Symulacja_TW_TM_2019
 Share
The version of the browser you are using is no longer supported. Please upgrade to a supported browser.Dismiss

View only
 
 
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
1
Nazwisko i imięZadanie I
(realizacja do: 20X)
Proszę stworzyć postać w naszej symulacji. Proszę wymyśleć postać o danej charakterystyce:
imię i nazwisko, płeć, wykształcenie, miejsce zamieszkania (miasto czy wieś), określić zamożność i wskazać podstawowe zainteresowania.
2. Monika Kopernik-młoda, zaradna, pracowita. Ma niezbędna wiedzę aby pracować w Zadanie III
(realizacja do: 10XI)

Przekonywanie do własnych pomysłów!

(technicznie: po najechaniu kursorem na pole D1, pojawi się notatka z opisem zadania)
Zadanie IV
(realizacja do: 17XI)

Rozwój osobisty! #1

(technicznie: po najechaniu kursorem na pole E1, pojawi się notatka z opisem zadania)
Zadanie V
(realizacja do: 24 XI)

Rozwój osobisty! #2

(technicznie: po najechaniu kursorem na pole F1, pojawi się notatka z opisem zadania)
Zadanie VI
(realizacja do: 8XII)

Pożegnania nadszedł czas!

(technicznie: po najechaniu kursorem na pole G1, pojawi się notatka z opisem zadania)
2
Joanna GładysJanusz Woźniak,
wykształcenie zawodowe mechatronik;
zamieszkały na wsi; średnio zamożny;
kochający mąż i ojciec, lubi czasem
zajrzeć do kieliszka, po czym się awanturuje
i śpi na podłodze; głównym zainteresowaniem
jest piłka nożna i piłka ręczna;
lubi muzykować – czasem gra na ukulele

1. Jakub Kowalski - ma podobne zainteresowania, panowie nadawają tej samej fali, a co za tym idzie – razem poprowadzą zespół do sukcesu.
2. Jagna Cetnarowska – znajomość języka daje możliwość rozszerzenia projektu na zagraniczne tereny, dodatkowo będzie pilnować budżetu i oszczędności
Mgr Monika Kopernik – dzięki tak dużej liczbie obserwatorów (i pewnie współpracom z różnymi formami) da radę rozpromować nasz projekt na szeroką skalę. Dodatkowo wie, gdzie i jak znaleźć fundusze do realizacji. Dzięki dużemu i zapewne różnemu doświadczeniu w kontaktach z innymi (dzięki Tinderowi), zna różne typy ludzi i można przełożyć to na projekt.
3. Ja – 6 000
Zastępca Jakub Kowalski – 5 000
Jagna Cetnarowska – 4 350
Mgr Monika Kopernik – 4 650 (więcej z racji większych obowiązków)
4. Dodatkowo postarałabym się o benefity w formie kart Multisport, czy premie świąteczne i urodzinowe, możliwość zaopatrzenia się w produkty firmy w wysoce promocyjnej cenie. Zakładam, że dodatkowe szkolenia są już prowadzone.
5. Dużą motywacją na pewno będzie satysfakcja z wykonanej pracy, praca poza biurem, np. w miłej kafejce, w parku (zamiast w biurze), uczczenie wyników, pochwała ze strony szefa.
Otwarcie poproszę p. Janusza o rozmowę o moim projekcie i wyrażenie opinii na jego temat.. Myślę, że jego wskazówki będą istotne, ponieważ p. Janusz najlepiej zna firmę i osoby w niej pracujące i domyślam się, że wskazując moje błędy, zrobi to w ten sposób, aby nie zadowoliły tylko jego, ale wszystkich w firmie, gdyż najlepiej zna ich wymagania. Z drugiej strony będę ostrożny, ponieważ niby jest chętny do pomocy, ale to może być tylko udawane w celu wyeliminowania potencjalnego zagrożenia i w rzeczywistości pod pretekstem dobrych chęci może spróbować jeszcze bardziej położyć mój projekt. Nie ufam mu za bardzo.
Porozmawiam też z szefem działu HR o jego nowym SUV’ie pod pretekstem chęci zakupu podobnego samochodu i o byciu fit, bo „chcę o siebie zadbać”. Podczas tej rozmowy zbadam teren – kim jest ten człowiek, czego wymaga i czego potrzeba, aby był zadowolony. Spróbuję później przełożyć wysnute wnioski na swój projekt. Przy okazji podpytam o p. Janusza – jest w firmie non stop, nie ma kiedy o siebie dbać i czy jest to zdrowe? -mam nadzieję, że powie mi coś więcej o tym człowieku, w końcu kocha ploteczki. Dodatkowo Pani Księgowa i jej papierosy – to jest samobójstwo!, ciekawe co na jej temat ma do powiedzenia szef działu HR…
W tamtym tygodniu pani Księgowa złapała gumę w rowerze i zaproponowałem pomoc – odwieźć ją do domu i naprawić rower – pani od razu zapowiedziała, że chce mi zapłacić i gdy tylko dowiem się ile kosztowała nowa opona, mam jej dać znać. W tym tygodniu odwiozę jej rower i powiem, że nie chcę zapłaty, tylko pomocy przy projekcie, chociażby jednej podpowiedzi. Ja pomogłem jej - teraz ona mogłaby pomóc mi. Mam nadzieję, że się uda.
Wprowadzę wszystkie zmiany i przedstawię projekt ponownie. Gdy zostanie przyjęty, podziękuję wszystkim, którzy mi pomogli.
1. Myślę, że super pomysłem byłoby zaprojektowanie nowych modeli słoików, bardziej ozdobnych, z wyżłobieniami, wzorkami, kolorowe – takie, które mogą służyć za ozdobę, doniczkę, czy to przechowywania długopisów na biurku. Z tak szeroką ofertą można by było później jechać na targi. Tutaj mógłby mi pomóc grafik Denis Sadowski, który przeniósłby pomysły, szkice na profesjonalne projekty. w ciągu najbliższego miesiąca chciałabym skończyć projektować i produkować pierwsze reprezentatywne ozdobne słoiki.
2. Na pewno chciałabym zapisać się na kurs j. angielskiego, aby móc wyjść z ofertą poza granice Polski, nie będąc uzależnionym o innych współpracowników znających języki. Myślę o wzięciu udziału w targach zagranicznych i pojechać jako reprezentant firmy z celem zdobycia nowych, zagranicznych klientów. Ze sobą zabrałbym Jagnę, która również zna język i dobrze nam się współpracowało. Straty na pewno wiązałyby się z wyłożeniem pieniędzy na wyjazd na targi i prezentację, jednak z czasem zwróci się to dzięki zyskaniu nowych klientów. Myślę, że po 2 miesiącach od wdrożenia projektu nr 1, gdy produkcja ruszy można by było wybrać się z ty na targi.
3. Po około 2 miesiącach od targów zorganizowałabym bankiet dla naszych stałych i nowych klientów, jako podsumowanie ostatnich miesięcy, zacieśnienie stosunków z klientami, pokazanie się od dobrej strony, zarezerwowałabym dla nich hotele by mieli gdzie spać, zaprosiła muzyków by ładnie przygrywali. Ten bankiet na pewno kosztowałby naszą firmę, samo wydarzenie nie wiązałoby się z zyskami, których będzie można spodziewać się po bankiecie, we współpracy z owymi klientami.
1. Przestanę pić alkohol - źle wpływa na wygląd, samopoczucie i reputacje.
2. ZAWSZE będę brać pod uwagę zdanie innych współpracowników - Ja mam decydujący głos w swoich projektach, ale trzeba szanować pozostałych, szczególnie bardziej wykształconych.
3. Będę przyznawać się do błędów i wyciągać z nich wnioski.
4. Nie robie wszystkiego sam, przyjmuję pomoc innych. - Sam szybko się wypale, zmęczę i tracę czas, który mogę wykorzystać na nowe pomysły.
5. Zawsze obmyślę plan B.
6. Popracuję nad sobą. – lepiej się ubiorę, popracuję nad mową, językiem.
7. Codziennie znajdę czas dla siebie w ciszy.

*Kolejność przypadkowa.

1. Cześć i dzień dobry!
Zbliża się pożegnania czas,
Bo to mój ostatni miesiąc wśród was!
Pożegnalne słowa wiec w mailu dobieram,
Ale bez smutku – przecież ja nie umieram!
Wyjeżdżam kawałek stąd,
By dalej iść pod prąd.
Życzę wam powodzenia,
Dziękuję - i do zobaczenia!
2. https://www.canva.com/design/DADtQV1hzmI/GS4osiFM10mNaz-UUwAWoA/view?utm_content=DADtQV1hzmI&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink
3. Gadżetem byłby breloczek do kluczy w kształcie mini złotego medalu z napisem „you are the Best”
3
Maja KopećDenis Sadowski; mężczyzna; wykształcenie wyższe (absolwent Zarządzania kulturą i mediami); zamieszkały w Krakowie; bardzo kreatywny, młody człowiek, który czasem tą kreatywność wspomaga mniej lub bardziej chemicznymi substancjami; jego zamożność wiążę się z dobrze sytuowanymi majątkowo rodzicami; interesuje się sztuką, tworzy grafiki, fotografuje1. Janina Szkiełko - posiada bogate zaplecze teoretyczne oraz tematyczne zainteresowania; jej profil osobowościowy sugeruje również spore doświadczenie życiowe stanowiące dobrą przeciwwagę dla młodego szefa
2. Jagna Centarowska - jej zainteresowanie dziedziną PR-ową może stanowić dodatkowy motor napędowy przy realizacji nowych zleceń/działań; umiejętność oszczędzania pokazuje, iż umie ona rozporządzać nawet niewielkim budżetem, co jest niezwykle przydatną umiejętnością.
Pani Jagnie zaproponuję wysokie wynagrodzenie oraz liczne benefity (o których więcej w punkcie 4), a także możliwość współpracy na arenie międzynarodowej
Jan Kowalski - znajomość technologicznych aspektów pozwoli na rozwijanie a nawet ewentualne poszerzenie biznesu; znajomości na arenie międzynarodowej bardzo ułatwią firmie zagraniczne kontakty
Panu Janowi umożliwię ruchome godziny pracy, a także opcję home-office. Dodatkowo firma zapewni wszelkie możliwe zaplecze technologiczne przydatne w realizacji zleceń.
3. Denis Sadowski - 7 000
Janina Szkiełko - 5 000
Jagna Centarowska - 4 000
Jan Kowalski - 4 000
4. Oprócz wynagrodzenia firma będzie oferować pracownikom bogaty pakiet socjalny, obejmujący między innymi prywatną opiekę zdrowotną, karty benefitowe, a także spotkania i wyjazdy szkoleniowo-integracyjne.
5. Każdy pracownik firmy zapewnione będzie miał indywidualne podejście, dostosowanego do jego potrzeb i oczekiwań. Ruchome godziny pracy, wysokiej klasy firmowa restauracja (zapewniająca posiłki w czasie pracy), zagraniczne, opłacone przez firmę szkolenia oraz współpraca międzynarodowa, a także – w razie potrzeby - dostęp do profesjonalnych pomocy – wszystko to czekać będzie na pracowników zapewniając im poczucie spełnienia zawodowego, a firmie pozwalając zatrudniać pełnych zapału do pracy i kreatywnych rozwiązań ludzi.
W pierwszej kolejności z pewnością postaram się kolokwialnie mówiąc „wybadać teren”, albowiem jako nowy pracownik nie jestem tak mocno zakorzeniony w wewnętrznych konotacjach firmy. W tym celu porozmawiam z p. Januszem, posiadającym najdłuższy staż pracy, tym samym znającym firmę od podszewki. Postaram się w konsekwentny acz nie narzucający się sposób uzyskać od niego wiedzę na temat tego na co konkretne osoby kładą nacisk, zwracają uwagę przy podejmowaniu kluczowych decyzji, co jest dla nich ważne. Następnie skonfrontuję jego spostrzeżenia z najświeższymi ploteczkami, zgrabnie wyciągniętymi od kadrowego, które z pewnością przekaże mi on w trakcie zawziętej dyskusji o najświeższych trendach w dziedzinie beauty. Przy okazji będę mieć oczywiście nadzieję, a tym samym cel wybadać mocne i słabe strony jego samego. Kolejnym, być może najtrudniejszym zadaniem będzie konfrontacja z księgową. Jej staż pracy oraz profesjonalne acz dość konserwatywne podejście okazać się może sporą przeszkodą, którą postaram się przeskoczyć, wykorzystując zdobyte już wcześniej informacje. Spotykając ją na jednej z całkowicie przypadkowych i nieplanowanych przejażdżek rowerowych w profesjonalny a jednocześnie realny sposób przedstawię jej swoją wizję projektu. Kulminacyjnym etapem „forsowania projektu” będzie moje spotkanie z osobami o nim decydującymi, sytuowane na koniec tygodnia. Postaram się wtedy przedstawić finalną, wzbogaconą o wcześniej zdobyte informacje wersję projektu. Koniec końców nie mogę oczywiście ręczyć za stuprocentowe powodzenie owej misji, aczkolwiek z tak dopracowanym planem myślę, że projekt (ewentualnie z delikatnymi poprawkami współpracowników) ma szansę zostać zrealizowany, nie zatracając swojego pierwotnego kształtu.Nazwa projektu: TECHNO-słoik
Co chciał(a)bym zrobić: W dobie napływających zewsząd nowinek technologicznych zmienimy typowe, przestarzałe kojarzenie naszych produktów i stworzymy nowoczesną, innowacyjną serię słoików z wbudowanym inteligentnym systemem, który na bieżąco monitorował będzie np. zawartość słoików, a następnie podpowiadał w jaki sposób daną zawartość można wykorzystać. Rozwiązanie to będzie szczególnie przydatne np. osobom cierpiącym na cukrzycę – nasza, ulokowana w pokrywce technologia, w prosty i szybki sposób pokaże im wszelkie wartości odżywcze/kaloryczne zawartości.
Kogo/co potrzebuję do jego realizacji: Do realizacji tego przedsięwzięcia będzie mi bardzo potrzebna wiedza i praktyczne umiejętności w dziedzinie technologii jakie posiada Jan Kowalski.
Kiedy chciał(a)bym projekt zrealizować: Jako, że projekt jest dość zaawansowany i wymaga sporej ilości czasu, jego realizację przewiduję na około pół roku, przy czym, oczywiście w miarę możliwości, samo wprowadzenie słoików na rynek sytuowało by się na 14 listopada (przypada wtedy Międzynarodowy Dzień Cukrzycy).
Efektywność (zyski/straty): Techno-słoik będzie ogromnym krokiem naprzód jeśli chodzi o przemysł produkcji. Nasza firma zyska wizerunek innowacyjnej, myślącej nieszablonowo jednostki, a przy okazji biorącej pod uwagę dobro i zdrowie użytkowników.

Nazwa projektu: art&(d)eco
Co chciał(a)bym zrobić: Przy obserwacji zachowań dzisiejszych konsumentów można zauważyć, że zwracają oni uwagę przede wszystkim na wizualne walory produktu, a ostatnimi czasy również na jego przyjazny stosunek z naturą. Właśnie z tych powodów wypuścimy na rynek serię słoików dekoracyjnych, tworzonych z tworzyw biodegradowalnych.
Kogo/co potrzebuję do jego realizacji: W realizacji projektu wykorzystam swoje umiejętności graficzne oraz znajomość technik PR-owych Jagny Centarowskiej.
Kiedy chciał(a)bym projekt zrealizować: Realizacja nie powinna wynieść więcej niż dwa miesiące. Dobrze byłoby zmieścić się w czasie do nowego roku, gdyż jest to czas zmian – idealna okazja by odświeżyć elementy dekoracyjne mieszkań.
Efektywność (zyski/straty): art&(d)eco to projekt pokazujący nieszablonowe myślenie naszej firmy. Odejście od utartych schematów i skojarzeń związanych z branżą wyróżni nas na tle konkurencji, a tym samym przyciągnie nowych klientów.

Nazwa projektu:
Słoik XXI wieku
Co chciał(a)bym zrobić: Równocześnie z dwoma poprzednimi projektami budować będziemy odświeżony wizerunek firmy pod względem reprezentatywnym. Nowa, stylowa strona internetowa (wykorzystująca dzisiejsze możliwości), ułatwiony dostęp potencjalnych klientów do firmy (aktywnie prowadzone profile na social mediach), zaproszenie do współpracy blogerów promujących zdrową dietę/zajmujących się dekoracją wnętrz (zależnie od artykułów) – wszystkie te drobne zmiany zaowocują świeżym, odnowionym wizerunkiem.
Kogo/co potrzebuję do jego realizacji: Przedsięwzięcie to będzie działaniem wspólnym wszystkich pracowników. Jan Kowalski zajmie się jego technicznymi aspektami, ja stworzę grafikę. Umiejętności i bogaty zakres wiedzy w dziedzinie PR-u Janiny Szkiełko oraz umiejętne dysponowanie budżetem Jagny Centarowskiej doskonale się tutaj sprawdzi.
Kiedy chciał(a)bym projekt zrealizować: Projekt zostanie wdrożony zaraz po jego zatwierdzeniu i będzie systematycznie kontynuowany.
Efektywność (zyski/straty): Nowy wizerunek firmy na rynku, współpraca z blogerami zwiększająca zasięgi i pokazująca elastyczność i nowoczesne podejście.
1. Szanujmy się! – dobre prosperowanie firmy zależy od dobrego samopoczucia osób w niej pracujących
2. Nie daj sobie wejść na głowę – pomoc a wykonywanie obowiązków za innych to dwie, bardzo różne kwestie
3.
Rób dobrą minę do złej gry – nawet w sytuacjach kryzysowych nie pozwól aby panika przejęła kontrolę nad zdrowym rozsądkiem
4.
Szef też człowiek – daj się poznać pracownikom także od tej ludzkiej, nie stricte zawodowej strony
5.
(umiarkowane) Zaufanie to podstawa – daj się wykazać swoim pracownikom, korzystaj z ich kreatywności
6.
Detal fundamentem całości - dbaj o drobne sprawy, bo finalnie to na nich opiera się całościowy obraz
7.
Bądź szefem, którego sam chciałbyś mieć – prezencja, wygląd, relacje ze współpracownikami

Drodzy,
Wszystko się kiedyś kończy, czasem szybciej niż można by się tego spodziewać. Również nasze drogi właśnie się rozchodzą.
Serdecznie dziękuję każdej i każdemu z Was za te wspólne miesiące. Nasza praca i wyzwania, przed którymi razem stawaliśmy wiele mnie nauczyły i to między innymi dzięki nim czuje się gotowy dalej rozwijać, poszerzać zawodowe horyzonty. Mam nadzieję, że będziecie równie miło jak ja, wspominać ten czas naszej współpracy.
We wszystkich sprawach proszę o kontakt z tymczasowym zastępcą – Janiną Szkiełko, która z początkiem przyszłego tygodnia na czas nieokreślony przejmie moje dotychczasowe obowiązki.
Rozwijajcie się, zawsze dążcie do postawionych sobie celów i pamiętajcie – „każdy nowy początek ma swoje źródło w końcu innego początku”!
Pozdrawiam
Denis Sadowski
2. https://drive.google.com/file/d/1y9Yb_0dgxw87XHqa3OvC_ru30qBcbn1Y/view?usp=sharing
3. Gadżetem, który podaruję bliskim współpracownikom będzie tematycznie związany z firmą Butelko-słoik, czyli po prostu ekologiczna, wielorazowa butelka w kształcie słoika, z wbudowanym filtrem pozwalającym na bezproblemowe korzystanie z wody kranowej. Dodatkowym aspektem będzie wygrawerowana na spodzie wieczka nazwa teamu i daty naszej współpracy.
4
Klaudia WojdyłaJakub Kowal; mężczyzna, wykształcenie zawodowe (technik elektryk), mieszka na wsi, średnio zamożny, interesuje się motoryzacją, piłką nożną oraz dobrym piwem1. Zastępcą zostanie Rafał Pudło ponieważ ze wzlędu na swoje wykształcenie logistyczne będzie potrafił rozporządzać odpowiednio czasem oraz procesami planowania projektów. 2. Maria Kowalska - osoby o wykształceniu w zawodzie krawcowa charakteryzują się pomysłowością, któa przyda się w realizacji projektów. Jan Kowalski - ze względu na swoje umiejętności informatyczne, które mogą okazać się przydatne w wykonywaniu reklam online. Janina Szkiełko - ze względu na skończoną specjalizację oraz zainteresowania zwiazane z PR. 3. Jakub Kowal - 5000 zł, Rafał Pudło - 4500 zł, Maria Kowalska - 3500 zł, Jan Kowalski - 3500, Janina Szkiełko - 3500. 4. Premie w zależności od wykonywanych zadań i ich późniejszych skutków, karnety do kin, karty parkingowe, szkolenia w zakresie PR. 5. Motywowanie poprzez dodatki do premii, docenianie starań oraz możliwości awansu. Przede wszystkim postaram się polepszyć znajomości pomiędzy mną, a osobami z zarządu firmy. Z główną księgową podczas wspólnej przerwy na papierosa będę pamiętać, aby od czasu do czasu poczęstować ją jednym z mojej paczki jednocześnie pochwalając jej chęci codziennej jazdy na rowerze do pracy oraz jej ważną rolę w tworzeniu załogi firmy. Stopniowo nasza znajomość stanie się mniej formalna i nasze rozmowy będą bardziej swobodne, również stopniowo będę wprowadzać ją w tematykę mojego projeku do którego stanie się coraz bardziej przychylna. Jako, że szef działu kreuje wizerunek osoby lubiącej być w centrum zainteresowania - będę to utrzymywać, a dokładniej mówiąc - przytakując na jego nie zawsze trafne docinki, biorąc pod uwagę jego zbędne rady czy też udając zainteresowanego kolejną dawką informacji wyssanych z palca o pracownikach i ich życiu prywatnym. W między czasie będę raz w tygodniu "przypadkowo" spotykać go na jego ulubionej siłowni jednocześnie wysłuchując jak z tygodnia na tydzień jego uwagi na temat mojego projektu powoli stają się łagodniejsze. Stanie się tak dzięki nabytej wiedzy o jego upodobaniach i wdrożeniem ich w projekt. Jeżeli chodzi o p.Janusza, który wydaje się być tradycjonalistą postaram się go przekonać, że projekt pomimo nowoczesnych aspektów, które ma wnieść do naszej firmy nie naruszy jego dotychczasowych zasad. Wysłucham również jego porad i skorzystam (mimo mojej niechęci) z jego pomocy przy przygotowaniu prezentacji na kolejne spotkanie zarządu. Podczas niego przedstawie projekt w taki sposób aby każdy z członków z zarządu widział w nim jakiś benefit dla Ciebie. Opracuję analizę zysków i strat oraz pokażę jak możemy wyeliminować te ewentualne straty albo jak je łagodzić. 1. Świąteczny słoik - projekt będzie polegał na organizacji zbiórki charytatywnej na rzecz miejscowej stołówki dla potrzebujących, która organizuje w tym roku wigilię dla takich osób. Będzie odbywała się poprzez zbieranie pieniędzy do słoików naszej firmy w miejscach publicznych oraz na rozstawieniu ich w urzędach czy też szkołach. Do tego projektu będę potrzebować Janinę Szkiełko ze względu na posiadanie dwójki dzieci, na pewno chętnie włączy się w zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących i wesprze mój projekt. Termin realizacji projektu będzie obejmował dwa ostatnie tygodnie adwentu 2019 roku.
2. Nowe logo - projekt będzie polegał na stworzeniu nowego loga dla naszej firmy w taki sposób, aby odpowiadał grupom docelowym. Zależnie od tego do jakiego użytku słoiki będą potrzebne lub jaka firma je zamówi, w takiej tematyce i kolorystyce będzie nasze logo (np. firma z obiadkami dziecięcymi - kolorowe logo na słoiku). Do realizacji bedę potrzebowała grafika komputerowego czy tez infomatuka- Pana Jana Kowalskiego, który zaprojektuje logo pod zamówienia i klientów. Termin realizacji projektu zależy od zapotrzebowania na nasze produkty, ale zaczniemy go wdrażać od stycznia nowego roku.
3. Na językach –projekt będzie polegał na informowaniu o naszej działalności media, aby chociaż w najmniejszym stopniu zwrócić na siebie uwagę. Nagłaśniać będziemy akcje charytatywne i inne działalności z jakimi będzie związana nasza firma, aby przyszli klienci kojarzyli nas z dobrymi cechami i mieli zaufanie. Do tego projektu będę potrzebować Janinę Szkiełko ze względu na jej wykształcenie kreowania wizerunku, dostanie ona rolę tzw. rzecznika i będzie odpowiadać za dobre słowo o firmie w mediach. Termin realizacji projektu będzie nakładał się z datami większych akcji organizowanych przez naszą firmę, ale tak jak projekt Nowe logo zostanie wdrożony od początku nowego roku
1. Czas to pieniądz – przestanę się spóźniać, stanę się bardziej punktualny. Jednak będę pamiętać również o czasie dla siebie.
2. Małe jest piękne – duże projekty będę zaczynać od małych kroków, nie biorąc od razu wszystkiego na siebie
3. Opanowanie to klucz – będę starać się panować nad emocjami nawet w najbardziej skrajnych sytuacjach
4. W grupie siła – będę skupiać się na współpracy z całym zespołem, co poprawi nasze kontakty nie tylko w pracy, ale również poza nią.
5. Nie zawsze masz rację – będę potrafił przyznawać rację innym oraz dochodzić do kompromisów.
6. Party time – od czasu do czasu, nie tylko od święta będę wraz zarządem organizował imprezy firmowe, które będą miały na celu nie tylko świętowanie jakiegoś ważnego wydarzenia dla firmy, ale również pokazanie pracownikom, że praca to nie tylko obowiązki, ale również mile spędzony czas.
7. Miłe słowo – będę pamiętać, aby doceniać działania moich pracowników, nawet te najmniejsze.
Moi Drodzy!
Nowy rok – nowe wyzwania.
Niestety moja współpraca z Wami w firmie właśnie dobiega końca. Przeżyliśmy razem wiele wzlotów i upadków, jednak te wydarzenia sprawiły, że Nasza współpraca owocowała w same pozytywy!
Życzę Wam, abyście nadal wykorzystywali swoją widzę i umiejętności. Mam nadzieję, że będziecie mnie wspominać równie miło jak ja Was!
Jakub Kowal
https://image.freepik.com/darmowe-wektory/inspirujace-cytaty-motywacyjne-kazdy-dzien-to-nowy-poczatek_67445-134.jpg
Na ścianie w pomieszczeniu, gdzie spędzaliśmy przerwy powieszę kolaż ze zdjęciami z wspólnych wyjazdów i imprez firmowych, aby byli współpracownicy pamiętali, że dobrą atmosferę w pracy nie buduje się tylko w niej, ale również poza nią.
5
Sandra Ogrodniczak Artur Guzik; wykszatałcenie wyższe (Inżynier rolictwa); zamieszkuje na wsi, średnio zamożny; interesuje się sportem, uprawą roli i zwierzętami, bardzo lubi krowy 1.Janina Szkiełko- uważam że, będzie ona godnym zastępcą, ze względu na jej wyższe wykształcenie oraz zainteresowania. Wydaje się opanowaną i zdecydowaną kobietą, która dokładnie wie czego oczekuje od życia. 2.Franciszek Kimono- ze względu na wykszatłcenie oraz fakt, że jest ojcem 4 dzieci. Wiadomo więc, że ciężko będzie pracował, aby utrzymać rodzinę. Jagna Cetnarowska- karieowiczka, która będzie pomagała firmie swoim zaangażowniem, może wnieść dużo pozytywnej energi i motywcji do zespołu. Jan Kowalski- zajmie się techniczną organizacją projektów i spraw firmy. Monika Kopernik- liderka, wie jak zarabiać pieniądze i na pewno świetnie zrobi jej rywalizajcja z Jagną. 3. Monika Kopernik- 5 000, Jagna Cetnarowska- 5 000, Jan Kowalski - 3 000, Franciszek Kimono- 2500, Ja- 4500 4.Dodatkami będą: szkolenia specjalistyczne, ubezpieczenie i karnet na siłownię. 5. Moje dwie liderki będą motywować się nawzajem, ale również pokazywać innym, że jeśli będą sie starać, w przyszłości uda osiągąć się im awans.Pierwszym krokiem byloby osobne omowienie problemów. Na rozmowie z p. Januszem poprosze go o wyrazenie jego szczerej opinii i obiecam ze sie do nich zastosuje. W ten sposób zobaczy on ze mozna mi ufac i ze licze sie z jego zdaniem, czyli osoby najpopularnijeszej osoby w zalodze. To zachowanie moze tez wplynac na decyzje pozostalej dwojki. W rozmowie z nimi zaznacze, ze uwagi otrzymane od p. Janusza yywarly na mnie wrazenie i na pewno sie do nich zastosuje. Ponadto, w rozmowie z szefem dzialu HR zapytam go o pare rad na temat fitnesu i poprosze o zostanie moim trenerem na silowni, w ten spoob pokaze mu ze jego fitnesowe umiejetnosci na prawde mi imposuja. Natomiast w rozmwowie z Glowna ksiegowa, postaram sie pokazac jej moje umiejetnosci i wiedze. Bardzo chcialabym jej zaimponowac i pokazac ze moje pomysly, wcale nie sa takie zle.1. Kurs obcego jezyka - kazdy z pracownikow mogly dowolnie wybrac jezyk, ktory jego zdaniem, ulatwilby mu prace i poszerzyl jego mozliwosci. Ponadto, bylby zobowiazany, w pozniejszym czasie, stworzyc projekt w wybranym jezyku, aby pokazac nabyte umiejetnosci 2. Produkty z logo firmy- jesli poszerzymy marketing w naszej firmie i stowrzymy interesujace bluzy, kubki, gadzety etc, moze to stac sie naszym znakiem rozpoznawczym. Nowi klijenci beda przybywac do firmy przez to ze oczarowani sa nasza linia gadzetow czy ubran i dzieki temu firma zyska jeszcze wiekszy rozglos. 3. Wspolna impreza pracownicza z nagrodami- Na koniec roku, zorganizowalabym impreze na ktorej przyznawaneby bylyby nagrody dla najlepszego pracownika, pracownika z najlepszymi wynikami itp. Zmotywowaloby to wszystkich do jeszcze ciezszej i owocniejszej pracy1. Pozytywne nastawienie- to kucz do sukcesu i motywowacji do daleszego i lepszego działania. 2. Punktualność- stosowanie się do tej zasady to klucz do stania się sukcesywną osobą. 3. Uprawianie sportów- pomoże to naszemu mózgowi w pracy a my sami będziemy mieli więcej siły i energii. 4.Częste spacery- relax jest kolejną bardzo ważną zasadą, a dotlenianie naszego mózgu poprzez spacery w lesie czy parku, wyjdzie nam tylko na dobre 5.Dużo czytania- książki poszerzają naszą wiedzę i zainteresowania, dlatego powinnyśmy po nie sięgać jak najczęściej 6. Słuchanie naszych współpracowników- czasem, mogą mieć oni na prawdę dobre pomysły, pominniśmy uważnie ich słuchać i inspirować się nimi 7.Dbanie o swój wygląd - pomoże nam to motywować się do działania, ponieważ kiedy wyglądamy dobrze, również tak się czujemy i ludzie odbierają nas zupełnie inaczejPrzyjaciele! Bo tak mogę was nazwać po tych wszystkich latach. Przeżyliśmy razem wspaniałe chwile, zarówno w pracy jak i poza nią. NIestety, mój czas tej firmie dobiega końca i niestety muszę się z wami pożegnać. Rozpoczynam nowy, ekstytujący rozdział w swoim życiu i życzę wam wszystkiego najlepszego! Mam nadzieję, że szybko się zobaczymy, by wspólnie wymienić się nowymi wrażeniami,. 2. https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fwww.cda.pl%2Fgrafika%2F133738b8&psig=AOvVaw1L_eC-mLJTazSFBjK-pGh5&ust=1575220296010000&source=images&cd=vfe&ved=0CAIQjRxqFwoTCNi4iJK3kuYCFQAAAAAdAAAAABAD 3.Jako gadżet wybrałabym pierdzącą poduszkę, aby moi wspópracownicy myśleli o mnie jako osobie, która zawsze była pogodna i zabawna.
6
Żaneta PrzytułaMaria Kowalska;wykształcenie zawodowe(krawcowa); zamieszkuje na wsi; średnio zamożny, intersuje się kuchnią polską, podróżami, w wolnych chwilach zajmuje się uprawą warzyw w ogrodzie i sadzeniem kwiatów1. Martyna Szumska uważam, że wieloletnie doświadczenie w zawodzie daje lekkość i pewność w pracy. Ponadto jest matką dwójki dzieci co pokazuje, że poradziła sobie łączyć życie prywatne z zawodowym.
2. W swoim zespole chciałabym mieć Jana Kowalskiego ponieważ jest młodym absolwentem wydziału informatyki co może świetnie przydać się w prowadzeniu stricte technicznym firmy. Dodatkowo młody wiek może oznaczać świeża krew w zespole, głowę pełną pomysłów. Denis Sadowski również mógłby dołączyć do teamu tworząc młody, kreatywny zespół. Ważne jest również to ze robi grafiki i fotografuje. Do pracy przekonam te osoby szeroką ofertą możliwości, benefitów pracowniczych, odpowiednim wynagrodzeniem.
3. Stałe wynagrodzenia zostaną podzielone miedzy pomiędzy pracownikami po równo, natomiast zasługi w pracy będą owocować premią/możliwością podwyżki.
4. Jako dodatki do pracy zapewnię pracownikom stałe posiłki – catering - aby zamiast o tym co by zjedli, myśleli zwarcie i z pełnym żołądkiem o nowych projektach. Raz w miesiącu będą miały miejsce wyjazdy integracyjne z elementami szkolenia. W zależności od pory roku – wyjazd na narty, wyjazdy nad wodę, ogniska, czy bardziej formalne/bankietowe.
5. Zastrzykiem dobrej energii i chęci do działań dla mojego zespołu będą przemowy motywacyjne przez wyspecjalizowanych coachów. Zadbam również by każdy z pracowników czuł się doceniony i wyróżniony w swoich poczynaniach poprzez pochwały czy też po prostu przyjazną atmosferę w pracy - budowaną dzięki dobrym słowom i intencjom.
Uważam, że nie ma jednego rozwiązania na wszystkie podane osoby. Do każdej z osobna dobrałabym inną technikę rozmowy czy też aktywności by pomóc sobie w akceptacji projektu. Brak złota środka skłania mnie do doboru różnych działań. 1. Główna księgowa to jedyna osoba z wykształceniem wiec chcialabym zainponować jej wiedzą i nowymi umiejętnościami. Zgłębiłabym się jeszcze bardziej orientacyjnie w projekt, zyskałabym nowe informacje w tym zakresie jak i w zakresie księgowości by uraczyć ta kobietę jakaś ciekawostką i zaplusować.2. Szef działu HR to osoba, na której zdaniu najmniej mi zależy czytając jej opis. Brak jakiekoliwek zaangażownia w firmę nie przekonuje mnie za podjęciem rozmowy na temat projektu. Uderzyłabym w pole nowinek w pracy, dzieki czemu zyskałabym sympatię i popracie. 3. Jest to moim zdaniem bardzo wpływowa osoba, dzięki której mogłabym zyskać sporo. Posiada żone i dzieci więc może wykazać sie empatią. Porozmawiałabym z nim w 4 oczy o moim problemie, myśle, że udałoby sie tym coś załatwić, posłuchać dobrych rad(długi staż Janusza) i poprawić się dzieki temu.Nazwa projektu: Daj się zakręcić na Święta!Co chciałabym zrobić? Chciałabym poprzez social media zbudować idealną formę przekazu nowej reklamy słoików, by trafiała ona do odbiorców o wszystkich kategoriach wiekowych. Reklama ta opierałaby się obrazie każdego pokolenia cieszącego się wspólnie z produktu przy jednym stole. Kogo/co potrzebuje by wdrożyć projekt? Przydatny byłby Denis Sadowski; który jest młodą osobą z wiedzą jak tworzyć posty reklamowe w Internecie, mający głowę pełne dobrych pomysłów, z pozytywna energia i chęcią do działania. Kiedy chciałabym zrealizować projekt? Projekt ruszyłby wraz ze Świętami Bożego Narodzenia, podczas których obraz rodziny wpisuje się wyśmienicie. Zyski/straty: Zyskuje na projekcie rozgłos dla produktu i dla firmy. Dzięki dobrze przygotowanej formie(jak i samej reklamie) odbiorca wie, że za dobrą reklamą w tym przypadku idzie dobry jakościowo produkt, który go nie rozczaruje, spełni oczekiwania i będzie służył (mimo bardzo udanej strategii PR-owej). Brak strat. Nazwa projektu: Słoik we wszystkich językach świata!Co chciałabym zrobić? Chciałabym aby pod każdym wieczkiem słoika krył się napis „słoik” w innym języku, z wyjaśnieniem jako ciekawostka. Biorąc pod uwagę, że jest ich około 7 tysięcy nazwy raczej rzadko by się powtarzały budząc zainteresowanie każdego klienta. Kogo/co potrzebuje by wdrożyć projekt? Do projektu musiałabym wdrożyć dobrego poliglotę, który sprawnie pomógłby w realizacji zamysłu. Kiedy chciałabym zrealizować projekt? Termin wypuszczenia projektu byłby zaplanowany na Nowy Rok ażeby zachęcić klientów do nauki i rozwoju osobistego. Nowy Rok = Motywacja. Zyski/straty: Dzięki idei rozwoju osobistego i ciekowości firma zyskałaby zdecydowanie dobre opinie. Brak strat. Nazwa projektu: Chcemy dać szansę!Co chciałabym zrobić? Chciałabym przyjąć nowego pracownika do firmy. Rekrutując, oprócz kwalifikacji bralibyśmy pod uwagę energię i stopień kreatywności. Kogo/co potrzebuje by wdrożyć projekt? Janina Szkiełko z racji na swoje wyksztalcenie mogłaby zasiadać w komisji rekrutującej wraz z Martyna Szymska- Słowik z wieloletnim doświadczeniem. . Kiedy chciałabym zrealizować projekt? Projekt chciałabym zrealizować jak najszybciej ponieważ niewiadomy jest przebieg rekrutacji a zależy nam na wzmocnieniu wizerunku i jakości firmy poprzez „świeża krew”. Zyski/straty: Mamy możliwość uzyskać nowe jednostki-nowych pracowników, którzy przyłożą się do nowej energii zespołu firmy, lub stracić czas gdy rekrutacja przebiegnie niepomyślnie, a wtedy projekt nie poskutkuje.


1. Będę nastawiać się pozytywnie przy każdym nowym dniu pracy. 2. Będę chętniej słuchać zdania pracowników. 3. Nie będe oceniać innych "po okładce". 4. Będe wstawać przed budzikiem. 5. Będę organizować spotkania integracyjne. 6. Popracuję nad punktualnością. 7. Wprowadzę do swojego życia więcej aktywności fizycznej by mieć więcej energii.1.Moi kochani! Dziękuję za wszystkie dni współpracy. Nadszedł czas, gdy postanawiam odejść i zacząć nowy rozdział. Życzę Wam wszystkim sukcesów i poczucia spełnienia podczas pełnienia obowiązków pracowniczych. Bedę miło wspominać tę prace jak i Was. 2. https://images.app.goo.gl/pYXdidtqW7XYpPZE8 3. Jako prezent zostawiłabym dla każdego na biurku kubek z naszym wspólnym zdjęciem. Przypominałby o mnie podczas intensywnej pracy lub w chwilach wytchnienia na przerwie, przy ekspresie.
7
Aleksandra DesperakJanina Szkiełko;wykształcenie wyższe; (absolwentka kierunku Kreowanie wizerunku); zamieszkała w mieście; średnio zamożna;
matka 2-jki dzieci, osoba aktywna fizycznie, interesuje się zdrowym trybem życia i marketingiem.

1.Na swojego zastępcę wybieram- Martynę Szumską-Słowik ze względu na jej doświadczenie oraz to, że w dość łatwy sposób będzie umiało mi się z nią porozumieć, jako że jest matką dwójki dzieci. Myślałam również nad kandydaturą Jagny Cetnarowskiej, jednak jest ona osobą z mniejszym doświadczeniem, ma skłonność do cudzych mężów oraz będzie chciała ona „wygryźć” starszych pracowników, jako że jest osobą młodą, bezdzietną. 2. Denis Sadowski- kreatywny, młody człowiek, tworzy grafiki, fotografuje. Ma zdolności, które przydadzą się w tworzeniu różnych graficznych projektów.
Jan Kowalski- osoba, która może zadbać o sprawy techniczne naszych projektów, skoro skończyła Informatykę.
mgr Monika Kopernik- wie jak pozyskać finanse na dane projekty, więc jest to osoba, która może zarządzać finansami. Wie jak korzystać z nowych mediów, skoro sama prowadzi bloga na Instagramie i jest absolwentką kierunku Media społecznościowe. 3. Janina Szkiełko- 4500, Martyna Szumska-Słowik-4000, Denis Sadowski- 4000, Jan Kowalski- 4500, mgr Monika Kopernik-3000 4. Pieniądze wywalczone z firmy włożyłabym w rozwój osobisty pracowników i zaproponowałabym im zarówno szkolenia z dziedziny, którą się zajmują, jak również kursy językowe (w przypadku Jana Kowalskiego również kursy na dane języki programowania). Chcę aby mój zespół cały czas się rozwijał, a podstawą tego są certyfikaty ze szkoleń. Dodatkowo: prywatna opieka medyczna, premie i możliwość awansowania na poszczególnych szczeblach kariery..Zapewnienie karty multisport oraz bonów towarowych do wybranych sieci sklepów, jako dodatek do pensji. 5. Elastyczny grafik, praca zdalna, dobre zarobki, awanse, wyjazdy integracyjne. Premie dla najlepszych pracowników.
Próbuję rozegrać to w taki sposób: Jako że księgowa jest "zapaloną" palaczką, wychodzę z nią czasem na papierosa. Kupiłam też paczkę papierosów, na wypadek, gdyby księgowa była w "potrzebie". Zmuszam się nieco do tego, przez dym tytoniowy, bo jednak prowadzę zdrowy tryb życia. Nawiązuję bliższą znajomość z księgową przy wspólnym papierosku wspominając jej również o moich zainteresowaniach w tym jeździe na rowerze. Księgowa jest w potrzebie, więc częstuję ją papierosem, z kupionej już wcześniej paczki, która w sumie była kupiona właśnie na tę okazję. Księgowa wspomina mi o swoim starym rowerze, który za niedługo chciałaby wymienić. Doradzam jej w wyborze nowego roweru. W ramach wdzięczności postanawia poprzeć mój projekt. Papierosek, to świetna okazja do tego by poplotkować, więc przy naszych rozmowach pojawiał się również szef działu HR. Jako że jest kawalerem, a moja przyjaciółka- trenerka fitnes, szuka faceta zaproponowałam mu miły wieczór w jej towarzystwie. Mężczyzna ochoczo się zgadza, ze względu na to, że wieczory kojarzą mu się jedynie z samotnym surfowaniem po internecie. Randka się udała, przyjaciółka zabrała go na pierwszą randkę na siłownię. Mężczyzna jest mi wdzięczny, ponieważ nie chodzi już na siłownię na pokaz tylko chodzi tam dla niej. W ramach swojej wdzięczności mówi że poprze mój projekt. Jest też i Janusz. Janusz jak to Janusz nie lubi wydawać przesadnie pieniędzy, więc woli chodzić do pracy na piechotę nie eksploatując przy tym swojego ukochanego auta. Żona Janusza nie robi mu kanapek do pracy, więc Janusz podkrada kanapki z lodówki swoim kolegom z pracy, o czym mało kto wie. Spotykam Janusza w pokoju socjalnym, jedząc kanapkę z Subway'a i pijąc kawę ze Starbucks'a. Janusz patrzy raz na mnie raz na kartę z pieczątkami, którą uzbierałam całą i mogę ją wymienić na pyszną kanapkę. Patrzy również na moją kartę lojalnościową do Starbucks'a na 40%. Daję Januszowi w prezencie kartę z pieczątkami, bo słyszę jak burczy mu w brzuchu. Janusz się cieszy, jednak nadal patrzy na czterdziestuprocentową kartę ze zniżką. Mówię że mogę mu pożyczyć. Po przyjściu z Subway'a, Janusz nie oddał mi karty lojalnościowej, więc postanawiam również mu ją podarować i mówię mu o tym. Życie Janusza nabiera barw. Co 2 dni zabiera swoją żonę i dzieci do Subway'a w celu uzbierania wszystkich pieczątek by zdobyć kartę stałego klienta, razem z którą będzie miał darmowe kanapki do pracy do końca życia. Januszowi w przypływie euforii przypomniał się mój projekt, mówi że w sumie mógłby go poprzeć, ale... W tym samym momencie patrzę na stos dokumentów leżących na biurku Janusza i mówię mu, żeby dał mi je, a mu je przejrzę. "Leć do żony i dzieci Januszu, spędź trochę czasu w końcu z nimi"- mówię. Janusz uradowany ściska mnie, mówi mi że mój projekt to w sumie arcydzieło, tylko nie mógł go wcześniej zrozumieć i wybiega szybkim tempem z pracy do rodziny. Ja zostaję w pracy do późnych godzin przy jego dokumentach. Jednak czego nie robi się dla uzyskania poparcia przy swoim projekcie...1. Świąteczne żłobienia- jako że zbliża się okres świątczeczny stworzymy świąteczne słoiki, które nie dość że na szkle bedą miały wyżłobione świąteczne motywy (św. Mikołaj, renifery etc.), to w innej kolekcji z tych słoików będą znajdować się kule śnieżne, (w naszym przypadku Słoiki śnieżne), w których będziemy umieszczać świąteczne figurki świąteczne wraz ze sztucznym śniegiem lub lampkami led. Słoiki będą w różnych świątecznych kształtach np. choinka etc. Kiedy? Jako, że projekt ma na realizacje tego planu 6 miesięcy, to w grę wchodziłyby również ozdoby na inne święta niekoniecznie kościelne jak np. walentynki, dzień babci, dzień dziadka. Kogo potrzebuję? Aby zaprojektować najnowszą linię słoików potrzebowałabym Denisa Sadowskiego- grafika, który świetnie sobie radzi z programami graficznymi. Efektywność: Nowa kolekcja słoików sprawi, że ludzie zaczną je kupować nie tylko ze względu na to, że potrzebują je do przechowywania potraw, ale również jako ozdobę świąteczną bądź lampkę nocną. 2. Kampania w mediach i socialmediach- projekt najbardziej inwestycyjny, jednak z dużym zwrotem i zyskami. Do mediów tradycyjnych takich jak np. Telewizja i Prasa, trafiłyby reklamy naszych słoików oraz słoików z najnowszej kolekcji świątecznej. W ramach prowadzenia strony w socialmediach- Facebook, Instagram, Twitter, dotarłabym do szerokiej grupy odbiorców, w tym osób, które kupują słoiki. Jako zachętę, zastosowałabym liczne konkursy, w których do wygrania byłyby zestawy naszych słoików. Część z naszych słoików zostałaby przekazana do odbiorców po to aby je przetestowali. Kiedy? Reklamy zostałyby wypuszczone w tym samym czasie zarówno w Telewizji jak i Prasie, strony w socialmediach byłyby prowadzone przez cały czas. Kogo potrzebuję? Potrzebuję Monikę Kopernik, w ramach tego, że jest młoda i interesuje się socialmediami, dlatego trafi ona do odbiorców, ja również przyjmę tutaj kluczową rolę wraz z Denisem Sadowskim, który wspomoże nasze strony pod kątem graficznym. Za sprawy techniczne będzie odpowiadać Jan Kowalski. Efektywność: Większość kosztów z pewnością pochłonią reklamy w TV i prasie, lecz dzięki temu możemy pozyskać nowych kupujących oraz wpłynąć na to, że jesteśmy marką rozpoznawalną, która kojarzy się odbiorcom. Dzięki konkursom na pewno zdobędziemy przychylność poszczególnych segmentów. 3. Nieograniczajmy się!- aby nasza firma była przodownikiem w sprzedaży słoików, powinniśmy się również skupić na sprzedaży i reklamie zagranicznej. Nasze produkty powinny pojawić się również w zaprzyjaźnionych sklepach poza granicami kraju. W tym celu naszą kampanie i zasięgi skierujemy na rynek zagraniczny. Posty w socialmediach będą tłumaczone również na inne języki, tak aby każdy mógł zrozumieć o co chodzi. Kogo potrzebuję? Potrzebuję Jagnę Cetnarowską, która świetnie radzi sobie z językiem angielskim, dodatkowo Monikę Kopernik, która "ogarnie" nam wszystkie social media. Za kontakty z zagranicznymi firmami będę również odpowiedzialna ja. Efektywność: Nasze słoiki nie będą tylko numerem 1 w Polsce, ale również na świecie. Przez reklamy i sprzedaż w zaprzyjaźnionych zagranicznych sklepach zyski naszej firmy poszybują w górę! 1. Skupiam się na moim celu i uparcie do niego dążę 2. Zaczynam dbać o swój rozwój nie tylko intelektualny, ale również fizyczny 3. Nie będę odkładać rzeczy na później- prokrastynacja. 4. Będę stale rozwijała i poszerzała swoje kompetencje, aby być jak najlepszą w tym co robię. 5. Słucham propozycji i zdania innych pracowników. 6. Wysypiam się, żeby mieć świeżą głowę otwartą na nowe pomysły 7. Wstaję równo z budzikiem, nie ustawiam drzemki. 1. Moi drodzy! To napewno nie koniec, a nowy początek. Postanowiłam dalej się rozwijać i spełniać swoje cele i marzenia, dlatego zaczynam nowy rozdział w swoim życiu, kończąc nasz wspólny projekt! Możecie zawsze na mnie liczyć, chętnie pomogę wam w waszym dalszym rozwoju jeśli zajdzie taka potrzeba. Na pożegnanie zostawiam wam drobny upominek, który ma sprawić żebyście również nie odkładali swoich marzeń na później. Wszystko jest możliwe tylko trzeba mocno chcieć i uparcie dążyć do celu. 2. https://img-ovh-cloud.zszywka.pl/1/0779/w_0328.jpg 3. Gadżetem, który wręczyłabym pracownikom byłaby mini skarbonka, ze szkiełkiem (od mojego nazwiska), na której widniałby napis "Odkładam na swoje marzenia/cele".
8
Natalia NiepalaRafał Pudło; mężczyzna; wykształcenie średnie (technik logistyk); średnio zamożny; mieszka w mieście; ambitny, ale leniwy; interesuje się piłką nożną i handlem; weekendy lubi spędzać z kuflem piwa1. Martyna Szumska-Słowik - jest to doświadczona kobieta z wykształceniem idealnym na stanowisko zastępcy. Jako magister zarządzania będzie potrafiła dobrze zarządzać zespołem i pracą. Fakt, że od lat związana jest z branżą produkcyjną przyniesie naszej firmie same korzyści.
2. Monika Kopernik – młoda, kreatywna kobieta, pełna świeżych pomysłów, zaradna i ambitna. Fakt, że prowadzi swojego IG z dużą liczbą odbiorców, potwierdza to, że potrafi „trafić do ludzi”, co jest plusem i tym bardziej zachęca do przyjęcia jej do mojego zespołu. Otrzyma możliwość doskonalenia się, poprzez różne szkolenia.
Denis Sadowski – jego zainteresowania związane są z działaniami PR i reklamy, co idealnie wpisuje się w ramy naszego zespołu. Młody, kreatywny i chętny do pracy. Wiedza, którą zdobył na studiach pomoże w rozwoju naszej firmy. Panu Denisowi zaproponujemy elastyczne godziny pracy.
3. Rafał Pudło – 6500 zł
Martyna Szumska-Słowik – 5200 zł
Monika Kopernik – 4150 zł
Denis Sadowski – 4150 zł
4. Każdy pracownik będzie miał możliwość skorzystania z posiadania ubezpieczenia zdrowotnego , pakietu szkoleń, karty Multisport, premii (w zależności od zaangażowania w swoją pracę i jej efektów), wyjazdów służbowych oraz zniżek do restauracji znajdującej się na parterze budynku firmy.
5. Zespół będę motywować premią, możliwością awansu oraz miłą atmosferą w pracy. Każdy będzie miał szansę na udział w konkursie na pracownika roku, w którym nagrodą będą wycieczki zagraniczne dla całej rodziny.

Czasami z kolegami chodzę na siłownię, która znajduje się blisko firmy. Przypadkiem trafiam tam na szefa działu HR. Od słowa do słowa, zaczęliśmy prowadzić zawziętą rozmowę. Jako, że nie ma on wielu znajomych, na następny trening umówiliśmy się razem. Bardzo się z tego ucieszył i sam wspomniał, że poprze mój projekt. Czasami zdarza mi się zostać dłużej w pracy i często parzę sobie kolejną kawę w pokoju socjalnym. Tam przeważnie spotykam p. Janusza, który w pracy przebywa non stop. Wydaje się bardzo życzliwą osobą, dlatego zawsze zaczynaliśmy rozmowę. Następnego dnia zostawiając na laptopie otwarty swój projekt, wyszedłem do toalety. Wracam i zastaję p. Janusza który "szpera" przy moim laptopie (przeczuwałem, że coś mi się w nim nie podobało). P. Janusz od razu się zestresował i zrobił "czerwony jak burak". W tym momencie do pokoju weszła główna księgowa, od razu się zdenerwowała i chciała wyciągnąć wobec p. Janusza konsekwencje. Jest ona osobą z zasadami i strasznie ich przestrzega. Jako, że chciałem uniknąć zamieszania i postanowiłem to inaczej rozegrać. Spróbowałem rozluźnić atmosferę i zaprosić p. księgową na papierosa. Tam ochłonęła, porozmawialiśmy i wstawiłem się za p. Januszem, tłumacząc, że jest dobrą osobą, poświęcającą się firmie i nie chciał zrobić nic złego. O dziwo spodobała jej się moja postawa i jest mile zaskoczona moją osobą, dlatego sama powiedziała, że chętnie poprze mój projekt. P. Janusz w ramach wdzięczności, za taki rozwój sprawy, oczywiście zaproponował poparcie mojego projektu oraz doradził mi jak mogę go ulepszyć. Po takim obrocie spraw, mam nadzieję, że mogę spodziewać się na pozytywne opinie na temat mojego lekko zmodernizowanego projektu i że Zarząd firmy będzie jednak z niego zadowolony.
Nazwa projektu: Słoik to coś więcej
Co chciał(a)bym zrobić: Poszerzenie oferty firmy o słoiki z „wypełnieniem”. Produkcja słoików dekoracyjnych np. ze świeczką w środku. Stworzenie designerskich słoików, które będą elementem dekoracyjnym, który każdy będzie chciał mieć.
Kogo/co potrzebuję do jego realizacji: Monika Kopernik idealnie nada się do pomocy w realizacji tego projektu, ponieważ jest kreatywna, zna się na trendach, jest pełna świeżych pomysłów i jej zadaniem będzie projektowanie tych słoików dekoracyjnych.
Kiedy chciał(a)bym projekt zrealizować: Projekt chciałbym zrealizować do końca tego roku, aby w nowy rok wejść na rynek z nową, poszerzoną ofertą.
Efektywność (zyski/straty): Nowa oferta firmy, nowy wizerunek, a co za tym idzie pozyskanie nowych klientów.
Nazwa projektu:
Słoikomania
Co chciał(a)bym zrobić: Zorganizowanie raz w miesiącu spotkania ze wszystkimi pracownikami w celu omawiania rozwoju firmy. Każdy będzie miał możliwość przedstawienia swojego pomysłu na jakiś projekt, zmianę, na cokolwiek co rozwinie firmę, bądź zbuduje lepszy wizerunek. Za każdy pomysł, który przejdzie do realizacji pracownik otrzyma nagrodę, która zmotywuje go do dalszej pracy.
Kogo/co potrzebuję do jego realizacji: Martyna Szumska-Słowik pomoże mi w organizacji spotkań, jak i również w ocenie i wyborze pomysłów jakie przedstawią pozostali pracownicy. Wybrałem ją z racji, że jest moim zastępcą oraz zna się dobrze na działaniach podejmowanych w celu rozwoju firmy.
Kiedy chciał(a)bym projekt zrealizować: Projekt będzie realizowany od zaraz do czasu, w którym będzie przynosił efekty lub nie.
Efektywność (zyski/straty): Zachęcenie pracowników do kreatywności i zaangażowania w firmę.
Nazwa projektu:
Do not disturb
Co chciał(a)bym zrobić: Wziąć kilka dni wolnego, wyjechać w ustronne miejsce (w góry bądź nad morze). Wyłączyć telefon, odpocząć, zregenerować siły i nabrać nowej energii.
Kogo/co potrzebuję do jego realizacji: Siebie
Kiedy chciał(a)bym projekt zrealizować: Za 2 tygodnie
Efektywność (zyski/straty): Więcej energii, świeża głowa = efektywniejsza praca.
1. Rzucę palenie i zacznę więcej o siebie dbać.
2. Postaram się bardziej pracować nad sowimi emocjami.
3. Częściej będę chwalić swoich pracowników.
4. Od czasu do czasu to ja zaparzę kawę pracownikom.
5. Postaram się być codziennie pozytywnie nastawionym.
6. Zorganizuję spotkania integracyjne.
7. Zadbam bardziej o swój wygląd.
Moi Drodzy!
Wszystko się kiedyś kończy, ale trzeba iść dalej w dążeniu do swoich celów i zdobywania doświadczenia. Chciałem się z Wami pożegnać i serdecznie podziękować za wspólną pracę, za wspólnie spędzone godziny w biurze i za Wasz wkład w projekt.
Życzę Wam również dalszych sukcesów, pogłębiania wiedzy i zdobywania umiejętności.
Mam nadzieję, że będziecie mnie miło wspominać, tak jak ja Was.
Rafał Pudło

Zdjęcie na Instagram: https://steemitimages.com/DQmVP75gKLm2rLKumtsy7Zxan4PKsJbvP7cFwTz5tvPanEH/Capture%2B_2018-03-12-19-55-18.png
Gadżet: Stylowa podkładka pod kubek z nazwą naszego projektu
9
Agnieszka LechwarFranciszek Kimono;mężczyzna,wykształcenie wyższe, podolog,średnio zamożny, mieszka w mieście ok. 50 tys. mieszkańców, ojciec 4 dzieci, interesuje się ornitologią, grzybiarstwem i muzyką operową1. Jagna Cetnarowska- zaintereowanie PR może być duża pomocą przy tworzeniu projektów; pomimo, że nie ma wykształcenia w tym kierunku jej pomysły mogą być bardziej nieszablonowe; "tinderowe" doświadczenia mogą pomóc w ocenie niektórych ludzi 2. Denis Sadowski- młody i kreatywny mężczyzna, zainteresowania wskazują na dużą kreatywność i Martyna Szumska-Słowik- jej doświadczenie i wykształcenie w kierunku zarządzania pomoże w odpowiedniej organizacji pracy 3. Ja-6000 Jagna- 5000 Denis-4500 Martyna- 4500 4. Każdy z członków zespołu będzie beneficjentem karty multi sport; raz w miesiacu do wykorzystania będzie miał bilet do różnych instytucji: kino, teatr, lodowisko, zoo 5. Wyniki będą stale monitorowane, a wysokie bedą nagradzane w postaci premii; dodatkowo raz w roku osoba, która osiągnie najwyższy wynik w swoim zakresie obowiązków będzie miała możliwość wyjazdu na zagraniczną wycieczkęMyślę, że najlepszym sposobem zjednania sobie pracowników będzie próba nazwiązania z nimi dobrego kontaktu. Wspólne zainteresowania to zawsze dobry temat do rozmowy, prawda? Główna księgowa z pewnością ucieszy się jeśli okaże się, że palimy te same papierosy! Podczas przerwy na "dymka" okaże się, że mój brat posiada serwis rowerowy i jest zapalonym miłośnikiem dwóch kółek. Zawsze może się to przydac kiedy PRZYPADKOWO złapie się gumę w drodze do pracy. Szef działu HR powinien ucieszyć się z koleżeńskiej zniżki na usługi podologiczne lub darmową konsultację, ze względu na jego upodobania sferą beauty. Z panem Januszem może być najciężej. Z pewnością merytoryczna rozmowa o firmie ma sens, ze względu na jego długi staż w firmie. Zapytam o jego zdanie na temat zmian i dowartościuje go, że jest najlepszą osobą do doradzania w tej kwestii. Nie pasuje mi jednak to, że cały czas spędza w firmie... Ma coś do ukrycia? Zaproponuje 4 darmowe bilety do kina (bo akurat nie lubię tam chodzić), aby wybrał się tam z żoną i dziećmi. Będę obserwować jego reakcję i jeśli zauważę coś dziwnego wrócę do szefa działu HR, żeby powiedział mi "co w trawie piszczy".1. People for people- cotygodniowe spotkania całgo zespołu podczas których każdy może powiedzieć, co leży mu na sercu. Nowe pomysły, zażalenia czy "small talk" ile widziane. Spotkania w towarzystwie kawy ze Starbucks'a będą miodem na serce zmęczonych pracą pracowników. Do tego przedsięwzięcia potrzebuje potrzebuje mini współpracy z wyżej wspomnianą firmą a także odrobinę zaangażowania ze strony pracowników. Kozyści wypływające z tego pomysłu są oczywiste: relaks, domowa atmosfera w firmie, pobudzenie do pracy dzięki kawie. Spotkania odbywałyby się w co poniedziałek 2.Słoik+ dla Młodych- kampania mająca na celu spersonalizowanie i dostoowanie naszych produktów do młodych ludzi. Coraz częściej osoby w młodym wieku korzystają z plastikowych pojemników, zapominając przy tym o starych, poczciwych słoikach. Zaprojektowanie nowych imodenych etykiet zachęciłoby ich do kupna. Slogany na czasie, nawiązujące do aktualnych wydarzeń. Kampanię przeprowadzona byłaby przed świętami, a do pomocy potrzebny byłby grafik komputerowy. Zyski są oczywiste-pozyskanie nowej bazy klientów. 3. Jar in the club- projekt 3 wiąże sie bezpośrednio z projektem 2. Po skończonej kampanii i wypuszczenu na rynek nowych słoików baza młodych klientów powiększyłaby się. Jako, że młodzi ludzie lubią sie zabawić, zorganizowałabym imprezę tematyczną dla nowych klientów. Tematem przewodnim byłyby ( a jakże) słoiki. Drinki serwowane w naszych słoikach oparzone hasztagiem #jarintheclub. Do tego projektu potrzebowałaby osobę organizującą eventy dla młodzieży lub znającą się na tym temacie. Wynajęcie sali, dekoracja, przygotowanie i rozesłanie zaproszeń spoczęłoby na moich rękach. Oprócz wiadomych strat pieniężnych, fima zyskałaby popularność w sieci dzięki oznaczeniom hasztagami oraz szerokiej fotorelacji w social mediach. Impreza odbyłaby się po Nowym Roku.1. Będę szanować innych- nigdy niewiadomo kto zostanie twoim przełożonym 2. Świeża kawa i ciasteczka dla wszystkich 3. 15 minutowa drzemka w pracy jeszcze nikogo nie zabiła 4. Wyjazdy integracyjne to nieodłączna część pracy 5. Bycie szczerym zawsze popłaca 6. Samorozwój najważniejszy! 7. Szef to też człowiek- mam uczucia, poglądy i nie ma potrzeby ich ukrywaćKochani! Z wielkim bólem serca muszę się z Wami pożegnać. Jak wiadomo miłość nie wybiera. Tymbardziej kiedy wybranką swojego serca zostaje córka arabskiego szejka. Nasza prywatna wyspa jest już w budowie, więc nie pozostaje mi nic innego niż podziękować za całe zaangażowanie i pracę! Wszystkich z Was zapraszam na arabskie mini wakacje! (oczywiście na koszt mojej wybranki). https://pl.depositphotos.com/81453934/stock-photo-young-male-tourist-carry-suitcase.html Oczywiście abyście tak szyko o mnie nie zapomnieli chciałbym Wam podarować breloczki z ksztłcie mojej prywatnej wyspy! Niech zawsze przypomina Wam o naszej wspólnej pracy i napawa optymizmem!
10
Konrad MüllerMgr inż. Michał Konopnicki, mężczyzna, absolwent Politechniki Wrocławskiej – kierunek: Zarządzanie i inżynieria produkcji. Mieszka w domu jednorodzinnym w Chróścinie Opolskiej (Wieś). Należy do wyższej klasy średniej 6 tys. netto/msc. Dom i samochód wziął na 30-letni kredyt. Żonaty, mają jedno dziecko. Interesuje się nowinkami technologicznymi, muzyką rock (gra na perkusji) oraz jeżdżeniem na nartach (uwielbia czeskie góry). 1.Janina Szkiełko - jest to osoba wykształcona w pożądanym przeze mnie zakresie (osoba kompetentna na stanowisku kierowniczym, przyczyni się do lepszej efektywności w zakresie działań PR i Reklamy). Jej zainteresowanie marketingiem, nie ograniczają się jedynie
do obowiązków zawodowych, lecz także interesuje się tym w czasie wolnym. Osobiście mam większe zaufanie do osób, które regularnie
uprawiają sport i prowadzą zdrowy tryb życie. Wskazuje to moim zdaniem na wyższy poziom zorganizowania i samodyscypliny. Cechy te uważam za kluczowe u mojego zastępcy.
2. Denis Sadowski - osoba kreatywna i artystycznie usposobiona to skarb wśród schematycznych kreatorów marek. Denis moim zdaniem przyczyni się do oryginalności pomysłów, a tym samym do rozpoznawalności firmy. Zaoferuje mu możliwość pracy zdalnej oraz wysokie wynagrodzenie od każdego przygotowanego materiału.
Jagna Cetnarowska- potrzebujemy w zespole osoby, która jest pasjonatką PR. Pani Jagna, porzucając pracę w zawodzie, z pewnością dała
świadectwo zaangażowania i chęci pracy dotyczącej takiej tematyki. Możemy jej zaoferować po dobrze wykonanym projekcie, szybki awans na
stanowisko kierownicze oraz podwyżkę.
3.Mgr inż. Michał Konopnicki - 7 tys. zł
Janina Szkiełko - 6 tys. zł
Denis Sadowski - 4 tys. zł
Jagna Cetnarowska- 3 tys. zł
4. Przede wszystkim pragnę mieć stale dyspozycyjny zespół, dlatego chce zadbać o zdrowie pracowników. Prywatne ubezpieczenie oraz
opieka medyczna w Medicover. Karta multisport, aby pracownicy mogli zawczasu zadbać o swoją kondycję. Chcę, by mój zespół stale się rozwijał, dlatego postaram się o dofinansowanie w wysokości 1000 zł rocznie, na różne kursy i szkolenia, którymi byliby zainteresowani moim partnerzy. W dzisiejszym świecie języki obce to podstawa. Dlatego wywalczę również 1000 zł na samą naukę wybranego języka.
5. System premiowy za szybkie rezultaty. Duże nagrody po dłuższych etapach realizacyjnych np. wyjazd integracyjny w góry lub nad morze, całkowicie na koszt firmy. Tworzenie tożsamości grupy jako najlepszych z najlepszych przez
odpowiednie podejście, motywację indywidualną, docenianie starań i pochwały.
Najważniejsze jest dla mnie by spełniać oczekiwania mojej firmy. Dlatego postaram się porozmawiać najpierw z p. Januszem - reprezentantem załogi. Z pewnością p. Janusz "czuje" co w firmie jest potrzebne i jakie rozwiązanie są dobrze widziane. Kiedy zauważe, że zostaje on po godzinach, pryniosę mu kawę i ciastko i wyraże podziw dla jego zaangazowania i oddania sprawom firmy. Gdy jego ego zostanie docenione, będzie bardziej skory do wyrażenia szczerej opini i dodania kilku porad dla mojego pomysłu. Dodatkowo gdy przyjdzie czas ponownej oceny, będzie on bardziej przychylnie na niego patrzył ponieważ dodał do mojego pomysłu coś od siebie. Z pania główną księgową zaczynam się zaprzyjaźniać "na papierosku". Jako że czasami popalam wykorzystam to, aby zbliżyć się do Głównej Księgowej. Od niezobowiązującej rozmowy o niczym przy papierosie, będe stopniowo przechodził do konkretniejszych tematów. Na początku sprawię, że poczuje się przy mnie swobodnie. Następnie będe pytał o jej problemy w pracy. W końcu gdy wyczuję, że lubi mnie na tyle żeby zainteresować się moimi sprawami zagaję niebezpośrednio na temat mojego pomysłu, że musze go poprawic. Postaram się podpytać gdzie ona widzi wady i jakie najlepsze rozwiązania
powiniem zastosować. Szef Działu HR - zawsze przynosi do pracy przygotowane fit jedzenie. Różnego rodzaju ryż z kurczakiem, sałatka czy zdrowy shake to standard. Sam zrobiłem pewnego dnia shaka o samku truskawkowym i zagaiłem rozmowę na ten temat. Pogadaliśmy troche o zdrowym odżywianiu i o siłowni, na którą chcę się wybrać. Powiedział, że chętnie mi poleci tanią i dobrą siłownię oraz wybierze się ze mną. Gdy już złapiemy jeszcze fajniejszy kontakt przedstawię mój pomysł jako projekt, w którym jego obowiązki będzie mógł spokojnie wykonywać online.
.Nazwa projektu: „Dla Rozwoju”
Co chciałbym zrobić:
Założę fundację „Dla Rozwoju”. Zorganizuje pod jej szyldem konferencje oraz warsztaty dla naszej firmy z zakresu: zarządzanie ludźmi, techniki i strategie PR, organizacja pracy, Zarządzanie Social Mediami, PR osobisty-jak kreować wizerunek marki poprzez wizerunek pracownika? (Linkedin) Całość będzie poprowadzona przez znanych i cenionych fachowców z branży. Zadbam o to, aby w największych portalach o tematyce PR i Reklama, pojawił się pr-owy artykuł o tej inicjatywie wraz z krótkimi wypowiedziami.
Kogo/co potrzebuję do jego realizacji:
Zaprzyjaźnionych dziennikarzy redakcjach portali o tematyce PR, paru przyjaciół do założenia fundacji, fachowców z zakresu PR, funduszu od sponsorów.
Kiedy chciałbym projekt zrealizować:
Prace nad projektem powinny rozpocząć się od zaraz. Planowany termin realizacji konferencji oraz publikacji artykułów: Marzec 2020
Efektywność (zyski/straty):
Zyski-wizerunek profesjonalisty zaangazowanego w rozwój firmy. Dobry organizator, myślący o wzroście innych. Pasjonat PR-u znający potrzeby i wzywania współczesnych pracowników tej branży
Straty-Mniejsza ilość wolnego czasu. Praca poza godzinami.

Nazwa projektu: „Spoufalanie”
Co chciałbym zrobić:
Zorganizować przyjęcie towarzyskie dla całej firmy. Chciałbym wynająć lokal, zapewnić jedzenie, alkohol, oraz muzykę. Pracownicy byliby miło widziani z osobami towarzyszącymi. Zorganizowanie przyjęcia, gdzie wszyscy będą mogli się dobrze bawić, zapewni mi wizerunek otwartego i towarzyskiego lidera. Może to spowodować pochlebniejsze opinie i komentarze o mnie, które przyczynią się do lepszych relacji zawodowych.
Kogo/co potrzebuje do jego realizacji:
Sala na przyjęcie, produkty spożywcze, alkohol, poproszenie o przyniesienie swoich ciast (co bardziej zaangażuje pracowników w moją imprezę). Fundusz na przyjęcie na pokrycie kosztów.
Kiedy chciałbym zorganizować projekt:
10 Stycznia 2020. Po sylwestrze czas na spotkanie firmowe.
Efektywność (zyski/straty):
Zyski-lepsze stosunki z kadrą kierowniczą i zarządczą oraz pracownikami. Ustawienie się w roli lidera i organizatora. Zmiana postrzegania mojej osoby w związku z rolą, w jaką sam się wpisuje.
Straty-Kilkaset złotych kosztów oraz ciężki poranek.

Nazwa projektu: Top Model
Co chciałbym zrobić:
Zacznę ubierać się o wiele bardziej modnie i elegancko. Zakupie drogie ubrania oraz obuwie i gadżety. Pójdę do stylisty, który doradzi mi jak zmienić wizerunek na lepsze. W branży PR to strój zdobi człowieka. Poza branżą jest wyznacznikiem statusu społecznego. Chcę, aby mój strój dodawał mi skrzydeł, a nie je podcinał dlatego zakupie nowe koszule, garnitury, buty, zegarek, perfumy. Chcę, być postrzegany jako człowiek zadbany oraz modny. Takiemu fachowcu łatwiej zaufać w branży Reklamy i PR.
Kogo/co potrzebuję do jego realizacji:
Stylista, fryzjer, kilka tysięcy złotych na nowe ubrania, koszule, spodnie, garnitury, buty, paski do butów itd. Wyszukane sklepy znanych i prestiżowych marek.
Kiedy chciałbym projekt zrealizować:
Zmiany te chciałbym wprowadzić po przyjęciu firmowym 10 stycznia 2020. Tak radykalne zmiany mojego wyglądu mogą źle wpłynąć na relacje z pracownikami (zazdrość etc.). Dlatego najpierw chciałby przygotować pod to grunt, by w moim przypadku obniżyć szansę na pojawienie się chorobliwej zazdrości. Będę już wtedy „swoim chłopem” więc wolno mi się zmieniać na lepsze.
1 Lutego to moim zdaniem najlepsza data.
Efektywność:
Zyski-radykalna zmiana wizerunku i postrzegania. Tworzenie lepszego pierwszego wrażenia przy poznawaniu nowych osób. Pokazanie się jako człowiek, który ma pomysł na siebie i nie boi się go wdrażać w życie.
Straty- kilka tysięcy złotych, ryzyko zazdrości i gniewu ludzi, którzy z zasady nie lubią dobrze ubranych i bogatych.
1. Zacznę ubierać się bardziej elegancko. - Ludzie nie lubią źle ubranych. Dobrze dopasowane ubrania tworzą dobre wrażenie na współpracownikach.
2. Przestanę się spóźniać. - Ludzie, którzy się spóźniają, sprawiają wrażenie źle zorganizowanych. Z lekceważącym stosunkiem do obowiązków. To absolutna podstawa!
3. Zacznę dostrzegać dobre cechy innych i je komplementować. Ludzi chętnie będą na mnie patrzeć przychylnym okiem, gdy wpierw sam otworzę się na dawanie komplementów.
4. Chętnie będę wpadał na spotkania integracyjne. - Umacniają one więzi. Sprawiają, że możemy nawiązać prawdziwą relacje człowiek-człowiek, a nie tylko pracownik-pracownik.
5. Zacznę mówić swoje zdanie apropos minusów danych projektów. - Zależy mi na tym by projekty, które prowadzę były na najwyższym poziomie. Dlatego starając się argumentować merytorycznie, będę wyrażał swój sprzeciw ,wobec tego co mi się nie podoba.
6. Zacznę uprawiać sport- lepsza kondycja wpłynie na większy poziom energii. Ludzie żywi i witalni są lepiej postrzegani w pracy i towarzystwie,
7. Wspólne jedzenie lunchu. - Przestanę się izolować od grupy i zacznę aktywnie tworzyć codziennie więzi z pracownikami.
1.Drodzy współpracownicy, nasza wspólna droga w tym przedsiębiorstwie się kończy. Jednakże nie wątpię, że z niektórymi z was jeszcze się spotkam. Dziękuje wam za wspólnie spędzone chwile i osiągnięte cele. Mam nadzieje, że jakoś wytrzymaliście ze mną i nie było aż tak źle ;). Życzę dalszych sukcesów i do zobaczenia mam nadzieje wkrótce! 2.https://ifotos.pl/zobacz/790853834_qarenqe.jpg 3. Kubki z moją podobizną ze zdjęcia z podpisem: „Twój szef jest blisko i patrzy.”
11
Malwina PiskorskaTeofil Łowicki - skończył studia na kierunku "pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna" w Radziechowicach. Mieszka w stolycy Warszawa, zamożny. Na codzień interesuje się fotografią oraz hodowlą kotów. Bardzo lubi dzieci, niestety swoich nie posiada.1.Janina Szkiełko- zastępca

Posiada kompetencje potrzebne do pełnienia obecnego stanowiska. Nie stanowi zagrożenia dla mojej posady, ponieważ jest matką dzieci, co sugeruje, że będą one ważniejsze niż pięcie się po szczeblach kariery.

2.Do swojej drużyny zaproszę:

-Denis Sadowski, jego kreatywność jak i młody wiek stanowi duży atut, liczę, że wprowadzi świeże pomysły do naszej firmy. Pana Denisa zachęcę możliwością rozwoju, wyjazdu na szkolenia i międzynarodowe konferencje.

-Jan Kowalski, posiada umiejętności programistyczne na wysokim poziomie co można wykorzystać do hiper-nowoczesnych form reklamy. Panu Kowalskiemu zaproponuje możliwość elastycznego grafiku, własny team, firmowe mieszkanie jak i samochód.

3.

Teofil-6 500 zł

Janina- 4 000 zł

Denis- 3 500 zł

Jan-6 000 zł

4.Dodatkiem do pensji będzie karta multisport oraz abonament miesięczny na elektryczne hulajnogi firmy Lime.

5.Motywacją do pracy będą premie kwartalne oraz konkurs na pracownika miesiąca, któremu przysługuje karnet miesięczny do restauracji niedaleko biura oraz lepszy fotel.
Zacznę od polepszenia relacji z osobami, które musze przekonać, w drugim etapie będzie rozmowa w 4 oczy o moim projekcie, w której postaram się rozwiać wątpliwości, dokładnie wytłumaczyć o co mi chodziło.

Moje działania będę wdrażał powoli przez cały tydzień, tak aby nie stworzyć krótkotrwałej relacji, które za chwile się rozpadną, jak również nie chce stracić wiarygodności wychodząc na interesownika.

Główna księgowa: postaram się przyłączyć do rytualnego palenia i pogłębić więzi wspólną rozmową. W drugim etapie przedstawię konkretne statystyki i kosztorys mające na celu udowodnić, że mój projekt ma szansę bytu. Nie zamierzam niczym przekupywać księgowej, według mnie osoba na takim stanowisku wyróżnia się uczciwością i prawością. Takie zagranie może obrócić się przeciwko mnie.

Szef działu HR: zacznę od lajkowania jego postów na facebook, oraz niby przypadkowych komplementów w stosunku do jego samochodu ewentualnie sylwetki. W drugim etapie podczas lunchu zasugeruje, że jeśli mój projekt przejdzie to będę potrzebował asystenta od spraw wizerunku międzynarodowego. Innym razem przedstawię mu wizję, w której na tymże stanowisku będzie podróżował, mieszkał w drogich hotelach, chodził na spotkania służbowe w pięknych zakątkach świata. “Gdyby tylko, mój projekt został zaakceptowany...”

P.Janusz- Zabiorę Janusza na kumpelski wypad na piwo, zapytam co jego zdaniem, jako osoby z najdłuższym stażem, powinienem poprawić w projekcie aby został zaakceptowany. Jak tylko Janusz zacznie mówić, od razu zacznę udawać podziw i zaangażowanie. Na koniec powiem, że taka osoba w firmie to skarb i jeśli tylko mój projekt przejdzie, będę walczył o obsadzenie Janusza jako doradcy.
Spełniam obietnice.
Obsadzę na stanowisku doradcy P.Janusza oraz zaproponuje Szefowi działu HR posadę asystenta od spraw wizerunku międzynarodowego. Nadal będę utrzymywał z nimi dobre relacje, aby zyskać opinię człowieka stanowczego, który jak mówi tak robi. Projekt wdrażam do realizacji natychmiast.

Słucham pracowników.
Raz w tygodniu robię spotkania, na których omawiamy bieżące sprawy wraz z pracownikami. Pytam, czy mają jakieś nowe pomysły lub zastrzeżenia. Do projektu potrzebuję kierownictwa działów, którzy pomogą mi organizować spotkania. Realizacja: jak najszybciej. Zyskam lepsze relacje z pracownikami, które mogą zaowocować lojalnością i minimalizacją konfliktów w grupie. Stratą, może być czas, który powinien być przeznaczony na pracę. Problem ten osłabię ustalając termin: piątek popołudnie.

Lecę na Seszele.
Odpocznę od problemów w firmie, zmniejszę stres co zaowocuje zwiększoną energią do pracy.
1. Zwrócę większą uwagę na zachowanie pracowników, zgaszę korporacyjną pochodnię tym, którzy nie wywiązują się z obowiązków oraz wprowadzają toksyczną atmosferę.

2. Zacznę doceniać prace swoich pracowników, będę ich chwalić za postępy i motywował do dalszego rozwoju.

3. Poświęcę trochę czasu na poprawę mojego wyglądu zewnętrznego, chce być postrzegany jako osoba schludna i profesjonalna.

4. Będę szukał nowych szkoleń dla siebie oraz pracowników, chce być uznawany za człowieka otwartego nie zatrzymującego się w miejscu.

5. Będziemy w naszej korpo-wspólnocie celebrować wspólne sukcesy (np. Wygrane przetargi).

6. Nie chce, aby pracownicy uważali mnie za szefa despotę więc będę słuchał innych pracowników, pytał o zdanie i co myślą w sprawach, które ich dotyczą.

7. Będę częściej latał na Seszele.
Szanowni pracownicy,

Odchodzę z firmy, wyjeżdżam na Seszele, gdyż urodził mi się synek.

Moja kariera w tym miejscu dobiegła końca, dziękuje wszystkim za miłe i pracowite chwile.

Życzę Wam abyście rozwijali się i wytrwale dążyli do spełnienia swoich marzeń.Zdjęcie na insta: https://www.shutterstock.com/pl/image-photo/elegant-businessman-checking-email-on-mobile-379951417?id=379951417&irgwc=1&utm_medium=Affiliate&utm_campaign=Elevated+Logic%2C+LLC&utm_source=426523&utm_term=STOCKSNAP_SEARCH-NORMAL_API

Gadżet reklamowy:

Każdemu pracownikowi podaruję ekologiczny kubek bambusowy.

https://www.opengift.pl/10407/kubek-z-wlokna-bambusowego-i-pp/
12
Ewa MędrzeckaJagna Cetnarowska, 27-letnia kobieta.
Z wykształcenia filolożka angielska, pracę w zawodzie porzuciła na rzecz rozwijania kariery w PR. Mieszka w dużym mieście, niezamożna, ale dzięki wyniesionej z domu oszczędności spokojnie wystarcza jej "do pierwszego".
Interesuje się robótkami ręcznymi (zwłaszcza robieniem na drutach) i nałogowo chodzi na (głównie nieudane) randki z Tindera. Ma skłonności do wchodzenia w zażyłe relacje z żonatymi szefami.
1. Janina Szkiełko - ma potrzebne wykształcenie kierunkowe oraz wykazuje zainteresowania związane z zakresem pracy; jest matką, więc priorytetem dla niej raczej nie będzie chęć robienia kariery, nie będzie stanowiła zagrożenia dla mnie, poza tym przy dwójce dzieci zapewne jest osobą zorganizowaną, umie łączyć pracę i życie prywatne oraz zarządzać działaniami, finansami oraz zespołem.
2. Denis Sadowski – zbliżony wiek oraz zainteresowania mogą pomóc w nawiązaniu dobrej współpracy; z pewnością przy realizacji projektu przyda się osoba kreatywna, która nie będzie ograniczała myślenia o projekcie wyłącznie budżetem.
Michał Konopnicki – z wykształcenia magister inżynier, więc zakładam, że ma zmysł techniczny i umie myśleć analitycznie, co pozwoli zrównoważyć kreatywne zapędy innych pracowników; widzę go w roli osoby pozytywnie szukającej „dziury w całym”.
Martyna Szumska-Słowik – głos rozsądku w grupie młodych, być może mniej doświadczonych pracowników; przemawia za nią wieloletnie doświadczenie w branży niepokrewnej względem pozostałych członków zespołu, co może skutkować poszerzeniem horyzontów w czasie wspólnej pracy (wszyscy członkowie zespołu – zwłaszcza przy nieznanym jeszcze charakterze projektu – nie mogą być specjalistami w tym samym zakresie).
Przekonam współpracowników do udziału w projekcie oferując im równe wynagrodzenie podstawowe z systemem premiowym (udział w zysku ze zrealizowanego projektu), możliwość dalszej współpracy, możliwość pracy zdalnej oraz elastyczne godziny pracy (w razie potrzeby), zaplecze techniczne oraz socjalne (m.in. obiady w pracy), swobodę działania na swoim polu oraz sprzęt służbowy.
3. Budżet podzielę równo między wszystkich członków zespołu, żeby pracownicy nie czuli się wyróżniani (pozytywnie lub negatywnie) w zakresie podstawowej pensji.
4. Dodatki: premie (zależnie od projektu – albo na poszczególnych etapach, albo po zakończeniu pracy), udział w zysku po projekcie, karty Multisport i wejściówki na wydarzenia branżowe oraz kulturalne, płatne szkolenia oraz wyjazdy służbowe; zadbam także, żeby w firmie znajdowało się miejsce do wygodnego odpoczynku i regeneracji, dostępne dla pracowników 24/7 – tak, by w razie potrzeby/chęci mogli zostać w pracy dłużej.
5. Motywacja wieloraka – docenianie dobrych pomysłów, inwencji, ponadobowiązkowego zaangażowania, regularne omawianie postępów projektu i bieżących wątpliwości na krótkich, cotygodniowych spotkaniach (tworzenie przekonania, że pracownicy nie działają dla siebie, tylko są częścią zespołu), słuchanie pracowników i udzielanie wsparcia na bieżąco; oferowanie szansy dalszej współpracy, zapewnienie dogodnych warunków pracy (w sensie podstawowym – dobry sprzęt, wygodne miejsce pracy, zaplecze socjalne), wspieranie pozazawodowych aktywności pracowników (może wspólne wyjście na wystawę fotograficzną z pracami Denisa?).
Przekonując osoby dłużej zatrudnione w firmie ode mnie, nie chcę liczyć na osobiste zaangażowanie/sympatię do mnie, wykorzystywać ich zainteresowań czy życia prywatnego – nie mam żadnej gwarancji, że za wspólne wyjście na siłownię czy poczęstowanie papierosem uzyskam poparcie mojego projektu.
Zamiast tego:
- księgową będę przekonywać, podając jej twarde fakty i wyliczenia (przydatna może być analiza SWOT – słabych i mocnych stron, zagrożeń i korzyści); myślę, że może na niej zrobić wrażenie dobrze przygotowane, zwięzłe (nie lubi tracić czasu) zestawienie kosztów i zysków (nie w formie prezentacji, a pisemnego raportu – lepiej widać wkład pracy),
- szef działu HR – typ pozera i „lalusia”, lubi być widoczny, zatem by przekonać go do projektu roztoczę przed nim wizję rozwoju firmy (dzięki realizacji projektu), skoncentrowaną na uzyskaniu rozgłosu, renomy, sławy, na zasadzie „będą o nas mówić, skorzystasz na tym!”,
- pan Janusz – wykorzystując jego ciągłą obecność w firmie i dużą wiedzę będę próbować przekonywać go faktem, że będzie mógł być nieoficjalnym mentorem dla mojego zespołu – w ten sposób połechtam jego ego, będzie się czuł przydatny, a poza tym będzie mógł również korzystać z całodobowej strefy socjalnej mojego zespołu; biorąc pod uwagę, że mam co do niego zastrzeżenia, mogłabym również ustalić, jakie przekręty robi w firmie Janusz i próbować szantażu, ale to raczej by nie zadziałało (no i byłoby nieetyczne ;) )
Nazwa projektu: Nowa pokrywka
Co chciałabym zrobić: Odświeżenie moich profili profesjonalnych w mediach społecznościowych (Instagram, Linkedin, Facebook), uzupełnienie ich o ostatnie sukcesy, informacje o zrealizowanych projektach, ale też odrobinę „prywaty”, żeby potencjalni odbiorcy wiedzieli, że mają do czynienia ze zwykłym człowiekiem.
Kogo/co potrzebuję do jego realizacji: Teksty biogramowe, nowe fotografie, etc.; realizacja we własnym zakresie.
Kiedy chciałabym projekt zrealizować: Projekt do wdrożenia od Nowego Roku – w myśl idei „nowy rok, nowi (starzy) my”.
Efektywność (zyski/straty): Zyskuję umocnienie swojego wizerunku jako osoby profesjonalnej, idącej z duchem czasu, nadążającej za trendami i zmianami. Przy umiejętnym wprowadzeniu projektu (bez drastycznego odcięcia się od poprzedniej aktywności w sieci) – bez strat.
Nazwa projektu:
Zakręć się!
Co chciałabym zrobić: Zorganizowanie cyklicznej imprezy dla lokalnej społeczności (pracownicy firmy, mieszkańcy miasta, w którym mieści się siedziba firmy/fabryka) z okazji Święta Słoika (28.08).
Kogo/co potrzebuję do jego realizacji: Fundusze, firmę organizującą tego typu imprezy, miejsce.
Kiedy chciałabym projekt zrealizować: Projekt w etapie planowania do wdrożenia od zaraz, realizacja w sierpniu.
Efektywność (zyski/straty): Zyskujemy poprawę wizerunku firmy wśród społeczności lokalnej, ekspozycję (być może nie wszyscy sąsiedzi wiedzą o naszym istnieniu, taka impreza to też szansa na ekspozycję medialną), opinię firmy prospołecznej, działającej dla ludzi, ale jednocześnie wyluzowanej – na taki piknik przecież nawet dyrektor nie przyjdzie w krawacie ;) Straty możliwe na polu finansowym, ale traktuję to jako inwestycję. Osobiście zyskuję opinię osoby aktywnej, kreatywnej, działającej dla siebie, firmy i otoczenia; inwestuję w ten projekt dużo czasu i siły, ale dzięki temu jestem w centrum uwagi, mogę np. wypowiadać się jako pomysłodawca do mediów.
Nazwa projektu:
Nie bądź deklem!
Co chciałabym zrobić: Zapisanie się na kurs z zakresu PR/content marketingu.
Kogo/co potrzebuję do jego realizacji: Fundusze i czas.
Kiedy chciałabym projekt zrealizować: Od zaraz.
Efektywność (zyski/straty): Zdobędę nowe umiejętności, dzięki czasu będę postrzegana jako osoba aktywna, chętna do poszerzania wiedzy, chcąca być na bieżąco z branżowymi nowinkami, co może zaskutkować nowymi propozycjami zawodowymi; poza tym w czasie kursu będę mogła nawiązać nowe znajomości, zdobyć kontakty w branży i wymienić się doświadczeniami z osobami na podobnych stanowiskach w innych firmach, dzięki czemu uda mi się zbudować relacje zawodowe i być może również poznać kwestie PR-owe od zaplecza, w zakresie szerszym niż dotychczas.


1. Weekendy są dla Ciebie. Koniec z pracą po 21:00 i w weekendy – ten czas poświęcę na odpoczynek i rozwój osobisty.
2.
Miejsce pracy to nie Tinder. Przestanę umawiać się ze współpracownikami – to wprowadza kiepską atmosferę w pracy i tworzy podłoże konfliktów.
3.
Nie jesteś sama. Nauczę się rozdzielać zadania i przestanę brać na siebie wszystko, z założeniem, że nikt nie zrobi tego lepiej, niż ja.
4.
Wyjdź poza strefę komfortu. Raz w miesiącu będę próbować nowej rzeczy – to sprawi, że z czasem stanę się bardziej odważna, otwarta i spontaniczna, co może pozytywnie przełożyć się na moją dalszą pracę.
5.
Szukaj pozytywów. Wyjście spod ciepłej kołdry jest ciężkie, zwłaszcza zimą, więc żeby zmotywować się do działania, będę codziennie rano szukać czegoś pozytywnego w planie dnia, tak, żeby chciało mi się iść do pracy.
6.
Grosz do grosza. Z każdej pensji odłożę przynajmniej 5%, żeby na Święta lub urodziny zrobić prezent sobie samej – dbanie o siebie to nie egoizm!
7.
Log out. Ograniczę czas spędzany w social mediach, zwłaszcza przed snem – to powinno poprawić jakość mojego odpoczynku, a na pewno go wydłużyć!
Moi Drodzy,
Wraz z Nowym Rokiem kończę pracę w naszej firmie. Dziękuję Wam wszystkim za wspólne działania, Wasze zaangażowanie i czas poświęcony realizacji projektów – praca z Wami była przyjemnością (no, przynajmniej po pierwszej kawie! ;))!
Moje obowiązki przejmie tymczasowo Janina, więc w razie problemów korzystajcie z jej wiedzy i umiejętności. Pamiętajcie również, że mój prywatny e-mail i numer telefonu pozostają do Waszej dyspozycji – pozostańmy w kontakcie!
Zasyłam serdeczności,
Jagna xx

Grafika: https://www.instagram.com/p/B3jJyJtBGqg/
Gadżet: ręcznie robione na drutach otulacze na kubek do kawy; https://i.pinimg.com/736x/d0/a0/8a/d0a08a106c5951ceea5c4739b76d50b3.jpg

13
Julia HolekMartyna Szumska-Słowik, 43-letnia kobieta. Magister Zarządzania. Od prawie 20 lat związana z handlem i branżą produkcyjną. Mieszka na obrzeżach miasta. Średniozamożna. Prywatnie mama Kacpra i Antosia. Fanka seriali kryminalnych i wycieczek rowerowych. Wolny czas najczęściej spędza w galerii handlowej.1. Janina Szkiełko - wiedzę teoretyczną, zdobytą na studiach, potrafi skutecznie wykorzystać w codziennej pracy. Marketing nie jest jej obcy - zna aktualne trendy. Myślę, że dobrze poradziłaby sobie w zarządzaniu zespołem. Dodatkowym plusem jest również to, że jesteśmy w podobnym wieku.

2. W moim zespole znajdzie się:
Denis Sadowski - posiada odpowiednie wykształcenie, jest młody i kreatywny; w zespole będzie odpowiedzialny za projekty graficzne;
Jagna Cetnarowska - idealnie wpisuje się w koncepcję młodego, dynamicznego zespołu; ponieważ ma doświadczenie PR-owe, będzie odpowiedzialna za prowadzenie mediów społecznościowych i tworzenie treści copywriterskich.
Przekonam ich pracą w młodym, kreatywnym, wesołym zespole oraz atrakcyjnym systemem premiowym.

3. Ja - 7300
Janina Szkiełko - 5300
Denis Sadowski - 3900
Jagna Cetnarowska - 3500

4. Oprócz firmowego prywatnego pakietu opieki zdrowotnej, karty Multisport oraz licznych szkoleń, jako kierownik zespołu zapewnię atrakcyjny system premiowania (w zależności od wyniku końcowego danego projektu).

5. Zespół będę motywować atrakcyjnym systemem premiowania (patrz: punkt 4). Praca w miłej atmosferze, elastyczny grafik oraz dobre zarobki, będą gwarancją solidnego i sprawdzonego teamu.
Z każdą z osób, którą muszę przekonać do poparcia mojego pomysłu, mam wspólne zainteresowania i doświadczenia. Zamierzam to wykorzystać, by zacząć rozmowę na wspólny temat i zdobyć ich sympatię. Więc kiedy widzę, że główna księgowa przyjeżdża do pracy rowerem, zagaduję i opowiadam o mojej ostatniej wyprawie na dwóch kółkach. Kto wie, może jeżeli rozmowa będzie się dobrze keić, zaproponuję jej wspólną weekendową wycieczkę? HR-owiec to typ lalusia, ale trzeba przyznać, że ma dobry gust i wyczucie stylu. Ponieważ interesuję się modą i często chodzę na zakupy, rozmowę poprowadzę właśnie w tym kierunku. A jeżeli moja zaczepka nie przyniesie zadowalających skutków, skomplementuję jego nowe brązowe mokasyny i idealnie skrojoną marynarkę w kratę. Najtrudniej będzie przekonać Janusza. Jedynym wspólnym tematem byłby... nasz staż pracy w branży. Więc kiedy uda mi się spotkać reprezentanta załogi na przerwie śniadaniowej, postaram się powiedzieć mu o własnym doświadczeniu zawodowym, by wypaść jako osoba profesjonalna, godna zaufania. Miejmy nadzieję, że moje działania przyniosą pozytywny skutek!Nazwa projektu: Nowi klienci
Co chciałabym zrobić: Pozyskać nowych klientów dla firmy. Przygotujemy lepszy, odświeżony katalog naszych produktów, który będziemy wysyłać lub roznosić osobiście do przesiębiorstw, z którymi możemy nawiązać współpracę, dążąc oczywiście do spotkania z przedstawicielem firmy.
Kogo/ co potrzebuję do realizacji: Mój zespół PR-owców. Denis Sadowski zajmie się oprawą graficzną katalogu, natomiast Jagna Cetnarowska przygotuje teksty copywriterskie. W tym samym czasie Janina Szkiełko przygotuje listę potencjalnych firm, z którymi moglibyśmy nawiązać współpacę. Potrzebny będzie również odpowiedni budżet na materiały reklamowe, który postaram się pozyskać.
Kiedy chciałabym zrealizować projekt: Od listopada 2019 do kwietnia 2020.
Efektywność (zyski/ straty): Jeżeli projekt odniesie sukces i pozyskam nowych klientów dla naszej firmy, będzie to korzystne nie tylko z perspektywy dalszego jej rozwoju, ale także mojego wizerunku.

Nazwa projektu: Szlachetna paczka
Co chciałabym zrobić: Zorganizuję zbiórkę dla wybranej rodziny, zgłoszonej do programu "Szlachetnej paczki". Mailowo poinformuję współpracowników o nowej inicjatywie i zachęcę do wspólnej pomocy.
Kogo/ co potrzebuję do realizacji: Pudełko na zbiórkę.
Kiedy chciałabym zrealizować projekt: Od zaraz do początku grudnia.
Efektywność: Postaram się zaangażować i jednocześnie zintegrować współpracowników wokół wspólnego, szlachetnego celu. Tego typu marketing społecznie zaangażowany dodatkowo wzmocni wizerunek naszej firmy.

Nazwa projektu: Wigilia pracownicza mojego działu
Co chciałabym zrobić: Zorganizować kolację dla mojego zespołu. Ponieważ firma nie organizuje tzw. wigilii pracowniczej, chciałabym zorganizować jej mini-wersję dla naszego działu PR.
Kogo/ co potrzebuję do realizacji: Rezerwację stolika w dobrej restauracji. Budżet na kolację oraz drobne upominki dla współpracowników.
Kiedy chciałabym zrealizować projekt: Termin kolacji ustalę ze współpracownikami (wstępnie 16 grudnia 2019).
Efektywność: Wspólnie spędzony czas pozwoli nam się zintegrować, odpocząć od obowiązków i porozmawiać na bardziej prywatne tematy.
1. Nie będę zostawać po godzinach w pracy.
2. Będę bardziej empatyczna i wyrozumiała wobec pracowników.
3. Zapiszę się na kurs języka angielskiego.
4. Będę bardziej stanowcza i zdecydowana w podejmowaniu decyzji.
5. Postaram się lepiej panować nad emocjami.
6. Zadbam o długi sen i zdrowe odżywianie.
7. Będę częściej rozmawiała i konsultowała się z zespołem.
1. Drodzy koledzy,

wraz z końcem tego roku, kończę pracę w firmie Słoik. Chciałabym podziękować wszystkim za dobrą współpracę, miłą atmosferę i okazaną mi życzliwość. Praca z Wami była czystą przyjemnością!
Jednocześnie życzę wszystkim dalszych sukcesów zawodowych i osobistych.

Pozdrawiam,
Martyna

PS Pozostawiam do siebie kontakt prywatny: martyna.sz@gmail.com - mam nadzieję, że jeszcze napijemy się wspólnie kawy :)

2. https://images.unsplash.com/photo-1542353436-312f0e1f67ff?ixlib=rb-1.2.1&ixid=eyJhcHBfaWQiOjEyMDd9&auto=format&fit=crop&w=854&q=80

3. Każdemu z moich bliskich współpracowników wręczę szklanego (jak nasze słoiki) słonika na szczęście. Będzie to mała, ale piękna pamiątka naszych wspólnych projektów.
14
Pavlo HrytsenkoJan Kowalski, 28-letni mężczyzna, kawaler. Zamożny. Wykształcenie wyższe (absolwent uniwersytetu Warszawskiego, wydział informatyki) Obecnie mieszka we Wroclawiu gdzie piszę kody dla amerykańskiej firmy zajmującej się nowymi technologiami Uwielbia podróżować, w wolnych chwilach spędza czas z kolegami przy piwie. 1. Martyna Szumska-Słowik — wybrałem tą osobe jako swoją zastępce ze względu na wieloletnie doświadczenie branży handlowej, dojrzałość (43 lata), oraz wyższe wykształcenia na kierunku zarządzanie (poradzi zarządzić zespołem), co bardzo się przyda w firmie zajmującej się PR oraz reklamą.
2. Do swojej firmy zatrudnię:
Denis Sadowski – zatrudnię tego Pana ze względu na młody wiek, kreatywność oraz wykształcenia które ma styczność bezpośrednio z branżą w której działa firma. Będzie osobą odpowiedzialną za projekty graficzne.
Janina Szkiełko – Pani dostanie się do naszego zespołu dzięki bogatej wiedzę teoretycznej oraz specjalizacji (kreacja wizerunku) która nie zaszkodzi przy działaniach związanych z PR.
Monika Kopernik – się znajdzie w mojej firmie jako osoba odpowiedzialna za PR w social media oraz marketing internetowy (Artykuły sponsorowane, AdWords, YouTube, Mailing, FacebookAds) z racji tego że ma zarówno wiedzę teoretyczną oraz praktyczną.
Żebyś przekonać ludzi, których wybrałem, zaproponuje im atrakcyjne warunki współpracy (wynagrodzenia, premie) oraz dość przyjemne benefity dla nich, jak i zarówno dla ich rodzin.
3. Wynagrodzenie dla swojego zespołu podzielę w następny sposób:
Jan Kowalski (kierownik) – 6400 zł
Martyna Szumska-Słowik – 4000 zł
Denis Sadowski – 3200 zł
Janina Szkiełko – 3200 zł
Monika Kopernik – 3200 zł
4. Oprócz wynagrodzenia, wywalczę dla swoich pracowników: pakiet socjalny (opieka w najlepszych szpitalach prywatnych oraz dla rodzin), karta multisport, najnowszy sprzęt techniczny, darmowe krajowe oraz międzynarodowe szkolenia, co 3 miesiąca imprezy korporacyjne (nawet za granicą), dotacje urlopowe, bonusy premialne (pracy zarówno indywidualnej jak i grupowej), kupony do sklepów i restauracyj i na koniec praca w najwyższym biurowcu stolicy na 60 piętrze, gdzie pracownicy mogą skorzystać z zony wypoczynkowej, napić się kawy albo zjeść pyszny obiad za rachunek firmy.
5. Głównymi motywacjami moich pracowników będą atrakcyjne warunki pracy (punkt 4), indywidualne podejście do każdego oraz informacja, o tym że mamy dużą konkurencję na ich stanowiska pracy.
Jak widać, każdy z pracowników ma inne podejście do pracy oraz do życia. Najpierw muszę znaleźć sposób na przekonanie Pana Janusza, ponieważ ma on duże doświadczenie w naszej firmie, i z chęcią może nim się podzielić. Jako osoba, która dopiero zaczyna karierę, powinienem się zbratać ze starymi wilkami. Na początku, pod pretekstem , że od niedawna pracuję, poproszę o pomoc w jakiejś łatwej sprawie i zacznę z nim rozmowę. Poznam tę osobę lepiej i spróbuję wyczuć wspólne zainteresowania, być może będzie to piłka nożna. Zaproszę go na mecz, a następnie do dobrej knajpy na „kraftowego browarka”, gdzie na luzie porozmawiamy i przekonam go do zaufania mojemu projektowi…
Następną osobą, z którą chciałbym się zaprzyjaznić, jest główna księgowa. Biorąc pod uwagę fakt, że jest nałogową palaczką, postaram się wyjść z nią na papierosa i zapytam, czy nie chce spróbować ukraińskiego smakowego wyrobu tytoniowego, których w Polsce od 3 lat już nie sprzedają. Z racji tego że smakowe papierosy napewno jej zasmakują, więc zaoferuje zamówienia takich o różnych smakach z Ukrainy w dobrej cenie. W ramach wyświadczenia drobnej przysługi, na pewno chętniej poprze mój projekt.
Ostatnią osobą z którą muszę się poznać to szef działu HR. Myślę, że dobrym pomysłem będzie zapoznanie się z jego profilem na Facebooku, gdzie mogę znaleźć sporo informacji oraz temat do rozmowy. Myśle, że dobrym tematem na początek będą samochody, zawsze mogę pochwalić jego samochód, wypytać o szczegóły i w ten sposób nawiązać rozmowę. Dobrym pomysłem też będzie napisanie do niego na Facebooku, bo w końcu tam spędza większość czasu.
1. Language skills improvement (od 01.01.2020)

Dla polepszenia własnego wizerunku oraz pracując na perspektywę firmy, pójdę na kursy języka chińskiego (tak że mogę załatwić jakieś obniżki na kursy języków obcych dla pracowników, ze względu na to, że robiłem dla tej szkoły stronne internetową), dzięki czemu w przyszłości będziemy mogli nawiązać kontakty biznesowe z azjatyckimi państwami, ze względu na to że mało kto z Polskich firm współpracuje z chińskimi kontrahentami, będziemy mieli szerokie pole dla manewru oraz małom konkurencję.

2. Wyjazd Firmowy (29.11.2019)

Następnie zorganizuję wyjazd firmowy. Dwa lub trzy dni w górach, nad morzem lub gdzieś za miastem (niekoniecznie daleko) to gwarancja niezapomnianych przygód i być może także nowych przyjaźni. Należy podczas wyjazdu zaplanować atrakcje, które jeszcze bardziej zjednoczą grupę np. wspinaczkę na pobliski szczyt, spływ kajakowy albo zabawę w parku linowym. Kolacja przy ognisku lub grillu rozluźni grupę i skłoni do szczerych, niewymuszonych rozmów.

3. Świąteczne warsztaty firmy „Słoik” (06.12.2019)

Dobrym pomysłem będzie wykupienie warsztatów kulinarnych lub artystycznych na mikołajki (np. samodzielnego robienia słoików). Dzięki temu pracownicy zdobędą nowe umiejętności oraz będą mieli wspólną zabawę. W ramach spotkania można zorganizować konkurs na najlepsze danie lub najładniejszy, własnoręcznie wykonany produkt, po czym będzie świąteczny z catering. Zimą, gdy pogoda dopisuje, a na dworze jest dużo śniegu, można ogłosić konkurs zespołowy na najbardziej kreatywną śniegową budowlę nawiązującą do branży w jakiej pracuje firma.
1. Opanowanie – umiejętność zachowania zimnej krwi w sytuacjach stresowych, możliwość podjęcia wtedy decyzji.
2. Sprawne zarządzanie czasem (punktualność) – cechy dobrego kierownika to właśnie także umiejętność organizacji swojego czasu oraz czasu podwładnych a także punktualność.
3. Rozwijanie swoich kompetencji – oczywiście nikt także nie będzie szanował szefa, który tylko każe się doszkalać innym, sam natomiast dużo ze sobą nie robi. Jeśli szef będzie dbał o kształcenie siebie, na pewno zadbają o to również i pracownicy.
4. Gotowość do pomocy – mam choćby i mniej więcej być zorientowany, co się dzieje wśród podwładnych, czy ktoś nie ma kłopotów rodzinnych itp.
5. Przyznania się do błędu – to wywołuje większy szacunek u pracowników niż fałszywa buta.
6. Dbanie o atmosferę w pracy – muszę być stanowczy i dbać o dyscyplinę, niemniej jednak sama atmosfera powinna być przyjemna.
7. Zawsze być optymistą – zawsze być człowiekiem który widzi szanse, ma siłę, by dążyć do celu i jak nikt inny potrafi zmotywować zespół. Z jego pogodnego patrzenia w przyszłość korzystają także pracownicy, bo taki lider ma tendencje do przypatrywania się nie tylko kompetencjom, ale i preferencjom podwładnych.

„Drodzy koledzy,

Nadszedł czas aby się pożegnać, ponieważ to ostatni dzień mojej pracy. Korzystam z okazji i przesyłam Wam podziękowania za dotychczasową współpracę. Bardzo podobała mi się praca z wami wszystkimi oraz atmosfera, którą wspólnie tworzyliśmy! Będę też tęsknił za naszymi przerwami kawowymi i chwilami, które spędziliśmy razem! Jeszcze raz dziękuję Wam i pozostaję w kontakcie.
Pozdrawiam serdecznie
Jan Kowalski”

Jako prezent upominkowy, chciałbym kupić do biura fajną roślinkę, która by przypominała kolegom że z nimi kiedyś pracowałem.

https://drive.google.com/file/d/1zAhbiq9T8Wn4FjLUvzFTgwWaUPYcm3v8/view?usp=sharing
15
Maria OrłowskaCzesław Koper. 32 letni kawaler, Ukończył prywatne liceum, po czym przerwał studia Geodezyjne na rzecz swojej pasji jaką jest fotografia. Wolny duch i buntownik (rodzice znani, zamożni lekarze chcieli by jedyny syn również taki był) zamożny, mieszka nadal z rodzicami w małej wiosce pod Opolem. Interesuje się wszystkim co możliwe, w każdej dziedzinie uznaje się za eksperta, najwięcej czasu spędza na fotografowaniu 1. Jagna Cetnarowska. Jest to młoda osoba gotowa do poświęceń, nieuzależniona od męża czy dzieci, co przekłąda się na jej dyspozycyjność, a włąśnie takiej osoby szukam na zastępcę. Młodej, pełnej pomysłów i dyspozycyjnej. Ponadto ma doświadczenie w branży PR. 2. Janina szkiełko - Jej zainteresowania jak i wykształcenie w połączeniu z sytuacją życiową pozwolą trafić do dużej grupy odbiorców jaką są matki. Dużym atutem jest wykształcenie, które pozwoli na profesjonalne podejście do spraw PR. Jan Kowalski - jego umiejętbości informatyczne pozwolą na rozszerzrenie reklamy na najnowsze technologie, będzie znał najświeższe nowinki z branży technologicznej Monika Kopernik - Ma bardzo duze doświadczenie związane z portalami społecznościowymi, osoba młoda i enegiczna dopiero po studiach, będzie miała nowe, świeże myślenie i pomysły na dotarcie do klientów. 3. dla mnie 5500 Jagna Cetnarowska 4000 Janina szkiełko 3500 Monika Kopernik 3600 Jan Kowalski 3900 4. Każdy z pracowników wysyłany będzie na wszelkie szkolenia pojawiające się dla osób zwianych z branżą PR, dodatkowo premie za najlepsze, najbardziej realistyczne pomysły, które wejdą w życie. Każdy będzie miał możliwość wykazania się i awansowania, żaden z pracowników nie będzie traktowany szczególnie. Raz w roku wyjazd ingracyjny. Postaramy się również o wszelkie karty Benefitsystem, ogólnodostępną opiekę zdrowotną. 5. Przekonam przede wszystkim młodym zespołem, możliowścią szybkiego awansu, i możliwością dopasowania grafiku w przypadku posiadania dzieci. Postaram się dać również możliwość pracy zdalnej w przypadku najlepszych pracowników i premiami,które będą miesięcznie i corocznie przyznawane najleoszym oracownikom, z najlepsyzmi wynikami. staram się porozmawiać z każdym członkiem, nie tylko w sferze pracy, ale i prywatnej, by dowiedzieć się co dane osoby cenią, jak się widzą i przedstawiają, skonfontuję to też ze zdaniem pracowników, podwładnych. Dzięki temu uda mi się stworzyć plan, 'haczyk' którego można się doczepić i dzięki niemu przypodobać każdej z osób. w rozmowach będę wplatać różne techniczne dobre rzeczy mojego projektu, które przypasują sie do potrzeb każdej z osób, powoli rozdmuchując jakiekolwiek 'ale'. Postaramy się dotrzeć do najważniejszych wartości dla członków i zapewnić im benefity, np coroczny przegląd roweru, czy coroczna wymiana oleju, albo też bon na myjnię samochodową. każdej osobie mogę zaproponować darmową, profesjonalną sesję fotograficzną - z rodziną, na sportowo z super samochodem, czy też kobieco, bo przecież kto nie lubi chwaliś się dobrymi zdjęciami. ze względu na moją wszechstronność i zainteresowania wszystkim co możliwe, z każdą z osób będę mieć wspólny temat, który znacznie ułatwi nam nawiązanie kontaktu przez co też poznanie i przekonanie do projektu właśnie w tej postaci.Języki: skończę wszelkie kursy językowe, wyślę też na nie moich pracowników, aby moje projekty mogły istnieć również poza granicami kraju, chcę z łatwością porozumiewać się co najmniej w języku angielskim, niemieckim, w przyszłości chińskim lub japońskim, aby zdobyć nowych klientów, a firmę rozgłościć na skalę ogólnoświatową. Kursy rozpoczną się od zaraz, będą trwały jak najdłużej się da. 2. organizuję co miesięczne spotkanie zespołu, aby niknąć wszelkich niejasności w grupie, aby zrozumieć i sprostać jak najbardziej wymaganiom pracowników. Chcę pracować w zwartym, dobrym, lubiącym się zespole, chcę uniknąć dzięki temu wszelkich zmian kadrowych przed rozpoczęciem wielkich, ogólnoświatowych projektów. 3. będziemy brać udział w targach w różnych krajach, aby pokazać się na jak największej przestrzeni i trafić do jak największej ilości klientów, uważam ,że najodpowiedniejszą osobą na takie wyjazdy jest Jagna, gdyż nie jest uzależniona od dzieci czy męża, plus ma już doświadczenie w branży PR. Na targi będę wyjeżdżać również ja, jako szef grupy, również w żaden sposób nieuzależniony. Możemy dzięki temu trafić na rynek dużo szerszy niż ogólnopolski czy europejski, ryzykiem jest jednak strata pieniędzy w wypadku nieznalezienia żadnego klienta, dlatego zaczniemy od targów jak najbliżej, tj Niemcy, Czechy, Słowacja, w późniejszej fazie Anglia i większe, dalsze kraje. 1. Ograniczę używki, papierosy, alkohol, ponieważ źle wpływają na wygląd i odbieranie mnie przez osoby trzecie. 2. Postaram się częściej chować dumę do kieszeni, przez co być może zdobywać więcej zleceń 3.zacznę więcej czytać, by wzbogaciś mój zasób słów. 4. Zadbam bardziej o swoje zdrowie zwracająć uwagę na rzeczy które jem, by czuć się lepiej i sprawniej się poruszać. 5. przestanę patrzeć na wszystkich z góry i uznawać ich za nieudaczników, nie wszyscy wszystko muszą wiedzieć od razu. 6 .tym samympostaram się doceniać bardziej starania moich współpracowników i 7 będę bardziej systeatyczny ,przestanę robić wszystko na ostatnią chwilę i po nocach, bardziej organizująć swój czas. Moi Drodzy. Miejsce pracy stało się moim drugim domem, a Wy nową rodziną. przeszliśmy ze sobą wiele, wiele się od siebie nauczyliśmy. Jednak jak i z domu trzeba w końcu wyfrunąć, tak ja teraz, odchodzę by szukać nowych możliwości rozwoju. By nie przedłużać - każdemu z was dziękuję za te kilka lat, nauczki, pracę i za Was samych, ludzi którzy w życiu zostaną do końca. Koniec to nowy początek, dlatego mój koniec pracy tu, może byc dla was początkiem na nowym stanowisku, czego Wam wszystkim życzę. . 2 https://walizki-kabinowe.pl/wp-content/uploads/2018/12/biznesmen-z-walizka-na-lotnisku.jpg 3. Gadżet będzie funkcjonalny, będą to kalendaże książkowe na przyszły rok w twardej skórzanej okładce, razem z długopisem z wygrawerowaną nazwą naszego teamu. Będzie się w nim znajdowało nasze teamowe zdjęcie w kopercie razem z zaproszeniem na pożegnalną imprezę.
16
Snizhana Rudakevychmgr Monika Kopernik, 25-letnia kobieta, ma narzeczonego. Jest absolwentką kierunku Media społecznościowe w zarządzaniu na UJ. Mieszka w centrum Opola we własnym mieszkaniu. Nigdy nie brakuje jej piniędzy ponieważ zawsze wie, gdzie można ich znalezć. Jest wszechstronnie rozwiniętą kobietą, lubi czytać i ma swojego bloga w Instagramie z ponad 150 tys subskrybentami. 1.Najlepszą kandydatką na miejsce zastępcy jest Janina Szkiełko, ponieważ zna się na kreowaniu wizerunku a także ma czas na to, żeby rozwijać się.
2.Potrzebuję osób kreatywnych z doświadceniem życiowym i zawodowym. Są to osoby: Jan Kowalski (propozycja dla Pana na stanowisko programisty oraz SEO specjalisty), Denis Sadowski (propozycja dla Pana na stanowisko Grafika), Czesław Koper (propozycja dla Pana na stanowisko copywritera oraz zarządca mediów społecznościowych), Martyna Szumska-Słowik (propozycja dla Pani na stanowisko analityka kampanii marketingowych). Chciałabym pracować z tymi ludzmi, ponieważ są kreatywne, z doświadczeniem. Obiecuję, że pracując u mnie, będą Państwo czuć się bezpiecznie pod wszystkimi względami, zapewniam komfortowe warunki pracy oraz możliwość pracować zdalnie.
3. Jan Kowalski – 4 tys złotych
Denis Sadowski – 3 500 tys złotych
Czesław Koper - 3 500 tys złotych
Martyna Szumska-Słowik – 3 500 tys złotych
Dla mnie 5 500 tys złotych
4. Dodatkowymi elementami systemu wynagrodzenia będą: możliwość uczestniczenia na lekcjach od najlepszych fachowców w tej dziedzinie, która jest ciekawa dla Państwa, raz w roku wyjazd w góry razem z całym zespołem zawodowym. Wszystko to jest robione po to aby zwiekszyć chęć do pracy u ludzi oraz podwyższenia kwalifikacji.
5. Mamy specjalnie dopasowane dla Państwa warunki pracy, czyli: siłownia oraz basen wewnątrz firmy, miejsce dla snu w czasie pracy, bezpłatne jedzenie 24/5, ogromna biblioteka. Wszystko to otrzymają Państwo po zatrudnieniu.

Sposób w który będę działać jest następujący: dla Pani księgowej zapewnimy stoisko na rowery oraz bezpłatną naprawę w każdej chwili, także w firmie będzie oddzielny pokój dla palaczy w którym można wypić kawę, zapalić i odpocząć. Staram się o to, żeby zapewnić całkowity komfort pracy w firmie aby pracownicy nie chcieli z niej wychodzić, moim zdaniem warto zacząć od stosunku samych ludzi i stanu emocjonalnego więc w firmie będzie psycholog do którego mogą się zwrócić i rozwiązać jakiś swój problem psychologiczny.
Dla szefa działu HR to wszystko co pisałam wcześniej będzie też dobre. W drugim zadaniu też pisałam, że w firmie będzie siłownia, akurat dla takiego miłosnika sportu jak szef działu HR ona będzie przydatna.
Dla Pana Janusza to wszystko co wcześniej będzie przydatne oraz miejsce dla snu wewnątrz firmy, które opisywałam w zadaniu drugim.
Pierwszym moim krokiem będzie organizacja imprezy korporacynej dla wszystkich robotników i członków zarządu, na którą oni mogą przyjść z rodziną. Takie imprezy zawsze zbliżają ludzi i tworzy się luzniejsza atmosfera w pracy.
1. Content Marketing. Aby móc dotrzeć do jaknajwiększej liczby zainteresowanych odbiorców musimy pójść tam, gdzie jest ich koncentracja, czyli w internet. Stworzymy stronę na facebook i Instagram. Nie będziemy sprzedawać swój produkt, lecz będziemy kreować wizerunek wiarygodnej firmy, jaką jesteśmy. Potrzebuję do realizacji Czesława Kopera bo jest odpowiedzialny za prowadzenie mediów społecznościowych. Projekt będzie realizować się w ciągu dwóch tygodni od 2.12- 16.12 (robienie kreatywnych zdjęć, wymyślanie contentu, ciekawe gry dla subskrybentów). Po dwóch tydodniach możemy już publikować oraz kreować nasz wizerunek cały czas. Zyskujemy na tym, że jest to najłatwiejszy kanał dotarcia do naszych klientów oraz bezpłatny, nic na tym nie tracimy.
2. Blogerzy, które gotują. Szukamy blogerów na terenie Polski, które pozycjonują siebie, jako gotujących blogerów. Wysyłamy im bezpłatnie nasze słoiki po to, żeby powiedzieli swoje zdanie na temat naszych słoików swoim fanom. Do realizacji potrzebuję swojego zastępcę – Janinę Szkiełko. Projekt będzie realizować się w ciągu sześciu miesięcy od 18.11 do 18.05, planujemy w tym czasie znależć jaknajwięcej blogerów oraz rozesłać dla nich słoiki. Zyskujemy na dużej audytorii, którą posiadają blogerzy. Straty będą mniejsze niż zyski
3. Strona internetowa. Musimy ładnie wyglądać nie tylko w rzeczywistości, ale i w sieci, dla tego stworzymy stronę internetową, która będzie w najleprzy sposób nas prezentować w sieci. Do realizacji tego projektu potrzebuję naszego programistę Jana Kowalskiego. Na realizację potrzebujemy dwóch tygodni od 18.11 do 2.12 . Zyskujemy na leprzym wyglądzie, strat żadnych
1. Pierwsze do czego muszę się zabrać to delegowanie zadań. Zawsze miałam z tym problem, więc muszę nauczyć się tego i nie wykonywać całej pracy sama. To może być dobre doświadczenie bo ktoś inny może lepiej coś zrobić ode mnie.
2. Muszę wydawać więcej piniędzy na swój wygląd własny, ponieważ mój wygląd świadczy o tym jakim człowiekiem jstem. Więc muszę kreować swój wizerunek w poprawny sposób.
3. Będę chodzić na kursy i spotkania dotyczące zarządzania i bycia dobrym szefen, chcę być najlepszym szefem dla swoich praconików.
4. Będę też czytać książki na te tematy, które podałam wyżej.
5. Będę mniej czasu spędzać w mediach społecznościowych.
6. Będę szybciej łożyć się spać, żeby nie tracić swojego zadrowia i piękności i żeby się w końcu wyspać.
7. Kupię karnet do siłowni, żeby mieć zdrowy wygląd i ogólnie być zdrową.
1) Szanowni koledzy, po długim myśleniu, postanowilam, że chcę rozwijać się dalej, w innym miejscu, możliwie też w innym państwie, więc postanowiłam odejść z pracy. Czas, który spędziłam z wami, był świetny, nigdy go nie zapomnę!
2) https://drive.google.com/file/d/1tbnG_PhRNrlF84ppLRTgbDu5CL2i3Uyw/view?usp=sharing

3) Co dotyczy gadżetów to pomyślałam o tym, aby zrobić dla każdego oryginalny słoik z imieniem i motywacyjnym napisie „Jeśli wierzysz w siebie, niemożliwe nie istnieje.” Reference https://www.google.com/search?safe=active&biw=1242&bih=568&tbm=isch&sxsrf=ACYBGNT2HtLJbMljrIW21yusa1MT4XkK9Q%3A1575816984318&sa=1&ei=GA_tXc7vEo6rrgTrx6LIDg&q=s%C5%82oik+z+imiemiwm&oq=s%C5%82oik+z+imiemiwm&gs_l=img.3...5095.5267..6353...0.0..0.1507.3712.4-2j1j1j0j1......0....1..gws-wiz-img.......35i39.JvZcJ8Oxb54&ved=0ahUKEwjO29Lcp6bmAhWOlYsKHeujCOkQ4dUDCAc&uact=5#imgrc=WTzgYyq7ADiS3M:
17
Marcin BoczekKamil Mucha, 26 letni mężczyzna,wyształcenie wyższe (magister Administracji) zamieszkały we Wrocławiu; średnio zamożny; trenuje badmintona, często grywa na pianinie, zagorzały fan Gwiezdnych Wojen.1. Janina Szkiełko - jej wykształcenie i zainteresowania sprawiają, że jest odpowiednią osobą na mojego zastępcę

2. *Monika Kopernik - młoda inteligentna kobieta z cennym wykształceniem dla naszego zespołu. Zapewnimy jej możliwość udziału w szkoleniach oraz tryb pracy umożliwiający utrzymanie równowagi pomiędzy pracą a życiem osobistym.
*Jagna Cetnarowska - dzięki wysokiej znajomości języka obcego możemy poszerzyć ofertę na zagraniczne rynki. Przekonamy ją możliwością zdobycia doświadczenia w dziale PR i rozwijania swojej kariery

3.
Kamil Mucha - 7000
Janina Szkiełko - 5000
Monika Kopernik - 4500
Jagna Cetnarowska – 3500

4. Firma swoim pracownikom zapewni pakiet szkoleń, dzięki którym mogą rozwinąć swoje kwalifikacje. Darmowe obiady, własne miejsca parkingowe i karnet na siłownię oraz basen.

5. Dla najlepszego pracownika miesiąca przewidywany jest bonus pieniężny, a dla osoby, która osiągnie najlepszy wynik roczny zostaną ufundowane tygodniowe wakacje.
Pierwszą osobą, którą chciałbym przekonać do swoich pomysłów jest Główna Księgowa. Najlepszym sposobem na polepszenie kontaktów jest zagadanie jej podczas przerwy na papieroska. Będę musiał być zawsze przygotowany, aby poczęstować ją jednym, bądź zaoferowanie „ognia”. Tematami naszych rozmów mogą być rowery, trasy rowerowe lub wszelkiego rodzaju akcesoria. Podszkolę się w tej dziedzinie, żeby móc zawsze służyć pomocą. Kto wie, a może nawet uda mi się kiedyś założyć popsuty łańcuch w rowerze Księgowej i jej zaplusować.
Od zaczepki na Facebook’u zacznę polepszanie relacji z Szefem HR’u. Nie muszę skupiać się na rozmowach o pracy i o aktualnych projektach(skoro nie ma za dużych umiejętności), trzeba go podejść od strony prywatnej. Z tego powodu zaproponuję mu wspólne chodzenie na siłownię. Będę prosił o rady w sprawach zdrowego odżywiania, planów treningowych, czy suplementacji. Nic tak nie zbliża mężczyzn jak litry wylanego potu na siłowni. Nie zapomnę również, aby zagadywać na temat samochodów. Poproszę o radę w sprawie zakupu nowego samochodu z wyższej półki, może pokuszę się o jakiegoś SUV-a. Zaproponuję też wyjście do jakiegoś klubu lub baru, gdzie Szef HR’u będzie mógł zabłysnąć wyglądem, a ja będę mógł się sprawdzić w roli jego „skrzydłowego” (może dzięki temu znajdzie sobie potencjalną żonę).
Według mnie najtrudniejszą do przekonania osobą będzie Janusz, który jest w firmie od zawsze i nic go już nie może zdziwić. Poproszę o spacer po firmie (żeby nie opuszczać czasem miejsca pracy) i opowiedzenie jej historii. Będę musiał zacząć siadać przy stole podczas lunchów z całą załogą i rozmawiać z nimi co w firmie „piszczy”, podpytam ich co sądzą o Januszu, czy jest godny zaufania i jakie ma priorytety. Myślę, że z czasem przekonam go do siebie.
1. Wybiorę się na kurs języka chińskiego w biznesie. Dzięki temu będziemy mogli rozszerzyć swoją działalność o rynki azjatyckie. Poprzez znajomość tego języka zyskam atrakcyjny wizerunek specjalisty w swojej dziedzinie. Umiejętność indywidualnej negocjacji z chińskimi kontrahentami nie jest popularna w polskich firmach, co znacznie uatrakcyjni wachlarz moich kompetencji. 2. Zorganizuje warsztaty dla dzieci (pracowników oraz pobliskich przedszkoli). Oprowadzę je po firmie, wytłumaczę procesy produkcji słoików. Kulminacyjnym punktem będzie wspólne, ręczne malowanie słoiczków. Dzięki temu uzyskam wizerunek osoby opiekuńczej, prospołecznej i lubiącej dzieci. Takie osoby zawsze wzbudzają więcej zaufania i łatwiej z nimi nawiązywać kontakty. 3. Rozpocznę nową tradycję w firmie. Co kwartał będziemy organizować imprezę integracyjną. Jak to w każdej firmie następuje rotacja pracowników. W wirze obowiązków nie jesteśmy w stanie utrzymywać kontaktów z każdym. Taka forma rozrywki będzie więc umożliwiać poprawę atmosfery w firmie. Aby zyskać na wizerunku będę organizatorem tych imprez, zadbam, aby każda kolejna różniła się od poprzedniej. Nowi pracownicy nie będą czuć się dzięki temu obco w firmie. 1. Wygląd to Twoja wizytówka – zawsze będę przychodził do pracy w uprasowanej koszuli i spodniach, z ułożonymi włosami i pięknie pachnący.
2. Koniec ze spóźnianiem się – sam musisz dawać innym przykład, że należy przychodzić do pracy na czas.
3. Bierz sprawy w swoje ręce - zawsze wysłuchaj propozycji i rad swoich podwładnych, ale to do Ciebie należy ostateczne słowo (przecież to Ty potem obrywasz za błędy w projektach)
4. Zdrowe oczy i kręgosłup – co godzinę pracy przy komputerze zrób sobie 5 minut przerwy żeby wstać i rozprostować kości. Perspektywa niedowidzącego i skrzywionego szefa nie jest zachęcająca
5. Granica dom/praca – po 17 wyłączasz telefon służbowy i zajmujesz się życiem prywatnym. Pracownicy muszą zrozumieć, że telefony po M jak Miłość żeby dowiedzieć się, która czcionka do prezentacji będzie lepsza muszą poczekać do rana.
6. Otwarte drzwi – pracownicy zawsze mogą do Ciebie przyjść do biura i porozmawiać o każdej sprawie.
7. Wspólne obiady – jedz lunch ze swoim zespołem. Podczas wspólnych posiłków można się do siebie zbliżyć i lepiej poznać.
1. Moi Drodzy!!!

Chciałbym wszystkim bardzo gorąco podziękować za ten owocny czas.
Praca z Wami była przyjemnością.
Ta masa wspólnie wykonanych projektów pozwoliła
mi Was poznać. Jesteście niezwykle kompetentną ekipą.

Chciałbym Was zaprosić na pożegnalne spotkanie w piątek o 19.00 do restauracji „Homard”

Wszystkie bieżące sprawy i pytania proszę kierujcie do mojego zastępcy, czyli Janiny
[taki króciutki mail, żeby Wam nie przeszkadzać w pracy :) ]

2. https://drive.google.com/open?id=1zG2SH0DVoMD6vr5aJdiD54i6kjwkGSyn

3. Z okazji zbliżających się świąt każdy otrzymałby dużą szklaną bombkę
z logo naszej firmy w czapce mikołaja oraz coś słodkiego
18
Hanna DikhtiarMalwina Mazur- ma 37 lat, skonczyła studia lekarskie. Obecnie razem z mężem są znanymi blogerami na Youtube oraz Instagram. Dzięki blogowi otwoszyła własny salon kosmetyczny; zamożna. Ma dwójkę dzieci oraz nianię, która czas od czasu nimi się opiekuję. W czasie wolnym lubi oglądać filmy razem z rodziną.1. Jagna Cetnarowska -jest młodą, energiczną, oraz śmiałą osobą (ponieważ porzuciła pracę i zaczęła zajmować się tym, co naprawdę jej interesuje). Fajnie to, że już ma jakieś doświadczenie branży PR, zawsze będzie mogła mi doradzić. Nieuzależniona od męża i dzieci. Zna język angielski, to pozwoli dotrzeć do klientów z zagranicy. Umie oszczędzać, co jest ważne dla nowo utworzonej firmy.

2. Oraz do zespołu chciałabym zaprosić:
Denis Sadowski- skonczył odpowiednie studia. Jest kreatywny, zawsze będzie miał fajne, oryginalne pomysły. Tworzy grafiki, fotografuje. Taki człowiek jest potrzebny w naszym zespole, ponieważ chcęmy się wyróżnić na rynku.
Janina Szkiełko-absolwentka kierunku Kreowanie wizerunku, ma wiedzę teoretyczną. Jest osobą starszą, podejrzewam, że ma za sobą duże doświadczenie. Ogromnym plusem jest to, że interesuje się marketingiem, który jest ściśle powiązany z PR.

3. Budżet:
Dla mnie - 6000 tys. złotych
Jagna Cetnarowska - 5500 tys. złotych
Denis Sadowski - 4250 tys. złotych
Janina Szkiełko - 4250 tys. złotych
4. Oprócz wynagrodzenia każdy pracownik będzie miał ubezpieczenie zdrowotne, darmowy obiad, kartę multisport, możliwość korzystania z siłowni w biurze oraz darmowy masaż w przerwie pracy. Darmowe szkolenia od najlepszych fachowców w branży PR oraz kursy językowe.
5. Zawsze będę wspierać pracowników, chwalić oraz płacić premię co miesiąc za dobre wyniki.

Problem kryje się głęboko. Podejrzewam, że w tym zespole po prostu zakradło się nieporozumienie między pracownikami a szefem. Uważam, że w tym przypadku pomoże mi coaching oraz psychologia o kontaktach międzyludzkich. Już znam kilka rzeczy o tym, dlatego będę działać następująco. Po spotkaniu przez kilku dni będę starać się jak można bliżej zapoznać się z tymi osobami. Na przykład kilka razy wyjść z główną księgową na papierosa. Opowiedzieć coś o swojej rodzinie oraz zapytać, żeby opowiedziała coś o swojej. Ludzie lubią, kiedy interesują się ich życiem i życiem ich bliskich oraz kiedy ich słuchają. Zacznę robić komplementy Szefowi działu HR, bo wygląda on naprawdę fajnie, a ja nigdy mu o tym nie mówiłam. No i na koniec poproszę p. Janusza o radę albo pomocy w czymś, żeby on czuł się potrzebny. No i za kilka dni znowu zrobię spotkanie, rozdam wszystkim kartki i długopisy, i poproszę o napisaniu swoich komentarzy oraz podaniu argumentów, które muszą uzasadnić, dlaczego nie musimy tak robić. Poproszę także, żeby napisali, jak można ulepszyć ten pomysł. Powiem o tym, że dla mnie bardzo ważna opinia każdego na ten temat. Oraz podam kilku lepszych cech każdego, dodając, że akurat dzięki ich poprawkom możemy uzyskać sukces. Bo każdy pracownik chce rozumieć, że jego rola w tym zespole jest bardzo ważna. No i mam nadzieje, że na drugim spotkaniu już nie będą wszyscy aż tak kategoryczne i razem uda się zrobić fajny projekt.1 projekt „niezwykły słoik”
Dlatego, żeby ulepszyć nasz wizerunek, musimy wymyślić fajną nazwę,logo, żeby nasze słoiki się wyróżnili wśród milionów innych słoików. To myślę, nam się uda na wspólnym spotkaniu. A dalej zaczniemy od stworzenia profilu produktu w mediach społecznościowych ( Facebook/Instagram). Nie będzie problemem zrobić reklamę tego profilu u mnie zarówno, jak i u mojego męża w profilu. Jesteśmy osobami popularnymi w tych mediach i dużo ludzi nam ufają . Nasze słoiki będą w roli przedmiotów dekoracyjnych, za wygląd tych profilów będą odpowiadać Janina Szkiełko i Denis Szadowski, te osoby, które się na tym znają, mamy takich ludzi w zespole, dlatego to nie będzie kosztować nam zbyt drogo. Chciałabym to zrealizować jak najszybciej, żeby już w na święta zimowe ludzie mieli, pod choinką, nasze świąteczne dekorację
2 projekt „burza Marketingu” Musimy bardzo się skupić na marketingu, bo to jest 90 procent sukcesy sprzedaży. Wyjaśniamy grupę docelową i uderzamy z płatną reklamą w tych samych mediach. Kosztuje to mniej więcej 20-50 grosz za jedno klikniecie. Zrealizuje to sama, bo już od dawna jestem na tych portalach i wiem, jak to działa.
3 projekt „Zrób sam” Zrobimy bezpłatne szkolenie. Na które zaprosimy młodych mam z dziećmi (bo to jest nasza grupa docelowa) i , Płacimy tylko za materiały. Szkolenie będzie prowadzić specjalista, który u nas pracuję na produkcji. Okres szkolenia 4 dni .
1. Będę mniej pracować i więcej czasu udzielać rodzinie.
2. Zacznę w końcu planować swój dzień i się nie spóźniać. będę
3. Starać się czytać książki po pół godziny dziennie.
4. Mniej czasu poświęcać mediom społecznościowym
5. Będę więcej oddawać ludziom, nie prosząc nic z zamian (robić dobre sprawy).
6. Zacznę odkładać pieniędzy a za tym inwestować, żeby być pewną w jutrzejszym dniu.
Moi drodzy! Informuje, że dzisiaj jest mój ostatni dzień w pracy. Chciałabym wszystkim podziękować za doświadczenie, które otrzymałam w tej firmie. Czasami było ono dobre, a czasami nie za bardzo, ale razem nam się udało osiągnąć postawione cele. Gdyby mnie zapytali, czy chciałabym jeszcze raz przeżyć to samo, to z radością bym powiedziała, że "tak". Ale w życiu musimy iść tylko do przodu, dlatego życzę wam nie obracać się, iść do przodu i zawsze widzieć przed sobą cel.
Dziękuję jeszcze raz wszystkim i powodzenia, wasza Malwina Mazur.
https://drive.google.com/file/d/15L23g5nuAcmyN-DVoc4VT0YDWHF8Cb9V/view
Gadżet: piękny notatnik z własnymi życzeniami dla każdego i słodycze


19
Marcelina ChrobotArkadiusz Jarosz, 37-letni mężczyzna. Magister prawa. Od 10 lat rozwija się w dziale HR dużej korporacji. Posiada kawalerke w centrum Warszawy. Prywatnie bezdzietny singiel. Miłośnik biegania i muzyki rockowej. Wolny czas spędza na zakupach w Ikei lub na siłowni. 1. W swoim zespole planuję postawić na "młodą siłę", co oznacza, że pragnę dać szansę młodym osobom lepiej poznać branżę i nabrać doświadczenia. Rzut na głęboką wodę od razu werufikuje, kto się nadaje a kto niestety nie. Mimo wszystko, doświadczenie w zespole kierowniczym jest bardzo w cenie, dlatego idealnym kandydatem na zastępce jest Martyna Szumowska-Słowik. 20 lat w zawodzie mówi samo za siebie, zna branżę lepiej niż ktokolwiek inny, a przypuszczam że żadne wyzwanie nie będzie jej straszne. 2. Denis Sadowski byłby pierwszą osobą, która znalazłaby się w moim team'ie. Młody, wykształcony i z bardzo ciekawym portfolio. Człowiek bardzo kreatywny, który swoją wyobraźnią urozmaici wiele projektów. Chce dać mu szansę. Nie wyobrażam sobie nie mieć informatyka w zespole, a CV pana Jana Kowalskiego jest bardzo interesujące, dodatkowym atutem, jest fakt, że współpracuję z amerykańsą firmą. Będzie mile widziany w naszym zespole. Kolejną osobą, która znalazłby się na pokładzie, to Monika Kopernik. Świetnie porusza się w przestrzeni social media, dodatkowo jest rozpoznawalna. Nawiązanie współpracy z takimi osobami wzmocni siłę i zasięg firmy. 3. Wynagrodzenie dla zespołu widzę w następujący sposób: Arkadiusz Jarosz (kierownik projektu) 5500, Martyna Szumowska-Słowik 4000, Denis Sadowski 3500, Jan Kowalski 3500, Monika Kopernik 3500 4. Opieka medyczna jest nieodzowna i właśnie to jako pierwsze mogę obiecać moim pracownikom. Dodatkowo pracę w firmie urozmaicą benefity w postaci karty multisport, premii w zależności od wyników, wyjazdy do kurortu, z którym firma nawiązała współprace. W firmie znajduję się stołówka pracownicza, określenie jest nieco ubogie, bo to restauracja na naprawdę wysokim poziomie, kawa i lunch dla pracowników gratis. Dodatkowo postaram się organizować jak najwięcej (bezpłatnych oczywście)szkoleń, co zapewni moim pracownikom stały rozwój. 5. Pracownicy muszą znać słąbe i mocne strony pracy. Sporo daje ale za to również sporo oczekuję i mówię to otwarcie na samym początku. Wszyscy pracujemy na pełnych obrotach - wtedy jestem w stanie walczyć o benefity i (być może) dodatkowe premie. Pracownicy mogą się cieszyć moim zaufaniem, zgadzam się na pracę zdalną, jeśli tylko to przyniesie zamierzony efekt. Niepewność członków zarządu, młody kierownik Arkadiusz traktuje jako drobną potyczkę. Jest pewny siebie i zdeterminowany, żeby osiągnąć sukces, ale nic na siłę. Nie chce aby szefostwo wyczuło jego lęki. Nie chce pokazywać słabości. Ma świadomość, że jeśli nie kupi ich zaufania, nie kupi klientów. Ponownie wnikliwie analizuje swój projekt. W momencie, w którym jest pewien, że nie budzi on zastrzeżeń, czuje się pewniejszy i chce podjąć próbe rozmowy z członkami zarządu. Na pierwszy ogień idzie kobieta. Arkadiusz doskonale wie, że główna księgowa to twarda sztuka, trzeba być merytorycznym i pod żadnym pozorem nie zatrzymywać jej dłużej w pracy. Najlepiej złapać ją na papierosie. Dlatego kupuje własną paczkę i wybiera się na przerwie na papierosa. Jarosz pragnie załagodzić jej uprzedzenie do młodych pracowników w jego teamie. Podczas rozmowy wyraźnie zaznacza, że ów pracownicy są wykształconą, kreatywną młodzieżą, która musi gdzieś zdobyc doświadczenie. Na rynek wchodzą coraz młodsze roczniki, a portfolia oraz CV naszych pracowników były absorbujące. Jarosz jest pewien, że księgowa zmieni zdanie, gdy popatrzy na pracę zespołu jego oczami. Wtedy dostrzeże korzyści z posiadania młodych pracowników oraz ich cieżką pracę. Następna osoba: Szef Działu HR. Jarosz, delikatnie mówiąc, nie przepada za nim. Od 10 lat pracuje w dziale HR, jest magistrem prawa i nie znosi nieprofesjonalizmu. Mimo, że jest niżej w hierarchii, bo jednak z szefem HR nie ma co się równać, czuje nad nim wyższość. Może nie awansował (jeszcze!) ale jest młodszy, świetnie sobie radzi w pracy ale i na siłowni. Dodatkowo oboje nie mają rodzin. Jak widać, na każdej płaszczyźnie można znaleźć podobieństwa między nimi. Jarosz nie musi się wysilać, Szef Działu sam rozpoczyna rozmowe dzień po nieudanym zgromadzeniu zarządu. Lubi żartować i nabijać się z innych, ale nie działa to w żaden sposób na Arkadiusza. Ten od razu zmienia temat, zaczyna od siłowni, odchodzi od nieudanej prezentacji projektu. Później rozpoczynają rozmowe o samochodach: "ładne czy ekonomicze?" itd. Jako, że Szef działu, został szefem przez przypadek, wartość merytoryczna projektu jest mu obojętna. Ze względu na pełnioną funkcję dobrze jest mieć go po swojej stronie. Najtrudniej będzie z p. Januszem. On nie odpuści tak łatwo, papierosy i gadka o szybkich autach nie wystarczy, żeby przekonać go do nas. Nie ufam mu, ale wiem, że jest tytanem pracy i wszystkiego nauczył się sam. Moje uprzedzenie wynika chyba z tego, że ma tak wiele umiejętności bez wykształcenia. Zazdroszę mu. Mimo to, podejmuje rozmowe. Pytam o techniczne walory prezentacji. Rozwiewam jego wątpliwości i tłuamczę, że niektóre nasze posunięcia są ryzykowne ale wszystko wczęsniej zostało przeanalizowane, absolutnie nie jest to szczeniacka brawura. Pytam co sądzi o młodej sile w moim zespole. Chce, aby poczuł, że jego zdanie jest dla mnie bardzo istotne. Nie chce abym widział we mnie młodzika, którego trzeba kontrolować. Uświadamiam mu, że poświęciłem dla tej firmy 10 lat mojego życia, chyba wie co czuję. On sam chyba nie pamięta kiedy rozpoczął prace w tej firmie. Każdego z trzech członków zarządu próbowałem skutecznie przekonać do siebie i zdobyć ich zaufanie, wtedy można nadal działać na nieco pewniejszym gruncie. Obym tylko się nie mylił.
20Jagoda Fuk
Aniela Zawadzka, 32-letnia bezdzietna singielka. Od urodzenia Warszawianka. Z wykształcenia magister zarządzania (Uniwersytet Warszawski). Specjalista do spraw IT i marketingu. Ma na swoim konicie kilka występów w roli mówcy motywacyjnego. Pewna siebie, zdeterminowana, przebojowa ale również pełna empatii. Jej motto życiowe to "Niemożlwe nie istnieje". Kocha podróże, taniec, muzykę i fotografię. Uwielbia poznawać nowych ludzi i spędzać czas w gronie nabliższych. Dzięki ciężkiej pracy mogła pozwolić sobie na zakup apartamentu w centrum Warszawy. 1. Jan Kowalski-zastępca- wybrałam go ponieważ chcę stworzyć młody i ambitny zespół. Janek wydaje sie byc osobą kreatywna, ambitna i samodzielną. Mamy podobne zainteresowania i jesteśmy w podobnym wieku więc powinniśmy dogadywac się w pracy. Nie ma żadnych zobowiązań wobec rodziny poniewaz nie ma dzieci. Znalomośc angielskiego jest wysoka ze względu na współprace z amerykańką firmą oraz pośiada wysokie doświadecznie i umiejętnosći Informatyczne.
2.Jagna Cetnarowska- znajomość angielskiego i doświadeczenie w PR z całą pewnością wystarczą aby została mocnym ogniwem w zespole. Jej wiedza i doświadczenie będzie bardzo ważne podczas realiowaniu zleceń. Wiek również jest atutem. Młodośc oraz świeżość. 3.Denis Sadowski interesuje się sztuką, tworzy grafiki i fotografuje, oznacza to, że jest osobą kreatywną i posiada zmysł estetyczny, co z całą pewnośćia będzie ogromnym plusem w tworzeniu reklam i kampani. Niewątpliwie wzmocni zespół.
3. Ja- 7500zł Jan Kowalski 5500zł. Jagna Cetnrowska 3500zł. Denis Sadowski 3500zł.
4.Postarałabym się o benefity w formie bezpłatnej opieki zdrowotnej, karty multisport, premi świątecznych w wysokości conajmniej 700zł. Oprócz tego premie uznaniowe do wypłaty 2 razy do roku (jeżeli ktoś na taką bedzie zasługiwał). Darmowe szkoelnia podnoszące kwalfikacje w Polsce ale również w Europie.
5. Premie uznaniowe oraz wyjazdy i spotkania integracyjne. Wybieranie najlepszego pracownika w danym miesiącu i korzyści z tym się wiążące np. nienormowany czas pracy albo praca zdalnie.
1. Chciałabym wprowadzić słoiki, które częściowo będą pomalowane farbą
tablicową oraz które będa miały dołączoną kredę. Jest to bardzo
funkcjonalne rozwiązanie w kuchni. Nie trzeba otwierać każdego słoika
żeby zobaczyć co znajduję się w nim, tylko można go podpisać. Skończą
się czasy poobklejanych słoików kartkami i taśmą klejącą. Takie słoiki
będą się ładnie prezentowć i ułatwia pracę w kuchni. Do relizacji tego
projektu niezbędny będzie Denis Sadowski. Jego zainteresowanie sztuką i
grafika sprawi, że ze zwykłego słoika powstanie dzieło sztuki. Projket
chciałabym zrealizować z początkiem nowego roku tzn. do 30.01.2020 roku.
2.Nazwa projektu: "FUTURE" Drugim nowym produktem, który chciałabym wprowadzić jest słoik pochodzący w 100% z recyklingu. Po pierwsze koszty produkcji będą zmniejszone, po drugie wpłynie to znacząco na dobry wizerunek firmy, po trzecie przewidywany jest wzrost sprezdaży ze względu na obecną popularnosc produktów pochodzących z recyklingu. Jest to nie tylko świetny pomysł na wzrost przychodów, ale również na zrobienie czegoś dobrego dla planety. Wydaje mi się, że dzieki temu, nasza marka dotrze do nowych konsumentów, a obecni dalej zostaną z nami. Chciałabym żeby projekt wystartował na wiosnę przyszłego roku- okolice kwietnia 2020.
3. "Just do it yourself" będzie to projket nowej, wakacyjnej kolekcji. Wyjatkowość tego pomysłu ma polegać na tym, że nową kolekcję stworzą nasi konsumenci. Zostanie zorganizowany konkurs na projket wakacyjnego słoika. Zgłoszenia będą odbywac się poprzez nasza strone internetową. Następnie my wybierzemy najlepszych 12 projektów. Jedank to nie będzie koniec. Wszystkie projekty zostana umieszczone na stronie internetowej i ropocznie się głosowanie. 6 z 12 projketów z najwięszką liczbą głosów będzie tworzyć wakacyjną kolekcję. Jest to dobry pomysł ponieważ nas to nic nie kosztuje (i tak powstała by nowa kolekcaj), a nasi klienci będa zadowoleni, że mogą wykazać się i dołożyc cegiełkę w budowaniu marki. Konkurs rozpocznie się z poczatkiem maja żeby kolekcja mogła wystartować pod koniec czerwca 2020roku.
1. Raz w miesiącu, w godzinach pracy
będziemy wychodzić popracowć do
kawiarnii, parku, nad jezioro itd. aby
kontakt z innymi ludźmi i naturą
poprawił nasze kreatywne myslenie.

2. Stworzenie Sali relaksu z hamakami,
poduszkami, bilardem itd.. Każdy z
pracowników może z niej korzystać kiedy
będzie czuł taka potrzebę.

3.Ja musze popracowac nad emocjami.
Czasami zbyt szybko denerwuje się i
mówię zbyt dosadnie do swoich współpracowników.

4. Postaram się częściej chwalić i doceniać swoich
pracowników.

5. Znajdę więcej czasu dla swoich najbliższych.

6.Zorganizuję akcje charytatywna we współpracy z firmą.

7.Będę lepiej gospodarować czasem ,aby mieć więcej czasu na swoje pasje oraz nauczyc sie nowego języka.

21
Dagmara DasiewiczMarcin Kowalski, 30 letni kawaler mieszkający w centrum Warszawy. Ukończył studia II stopnia na kierunku marketing i reklama, co już na poczatku jego kariery zawodowej zapewniło mu dobra posadę i zarobki. Jest człowiekiem bardzo sumiennym i dokładnym. W czasie wolnym lubi podróżować.Zastępcą zostanie Jan Kowalski. Ze względu na jego wykształcenie i obecnie wykonywany zawód będzie doskonałą osobą na to miejsce. Jego umiejętności pozwolą udoskonalić sysemy operacyjne przydatne do tworzenia nowych projektór. Kolejną osobą w zespole zostanie Arkadiusz Jarosz. Doświadczenie w HR oraz wykształcenie prawnicze pomogą utrzymać wszystko w ryzach i dopilnują by było dopięte od strony prawnej. Z pewnością zespół zdobyłby wysoką pozycję oraz uznanie poprzez doskonałą prezencję naszych projektów dzięki Anieli Zawadzkiej. Ostatnią osobą w zespole będzie Monika Kopernik, czyli małoda pasjonatka mediów społeczsnościowych, która poradzi sobie z promowaniem w sieci. Wynagrodzenie: Marcin Kowalski 6 tyś, Jan Kowalski 5 tyś, Arkadiusz Jarosz, Aniela Zawadzka 3,5tyś, Monika Kopernik 2 tyśpierwszym projektem będzie rozpoczęcie przez cały zespół kursu języka angielskiego. Dobrze, gdyby ekipa znała ten język nie tylko w stopniu komunikatywnym, potrafiąc odpowiedzieć na najprostsze rzeczy ale wypowiadała się szerzej i rozwijała myśli. Pomoże to w wejściu na zagraniczny rynek i pozyskaniu nowych konrahentów. Im szybciej tym lepiej, kurs zaczniemy pod koniec tego miesiąca. Kolejnym krokiem będzie opatentowanie innowacyjnych reklam które przyciągną do siebie widząw, zamiast zostać przeklikane jak to obecnie ma miejsce. Pomocna będzie tutaj wiedza Moniki Kopernik, specjalistki od social mediów oraz mojego zostępcy Jana Kowalskiego, ktory projekt pomoże wprowadzić w życie. Ostatnim celem będzie wspólne wyjście. Każdemu przyda się odpoczynek od pracy, Z pewnością zaowocuje to większą kreatywnością u współpracowników. Odbędzie się po zakończeniu dwóch wcześniejszych projebtów, ponieważ mimo wszystko one są priorytetem w tej sytuacji 1.badż słowny
2.nie uważaj się za najmądrzejszego, słuchaj co inni mają do powiedzenia
3.nie wywyższaj się
4. mierz wysoko
5. doceniaj pracę współpracowników
6. w czasie wolnym odpoczywaj od pracy, będziesz miał świeższy umysł
7. dbaj o stosowny wygląd, jak cię widzą tak cię piszą
1.Dzękuję wam jako całej grupie i każdemu z osobna za wspólną pracę i zrealizowane projekty. Czas spędzony w tak dobrze prosperującej firmie, wśród ludzi z dużymi aspiracjami nauczył mnie wielu rzeczy oraz zmotywował do dalszego działania i rozwoju osobistego. Kończę swoją przygodę w tym miejscu, jednak nie mówię żegnajcie, licząc że jeszcze nie jeden wspólny projekt przed nami

3. Kalendarz biurkowy ze wspólnym zdjęciem. Będzie można zaznaczać w nim ważne daty, a grupowe zdjęcie w tle będzie miłym dodatkiem, przez który każdy będzie patrzył na tych ludzi jak na zgrany zespół.
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
Loading...