ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXY
1
KARAYOLLARI SPOR KULUBÜ / 2021 SONBAHAR TENİS TURNUVASI - TALİMATNAME
2
1Karayolları Spor Kulübü Tenis Turnuvası Erkeklerde MASTER-A-B-C-D, Kadınlarda A-B-C-D, Çift Erkekler A-B-C, Çift Kadınlar A-B ve Karışık Çiftler A-B-C olmak üzere toplamda 17 ayrı kategoride yapılacaktır.
3
2Turnuva 27 EYLÜL PAZARTESİ 2021 tarihinde başlayacaktır. Tekler ve çiftler grup maçları 15 EKİM CUMA 2021 tarihine kadar bitirilecektir (Bu tarih kesinlikle uzatılmayacağı için maç rezervasyonlarının en kısa zamanda yapılması tavsiye edilir). Finaller ve ödül töreni 31 EKİM PAZAR 2021 tarihinde yapılacaktır.
4
3Müsabakalar 3 veya 4 erli gruplar halinde lig usulü şeklinde oynanacak olup, müsabaka sonunda gruplarında ilk iki sırayı alan oyuncular bir üst tura yükselecektir. Çekilecek kura ile turnuvaya eleme usulüne göre devam edilecektir.
5
4Turnuva katılım ücreti TEKLER : 220 TL / ÇİFTLER: 270 TL olup kesin kayıt için ücretlerin 26 EYLÜL PAZAR 2021 akşamına kadar IBAN NO:TR940006701000000088769508 (Yapı Kredi Bankası / Melih GERÇEKER) veya Karayolları Tenis Kulübü'ne ödenmesi gerekmektedir. Banka üzerinden ödeme yapacaklar için: ödeme bilgilerine isim-soyisim ve katılmak istenen kategorinin belirtilmesi gerekmektedir.
6
6Maç gün ve saatlerinin ayarlanması: Bu sorumluluk oyunculara aittir. Grupların belli olmasını takiben grup oyuncuları kendi aralarında konuşarak (whatsapp grubu oluşturmaları tavsiye edilir) belirledikleri zamanı kulübe telefon ederek(0312 387 25 65*1118 veya 0546 426 29 87) onaylatmaları gerekmektedir. "KORT ÇİZELGESİ" sayfasından kortlardaki boşlukları takip ederek daha kolay planlama yapabilirsiniz.
7
7Grup maçları belirlenen süre içerisinde ve oyuncuların kendi aralarında maç gün ve saati konusunda anlaşarak oynanacaktır. Oyuncuların kendi aralarında anlaşamadığı durumlarda başhakem devreye girerek mesai saatleri dışında herhangi birgün belirleyecek ve gelmeyen oyuncu (lar) hükmen mağlup sayılacaktır. Grup maçlarından sonra maç gün ve saatleri başhakem tarafından yönetilecektir.Turnuva maç saatlerinde değişiklik olması durumunda veya maçların uzaması durumunda oyuncular maç saatlerini kendileri takip etmekle yükümlüdür. Önceki maçın bitiminden itibaren 15 dk içerisinde oyuncular kortta hazır bulunmalıdır. Aksi halde o anda kortta bulunmayan oyuncu yenilmiş kabul edilecektir.
8
8Maça başlamadan önce oyuncular ısınma hareketlerine kort dışında başlayacaktır (Çadır kort yanında 400 metrelik tartan pistten yapılma parkur mevcuttur). Top ile kort içinde ısınma maç öncesi 5 dakikadır. Bu kuraldaki amaç sonraki maç saatlerindeki sarkmaları en aza indirmektir. Anlayışınız için teşekkürler...
9
9Final maçına kadar olan maçlarda 1. ve 2. setlerde tie break (7 sayı) ve karar puanı uygulanacaktır. Final setinde (3.set) süper tie break (10 sayı) kuralı uygulanacak olup,final maçı 3 set üzerinden yapılacak ve setlerin tamamında tie break ve avantaj kuralı uygulanacaktır.
10
10Maçlar hakemsiz oynanacaktır.
11
11Turnuvada kullanılacak toplar Karayolları Tenis Kulübü tarafından verilecektir.
12
12Turnuva yönetimi her türlü tenis kuralları ve kanunları konusundaki tek otoritedir ve verdiği karar son karardır.
13
13Turnuva yönetimi hava karardığında veya hava durumunun ve kortun koşullarının bozulması durumunda oyunu durdurabilir veya erteleyebilir. Eğer oyun havanın kararması nedeniyle ertelenecekse bu setin sonunda veya devam eden setin eşit çift sayılı oyunlarında yapılmalıdır. Ara verilen oyuna tekrar başlanırken oyuncuların korttaki konumu ve puanlar kaldığı yerden devam eder.
14
14Katılımcılar maç saati için aralarında anlaştıktan sonra kort rezervasyonu için Melih Gerçeker’e başvurup onay alacaklardır. Maç gün ve saati www.karayollaritenis.com adresinden yayınlanır. Maç programını izleme sorumluluğu katılımcılara aittir. Taraflardan birinin müsabakaya çıkamaması halinde maç saatinden en az 2 saat önce turnuva yönetimine bildirmesi kaydıyla karşı taraf ile mutabık kalarak en geç 48 saat içinde yeni bir gün ve saati belirleyebilir. Eğer ikinci bir maç gün ve saati konusunda mutabık kalamaz ise ilk belirtilen maç gününde ve saatinde müsabakaya gelmeyen taraf mağlup sayılır. Bu nedenle ikinci maç gün ve saati konusunda mutabık kalınmayan maçlar ertelenemez.
15
15Hava şartları uygun olmadığı takdirde maçlar başhakemin belirleyeceği kapalı kortlarda (kapalı toprak ve kapalı sert zemin) oynatılacaktır.
16
16Pandemi dolayısıyla sosyal mesafe kuralına özen göstermek hepimizin üzerine düşen mutlak bir görevdir. Bu bilinçle maç rezervasyon saatinden 15 dakika önce tesiste olmak yeterli olacaktır. Duşlar kapalı kalacaktır. Soyunma odasını sadece üzerinizi değiştirmek için kullanabilirsiniz.