Lista nierzetelnych kontrahentów
 Share
The version of the browser you are using is no longer supported. Please upgrade to a supported browser.Dismiss

 
%
123
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ABCDEFGHIJKLMNOPQRST
1
FirmaMiastoProblemData wpisu
2
Biuro Projektów Budowlanych Anna Grenda WołkowBartosza Głowackiego 18, 87-100 ToruńZapłata miała być na podstawie protokołu odbioru, którego nie chcą napisać. Po 5 miesiącach !!!! odsyłają nie zapłaconą fakturę. Oszuści na całego. Sprawa w sądziepaździernik 2018
3
FHU ITC Angelika JabłońskaBaruchowoZlecają inwentaryzacje powykonawcze, mapy z rachunkiem proszą wysłać pocztą, wszystko szybko bo zapomnieli wcześniej o geodecie. Na koniec zbywają podczas rozmowy telefonicznej, firma nie pracuje, firma na urlopie, zajmiemy się tą sprawą. Na maile nie odpisuja, dodzwonić się tam jak do papieża.2017
4
FHU ITC Angelika JabłońskaBaruchowonie płacą, nie odbierają telefonów, jak odbiorą to obiecują cuda na kiju, jednym słowem oszuści, sprawa idzie do sądumarzec 2018
5
BUDOKAN RAFAŁ GUTOWSKI I WSPÓLNIK - wspólnik to Krzysztof Halemba
Jarosław Pierzchawka
Będzinnie placa, odbieraja telefon, tyle dobrze
6
BUDOKAN RAFAŁ GUTOWSKI I WSPÓLNIKBędzin, KatowiceZdecydowanie nie polecam wykonywania jakichkolwiek prac, usług itp. dla tej firmy - albo kasa z rączki do rączki, ale na to raczej bym nie liczył.
7
Nowoczesne Technologie GazoweBiałogarddawniej firma nazywała się Terra Baltic. Nie płacą za roboty. Trudny kontakt telefoniczny po oddaniu map.
8
DeelBielsko białanie płaca, bez tłumaczeń
9
LINEA Stanisław Augustyn Bielsko-BiałaBielsko-BiałaWszystko było w porządku dopóki coś nagle mu si nie stało i przestał płacić, straszył sądem i policją. W dodatku wszystkie prace jakie wykonuje robi na odwal, mierzy na "float" i wypuszcza mapy bez wychodzenia w teren, a pieniadze bierze śmieszne niszczac rynek i gówno płacąc pracownikom. Nie polecam i ostrzegam przed tym cwaniaczkiem.
10
PM TERMINALBraniewoPo wystawieniu faktury kontakt sie urwał. Brak zapłaty
11
PW CARBONBraniewoPo wystawieniu faktury kontakt sie urwał. Brak zapłaty
12
Armada DevelopmentBytom
13
yoka JOKA tomaszów m.cała plzlecają budowę, później sporo poza zlecenie wciskają prac(oczywiście 2 razy więcej prac - wszystko w ramach ryczałtu), czepiają się i oskarżają że coś źle zostało wytyczone przez co później nie chcą płacić, OMIJAĆ !!!!2016
14
ENERGEO Arkadiusz Smolińskicała Polskaz zasady nie płaci za drobne podzlecenia, brak kontaktu2016
15
And BudChrzanówbiora FV, podpisuja protokoly, nie placa, sprawa w Sadzie, bankrut spraw na 8mln, obecnie uciekł za granice
16
INSTAL DRAGADOS Sp. zooCieszyn ul. Zamarska 98, 43-300Po przekazaniu faktury i map z inwentaryzacji drogi kontakt się urwał. Pan SEWERYN CAŁUS nie odpisuje na maile, nie odbiera telefonów. Sprawa w sądzie.
17
"Volt" sp. z o.o.firma zarejestrowana w Gościcinie k/Wejherowa, ale własciciele są z Leśniewa k/PuckaJak sugeruje nazwa firma zajmuje się wykonawstwem w branży elektrycznej. Strategia prosta- mówią ze chcą rozliaczać się "w pakietach" tj. zrobić im kilka robót i wystawić fakturę za kilka/kilkanaście robót. Potem właścicel i jego żona oszukują, mówią że zapłacą, nawet kiedyś powiedział że już zapłacił- pieniedzy brak! w sumie 20k PLN.
18
"BAJERSCY ARCHITEKCI"
GdanskDrobna kwota nie płaci ponad rok. Prosze uważac i pieniadze za usługe do reki
19
ELJOT Jarosz GdańskGdansk Brak zapłaty, sprawa w sądzie.
20
NEOX Sp. z o.o. (lub inaczej BKW Sp z o.o. LINK Sp z o.o. RSA Sp. z o.o. PE-POLSKA Sp z o.o. PM CONSULT Sp z o.o. MOUNTANER Sp z o.o. ) - ANDRZEJ BANASZAK, MICHAŁ ZASADA , PIOTR PIOTROWSKIGdańsk"UWAGA - przestrzegam przed firmą NEOX z Gdańska. Oszukują z premedytacją.

Mechanizm wyłudzenia map jest następujący:
- wszystkie sprawy załatwiają zdalnie unikając kontaktu bezpośredniego
- uzgadniają mailowo umowę, przysyłają podpisaną oryginalną umowę na wykonanie map
- w umowie typowe zapisy , że ostateczny odbiór map na podstawie protokołu
- w umowie jest dodatkowy zapis, że przed przekazaniem map do ośrodka w celu zweryfikowania ZAKRESU OPRACOWANEJ mapy należy im przekazać robocze wersje map.
- kolejny zapis w umowie, że płatności są w transzach ,Pierwsza transza po przyjęciu map do zasobu. Na potwierdzenie, że mapy są przyjęte do PODGiK chcą, żeby wysłać im skan jednej pieczątki z ośrodka.

Po wysłaniu skanu pieczątki kontakt się urywa. Nie odbierają oryginałów zarejestrowanych map, nie odbierają telefonów i nie odpowiadają na maile.

Do roboczych map, wysłanych niby w celu sprawdzenia zakresu opracowania, wklejają skan pieczątki wysłanej na potwierdzenie, że mapy są przyjęte do zasobu. Dodatkowo wykonują telefon do PODGiK czy na pewno mapy są zarejestrowane. Wydrukowane mapy i projekty sami poświadczają za zgodność z mapami przyjętymi do PODGiK i przekazują do uzgodnień i do inwestora. "
21
HydrosatGdańsknie płaci
22
PE PolskaGdańskzamawiają mapy i po wystawieniu faktury nie płacą, a potem dają protokoły mimo że mapa przeszła bez problemów i naliczają odsetki - sposób - kasa do ręki, mapa do ręki Mimo wyroku już od pół roku nie płacą, prawdopodobnie zmienili nazwę i siedzibę.
23
PPU Lechpol sp. z o.o.Gdańskmimo wyrokcą, skierowałem sprawę do KRD, KRD nic nie pomogło, a ich koszty wciąż rosły. Adwokat z komornikiem nie pomogli.
24
Arkonaria Sp. z o.o.GdańskUwaga na firmę. Wykonana mapa, faktura wystawiona i głuchy telefon, brak kontaktustyczeń 2019
25
Adam Mordako (ostanio jako Xperia Telecom sp. z o.o.)Gdańsk - GdyniaSpółka "wydmuszka" z wieloma długami. Właściciel "prezes" zniknął, ale ma zarejestrowaną jednoosobową działalność gospodarczą w Gdyni, prawdopodobnie mieszka w Rumii lub Redzie. Branża telekomunikacyjna.03.2017
26
Generalne Wykonawstwo- Katarzyna Dygaszewicz.Gdańsk /cała PolskaFirma zajmuje się głównie budowaniem "BIEDRONEK" w całej Polsce. Jak jest robota, to dzwonią i w miarę płacą. Jak projekt zamkneli, to już kocówki nie wypłacili i 3K poszło!
27
FARAD Tomasz JezierskiGdańsk ul InżynierskaZleca mapy, trochę płaci potem już nie i zleca następnemu geodecie. I tak od roku. Jezierski nawet się nie kryje z tym, że szuka następnych geodetów. Bezczelny typ, ale sprawa już w sądzie.0
28
C Sp. z o.o.GdyniaCo prawda zapłacili część zobowiązań ale na pozostałość czekam już niemal rok. Po wielu zapewnieniach wpływów na konto ciągle brak. Podobno mają zległości sięgające 2006 r.
29
Emporia sp. z o.o.GdyniaGeneralnie facet bierze słupów i zakłada na nich spółki których nazwa zmienia się co kilka, kilkanaście miesięcy. Ostatnio nazywali się Emporia.
30
Domy HybrydoweGdynia al. Zwycięstwa 241Na pieniądze czekałem około pół roku. Kilka wezwań i dopiero po postraszeniu komornikiem zapłacili.2017r.
31
apropol GliwiceNie płacą dziwne wymagania etc
32
COREMATIC Jarosław PierzchawkaGliwicenie płaci za mapy do projektu dla kilkunastu obiektów, uwaga-dopisuje sie do tego postu. 2oszukany
33
DrotexGliwiceKrętacz 2018
34
Jarosław PierzchawkaGliwicenie płacą
35
GRUPA DROTEX Gliwice szkoda gadać
36
Anna Rej - Biuro Konstrukcyjne REJPROJEKTGrybów/KrakówNiezapłacona od pół roku faktura, mimo kolejnych monitów. W przygotowaniu wniosek o wpis do rejestru dłużników. Dopisuję - oszuśći maa zrobiona wersja robocza i ostateczna w DWG wysłana a kasy nie ma i nie odbiera. Michał i Anna Rej. Na szczęście nie wysłałem skanów pieczątek z MODGiK i nie maja na czym złozyć projektu. Zobaczymy jak się sprawa rozwinie. W poniedziałek w moim imieniu kancelaria adwokacka wysyła wezwanie do zapłaty. 12.2015rMialem podobnie ale postraszylem, ze ja tam moge do nich przyjechac po kase i wkoncu zaplacili po 4miesiacach
37
Andreas Schmieja INSAIzbickowykonawca wodociągów, uwaga na zatory z płatnościami
38
Kempeks Jabłonowo Pomorskie/Grudziądz/BudgoszczPoprostu niema zamiaru płacić. Zero majątku do zlicytowania.
39
APISJarosławZlecają, a z zapłata zwlekają dłuuuugo...w końcu kiedys płacą, ale nie o to chodzi przeciez, żeby się prosić i czas tracic:/ Kiedyś wystawię im fv za "czas stracony na upominanie się o kasę"
40
Firma SANBUD EDWRAD RATAJ KALISZKaliszDziałaja w całej Polsce , firma kiedyś wypłacalna,dziś Bankrut który nie płaci
41
MURBETKALISZ, teraz POZNAŃnie płaci żadnym podwykonawcom, majątek w rodzienie, 1,5mln długu, zmienili siedzibe i działaj adalej w Poznaniu!!!
42
Art-Bud Eko-Bud Zbigniew WierzbickiKatowicewszystko ok do momentu przekazania pracy, potem kontakt sie urywa, sprawa w sądzie
43
Łukasz Copija i jego firmyKatowicenie płąci, wyroki sądowe, bankrut
44
texonKatowicebrak wypłacalności firmy, nie odbierają telefonów po otrzymaniu dokumentacji
45
OPTINET Katowice, Kraków, cokolwiekKatowice, Krakównazwa OPTINET pojawia się w róznych miastach z dopiskiem, nie płacą, firma z majątkiem 4 zł, przenoszą się i powstaje nowa fima, właściciele oficjalnie bez majątku, nawet po prawomocnym wyoku sądu i z komornikiem nie ma z czego "ściągnąc" długów - Zdecydowanie nie polecam
46
Biuro Projektów Budownictwa Chodor-Projekt Sp. z o.o.
ul. Zagnańska 65
25-558 Kielce
KielceFirma Chodor-Projekt dała zlecenie na mape syt-wys ustaliła warunki terminu oddania mapy, protokół odbioru, warunki płatności 30dni, wszystko na piśmie. Wszystko spełniłem, wysłałem fakturę a tu po 30 dniach zwrot faktury bo nie ma pieniędzy, po miesiącu telefon żeby wystawić fakturę więc wystawiłem następną której termin też minął, dzwonie i słyszę nie ma pieniędzy, uważajcie na nich, prezesi Mucha i Michalski nie odbierają, ale jak trzeba było mape na szybko to sie wydawało że mi do d wejdą a ja jako uczciwy geodeta tyrałem i narażałem sie w urzędach żeby mieli te mape na czas. Nie wiem co znowu wymyślą ale ja nie mam zamiaru kontynuować współpracy. 5 tyś brutto.
47
BPBK s.a. KielceKielceMimo pism, telefonów - nic totalna amnezja. Omijac szerokim łukiem. Pan S. Obarski to kłamca!!
48
Utover PawełGliszczyński Kielce
49
FIRMA REMONTOWO BUDOWLANA MAXIMUS DOM PAWEŁ GLISZCZYŃSKI Kielce Standardowo do momentu oddania map z inwentaryzacje powykonawcza obietnice zapłaty za faktury czściwoe później brak kontaktu sparwa w sądzie.
50
Gmina Piekoszów powiat kieleckiKielce PiekoszówOmijać szerokim łukiem! Po wykonaniu pracy ta pożal się Boże "gmina" domaga się wykonania dodatkowych prac nieuregulowanych umową - tanie cwaniactwo w najgorszym wydaniu.
51
Firma "KASZUB" Dariusz KaszubaKiełpino - LesznoObrót tej firmy za 2011 rok to jakies 60mln zl, Pol roku nie placa za obsluge boiska, nie odbieraja telefonow, kwota 5tys.
52
Centrum Projektu Eko-Invest Sp. z.o.oKlemensa Janickiego 20B, 60-542 PoznańNie płacą za mapy do celów projektowych. 2017r.
53
DND Dariusz BarcikowskiKozieniceBierze bardzo duże roboty i podzleca podwykonacom. Wprowdza w błąd i po krótkim czasie okazuje się, że robota jest opłacalna tylko dla DND, ale nie dla podwykonawcy. A po wykonaniu pracy zaczynają się problemy z płatnością. Płatność zrealizowana dopiero po wielu prośbach i groźbach.
54
GCP Instytut Doskonalenia Wiedzy Prawno-EkonomicznejKrakównie płacą za obsługę geodezyjną, mimo kilkukrotnych wezwań do zapłaty, telefonów, faktura wystawiona i płatność powinna spłynąć już rok temu.Niska kwota
55
KPG KrakówKrakównie płacą za obsługę geodezyjną na autostradzie
56
KPG KrakówKrakównie płacą za podzlecona oficjalnie MDCP - ogolne problemy finansowe
57
Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe
WĄS - BUD Józef Wąsowicz
KrakówNie płacą, sprawy w sądzie.
58
SAWA Wacław Samoliński lub syn Maciej Samoliński ul. MakuszyńskiegoKrakówpłacili z łaską ale ostatnio przestali
59
Usługi Projektowo-Geodezyjne
Piotr Biedroński
KrakówNiewypłacalny oszust, należności udało sie odzyskać drogą sądową.
60
3B Studio Piotr BarczakKraków Dietla 99/5ATypowy cwaniaczek, pomimo umowy nie płaci, liczy, że geodeci nie oddadzą sprawy do sądu, ale źle trafił
61
Bartłomiej Ptak Appia Kraków,Kraków/MyślachowiceNie płaci, nie dotrzymuje warunków umów. Pozer. Wielokrotne komornicze wezwania do zapłaty.
62
Ekoinstal Łukasz TarnowskiKutno, ul. Staszicanie płaci
63
,,BUDOBRATEX" Sp. z o.o. ul. Kościuszki 39; 5-220 LegnicaLegnicaZlecają, odsyłaja faktury. Piszą pisma, że zrywaja umowy bo tak im się podoba i nie płacą. Sprawa trafi do sądu.
64
MP INVEST PIOTR PŁASKOŃLegnicaNie płaci tylko obiecuje sprawę oddaję do sądu
65
Geo-TechLeszno, Ostrów Wielkopolski, SulechówWłaściciel firmy Pan Filip B. jest typowym cwaniakiem który chce sie dorobic czyjąś pracą, zatrudnia osoby a następnie nie daje im żadnego wynagrodzenia. Przestrzegam każdego kto chcial by zaczać pracowąc lub współpracowac z ta firmą !!! Dodam że jest to firma geodezyjna, tak wieć młodzi glodni pracy geodeci omijajcie szerokim łukiem tego pseudo pracodawcę.
66
Usługi Budowalane Andrzej SzlazaLubańnie płaci, nie odbiera telefonów
67
P.U.H. ,,INWOD'' Roman Pacek ul. Nowodworska 5 21-100 LubartówLubartówWykonują duże roboty wodno kanalizacyjne. Podpisują umowę z terminem płatności 30 dni po końcowym odbiorze roboty przyjętej do Ośrodka. I na tym koniec. Przestrzegam wszystkich przed zawarciem umowy. Od czerwca 2015r czekam na zapłatę. Sprawa w Sądzie.
68
P.U.H. ,,INWOD'' Roman Pacek ul. Nowodworska 5 21-100 LubartówLubartówUWAGA: Oszuści, zadłużeni po uszy.Nie płacą, sprawa w windykacji.
69
P.U.H. ,,INWOD'' Roman Pacek ul. Nowodworska 5 21-100 LubartówLubartówU W A G A . Nie płacą za prace geodezyjne.
70
Movimientos y Nivelaciones Lublinpo kilku telefonach i 60 dniach od przekazania faktury stwierdzili że ponieśli straty i mogą zapłacić zamiast uzgodnionej w umowie kwoty netto 10500 zł tylko 9000 .
71
OPGK Lublin Sp. z o.o.LublinRoboty zrobione, odebrane, faktury wystawione. Od ponad 1.5 roku OPGK Lublin nie płaci. Prezes przestał odpowiadać na telefony i e-maile. Wszystkim podwykonawcom doradzam wielką ostrożność przy decydowaniu się na współpracę!2017
72
SANITGAZ ul. TurystycznaLublinnie płaca za wykonaną inwentaryzację sieci, przyłączy. Daje czerwone światło tej Firmie. Zapłacili fakture tylko dla tego że potrzebowali ode mnie jeszcze jednego podpisu.
73
Biprolas Jan MoreńŁódźnie płaci mimo wyroku sądowego, kompletnie ignoruje, po 16 miesiacach sciagniete przez komornika potwierdzam styczeń 2018
74
Eltcom Jacek PacholczykŁódźW końcu zapłacili - po pół roku i upomnieniach. Zalecam duża ostrożność.
75
Robert Wojnowicz Przedsiębiorstwo projektowo-usługowo-handlowe "R.A.W"ŁódźNiezapłacona faktura na 40tyś zł plus odsetki, mimo sprawy wygranej w sądzie. Mapy z 2011 roku (data wpisu: 2014).
76
ASDROG s.c.
Zakład Drogowo - Budowlany
Jeziorski Michał
Siedziba:
ul. Łąkowa 7b90-562 Łódź
NIP: 773-235-67-11
Łódź, Tomaszów MazowieckiNie płacą, zero kontaktu, zero tłumaczenia, działają razem z firmą AZPRO (syn i ojciec)
77
AZ PRO BIURO USŁUG PROJEKTOWYCH Jeziorski Wiesław
- Właściciel ul. Spalska 112
97-200 Tomaszów Mazowiecki, łódzkie
Łódź, Tomaszów MazowieckiNie płacą, zero kontaktu, zero tłumaczenia, działają razem z firmą ADROG (ojciec i syn)
78
Biuro Projektowe "Delta" Sp. z o. oŁUKÓWnie płaci podwykonawcom, krętacz, pisze oświadczenia oczernia pomimo umowy , zakręcony dziwny szkoda słów
79
ConstremMikołów
80
Mikołów ul. Dąbrowa Mikołówfacet zleca a pozniej wmawia ze nie za takie pieniadze, i ze moze zaplacic polowę- nie znam nazwiska typa
81
Mucha nieruchomosciMikołównie placi, kombinuje,sprawa w sadzie, niewypłacalny, przepisany majątek na rodzine
82
Tel-Mat Wojciech Głowacki ul. Pałczyńska 7; 62-320 MiłosławMiłosławUwaga Pan Wojciech prowadzi firmę gazownicżą i zleca inwentaryzacje powykonawcze. Na początku płacił ale potem zlecił spory pakiet inwentarek za które nie zapłacił i nie myśli zapłacić ( strata ok 20 000 zł nie płaci od sierpnia 2017 ). Z infromacji, które posiadam to zalega też projektantom.grudzień 2018
83
Tel-Mat Wojciech Głowacki ul. Pałczyńska 7; 62-320 MiłosławMiłosławZleca inwentaryzacje i nie płaci. Na początku dla niepoznaki zapłaci z 2-3 faktury a potem zleci dużo robót, które chce szybko i nie zapłaci
84
ARKAS PROJEKT OlsztynOlsztynPróboawli wyłudzić pieniądze. Spraw przegrali w sądzie
85
Axel systemy budowlaneOpoleZlecają, odsyłają FV, tłumaczą sie ze protokoly odbioru podpisuja osoby nie wpisane w KRS, pozniej ze moga czesc ewentualnie zaplacicFIRMA JUZ NIE ISTNIEJE!!!!
86
Elektroinstalator Paweł JekelOsiecznanie płaci za inwentaryzacje. Nie odbiera telefonów.
87
PRB Consulting Jarosław BąchorekOstrowiec ŚwiętokrzyskiPółtora tygodnia po zleceniu roboty przez mail dzwoni że się rozmyślił i zleca innemu geodecie.marzec 2019
88
MJM-BUD sp. z o.o 26-670 Pionki ul. Zakladowa 7PionkiUwaga Pani Elzbieta(właścicielka firmy) nie odbiera telefonów i nie płaci za wykonaną usługę.Kontakt był tylko do momentu przekazania map. Wykonują place zabaw jak i inne prce budowlane.Faktura wystawiona w marcu 2018listopad 2018
89
Energo Instalacje Sp. zo.o. Jarosław UsarkiewiczPlocknie płacą, dziecinne wymówki, sprawa w sądzie
90
D.A.B. PartnersPłock na początku chętnie dają zaliczkę a później nie płacą reszty pieniędzy, NIEWYPŁACALNI -komornik nie miał z czego ściągnąć
91
Czempin netpn Polskamasakra brak kontaktu i kasy właściciel sprawia wrażenie albo głupka albo cwanego głupka
92
Franki Fundamenty Sp. z o.oPoznańmam 2 zaległe przeterminowane faktury, wysłane wezwania do zapłaty, wiecie co jest najlepsze? tłumaczą się, że nie płacą bo nie dostali pieniędzy od głównego zleceniodawcy - ustaliłem, że nieprawda, proszę dalej o zapłatę (mimo prawie 20 lat stażu we własnej firmie to nadal dla mnie masakra, żeby prosić się o swoje zarobione pieniądze) i słyszę, że faktycznie dostali kasę, ale w tej chwili mają taką dziurę budżetową, że łatają dopiero faktury z terminem na styczeń-luty... mam "wkurw" bo gonili z robotą (palowanie pod inwestycję), pozawalalismy inne terminowe rzeczy, a teraz muszę brać kredyt, żeby zapłacić swoim ludziom.
93
HTS INSTALACJEPoznańnie płacą
94
Zakład Inżynierii Środowiska BIOSANITA Wacław NowickiPoznańZleca mdcp i płaci po nagłośnieniu sprawy w Internecie
95
Dariusz Skrzypczyk inwestprojektpoznań + cała polskazlecają mapy i nie płacą
96
Firma Ogólnobudowlana Anna Szymoniak ul. Jaśkowiaka 10 61-680 PoznańPoznań i okoliceDo czasu wykonania usługi inwentaryzacji kontakt wzorowy. Po wysłaniu roboty i tzw. mapy na brudno bez pieczątek. Kontakt się urwał na początku jeszcze Pan Michał Szymoniak oddzwaniał i się tłumaczył, że mu nie zapłacił inwestor co oczywiście było nieprawdą. Potem zwodził dalej a obecnie nie odpowiada na maile nie odbiera telefonów. Potwierdzam Pan Szymoniak wyłudził również ode mnie pracę i mapy.2017-03-03
97
ThermgazPoznań i okolice (Murowana Goślina)Omijać, namawia na fałszowanie pomiarów, kiedy nie zgadzają się rzędne projektowe z wykonaniem. Nie płaci, tłumaczy się, że kolega zrobiłby za 1000 zł.
98
Rembud Rail Sp. z o.o.PrzeworskPan Piotr Weniger unika lub nie ma zamiaru płacić za wykonane prace geodezyjne. Gdyby nie znajomości w firmie, dla której Rembud Rail był podwykonawcą na tym kontrakcie, pewnie bym pieniędzy nie zobaczył.grudzień 2017
99
Glob Tech Piotr ZgodaRadomSTARACHOWICEświetna współpraca do momentu zapłaty za wykonaną usługę. Później nie odbiera telefonów, nieodpisuje na maile itd.
100
Glob Tech Piotr ZgodaRadom/Lublin W 2010 uzyskał oprogramowanie geodezyjne o wartości co najmniej kilkunastu tys. zł, gdy przyszło do zapłaty, odwlekał ją, finalnie nie zapłacił. Analiza sytuacji wykazała, iż z pomocą znajomego wdrożył system oszukujący oprogramowanie, dzięki któremu mógł swobodnie korzystać z wersji komercyjnej bez zapłaty.
Jednak pozostała dla niego kwestia - jak przekonać twórcę programu, że zakup oprogramowania nie jest mu potrzebny? Otóż postawił twórcy warunki, że oprogramowanie mu jednak nie pasuje, JUŻ Z NIEGO NIE KORZYSTA i za nie nie zapłaci, dopóki nie spełni jego własnych warunków. Warunków, na które żadny szanujący się twórca by nie zgodził. Aby zmniejszyć zamieszanie, zaoferował 5 tys. zł jako rekompensatę za do tej pory wykorzystaną część oprogramowania. Jednak żadnej zapłaty nie wniósł. Kontakt się urwał.
Twórca oprogramowania zablokował Zgodzie finalnie oprogramowanie, ale po jakimś czasie odkrył, iż na stronie WWW należącej do Zgody pojawiają się pliki, wygenerowane na wersji, za jaką Zgoda miał zapłacić (i która nie miała prawa działać - bo była oficjalnie zablokowana). Ponieważ świadczyło o to, o złamaniu przez Zgodę jego własnego oświadczenia (o braku korzystania z programu) a także bezprawnemu złamaniu zabezpieczenia programu (złamanie warunków licencji), twórca wystosował odpowiednie wezwania do zapłaty. ZAPŁATA NIE ZOSTAŁA DOKONANA.
Niestety Zgoda nie wywiązał się tym samym ze swoich własnych słów. Wykorzystał tym samym ufność twórcy, który WSPÓŁPRACOWAŁ Z NIM WCZEŚNIEJ ROK TEMU - tak więc możliwe, że liczył na to, iż twórca nie będzie skory do podejrzewania go o takie działanie.
Twórca oprogramowania (mikroprzedsiębiorca) finalnie zrezygnował z rozwoju wspomnianego oprogramowania, ze względu na brak pieniędzy, jakie miał otrzymać od Zgody za dostawę oprogramowania i prawie przez to zbankrutował, nie wspominając o problemach zdrowotnych spowodowanych stresującą sytuacją.
Sprawa w sądzie i wymiarze sprawiedliwości - od 2011r do czasu obecnego, ponieważ dochodzenie własnych praw z tytułu praw autorskich w polskich warunkach jest bardzo trudne dla małych podmiotów.
Z dodatkowych informacji okazało się, że Zgoda również nie zapłacił co najmniej jednemu mikroprzedsiębiorcy.

2016
Loading...