19 Mayıs 2018 Nadide Kitaplar Müzayedesi
 Share
The version of the browser you are using is no longer supported. Please upgrade to a supported browser.Dismiss

 
View only
 
 
AB
1
Eser No ve İsmiDetaylı Bilgi
2
1.Ahmet Mithat EfendiORİJİNAL GUVAŞ TABLO; Ahmet Mithat Efendi. 1960’ların ilk yarısında Hürriyet Gazetesi tarafından okurlarına armağan edilen Sadi Borak’ın yazdığı ‘100 Türk büyüğü’ kitabının orijinal tablolarındandır. İmzalamamış olan tablonun, yapılan arşiv taramaları sonucu, Cemal Dündar ya da Suat Yalaz tarafından yapıldığı sanılmaktadır. Guvaş boyayla resim kâğıdına yapılan 23 x 31 cm ebadındaki tablo mat camlı çerçevesinde. 50 Lira.
3
2.Ahmet Vefik PaşaORİJİNAL GUVAŞ TABLO; Ahmet Vefik Paşa. 1960’ların ilk yarısında Hürriyet Gazetesi tarafından okurlarına armağan edilen Sadi Borak’ın yazdığı ‘100 Türk büyüğü’ kitabının orijinal tablolarındandır. İmzalamamış olan tablonun, yapılan arşiv taramaları sonucu, Cemal Dündar ya da Suat Yalaz tarafından yapıldığı sanılmaktadır. Guvaş boyayla resim kâğıdına yapılan 23 x 31 cm ebadındaki tablo mat camlı çerçevesinde. 50 Lira.
4
3.Hacı Arif BeyORİJİNAL GUVAŞ TABLO; Hacı Arif Bey. 1960’ların ilk yarısında Hürriyet Gazetesi tarafından okurlarına armağan edilen Sadi Borak’ın yazdığı ‘100 Türk büyüğü’ kitabının orijinal tablolarındandır. İmzalamamış olan tablonun, yapılan arşiv taramaları sonucu, Cemal Dündar ya da Suat Yalaz tarafından yapıldığı sanılmaktadır. Guvaş boyayla resim kâğıdına yapılan 23 x 31 cm ebadındaki tablo mat camlı çerçevesinde. 50 Lira.
5
4.Yunus EmreORİJİNAL GUVAŞ TABLO; Yunus Emre. 1960’ların ilk yarısında Hürriyet Gazetesi tarafından okurlarına armağan edilen Sadi Borak’ın yazdığı ‘100 Türk büyüğü’ kitabının orijinal tablolarındandır. İmzalamamış olan tablonun, yapılan arşiv taramaları sonucu, Cemal Dündar ya da Suat Yalaz tarafından yapıldığı sanılmaktadır. Guvaş boyayla resim kâğıdına yapılan 23 x 31 cm ebadındaki tablo mat camlı çerçevesinde. 50 Lira.
6
5.Abdülhak Hamit TarhanORİJİNAL GUVAŞ TABLO; Abdülhak Hamit Tarhan. 1960’ların ilk yarısında Hürriyet Gazetesi tarafından okurlarına armağan edilen Sadi Borak’ın yazdığı ‘100 Türk büyüğü’ kitabının orijinal tablolarındandır. İmzalamamış olan tablonun, yapılan arşiv taramaları sonucu, Cemal Dündar ya da Suat Yalaz tarafından yapıldığı sanılmaktadır. Guvaş boyayla resim kâğıdına yapılan 23 x 31 cm ebadındaki tablo mat camlı çerçevesinde. 50 Lira.
7
6.Mithat PaşaORİJİNAL GUVAŞ TABLO; Mithat Paşa. 1960’ların ilk yarısında Hürriyet Gazetesi tarafından okurlarına armağan edilen Sadi Borak’ın yazdığı ‘100 Türk büyüğü’ kitabının orijinal tablolarındandır. İmzalamamış olan tablonun, yapılan arşiv taramaları sonucu, Cemal Dündar ya da Suat Yalaz tarafından yapıldığı sanılmaktadır. Guvaş boyayla resim kâğıdına yapılan 23 x 31 cm ebadındaki tablo mat camlı çerçevesinde. 50 Lira.
8
7.Padişah Mehmet ÇelebiORİJİNAL GUVAŞ TABLO; Padişah Mehmet Çelebi. 1960’ların ilk yarısında Hürriyet Gazetesi tarafından okurlarına armağan edilen Sadi Borak’ın yazdığı ‘100 Türk büyüğü’ kitabının orijinal tablolarındandır. İmzalamamış olan tablonun, yapılan arşiv taramaları sonucu, Cemal Dündar ya da Suat Yalaz tarafından yapıldığı sanılmaktadır. Guvaş boyayla resim kâğıdına yapılan 23 x 31 cm ebadındaki tablo mat camlı çerçevesinde. 50 Lira.
9
8.Padişah Genç OsmanORİJİNAL GUVAŞ BOYA; Padişah Genç Osman. 1960’ların ilk yarısında Hürriyet Gazetesi tarafından okurlarına armağan edilen Sadi Borak’ın yazdığı ‘100 Türk büyüğü’ kitabının orijinal tablolarındandır. İmzalamamış olan tablonun, yapılan arşiv taramaları sonucu, Cemal Dündar ya da Suat Yalaz tarafından yapıldığı sanılmaktadır. Guvaş boyayla resim kâğıdına yapılan 23 x 31 cm ebadındaki tablo mat camlı çerçevesinde. 50 Lira.
10
9.Manuale ChristianumLatince iki antika minyatür cep kitabı tek cilt birlikteliğindedir. Kitabın sırtında ‘Manuale Christianum’ yazmakta: i - Novum Jesu Chiristi Testamentum Vulgatae Editionis Juxta exemplar Vaticanum, ii – Officum Parvum Beatae Marie Virginis ex Braviario Romano excerptum, Turonibus (Fransız beldesi Touraine’in Latincesi olabilir), Latince, 1 planş / yaprak halinde tam sayfa Hz. İsa gravürü, 579 + 179 sayfa, baskı yeri belirtilmemiş, 1888 ve 1884, 7 x 10.5 cm ebatlarındaki eser tek cilt birlikteliğinde 2 kitabı içermektedir, döneminin komple deriden şık ve dekoratif cildinde, sayfa kenarları altın varaklı ve yüksek kondisyonda olan ve biri 130, diğeri ise 134 yaşında olan iki antika kitabı içeren eser tam koleksiyonluk olup kitapseverler için gerçek bir arzu nesnesidir. 50 Lira.
11
10.le Combat Spirituel par le pere scupoli traduction nouvellele Combat Spirituel par le pere scupoli traduction nouvelle, Fransızca, yazan: M. L’abbe A. Riche, Librairie Adrien le Clere et Ce, Paris, 1860, IX + 458 sayfa, birisi Fransızca ve Saint Benoit lisesine, dördü ise Osmanlıca ve İstanbul Darülfünun’una ait olmak üzere toplamda 5 damga içeren 8.5 x 12.5 cm ebatlarındaki eser, 1 planş halinde tam sayfa bir de gravüre sahiptir; döneminin komple deriden şık ve dekoratif cildinde, yüksek kondisyonda olan 158 yaşındaki bu antika minyatür cep kitabı tam koleksiyonluk olup kitapseverler için hakiki bir arzu nesnesidir. 50 Lira.
12
11.Les Merveilles du MondeLes Merveilles du Monde, Önsöz: Jean Cocteau, Librairie Hachette, Fransa, 1958. 344 sayfa, metin içinde büyük kısmı tam sayfa halinde s-b ve renkli yüzlerce görselleri vardır. Renkli görseller yapıştırma tekniğiyle kitaba eklenmiştir. Dünyanın dağları, ormanları, çiçekleri, yerleşimcileri, yerleşim yerleri, denizleri, kutupları, mezarlıkları, çölleri, ormanları ve tapınakları her biri alanında küresel şöhret sahibi olan uzmanlarca yazılmıştır. Görsel bir şölen niteliği taşıyan eser türünün en güzel kitaplarından olup orijinal cildinde ve şömizinde, yüksek kondisyondadır. 50 Lira.
13
12.Czernin Palace in PragueCzernin Palace in Prague, İngilizce, yazanlar: Mojmir Horyna – Pavel Zahradnik – Pavel Preiss, fotoğraflar: Pavel Stecha – Radovan Bocek, Çek Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı & the Opus Publishing, 2001, 352 sayfa (metin içinde yüzlerce renkli ve s-b görsel vardır); müzayedeye sunulan eser TÜRSAB’ın 20. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yapılan seçim sırasında delegelere dağıtılan nüshalardan olup, söz konusu etkinlikte yapılan seçimde kullanılmış bir delege kartını içermektedir, orijinal cildinde ve şömizinde, yüksek kondisyondadır. 50 Lira.
14
13.Doğudan Batıya ve SonrasıİMZALI, İTHAFLI; Doğudan Batıya ve Sonrası, yazan: Muammer Tuksavul, İstanbul, 1981, yazardan imzalı ve ithaflıdır, 463 sayfa, ülkemizin sanayileşmesi ve kalkınmasına büyük katkı sağlamış bir mühendis ve yöneticinin otobiyografisi yazarın kartvizitini içermekte, komple deriden şık cildinde, yüksek kondisyondadır. 30 Lira.
15
14.The Yogurt Man - Tales of an American Teacher in TurkeyThe Yogurt Man – Tales of an American Teacher in Turkey, anılar, İngilizce, yazan: Kevin Revolinski, Çitlembik Publications, İstanbul, ilk baskı, Kasım 2006, 223 sayfa; orijinal karton kapaklarında, iyi durumda. 10 Lira.
16
15.İstanbulİstanbul, yazan: İlhan Akşit, fotoğraflar: Sami Güner - Şemsi Güner - Yılmaz Dinç, Sandoz Yayınları, 1981, 175 sayfa (metin içinde çok sayıda renkli ve s-b görsel vardır); 21 x 28 cm, görsel şölen niteliğindeki bu güzel İstanbul kitabı orijinal cildinde ve şömizinde, yüksek kondisyondadır. 20 Lira.
17
16.Yeşilköy Havalimanı Yeni Terminal Binası - Yeşilköy Airport New Terminal BuildingYeşilköy Havalimanı Yeni Terminal Binası – Yeşilköy Airport New Terminal Building, Türkçe – İngilizce, hazırlayan: Hayati Tabanlıoğlu (eserin projesini çizen mimardır), T.C. Bayındırlık Bakanlığı Hava Meydanları ve Akaryakıt Tesisleri İnşaatı Genel Müdürlüğü Yayını, baskı yeri belirtilmemiş (Cem Ofset tarafından basıldığına göre İstanbul’dur), baskı tarihi belirtilmemiş (Bayındırlık Bakanı Tahsin Önalp’ın önsözü Ağustos 1983 ifadesi ile bitmekte), 57 sayfa (metinler ve çok sayıda renkli fotoğrafla mimari çizim içermektedir), 28 x 28 cm, orijinal hard cover’ında ve karton muhafazasında, yüksek kondisyondadır. İnternette satışta olmayan görsel şölen niteliğindeki bu İstanbul kitabı olağanüstü nadirdir. 15 Lira.
18
17.İstanbul Boğazı Karayolu Tüneli Kazı Başlangıç Töreni Anı Albümü 19 Nisan 2014İstanbul Boğazı Karayolu Tüneli Kazı Başlangıç Töreni Anı Albümü 19 Nisan 2014, 68 sayfa; Avrasya Tüneli’nin kazısının başlama törenine ait çok sayıda renkli görseli içeren fotoğraf albümü 31 x 31 cm ebatlarında, orijinal hard cover’ında ve şömizinde, yüksek kondisyondadır. İnternette satışta olmayan görsel şölen niteliğindeki bu İstanbul kitabı olağanüstü nadirdir. 15 Lira.
19
18.HavvadaHavvada / Eve Island – a New Urban Model: an Integrated Way of Living with the Natural Environment, İngilizce, Dror for Inanlar, New York, 2012, 198 sayfa (kuşe kâğıda basılmış yüzlerce mimari görsel içermekte); Kanal İstanbul’un inşaatında ortaya çıkacak olan milyonlarca ton hafriyat malzemesi ile Karadeniz’de yapay adalar yapılmasını teklif eden çok iddialı bir projenin kitabı olan eser, yakınlarda iflas eden İnanlar İnşaat’ın kurucusu ve sahibi Mimar Serdar İnanlar’ın elinden çıkmadır. Orijinal hard cover’ında, yüksek kondisyonda olan eser çok nadirdir. 15 Lira.
20
19.MarksistlerMarksistler, 2 cilt - takım, yazan: Wright Mills, çeviri: T. Hasan, kapak: Ersal Yavi, Ağaoğlu Yayınevi, İstanbul, Temmuz 1966 – Kasım 1966, 248 + 207 sayfa, orijinal karton kapaklarında, yüksek kondisyonda. 15 Lira.
21
20.Gözlüklü MartıİMZALI, İTHAFLI; Gözlüklü Martı, yazan: Reşit Aşçıoğlu, çizen: Raşit Yakalı, İstanbul, 1983. Sayfalar numaralanmış, döneminin reklâmlarını içermekte. Sanatçıdan Cemal Dündar’a ithaflı ve imzalıdır. Orijinal karton kapaklarında, 19.5 x 13 cm, oblong boyda, yüksek kondisyonda. 10 Lira.
22
21.İnsanlığın BaşlangıçlarıLATİN ABC’Sİ İLE İLK TÜRKÇE EVRİM ve DARWİN KİTABI; İnsanlığın Başlangıçları, yazan: Dr. Rene Verneau, mütercimi: M. Kemal, Reklâm Matbaası - Umumi Kütüphane, İstanbul, 1932, İki cilt tek ciltte toplanmıştır; 397 + VI + 8 sayfa + 1 adet katlı planş halinde görseller; insanlığın kökenlerine evrim teorisi açısından yaklaşan eser Latin alfabesiyle Türkçe basılan ilk eser olması bakımından önemlidir; 86 yaşındaki bu nadir ve önemli eser döneminin bezden zarif şahıs cildinde, yüksek kondisyondadır. 30 Lira.
23
22.Vâridât-ı SüleymanVâridât-ı Süleyman, yazan : Çedikçi Süleyman Çelebi’nin ruhundan ilhamlar alarak Enis Behiç Koryürek, Pulhan Matbaası, İstanbul, 1949, 125 sayfa, Türk spiritüalizminin ve tasavvuf edebiyatımızın halâ da esrarı aydınlatılamamış bu tartışmalı ve önemli eseri hakkında bilgi için: http://yahyaduzenli.blogspot.com.tr/2009/11/18-yuzylda-bir-mutasavvf-trabzonlu.html, orijinal karton kapaklarında, yüksek kondisyondadır. 20 Lira.
24
23.Bıldırcın YağmuruİLK BASKI; Bıldırcın Yağmuru, şiir, yazan: Zeki Müren, İstanbul Matbaası, İstanbul, Ocak 1965, kapak ve iç desenler: Zeki Müren, 4 + 127 sayfa, orijinal karton kapaklarında, yüksek kondisyonda. 25 Lira.
25
24.Gerçekçiler için ÜtopyaGerçekçiler için Ütopya, yazan: Rutger Bregman, çeviren: Duygu Akın, Domingo Yayını, Ocak 2018, 317 sayfa, karton kapaklarında, iyi durumda. 10 Lira.
26
25.The Wall Chart of World History From Earliest Times to the PresentThe Wall Chart of World History From Earliest Times to the Present, Prof. Edward Hull, Bracken Books, London, 1990. Eserin cilt kapakları 31.5 x 45 cm ebadındadır. Cilt kapaklarının içinde kaliteli kâğıda basılmış ve duvara asılmaya elverişli 5 metreye yakın (472 cm. x 45 cm) uzunlukta bir zaman çizelgesi vardır. Önemli İrlandalı jeofizikçi ve katmanbilimcisi (stratigrafist) Prof. Edward Hull’ın (1829 – 1917) bu çalışması, yaratılışın MÖ 4004’de gerçekleştiğini iddia eden Tevrat ve İncil’deki Evren – Dünya -Peygamberler tarihi ile MÖ 2500 – MS 1990 arasındaki modern tarihi birleştirmiştir. Yüzlerce harita, illüstrasyon ve zaman çizelgesi ile din ve bilimin iddialarını sentezlemeye çalışan bu enteresan eser çok nadir olup mükemmel kondisyondadır. 50 Lira.
27
26.Acemi Kaşifler Hattuşa’nın GüneşiAcemi Kaşifler Hattuşa’nın Güneşi; yazan: Meltem Erinçmen Kânoğlu, çizen: Abdullah Turhan, Çikolata yayını, Ekim 2015, XII + 92 sayfa, Hitit Uygarlığının renkli çizgi romanı olan eser karton kapaklarında, mükemmel durumdadır. 10 Lira.
28
27.Biblioteca Apostolica Vaticana Libri e luoghi all’inizio del terzo millennioBiblioteca Apostolica Vaticana Libri e luoghi all’inizio del terzo millennio – Vatican Library Books and Places at the Beginning of the Third Millennium, İtalyanca – İngilizce, Citta del Vaticano, 2011, 167 sayfa, 26.5 c 26.5 cm, Dünyanın en önemli kütüphanelerinden ve arşivlerinden olan Vatikan Kütüphanesi ve arşivinin tarihi, mimarisi ve koleksiyonuyla ilgili en önemli ve kapsamlı eser olan müzayedemize konu kitap Vatikan tarafından bastırıldığı için ayrıca önemlidir. Yüzlerce renkli ve s-b görselleriyle adeta görsel bir şölen mahiyetinde olan kitap orijinal cildinde, mükemmel kondisyondadır. Hem koleksiyonerlerin, hem araştırmacıların, hem de bütün kitapseverlerin sahip olmaya can atacakları koleksiyonluk bu arzu nesnesi olağanüstü nadirdir. 100 Lira.
29
28.İkonalarİkonalar, yazan: Şinasi Başeğmez, Yapı Kredi Yayını, 1989, 62 sayfa metin + 88 sayfa renkli ikona resimleri. Bizans ikonaları ile ilgili dilimizdeki en ayrıntılı erse olan kitap karton kapaklarında, mükemmel kondisyondadır. 20 Lira.
30
29.Renoir - 16 Beautiful Full Color PrintsRenoir – 16 Beautiful Full Color Prints, Harry N. Abrams, 1952, İngilizce, 6 sayfa metin + 13 planş / yaprak halinde renkli tablolar. Renoir’la ilgili kitapların en önemlilerinden olan eserin renkli resimlerinin planşlara ‘Skira Tarzı’ yapıştırılmış olması kitabın albenisini ve değerini arttırmaktadır. 28.5 x 38.5 cm. Şömizli özel dosyasında, iyi durumdadır, 20 Lira.
31
30.Rembrandt – 500 Görsel Eşliğinde Yaşamı ve EserleriRembrandt – 500 Görsel Eşliğinde Yaşamı ve Eserleri, yazan: Rosalind Ormiston, çeviren: Mehmet Barış Albayrak, Türkiye İş Bankası Yayını, Haziran 2014, 22.5 x 29 cm, Türkçede yayınlanmış en kapsamlı Rembrandt kitabı olan eser 500 renkli ve s-b görseliyle adeta bir görsel şölen, bir belgesel film niteliğinde olup orijinal cildinde ve şömizinde, mükemmel kondisyondadır. 40 Lira.
32
31.Arcimboldo (1527 – 1593)Arcimboldo (1527 – 1593), yazan: Liana De Girolami Cheney, çeviren: Begüm Kovulmaz, Yapı Kredi Yayını, 255 sayfa, 500’den fazla renkli görseliyle göz kamaştıran eser orijinal cildinde ve şömizinde, mükemmel kondisyondadır. 15 Lira.
33
32.Hayat AğacıİMZALI, İTHAFLI; Hayat Ağacı, yazan: Gönül Alpay Tekin, Yeditepe Yayını, 671 sayfa, renkli görseller içermektedir. Özel şamua kâğıda basılmış Türk dili, kültürü, irfanı, tarihi ve medeniyetiyle ilgili bu çok önemli ve kapsamlı eser orijinal cildinde, mükemmel kondisyondadır. 50 lira.
34
33.Japonca orijinal manga tarzında çizgi romanJaponca orijinal manga tarzında çizgi roman, 200 sayfa, Türkçeye çevrilmedi, çok nadir. 10 Lira.
35
34.NarutoNaruto, yazan ve çizen: Masaşi Kişimoto, manga (Japon tarzı çizgi roman), 14 cilt, Gerekli Şeyler Yayını. İlk sayıdan ondördüncüsüne kadar olan toplam 14 cildi kapsayan müzayedeye konu çizgi roman lotu 2800 sayfadır. Bütün dünyada şu ana değin 230 milyondan fazla satılan manga başyapıtlarından olan Naruto serisinin her bir kitabının şu an liste fiyatı 16 Liradır. Satışa sunduğumuz 14 cilt okunmamış, mükemmel kondisyonda olup toplam liste fiyatı 224 Liradır. 50 Lira.
36
35.One pieceOne piece, yazan ve çizen: Eiiçiro Oda, manga (Japon tarzı çizgi roman), 15 cilt, Gerekli Şeyler Yayını. İlk sayıdan onbeşincisine kadar olan toplam 15 cildi kapsayan müzayedeye konu çizgi roman lotu 3000 sayfadır. Bütün dünyada şu ana değin 330 milyona yakın bir satışa ulaşan manga başyapıtlarından olan One Piece serisinin her bir kitabının şu an liste fiyatı 16 Liradır. Satışa sunduğumuz 15 cilt okunmamış, mükemmel kondisyonda olup toplam liste fiyatı 240 Liradır. 50 Lira.
37
36.HellsingHellsing, yazan ve çizen: Kohta Hirano, manga (Japon tarzı çizgi roman), 10 cilt – TAM TAKIM; Gerekli Şeyler Yayını. İlk sayıdan sonuncu cilt olan onuncusuna kadarki toplam 10 cildi kapsayan müzayedeye konu çizgi roman lotu 2000 sayfadır. Bütün dünyada çok satan serinin her bir kitabının şu an liste fiyatı 15 Liradır. Bazı ciltlerinin baskısı tükenen Hellsing’in satışa sunduğumuz 10 cildi de okunmamış, mükemmel kondisyonda olup toplam liste fiyatı 150 Liradır. 35 Lira.
38
37.BleachBleach, yazan ve çizen: Tike Kubo, manga (Japon tarzı çizgi roman), 6 cilt, Gerekli Şeyler Yayını. Serinin ilk 6 kapsayan müzayedeye konu çizgi roman lotu 1200 sayfadır. Bütün dünyada çok satan serinin her bir kitabının şu an liste fiyatı 16 Liradır. Bazı ciltlerinin baskısı tükenen Bleach’in satışa sunduğumuz 6 cildi de okunmamış, mükemmel kondisyonda olup toplam liste fiyatı 96 Liradır. 25 Lira.
39
38.Titana SaldırıTitana Saldırı (16 cilt) + Titana Saldırı – Çöküşten Önce (4 cilt), toplam 20 cilt; Gerekli Şeyler Yayını. Titana Saldırı’nın ilk 16 cildini ve Titana Saldırı – Çöküşten Önce’nin ilk 4 cildini kapsayan çizgi roman lotu toplamda 2400 sayfadır. Bütün dünyada çok satan serinin her bir kitabının şu an liste fiyatı 16 Liradır. Bazı ciltlerinin baskısı tükenen Titana Saldırı’nın satışa sunduğumuz 20 cildi de okunmamış, mükemmel kondisyonda olup toplam liste fiyatı 320 Liradır. 75 Lira.
40
39.Pieter Bruegel’in Gizemli DünyasıPieter Bruegel’in Gizemli Dünyası, yazan: Dilek Maktal Canko, Yapı Kredi Yayını, Mayıs 2013, 72 sayfa, çok sayıda renkli resimli, karton kapaklarında, mükemmel kondisyonda, 8 Lira.
41
40.Çizgilerle TürkiyeÇizgilerle Türkiye, resimler: Musa Albukrek, yayına hazırlayan: Hamit Kınaytürk, Alarko Eğitim – Kültür Vakfı Yayını, İstanbul, 1992, 111 sayfa, 103 sayfası s-b görseller içermekte; cerrah ressam Musa Albukrek’in çini mürekkebi, karakalem ve füzenle yaptığı ve başta İstanbul olmak üzere, Türkiye’nin dört bir tarafındaki eski eserlere ait olan resimler tam bir nostaljia atmosferi yaratan ve görsel şölen niteliğinde olan eser orijinal karton kapaklarında, iyi durumdadır. 20 Lira.
42
41.Uzun Çizgi Uzun Çizgi, Edebiyattan Sanata Dostluk Uğrakları, Ahmet Soysal, Monokl, 5.00
43
42.Hermeneutik KomünizmHermeneutik Komünizm, Heidegger'den Marx'a, Monokl, 5.00
44
43.Sanat ve ÇoklukSanat ve Çokluk, Antonio Negri, Estetik, Monokl 5.00
45
44.İlke Olarak Yaşam Üstüne Notlarİlke Olarak Yaşam Üstüne Notlar, Monokl, 5.00
46
45.Annenin Lezzet KitabıAnnenin Lezzet Kitabı, Okul Öncesi Çocuklar için Tarifler ve Beslenme Önerileri, Hayykitap, 5.00
47
46.Direnişi düşünmekDirenişi düşünmek, 2013 Taksim Gezi Olayları, Monokl, 5.00
48
47.Politik Ekonominin Yeni Bir Eleştirisi İçinPolitik Ekonominin Yeni Bir Eleştirisi İçin, Monoıkl, 5.00
49
48.Ölümü DüşünmekÖlümü Düşünmek, Vlademir Jankelevitch, Monokl, 5.00
50
49.Şeylerin İşareti: Yöntem ÜstüneŞeylerin İşareti: Yöntem Üstüne, Gıorgıo Agamben, Monokl, 5.00
51
50.Benim ÖğrettiklerimBenim Öğrettiklerim, JACQUES LACAN, Monokl, 5.00
52
51.Demokrasinin HakikatiDemokrasinin Hakikati, Monokl, 5.00
53
52.Ruh SorusuRuh Sorusu, Ahmet Soysal, Monokl, 5.00
54
53.Anlama Belirsizlik ve Çok AnlamlılıkAnlama Belirsizlik ve Çok Anlamlılık, Teo Grünberg, Gündoğan, 5.00
55
54.Siyaset SosyolojisiSiyaset Sosyolojisi, Prof. Dr. H. Musa Taşdelen, 3.Baskı, Kocav Yayınları, 5.00
56
55.Devletin Zirvesinde Üç İsim Baba Oğul TorunDevletin Zirvesinde Üç İsim Baba Oğul Torun, Fazıl Bülent Kocamemi, Biyografi, Ekinoks, 5.00
57
56.28 Şubat Öncesi ve Sonrası Türkiyede Dini Hayat28 Şubat Öncesi ve Sonrası Türkiyede Dini Hayat, 5.00
58
57.Bektaşilik Alevilik Mevlevilik MasonlukBektaşilik Alevilik Mevlevilik Masonluk, A. Nevzad Odyakmaz, Kitap Dostu, 5.00
59
58.Ahlakın Soykütüğü ÜstüneAhlakın Soykütüğü Üstüne, Friedrich Nietzsche, 5.00
60
59.Kültür ve EmperyalizmKültür ve Emperyalizm, Edward Said, 3. Baskı, Toplum Siyaset, Hil, 5.00
61
60.Jön Türklerin YükselişiJön Türklerin Yükselişi, M. Naim Turfan, Alkım, 5.00
62
61.Türk Sanatında Hayvan SembolizmiTürk Sanatında Hayvan Sembolizmi, Prof. Dr. Yaşar Çoruhlu, 5.00
63
62.Haziran günleri - Gezi NotlarıHaziran günleri - Gezi Notları, Gün Zileli, Büyülüdağ, 5.00
64
63.DivanDivan, İsmail Hakkı Bursevi, Hazırlayan: Dr. Murat Yurtsever, Arasta, 5.00
65
64.Muhammedi Sünnetin AydınlatılmasıMuhammedi Sünnetin Aydınlatılması, Mahmud Ebu Reyye, Yeni Zamanlar, 5.00
66
65.Biyolojik MücadeleBiyolojik Mücadele, S. Demirel Üniversitesi, 5.00
67
66.Fidan StandardizasyonuFidan Standardizasyonu, S. Demirel Üniversitesi, 5.00
68
67.Genel MedencilikGenel Medencilik, S. Demirel Üniversitesi, 5.00
69
68.AKP ve Yeni RejimAKP ve Yeni Rejim, Fatih Yaşlı, Tan, 5.00
70
69.Anadolu AleviliğiAnadolu Aleviliği, Esat Korkmaz, Berfin, 5.00
71
70.Daraltılan Din, Tartılan İmanDaraltılan Din, Tartılan İman, Derin, 5.00
72
71.Gençlik HalleriGençlik Halleri, 2000'li Yıllar Türkiye'sinde Genç Olmak Derleyenler, Demet Lüküslü, Hakan Yücel, Efil, 5.00
73
72.Nurullah Tevfik Ağansoyun İtirafları ve GünlüğüNurullah Tevfik Ağansoyun İtirafları ve Günlüğü, 5.00
74
73.Devrimci RomantizmDevrimci Romantizm, Editör: Max Blechman, Versus, 5.00
75
74.Keşif YolculuğuKeşif Yolculuğu, Türkiye, İslam ve Avrupa, Nilüfer Göle, Granada, 5.00
76
75.Süleyman Hakim Ata'nın Bakırgan KitabıSüleyman Hakim Ata'nın Bakırgan Kitabı, Prof. Dr. Adurrahman Güzel, 2. Baski, Öncü Kitap, 5.00
77
76.Tözcülüğün TasfiyesiTözcülüğün Tasfiyesi, İlişkisel Sosyolojide Temel Yaklaşımlar, Mustafa Emirbayer'in Önsözüyle, Güney Çeğin - Emrah Göker, Notabene, 5.00
78
77.Erkek Olmanın TehlikeleriErkek Olmanın Tehlikeleri, Herb Goldberg, Çeviren: Selçuk Budak, Bilim ve Sanat, 5.00
79
78.Erkeklere Gerçekten Ne İsterErkeklere Gerçekten Ne İster, Bilim ve Sanat, 5.00
80
79.Rusların Kafkasyayı İşgalinde İngiliz Politikası ve İmam ŞamilRusların Kafkasyayı İşgalinde İngiliz Politikası ve İmam Şamil, Kayıhan, 5.00
81
80.Gençler İçin Felsefe TarihiGençler İçin Felsefe Tarihi, Afşar Timuçin, Felsefe Dizisi, 2. Baskı, Bulut, 5.00
82
81.Üsküdardan Çıktım Yola HatıralarÜsküdardan Çıktım Yola Hatıralar, Fuat Andıç, Eren, 5.00
83
82.Noktatül BeyanNoktatül Beyan, Seyyid Muhammet Nur, Haz. Baki Yaşa Altınok, 3. Baskı, Ahi, 5.00
84
83.Farsça DilbilgisiFarsça Dilbilgisi, Prof. Dr. Mürsel Öztürk, 5. Baskı, Murat Kitabevi, 5.00
Loading...
Main menu