Öğrencilerin Görüş ve Önerileri
 Share
The version of the browser you are using is no longer supported. Please upgrade to a supported browser.Dismiss

 
View only
 
 
ABCDEFG
1
Anket DönemiDers KoduGörüş/ÖneriAkademik Kurul'da Görüşüldü (E/H)Sorun çözüldü / Öneri uygulamaya geçirildi (E/H)Açıklamalar
2
2014-15 GüzPYY501E+Ders içeriğinin özellikle tez yazım sürecinde bana oldukça yararlı olacağını düşünüyorum. Araştırma yöntemleri, sonuçların analizi ve sunumu ile ilgili perspektif kazanmış oldum.
3
-...özelliikle istatistik bilgi ve yöntemlerine dayalı bölümde daha önceden bir bilgim olmadığı için konuları pratik uygulamaya döktüğümüz soru çözümü çalışmalarında zorlandım.
4
-Ders içeriği düzgün ilerlese de yeni başlayan öğrencilerin kafasında bazı şeyler havada kalmakta.
5
öDersin ikinci dönem verilmesi, dersin daha faydalı olmasını sağlayacaktır.
6
-Projektörün merceği tam olarrak netlenemediği için sunumlarda problemler yaşandı.
7
öDersin ikinci yarıyılda ya da tez almadan önce alınmasının daha verimli olacağını düşünüyorum. İlk yarıtılda bu dersin daha ağır ve anlaşılması güç olduğu kanısındayım.
8
+Ders içeriğinden dolayı her yüksek lisans programı öğrencisinin alması gereken faydalı bir ders. Yorumlama yetisini geliştiren, öğretici öğeleri olan, teoriyi destekler nitelikte.
9
öTek gördüğüm olumsuzluk tez yazmaya başlamamış birinin bazı kritik soruları sormayı akıl edememesi. Dersteki doktora öğrencisinin öğrenmek istedikleri benim şu ana kadar ihtiyaç duymadığım ve akıl edemediğim sorunlar. Belki derrsin teze girişle beraber alınması, koordineli gitmesi açısından daha faydalı olabilir ya da derse hep bir doktora öğrencisinin alınması :))
10
2014-15 GüzPYY502E+Ders gerek başlığına gerekse amacına uygundu. Yönetim ve organzizasyon kavramlarının içeriğini tamamen doldurdu. Bu dersin ilk dönem olması yeni başlayanlar için oldukça faydalı.
11
+Dersin işleyişi interaktif bir şekilde ilerliyor. Çalışmalar konuyu anlamaya ve kullanmaya teşvik edici seviyede.
12
öDers farklı bir sınıfta yapılmalı. Uykumuz geliyor. Sınıf küçük ve havasız.
13
2014-15 GüzPYY504E+Teorik kapsamı geniş, oldukça faydalı bir dersti.
14
öFarklı katılımcılara açık interaktif bir ortam sağlanırsa daha da faydalı hale geleceğini düşünüyorum.
15
+/öDersin teorik arkaplanın PYY programında bu ders alınmadan önce verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Dersi kesinlikle faydalı buluyorum fakat başka derslerle desteklenmesi gerekiyor. Dersin daha iyi anlaşılabilmesi adına öğrencilerle bir teorik arkaplan oluşturulması gereklidir.
16
2014-15 GüzPYY505+Derste yapılan son düzenleme başarılı. Öğrenci sunumlarının çok olması dersin anlaşılmasını zorlaştırıyor. Öğretim üyesinin dersi anlatması daha başarılı oluyor bence.
17
öAIA sözleşmeleri dışında özellikle çok kullanılan FIDIC sözleşmeleri gibi diğer uluslararası sözleşmeler konusunda bilgilendirilmeyi beklerdim.
18
+Bu dersin bölümde almış olduğum en önemli ve mesleki anlamda beni, geliştirip ufkumu açan en kapsamlı ders olduğunu düşünüyorum.
19
öSözleşmelerin kapsamlarının daha geniş anlatılabilmesi için ikinci dönemde bir devam dersi olması yararlı olabilir.
20
-/+Ders içeriğinde çok fazla İngilizce doküman olması, ancak dersin Türkçe işlenmesi zaman zaman bilgiyi bütünleştirmeyi karmaşık hale getirdi. Bunun dışında çok yararlı bir ders olduğunu düşünüyorum.
21
2014-15 GüzPYY508+/öFarklı katılımcıların yer alması ile interaktif bir ders ortamının yaratılması oldukça olumlu idi. Bu bakış açısının diğer derslere de adapte edilmesi gerekiyor.
22
-Derse gelen misafirlerin seçimi daha ders içeriğine yönelik olabilir ya da gelecek misafirlere ders içeriğine uyumlu gitmeleri için ricada bulunabilir.
23
-Derslere konuk olarak çağrılan sektör profesyonellerinin daha dikkatli seçilmesi ve konuyla ilgili anlatılmlarda bulunmalarının sağlanması daha faydalı olacaktır.
24
-/öMisafir katılımcıların kalite yönetimini tasarım ve inşaat aşamalarındaki deneyimleri ile daha çok bağdaştırarak öğrencilere aktarmaları daha faydalı olacaktır.
25
-Misafir katılımcıların sunumları yetrsiz ve ders içeriğinde kopuktu.
26
-Dersliklerdeki sıralar hem sağlam değildi hem de kolçakları yazmaya elverişlli değildi.
27
-/öMakale araştırması yerine literatürde kabul edilmiş kitapların okutulup sundurulması daha faydalı olabilir.
28
+Dersin içeriği ilgimi çekti.
29
+Ders sınıf ortamında sohbet şeklinde ilerleyerek öğrencilerin katılımı sağlandı.
30
-Bazı konular daha derinlemesine işlenirken, bazı konuların üztinden geçildiğini hissettim. Daha geniş bir ders içeriği oluşturulabilirdi.
31
2014-15 GüzPYY509+Ders teori ile pratik arasında daha kuvvetli bağlar kurmamı sağlayarak gerek iş hayatı gerekse akademik ortamla ilgili kişisel beceri ve bilgimi artırmamı sağladı. Ders ve kapsmaı ile ilgili görüşlerim olumlu ve faydalı olduğu yönündedir.
Loading...
 
 
 
Ders Düzeyi
Program Düzeyi
 
 
Main menu