מאה ימים של שקיפות: חברי הכנסת ה-20 בראי השקיפות - קשרים ונכסים. מעודכן חלקית ל- 2018
 Share
The version of the browser you are using is no longer supported. Please upgrade to a supported browser.Dismiss

 
Comment only
 
 
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXY
1
#שםמפלגהילדיםכתובתהאם חשף את הונו? מה הוא כולל? הח״כים לא מחויבים לחשוף את הונם פומבית. זה וולנטארימה חשף? לא (כלום) /נכסי נדל״ן/ מלאה (הצהרת הון מלאה)נוכחות במליאה בכנסת ה-19נוכחות בוועדות בכנסת ה-19הצבעה על חוקי שקיפות בכנסת ה-19
חשיפת הצבעות ועדת השרים לחקיקה. גילוי זיקות העלולות להעמיד ח״כים בניגוד עניינים. חשיפת תיקי המניות של חברי הוועדות הכלכליות. תיעוד חופשי של ישיבות המועצה הפומביות
הצבעה על חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-19הצבעה על חוקי שקיפות בכנסת ה-20
2015-6
נוכחות כנסת 20 (חוץ מקיץ 2016)
*שימו לב שחלק מהח"כים נכנסו במהלך הכהונה
תורמים בולטיםמקורבים, יועצים, חבריםמקורבים, יועצים, חברים ותורמים לכאורה - כאלו שאין עדיין הוכחה לזיקה בהווה, אך שמם נקשר בשם הפוליטיקאי/ת. טעון וידואטר"שים - נקודות לרעתו של הח״כ בסוגיות שקיפות ושחיתותצל"שים - נקודות לזכותו של הח״כ בסוגיות שקיפות ושחיתותכמה טסו במסגרת משלחות של הכנסת ה-20 עד מאי 2016?כמה טסו במסגרת מימון גורמים זרים בכנסת ה-20 עד מאי 2016?מי ומה? טקסט פרשני קצר ולא מחייב - מוזמנים להעיר והציע חלופותלמפה הגיאוגרפית לחצו כאןחבר בועדותמתוך ההסכם למניעת ניגוד ענייניםחבר בכנסת ה-20?
2
1בנימין נתניהוהליכוד3מעון ראש הממשלה בירושלים; בתים פרטיים בקיסריה ובירושלים.לא. הונו הוערך ב–2015 בכ–42 מיליון שקל (http://www.themarker.com/news/1.2661967). מעבר לבתי הפרטיים בקיסריה ובירושלים בבעלותם החלקית של בני הזוג נתניהו גם בתים שקיבלו בירושה בשכונת קטמון בירושלים ודירה בשכונת רמות בירושלים.לאלא רלוונטי (רה״מ)לא רלוונטי (רה״מ)התנגד לחשיפת תיקי המניות, נעדר משאר ההצבעותנגדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת - נגד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - נגד
נמוכה מאוד (427 שעות ו־43 דקות)קן אברמוביץ'/בעל קרן השקעות ויו"ר ידידי הליכוד בארצות הברית, משפחת פאליק/בעלת רשת חנויות דיוטי פרי גדולה בארצות הברית, ריצ׳רד היידמן/מייסד משרד עורכי דין גדול בוושינגטון, משפחת שוטנשטיין/מבעלי רשת האופנה אמריקן איגלג'יימס פאקר/מיליארדר אוסטרלי, ניר חפץ, ארי הרו ודוד שרן/יועצים בלשכה, דוד שמרון/פרקליטו האישי של נתניהו, חיים ביבס/יו״ר המרכז לשלטון מקומי/כיהן כראש המטה של נתניהו בבחירות לראשות המפלגה, שלדון אדלסון/איל הימורים ומו"ל "ישראל היום", יצחק תשובה/איש עסקים, נוחי דנקנר/איש עסקים, מורד זמירhttp://goo.gl/k4IIv8 \מיליארדר נדל״ן, בעלים קולוני. יצחק מולכו - פרקליטו בעניינים מדיניים.שמעון סוסן, ראש מועצת חבל מודיעין"בר-און חברון", שחשפה איילה חסון. פרשה שבמסגרתה נחשדו ביבי נתניהו ומפלגת ש"ס במעורבות בקנוניה למינוי יועץ משפטי לממשלה, לפיה תסכים ש"ס לתמוך בהסגת צה"ל מחברון, ובתמורה ימונה רוני בר-און, שהבטיח לדרעי עיסקת טיעון מקלה במשפטו, ליועץ משפטי לממשלה. בעקבות הפרסום התפטר בר-און מתפקיד היועץ יומיים אחרי מינויו, ונתניהו נחקר לראשונה באזהרה.
החקירה הולידה המלצה חמורה של המשטרה להעמיד לדין את ראש הממשלה נתניהו, את שר המשפטים צחי הנגבי, את מנכ"ל משרד ראש הממשלה דאז אביגדור ליברמן ואת ראש תנועת ש"ס אריה דרעי - בגין מרמה והפרת אמונים.
היועץ המשפטי לממשלה (שהחליף את בר-און) אליקים רובינשטיין ופרקליטת המדינה עדנה ארבל קבעו, כי אמנם מדובר בקשר פלילי להשתלט על משרת היועץ המשפטי לממשלה מתוך אינטרסים אישיים של גורמים פליליים.
אבל קבעו, במקביל, כי היחיד שניתן להעמיד לדין הוא אריה דרעי, כי נתניהו לא היה מודע לקשר בין דרעי לבר-און. מה שכן, מהתנהגותו "עלו תמיהות".
-
"פרשת ההובלות" או "פרשת עמדי" נחשפה בספטמבר 1999. הזוג נתניהו נחשד בנסיון להוציא במרמה סכומי כסף עצומים ממשרד ראש הממשלה לטובת הקבלן אבנר עמדי, בגין עבודות, חלקן פרטיות, שביצע עבורם. כל זאת תוך הגשת החשבון למשרד ראש הממשלה. המשטרה החליטה על פתיחת חקירה בחשד לעבירות שוחד, ניסיון לקבל דבר במרמה והפרת אמונים.
עם קבלת תוצאות החקירה, המליצה פרקליטת המדינה עדנה ארבל להעמיד לדין את הזוג נתניהו באשמת ניסיון לקבלת דבר במרמה, ואת בנימין נתניהו לבדו באשמת מרמה והפרת אמונים. ארבל קבעה כי יש די ראיות וכי ניתן להוכיח שנתניהו ידע על ביצוע העבודות על ידי עמדי, על החשבון המופקע של 440 אלף שקל, ועל החוב הפרטי בגינן.
בסתירה לחוות דעתה, החליט היועץ המשפטי אליקים רובינשטיין שלא יהיה ניתן להשיג הרשעה בשל היעדר ראיות חיוניות ולפיכך אין להעמיד בכלל את נתניהו לדין.
-
באוקטובר 1999, פרצה "פרשת המתנות", כשהמשטרה פשטה על ביתם הפרטי של הזוג נתניהו והחרימה ארגזים ובהם כ-700 מתנות שנתניהו קיבל מגורמים רשמיים במהלך כהונתו כראש ממשלה, בחשד שלקח אותן לעצמו למרות שהן חלק מרכוש המדינה על פי חוק. המתנות יקרות הערך, חלקן בשווי מאות אלפי שקלים, כללו מגשים מכסף וזהב, ציורים, פסלים, פמוטים, וכתר מזהב.
המשטרה המליצה להעמיד את נתניהו לדין בשורה של עבירות, ואת אשתו שרה בחשד לגניבת מתנות ולהוצאת כספים במרמה, אך היועץ המשפטי אליקים רובינשטיין החליט לדלג על ההעמדה לדין והסתפק בדו"ח ציבורי חריף.
-
"פרשת הביביטורס" שחשף רביב דרוקר, עסקה בקשריו של נתניהו עם בעלי הון ובמימון נסיעותיו ונסיעות בני משפחתו לחו"ל, במאות אלפי דולרים, על חשבון גופים פרטיים, בין השנים 1999 ועד 2008.
בעקבות פרסום התחקיר, החליט מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס לפתוח בבדיקת הממצאים וקבע כי יש לפתוח בחקירה פלילית נגד נתניהו. הוא מינה את ניצב משנה (בדימוס) נחום לוי, קצין בכיר לשעבר במשטרת ישראל, ליועצו של המבקר לענייני שחיתות. לוי חקר את הפרשה שנים וסיכם בדו"ח כי בהתנהגות בני הזוג נפל חשד לכאורה לפגיעה בטוהר המידות.
אבל אז מונה מבקר מדינה חדש, יוסף שפירא, והוא הדיח את החוקר נחום לוי, והעביר את התיק להמשך אצל היועץ המשפטי דאז יהודה ויינשטיין.
ויינשטיין העביר חזרה את התיק למבקר המדינה עם המלצה לסגור. בין השאר בנימוק הבא: "אין סיכוי של ממש שהמשך הבדיקה, ואף חקירה פלילית, יובילו לממצאים ברמה הנדרשת להעמדה לדין, בין היתר, בשל חלוף הזמן הרב מאז התרחשות האירועים".
-
"פרשת המעונות" של ראש הממשלה, שכללה גם כמה פרשיות משנה. שם עלה חשד לביצוע עבירות פליליות כמו קבלת דבר במרמה והפרת אמונים, בין היתר על ידי אשת ראש הממשלה שרה נתניהו. במאי 2016 הודיעה המשטרה על סיום החקירה, ועל המלצתה להעמיד לדין את שרה נתניהו בפרשות בגין קבלת דבר במרמה.
"פרשת ריהוט הגן": משפחת נתניהו לקחה לביתה הפרטי בקיסריה ריהוט שנרכש מכספי המדינה עבור מעונו הרשמי של ראש הממשלה בירושלים. נרכש ריהוט חדש, שהוא העתק זהה לריהוט שנמצא בווילה הפרטית של בני הזוג נתניהו בקיסריה, ולאחר שהריהוט הגיע למעון ראש הממשלה נעשתה ההחלפה - הריהוט החדש הועבר לקיסריה, והריהוט הישן הועבר מקיסריה למעון ראש הממשלה בירושלים. בכך חסכה משפחת נתניהו את העלויות של רכישת ריהוט חדש והוא מומן מכספי המדינה.
"פרשת החשמלאי": מבקר המדינה יוסף שפירא פרסם דו"ח שעניינו ההוצאות הכספיות של בני הזוג נתניהו במעונות ראש הממשלה בקיסריה ובירושלים. שם נחשפה, בין היתר העסקת החשמלאי אבי פחימה בביצוע עבודות בבית משפחת נתניהו בקיסריה בניגוד לנהלים, ואף שהדבר נאסר במפורש בשל קרבתו למשפחה והיותו חבר מרכז הליכוד.
"פרשת הארוחות" נחשפה בעקבות עדותו של אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי, כחלק מתביעה שהגיש נגד משרד ראש הממשלה, והעלתה כי בזמן ששהו במעון ראש הממשלה אורחים מקומיים, נרשם כאילו מדובר באורחים מחו"ל, שתקציבם גבוה במאות שקלים נוספים לכל מנה.
"פרשת הבקבוקים": עלה שוב חשד לפלילים. נטען כי עובדי בית ראש הממשלה נדרשו להחזיר למרכולים בקבוקים ממעון ראש הממשלה ולהעביר את שווי הפדיון לשרה נתניהו, ששילשלה אותו לכיסה. מבקר המדינה יוסף שפירא העביר את הממצאים ליועץ המשפטי וטען כי "באחריותו של היועץ המשפט לקבוע אם מדובר בעבירה פלילית".
ביולי 2015 החליט היועץ יהודה ויינשטיין כי יש מקום לפתיחת חקירה פלילית בפרשת המעונות, לאחר שאימץ את פרקליט המדינה שי ניצן וראש האגף לחקירות ומודיעין במשטרה ניצב מני יצחקי.
-
המשטרה חקרה והמליצה להעמיד לדין את נתניהו בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות בשלושה מקרים שונים ובניהם: "פרשת הארוחות" ו"פרשת המטפלת הסיעודית". כמו כן, עלה כי המשטרה ביססה תשתית ראייתית להגשת כתבי אישום ב"פרשת החשמלאי" ו"רהיטי הגן".
-
"ההוצאות המופרזות במעונות ראש הממשלה". דו"ח מבקר המדינה מיוני 2015 שעסק בהן העלה כי נקנה ריהוט ב-370 אלף שקלים והוצאו מיליונים על ניקיון. למרות העסקת מבשלת קבועה נרכשו ארוחות במאות אלפי שקלים. בשנת 2010, למשל, הוזמנו ארוחות ב-71 אלף שקל, ושנה אח"כ ב-922 אלף שקל, למרות המבשלת. 75 אלף שקלים בחודש הוצאו על ניקיון. רק במעון הפרטי בקיסריה עלה הניקיון כ-8,200 שקלים לחודש, למרות שנתניהו ומשפחתו שוהים רוב השנה במעון הרשמי. בשנת 2011 טיפסו הוצאות הניקיון במעונות ל-3 מיליון ו-100 אלף שקל. 143 אלף שקלים הלכו על איפור וביגוד.
התגלתה גם תופעה של אי-החזרת כסף לעובדים ששילמו על דברים מכיסם. דו"ח המבקר טען שמדובר ב"התנהלות לא תקינה והוצאות ראוותניות", אך לא מצא בכל המקרים הללו ממצאים פליליים.
-
ביוני 2016 נולדה "פרשת ארנו מימרן". היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט נאלץ לבחון עדות במשפטו של מימרן, ידידו הקרוב של נתניהו, ואיש עסקים שהורשע בבית משפט בפריז ב"פרשת העוקץ של המאה" בצרפת, לפיה גנב מהאיחוד האירופי 283 מיליון אירו.
בית המשפט גזר על מימרן שמונה שנות מאסר, קנס של מיליון יורו והחרמת כל רכושו עד גובה העלות הכוללת של ההונאה לקופה הציבורית. כמו כן קבע בית המשפט כי מימרן "הוביל מישראל את ההונאה". מימרן, על פי החשד, העביר לראש הממשלה בנימין נתניהו סכום של מיליון אירו במהלך מסע הבחירות שלו ב-2009.
-
בנובמבר 2016 נחשפה "פרשת המיליארדר האוסטרלי" ג'יימס פאקר. פאקר, בעל אימפריית הימורים, חבר קרוב של נתניהו ובני ביתו, זכה לכך שאחד מפרקליטי נתניהו, עו"ד יעקב ויינרוט, יפעל כדי להעניק לו מעמד תושבות קבע מיוחד בישראל.
בהמשך חשף רביב דרוקר כי פאקר הרעיף שורה של הטבות על בנו של נתניהו, יאיר. כשיצאו נתניהו ופמלייתו לעצרת האו"ם בניו יורק, טס גם הבן יאיר והתאכסן במלון יוקרה על חשבון פאקר. לחלק מהחופשות נתניהו הבן נסע במטוס הפרטי של פאקר, ולפעמים הצטרפו גם חברים. בפברואר האחרון טס יאיר נתניהו לחופשת סקי באספן, קולורדו, והשתכן באחוזתו המפוארת של פאקר, בלעדיו. בקיץ שעבר אפשר פאקר ליאיר נתניהו, לגור במשך כמה שבועות בדירה שבה הוא עושה שימוש במלון הדירות רויאל ביץ' בתל אביב.
נתניהו עצמו נוהג לערוך את פגישותיו בביתו של פאקר בקיסריה, וכשהגיעה לישראל הזמרת מריה קארי, אז בת זוגו של פאקר, רכש המיליארדר כרטיסים בעשרות אלפי שקלים, מהם העביר עשרה לשרה נתניהו ושבעה לראש המל"ל דאז. המשטרה החלה לחקור את הפרשה.
-
ב"פרשת הצוללות" נחשף כי נתניהו לחץ לרכוש צוללות במיליארדים מהתאגיד הגרמני ת'יסנקרופ (בבעלות אירנית חלקית), חרף התנגדותם הנחרצת של גורמי ביטחון, ושר הביטחון לשעבר העומד בראשם, בוגי יעלון.
התברר כי נציגם של ת'יסנקרופ בארץ הוא עו"ד דוד שמרון, במקרה לגמרי יועצו הקרוב ביותר ובן דודו של ראש הממשלה נתניהו. הסתבר גם כי שמרון לחץ להעביר גם את התחזוקה העתידית של הצוללות, שהיא הכסף הגדול האמיתי, לידי ת'יסנקרופ.
נחשף כי שמרון פנה ליועץ המשפטי של משרד הביטחון וביקש באופן שאינו משתמע לשתי פנים כי יבוטל מכרז קיים כדי להיטיב עם תאגיד הצוללות הגרמני שלו.

ניגוד עניינים פוטנציאלי בתפקידו כשר תקשורת (2015). נחום ברנע חשף כי משרד עורכי הדין יצחק מולכו ודוד שמרון המייצגים את משפחת נתניהו בעניינים אישיים גם עבדו לקוחות בתחום התקשרות: חברות סלולר וייצוג ערוץ טלוויזיה בהליכי חקיקה.
http://goo.gl/WFxSZ6

רביב דרוקר חשף את טיוטת דוח הטיסות של נתניהו שהראה בין השאר כי - לכאורה- ילדי רה״מ מומנו בחלק מהטיסות על ידי גורמים זרים. כן נמצאו מספר טיסות בהן נתניהו מומן על ידי גורם זר אחד כאשר במקביל רעייתו ועוזריו ממומנים על ידי גורם זר אחר - לא אותו גוף שמימן את טיסתו של נתניהו ללא מתן כל תמורה מצידם של גברת נתניהו לארגון הזר שמממן אותם. המבקר כתב לכאורה כי יש ״במימונים האלה שמסתכמים בעשרות אלפי דולרים משום קבלת מתנה אסורה ובחלק מהמקרים אף פגיעה בטוהר המידות״.
http://goo.gl/Dd0j1L ; http://www.globes.co.il/news/article.aspx?fbdid=1000362177 ---------- במהלך חודש ינואר 2017 נחקר נתניהו בחשד לעבירה פלילית של קבלת טובות הנאה בהיקפים גדולים מאנשי עסקים בארץ ובחו"ל. http://www.maariv.co.il/news/politics/Article-568934
00- אוהב לספר כיצד הוא מסכים עם אבחנותיו הכלכליות של פרופ' לואיג'י זינגלס (אשר התנגד לקפיטליזם למחוברים)
- קידם את חוק קידום התחרות וצמצום הריכוזיות
- תמך/לא חסם את רפורמת ששינסקי (תוך מתן סייג כי המדינה תישא בהוצאות אבטחת האסדות)
- מוקף ומחובר לקבוצות אינטרסים שונות כגון: שלדון אדלסון, ראשי מועצות, פוקדים גדולים של הליכוד, וכו׳ (יש שיגידו ששרה נתניהו היא קבוצת אינטרס בפני עצמה)
- ביקש (ונענה בשלילה) לשנות במהלך הקדנציה שלו את הרכב תיק ההשקעות שלו שנמצא בנאמנות
- לפי "פורבס", הונו עמד ב–2012 על כ–41 מיליון שקל. כ–48 אלף שקל שהוא משתכר בחודש
- מחזיק בשני בתי פאר וחלק בדירה נוספת שככל הנראה נמצאת בריב ירושה. ערך הוילה הפרטית של בני משפחת נתניהו בקיסריה מוערך בכ-15 מיליון שקלים וערך דירת הגג הדו קומתית ברחוב עזה בירושלים מוערך בכ-8 מיליון שקלים.
- בנוסף לנתניהו ״נכסים שמושקעים בחו״ל במוסדות פיננסיים״ אותם אישר מבקר המדינה. בינהם, חשבון בנק שפתח ראש ממשלת ישראל במקלט מס באי ג'רזי - בתום הקדנציה הראשונה שלו. פעילות החשבון, לדברי נתניהו, הופסקה ב-2003.
ניתן להוסיף הערות/תגובות על מנת להוסיף מידע: קליק ימני > הכנס תגובהTRUE
3
2גלעד ארדןהליכוד3בית בסביון שנמכר תמורת 6.75 מיליון שקל; דירה ברמת אביב ששוויה מוערך ב–3 מיליון שקל
לאלאנמוכה מאודנעדר מכלל ההצבעות בנושאנעדרהצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - נגדנמוכה (738 שעות ו־46 דקות)אייל בביוב/יהלומן, עו"ד איתן ארז/כונס נכסים ומומחה בפירוקים, ארי קומרן/מנהל פיתוח עסקי ומנהל מרכז החדשנות באינטלזוהר גושן/לשעבר יו"ר רשות ניירות ערך, חזי צאיג/יו"ר הדואר, חנוך דאום/עיתונאי.דוברת פז מירי שאול שבעבר היתה הדוברת שלו, המפיק והיועץ האסטרטגי זיו לנגר. אראל סגל. אשתו, שלומית ארדן, עוסקת בייעוץ משפטי לעסקאות נדל"ן. ארדן גם מונתה לדירקטורית בחברת גלטן ביודיזל. גולש הוסיף: אחד החברים הטובים של גלעד ארדן הוא אהוד דנוך שהיה בעבר רמ"ט סילבן שלום וקונסול ישראל בלוס אנג'לס וכיום מנכ"ל חברת שחם מקורות ביצוע. הם נפגשים לפחות אחת לשבוע ולעיתים עושים ספורט ימי ביום שישי.
משה וליאון אדרי/אנשי עסקים וקולנוע (כתבה בליברל יולי 2015)
משה ממרוד/בעל השליטה בתדיראן ארדן היה אורח בחתונת בתו לפי ׳ליברל׳
קיבל מוועדת האתיקה הערה על היעדרות יתר מהמליאה, חרף המכסה הגבוהה להעדרויות שעמדה לרשותו (2017)
מקדם במרץ חוק לצמצום השקיפות במשרדו - חרף התנגדות עזה מצד ארגוני החברה האזרחית - https://shkifut.info/2017/06/erdan/
00מאז שנחשף כי היה מעורב בקידום חוק האפודים הזוהרים, נמנע שר הפנים מלהיפגש עם לוביסטים. ארדן הוא גם חבר של האישים החזקים בליכוד ומקורביו משובצים בחברות ענק במשק, אך הוא נזהר שלא לקדם את ענייניהם או את אלו של לקוחות רעייתו, שלומית, שעוסקת בייעוץ משפטי לעסקות נדל״ן. הוא אפילו הקשיב לביקורת שנמתחה עליו ומכר את הווילה המפוארת בסביון שבה התגורר. נראה שגם בקדנציה הקרובה ארדן ינסה שלא להתלכלך או לקדם אינטרסים צרים, ולהתחבב כמה שיותר על הציבור הרחב. אחרי שוויתר על ההצעה לכהן כשגריר באו״ם, הוא מכוון גבוה. יום אחד, כך הוא מקווה, אולי אף יחליף את הפטרון נתניהו.
בכנסת האחרונה שימש כשר התקשורת ונכנס לנעליו הגדולות של כחלון, אביר הרפורמה בסלולר. בעקבותיו כנראה הבין ארדן כי הדרך הנכונה לבלוט בתפקיד היא לייצר ערך לציבור ולא כמו קודמיו של כחלון רק להתחבב על טייקונים. מיד בתחילת הקדנציה הציב ארדן את נושא רשות השידור בראש סדר העדיפויות שלו. מינה את ועדת לנדס ורמז כי בכוונתו לפרק את הרשות. ארדן גם חתום על רפורמה ענקית בדואר וכן על רפורמה גדולה בתקשורת הקווית - בפס הרחב. ארדן טיפל גם בנושא פיצול ערוץ 2 – אבל ברגע האמת בחר לנטוש את משרד התקשורת לטובת משרד הפנים, בדיוק כאשר נדרש שר שיקדם את ההחלטה בכנסת. נתניהו קבר את היוזמה למורת רוחו של ארדן. ארדן שתפס את המקום הראשון בפריימריס בליכוד שואף לכהן כשר האוצר בממשלה הבאה.
המאגר הוא שלכם: בוחרות, חברי כנסת, יועצים, עיתונאים, וכיו״ב. כולכם יכולים להעיר ולהציע תוספות/מחיקות. אנא הוסיפו מקורות ככל הניתן (קישורים) ופרטו ככל שתוכלוTRUE
4
3מירי רגבהליכוד3בית בשכונת אפק בראש העין. חשפנו במיזם שרכשה בית נוסף בראש העיןלאלאגבוהה מאודגבוהה מאודנעדרה מכלל ההצבעות בנושאנעדרהצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת
הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נעדרה
נמוכה (732 שעות ו־41 דקות)צ׳רנה מוסקוביץ'/מנהלת קרן מוסקוביץ', רעיית איל ההון האמריקאי ארווינג מוסקוביץ', משה חדיף/בעלי חברת נדל״ן, עזרא לאטי/בעלי חברת המזון מעדני הטלהחיים ביבס/יו"ר השלטון המקומי, נוחי דנקנר/לשעבר בעל השליטה באי.די.בי, שמעון גפסו/ראש העיר נצרת עליתחשפה יומן אך מלא בהשחרות: https://goo.gl/UQC5Ag

מסרבת לחשוף נדל"ן שברשותה אך חשפנו במיזם שרכשה בית נוסף בראש העין

מסרבת לחשוף עלות המשלחת לאולימפיאדה בריו - http://www.themarker.com/career/1.3046274

השרה רגב נלחמת במיסוי הטוטו והלוטו - בעוד אחיה מפעיל תחנה: http://www.themarker.com/news/1.3147678


עמרי מניב חשף בערוץ 2 כי לפני כשלוש שנים הורשע דוד מוראידי בעבירות חמורות של סחר בינלאומי בנשים, והשרה מירי רגב פעלה באופן ישיר למען שחרורו לחופשה מהכלא עת כיהנה כיו"ר ועדת הפנים של הכנסת. ברשות לשיקום האסיר תהרו כיצד העובדה שכמה מבני משפחתו של מוראידי הם חברי מרכז ליכוד השפיעה על מאמציה של רגב
http://goo.gl/nO9baQ

אוגוסט 2015: הקלטות סמויות של שיחות שניהלה שרת התרבות והספורט עם יועציה הבכירים, שנחשפו בחדשות 10, חושפות כיצד טויחה לכאורה העברה של מיליוני שקלים למקורבה ללא מכרז
http://goo.gl/Ts6VXL
00- רגב בלמה חוק סביבתי, לאיסור חלוקת שקיות ניילון חינם ברשתות המזון
- כיו"ר ועדת הפנים, הסתייגה מסעיפים ברפורמת ששינסקי והגנה על מונופול המלט נשר.
- נוחי דנקנר חברה "הרבה שנים" לדבריה.
- דאגה לקידום חוק למינוי סגני ראשי ערים נוספים ללא תשלום לשמחתם של בני בריתה ברשויות המקומיות
- רגב ידועה בהתבטאויותיה המשתלחות ("הרצוג הוא חתרן בלתי נלאה", "המסתננים הם סרטן בגוף שלנו") אך זוכה לאהדה ציבורית בקרב מצביעי מפלגתה.
- חתומה על המונח הנצחי - "כפיים".
- פעילים חברתיים בכנסת משבחים את פעילותה הפרלמנטרית והיא מדורגת בצמרת טבלת הנוכחות
אתר 100 ימים של שקיפותועדת חוץ וביטחוןTRUE
5
4ישראל כץהליכוד2בית בכפר אחיםלאלאנמוכה מאודנעדר מכלל ההצבעות בנושאנעדרהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
נמוכה מאוד (559 שעות ו־4 דקות)רון ברנט/עו"ד/מתמחה בנדל"ן ובפרויקטים של פינוי בינוי, ברוך קרשטיין/בעלים של חברת אריזות, ניצה שטרית/מנהלת כפר נופש באשקלוןדוד ביטן/פעיל ליכוד, ממלא מקום ראש העיר ראשל"צ ומקום 21 ברשימת הליכוד לכנסת, אבינועם נובוגרוצקי/איש הייטק, לשעבר דירקטור במעצ, דוד בן בסט/מנכ"ל ובעלים של תחנות רדיוחבר הכנסת לשעבר מיכאל רצון. מיכאל אילון, יועצו הבכיר לשעבר שהיה מנכ"ל מועצת הצמחים והורשע בפרשת המינויים הפוליטיים במשרד החקלאות. מיכאל וידל, ראש המטה לשעבר ופעיל ליכוד שכץ מינה לתפקיד בכיר ברשות שדות התעופה. רן קרול/איש עסקים ויו"ר דירקטוריון אתגל אחזקות (המחזיקה חברות המפעילות תחבורה ציבורית).לפי ׳המקור׳ - נסע ב-140 קמ״ש וחניה חנייה כפולה בדרכו לגלידריה - http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001043790
נקנס על היעדרות יתר מהמליאה על ידי ועדת האתיקה (2017)
חושף יומן: https://www.odata.org.il/dataset/katz-c201600- אחד משני השרים הנאמנים ביותר לראש הממשלה
- שמו של כ"ץ נקשר בעבר למינויים פוליטיים - מינוי איש העסקים רן קרול לדוגמה, חשד ממנו זוכה עקב קושי בביסוס ראייתי. כתבי אישום בחשדות למרמה והפרת אמונים הוגשו נגד שלושה ממקורביו במשרד החקלאות על פעילות בתקופה שהיה שר החקלאות.
- כשר התחבורה פעל להגברת התחרות בענפי התעופה, הרכב והנמלים - והוא חתום על רפורמת שמים פתוחים ועל המכרזים להקמת הנמלים הפרטיים
- ביקרות נשמעת כלפי כשלים בבניית התשתיות, מס נסועה (הוא טוען נגדו אך משרדו מקדם אותו עם משרד האוצר וחב' איילון) ואי מענה לתחבורה ציבורית בערים
טוויטרTRUE
6
5יולי (יואל) אדלשטייןהליכוד2דירת חמישה חדרים בגוש עציון. לא. לדבריו אינו מחזיק בנדל"ן נוסף
עבר לגור בשלהי 2015 בהרצליה פיתוח אצל בת זוגו אירינה נבזלין, בתו של ליאוניד נבזלין
נדלןגבוהה מאודהתנגד ונעדר לסרוגיןנגדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נעדר
גבוהה (1891 שעות ו־44 דקות)קן אברמוביץ׳/בעל קרן השקעות, ויו"ר ידידי הליכוד בארצות הברית, ולדימיר גוסינסקי/איל תקשורת רוסי ופעיל בקונגרס היהודי העולמי, משפחת פאליק/בעלת רשת חנויות דיוטי פרי גדולה בארצות הבריתרונן פלוט/מנכ"ל הכנסת/איש אמונו שהיה לצדו גם כשהיה שר הקליטה, קובי צורף/היועץ הפוליטי של נתניהו/בעבר יועץ הפוליטי שלו, אמנון דיק/לשעבר מנכ"ל בזק/אדלשטיין נלחם על מינויו ליו"ר רשות השידור, דליה איציק/יו״ר הכנסת לשעברראש המטה אלברט צחרוביץ׳ שמלווה אותו בשש השנים האחרונות ויו״ר השלטון המקומי ואיש הליכוד חיים ביבס. בכנסת משתף פעולה עם יריב לוין וזאב אלקין.לפי יאיר לפיד- נכנס לריב קטנוני עמו עקב סירובו למינויים פוליטיים מטעמו: http://www.mako.co.il/news-military/politics/Article-e022f85e5a88441004.htm00- יו"ר הכנסת קרא להפוך את המשכן למקום ממלכתי ונגיש לציבור
- עם זאת אדלשטיין לא ניסה לשנות את כללי המשחק, ולא העז לגעת בפרות הקדושות של הח"כים כמו חשיפת הצהרות ההון שלהם, לוח הזמנים וחשיפת הקשרים עם הלוביסטים- המליאה התרוקנה מחדש לאחר כמה חודשים ־ ומיזם "כנסת שקופה" הסתכם בהנגשת מאגרי מידע
- מוזכר בהקלטות בפרשת השחיתות "ישראל ביתנו" המסועפת
פייסבוק המיזםTRUE
7
6סילבן שלום - פרש מהחיים הפוליטיים
הליכוד5וילה בשכונת תל בנימין ברמת גןלא. ב–2012 העריך "פורבס" את הון משפחתו ב–150 מיליון שקללאנמוכה מאודהתנגד לשתי הצעות (חשיפת ועדת השרים ותיעוד חופשי של ישיבות מועצה, נעדר מהשתיים האחרות)נעדרהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
מיכאיל מירילשווילי/מיליארדר גיאורגי-יהודי/עוסק בקידוחי גז, נדל״ן, יהלומים והימורים מקוונים, צבי בארינבוים/הבעלים של אקסלמדיה, ולדימיר גוסינסקי/ איל תקשורת רוסי ופעיל בקונגרס היהודי העולמיארנון מילצ'ן/מפיק קולנוע בהוליווד ולשעבר איש הלק"מ, יגאל זילכה/בעל השליטה בקווינקו, דוד פתאל/איש עסקים ובעלי ארשת מלונות פתאל.קרוב המשפחה נוני מוזס (לכאורה בין השניים יש נתק), לוביסט העל בוריס קרסני, רוני מאנה, בכל משרד אליו מגיע הוא מציב בכסא המנהלת את העוזרת הפרלמנטארית לשעבר אורנה הוזמן בכור הנאמנה לו.
אבי טיומקין וצבי בירנבוים/אנשי עסקים, משה ממרוד/בעל השליטה בתדיראן, דוד פתאל/מלונאי, יגאל זילכה, ורד ואילן גרינבוים/מנכ״ל יורוקום, משה חדיף/בעל חברת בנייה, שמואל פרנקל/בעל בית ההשקעות אפסילון (כל אלו בשורה זו - החל בטיומקין וכלה בפרנקל - לפי מגזין ׳ליברל׳ יולי 2015).

גולש הוסיף: סילבן שלום היה מיודד שנים רבות עם היחצן משה דבי. גם איתן רוב נחשב לחבר קרוב. אלכס פסל
00מונופול מסוכן על משאב הגז הטבעי בישראל, מחירי גז גבוהים, מונופול חשמל לא יעיל וביקושים גבוהים לחשמל בעתיד – סוגיות קריטיות אלה עבור שוק האנרגיה והמשק הישראלי נותרו בשנתיים האחרונות ללא מענה במשרד האנרגיה והמים, שבראשו עמד השר סילבן שלום. בקדנציה החולפת שלום היה טרוד בקמפיין הבחירות שלו לנשיאות המדינה ואחר כך בקמפיין לרשימת הליכוד לכנסת, ומשכך, נבצר ממנו לעתים מלמלא את תפקידו המיניסטריאלי, כשגם אל לשכתו במשרד מיעט להגיע.
שלום מקושר היטב בתקשורת, במגזר העסקי ובסניפי המפלגה. הוא נוהג לבלות בגאלות נוצצות ובאירועים של אנשי הליכוד – אך התנזר דווקא מפגישות רגישות בנושאי שוק הגז הטבעי או החשמל הפרטי, הרחיק עצמו מהכרעות בעלות פרופיל מחאתי גבוה והעדיף להסתפק סטטוסים קונצנזואליים בפייסבוק, בכובעו השני, כשר לפיתוח הנגב והגליל. שלום רמז כי אינו להוט לתמוך בהטלת מגבלה על מחיר הגז בשוק, לא הביע עמדה ברורה באשר לניסיונות להצר את צעדי המונופול הגז, ובכל הקשור לחברת החשמל – ועד העובדים כבר למד שיש לו על מי לסמוך במשרד. תחת הטיפול המורכב באלה, דאג שלום לטפח יוזמות שנראות טוב על הנייר אך ספק אם ייצאו לפועל, כמו שבתון ביום ראשון או תעלת הימים.
תודה ל׳דהמרקר׳ על הרמת הכפפה והנגשת הפרויקט. לפילוח הויזואלי באתר דהמרקר: http://goo.gl/KxyuwN FALSE
8
7צחי הנגביהליכוד4בית במבשרת ציוןלאלאאפסיתממוצעתהתנגד לכלל ההצעותנגדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
בינונית (1076 שעות ו־31 דקות)דייוויד פדרמן/בעלי פטרוכימים/יו"ר בזן ומבעלי מכבי תל אביב, ישי מור/שותף בחברת נפט רוסית Lukoil-AIK, חן למדן/בעל השליטה בחברת השילוח והלוגיסטיקה אוריין. ישי מור/איש עסקיםמיכאיל מירילשווילי/מיליארדר גיאורגי-יהודי, יצחק קויפמן/איש עסקים בתחום התחבורה/העסיק את הנגבי ב–2011. מייצג בישראל את חברת הרכבות CNR ויצרנית האוטובוסים יוטונג, איל גבאי/לשעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלההורשע בעדות שקר בפני ועדת הבחירות בעניין פרשת מינויים פוליטיים.
http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=731734
חושף מ-2018 ביוזמתנו חלק מהיומן (סיורים)33המעגלים של הנגבי כוללים קבלני קולות, ראשי ערים ולוביסטים. הוא גם לא מקפח את התורמים, גם מהפריימריז וגם מהעמותה שהקים בעבר לצורך מימון הגנתו המשפטית (לה תרמו מנהלי חברות ביטוח, דירקטורים, אנשי עסקים ואחד, רמי לוי). אפילו חברי כנסת לשעבר זוכים לשירותיו של הנגבי: בקדנציה האחרונה ניצל לא מעט מזמנו לקידום חוק המאפשר למי שכיהן כחבר כנסת לעשות שימוש בתואר ח"כ לשעבר גם במסמכים ופרסומים.קישור למאגר זהועדה מיוחדת לדיון בהצעת חוק השידור הציבורי (תיקון), התשע"ה-2015 (נוכחות: 100%) | ועדת הכנסת (נוכחות: 25%) | ועדת החוץ והביטחוןTRUE
9
8זאב אלקיןהליכוד4בית בכפר אלדד, גוש עציוןלאלאנמוכהנעדר מכלל ההצבעות בנושאנעדרהצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
נמוכה (888 שעות ו־44 דקות)קנת אברמוביץ'/בעל קרן השקעות ויו"ר ידידי הליכוד בארה"ב, מיכאיל מירילשווילי/מיליארדר גיאורגי-יהודי, ולדימיר גוסינסקי/איל תקשורת רוסי ופעיל בקונגרס היהודי העולמי, רמי וייספיש/איש עסקיםגנדי בלרוצקי/עו"ד/פעיל בולט ביהדות אוקראינה, תיווך בין אלקין לאילי הון ותורמים אחרים בתפוצות, שבח שטרן/פעיל התיישבות ויו"ר המטה הלאומי בליכודאיש העסקים רמי וייספיששרון שפורר חשפה כי אלקין קיבל ב–2012 הלוואה בסך 600 אלף שקל מהאוליגרך הרוסי ולדימיר דובוב, לשעבר מבכירי חברת הנפט הרוסית יוקוס וכיום אזרח ישראלי - http://goo.gl/QSuS8K
לא עוסק הרבה בסביבה: http://www.adamteva.org.il/?CategoryID=1195&ArticleID=2166
00יו"ר הקואליציה ויו"ר ועדת הכנסת הוא אחד האנשים החזקים במשכן בשש השנים האחרונות. אלקין צבר את כוחו בזכות בריתות, שליטה מרשימה בתקנונים ורשת קשרים ענפה במשק ובמזרח אירופה. בלשכתו עוברים מדי יום חברי כנסת מכל הסיעות, לוביסטים, אנשי עסקים ותורמים שלעתים הוא משדך לחברי כנסת שהוא רוצה ביקרם. אלקין נוטה להתרחק מנושאים כלכליים ומתמקד בסוגיות מדיניות כדי לקרוץ לפלח מצביעיו בליכוד, ומקווה לא לעשות טעויות שירחיקו אותו ממשאת נפשו האמיתית - משרד החינוך.פניות לדוא״ל של תומר אביטל: tomeravital@gmail.comועדת חוץ וביטחוןTRUE
10
9משה (בוגי) יעלוןהליכוד3וילה בישוב מכבים–רעותלאלאאפסיתהתנגד לחשיפת תיקי המניות של הח״כים, נעדר משאר ההצבעותנגדהצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
רוג'ר הרטוג/מנכ"ל חברת האחזקות סנפורד ברנסטין ומייסד קרן התקווה, קן אברמוביץ׳/בעל קרן השקעות ויו"ר ידידי הליכוד בארה"ב, אדם מילשטיין/חבר הקהילה היהודית בלוס אנג'לס/תרם גם לארדןדוד רוזן/שופט במחוזי ת"א, חברו מימי גרעין הנח"ל, אדוארדו שובל/יזם הייטק ומנכ"ל אקסלס. תרם בעבר ליעלון/בנו, רונן, מתמודד ברשימת הבית היהודי00בניגוד להצהרותיו כי ידאג לכל צורכי החברה הישראלית, יעלון מכהן כלוביסט מספר 1 של הצבא. בתקופתו המשיך לנסוק תקציב הביטחון במיליארדי שקלים, והשיח על שקיפות והתייעלות פינה את מקומו לססמאות שנועדו לשמר את המצב הקיים ולהמשיך להזרים את כספי הציבור לבורות השומן הצבאיים.FALSE
11
10דוד ביטןהליכוד2דירה בנחלת יהודהלא חשף את הונו השלם. הסכים לחשוף את נכסי הנדל״ן שברשותו: דירה בשווי כמיליון שקל בראשון לציון. 1/16 מבית ומשק עזר בנחלת יהודה ומדירה בראשון לציוןנדלןחדשהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
גבוהה מאוד (1902 שעות ו־0 דקות)ישראל כץ/שר התחבורה, גדעון סיטרמן/לשעבר יו"ר נמל אשדוד, שפי ששון/איש עסקים, מקורב לחברת ליכוד ולובסיטית מירב שמולימיכאל קלייןאמנם שיאן נוכחות, אולם הפיל חוקי שקיפות רבים ומנגד קידם חוקים מקוממים להגנה על מושחתים. הצביע נגד הפיכת קק״ל לגוף מבוקר על ידי מבקר המדינה, חשוד בפלילים ומקדם חוק לביטול קנסות לנבחרי ציבור שבזבזו כספים ברשויות המקומיות
http://www.mako.co.il/news-law/crime-q4_2017/Article-f2b3958944b1061004.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=1732256890

קידום החוק המסואב: https://shkifut.info/2017/10/shchitut/

נחקר בשנת 2010 בחשד לעבירות שונות בתחום טוהר המידות בעת כהונתו כסגן ראש עיריית ראשל"צ
http://www.nrg.co.il/online/54/ART2/050/052.html

הצביע נגד הפיכת קק״ל לגוף מבוקר על ידי מבקר המדינה (ועדת הביקורת, אוקטובר 2015)
לפי כתבה בגלובס לוביסטית וחברת ליכוד בשם מירב שמולי יושבת בלשכתו לעיתים קרובות - http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001192810
13סגן ראש עיריית ראשון לציון טיפח קשרים בליכוד עשרות שנים וכעת הוא קוצר את הדיווידנדים - התברגות ברשימה הארצית. בעבר שימש דירקטור בחברת פוספטים בנגב ובמועצה הישראלית לצרכנות. ועדה מיוחדת לדיון בהצעת חוק השידור הציבורי (תיקון), התשע"ה-2015 (נוכחות: 100%) | ועדת הכנסת (נוכחות: 82%) | ועדת הכלכלה (נוכחות: 21%) | הוועדה המיוחדת לדיון בהצעת חוק הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, בהצעת חוק שירותים פיננסיים חוץ מוסדיים ובהצעת חוק לתיקון פקודת מס הכנסה (מס' 218) (נוכחות: 17%) | ועדה מיוחדת למאבק בנגעי הסמים והאלכוהול (נוכחות: 9%) | ועדה לענייני ביקורת המדינה (נוכחות: 6%)TRUE
12
11אופיר אקוניסהליכוד2שכונת נווה אביבים בתל אביבלאלאנמוכההמתאם בין הממשלה לכנסת נעדר מכלל ההצבעותנעדרהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - נעדר
נמוכה (704 שעות ו־0 דקות)שאול זכאי/יו"ר ועד האחים והאחיות, קנת אברמוביץ'/בעל קרן השקעות ויו"ר ידידי הליכוד בארה"ב, משה אדרי/מבעלי סינמה סיטי ויונייטד קינגיצחק תשובה/בעל השליטה בקבוצת דלק, נדב דואני/ראש המטה וחבר מרכז הליכוד, שי חייק/יועצו הפוליטי של נתניהומשה וליאון אדרי/אנשי עסקים וקולנוע (כתבה בליברל יולי 2015). עו״ד ארנון שגב (האם אשתו של אקוניס מייצגת אותו?)נקנס על היעדרות יתר מהמליאה על ידי ועדת האתיקה (2017)00בכהונתו כיו"ר ועדת הכלכלה דיבר רבות על הצורך בתחרות, אך בפועל נטה לצדו של יצחק תשובה בדיונים על רפורמת ששינסקי, ולטובת חברות הסלולר כאשר משה כחלון ניסה להוריד את דמי הקישוריות. גם כשמעמדו שודרג לחבר ממשלה, נשאר אקוניס סגן שר הממונה על הקשר עם הכנסת. עיקר תפקידו הסתכם בתקיפת חברי האופוזיציה, במקום בניסיונות לייצר שיתופי פעולה סביב סוגיות כלכליות– חברתיות שיביאו לתועלת ציבורית רחבה.TRUE
13
12גילה גמליאלהליכוד2דירה בתל אביב (בשכירות, 7,700 שקל לחודש)חשפה הצהרת הון מלאה: חסכונות בסך חצי מיליון שקל. לדבריה אין בבעלותה נדל"ןמלאממוצעתגבוהה מאודהתנגדה ונעדרה לסרוגיןנגדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - נעדרה
נמוכה מאוד (593 שעות ו־15 דקות)חן נוימן/מנכ"ל תחום הרכב בקבוצת אלון, הוא ורעייתו תרמו 22 אלף שקל, שמעון סיבוני/מנכ"ל איסתא נכסים ומלונות, אחישי גל/מנכ"ל איסתארינת דנון/ עו"ד ולשעבר ראשת המטה של גמליאל, אייל רביד/בעלי רשת המרכולים ויקטורי, אביאל אברמוביץ/חבר מועצת עיריית הוד השרון ומאמן אישיחושפת את הצבעותיה בוועדת השרים לחקיקה שאינה מחויבת בשקיפות אף שהיא גוזרת את גורל החוקים00גמליאל הוכיחה בקדנציה האחרונה שהיא לא מחוברת לטייקונים ולקבלני הקולות, ומתוך הקואליציה נלחמה למען האינטרס הציבורי בשורה של רפורמות בוועדת הכספים. בניגוד לקודמיה בתפקיד רכזת הקואליציה בוועדה, לא נטלה גמליאל מכספי "הקופה הקטנה" שמשרד האוצר נוהג לחלק כדי להכשיר מהלכים במשכן.ועדת הכספים (נוכחות: 0%)TRUE
14
13דני דנוןהליכוד3בית במושב משמרת שבשרוןלאלאנמוכה מאודנמוכה מאודהתנגד לחשיפת תיקי המניות, נעדר משאר ההצבעותנגדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגדהתרים מאות אלפי שקלים מאנשי עסקים אמריקאיים לא מוכריםרון תורוזיאן/ בעל חברת יח"צ/מתמחה בגיוס תרומות ומיחצ"ן אותו בארצות הברית, מייק האקבי/לשעבר מושל ארקנסו/מראיין תכופות את דנון בתוכנית האירוח שלו בפוקס ניוז, שבתאי קטש/עו"ד ויזם נדל"ן/פעיל מרכזי בליכוד בלודמושל טקסס ריק פרי. גרשון מסיקה, ראש מועצת שומרון00בקדנציה הקודמת הגיש דנון הצעת חוק פרטית להגברת התחרות בשוק תחליפי החלב, אך בקדנציה הנוכחית זנח את הנושא הכלכלי לאחר שלמד היכן מרוחה החמאה — באמריקה. רובן המכריע של התרומות של דנון מגיעות מארצות הברית, וכך גם מעגל מקורביו. בהתאם, עיקר הנושאים שאותם הוא מקדם כיום הם ענייני חוץ וביטחון וארץ ישראל השלמה.
דנון, נשיא ועידת הליכוד ויו"ר המרכז, נחשב לאופוזיציונר תקיף לראש הממשלה ופעל בשנה האחרונה כדי לקבל שורת החלטות נגד נתניהו. בסופו של דבר פיטר נתניהו את דנון מתפקידו כסגן שר הביטחון, במהלך מבצע צוק איתן, לאחר שדנון מתח ביקורת חריפה על התנהלותו.
FALSE
15
14זאב בנימין (בני) בגיןהליכוד6ירושליםלאלאחדשהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
בינונית (1399 שעות ו־19 דקות)דן מרידור/שר לשעבר, מיקי איתן/שר לשעבר, רובי רבלין/נשיא המדינההצביע בעד תקנה שתאפשר להזרים תרומות ענק בסתר לעמותות - https://goo.gl/P6SckN00בגין הונצח לרשימה ערב סגירתה על ידי ראש הממשלה נתניהו. אחרי הפוגה של שנתיים הוא חוזר לכנסת בתקווה לכיסא בממשלה, לאחר שבתפקידו האחרון כיהן כשר בלי תיק האחראי על נושאים כמו הכנת ישראל לרעידות אדמה. בשנות כהונתו זכה בגין לשבחים על יושרתו ומקצועיותו וגם על כך שעשה שימוש מצומצם בכספי הציבור ככל הניתןועדת החוקה, חוק ומשפט (נוכחות: 45%) | ועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי (נוכחות: 24%) | ועדת הפנים והגנת הסביבה (נוכחות: 19%)TRUE
16
15יריב לויןהליכוד3 מודיעיןלאלאגבוהה מאודגבוהה מאודהתנגד לכלל ההצעותנגדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
נמוכה (782 שעות ו־11 דקות)רמי וייספיש/איש עסקים, ריצ'רד אבה/מנהל חברת השקעות אמריקאית, ג'רום פאליק/מבעלי רשת דיוטי פרי בארה"בשבתאי קטש, עו"ד ויזם נדל"ן ואיש הליכוד. בכנסת מקורב בעיקר לאלקין וליו״ר יולי אדלשטיין.רועי שרעבי יו"ר סיעת הליכוד בהסתדרות
00לוין הוא פרלמנטר חרוץ, אלא שאת פירות עבודתו קוטפים בעיקר נבחרי הציבור ולא הציבור. במו ידיו טירפד הצעות לריסון שכר הח״כים והגבלת תנאיהם המשובחים. הוא עשה זאת באמצעות התרגיל השחוק של דרישה לטפל במקביל בשכר השופטים, ובאותו תירוץ סירב גם לחשוף את הונו. בין ביקור בהתנחלויות לבין קידום חוקים ולסתימת פיות, לוין גם ניסה לעקר מתוכן את הרפורמה ברשות השידור. בימים האחרונים הוא מצא את עצמו בתפקיד יו״ר ועדת חוץ וביטחון, ועדה המשמשת כחותמת גומי מספר אחת לנעשה בצבא ההגנה לישראל.ועדת חוץ וביטחוןTRUE
17
16יובל שטייניץהליכוד3בית בשכונה א' במבשרת ציוןלאלאנמוכה מאודנעדר מכלל ההצבעות למעט ההצעה לחשיפת ועדת השרים לה התנגדנעדרהצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - נעדר
נמוכה מאוד (644 שעות ו־59 דקות)אברהם יקואל/בעלי חברת יעז/חברת הבנייה שלו מקדמת פרויקטים ברחבי הארץ בין השאר עבור משרדי ממשלה ורשויות מקומיות, חנוך מדנס/בעלים של משרד אדריכליםגרי חכים/בעל משרד לובינג וגיסו, דוד שרן/ראש הלשכה של בנימין נתניהו/בעבר היה ראש המטה של שטייניץ, משה תאומים/בעלי גיתםיועץ התקשורת מוטי שרף ורו״ח איזי תפוחי - גם חברים טובים. וגם כן היועץ לשעבר לנתניהו וכיום סמנכ״ל רגולציה בחברת חשמל אורן הלמןהעניק לבעלי מאגר הגז תמר אישור לייצא גז טבעי לחברת דולפינוס האלמונית שפועלת במצרים, אך רשומה במקלט המס של איי הבתולה - http://goo.gl/vQcZH700השר לעניינים אסטרטגיים, שהוכיח יכולת עמידה בלחצים בעת שכיהן כשר אוצר וקידם יחד עם נתניהו את חוק הריכוזיות, השקיע את השנתיים האחרונות בנושאים ביטחוניים ובשהייה בחו"ל, לרגל עניינים מסווגים. כשלא שקע בנוסטלגיה או תקף את מחליפו, אמר את כל מה שנתניהו לא העז להגיד נגד החוק למניעת חלוקתו חינם של "ישראל היום". הישגו המשמעותי בקדנציה הנוכחית: איחוד שני משרדים מיותרים (המשרד לעניינים אסטרטגיים ומשרד המודיעין) למשרד מיותר אחד בראשותו.
שטייניץ פוזל לתיק האוצר בקדנציה הבאה בתקווה שנתניהו יואיל להפקידו בידו לנוכח שיתוף הפעולה הפורה ביניהם. שטייניץ נחשב מיודד עם שרה נתניהו- רעיית רה"מ.
TRUE
18
17איוב קראהליכוד6בית בשכונה המזרחית, דלית אל–כרמללאלאחדשהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
בינונית (1118 שעות ו־52 דקות)מימון עצמיאולריך מרסיי/מיליונר גרמני בעלים של רשת בתי חולים ובתי אבות, שייח אמין קבלין/אביו של ראש עיריית בית ג'אן, בועז קלי/סמנכ"ל מוסדות החינוך של חב"ד בחיפה וקריית שמואל, מקורב לחברת הליכוד והלוביסטית קרן ברקאיש העסקים חיים מילשטיין. בן ציון רובין- לשעבר סגן שר העבודה מהמפד״ל וסגן ראש עיריית נתניה בשנות השבעיםעל פי תחקיר חדשות 2, לקרא חובות ארנונה בעשרות אלפי שקלים, בית ללא היתר וטופס 4 שהרשויות מטילות ספק במהימנותו -מקור: http://www.mako.co.il/news-israel/local-q2_2017/Article-34a3674c0039c51004.htm ---- http://www.themarker.com/dynamo/1.2805353

על פי כתבה שפורסמה בגלובס עם כניסתו לתפקיד שר התקשורת נפגש ארוכות עם לוביסטית וחברת ליכוד המייצגת את ערוץ 20 ואת חברת סלקום - http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001192810

פעל לטובת צ'רלטון? https://www.themarker.com/advertising/1.4532458
00קרא, שכיהן בעבר כסגן שר לפיתוח הנגב והגליל, לא הותיר חותם בשנותיו הקודמות בכנסת ובממשלה. תחקיר עובדה חשף כי בתחילת 2011 בעודו סגן שר ביקר קרא באחוזה מפוארת של מיליונר גרמני שהורשע בשוחד. בביקור דובר על קידום של תכנית עסקית כלשהי. בנוסף נשמעו בעבר טענות על חוסר מקצועיות מצד אנשי משרדו.ועדת הכספים (נוכחות: 0%)TRUE
19
18ענת ברקוהליכוד3רמת גןלא. משכירה לפחות דירה אחת: https://www.youtube.com/watch?v=LEr7ShE8G-Yלאחדשהצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
גבוהה מאוד (1920 שעות ו־25 דקות)52סא"ל (מיל.) וד"ר לקרימינולוגיה שחקרה את תופעת המחבלים המתאבדים. במסגרת מחקרה נפגשה עם אסירות ואסירים ביטחוניים פלסטינים בכלא הישראלי, בהם מנהיג החמאס אז, השייח יאסין. ברקו היתה חברה בכמה פורומי מחקר בהתמודדות עם טרור בשירותה בצה"ל ובמועצה לביטחון לאומי, והיא עמיתת מחקר במכון למדיניות נגד טרור במרכז הבינתחומי בהרצליה.ועדת החוקה, חוק ומשפט (נוכחות: 42%) | ועדת החינוך, התרבות והספורט (נוכחות: 33%) | ועדת העבודה, הרווחה והבריאות (נוכחות: 8%) | ועדת החוץ והביטחוןTRUE
20
19מיקי זוהרהליכוד4קריית גתלא חשף את הונו השלם. הסכים לחשוף את נכסי הנדל״ן שברשותו: לדבריו מחזיק בחמישה נכסים באזור קריית גתנדלןחדשהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
גבוהה (1854 שעות ו־13 דקות)מימון עצמי וגיוס שלא הושלםיחיאל זוהר/ראש עיריית נתיבות, אבירם דהרי/ראש עיריית קרית גת, פיני סבח/איש עסקים וחבר בליכוד, שמעון אמסלם/איש עסקים וחבר ברשימתו של זוהר למועצת העירהיה חבר דירקטוריון בחברת "י.ש. גת"-חברת ניהול פארק התעשייה קרית-גת. , אשר אברגל/ראש מ"א שפיר, ד"ר מטי הרכבי-צרפתי/ראש מ"א יואב, דגן יהל/מנכ"ל "י.ש. גת"
מיקי זוהר קמבן כספים קואליציוניים: "האוצר ידע שכדאי לו, אז קיבלתי 40 מיליון"
http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3673645,00.html
אמר בהקלטה שיספר איך הליכוד מתנהל, איך הקואליציה מתנהלת ואיך התקציב עובר במסגרת מו"מ על כספים קואלציוניים ואישור התקציב. - http://www.maariv.co.il/news/politics/Article-569892
רב עם שוטרים לאחר שעלה על שטח הפרדה: http://www.mako.co.il/news-israel/local-q4_2016/Article-402fab5a2efd851004.htm

יזם דיונים בוועדתו למען שכונה בה יש לו נכסים מרובים:https://www.themarker.com/news/politics/1.4261437
00סגן ראש עירית קרית גת וחבר הנהלה באיגוד הכדורסל נכנס למקום ריאלי בקמפיין מצומצם בעלות של כ-50 אלף שקלים. הוא החזיק בעבר משרד תיווך בעירו. בתקשורת פורסם כי זוהר הציג עצמו כעורך דין בפורומים שונים לפני שסיים את התמחותו, וכן כי עמותת הכדורסל העירונית שעמד בראשה בהתנדבות זכתה לתמיכה מהעירייה בימיו כחבר מועצה.ועדה מיוחדת לדיון בהצעת חוק השידור הציבורי (תיקון), התשע"ה-2015 (נוכחות: 66%) | ועדת הכנסת (נוכחות: 44%) | ועדת הכספים (נוכחות: 41%) | ועדת החינוך, התרבות והספורט (נוכחות: 12%) |ועדת הפנים והגנת הסביבה (נוכחות: 8%) | הוועדה המיוחדת לצדק חלוקתי ולשוויון חברתי (נוכחות: 0%)TRUE
21
20דוד אמסלםהליכוד2מעלה אדומיםלא חשף את הונו השלם. הסכים לחשוף את נכסי הנדל״ן שברשותו: לדבריו מחזיק בבית במעלה אדומים ובדירה באשקלוןנדלןחדשהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - נעדר
גבוהה (1557 שעות ו־20 דקות)יצחק קויפמן/איש עסקים בתחום התחבורה, אסתר חנה קויפמן/התמודדה על מקום במועצת סניף הליכוד בירושליםמשה ליאון/רו"ח ולשעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אלכסנדר גרנובסקי/בעל השליטה בחברת בי.ג'י.אי ולשעבר חבר פרלמנט אוקראיני/מינה את אמסלם לדירקטור בחברת יבוא המזון ויליפודהסכים להצטרף לנסיעה פיקטיבית ומטופשת באוסטרליה על חשבון ימי מליאה חשובים - https://goo.gl/ScK2bl

אמסלם מקדם חוקים להגן על מושחתים ברשויות המקומיות ובממשלה ובכלל חקיקה גרועה: https://goo.gl/4NU5jV.
חשף ניגודי עניינים פוטנציאליים: https://goo.gl/A53i2h11אמסלם, לשעבר יו״ר הליכוד בירושלים, היה אמור להיות מספר 2 של משה ליאון — אם האחרון היה נבחר לראשות עיריית ירושלים. לאחר הבחירות פרש אמסלם מתפקידו כמנהל אגף שפ"ע בעירייה, והתמודד לתפקיד מנכ"ל מע"צ שם התקדם עד השלב האחרון (שטרם הוכרע) תפקיד עצום החולש על פרויקטים בסדר גודל של 40 מיליארד שקל.ועדת הפנים והגנת הסביבה (נוכחות: 88%) יושב-ראש ועדת הפנים והגנת הסביבהחבר בוועדת הכנסת, חבר בוועדה משותפת של ועדת החוקה, חוק ומשפט, ועדת הפנים והגנת הסביבה וועדת המדע והטכנולוגיה לפי חוק אמצעי זיהוי ביומטריים, חבר בוועדה משותפת חוץ וביטחון ופנים לדיון בהארכת תוקף חוק האזרחות והכניסה לישראל, חבר בוועדת הפנים והגנת הסביבהTRUE
22
21ציפי חוטובליהליכודדירה ברחובות (בשכירות, 4,000 שקל לחודש)דיווחה על חסכונות "בסך כמה עשרות אלפי שקלים"מלאנמוכה מאודנעדרה משלוש מההצבעות, התנגדה להצעה לחשיפת האינטרסים של חברי הכנסתנעדרהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - נעדרה
נמוכה מאוד (622 שעות ו־48 דקות)העיתונאי דן מרגלית, איש העסקים מר אברהם נניקשוילי, שלמה נסחשפה יומן: https://goo.gl/UWuzi600העיתונאית לשעבר לא הביאה בשורה של ממש לציבור בשש שנותיה בכנסת ובממשלה. חוטובלי התבלטה בעיקר בעמדותיה בנושא הסכסוך, ולא הצליחה להוביל מהלכים כסגנית שר התחבורה (וכעת גם המדע) ולפני כן כיו״ר הוועדה למעמד האישה בכנסת ה-18.TRUE
23
22יואב קישהליכוד3בית בשיכון ותיקים, רמת גן. רק נדלן: לדבריו אינו מחזיק בנדל"ן נוסףנדלןחדשהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
גבוהה (1603 שעות ו־56 דקות)יצחק שרם/לשעבר משנה למנכ"ל קונצרן כלל, תרם 5,000 שקל/סכום גבוה יחסית לשאר התרומות שגייס קישעמרי וגלעד שרון/בניו של ראש הממשלה המנוח דרכם השתלב בליכוד/אמו של קיש היתה חברתה הקרובה של לילי שרון, יועז הנדל/עיתונאייו"ר ועדת הכנסת- מסרב לדון בה על חופש ביטוי בדפי הח"כים בכנסת- https://goo.gl/DAeJHm34טייס אזרחי בחברת אל על. בעבר היה מושקע בחברות ביוטק וסטארטאפים דרך חברת אחזקות שעליה ייאלץ כעת לוותר. הוא מקווה להתמנות לוועדת הכספים ולדבריו להוביל חוקים דוגמת החוק להגברת התחרותיות (וצמצום הריכוזיות).ועדה מיוחדת לדיון בהצעת חוק השידור הציבורי (תיקון), התשע"ה-2015 (נוכחות: 100%) | ועדת הכנסת (נוכחות: 65%) | הוועדה המיוחדת לדיון בהצעת חוק הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, בהצעת חוק שירותים פיננסיים חוץ מוסדיים ובהצעת חוק לתיקון פקודת מס הכנסה (מס' 218) (נוכחות: 25%) | ועדת המדע והטכנולוגיה (נוכחות: 14%) | ועדה מיוחדת לזכויות הילד (נוכחות: 5%) | ועדת החוץ והביטחון (נוכחות: 0%) * | ועדה מיוחדת ליישום הנגשת המידע הממשלתי ועקרונות שקיפותו לציבור (נוכחות: 0%) |הוועדה המיוחדת לצדק חלוקתי ולשוויון חברתי (נוכחות: 0%)TRUE
24
23ז׳קי לוי (ג'קי לוי)הליכוד7בית שאןלאלאחדשהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
בינונית (907 שעות ו־3 דקות)תאופיק דראושה/בעלים של חברת בנייה/חברת הבנייה הגדולה מצפון הארץ זכיינית של החברה למשק וכלכלה ומפעל הפיס, אילן מירון/עו"ד/תרם גם לדני עטר מהעבודה בבחירות הקודמותחיים ביבס/יו"ר השלטון המקומי/השניים בני דודים, שאול מזרחי/יו"ר החברה למשק וכלכלה של השלטון המקומי, שוקי טייב/לשעבר העוזר האישי של לויקיבל מוועדת האתיקה הערה על היעדרות יתר מהמליאה, חרף המכסה הגבוהה שעמדה לרשותו. (2017)00כבן ל"משפחת קנדי" הבית שאנית, ז'קי לוי מרושת היטב. בנו של השר לשעבר דוד לוי ואחיה של ח"כ אורלי לוי–אבקסיס מחובר למרכז השלטון המקומי ולחברות הבנות באמצעות קשרי משפחה וחברים. לוי הוא ראש עיריית בית שאן לשעבר - עברו כראש עיר כלל שורה של האשמות למינויי מקורבים ובזבוזי כספי ציבור.TRUE
25
24חיים כץהליכוד3בית בשכונת יעלים בשוהם

לא. מחזיק לכל הפחות ב-4 דירות נוספות http://bit.ly/1L5AK4V)לאנמוכה מאודגבוהה מאודנעדר משלוש הצבעות והתנגד לחשיפת תיקי המניותנגדהצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
נמוכה (726 שעות ו־8 דקות)קובי מימון/לשעבר יו"ר תאגיד ישרמאקו, לאה נס/עו"ד/לשעבר סגנית שר, אלי כהן/מבכירי ועד התעשייה האווירית. מנכ"ל חברת פז/ יונה פוגל, הבעלים של חברת הביטוח הראל/יאיר המבורגר, יו"ר חברת החשמל הפורש/יפתח רון-טל, עו"ד שלמה נס, ראש עיריית רמת גן ישראל זינגר שהורחק בעבר מעבודתו בעירייה בגין חשד לשוחד, מנכ"ל הביטוח הלאומי שלמה/ מור יוסף,מנכ"ל התעשייה האווירית/ יוסי וייס, יו"ר קק"ל/ אפי שטנצלר, ראש עיריית נצרת/ שמעון גפסו, אנשי העסקים רוני מאנה וחיים סלוצקי, .אריה ביבי, קרן ברק, נורית אהרונסון, אליהו אגםחשד להרצת מניות: http://www.maariv.co.il/news/israel/Article-542024

מחזיק בדירות נוספות- אך מצביע על חוקי דיור מבלי לדווח: https://goo.gl/hZyiMU
מפרסם יומן00מחזיק במניות בשווי מיליוני שקלים- לדברי כלכליסט- לחברת הגז ישראמקו.
מחזיק ב-4 דירות לפי החשיפה שלנו- http://bit.ly/1L5AK4V
http://www.themarker.com/news/1.2647957ועדת הכספים (נוכחות: 0%)TRUE
26
25נאוה פרחי בוקרהליכוד2לאלאחדשהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
גבוהה (1474 שעות ו־26 דקות)חנוך עוזמגנה על שחיתויות וסיאובים מבלי למצמץ. קידמה חוק למען בעלי תחנות רדיו אזורי שסייעה לדוד בן בסט (שראיין אותה).
https://www.themarker.com/news/1.2689969
00עיתונאית ופעילה ציבורית למען זכויות הכבאים ושיפור מערך הכבאות וההצלההוועדה המיוחדת לדיון בהצעה לסדר היום בנושא קשיים ברפורמה בשירות המדינה (נוכחות: 25%) |ועדת הפנים והגנת הסביבה (נוכחות: 21%) | ועדת הכספים (נוכחות: 15%) | ועדת הכלכלה (נוכחות: 11%)TRUE
27
26אברהם נגוסההליכוד2לאלאחדשהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
גבוהה מאוד (2115 שעות ו־22 דקות)הצביע נגד הפיכת קק״ל לגוף מבוקר על ידי מבקר המדינה (ועדת הביקורת, אוקטובר 2015)

הסכים להצטרף לנסיעה פיקטיבית ומטופשת באוסטרליה - https://goo.gl/ScK2bl
13לפי ynet פעיל חברתי ופוליטי שעוסק בקידום העלייה היהודית מאתיופיה ולשיפור איכות הקליטה של העולם. עלה ארצה ב-1985, בעל תואר שני בעבודה סוציאלית מהאוניברסיטה העברית, תואר שני ביזמות ומינהל עסקים מאוניברסיטת סווינבורן במלבורן באוסטרליה, וד"ר לפילוסופיה בתחום החינוך מאוניברסיטת סאסקס שבאנגליהועדת העלייה, הקליטה והתפוצות (נוכחות: 100%) | ועדת הכנסת (נוכחות: 44%) | ועדה לענייני ביקורת המדינה (נוכחות: 11%) | ועדת העבודה, הרווחה והבריאות (נוכחות: 8%) | ועדה מיוחדת למאבק בנגעי הסמים והאלכוהול (נוכחות: 0%)TRUE
28
27נורית קורןהליכוד4לא. המיזם חשף שיש לח"כ קורן לכל הפחות גם יחידות דיור בחצר הבית בהרצליהלאחדשהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
גבוהה מאוד (2088 שעות ו־1 דקות)גלעד ארדןהסתירה יחידת דיור: https://youtu.be/YQK0mF-Jt_s

הסכימה להצטרף לנסיעה פיקטיבית ומטופשת באוסטרליה - https://goo.gl/ScK2bl

הצביעה בעד תקנה שתאפשר להזרים תרומות ענק בסתר לעמותות - https://goo.gl/P6SckN
02לפי ynet נבחרה לכנסת כנציגת מחוז חוף ברשימת הליכוד לכנסת. שימשה מנהלת לשכתו של השר גלעד ארדן במהלך כהונתו כשר להגנת הסביבהועדת החינוך, התרבות והספורט (נוכחות: 21%) | ועדת החוקה, חוק ומשפט (נוכחות: 21%) | ועדת העבודה, הרווחה והבריאות (נוכחות: 20%) | ועדת הכלכלה (נוכחות: 19%) | ועדת הכספים (נוכחות: 17%)TRUE
29
28ירון מזוזהליכוד3לאחדשהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
גבוהה (1651 שעות ו־30 דקות)לא מרבה להגיע לכנסת, ולא ברור מה עושה בשאר הימים: https://shkifut.info/2017/05/yaronmazuz/00לפי ynet פעיל בליכוד זה 25 שנה. משמש כמשנה לראש עיריית קריית ביאליק ופעיל חברתי למען האוכלוסיות החלשות באזור חיפה, הקריות, עכו ונהריה.TRUE
30
29אורן חזןהליכודאריאללא חשף את הונו השלם. הסכים לחשוף את נכסי הנדל״ן שברשותו: לדבריו אין לו דירה. נדלןחדשהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - נעדר
בינונית (1139 שעות ו־25 דקות)אביו יחיאל חזן: 1)ח"כ בכנסת ה-17 שביצע הצבעה כפולה וניסה להעלים ראיות מפלילות ממחסן הכנסת 2)לוביסט של חברת התרופות שראל בכנסת ה-20 שאיים על ח"כ פייגליןמבקר המדינה: חשד לפלילים - אורן חזן הגיש תצהיר שקרי בפריימריז: http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3674992,00.html

נתפס נוהג 150 קמ"ש: http://www.mako.co.il/news-israel/local-q4_2016/Article-8c11919da74e851004.htm

הסכים להצטרף לנסיעה פיקטיבית ומטופשת באוסטרליה - https://goo.gl/ScK2bl

הצביע נגד הפיכת קק״ל לגוף מבוקר על ידי מבקר המדינה (ועדת הביקורת, אוקטובר 2015)
00ועדה מיוחדת לדיון בהצעת חוק השידור הציבורי (תיקון), התשע"ה-2015 (נוכחות: 33%) | ועדת הכנסת (נוכחות: 19%) | ועדת הכספים (נוכחות: 11%) | ועדה לענייני ביקורת המדינה (נוכחות: 8%) | ועדת החוץ והביטחוןTRUE
31
30אבי דיכטרהליכוד3אשקלוןלאלאהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
גבוהה (1572 שעות ו־37 דקות)
00ועדת החוץ והביטחוןTRUE
32
31שרן השכלהליכודלא חשפה את הונה השלם. הסכימה לחשוף עבורנו את נכסי הנדל״ן שברשותו: לדבריה אין לה שום דירהנדלןהצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
גבוהה (1436 שעות ו־44 דקות)ניר הירשמן/יחצ״ן, מוטי עובדיה/יועץ פרלמנטריחושפת את יומנה15שייכת לפורום מנו״ףועדת החוץ והביטחון| ועדת הפנים והגנת הסביבה| | ועדה מיוחדת למאבק בנגעי הסמים והאלכוהול (נוכחות: 22%) | ועדת המדע והטכנולוגיה (נוכחות: 14%) | ועדה מיוחדת ליישום הנגשת המידע הממשלתי ועקרונות שקיפותו לציבור (נוכחות: 2%) | ועדה מיוחדת לפניות הציבור (נוכחות: 1%)TRUE
33
32אמיר אוחנההליכודתל אביבלאלאהצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגדבינונית (1187 שעות ו־37 דקות)הגיש חוק לביטול החובה לסימון מחירים למוצרים בסופר-
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3683401,00.html
מקדמת חקיקה נגד מונופול הדבש10ועדת הכנסת (נוכחות: 18%) | ועדת החוץ והביטחוןTRUE
34
33יהודה יהושע גליקהליכוד8עתניאלמחזיק בשתי דירות להשכרה: https://www.youtube.com/watch?v=LEr7ShE8G-Yנדל"ןנמוכה (762 שעות ו־17 דקות)הצביע בעד תקנה שתאפשר להזרים תרומות ענק בסתר לעמותות - https://goo.gl/P6SckNדוברו לשעבר של יולי אדלשטיין, עומד בראש ארגון "הקרן למורשת הר הבית" ומיזם הליב"ה (המיזם לחופש יהודי בהר הבית).
נחשב איש ימין איך מיודד גם עם חילונים ואנשי שמאל, נמנה עם מקימי קבוצת "מנהיגות יהודית" בהנגת משה פייגלין
הוועדה המיוחדת לצדק חלוקתי ולשוויון חברתי (נוכחות: 0%)TRUE
35
34יצחק הרצוגהמחנה הציוני3קוטג׳ בשכונת צהלה בצפון תל אביבחשף חלקית את הונו המוערך בכ-10-11 מיליון שקל: ערך ביתו 7–8 מיליון שקל; בבעלותו זכויות על קרקע ב"גוש הגדול" בתל אביב ששטחה לא פורט (ביחד עם אמו); פיקדונות בבנקים וקופות גמל: כ–3.2 מיליון שקלמלאממוצעתממוצעתתמך בשלוש מההצעות. נעדר מההצבעה לחשיפת ועדת השריםנעדרהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - בעד
בינונית (1093 שעות ו־28 דקות)דוד קוליץ/איש עסקים, ישראל גרידינגר/מבעלי תיאטראות ישראל, מיכאל לוי/יבואן רכבי פיאט לישראל, המיליונר דניאל אברמס, אריה סבן/אחיו של המיליארדר חיים סבןאבי ניסנקורן/יו"ר ההסתדרות, אייל שויקי/ראש המטה ואחד האנשים המקורבים ביותר להרצוגהיועץ הפוליטי (שמסייע גם למרצ) ישראל כהן. היועץ האסטרטגי אסף אייזן. שמעון בטאט - מנכ״ל המפלגה. אחיו מייק הרצוג. ד"ר אלה קורן- חברת ילדות. יואב הראל- יועץ פוליטי. עו"ד אלון גלרט, עו"ד מיכל חומסקי, דוריס ארקין, פייר בסנאינו, צבי שפירא, דוד הראל, גיי רודרמןיצחק הרצוג נחקר באזהרה ע"י חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה במסגרת פרשת עמותות ברק. הוא נחקר בחשד שגייס מליוני שקלים למפלגת ישראל אחת באמצעות עמותות.
תגובתו של הרצוג:"לא מדובר בעבירה" (בהתייחס לשתיקתו).
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-320110,00.html
06הרצוג הוא בן לאליטה ישראלית וותיקה (חיים הרצוג אביו, אבא אבן דודו). באופיו נחשב הרצוג לאיש של פשרות – וזה היסוד לתדמית החנון שהדביקו לו יריביו. בניגוד לקודמתו יחימוביץ', הטיקט של הרצוג הוא מדיני ולא כלכלי-חברתי ונראה כי אין לו עמוד שדרה אידיאולוגי מוצק בתחום זה, לא כל שכן להט לחולל בו שינויים. הניסיון הבולט ביותר של הרצוג הוא כשר הרווחה, תפקיד בו כיהן בין השנים 2007 ל 2011. הרצוג נחשב לשר מוצלח יחסית, מי שהרחיב את מגוון שירותי הרווחה שהמדינה נותנת. ואולם, בד-בבד הוא הרחיב גם את המגמה הקלוקלת של שירותי הרווחה בישראל- מתן אותם שירותים באמצעות הפרטת שירותי הרווחה. זאת, בדרך-כלל על-ידי עמותות של המגזר השלישי המשמשות כקבלני משנה של משרד הרווחה.
המוטיביציה (או העדרה), של הרצוג לשנות סדרי עולם בתחום החברתי-כלכלי, תלויה גם לא מעט במקום שממנו הוא בא. הדימוי של הרצוג, ובמידה רבה של צדק, הוא של ילד שמנת, כפי שמעידה היטב הצהרת ההון שחשף (צעד מבורך בפני עצמו). להרצוג, יש גם לא מעט חברים במגזר העסקי, בין היתר בחברת טבע ובזכות קשרים שצבר במשרד הרצוג-פוקס-נאמן. הוא גם מקושר היטב במרכז מפלגת העבודה ובהסתדרות. החיבור להסתדרות מבטיח שהרצוג יעמוד לצד העובדים במשק, מטרה חשובה בכלל, ובפרט שמדובר במפלגת העבודה. אך השאלה האם ידע לעמוד מול הוועדים במקומות בהם כוחם מוגזם כמו בנמל אשדוד וחברת החשמל.
מעניין גם יהיה לבחון את הגיבוי שהרצוג יעניק בכל הנוגע ליחסים עם ההון הגדול. האם הרצוג, כשר כלכלי בכיר, יתמוך בחקיקה משמעותית להגבלת שכר הבכירים בבורסה או בצעדים אחרים שיפגעו בלקוחות של המשרד שבו עבד בעבר, הרצוג-פוקס-נאמן ? הרצוג טוען כיום שאין קשר בינו לבין המשרד, אחד הגדולים והמקושרים במשק, אך אם יקבל תפקיד ביצועי בכיר, חובת ההוכחה תהיה עליו.
על גבו של הרצוג,תלוי קוף – פרשת העמותות מ-1999, עת היה אחד הפעילים המרכזיים בקמפיין אהוד ברק לראשות הממשלה, אך שתק בחקירת המשטרה לאחר מכן. הרצוג התנצל על שתיקתו, אך עדיין לא ברור האם הכתם הזה ילווה אותו גם בעתיד.
*התורמים המופיעים כאן תרמו לו בעבר
ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות (נוכחות: 12%) | ועדת החוץ והביטחון (נוכחות: 0%)TRUE
36
35ציפי לבניהמחנה הציוני2בית בן חמישה חדרים ברמת החייל בתל אביבחשפה את הונה. שווי נכסים מוצהר כ-10 מיליון: בית בתל אביב: 5–4.5 מיליון שקל ; קופות גמל וקרנות השתלמות: 2.5 מיליון שקל; תיק ני"ע: 2.5 מיליון שקל; יתרת עו"ש: 34 אלף שקל ובנוסף חלקים ב-2 דירות ובמגרש שלא דווח ערכם.מלאאפסיתהצביעה נגד חשיפת תיקי המניות, נעדרה משאר ההצבעותנגדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - נעדרה
נמוכה (870 שעות ו־0 דקות)נועם לניר/איש הייטק ויזם*, דוב לאוטמן ז"ל/תעשיין ואיש עסקים*, דספינה שרמיסטר/רעייתו של יגאל שרמיסטר מחברת "השמירה"*, צ'ארלס ברונפמן/איל הון ובעל השליטה היוצא של דיסקונט*, נחום פיינברג/עו"ד*ארנון מילצ׳ן/מפיק הוליוודי, צ'ארלס ברונפמן/ איל הון יהודי–קנדי, דוד ומיכל פורר/ בעלי קבוצת ניאופרם, יצחק נזריאן/מיליארדר יהודי ומייסד פורום לשינוי שיטת הממשל בישראלהשר לשעבר חיים רמון. דלתה גם פתוחה תמיד לח״כ לשעבר יואל חסון - לשעבר בעלים של חברה לייעוץ מול הרגולטורים, לו קשרים ענפים במשק. גיל מסינג/סמנכ"ל תקשורת קבוצת שטראוס
נעדרה לאחרונה מכל כך הרבה ישיבות כנסת שנקנסה על כך ונשלל לה שכר של יומיים.
החזיקה מקום חניה מיוחד גם כשעזבה את תפקידה כשרת משפטים: http://is.gd/XMBxmY
קידמה שקיפות בוועדת השרים לחקיקה011בקדנציה האחרונה פעלה לבני למען השקיפות השלטונית ונלחמה להתרת קשרי ההון–שלטון בקרב חבריה לשולחן הממשלה: ביקשה לחשוף את אופן הצבעות השרים בועדת השרים לחקיקה ונהגה לפרסם את אופן הצבעותיה בהצעות חוק פרטיות (אולם, מזכיר הממשלה סירב לאפשר את חשיפתן); היא גם גיבשה קוד אתי חדש לשרי הממשלה, שהוגש ביום האחרון לכהונתה בתפקיד ויחד עם הרצוג התחייבה לבני באחרונה לבטל החל מהממשלה הבאה את חלוקת ה"כספים הקואליציוניים". נראה כי הקרע בינה לבין נתניהו פרץ על רקע תמיכתה בחוק "ישראל היום" שאושר בקריאה טרומית.
הדיל שרקמה עם הרצוג הצליח למצב את לבני במקום מרכזי במפה הפוליטית, לאחר שסקרים ניבאו גורל מר ל"התנועה" בראשותה. לבני נשואה לפרסומאי נפתלי שפיצר. לאחרונה נשמעו תלונות על מעורבותו בקמפיין "המחנה הציוני" למורת רוחם של בכירים במפלגת העבודה (במטה לבני אומרים כי הוא לא מקבל כל תקציב מהקמפיין "ומשתדל לעזור מעת לעת ככל שיכול לתרום מניסיונו"). לבני ושפיצר מקורבים ללא מעט אנשי עסקים במשק. בסוף 2008 בפריימריס על ראשות קדימה גייסה לבני 2.8 מיליון שקלים.
* רשימת התורמים המופיעה כאן תרמה לליבני בעבר
ועדת החוקה, חוק ומשפט (נוכחות: 10%) | ועדת החוץ והביטחון (נוכחות: 0%) TRUE
37
36שלי יחימוביץ'המחנה הציוני2דירה בשכונת כרם התימנים בתל אביבחשפה את הונה. דירה בשווי 2–2.5 מיליון שקל; חסכונות בגובה כ–480 אלף שקלמלאגבוההנמוכההצביעה בעד שלוש מההצעות, נעדרה מההצבעה לחקיקת חוק שיאפשר תיעוד חופשי של ישיבות מועצהבעדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - בעד
בינונית (1295 שעות ו־54 דקות)דורון צברי/במאי, יעל דיין/ח"כ לשעבר, דיוויד פדרמן/איש עסקים*השר לשעבר אופיר פינס, שפיר גם מבקשת את עצתם של אנשי הציבור אהרון ידלין ומוקי צור. עופר נוימן, יונתן לויראש ההסתדרות אבי ניסקורן. מתייעצת עם אנשי התקשורת והיח״צ זמיר דחב״ש, טל אלכנסדרוביץ׳, סטנלי גרינברג. גם שומרת על קשר קרוב עם אנשי המטה שלה בעבר ובהווה שמסייעים לה פוליטית במפלגה: לורה טלינובסקי ויאיא פינק שגם עובד בצוות ההקמה של בנק אופק. היחצ״ן זמיר דחב"ש, היועץ לשעבר עמית בן-צור
00יחימוביץ' היא אולי הסוציאל–דמוקרטית הבולטת במפלגת העבודה, מחוקקת חברתית מצטיינת שעל שמה רשומים חוקים רבים כמו חוק הקופאיות, חוקים להגנה על עובדי קבלן וטקסטיל מתוצרת הארץ. למעשה אפשר לומר שיחימוביץ הטביעה עם בחירתה לכנסת ב-2003 את השיח החברתי כלכלי כקודם לנושאי הביטחון. עם זאת נטייתה להגן על ועדי עובדים בכל מחיר מכשירה לעתים גם שרצי אי צדק, בעיקר במונופולים הממשלתיים. אמונתה כי יש לצמצם את פערי השכר בין המנהלים לעובדים - גם באמצעות שכר חלומי למנופאים, למשל, עלולה להוביל לכך שלא תיתן את ידה לרפורמות להבראת המשק.
הדחתה מראשות מפלגת העבודה בסוף 2013 נבעה בעיקר מהתנגדות אישית כלפיה ובעיקר לנוכח הכרזותיה ערב הבחירות האחרונות שלא תצטרף לממשלה. ערב הפריימריס במפלגתה היא העניקה "חיבוק דוב" ליו"ר הרצוג ואף תמכה בהתמודדות המשותפת עם "התנועה". כעת, לאחר שזכתה במקום הראשון בפריימריס, במפלגתה היא תדרוש תיק כלכלי בכיר בממשלה אם מפלגתה תהיה שותפה בה, וזאת לאחר שתיק האוצר כבר הובטח לפרופ' מנואל טרכטנברג. עם טרכטנברג יש לה חילוקי דעות לגבי כמה מסעיפי התוכנית הכלכלית שהציג- ואותם נשמע בוודאי לאחר הבחירות אם ינסה לממשם. רוב התורמים שלה הם קטנים שתרמו לה מאות שקלים. *במערכת הבחירות הקודמת תרם לה גם איש העסקים דיוויד פדרמן
ועדת הכספים (נוכחות: 3%) | ועדה מיוחדת למאבק בנגעי הסמים והאלכוהול (נוכחות: 3%) | ועדת החוץ והביטחון (נוכחות: 0%)TRUE
38
37סתיו שפירהמחנה הציונידירה בשכירות (4,600 ש"ח לחודש) בתל אביבחשפה את הונה. חסכונות בסך כ–340 אלף שקלמלאגבוההגבוההתמכה בכל הצעות החוקבעדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - בעד
בינונית (1374 שעות ו־58 דקות)דורון צברי/במאי, תומר פרסיקו/ד"ר, שמואל הספרי/מחזאי, אלון נוימן/שחקןהשר לשעבר אופיר פינס, שפיר גם מבקשת את עצתם של אנשי הציבור אהרון ידלין ומוקי צורמנהלת את ועדת השקיפות שפועלת להגברת הדין וחשבון הממשלתי

הצביעה בעד תיקון להגברת השקיפות על ארגונים שהתקמבנו על ההגדרה אגודות עותמניות - https://goo.gl/DvvnVA
17שפיר מתמקדת בחשיפת הדילים התקציביים האפלים שסוגרים עמיתיה למשכן עם משרדי הממשלה, ומשתדלת לבלום אותם בכוחה המוגבל כחברת אופוזיציה. קמפיין התרומות הקטנות, בתוספת הדלק שבו מציידים אותה פעילי המחאה, ממצבים אותה כנציגת הציבור הרחב וחסר הלוביסטים במשכן. שפיר מצליחה להפוך נושאים כמו שקיפות והעברות כספים לאטרקטיביים ולעורר בהם עניין ציבורי. כמו כן קידמה כמה חוקים ובהם חוק להגנה על שוכרי דירות. השאלה אם כעת, לאחר שהתברגה בראש הרשימה, תקדיש את מרצה גם לנושאים שמושכים פחות לייקים כמו מס חברות דיפרנציאלי שמושפע מהכנסות התאגידים, פנסיה תקציבית, תקציב משרד הביטחון ורפורמות בשירות הציבורי *התרומות שקיבלה שפיר הן קטנות ונאספו מכ– 1540 אישועדה מיוחדת ליישום הנגשת המידע הממשלתי ועקרונות שקיפותו לציבור (נוכחות: 100%)TRUE
39
38איציק שמוליהמחנה הציונישכונת חסכון ג' בלוד
דירה בשכירות (2,200 שקל לחודש)
חשף את הונו. חסכונות: 60 אלף שקלמלאגבוהה מאודגבוההתמך בארבע הצעות החוקבעדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - בעד
גבוהה מאוד (2099 שעות ו־5 דקות)אבי ביתן/יזם בתחום החינוך, חן למדן/בעל השליטה בחברת השילוח והלוגיסטיקה אוריין, אחישי גל/מנכ״ל איסתאבנימין בן אליעזר/שר וח"כ לשעבר, אופיר פינס–פז/מנכ"ל המכון לחקר השלטון המקומי ושר לשעברשמולי גם מרבה להתייעץ עם אחיו התאום- ישראל שמולי שמשרת בקבע. הצביע נגד הפיכת קק"ל לגוף מבוקר על ידי מבקר המדינה (ועדת הביקורת, אוקטובר 2015)

מסייע לאינטרסים של ידיעות אחרונות וזוכה לסיקור מלטף: https://shkifut.info/2017/01/mozes/

הצביע נגד תיקון להגברת השקיפות על ארגונים שהתקמבנו על ההגדרה אגודות עותמניות - https://goo.gl/DvvnVA
02בכהונתו עסק שמולי - שלא מפספס אף יום במשכן - בתנאי חיילי המילואים ובסוגיות כמו דיור לצעירים ופנסיה סיעודית לקשישים. רוב המאבקים האלה נידונו להיכשל עקב שיוכו לאופוזיציה, כנראה גם שמולי הבין זאת - חלק ניכר מזמנו בשנה האחרונה הוקדש לשיחות עם פעילי המפלגה ולטיפוח מעמדו המתחזק בה.שמולי זכה לאינספור תמונות וכותרות חיוביות וליחסי ציבור נאים בעיתון ידיעות אחרונות. במקביל הביע שמולי תמיכה פומבית בחוק "ישראל היום". שמולי קיבל בעבר תרומה שנויה במחלוקת מחברת אי.די.בי תחת שליטת נוחי דנקנר, לפרויקט שיזם בלוד. הוא מקורב לראשי ההסתדרות ולאבי ביתן שמחזיק במכללות פרטיות.ועדת החינוך, התרבות והספורט (נוכחות: 29%) | ועדת העבודה, הרווחה והבריאות (נוכחות: 19%) |הוועדה המיוחדת לדיון בהצעת חוק הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, בהצעת חוק שירותים פיננסיים חוץ מוסדיים ובהצעת חוק לתיקון פקודת מס הכנסה (מס' 218) (נוכחות: 17%)TRUE
40
39עמר בר לבהמחנה הציוני3כוכב יאירלא חשף את הונו השלם. הסכים לחשוף את נכסי הנדל״ן שברשותו:
מחזיק בבית ומגוריו ובבית נוסף בשדה אליעזר (משכנתא ל–10 שנים)
נדלןגבוההנמוכהתמך בכל הצעות החוקבעדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - בעד
בינונית (1365 שעות ו־43 דקות)אילן שילוח/איש עסקים, יו"ר מקאן תל אביב, גיורא ארדינסט/מבעלי משרד עוה"ד ארדינסט, בן נתן ושות', דורון קמפל/איש עסקים, יוצא סיירת מטכ״לניסים דואק/יועץ תקשורת ואסטרטג, הבעלים של משרד ייעוץ תקשורת יוניק, אופיר פינס–פז/מנכ"ל המכון לחקר השלטון המקומי ושר לשעברהזמר מיקי גבריאלובנקנס על היעדרות יתר מהמליאה על ידי ועדת האתיקה (2017)

הצביע נגד תיקון להגברת השקיפות על ארגונים שהתקמבנו על ההגדרה אגודות עותמניות - https://goo.gl/DvvnVA
20עטוף בשמיכת תורמים יוצאי סיירת מטכ"ל ואנשי עסקים מתחום הנדל״ן, דהר בר לב לעשירייה הראשונה של המחנה הציוני. בקדנציה האחרונה ניסה להוביל אג'נדה לריסון תקציב הביטחון ולקידום תוכנית תקציבית רב שנתית. הוא מתמקד בתחום המדיני, אך גם שואף לקדם פנסיה ממלכתית ולהטמיע בישראל את מודל החיסכון הצ'יליאני — שתי סוגיות שסביבן נועד כמה פעמים עם הממונה על הביטוח, דורית סלינגר. אפשר להניח כי מינויו של ידלין למועמד הרשימה לתפקיד שר הביטחון הוא מהלומה פוליטית עבור בר לבועדת החוץ והביטחון (נוכחות: 100%) *TRUE
41
40יחיאל (חיליק) ברהמחנה הציוני2שכונת בקעה, ירושליםחשף את הונו: חסכונות 800 אלף שקלמלאגבוההנמוכהתמך בשלוש הצעות, נעדר מההצבעה לחשיפת ועדת השריםבעדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - בעד
בינונית (1359 שעות ו־31 דקות)אופיר פינס/מנכ"ל המכון לחקר השלטון המקומי ושר לשעבר, מיכה חריש/לשעבר שר ומזכ"ל מפלגת העבודה, ניר ברקת/ראש עיריית ירושליםבקשר בעבר עם פואד בן אליעזרמשיאני הטיסות עד כה (2017). לכתבה קודמת בנושא: http://www.mako.co.il/news-military/politics/Article-97f50812f3a8441004.htm00מזכ״ל העבודה, נושא דגל רעיון שתי המדינות במפלגתו, ניסה לקדם חוק להגנה על שוכרי דירות (עם סתיו שפיר). מתכוון לכבוש את משבצת יקיר הפריפריה, לצד קידום חוקים שיאפשרו דמוקרטיה ישירה.ועדה מיוחדת למאבק בנגעי הסמים והאלכוהול (נוכחות: 12%) | ועדת הכנסת (נוכחות: 3%)TRUE
42
41עמיר פרץהמחנה הציוני4בית בשכונת בנה ביתך בשדרותחשף את הונו. בנוסף על בית מגוריו, דירה נוספת בבת ים בשווי 450 אלף שקל, הלוואות: כחצי מיליון שקל חסכונות: 200 אלף שקלמלאנמוכה מאודנעדר מכלל ההצבעות בנושאנעדרהצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - נעדר
בינונית (1037 שעות ו־29 דקות)אלי אלעזרא/בעל השליטה בהכשרת היישוב, חברת הליסינג אלבר וחברת הבנייה אפרידר, סמי שושן/ גיסו של פרץ/קבלן קולות בעבודה, ראש מועצת מצפה רמון לשעבר, ציון אמיר/עורך דין פלילי. ראשת המטה עזית סלם. השר לשעבר עוזי ברעם. גלית אבישי. נוואף מסאלחה, חיים צווייג, עו"ד בני כהן, חגי מירום, עו"ד יוסי אליהוא, גדי לוטן, שי שני, שמואל כהן (ההסתדרות), אפרים זילוני (ההסתדרות), יצחק רוכברגר, אילנה כהן, יעקב שמאי, אבינעם מגן, מיקו צרפתי, לואי רוט, ריקי בכר, יצחק יהודה, חיים רמון20עמיר פרץ, אחד הח"כים והשרים החברתיים בכנסת, ששייט בכנסת בין כמה מפלגות: הוא עבר ממפלגת העבודה ל"עם אחד", בחזרה ל"עבודה" ומשם ל"התנועה" וכעת מתמודד ברשימה משותפת עם העבודה ב"מחנה הציוני". פרץ, המכהן בכנסת מ-1988 למעט שנה הפסקה, היה גם במהלך התקופה יו"ר ההסתדרות, שנלחם במשך שנים להעלאת שכר המינימום. כשר ביטחון ויו"ר העבודה, אומנם צולם ב"שטח" כשהוא מביט במשקפת שהעינית בה סגורה, וזכה להרבה צחוקים ב"ארץ נהדרת" אבל קידם את "כיפת ברזל". כשר להגנת הסביבה היתה כהונתו חיוורת לעומת זו הנמרצת של קודמו בתפקיד, גלעד ארדן. לזכותו של פרץ, יש לציין כי אינו נמנה כקודמו על מפלגת השלטון, ולא קלים חייו של שר מסיעת מיעוט. פרץ הפסיד במאבק על תקציב משרדו, אבל הוציא לדרך את חוק מיחזור פסולת אלקטרונית – ולפני שהתפטר, כמעט הספיק להביא לצמצום השימוש בשקיות פלסטיק.ועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי (נוכחות: 10%) | ועדת החוץ והביטחון (נוכחות: 0%) *TRUE
43
42מרב מיכאליהמחנה הציוניתל אביבחשפה את הונה. דירה שקיבלה בירושה, בבעלות משותפת עם אמה. חסכונות: כ–146 אלף שקל. שווי כולל: 1.6 מיליון שקלמלאגבוההגבוההתמכה בשתי הצעות ונעדרה משתיים (חשיפת ועדת השרים ותיעוד חופשי של ישיבות מועצה)בעדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - בעד
גבוהה (1597 שעות ו־16 דקות)צ׳רלס קרמר/חבר דירקטוריון ג׳יי סטריט, שמעון שבס/לשעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה, ירון גינדי/ נשיא לשכת יועצי המסמיה בנגל/יועצת לשרת המשפטים לשעבר ציפי לבני, בנימין בן אליעזר/לשעבר שר וח"כ בעבודה עו״ד אורנה ליןנלחמה בתקנה שתאפשר להזרים תרומות ענק בסתר לעמותות - https://goo.gl/P6SckN03למיכאלי היתה כהונה משמעותית בוועדת הכספים, וחרף שיוכה לאופוזיציה הצליחה להחדיר שינויים לרפורמות שהגיעו לשולחנה, לרבות חוק הריכוזיות. אפילו יריביה ופקידי האוצר מחמיאים לה ומדברים בשבח יכולתה לרדת לפרטים ולהתעמק. עם זאת, אחד מהחוקים שניסתה להעביר הרים גבות בכנסת: ההצעה ביקשה להוריד את הרף הדרוש להבאת העברה תקציבית בפני ועדת הכספים. מיכאלי טוענת כי החוק יגביר את עצמאות משרדי הממשלה, אולם בכנסת משוכנעים כי הוא למעשה יפחית את היכולת של חברי הכנסת לפקח על תעלולי השרים, ויסלול את הדרך לקומבינות נוסח ישראל ביתנו.ועדת הכנסת (נוכחות: 39%)TRUE
44
43איתן כבלהמחנה הציוני2בית בשכונת גבעת הסלעים בראש העיןחשף את הונו. שווי ביתו כ–1.25 מיליון שקל; חסכונות: כמיליון שקל; הלוואות: כ–470 אלף שקלמלאגבוההממוצעתתמך בשלוש מההצעות, נעדר מההצבעה לחשיפת ועדת השריםבעדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - בעד
גבוהה מאוד (2119 שעות ו־58 דקות)שרון תוסיה כהן/מנכ"ל חברת ההשקעות מרתון, אברהם פרחי/יו"ר שפ"מ, אריה נייגר/עו״ד/ראש תחום לטיגציה בעמית, פולק, מטלון ושות'ליאור רוטברט/מנכ״ל ספוט תקשורת, בועז כבל/אחיו/מכהן כיועץ בכיר לחיים ביבס יו״ר השלטון המקומי, רן מלמד/סמנכ"ל עמותת ידיד ופעיל חברתירם בלינקוב ואיש העסקים אבנר יהודאי.00כבל התברג כבל בצמרת חברי הכנסת החברתיים במשכן. הוא עונה בעצמו לפניות הציבור, ומקדם חקיקות נקודתיות חברתיות (למשל סיוע למנותקי מים וחשמל) לצד טיפול בנושאי מקרו כמו צמצום פערי השכר. בפריימריז האחרונים הדרדר למקום העשירי בלבד. המהלך שמשך הכי הרבה אש לכיוונו של איתן כבל השנה היה ניסיון לחוקק חוק שיכפה על "ישראל היום" להפסיק לחלק את גיליונותיו חינם. הצעת חוק זו ביססה קשר חזק בין כבל לבין קבוצת "ידיעות אחרונות" של נוני מוזס, ומנגד סימנה אותו בקבוצה המתחרה של שלדון אדלסון כאויב המדינה. לצד זאת, כבל העניק את התמיכה מהאופוזיציה שאיפשרה את רפורמת הסגירה-פתיחה של רשות השידור.ועדת הכלכלה (נוכחות: 82%)TRUE
45
44מנואל טרכטנברג - פרשהמחנה הציוני3דופלקס בנאות אפקהחשף את הונו. כ-10 מיליון שקל. 4.6 מיליון שקל בחסכונות, קרנות פנסיה והשתלמות, נאמנות, פק"מ וחשבון בארה"במלאחדשהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - בעד
בינונית (1177 שעות ו־54 דקות)ד"ר שלומי פריזט/לשעבר הכלכלן הראשי של רשות ההגבלים העסקיים, דרור שטרום/לשעבר הממונה על ההגבלים העסקיים, איל גבאי/לשעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה. פרופ׳ איתמר רבינוביץ׳/לשעבר נשיא אונ׳ תל אביב. אלפרד אקירוב/איל נדל״ן00יו"ר הוות"ת לשעבר, שהשתכר כ–69 אלף שקל בחודש, עמד בראש הוועדה לשינוי כלכלי–חברתי שהוקמה בעקבות מחאת האוהלים. בשנים האחרונות צפה בממשלה ובכנסת המעלות באש חלקים נרחבים מהדו"ח חסר התקדים שהפיקה הוועדה, וכעת הוא מגיע למשכן עם הרבה יוזמות לפירוק שווקים אוליגופולים, עם התוכנית הכלכלית שניסח עבור מפלגת העבודה, ברוח עקרונות הוועדה ובלי חובות לאיש - להוציא הרצוג ולבני. עם זאת ייתכן שיתקשה לקבל שיתוף פעולה מחבריו לרשימה, מהם זכה לביקורת ולקריאות בוז בועידת מפלגת העבודההוועדה המיוחדת לדיון בהצעה לסדר היום בנושא קשיים ברפורמה בשירות המדינה (נוכחות: 50%) |ועדת הכספים (נוכחות: 36%) | ועדת החינוך, התרבות והספורט (נוכחות: 9%) | ועדת המדע והטכנולוגיה (נוכחות: 8%)FALSE
46
45אראל מרגלית- פרשהמחנה הציוני3דירה בירושליםלא. לפי "פורבס" שוויו מוערך ב–220 מיליון שקללאגבוההגבוההתמך בהצעה לחשיפת תיקי המניות, נעדר מהשארבעדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - בעד
בינונית (991 שעות ו־46 דקות)ריצ'רד סנדלר/משקיע ופילנתרופ, מייקל שטיינהרדט/מנהל קרנות גידור מניו יורק, צ׳רלס ברונפמן/איל הון קנדיאמיר לובין/ לשעבר יו"ר הפועל תל אביב, ישראל כהן/יועץ פוליטי ויו"ר המכון לחקר קרקעות בקק"לגדי תירוש, קובי רוזנגרטן, חיים קופנס, אורי אדוני, יואב צרויה, רונית דולברג, פיונה דרמוןאראל מרגלית נקשר לפרשת העסקת קטינים בפריימריז של העבודה בעיקר בקלפי קריית מוצקין בה הועסקו כעשרה קטינים חלקם בני 15.
תגובתו של מיקי יפרח, שסייע לאראל מרגלית באזור הצפון: "כל מי שעבד אתנו עזר בהתנדבות. אולי אתה מתכוונים לילדים של פעילים ותיקים או לפעילי נוער העבודה".
http://www.haaretz.co.il/news/elections/1.1886841

אראל מרגלית נתפס ע"י המשטרה כשהוא נוסע 161 קמ"ש על כביש 6 ביום א' ה19.5.13
תגובתו של אראל מרגלית: "תפסו אותי אתמול בלילה נוהג במהירות מופרזת בכביש 6. אני לא גאה על כך, רק משתף. נהיגה לא זהירה מסכנת חיים, אני מודע להשלכותיה ולסכנותיה. טעיתי. ואני מצטער. מילה טובה לשוטרים שעצרו אותי: הם עשו מלאכתם נאמנה, בהגינות ובמקצועיות. טוב לדעת שמשטרת ישראל נמצאת בכל כך הרבה מקומות גם בשעות הלילה. כאזרח אני מודה להם על כך".
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4381576,00.html

לביא ינון אלסברג, יועצו של אראל מרגלית תקף מילולית את רבקה בית הלחמי בת ה86 המכהנת כיו"ר ותיקי מפלגת העבודה תוך כדי שהוא מתחזה לעיתונאי במקומון רעננה המראיין אותה. בשיחת טלפון שביצע היועץ העלה טענות קשות לגבי תמיכתה של בית הלחמי בשלי יחימוביץ' כשאלות מתוך "ראיון עיתונאי" ואף ניסה להפחיד אותה.
תגובת לשכתו של אראל מרגלית: "מעשה הקונדס שעשה לביא ינון אלסברג הוא חמור ולא מקובל, והוא נעשה כלפי אישה שאנחנו מכבדים ומוקירים. ברגע שח"כ מרגלית עודכן על המקרה הוא התקשר לרבקה בית הלחמי והתנצל בפניה. לגבי לביא, הוא ננזף בחומרה ויקויים איתו בירור בימים הקרובים"
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/495/148.html

שמו של אראל מרגלית נקשר לפרשת קניית הקולות בפריימריז של העבודה. זאת לאחר תלונתה של יו"ר העבודה דאז יחימוביץ', במהלך תחקיר מסר עד ראייה שגם אראל מרגלית העביר כספים לאחד מקבלני הקולות.
תגובתו של אראל מרגלית: "נדהמתי לגלות את שמי משורבב לפרסומים האלה. אין לי שום חלק בפרשה הזאת, ובצורה יותר ספציפית אני אבהיר כי מעולם לא שלמתי דבר או נתתי דבר לאיש כדי שיצביע בשבילי. הגעתי למפלגת העבודה כדי להנהיג פוליטיקה אחרת. בשנתיים האחרונות אני עובד קשה יומם ולילה, אני חורש את הארץ כדי לגייס תמיכה על בסיס של הכרות אישית. אני יכול רק לנחש למי המוטיבציה לשרבב את שמי לכאן ואני בטוח שיתברר במהרה שאין לי קשר לפרשה הזאת".
http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3597075,00.html
00למרות שהתגייס להחמרת חוק הריכוזיות, וקידם חקיקה לחשיפת הדו"חות הכספיים של מונופולים פרטיים, נבחר אראל מרגלית לח״כ הכי פחות חברתי מבין המתמודדים בעבודה. זאת, כנראה משום שנעדר משורה של הצבעות בנושאים חברתיים–כלכליים. מייסד קרן הון הסיכון העשיר, שאינו זקוק לקשרים וג'ובים עתידיים, מבטיח להילחם ביוקר המחיה בקדנציה הבאה.ועדת הכספים (נוכחות: 28%)FALSE
47
46מיקי רוזנטלהמחנה הציוני3דירה בשכונת שיינקין בגבעתייםהעריך את הונו בכ-7 מיליון שקל, אך לא פירט אותונדלןגבוהה מאודגבוהה מאודתמך בארבע הצעות החוקבעדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - בעד
בינונית (1289 שעות ו־36 דקות)אופיר פינס-פז/ מנכ"ל המכון לחקר השלטון המקומי ושר לשעבר, רביב דרוקר/עיתונאי ערוץ 10היחצ״ן זאב ינאי ואשתו דנה אורן ינאי שכיהנה כיועצת הפוליטית, עופר שלח (יש עתיד)קידם חוק להגברת השקיפות על ארגונים שהתקמבנו על ההגדרה אגודות עותמניות 01ה"בולדוזר" שעבר מהתקשורת לכס המחוקק במשכן, פעל נגד קשרי הון שלטון, ונלחם בועדת הכספים להחרפת חוק הריכוזיות. יוצר הסרט "שיטת השקשוקה" על "האחים עופר" דרש בין היתר בכנסת שאזרחי ישראל יהנו יותר ממשאבי הטבע שלהם, עמד בראש צוות שניסח מחדש את הקוד האתי של חברי הכנסת, אלא שההמלצות עוכבו לבסוף על ידי הח"כים עצמם. רוזנטל מתח בקורת כעיתונאי על התנאים המופלגים של חברי הכנסת אבל כמחוקק סירב לחשוף את הצהרת ההון שלו. בד בבד הגיש הצעת חוק לחשיפת האינטרסים הכלכליים של חברי הכנסת שטרם קודמה. מאז היותו עיתונאי שינה את עמדתו גם לגבי סוגיית עיתון "ידיעות אחרונות" - בהיותו עיתונאי טען כי העיתון לא משרת את האינטרס הציבורי אלא את האינטרסים של המו"ל נוני מוזס. כעת עם התחממות הגזרה בין נתניהו למו"ל מוזס, סבור רוזנטל כי מוזס "רשאי לעשות בעיתון כרצונו". הצעותיו להרחבת ההגנה על חושפי שחיתויות נפלה בועדת השרים לחקיקה וערב הבחירות, והוא נהדף על ידי "ישראל ביתנו" בקידום חוק שיגביל את העמלות של החברות למימוש זכויות רפואיות. הקרב ימשך בקדנציה הבאה.ועדת הכספים (נוכחות: 43%)TRUE
48
47רויטל סוידהמחנה הציוני4קריית הפרחים ברעננהלאלאחדשהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - בעד
בינונית (1306 שעות ו־59 דקות)יורם מרציאנו/ח"כ לשעבר, מרב גרינברג/שופטת שלום, ששי גז/עורך דיןאלברט פרץ- אחיו של עמיר פרץ, יועץ התקשורת דדי סויסה, עורכי הדין ציון אמיר ואפי נווה.ועדת האתיקה העירה לה השנה על העדרויות מרובות מישיבות המליאה בכנסת.33עורכת דין המתמחה במשפט פלילי ייצגה בעבר משפחות ששמן נקשר בעולם התחתון. היא מחוברת היטב לפרקליטי הצמרת של המדינה, וכעת גם למוקדי הכוח במחנה הציוני שסייעו לה להתברג ברשימה ולעקוף מועמדים ותיקים הרבה יותר.ועדת החוקה, חוק ומשפט (נוכחות: 42%) | ועדת הפנים והגנת הסביבה (נוכחות: 17%)
חברה בוועדה למינוי דיינים
חברה בוועדה משותפת של ועדת החוקה, חוק ומשפט, ועדת הפנים והגנת הסביבה וועדת המדע והטכנולוגיה לפי חוק אמצעי זיהוי ביומטריים
חברה בוועדה משותפת לוועדת החוקה וחו'ב לדיון בהצעות חוק ההסדרה
TRUE
49
48דני עטר - פרשהמחנה הציוני3בית ביישוב גן נרלא חשף את הונו השלם. הסכים לחשוף את נכסי הנדל״ן שברשותו:
מחזיק רק בדירת מגוריו
נדלןחדשבועז כבל/יועץ פוליטי, אחיו של ח"כ איתן כבל, רענן כץ/בעל מתחמי נדל״ן בארה״ב, לשעבר אחד מבעלי קבוצת הכדורסל מכבי ת"א, ששי יעקב/לוביסט ויזם נדל"ןדדי סויסה- יועץ תקשורת. אלי רקח - משדה חמד- יועץ פוליטי. לין דרור. עיד סלים/מחליפו בראשות מועצה אזורית גלבועהיה ראש מועצת גלבוע לפני שהפך לחבר כנסת וכנראה שהשאיר מאחוריו שוקת שבורה - http://bit.ly/1CyQrhQ00ראש המועצה האזורית הגלבוע מגיע לכנסת במטרה לחזק את הפריפריה. במקביל לפעילותו כראש המועצה זכה דני עטר לככב בדו"חות מבקר המדינה ואף נחקר במשרדי יאח״ה בחשד למרמה והפרת אמונים, אך התיק נסגר. כמו כן, נקנס בעבר על ידי המבקר בשל אי ניהול חשבוניות כנדרש ואי דיווח של תרומות, והסתכסך עם המבקרת הפנימית של המועצה.FALSE
50
49יואל חסוןהמחנה הציוני1בית שכונת נחלת יהודה בראשון לציוןחשף את הונו - כ-5 מיליון שקל: פולקסווגן גולף שנת 2013 (140,000); דירה 3 חדרים בתל אביב (שוויה 2,800,000); בית בראשלצ (שוויו כ-4,000,000), פנסיה (1,400,000), משכנתאות והלוואות (3,000,000) ועו"ש (10,000 בחובה)מלאחדשהצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - נעדר
גבוהה (1456 שעות ו־8 דקות)ראובן אדלר/פרסומאי, הרב יעקב איפרגן/"הרנטגן", צח בורוביץ'/לוביסט לשעברהסכים להצטרף לנסיעה פיקטיבית ומטופשת באוסטרליה - https://goo.gl/ScK2blחושף יומן https://goo.gl/2JwsvL
נלחם בקיזוזים בכנסת
פועל למען חופש ביטוי ברשת - https://goo.gl/QoPN83
53חבר בשתי הכנסות הקודמות - שבימיהן נחשב לפרלמנטר חרוץ, בעיקר בתפקידו כיו״ר ועדת ביקורת המדינה. אחרי התרסקות קדימה הקים חברות פרטיות המספקות יעוץ וקשרי ממשל, ומציעות בין היתר לחברות פרטיות היכרות עם הממשל ומשרד מבקר המדינה באמצעות מומחים ובכירים לשעבר מהמגזר הציבורי. לדבריו בימים האחרונים החל להעביר את מניותיו בהן לשותפיו העסקייםועדת הכנסת (נוכחות: 33%) | ועדת המדע והטכנולוגיה (נוכחות: 5%) | ועדה מיוחדת לדיון בהצעת חוק השידור הציבורי (תיקון), התשע"ה-2015 (נוכחות: 0%)TRUE
51
50זוהיר בהלולהמחנה הציוני3דירת 4 חדרים בעכולא חשף את הונו השלם. הסכים לחשוף את נכסי הנדל״ן שברשותו:
מחזיק רק בדירת מגוריו
נדלןחדשהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - בעד
בינונית (1043 שעות ו־0 דקות)ד״ר אחמד בדראן/רופא וחבר ילדות, יוסי פיטוסי/ניהל את מתנ"ס עכו וחבר מועצה לשעבר מטעם צומת, אדוארד מטר/איש עסקים חיפאידאוד חלאילה - איש עסקים מעכוהסכים להצטרף לנסיעה פיקטיבית ומטופשת באוסטרליה - https://goo.gl/ScK2bl04בהלול מחזיק בידע מועט על האופן שבו הכנסת מתנהלת ועדיין, העיתונאי הוותיק מגיע עם רקורד נקי והרבה תקוות לשפר את הדו–קיום הישראלי ולסייע למיעוטים.ועדת הפנים והגנת הסביבה (נוכחות: 23%) | ועדה מיוחדת לפניות הציבור (נוכחות: 6%)TRUE
52
51איתן ברושיהמחנה הציוני5קיבוץ גבתלאלאחדשהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - נעדר
גבוהה (1763 שעות ו־24 דקות)יונתן בשיא/יו"ר איגוד התעשייה הקיבוצית, בדיע טנוס/קבלן, בעלי חברת הנדל"ן ב.ס.ט, נדב סונברג/מנכ"ל ובעלים של חברת דגני אלון וחבר במזכירות תנועת המושביםאבי ניסקורן/יו״ר ההסתדרות, מוטי ששון/ראש עיריית חולון, מאיר צור/מזכיר תנועת המושביםסימון אלפסי- ראש עיריית יקנעם. איל זשצקי- יועץ פוליטי.חושף יומן - https://shkifut.info/2017/05/broshi/20יו״ר התנועה הקיבוצית, שהיה מזכיר קיבוץ גבת וניהל בשעתו את הקמפיין של יצחק רבין בקיבוצים, מגיע לכנסת כדי לקדם את הלובי החקלאי וההתיישבות בנגב ובגליל. ברושי הוא גם דירקטור במגוון קבוצות ולשעבר בכיר במפעל הפיס. מבקר המדינה ציין כי היה חלק מקבוצת אנשים שהעבירה תמיכות לפעילויות במקומות מגוריהם או לגופים שהם קשורים אליהם. ביקורת לא מבוטלת הופנתה כלפי הרשימה על כך ששוב הוצב בה קיבוצניק לפני איש פריפריה מזרחי, כמו יוסי יונה למשלועדה לענייני ביקורת המדינה (נוכחות: 14%)TRUE
53
52מיכל בירןהמחנה הציונידירה בשכירות (5,300 שח) בירושליםחשפה את הונה. חסכונות בגובה 290 אלף שקלמלאגבוהה מאודגבוהה מאודתמכה בשלוש מההצעות, נעדרה מההצבעה לחשיפת ועדת השריםבעדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - בעד
גבוהה (1837 שעות ו־29 דקות)פסח האוספטר/מזכ"ל תנועת דרור ישראל, שי בירן/מנכ״ל אגף הכלכלה בהסתדרות, אחיה של בירןאורי קידר/יו״ר המשמרת הצעירה בעבודה. יעל סיני- סגניתו של קידרהעבירה נגד תיקון להגברת השקיפות על ארגונים שהתקמבנו על ההגדרה אגודות עותמניות - https://goo.gl/DvvnVA09בת טיפוחיה לשעבר של שלי יחימוביץ׳; אחיה שי בירן- מנכ"ל אגף הכלכלה בהסתדרות. בהמשך לרוטציה בין חברי העבודה בועדת הכספים היא הצטרפה לועדה ופעלה בתחומי פנסיה, ותעסוקה. אינה מחוברת לבעלי הון או לשלוחיהם. עסקה לא מעט בבחישות פנים מפלגתיות.ועדת העבודה, הרווחה והבריאות (נוכחות: 19%)TRUE
54
53נחמן שיהמחנה הציוני3מבשרת ציוןלא.
עם זאת אנו יודעים שהוא השכיר לכל הפחות שתי דירות: https://youtu.be/X7zAncj5uZs
לאגבוהה מאודגבוההתמך בשלוש מההצעות, נעדר מההצבעה לחשיפת ועדת השריםבעדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - בעד
גבוהה מאוד (1956 שעות ו־18 דקות)זאב דרורי/ מנכ"ל המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן, ריצ׳רד פשולסקי/איש עסקים אמריקאי, אליסה גוייר/ אנליסטית מניו יורקיפתח דבוש/יועץ פוליטי שעבד עמו בקצרה, עוזי ברעם/שר לשעבר
הצביע נגד תיקון להגברת השקיפות על ארגונים שהתקמבנו על ההגדרה אגודות עותמניות - https://goo.gl/DvvnVA
הצביע בעד הפיכת קק"ל לגוף מבוקר על ידי מבקר המדינה (ועדת הביקורת, אוקטובר 2015)
42שי מייצג את הכנסת בהרבה מהמשלחות הפרלמנטריות ובהן במועצת אירופה. זאת בשל היותו דובר צה"ל לשעבר ומזכיר עתונות לשעבר במשלחת ישראל לאו"ם. הוא מתגאה בכך שמתוך האופוזיציה הוא מייצג את האינטרסים של ישראל בחו״ל - ואכן בכנסת מעריכים את פועלו במישור הבינלאומי. שי גם מסייע בכנסת למגזר הגמלאים ודורג כח״כ ׳חברתי׳ במדדי ׳המשמר החברתי׳ועדה מיוחדת לדיון בהצעת חוק השידור הציבורי (תיקון), התשע"ה-2015 (נוכחות: 100%) | ועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי (נוכחות: 12%) | ועדת החוץ והביטחון (נוכחות: 0%) *TRUE
55
54קסניה סבטלובההמחנה הציוני2דירה שכורה במודיעיןלא חשפה את הונה השלם והצהירה כי לא מחזיקה באף נכס נדל"נינדלןחדשהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - בעד
בינונית (1376 שעות ו־38 דקות)ד"ר נמרוד גורן/מייסד ויו"ר מיתווים - המכון הישראלי למדיניות חוץ אזורית, רומן ברונפמן/ח"כ לשעבר ואיש עסקיםהסכימה להצטרף לנסיעה פיקטיבית ומטופשת באוסטרליה על חשבון ימי מליאה חשובים- https://goo.gl/ScK2bl

הצביעה נגד תיקון להגברת השקיפות על ארגונים שהתקמבנו על ההגדרה אגודות עותמניות - https://goo.gl/DvvnVA
24כתבת ופרשנית לענייני ערבים בערוץ 9 ודוקטורנטית למזרח תיכון באוניברסיטה העברית. היא מתמחה בכלכלת המזרח התיכון, ומאמינה בכלכלה חופשית עם התערבות מסוימת של הרגולטור, בעיקר בהגנה על שכבות החלשות.ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות (נוכחות: 53%)TRUE
56
55איילת נחמיאס ורביןהמחנה הציוני3דירה בתל אביבלא חשפה את הונה השלם. הסכימה לחשוף את נכסי הנדל״ן שברשותה: מחזיקה רק בדירת מגוריה וחצי דירה ברמת השרון נדלןחדשהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - בעד
גבוהה (1628 שעות ו־20 דקות)מנחם אורן/איש עסקים מתחום הנדל״ן, ד"ר גיל תומר/סמנכ"ל חברת התרופות הגנריות אוניפארם, אלונה בר און/שותפה בקרן "בית וגג" ומבעלי "גלובס"רון חולדאי/ראש עירית ת״א, אמיר חייק/מנכ״ל התאחדות התעשיינים, נורית דאבוש/לשעבר יו"ר הרשות השנייהבועז כבל - יועצו של חיים ביבס. בני משפחתה עימה היא מתייעצת תכופות גם כן מוכרים בקהילה העסקית: אחיה- מנכ״ל מפעל תעשייתי תבליט פלסטיק- יואב נחמיאס. עברי ורבין מנכל גודויז׳ן חברת ייעוץ לאחריות תאגידיתהצביעה נגד תיקון להגברת השקיפות על ארגונים שהתקמבנו על ההגדרה אגודות עותמניות - https://goo.gl/DvvnVAמסייעת למאבק למען חופש הביטוי ברשת01מומחית לניהול וממשל תאגידי המכהנת כדירקטורית בכמה חברות. בעבר החזיקה נחמיאס ורבין בעמדות בכירות בגאון אחזקות ובאל על והיא מחוברת היטב לקצפת של המשק. אין ספק כי היא מצוידת בידע כלכלי רב, אך כעת תעמוד למבחן הצהרתה, לפיה תפעל "להגדלת העוגה ולחלוקתה באופן איכותי יותר, על מנת להביא לצמצום הפערים החברתיים". כדי ליישם זאת תצטרך לפעול בניגוד לאינטרסים של כמה מחבריה המחוברים.ועדת הכנסת (נוכחות: 46%) | ועדת הכלכלה (נוכחות: 40%) | ועדה מיוחדת לזכויות הילד (נוכחות: 17%) | ועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי (נוכחות: 8%)TRUE
57
56יוסי יונההמחנה הציונידירה בתל אביבחשף את הונו . דירה בת״א שנרכשה ב-1.37 מיליון שקל. חצי מדירת חדר בבוסטון שנרכשה בכ-270,000 דולר. קופות גמל, פנסיה ותכניות חיסכון: 1.45 מיליון שקל. משכנתא: 300,000 שקל. יתרה בחשבון: מינוס 12.8 אלף שקלמלאחדשהצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - בעד
גבוהה (1743 שעות ו־9 דקות)דני גוטווין/פרופ' בחוג לתולדות ישראל באונ' חיפה, אביה ספיבק/פרופ' בפקולטה לכלכלה, אונ' בן גוריון, שותפו של יונה להובלת צוות המומחים שייעץ להנהגת המחאה החברתית, רמי הוד/מנכ"ל המכללה החברתית-כלכליתדני זמיר מנכ״ל מכינת רביןהסכים להצטרף לנסיעה פיקטיבית ומטופשת באוסטרליה - https://goo.gl/ScK2bl00פרופסור יונה, ממייסדי הקשת הדמוקרטית המזרחית וחבר הנהלה במרכז אדוה מביא את משנתו הסוציאליסטית לכנסת ומטרתו לקדם אג׳נדה המפורטת בדו"ח האלטרנטיבי לוועדת טרכטנברג שהפיק בימי המחאה, ובמרכזה רשתות ביטחון חברתיות וחיזוק ועדי עובדים. נחשב לסמן השמאלי של העבודה. המדיניות שלו לא תואמת את המצע הכלכלי שטרכטנברג הגיש, ודרכי השניים צפויות להתנגש בממשלה הבאהועדה מיוחדת לדיון בהצעת חוק השידור הציבורי (תיקון), התשע"ה-2015 (נוכחות: 100%) | הוועדה המיוחדת לדיון בהצעת חוק הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, בהצעת חוק שירותים פיננסיים חוץ מוסדיים ובהצעת חוק לתיקון פקודת מס הכנסה (מס' 218) (נוכחות: 44%) | ועדת החינוך, התרבות והספורט (נוכחות: 14%) | ועדת הכלכלה (נוכחות: 13%)TRUE
58
57אייל בן ראובןהמחנה הציוני6מושב יודפת (בשכירות)לא חשף את הונו השלם. הסכים לחשוף את נכסי הנדל״ן שברשותו: בית בגבעת עדה, בונה בית ביודפתנדלןחדשהצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - בעד
גבוהה (1561 שעות ו־1 דקות)אייל אפרתי/יו"ר משותף בחברת ארא יועצים ארגוניים בע"מ, עוזי צובנר/איש עסקיםאיל בן ראובןלא הגיע לדיון בנושא הפיכת קק״ל לגוף מבוקר על ידי מבקר המדינה (ועדת הביקורת, אוקטובר 2015)00סגן מפקד פיקוד הצפון (מיל'), ולשעבר מפקד המכללה לביטחון לאומי ועומד בראש חברת הייעוץ הארגוני ארא, הוא משוריין של לבני ברשימה (למרות שהתמודד בבחירות הקודמות במרצ) ומקווה לפעול להבאת משקיעים לישראל ולהזניק את הכלכלה באמצעות פתרונות מדיניים.ועדה לענייני ביקורת המדינה (נוכחות: 8%) | ועדת האתיקה (נוכחות: 0%) *TRUE
59
58יעל כהן פארןהמחנה הציוני3לאלאהצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - בעד
בינונית (1180 שעות ו־49 דקות)הסכימה להצטרף לנסיעה פיקטיבית ומטופשת באוסטרליה - https://goo.gl/ScK2bl

הצביעה נגד תיקון להגברת השקיפות על ארגונים שהתקמבנו על ההגדרה אגודות עותמניות - https://goo.gl/DvvnVA
חושפת את יומנה
נלחמה בתקנה שתאפשר להזרים תרומות ענק בסתר לעמותות - https://goo.gl/P6SckN
00יו"ר (משותף) של "התנועה הירוקה" מיולי 2013, ממייסדי התנועה הירוקה וחברת הנהגה בה מהקמתה ב-2008. TheMarker הכתיר אותה בין המשפיעים ביותר ברשימת "100 המשפיעים" לשנת 2013. היא הובילה את המאבק נגד ייצוא הגז ולמען הגז הישראלי לישראלים, מאבק בנושא פירוק מונופול הגז, והובילה מהלכים משמעותיים לקידום התייעלות אנרגטית ואנרגיה מתחדשת.ועדת המדע והטכנולוגיה (נוכחות: 5%) | ועדת החינוך, התרבות והספורט (נוכחות: 1%)TRUE
60
59סאלח סעדהמחנה הציוניאפסית (71 שעות ו־28 דקות)קיבל תוספות שכר בגין תואר מזויף לכאורה לצד הסתבכויות אחרות - http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000798148

הצביע נגד תיקון להגברת השקיפות על ארגונים שהתקמבנו על ההגדרה אגודות עותמניות - https://goo.gl/DvvnVA
TRUE
61
60לאה פדידההמחנה הציוניאפסית (87 שעות ו־37 דקות)הצביעה בעד תיקון להגברת השקיפות על ארגונים שהתקמבנו על ההגדרה אגודות עותמניות - https://goo.gl/DvvnVATRUE
62
61נפתלי בנטהבית היהודי4רעננהלא. ב"פורבס" העריכו באחרונה את הונו ב–25 מיליון שקללאנמוכה מאודהתנגד ונעדר לסרוגיןנגדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
נמוכה (759 שעות ו־17 דקות)לואיס מייברג/בעל חברות השקעה וקרנות ניהול בארצות הברית, ארתור דנצ'יק/בעלים בבית השקעות, חיים לוי/נשיא קהילת יהודי גיברלטר. יוסף גוטניק/מנכ"ל מרלין יהלומיםמשה קלוגהפט/יועץ תקשורת ואסטרטגיה, שלום שלמה/יועצו הפוליטי של בנט, וראש המטה שלו במשרד הכלכלה, אייל גבאי/יועץ כלכלי עצמאי, לשעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה ומנהל רשות החברות שלמה מחובר גם למשרד הלובי ׳גלעד׳, וקלוגהפט לחברות ענק דוגמת ׳uber׳. הוא גם מתייעץ עם מנכ״ל משרד רה״מ לשעבר איל גבאי. שלושה רבנים קרובים אליו במיוחד: חיים דרוקמן חבר הכנסת לשעבר שכמהן כראש ישיבת אור עציון וחבר ההנהלה הארצית של תנועת בני עקיבא, דני טרופר - יושב ראש ועדת החוקה בבית היהודי ואביחי רונצקי, לשעבר הרב הצבאי הראשי. גם מתייעץ עם השר לשעבר אפי איתם העוסק בתחום האנרגיהקיבל הערה על היעדרות יתר מהמליאה מוועדת האתיקה (2017)חושף את יומנו00נפתלי בנט נכנס לפוליטיקה כהבטחה. דתי חובש כיפה, המכיר את השפה החילונית שהרבה לדבר על סוגיות בוערות כגון ריכוזיות ויוקר המחיה. דבריו נתפסו כאמינים, בין היתר, משום שבנט עשה את הונו כתוצאה מאקזיט של חברת סאיוטה שנמכרה ב-2005 ב-145 מיליון דולר - והוא לא חב דבר לטייקונים הותיקים. אלא שההבטחה לא מומשה: למרות קריאותיו לפירוק הריכוזיות, נפתלי בנט היה שר הכלכלה הכי מדיני שהיה כאן בעשור האחרון. הוא הקדיש חלק ניכר מזמנו לסיורים בהתנחלויות ולפגישות עם פעילים ואנשי יש"ע, ועסק באינטנסיביות במהלכים מדיניים. התוצאה היא, שבנט קידם הרבה פחות רפורמות בתחומי מכפי שיכול היה לקדם, לו היה מתמקד במשרד הכלכלה ובקבינט יוקר המחיה שבראשותו. רפורמות חשובות שכן עברו בתקופתו, כמו חוק הריכוזיות או חוק המזון, בושלו כבר בכנסת הקודמת ומהלכים שיזם בנט, כמו הרפורמה החשובה במכון התקנים, טרם הושלמו. בנוסף בנט נתן יד בשתיקתו, למהלכים בעייתים מאוד של חבר סיעתו, ניסן סמוליאנסקי, שבקדנציה האחרונה כיו"ר וועדת כספים העביר כספים שהיטיבו עם ציבור הבוחרים של הבית היהודיה ובעיקר לחטיבה להתיישבות, גוף הנחקר כעת במסגרת פרשת השחיתות של ישראל ביתנו. בנט, שמיצב את עצמו בתחילת הדרך כמי שלוחם בשחיתות פוליטית, לא התבטא עד כה בפומבי כנגד תופעות פסולות שהתגלו בוועדת הכספים.
מעיון ביומן הפגישות של השר בנט עולה כי הוא גם מצא זמן להכיר מקרוב את חברי האלפיון העליון. בלו"ז שלו מופיעות פגישות עם אנשי עסקים וגם עם מיליארדרים כרון לאודר, מייקל שטיינהרדט ושלדון אדלסון. הוא לקח חלק פעיל גם במלחמות העיתונים. תחילה תמך ב"ידיעות אחרונות" של נוני מוזס, אבל בהמשך עבר לצדו של "ישראל היום". נראה כי בראש סדר העדיפויות אצלו נמצא היעד שהציב לעצמו — להיות ראש ממשלה.
בנט גייס בפריימריס על ראשות הבית היהודי 1.2 מיליון שקלים כפי שמתיר לו החוק. הסכום הגבוה של התרומות שכולן למעט אחת מחו"ל מעורר תהיות מדוע היה צריך להשקיע כסף גדול כל כך בהתמודדות מול המועמד אלמוני שמעון אור, אותו כמובן ניצח ברוב מוחץ. לאחרונה הגיש תביעת דיבה בסך מיליון שקל כנגד העיתונאי דרור פויר, על כי צייץ בטוויטר כי "בנט קרא לכל הערבי גנבי רכב". הציוץ הועלה בעקבות נאום של בנט בו הוא אמר: "מי שטייל בנגב יודע שכבר אי אפשר להשאיר רכב ליד המכתש הקטן או ליד אחד הנחלים כי בוודאות יפרצו אותו. וגם בפתח תקווה וגם בגליל וגם לחקלאים גונבים את הטרקטורים".
TRUE
63
62אורי אריאלהבית היהודי6כפר אדומיםחשף את הונו. שווי בית המגורים: כ–1.6 מיליון שקל; קופות פנסיה וגמל שלו ושל רעייתו: כ–500 אלף שקלמלאנמוכה מאודנעדר מכלל ההצבעותנעדרהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
בינונית (1238 שעות ו־7 דקות)הרב דב ליאור/חבר בוועד רבני תקומה לשעבר רבה של קריית ארבע–חברון, שלמה בן אליהו/מנכ״ל משרד הבינוי, מונה לתפקידו על ידי אריאל. אריאל סנדר/מנהל חברת גלעד לובינגאלון פישר - מנכ״ל ישיבה בתל אביב שמונה על ידי אריאל לדירקטור בפרזות. היחצ״ן החרדי יענקי ביכלרמתוך תחקיר חדשות 2 עולים חשדות כי משרד השיכון בראשות אורי אריאל מכר עשרות דירות לעמותות דתיות (שבחלקן מזוהות עם מפלגתו "הבית היהודי") במחירים נמוכים מאוד וללא מכרז או שמאות
תגבותו של אורי אריאל לא הובאה
http://www.mako.co.il/news-israel/local-q4_2014/Article-3352a4bb0dc9a41004.htm בדהמרקר הובאה ממשרד הבינוי תגובה "קביעת המחיר לדירה שמוכרים לגוף ציבורי נקבעה ואושרה על ידי אנשי האוצר. התקבולים, אם יימכרו כל הדירות, יגיעו
לכ–80 מיליון שקל, והתוצאה ממהלך זה היא רכישת כ–80 דירות לדיור ציבורי. החלופה היא להותיר את המצב על כנו, כאשר לא יירכשו דירות חדשות לממתינים. חלופה נוספת היא לבקש מהשוכרים לפנות את הדירות - חלופה אפשרית, אך לא כלכלית. זאת, מכיוון שהגופים הציבוריים טוענים ששיפצו את הדירות שברשותם (לעתים אף פעמים רבות), והליך פינוי דירה באמצעות בית המשפט וטענות על גובה השומות יובילו להתארכות ההליכים לשנים רבות.התקבולים ממכירת דירות דיור ציבורי ב–2014: חצי מיליארד שקל. במהלך 2014 התקבלו במשרד הבינוי 488.5 מיליון שקל ממכירת דירות הדיור הציבורי. הסכום מרוכז בקרן שכספיה מיועדים לרכישת דירות חדשות למאגר הדירות - כך עולה מנתוני המשרד, כפי שנמסרו על ידי אורי בר חיים, מנהל אגף בכיר נכסים וחברות, בתשובה לפניית עו"ד בקי כהן קשת מפורום הדיור הציבורי. כפי שפורסם באחרונה, בימים אלה מצויים משרד הבינוי ועמידת במהלך לרכישת כמה מאות דירות חדשות עבור הדיור הציבורי. על פי תוכנית העבודה שקבע שר הבינוי אורי אריאל ושאושרה בדירקטוריון עמידר, במהלך 2015–2016 יירכשו על ידי החברה 1,000 דירות. באחרונה אף יצאה החברה בקמפיין פרסומי הקורא לציבור להציע את דירותיו למכירה לחברה.עד כה, על פי נתוני משרד הבינוי, נחתמו חוזים לרכישת כ–20 דירות ועוד כ–170 דירות נמצאות בתהליכים מתקדמים לקראת רכישה.״

אורי אריאל זימן פגישה עם חשוד בטרור יהודי אשר עמד נגדו צו מעצר, כאשר זה הגיע לכנסת מייד נעצר בהחלטת הקב"ט.
תגובתו של אורי אריאל: "רוסיה זה כאן, הפרקליטות והמשטרה שוברים את כל כללי הדמוקרטיה ומתנהגים כפיל בחנות חרסינה. מעצר אזרחים שפועלים בצורה הלגיטימית והחוקית ביותר בשערי הכנסת ואשר מגיעים לממש את זכותם להגן על ביתם הינה חציית קו אדום ותמרור אדום לקיום הדמוקרטיה בישראל. הזכות להפגין ולהיאבק היא זכות דמוקרטית בסיסית, והיום הפרקליטות והמשטרה גוזלים זאת".
http://news.walla.co.il/item/1891263
פירסם בעבר את הלו"ז שלו00פרלמנטר מתוחכם שיודע להתחבר מתחת לרדאר למקורות כוח וסמל מובהק לפרלמנטריות סקטוריאלית. אריאל משרת בנאמנות את ציבור בוחריו הדתי–ציוני. אם באמצעות אי הארכת שירותם בצה״ל, הזרמת עשרות מיליוני שקלים של תקציבים חברתיים כולל כאלה המיועדים לדיור ציבורי, לגרעינים תורניים וישיבות הסדר, או הקצאת עשרות מיליוני שקלים מתקציב המשרד למועצות שמעבר לקו הירוק. כהונתו כשר השיכון, ביחד עם אחיזת מפלגתו בוועדת הכספים, איפשרו להעביר מיליונים רבים לציבור המתנחלים - במיוחד כאשר שר האוצר לשעבר, לפיד, נזקק לאריאל ולחבריו לצורך קידום תוכניתו (שכשלה) למע״מ 0 על דירה ראשונה. בנוסף נחשף בחודשים האחרונים כי משרד השיכון בראשותו מכר עשרות דירות לעמותות דתיות ללא כל מכרז ובהנחות מפליגות. במקרים רבים, חתם המשרד בראשות אורי אריאל על עסקאות למכירת דירות לגופים המזוהים עם מפלגת הבית היהודי. ערב הבחירות לכנסת הועלתה אפשרות להתמודדות משותפת של אריאל ברשימת "יחד" של אלי ישי ובסופו של דבר אריאל נשאר ב"הבית היהודי באמצעותו יהיה לו ככל הנראה בסיס פוליטי רחב יותר להוביל את מדיניותו להקצאת משאבים לשטחים.TRUE
64
63איילת שקדהבית היהודי2דירה בשכונת רמת החיל בתל אביב
לא. רכשה ב-2015 בית בצפון תל-אביב בעבור 6.7 מיליון שקל בקירוב ("גלובס"). מדובר בבית פרטי דו-קומתי ברחוב עטרות שבשכונת רמת החייל, בצפון-מזרח העיר, בשטח כ-250 מ"ר בנוי על מגרש בשטח 310 מ"ר.לאגבוהה מאודגבוהההתנגדה לכלל חוקי השקיפותנגדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - נעדרה
נמוכה (837 שעות ו־32 דקות)יוסף גוטניק/מנכ"ל מרלין יהלומים, אברהם פורז/לשעבר שר הפנים, מייקל אייזנברג/משקיע הון סיכון בהייטק. ישי מור/איש עסקיםהרב אביחי רונצקי/ראש ישיבת איתמר מקום 14 ברשימת הבית היהודי, צבי צויבל/מנכ"ל פורום הציונות הדתית, רמי וייספיש/איש עסקים. לואיס מייברג/בעל חברות השקעה וקרנות ניהול בארצות הבריתחושפת את הצבעותיה בוועדת השרים לחקיקה (ועדה שאינה מחויבת בשקיפות אף שהיא גוזרת את גורל החוקים)

חושפת את יומן הפגישות שלה

העבירה בעד תיקון להגברת השקיפות על ארגונים שהתקמבנו על ההגדרה אגודות עותמניות - https://goo.gl/DvvnVA
00מקום ראשון בפריימריז המפלגתיים, נחשבת למקורבת מאוד ליו"ר בנט. השניים עבדו יחד בלשכת נתניהו כראש אופוזיציה, אך פרשו מהלשכה בחריקת שיניים. נתניהו "בלע" את הרוק כשהכניס את בנט לממשלתו, וכעת, לאחר הבחירות דורשים ב"בית היהודי" שגם שקד תשב ליד שלחן הממשלה -עדיף כשרה לביטחון פנים במטרה ״להשליט סדר ברחובות״. התייצבותה בראש משרד זה או משרד המשפטים תאפשר לה לממש את עמדותיה לגבי הגבלת כוחו של בית המשפט מול הכנסת.
בכנסת האחרונה קולה נשמע בעיקר סביב נושאים מדיניים, אך שקד עסקה בכנסת היוצאת גם בסוגיות כלכליות. למשל, היא היתה מעורבת בקידום חוק להגברת התחרות בענף המזון ובהצעה אחרת להקלות על הקמת תחנות דלק. עם זאת, את עיקר הרעש חוללה הצעת החוק שעליה חתמה עם חברי כנסת אחרים שנועדה למנוע מהעיתון "ישראל היום" להמשיך להפיץ את גיליונותיו חינם — הצעה שעברה בקריאה טרומית, אך מאז התפרקה הממשלה והוחלט על הקדמת הבחירות.
חוק שנוי במחלוקת שהצליחה שקד לחוקק (עם ח״כ רוברט אילטוב מישראל ביתנו), נועד לאפשר למזקקי נפט לשווק גז טבעי. חוק זה סייע אך ורק לשתי חברות: בזן ופז. ואולם שקד הדפה את הביקורת שלפיה מדובר בחוק שקודם על ידי לוביסטים, וטענה שגם הוא נועד להגברת התחרות.
TRUE
65
64אלי בן דהןהבית היהודי9דירה בשכונת הר חומה בירושליםלאלאנמוכההתנגד ונעדר לסרוגיןנגדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
גבוהה (1488 שעות ו־7 דקות)עזי פויכטונגר/איש עסקים, מייקל אייזנברג/משקיע הון סיכון בהייטק, מיכאל פרוינד/יו״ר ארגון שבי ישראלהרב שמואל אליהו/רב העיר צפת, התמודד על משרת הרב הספרדי הראשי של ירושלים, מאיר זיילר/איש עסקים חרדי, אלחנן גלט/מנכ״ל זמני של הרבנות הראשיתהבטיח לחשוף את יומנו (2018)00סגן שר הדתות קיבל מראש מפלגתו ושר הדתות, נפתלי בנט, יד חופשית. אלא שבן דהן, המחובר לרוב רבני השכונות והערים, נשאר רוב הזמן על הספסל, ולמעט רפורמה זניחה לא שיפר את השירות במועצות הדתיות השבעות, ולא לחם בבטלה או טיפל בשכר המופרז. במקום זאת, עסק בן דהן בסיוע לתפירת תפקידים לאנשי שלומו ובשימור הסטטוס קוו.TRUE
66
65ניסן סלומינסקיהבית היהודי5בית באלקנהלא חשף את הונו השלם. מחזיק בבית מגוריו ובדירת 4 חדרים ברמת גן אותה הוא משכיר- https://youtu.be/X7zAncj5uZs. כמו כן המיזם חשף כי רכש שטח נוסף: https://www.youtube.com/watch?v=LEr7ShE8G-Yלאגבוהה מאודגבוהה מאודהתנגד לכלל חוקי השקיפותנגדהצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
גבוהה (1728 שעות ו־10 דקות)שלמה פישמן/יו״ר ועד ההורים באולפנת ישורון, יחזקאל ברנהולץ/סוכן ביטוח, חנה שמרלינג/מרצה במכללת אורות באלקנהרוני רימון/יועץ תקשורת, צבי צויבל/מנכ"ל פורום הציונות הדתית, איתמר שניר/חשב לשכת רואי החשבון הנשוי לבתו של סלומינסקיאריאל סנדר, רועי וולף, פרח לרנר, חברון גרניביץ, בנימין אנגלבשנת 2016 שמונה נשים העידו בפני פורום הרבנים שם טענו כי סלומינסקי הטריד אותן מינית
http://www.haaretz.co.il/news/politi/1.3158826

הצביע בעד תקנה שתאפשר להזרים תרומות ענק בסתר לעמותות - https://goo.gl/P6SckN
02ח"כ ניסן סלומינסקי שנבחר בתחילת הקדנציה כיו"ר ועדת כספים ידע היטב איך יושבים "על השיבר". סלומינסקי, ניהל את הועדה ביד רמה, כשהוא יודע לשאת ולתת עם פקידי האוצר ואף להוציא מהם תקציבים המיועדים למוסדות הציונות הדתית, ההתנחלויות ורשויות מקומיות בשטחים. לפי ניתוח של הסדנא לידע ציבורי לבקשת TheMarker עולה כי דרך הצינור של וועדת הכספים בראשותו, דלפו הסטות בתקציב המדינה בהיקף חסר תקדים של 55.7 מיליארד שקל - כמעט 13% מתקציב של 438 מיליארד שקל.
עם שר האוצר הקודם יאיר לפיד (יש עתיד) הוא ניהל מערכת יחסים טובה, כשכל אחד מהם יודע מה הוא רוצה מהשני. סלומינסקי חרף הסתייגויותו מיוזמת הדגל של לפיד "מע"מ 0" קידם את הצעת החוק בועדה במרץ רב. הוא אומנם הכחיש את ה"דיל" עם האוצר להעברת 40 מיליון שקלים לרשויות מקומיות בשטחים בתמורה לקידום החוק, אבל במהלך דיוני הועדה העביר לפיד 20 מיליון שקלים והיתר יחכו כנראה לקדנציה הבאה. בדיוני הועדה ספג בקורת חריפה מח"כ סתיו שפיר (עבודה) בנושא ההעברות התקציביות. העימותים המתוקשרים ביניהם הובילו לא אחת להוראה שלו להוציאה בכוח מן הועדה. בכך דווקא סייע סלומינסקי לשפיר למצב את עצמה כלוחמת האינטרס הציבורי. ח"כים נוספים שביקרו את תיפקודו היו משה גפני, יעקב ליצמן (יהדות התורה) ויצחק כהן (ש"ס) שקבלו על כך שבתקופתו הכסף זרם למוסדות הציוניים והמעיין "יבש" לגבי המוסדות החרדים. סלומינסקי תרם לעצמו בפריימריס האחרונים במפלגתו 140 אלף שקלים כמחצית מהסכום הכולל שגייס, 285 אלף שקלים, ולדבריו עשה כן כדי שלא להזדקק לתרומות של אנשי עסקים וטייקונים בעודו יושב על כס יו"ר ועדת הכספים. לאחר שלמד את רזי הכוח של יו"ר הועדה בקדנציה הבאה הוא רוצה להמשיך ולשבת באותו כיסא גם אם סתיו שפיר תשב מולו.
ועדת החוקה, חוק ומשפט (נוכחות: 92%) | ועדת הכספים (נוכחות: 1%) | ועדה מיוחדת ליישום הנגשת המידע הממשלתי ועקרונות שקיפותו לציבור (נוכחות: 0%) TRUE
67
66ינון מגל -פרשהבית היהודי4דירה בשכירות שכונת בבלי בתל אביב
לא חשף את הונו השלם. הסכים לחשוף את נכסי הנדל״ן שברשותו:
חצי דירה בפרויקט לא בנוי בתל אביב
נדלןחדשהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגדשמעון ריקלין/עיתונאי וארכיאולוג, אילן ישועה/מנכ"ל וואלה, חנוך דאום/עיתונאי00הכיוון הפוליטי של מגל בא לידי ביטוי כבר בהיותו עיתונאי: ב-2005 האשים את התקשורת שאינה מסקרת את ההתנתקות באובייקטיביות ובעת כהונתו כעורך ראשי של וואלה, כאשר יזם קמפיין במהלך מבצע צוק איתן: "קודם כל ישראלי". כעורך ראשי נתן במה למשך זמן מה לטוריו של אלדד יניב, ששטח טענות קשות גם נגד דמויות בולטות בימין כמו בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן. מגל התבטא לא אחת בעד ליגליזציה של סמים קלים. הוא תושב תל אביב, לא חובש כיפה אך ילדיו לומדים במוסדות חינוך דתיים אדוקים.FALSE
68
67שולי מועלם–רפאליהבית היהודי7נווה דניאללא חשפה את הונה השלם. הסכימה לחשוף את נכסי הנדל״ן שברשותה:
זכויות ל–50% בשתי דירות במודיעין ובבאר שבע
נדלןגבוהה מאודגבוהה מאודהצביעה נגד שלוש מההצעות, ונעדרה מההצבעה לחשיפת ועדת השריםנגדהצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
גבוהה (1501 שעות ו־13 דקות)יאיר איזבוצקי/בעל חברה למדידות, יובל טל/איש עסקים ויזםאבי רט/ראש מכון ש"י באוניברסיטת בר אילן וחבר ארגון רבני צהרהיחצ״ן שמוליק ויליאןהצביעה בעד תקנה שתאפשר להזרים תרומות ענק בסתר לעמותות - https://goo.gl/P6SckNהצביעה נגד הפיכת קק"ל לגוף מבוקר על ידי מבקר המדינה (ועדת הביקורת, אוקטובר 2015)00יו"ר ארגון אלמנות ויתומי צה"ל לשעבר היא משיאניות הנוכחות במשכן, נחשבת לח"כית החברתית ביותר במפלגתה והרבתה לקדם סוגיות מתחום הרווחה.ועדת החוץ והביטחון (נוכחות: 100%) * | ועדת הכנסת (נוכחות: 33%) | ועדת העבודה, הרווחה והבריאות (נוכחות: 16%) | ועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי (נוכחות: 14%) | ועדה מיוחדת ליישום הנגשת המידע הממשלתי ועקרונות שקיפותו לציבור (נוכחות: 8%) | הוועדה המיוחדת לדיון בהצעת חוק הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, בהצעת חוק שירותים פיננסיים חוץ מוסדיים ובהצעת חוק לתיקון פקודת מס הכנסה (מס' 218) (נוכחות: 7%) | הוועדה המיוחדת לדיון בהצעה לסדר היום בנושא קשיים ברפורמה בשירות המדינה (נוכחות: 0%)TRUE
69
68בצלאל סמוטריץ'הבית היהודי5דירה בקדומיםלא חשף את הונו השלם. הסכים לחשוף את נכסי הנדל״ן שברשותו:
דירה (עם משכנתא)
נדלןחדשהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
גבוהה מאוד (2080 שעות ו־5 דקות)יהודה אליהו/מנכ"ל עמותת רגבים (קידום מדיניות קרקע ציונית), מרק בלזברג/איש עסקים יהודי– קנדי, זאב חבר (זמביש)/מראשי מועצת יש"עהרב יצחק בן שחר - ראש ישיבת קדומים. הלוביסט אמיר גלעד00סמוטריץ', האהוד על הדור הצעיר של המתנחלים, מגיע לכנסת כדי לקדם את ההתיישבות ביהודה ושומרון, בנגב ובגליל, ולהילחם ב״משפטיזציית היתר בישראל״.ועדת הכספים (נוכחות: 26%) | ועדת הפנים והגנת הסביבה (נוכחות: 19%) | ועדה לענייני ביקורת המדינה (נוכחות: 5%) | הוועדה המיוחדת לדיון בהצעת חוק הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, בהצעת חוק שירותים פיננסיים חוץ מוסדיים ובהצעת חוק לתיקון פקודת מס הכנסה (מס' 218) (נוכחות: 0%) |הוועדה המיוחדת לצדק חלוקתי ולשוויון חברתי (נוכחות: 0%)TRUE
70
69ניר אורבךהבית היהודי4דירה בפתח תקווהלאלאחדשצבי צויבל /מנכ״ל מפעלות הציונות הדתית, אפי איתם /איש עסקים. לשעבר יו"ר המפד"ל ושר מטעמה, יעקב סולר/מנכ"ל המכללה האקדמית לחינוך תלפיותאורי אריאל00אורבך היה יועצו של יו"ר המפדל לשעבר, אפי איתם, בעת שכיהן כשר השיכון. בכנסת היוצאת שימש כמזכ״ל הבית היהודי, ובעבר היה סמנכ״ל מפעלות הציונות הדתית - גוף שמעורב בניסיונות הבית היהודי לתקצב עמותות ולגופים הקרובים לליבהFALSE
71
70מוטי מרדכי יוגבהבית היהודי9בית ביישוב דולבלאלאגבוהה מאודנמוכההתנגד לשלוש הצעות, נעדר מההצבעה לחשיפת האינטרסים של חברי הכנסתנגדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- נגד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - נגד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נגד
גבוהה מאוד (2209 שעות ו־17 דקות)אבי רואה /יו״ר מועצת יש״ע, פרופ' יהודה דנון /נשיא אוניברסיטת אריאל בשומרוןhttp://motiyogev.co.il/%D7%9E%D7%94-%D7%A2%D7%A9%D7%99%D7%A0%D7%95-%D7%94%D7%A9%D7%91%D7%95%D7%A2-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%99%D7%A7%D7%98-%D7%A9%D7%A7%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%AA/00ראש המועצה האזורית מטה בנימין לשעבר לא התבלט בכנסת היוצאת, והגיע לכותרות רק כשהטיח בתושבי עוטף עזה כי הם האשמים במצוקתם בעת "צוק איתן", מכיוון שתמכו בהתנתקות.ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות (נוכחות: 22%) | ועדת החינוך, התרבות והספורט (נוכחות: 17%) |ועדה מיוחדת לזכויות הילד (נוכחות: 10%) | ועדת החוץ והביטחון (נוכחות: 0%) *TRUE
72
71ענת רוטהבית היהודידירה בשכירות בירושליםלא חשפה את הונה השלם. הסכימה לחשוף את נכסי הנדל״ן שברשותה:
דירה באפרת
נדלןחדשהרב אבי גיסר/רב ההתנחלות עפרה, פנחס ולרשטיין /ראש מנהלת ההתיישבות, הרב חיים דרוקמן /ראש מרכז ישיבות בני עקיבאח"כ ניסן סלומינסקי, יו"ר ועדת הכספים של הכנסת00פעילת שלום עכשיו לשעבר וד"ר למדע המדינה היא המנהלת של מכון מגלי"ם בעיר דוד, שפועל "לחיזוק הקשר של עם ישראל לירושלים". בעברה היתה רוט מנכ"לית איגוד המרכזים לזהות יהודית. שוריינה על ידי בנט למקום ה-15 במפלגה, לאחר שהתמודדה בפריימריז ולא נבחרה למקום ריאליFALSE
73
72אבי וורצמןהבית היהודי4דירה בבאר שבעלאלאנמוכההתנגד לכלל חוקי השקיפותנגדמרק בלזברג/איש עסקים יהודי–קנדי, הרב חיים דרוקמן/ח"כ לשעבר, ראש ישיבת אור עציון, יקי מנדלסון/מנכ"ל עמותת מבראשיתמתייעץ תכופות עם ראש המפלגה נפתלי בנט, ועם סגן השר הרב אלי בן דהן.קובי ויצמן- ראש המטה שלו וחבר מועצת נהריה מלווה אותו שנים רבות. רוביק דנילוביץ', ראש עיריית באר שבע - מצלצל כשהוא זקוק לעזרה בעיר בה כיהן כסגן ראש עיר טרם ריצתו לכנסת.00כסגן שר החינוך הקצה מיליונים מכספי הציבור למטרות ועמותות הקרובות ללבו, בהן עמותת מבראשית, שניהל בעבר. קידם תוכניות לחיזוק ערכי יהדות ואף גייס כספים לתוכנית למניעת התבוללות. וורצמן כמעט לא פעל מעבר לכך לטובת שיפור מערכת החינוך בארץ, אך ציבור בוחריו זכה לסגן שר שהעביר עבורם תקציבים רבים מתחת לאפו של השר פירון או בשיתוף פעולה שקט.FALSE
74
73אביחי רונצקיהבית היהודי4בית באיתמרלאלאחדשאריק שור/מנכ"ל תנובה, מודי בן ש"ך/איש עסקים, לשעבר מנכ"ל פז, יעקב אגם/איש עסקים00הרב הראשי לשעבר בצה״ל מקורב מאוד ליו"ר בנט, שנעזר בו להקמת מנהלת הזהות היהודית. רונצקי למד במהרה כיצד לתעל למנהלת מיליונים מתקציב המדינה. כאשר נשאל על יחסו לקהילה ההומולסבית השיב "אם היה לי בן הומו? הייתי מציע לו טיפול אך מקבל אותו כמו שקיבלתי לפני כן". רונצקי הביע בעבר תמיכה בשחרורם של שני חברי מחתרת בת עין שהטמינו מטען חבלה ליד בית ספר מוסלמי: "השב"כ אמר שהם אינם מסוכנים...אני מכיר את שניהם הם הביעו חרטה גמורה גם בכתב"FALSE
75
74אורית סטרוקהבית היהודי11בית בחברוןחשפה את הונה. ביתה מוערך בכ–300 אלף שקל; חסכונות: כ–270 אלף שקלמלאגבוהה מאודגבוהההתנגדה לשלושה חוקים, נעדרה מההצבעה על חשיפת ועדת השריםנגדהרב דב ליאור/חבר בוועד רבני תקומה, לשעבר רבה של קריית ארבע–חברון, משה מאירסדורף /יועץ תקשורת00הצהירה בכנסת שהיא למעשה "שלוחת דעתו של הרב דב ליאור", נושאת בעיקר את דגל ההתיישבות אך גם דוגלת בשקיפות שלטונית. ממלאת מקום בוועדת הכספים ומגיעה לדיונים שעוסקים ביו״ש. סטרוק עיכבה לא אחת העברות תקציביות בועדה שמיועדות למינהל האזרחי ביו"ש ובהם ליעוץ המשפטי של המינהל בין היתר בשל תלונותיה על התנהלות המינהל.FALSE
76
75רונן שובלהבית היהודי4בית באפרתלא חשף את הונו השלם. הסכים לחשוף את נכסי הנדל״ן שברשותו: מחזיק רק בדירתו (חמישה חדרים באפרת).נדלןחדשהון עצמי, אדוארדו שובל/יזם הייטק ואביו של רונן, קרן לביאד/עו"ד00מייסד תנועת "אם תרצו", דוקטור לפילוסופיה פוליטית, בנו של יזם ההיטק אדוארדו שובל שגם תרם לו בפריימריס. בתחילת 2014 מונה כיו"ר "ביתנו העולמי"-התנועה העולמית של "ישראל ביתנו" ופרש מתפקיד זה בנובמבר 2014. ליברל כלכלי, מאמין בשוק חופשי ותומך בפירוק קרטלים. למרות זאת התבטא נגד פירוק מונופול הגז. לטענתו מהלך כזה הוא בגדר הפרת התחייבויות ליזמים.FALSE
77
76איימן עודההרשימה המשותפת3שכונת כבביר בחיפהעודה הוא הבעלים של מיצובישי מודל 2006 ששווה 25 אלף שקלים, והוא מתגורר בבית בחיפה שרשום על שמו, בשווי 480 אלף שקלים. החסכונות של עודה כוללים פנסיה וקופות גמל בסך 140 אלף שקלים. סעיף ההלוואות שלו כולל משכנתא של 335 אלף שקליםמלאחדשהצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נעדר
בינונית (1137 שעות ו־39 דקות)ראמז ג'ראיסי /לשעבר ראש עיריית נצרת, מוחמד ברכה /יו"ר חד״ש, תמר גוז'נסקי/לשעבר חברת כנסת מטעם חד"ש, חנא סוויד/חבר כנסת מטעם חד"ש07ראש הרשימה הערבית המשותפת ומזכ"ל חד"ש מאז 2006, עורך דין וחבר לשעבר במועצת העיר חיפה. עודה הוא סוציאליסט שמתכנן לפעול במשכן למען שוויון בין שני הלאומים. הוא כותב מאמרי דעה ביומון "אל–איתיחאד", ונלחם נגד הצטרפות ערבים לצה"ל או לשירות הלאומי. ממנהיגי המאבק להכרה בכפרים הבלתי מוכרים בנגב. הוא דוגל ב"לא הסתגרות לאומית אלא הושטת יד לשותפות יהודית ערבית רחבה כדי לעשות את השינוי הגדול הנדרש".TRUE
78
77מסעוד גנאיםהרשימה המשותפת4בית בסחנין בחשבון העובר ושב הוא נמצא במינוס של 15 אלף שקלים, אם כי השווי הכולל שלו עומד על כמעט 300 אלף שקליםנדלןממוצעתגבוההתמך בחשיפת תיקי המניות, נעדר משאר ההצבעותבעדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - בעד
בינונית (1319 שעות ו־42 דקות)השייח ח'מאד אבו דעאבס/יושב ראש הפלג הדרומי של התנועה האיסלאמית בישראל, מנסור עבאס/סגן יו"ר התנועה האיסלאמית, מאזן גנאים/ראש עיריית סחנין, ראש ועד הערים הערביות וקרוב משפחההשייח איברהים צרצור00נציג התנועה האיסלאמית ברשימה. מקורב לראשי החמאס. קידם אג'נדה להגנה על פליטים ומהגרים, לצד מיגור האבטלה ביישובים הערביים. קרוב לליבו נושא האבטלה בקרב מורים ומורות ערביים והאבטלה ביישובים הערביים.TRUE
79
78ג'מאל זחאלקההרשימה המשותפת5בית בכפר קרעלא חשף את הונו השלם. הסכים לחשוף את נכסי הנדל״ן שברשותו:
בבעלותו בית מגוריו
נדלןממוצעתממוצעתנעדר משלוש הצבעות ותמך באחתנעדרהצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת
ה-20 - נעדר
בינונית (1068 שעות ו־56 דקות)עזמי בשארה /מייסד ויו״ר בל"ד, סמי עלי/מזכיר הסיעה ועוזרו לשעבר, אמילי מואטי/יועצת תקשורת חיצוניתהסכים להצטרף לנסיעה פיקטיבית ומטופשת באוסטרליה - https://goo.gl/ScK2bl00זחאלקה מרבה לבקר בקטאר — המממנת הראשית של חמאס. הוא חבר בוועדה אחת: חוק, חוקה ומשפט ועוסק בעיקר בעניינים פנים ערביים כמו העלאת גיל הנישואין. נוכחותו במשכן ממוצעתTRUE
80
79אחמד טיביהרשימה המשותפת2בית בטייבהלאלאגבוההגבוההנעדר משתי הצבעות, תמך בחשיפת ועדת השרים ובגילויי אינטרסים של נבחרי ציבורנעדרהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - נעדר
גבוהה (1505 שעות ו־36 דקות)עו"ד אוסמה אלסעדי/מזכ״ל תע"ל, אחמד מוהנא/יועץ קרוב07סגן יו״ר הכנסת וחבר קבוע ונוכח בוועדת הכספים. טיבי שותף להצעות חוק צרכניות, אך מקדיש את רוב מרצו לנושאים מדיניים.TRUE
81
80עאידה תומא סלימאןהרשימה המשותפת2דירה בעכולא חשפה את הונה השלם. הסכימה לחשוף את נכסי הנדל״ן שברשותה:
בבעלותה 50% מדירת מגוריה
נדלןחדשהצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - בעד
גבוהה (1661 שעות ו־15 דקות)תמר גוז'נסקי/לשעבר חברת כנסת מטעם חד"שחושפת את יומנה02עורכת העיתון היומי הקומוניסטי "אל–אתיחאד", תנסה להילחם בתופעת האלימות בחברה הערבית ולקדם את התרבות הערבית מתוך המשכן.TRUE
82
81עבד אל חכים חאג' יחיאהרשימה המשותפת4דירה בטייבהלא חשף את הונו השלם. הסכים לחשוף את נכסי הנדל״ן שברשותו: מחזיק רק בדירת מגוריונדלןחדשהצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - נעדר
גבוהה (1588 שעות ו־37 דקות)חנא סוויד/חבר כנסת מטעם חד"ש, מאמון עבד אלחי/ראש עיריית טירה, עו״ד עאדל באדיר /ראש עיריית כפר קאסםאברהים צרצורהצביע נגד תיקון להגברת השקיפות על ארגונים שהתקמבנו על ההגדרה אגודות עותמניות - https://goo.gl/DvvnVA00חבר התנועה האיסלאמית, בוגר הטכניון ולשעבר ראש עיריית טייבה. מתמקד בנושאי תכנון ובנייה ברשויות המקומיות, ושואף לשנות את המצב שבו רוב הרשויות במגזר הערבי נקלעות לתוכניות הבראה.TRUE
83
82חנין זועביהרשימה המשותפתבבית הוריה בנצרתלא חשפה את הונה השלם. לפי הצהרתה אין לה בעלות על נכסי נדל"ןנדלןנמוכהנמוכהתמכה בשלוש הצעות, נעדרה מההצבעה לתיעוד חופשי של ישיבות מועצהבעדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - בעד
בינונית (1058 שעות ו־34 דקות)עזמי בשארה /מייסד בל"ד, עווד עבד–אלפתאח /מזכ״ל בל"דהצביעה נגד תיקון להגברת השקיפות על ארגונים שהתקמבנו על ההגדרה אגודות עותמניות - https://goo.gl/DvvnVA06זועבי מקורבת כיום לבכירי המגזר הערבי וגם למקביליהם בעזה. מחודש יולי היא מושעית מהכנסת בעקבות העלבת שוטר ערבי. למרות הפרובוקציות שבהן התמחתה, כמו ההצטרפות לשיט המרמרה, שקוממו עליה את רוב הישראלים, בהצעות החוק שלה דואגת זועבי לנשים, לילדים ולבני נוער במצוקה. היא פעלה ראשונה להעלאת גיל הנישואין ונלחמת באלימות נגד נשים.TRUE
84
83דב חניןהרשימה המשותפת3דירה בתל אביבלא חשף את הונו השלם. הסכים לחשוף את נכסי הנדל״ן שברשותו:
דירת מגורים בתל אביב; חצי מדירה בערד; חצי מדירה בתל אביב
נדלןגבוהה מאודגבוהה מאודתמך בשתי הצעות ונעדר משתי הצבעות (חשיפת תיקי המניות והאינטרסים של נבחרי הציבור)נעדרהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - בעד
גבוהה (1737 שעות ו־13 דקות)עמית ברכה/מנכ"ל עמותת אדם טבע ודין, ניר פפאי/ראש אגף שטחים פתוחים בחברה להגנת הטבעהצביע נגד תיקון להגברת השקיפות על ארגונים שהתקמבנו על ההגדרה אגודות עותמניות - https://goo.gl/DvvnVAהצביע בעד הפיכת קק״ל לגוף מבוקר על ידי מבקר המדינה (ועדת הביקורת, אוקטובר 2015);
מפרסם יומן הפגישות שלו
12מתוך המדבר האופוזיציוני מתמקד חנין, משיאני הנוכחות במשכן, בפעילות למען איכות הסביבה ושוויון חברתי–כלכלי —בעיקר כחבר בוועדת הפנים של הכנסת ובמליאה.TRUE
85
84טלב אבו ערערהרשימה המשותפת10בית בערערה בנגבלא חשף את הונו השלם. הסכים לחשוף את נכסי הנדל״ן שברשותו:
מחזיק רק בבית מגוריו
נדלןנמוכהנמוכהנעדר מכלל ההצבעות בנושאנעדרהצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - בעד
בינונית (1086 שעות ו־36 דקות)שייח איברהים צרצור /חבר כנסת מטעם רע"ם–תע"ל, לשעבר ראש הפלג הדרומי של התנועה האיסלאמית, ג'מיל אבו ראס/יו"ר המרחב של המשולש הדרומי של ההסתדרותמסעוד גנאים00ראש מועצת ערערה לשעבר, יזם דיונים על מצוקת הדיור בקרב זוגות צעירים, בפרט במגזר הבדואי, ועל הכרה ביישובים הבלתי מוכרים. הדיונים לא הבשילו לכדי הישגים של ממש. נשוי לשתי נשיםTRUE
86
85יוסף ג'באריןהרשימה המשותפת3דירה באום אל פאחםלא חשף את הונו השלם. הסכים לחשוף את נכסי הנדל״ן שברשותו:
מחזיק רק בדירת מגוריו
נדלןחדשהצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - בעד
בינונית (1198 שעות ו־23 דקות)ד"ר עפו אגבאריה/לשעבר ח"כ מטעם חד"ש00מרצה פורה למשפט זכויות אדם ולחינוך במכללת תל חי ובאוניברסיטת חיפה. בכנסת ישאף לקדם את חלוקת משאבי המדינה בצורה שוויונית כלפי כלל אזרחיה.TRUE
87
86באסל גטאס - בחוץהרשימה המשותפת1מגורים בשכירות בבית צפאפא, ירושליםלא חשף את הונו השלם. הסכים לחשוף את נכסי הנדל״ן שברשותו:
בית בכפר ראמה
נדלןגבוההגבוהה מאודתמך בשתי הצעות, נעדר משתיים אחרות (חשיפת ועדת השרים והאינטרסים של נבחרי הציבור)בעדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - בעד
נמוכה מאוד (640 שעות ו־5 דקות)נאביל ארמלי/שותף עסקי, אבנר סטפק/מבעלי בית ההשקעות מיטב דש, ג'וליה זאהר/אשת עסקים, מנכ"לית חברת אגס ירוקהסכים להצטרף לנסיעה פיקטיבית ומטופשת באוסטרליה - https://goo.gl/ScK2bl ;

נחשד בהברחת טלפונים סלולריים לאסירים בטחוניים http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4894800,00.html
00בוגר תוכנית פולברייט ולשעבר איש עסקים מצליח במגזר הערבי ופעיל חברתי מוביל. גטאס פעל בכנסת היוצאת למען שקיפות, זכויות בעלי חיים וזכויות פליטים, וניסה לקדם את האינטרסים של מגזרו.FALSE
88
87אוסאמה סעדיהרשימה המשותפת5לפי ynet תושב עראבה שבגליל התחתוןלאלאחדשהצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - נעדר גבוהה (1411 שעות ו־40 דקות)00לפי הארץ עורך דין ומזכ"ל תע"ל. ייצג אסירים ביטחוניים ואת חברי הפרלמנט הפלסטיני, תושבי מזרח ירושלים, שעתרו לבג"ץ נגד החלטת שר הפנים לשלול את תושבותם. בעברו היה יו"ר התאחדות הסטודנטים הערבים.חבר בוועדת החוקה, חוק ומשפט
חבר בוועדה לענייני ביקורת המדינה
חבר בוועדה מיוחדת לפניות הציבור
חבר בוועדה למינוי קאדים שרעים
חבר בוועדה משותפת חוץ וביטחון-חוקה לעניין הצורך להכריז על מצב חירום
חבר בוועדה משותפת לוועדת החוקה וחו'ב לדיון בהצעות חוק ההסדרה
חבר בווועדה מיוחדת לדיון בהצעת חוק-יסוד: הממשלה (תיקון מס' 3 והוראת שעה לכנסת ה-20)
FALSE
89
88עבדאללה אבו מערוף - בחוץהרשימה המשותפתלאלאחדשהצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - נעדר
גבוהה (1547 שעות ו־35 דקות)הסכים להצטרף לנסיעה פיקטיבית ומטופשת באוסטרליה - https://goo.gl/ScK2bl00לפי ynet נציג העדה הדרוזית. מראשוני סרבני המצפון בעדה הערבית-דרוזית. למד רפואה בברית המועצות, התמחה באורלוגיה. הוא מראשוני הרופאים בכפר ירכא, ממנהיגי ועד היזומה הערבי-דרוזי. לפי הארץ ממייסדי ועד היוזמה הדרוזי המוביל את מאבק העדה לשוויון וכן פעיל בארגון "רופאים לזכויות אדם". בעברו היה עורך ופובליציסט ביומון הערבי "אל־איתיחאד".חבר בוועדת הכנסת
חבר בוועדת הפנים והגנת הסביבה
חבר בוועדה מיוחדת למאבק בנגעי הסמים והאלכוהול
חבר בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות
חבר בוועדה למינוי קאדים מד'הב
חבר בוועדת משנה לנושא כבאות והצלה
חבר בוועדת משנה לבדיקת סוגיות תכנון וסביבה במפרץ חיפה
חבר בוועדה משותפת חוץ וביטחון ופנים לדיון בהארכת תוקף חוק האזרחות והכניסה לישראל
חבר בוועדת המשנה לעניין בדיקת תשלומי מזונות מהמוסד לביטוח לאומי*
FALSE
90
89סעיד אלחרומיהרשימה המשותפתאפסית (134 שעות ו־14 דקות)הצביע נגד תיקון להגברת השקיפות על ארגונים שהתקמבנו על ההגדרה אגודות עותמניות - https://goo.gl/DvvnVATRUE
91
90 ג'מעה אזברגההרשימה המשותפתנמוכה מאוד (348 שעות ו־5 דקות)הצביע נגד תיקון להגברת השקיפות על ארגונים שהתקמבנו על ההגדרה אגודות עותמניות - https://goo.gl/DvvnVATRUE
92
91יוסף עטאונההרשימה המשותפתאפסית (50 שעות ו־19 דקות)TRUE
93
וואל יונסהרשימה המשותפת
94
92יאיר לפידיש עתיד3בית בשכונת רמת אביב בתל אביבחשף את הונו: כ-10.4 מיליון שקל: בית ברמת אביב בשווי 6.5 מיליון שקל; תכנית חיסכון: 2.5 מיליון שקל; הפנסיה וקופות הגמל: כ-1.1 מיליון שקל; מכונית סוזוקי ומשכתנא בגובה 324 אלף שקלמלאהתנגד לשלוש הצעות, נעדר מההצבעה לחקיקת חוק שיאפשר תיעוד חופשי של ישיבות מועצהנעדרהצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - נעדר נמוכה מאוד (686 שעות ו־33 דקות)נתנאל ואסתר דה רוטשילד/צאצאים למשפחת הבנקאים, שמעון וינטראוב ורונן פלד/בעלי בראק קפיטל, צבי לימון / איש עסקים, שמעון וינטראוב ורונן פלד/בעלי בראק קפיטל, יורם באומן/ פרסומאיאורי שני, הלל קוברינסקי, דני וסלי/יועציו הקרובים של לפיד, ארז ויגודמן/מנכ״ל טבע, ארנון (נוני) מוזס/מו"ל "ידיעות אחרונות", נילי רייכמן/יועצת תקשורתחבר קרוב של איש העסקים המיליונר אודי אנג'ל.גם הפרסומאי יורם באומן נמצא בלופ. איש העסקים דני טוקטלי. במפלגה עצמה חש הכי בנוח לצד חברי הכנסת שי פירון ועופר שלח. ארנון מילצ'ן, קובי מויסה, תמי נשיא, יוסי ארז, רונן אביאני. אבי טיומקין וצבי בירנבוים/אנשי עסקיםהח"כ שמגיע הכי מעט לכנסת (אפריל 2016)

לא התייחס לפרשה החמורה של מאיר כהן

הצביע נגד חוקי שקיפות

שריו העבירו תקציבי פרסום לידיעות אחרונות
010במינוי המפתיע שלו למשרד האוצר, התפקיד הניהולי או הציבורי הראשון שלו מעולם, לפיד דווקא קיבל הזדמנות ואשראי מהציבור ואולם בקדנציה שלו לא הצליח לפיד להוביל רפורמות חשובות ולחולל שינויים. בדיעבד הטעויות הגדולות שלו היו הבריתות שכרת עם יו"ר ההסתדרות בזמנו עופר עיני ועם יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט. בריתות אלה חיסלו כל אפשרות לשינוי ממשי. כדי לחולל רפורמה אין ברירה אלא להיכנס לעימותים ולפיד נמנע מעימותים עם כולם - ההסתדרות, הנמלים, המתנחלים, הבנקים והטייקונים – ורק עם עם הצוות הפנימי שלו הוא דווקא התעמת. בכוורת של לפיד טוענים כי הקדנציה הקצרה שלו באוצר לא התאפיינה בריבוי רפורמות, כיוון שבילה זמן רב בהדיפת דרישותיהן הסקטוריאליות של השותפות הקואליציוניות.
גם את הדגל שנשא במערכת הבחירות הקודמת – דאגה למעמד הביניים – לא הצליח השר לפיד לממש, למעשה הוא הוביל תכנית קיצוצים וגזירות שפגעה במעמד הביניים, פגיעה שלא היתה כמותה במשך שנים רבות, ובעיקר פגעה בשכבות החלשות. גם בעוד נושאים הצהיר לפיד הצהרות ללא כיסוי. כך למשל הצהיר כי יפעל נגד הטייקונים אך לא עשה דבר, אמר שילחם בחרדים אך המשיך להזרים מיליארדים, יצא כנגד העברות כספים מתחת לשולחן אך חתם בעצמו על העברת 30 מיליון שקל לעמותת איילים בפטור ממכרז ועל העברות הכספים להתנחלויות. אף שהודיע כי הוא תומך בשקיפות שוב ושוב, את הצהרת הונו חשף רק לפני הבחירות ובעודו מדשדש בסקרים - ונעלמה ממנה דירה נוספת שהחזיק ברמת אביב אותה מכר בהיותו שר האוצר. מתי? לא ידוע - לפיד מסרב לנקוב במועד,
בחודשים האחרונים טרם פוטר הוא שם את כל יהבו האישי והפוליטי על תוכנית מע"מ 0 שהגה יחד עם שני יועציו העיקריים, שגם הם אינם כלכלנים, הלל קוברינסקי ואורי שני, למרות ביקורת חריפה מצד כל אנשי המקצוע. עם זאת בסופה של הקדנציה קידם לפיד טיפול בשני נושאים חשובים: דו"ח גרמן על מערכת הבריאות וטיפול בקק"ל.
אחרי שצלל למים העמוקים ביותר בתפקידו הראשון בפוליטיקה, גילה באחרונה לפיד מחדש את כישרונו האמיתי: תעמולה. לפי הסקרים רשימת יש עתיד התרסקה כמעט במחצית מאז הבחירות הקודמות, אבל לפיד מנהל קמפיין מוצלח ומצליח, כהרגלו, למלא אולמות ולהלהיב את הקהל. לא מזיקים לכך הקשרים בתקשורת, ובעיקר עם בכירי "ידיעות אחרונות" ו–ynet, המעניקים לו, כתמיד, יחס מועדף וסלחני. *התורמים המופיעים כאן תרמו לו בעבר
TRUE
95
93שי פירון (פרש מכהונתו כחבר כנסת)יש עתיד6בית באורניתלא חשף את הונו השלם. הסכים לחשוף את נכסי הנדל״ן שברשותו:
מחזיק בבית מגוריו
נדלןנמוכה מאודהצביע נגד חשיפת ועדת השרים ותיקי המניות של הח״כים, נעדר משתי ההצבעות הנוספותנגדהרב יובל שרלו/ראש ישיבת אורות שאול, שלמה דוברת/מייסד קבוצת ויולה, נחום לנגנטל/ח"כ לשעבר. כיום בכיר בחברת הבנייה קרדן, ניר ברקת/ראש עיריית ירושליםפרקליט הצמרת אלי זהר, אנשי החינוך יורם הרפז ונמרוד אלוני. הלוביסט אריאל סנדרע"פ מסמכים שהגיעו לידי עיתון הארץ פעל שי פירון ע"מ להעביר מליון ש"ח לבית ספר בארה"ב בניהולה של בתו של אחד מתורמיו הותיקים.
תגובתו של שי פירון: "היועצים המשפטיים של המשרד עצרו את העברת התקציב".
http://www.ch10.co.il/news/138288/

בתקופתו של שי פירון כשר החינוך רכש משרד החינוך תוכן שיווקי מקבוצת ידיעות אחרונות (באתר ynet) ויתכן כי בעשותו כך הפר את החוק להגנת הצרכן (המגן על הצרכן מתוכן שיווקי סמוי). לפני הפרסום הכחיש משרד החינוך את הרכישה.
תגובתו של שי פירון לא נמסרה.
http://www.the7eye.org.il/144099

שי פירון "הודה" כי השתמש בריטלין ללא מרשם רופא (הדבר אסור ע"פ החוק) בעת ראיון בתוכנית ילדים בערוץ 23.
בראיון אמר שי פירון: "אני אגיד לכם שדרך הילדים שלי ודרך המשפחה שלי... אני לא מתבייש אם צריך לקחת ריטלין או כדור כזה או אחר בימים מאוד מיוחדים. אני לא מתבייש באופן אישי להשתמש בזה".
http://www.haaretz.co.il/news/education/1.2302284
00התוכניות שיזם פירון כשר חינוך במשרד החינוך לצד הנאומים הרבים שנשא על השינויים הנחוצים במערכת, איתם הסכים כמעט כל הורה ואיש חינוך בישראל, הגבירו את האהדה אליו בציבור. עם זאת ביש עתיד מתגאים כעת בהישגים בתחום החינוך שלא התרחשו מעולם. כך למשל הם מתגאים בחיוב חרדים בלימודי ליבה (צעד שלא יושם), ובהפחתת העומס על הכיתות הצפופות בישראל (פירון אמנם פעל להוספת מורה סייעת לכיתות הלימוד, אך לא יישם את התוכנית להפחתת הצפיפות בכיתות). השבוע הציגו פירון ולפיד תוכנית מפורטת למערכת החינוך, כאילו פירון לא היה השר האחראי עליה בשנים האחרונות. התוכנית מתייחסת בין היתר להעברת אחריות על החינוך לגיל הרך למשרד החינוך כבר מגיל 0 – מהלך שיש עתיד והליכוד הסכימו עליו כבר בהסכם הקואליציוני עם כניסתם לממשלת נתניהו, אך לא יושם על ידם בגלל התנגדותו של בנט להיפרד מסמכויות וסירובם להתעמת עמו, וסבסוד צהרונים בגני הילדים ובבתי הספר – אחרי שפירון ולפיד קיצצו כמעט את כל תוכנית הצהרונים המסובסדים בכל הארץ כחלק מהקיצוץ המשמעותי בתקציב החינוך ב-2013. פירון הספיק ליזום שני מהלכים חשובים, שאם יצליחו בעתיד יוכלו להוות שינוי לנושאים קריטיים במערכת החינוך – תוספת התקציב לתלמידים מרקע כלכלי מוחלש, שאמנם היתה בהיקף נמוך משמעותית מזו שרצה לקדם לפני מינויו לתפקיד שר, והסכם הבנות עם ש"ס על הכללת רשת החינוך הפרטית מעיין החינוך התורני בתוך מערכת החינוך, תוך הידוק הפיקוח עליה. ההסכם עדיין לא נחתם. ייתכן שבעתיד שני המהלכים האלה יצמיחו פירות.FALSE
96
94יעל גרמןיש עתיד2בית בשכונת שיכון עממי בהרצליהלא. ביתה מוערך ב-3.5 מיליון שקל. לח"כ גרמן ובעלה יש 2.5 דירות שקיבלו בירושה והן כולן מושכרות.נדלןממוצעתהצביעה נגד ההצעות לחשיפת תיקי המניות והאינטרסים של נבחרי הציבור. נעדרה משתי ההצעות האחרותנגדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - בעד
גבוהה מאוד (2092 שעות ו־29 דקות)ד"ר יריב בן אליעזר/חוקר ופרשן תקשורת, פנינה קורן/יועצת של גרמן לשעבר, נציגת הציבור בוועדת גרמן לחיזוק מערכת הבריאות הציבורית, פרופ׳ אמנון רובינשטיין/ח"כ ושר לשעברגולש הוסיף: עפרה בל, אורית בוצר, עדי ניב-יגודה, פרופ' גבי בן-נון, פרופ' קובי גלזרנלחמה בתקנה שתאפשר להזרים תרומות ענק בסתר לעמותות - https://goo.gl/P6SckN

חושפת את יומנה
=HYPERLINK("https://calendar.google.com/calendar/embed?src=pniot.german%40gmail.com&ctz=Asia/Jerusalem","https://calendar.google.com/calendar/embed?src=pniot.german%40gmail.com&ctz=Asia/Jerusalem")
00ראשת עירית הרצליה לשעבר חולמת לחזור למשרד הבריאות בתקווה לאשרר את המלצותיה של הוועדה על שמה, להבראת מערכת הבריאות הציבורית. מעבר לכך גרמן דוגלת בשקיפות, ובניגוד לעמיתיה בסיעה גם יישמה זאת ופרסמה את הלו"ז שלה באופן שוטף, לצד פרוטוקולים מהוועדה. עם זאת, לא פירסמה גרמן הצהרת הון. במשרד הבריאות טוענים כי גרמן היא שרה מקצועית שדלתה היתה פתוחה בפני מנהלים ופעילים מהשורה כאחד.חברה בוועדת הפנים והגנת הסביבה
חברה בוועדת החוקה, חוק ומשפט
חברה בוועדה משותפת לדיון בהצ'ח פיקוח אלקטרוני על עצור ועל אסיר משוחרר על תנאי
חברה בוועדת משנה לבדיקת סוגיות תכנון וסביבה במפרץ חיפה
חברה בוועדה מיוחדת ליישום הנגשת המידע הממשלתי ועקרונות שקיפותו לציבור
חברה בוועדה משותפת לוועדת החוקה וחו'ב לדיון בהצעות חוק ההסדרה
TRUE
97
95מאיר כהןיש עתיד3בית בשכונת נווה חורש בדימונהחשף את הונו. שווי כולל: 4.3 מיליון שקל. ביתו מוערך בכ-1.65 מיליון שקל. יתרה בחשבון: 5,080 שקל. תכניות חיסכון ופנסיה וקופות גמל: 2.6 מיליון שקלמלאנמוכההתנגד לשלוש מההצעות, נעדר מההצבעה לחקיקת חוק שיאפשר תיעוד חופשי של ישיבות מועצהנגדהצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - נעדר
גבוהה (1415 שעות ו־8 דקות)דן פרופר/יו"ר אסם, בני ביטון/ראש עיריית דימונה, מאיר שטרית/ח"כ ושר לשעבר, גיסו של כהןיש סימני שאלה על התנהלותו בפרשיות שונות: http://is.gd/5RJ9XR
הצביע נגד תיקון להגברת השקיפות על ארגונים שהתקמבנו על ההגדרה אגודות עותמניות - https://goo.gl/DvvnVA
01גולת הכותרת של הקדנציה של כהן היתה ועדת העוני בראשות אלאלוף. בניגוד לקודמיו בתפקיד שם כהן את העוני על השולחן והשתדל לשמש כלוביסט של השכבות החלשות. אלא שמעבודת הועדה לא נותר דבר ומסקנותיה נותרו לעת עתה בבוידעם. בשביל אלאלוף ששובץ במקום השלישי במפלגתו של כחלון כנראה עשתה הועדה שירות יותר טוב. בתקופתו נגזרו על השכבות החלשות קיצוצים וגזרות מהקשות שידעו בשנים האחרונות. אבל כהן לא יצא כנגד מדיניות שר האוצר ויו"ר מפלגתו, לפיד - וקיבל בהכנעה את הדין. אחותו של כהן היא אשת יחסי הציבור הבכירה רותי שטרית, הנשואה לח"כ היוצא מאיר שטרית.TRUE
98
96עפר שלחיש עתיד2בית במושב גינתוןלאלאגבוהה מאודממוצעתהתנגד לשתי הצעות (חשיפת תיקי המניות ותיעוד חופשי של ישיבות מועצה), נעדר מהשתיים הנוספותנגדהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - נעדר
גבוהה (1519 שעות ו־34 דקות)אמיר שלח/אחיו של שלח, בכיר לשעבר בחברת הביטוח מגדל, אריה נייגר/עורך דין, ישי מור/איש עסקים12שלח בוא מקורבו של יו"ר המפלגה יאיר לפיד ומונה על ידו ליו"ר הסיעה. שלח למעשה ניהל את פעילות הסיעה בכנסת בכלל ובוועדת הכספים בפרט - בכנסת ידעו כולם כי מי שרוצה את תמיכת הח"כים של "יש עתיד" בוועדת הכספים, צריך לפנות תחילה לשלח. בנימין נתניהו סירב אשתקד להפקיד בידיו את ראשות ועדת חוץ וביטחון, ולהערכת בכירים בכנסת, ההתנגדות של נתניהו, היוותה את תחילת המשבר בין הליכוד ל"יש עתיד" שגרר בסופו של דבר להקדמת הבחירות. למרות היותו עיתונאי לוחמני לשעבר, שלח לא ייצג את עקרונות הפוליטיקה החדשה, כשבין השאר בת זוגו, עו"ד אורית בוצר, קיבלה ג׳וב אצל השרה גרמן כיועצת אישית. כמו כן סירב שלח לחשוף את פגישותיו ולא שש להשיב לפניות בנושאים שונים בהם "חוק הריכוזיות", אלא העדיף לפעול "מתחת לרדאר". בד בבד שלח חיסל את הצעת החוק להשקפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים בטענה שזו פגיעה בפרטיותם.יושב-ראש ועדת המשנה לכח אדם בצה”ל
יושב-ראש ועדת המשנה לתפיסת הביטחון ולבניין הכוח
חבר בוועדת החוץ והביטחון
חבר בוועדה משותפת לתקציב הביטחון
חבר בוועדת המשנה למודיעין, שירותים חשאיים ושבויים ונעדרים
חבר בוועדת המשנה למוכנות ולביטחון שוטף
חבר בוועדה משותפת חוץ וביטחון ופנים לדיון בהארכת תוקף חוק האזרחות והכניסה לישראל
חבר בוועדה משותפת חוץ וביטחון-חוקה לעניין הצורך להכריז על מצב חירום
חבר בוועדה משותפת לוועדת העבודה, הרווחה והבריאות וועדת החוץ והביטחון לפי חוק השירות הלאומי-אזרחי, התשע'ד-2014
חבר בוועדת המשנה להגנה בסייבר
חבר בוועדת המשנה לעניין צו העונשין (עניין סודי) התשע'ו (2016 - צו קצא'א)
חבר בווועדה מיוחדת לדיון בהצעת חוק-יסוד: הממשלה (תיקון מס' 3 והוראת שעה לכנסת ה-20)
חבר בוועדה מסדרת
TRUE
99
97יעקב פרייש עתיד3שיכון דן, תל אביבחשף את הונו. לדבריו הונו מסתכם ב-12-10 מיליון שקל ללא פירוט; בנוסף לבית מגוריו בבעלותו גם בית במושב שומרהמלאנמוכההתנגד להצעות לחשיפת תיקי המניות ולתיעוד חופשי של ישיבות מועצה. נעדר מהשתיים הנוספותנגדהצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - נעדר
גבוהה (1478 שעות ו־1 דקות)ניסן זאבי/יועץ אסטרטגי, יורם כהן/ראש השב"כ, בוריס קרסני/בעל משרד הלובינג פוליסי, נוחי דנקנר/איש עסקים (נכח בחתונת בתו דנה- http://goo.gl/5U59u2) מאיר דגן. משה וליאון אדרי/אנשי עסקים וקולנוע11פרי, שהיה שר מדע בלתי מורגש, הוביל את הוועדה לשיוויון בנטל, שהיתה אחד מהדגלים המובילים של מפלגת יש עתיד בבחירות הקודמות והוא שואף למלא בכנסת הבאה תפקיד ביטחוני. הוא כן הגיע לכותרות במהלך כהונתו בשל שני אירועים שהביעו לדעת רבים את רמת הניתוק שלו ממעמד הביניים: חגיגת יום הולדת מפוארת שעל מוזמניה נמנו נוחי דנקנר, רני רהב וליאורה עופר ובונוס שמן שקיבל מבנק מזרחי עבור 10 חודשים בהם כיהן כיו"ר הבנק במהלך 2012. כשנשאל על שני הנושאים הללו אמר פרי כי הוא "לא מתנצל על הבונוס ויום ההולדת - זה ענייני הפרטי". למרות זאת חשף פרי את הונו.TRUE
100
98חיים יליןיש עתיד4קיבוץ באריהצהיר שכל רכושו הוא 3 זוגות אופנייםמלאחדשהצעת חוק שקיפות אינטרסים כספיים וגילוי עניינים של חברי הכנסת והשרים, התש"ע 2015- בעד

הצעת חוק לחשיפת תיקי המניות של חברי ועדת הכספים והכלכלה בכנסת ה-20 - בעד

הצעת חוק לחשיפת הסכמי העדרויות בכנסת ה-20 - בעד
גבוהה (1757 שעות ו־49 דקות)יעל אלמקייס/מנהלת לשכתו של יליןחושף את יומנו01חיים ילין, ראש מועצת אשכול הפופולרי, הפך מוכר כמעט בכל בית במהלך מבצע צוק איתן. ילין היה מרואיין מבוקש במיוחד בשל תפקידו ובשל ישירותו - לא פעם חבט בממשלה ובאופן ניהולה את המבצע והמפגש הראשון שלו עם לפיד היה דווקא על רקע ויכוח שהתפתח בינו לבין שר האוצר דאז. ילין, בוגר לימודי כלכלה, צפוי לתפוס את הכיסא הריק שהותיר אחריו שי חרמש ולהמשיך להילחם ממשכן הכנסת למען תושבי עוטף עזה, המתיישבים והחקלאים.TRUE
Loading...