Products Company Worksheet
 Share
The version of the browser you are using is no longer supported. Please upgrade to a supported browser.Dismiss

View only
 
ABCDEFGHIJ
1
How ANYONE can make MORE MONEY with WordPress • Jason Coleman, Paid Memberships Pro
2
Baseline Notes:
3
Units Sold250 Change only the Blue fields
4
Unit Price$97.00 If you have multiple revenue streams, focus on the one you are trying to grow.
5
Unit Cost$30.00 If you already pay yourself a salary or have other employees, enter those costs.
6
Estimate all other expenses.
7
Revenue$24,250.00
8
Salaries$0.00
9
Expenses$7,500.00
10
Profit$16,750.00
11
Margin69.07%
12
13
Revenue/Unit$97.00
14
Cost/Unit$30.00
15
Profit/Unit$67.00
16
17
Loading...