació Plàstica, Visual i Audiov. (1r, 2n, 3r) Expressió Artística (4t)
52
53
54
55
Emprenedoria (1r, 2n, 3r)Emprenedoria (4t)FilosofiaFísica i Química
56
57
58
59
Formació i Orientació Personal i ProfessionalLlatí: Llengua i CulturaMatemàtiquesMúsica
60
61
62
63
Robòtica i ProgramacióTecnologiaTecnologia i Digitalització
64
65
66
67
68
Desenvolupament de la situació d'aprenentatge
Quines són les principals estratègies metodològiques que es preveuen utilitzar? Quins tipus d’agrupament realitzarem? Quins són els principals materials que necessitarem?, etc.
69
70
71
72
73
74
Activitats d'aprenentatge i avaluació
75
Descripció de l’activitat d’aprenentatge i d’avaluacióTemporització
76
Activitats inicials
Què en sabem?
77
78
Activitats de desenvolupament
Aprenem nous sabers
79
80
Activitats d’estructuració
Què hem après?
81
82
Activitats d’aplicació
Apliquem el que hem après
83
84
85
Breu descripció de com s'aborden els vectors en aquesta situació d'aprenentatge
86
87
88
89
90
91
Mesures i suports universals
92
93
94
95
96
97
Mesures i suports addicionals o intensius
Quines mesures o suports addicionals o intensius es proposen per a cadascun dels alumnes següents:
98
Alumne/aMesura i suport addicional o intensiu
99
100