apl_v12_te2_vt20.xls
 Share
The version of the browser you are using is no longer supported. Please upgrade to a supported browser.Dismiss

View only
 
 
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
1
Praktikplatser och elever i årskurs 2 på Teknikprogrammet vecka 12 läsåret 2019/20
2
FöretagKontaktpersonAdressE-postTelefon
Antal
EleverÖvrigt
3
Akzo Nobel Adhesives AB
Jörgen ErlandssonFiskartorpsvägen 2
(Box 422)
681 29 Kristinehamn
jorgen.erlandsson@akzonobel.com0550-887 202
4
KongsbergJulia PalmqvistBox 1010
681 29 Kristinehamn
julia.palmqvist@km.kongsberg.com0550-840 00 (vxl)
0550-845 56
5
Rainpower
Kristinehamn AB
Mathias Larsson
Rebecka Nilsson
Doktor Enwalls väg 14B
681 37 Kristinehamn
mathias.larsson@rainpower.no
Rebecka.Nilsson@Rainpower.no
070-5402452
070-6809077
1
6
TågabMarkus BlidhBangårdsgatan 2
681 30 Kristinehamn
markus.blidh@tagakeriet.se073-0488846
0550-875 08
7
Albin ComponentsRobert JohanssonHantverkargatan 3
681 42 Kristinehamn
robert.johansson@albincomponents.com
0550-410508
8
Blue Future Sweden
Mikael Johansson
Kristian Linden
Dalavägen 23
681 30 Kristinehamn
mikael.johansson@bluefuture.se0702-618451
9
Nordic PaperAngelica UttersävAngelica.Uttersav@Nordic-paper.com0533-82006
10
Scana SubseaPeter JanssonDalavägen 23
681 30 Kristinehamn
peter.jansson@scanasteel.com070-6682921
11
Saab DynamicsNils PaakkonenKarlskoganils.paakkonen@saabgroup.com073-44615751
12
Motala Verkstad (MVG)
Elin Nelinelin.nelin@mvg.se073–941 64 71Elin kollar Höje och Gustavsvik
13
Björneborg SteelMia Stakemia.staake@bjorneborgsteel.com0550-251 711
14
Kontaktperson på Brogårdsgymnasiet: Anders Andersson, anders.andersson@kristinehamn.se, tel: 070-6816797
15
16
Tänkbara företag:
17
Kristinehamns Energi, Johan Larsson, tel. 0550-88166 johan.larsson@kristinehamnsenergi.se
18
Nordic Husbilar, Per Grödevik, tel. 070-3753695 per.g@nordic-husbilar.se
19
Seelution, Jerker Nilsson, tel. 073-8398925 jerker.nilsson@seelution.se
20
Lignocity, Maria Ölmhult, tel. 076-8767005 mariaolmhult@ri.se
21
Combi Wearpart 0550-410550 info@combiparts.com
22
Bro Bärgningsbyggen, Pontus Mörth, tel. 070-8628199 pontus@brobb.se
23
Scana Subsea, Peter Jansson tel. 070-706682921 peter.jansson@scanasteel.com
24
Steel Björneborg AB, (Vet inte vem du ska kontakta där ännu men de är ju tänkbara i och med att de är nya ägare till järnverket)
25
Ölme Mekaniska, Benny Svensson, tel. 070-5605024 benny.svensson@olmemekaniska.se
26
Zebraweb, Daniel Hahne, tel. 0550-87701 daniel@zebraweb.se
27
Härdtekno, Mattias Carlson, tel. 0550-34981 mattias@hardtekno.se
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
Loading...