ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTU
1
timestampJméno a příjmeníE-mailOdkud přicházíte? (škola/organizace/projekt)Proč se chcete zúčastnit barcampu? Co Vás zajímá? Co děláte zajímavého? O čem chcete přednášet (nepovinné, ale bylo by to super!)Poznámky (nepovinné)
2
4/3/2013 14:25:22Honza Martinekhonza.martinek@gmail.comFakulta soc. studií MUZajímá mě, jak vypadá politologická komunita okolo Prahy a témata, která se řeší. Zajímá mě především institucionální design, deliberativní demokracie a občanská participace na vládnutí. V tuhle chvíli píšu diplomku, která začíná být čím dál zajímavější!Uvažuji o tématu zúčastněného pozorování, výzkumu vlastní práce – týká se diplomky. Ale zatím si nejsem jistý, jestli se zvládnu připravit, takže případně dám prostor jiným. Časově by to když tak vyšlo na 20 minut i s diskusí.Moc se těším!
3
4/3/2013 22:17:01Šimon Stibureksimon.stiburek@gmail.comveřejná a sociální politika FSV UKChci potkat nové (i staré) zajímavé a aktivní lidi z oboru a oblastí blízce souvisejících a nabrat inspiraci a energii do další činnosti. Zajímá mě zejména vzdělávací politika, včetně aplikace na oblast politologie (jak se má obor učit? jak se učí? co můžeme dělat pro to, aby se učil líp? má se vůbec učit?) a rád si poslechnu zejména o inovacích, vývoji a studentských iniciativách na jednotlivých katedrách a v různých směrech. Pracuju v oboru (už to je zajímavé!) a dělám samé fascinující věci...Zřejmě masivní otevřené on-line kurzy (MOOCs) a jejich potenciál ovlivnit globální podobu terciárního vzdělávání. Příspěvek bych rád koncipoval spíše jako vykopnutí do diskuse, případně zapojil do širšího bloku souvisejících témat. Předběžně cca 20 minut i s diskusí.Těším se snad ještě víc než Honza!
(Kdyby se rýsoval nějaký blok souvisejících příspěvků z oblasti vzdělávací politiky, výuky politologie, studentských iniciativ nebo tak, tak se rád zapojím, tématem se můžu přizpůsobit.)
4
4/3/2013 23:31:34Kamil Gregorkamil.gregor@gmail.comKohoVolit.euBarcampu se chci zúčastnit, protože je to skvělá přítežitost pro networking. V tuto chvíli mě zajímají hlavně parlamentní data východoevropských zemí. Rekonstruuji stát, píšu blogy a ve volném čase dizeraci.Štve mě korupce a chci něco dělat. Jak začít? Aneb vše, co jste chtěli vědět o aktivismu, ale byli jste líní to zjišťovat. 20 minut + 10 minut na debatu.Budete-li potřebovat pomoct s organizací, dejte mi vědět.
5
4/4/2013 8:23:38Kateřina Kňapováknapova.katerina@gmail.comÚstav politologie FF UK, SOÚ AV ČRMyslím, že je to výborná příležitost potkat fajn lidi a dozvědět se, co všechno lze v rámci politologie a společenských věd zkoumat a dělat. Pochopitelně ještě víc fajn je si zkusit přednést něco málo z výzkumu, o který se snažím, před skutečnými lidmi. :) Zajímá mě opravdu leccos, ale hlavně politický aktivismus (dříve spíše prakticky, nyní spíše teoreticky), politická kultura a analýza diskurzu. Zajímavost svého snažení nejsem s to posoudit, ale snad se nebudete nudit, :) "Aktivisti a normální lidi" - interpretace rámování mimovolební participace ve veřejném diskurzu. Asi 15 minut a diskuse (pokud bude)Taky se těším :)
6
4/4/2013 14:39:16David Kopeckýkopeckydav@gmail.comDemagog.CZ/FSS MUNetworking, coworking, crowdsourcing, oběd - všecko tam je! Těším se na to už rok.

Dlouhodobě občanská společnost a NGOismus, aktuálně také datová vizualizace a datová žurnalistika.

Přes rok se podílím na prvním českém politickém factchecku Demagog, dlouhodobě se pohybuju ve sféře občanského aktivismu, aktuálně působím v blízkovýchodní sekci Člověka v tísni. Začal jsem také fušovat do datového drtičství na datablogu Ihned.
Šimon mě namlsal s tou didaktikou politologie, rád bych se zaměřil na její výuku v rámci středních škol. Ale prozatím jsem bez jasné představy.Bude to super!
7
4/4/2013 21:32:11Pavel Kovaříkpavel.kovarik@centrum.czEx-FSS MUNI :-)Zajímá mě politika pasivně i aktivně, barcamp (nejen politologický) je takové její podhoubí, politologii jsem studoval, rád si užiji kontakt s jejími vytrvalými nositeli a rád si vychutnám její formy v konkrétních příkladech.
8
4/4/2013 22:01:20Jan Sládekme@honzasladek.comClevis s.r.o.Chci se zúčastnit, protože chci potkat zajímavé lidi a slyšet jiné názory na politiku, než že smrdí. Zajímá mne toho spoustu, od vzdělávání přes designu služeb po pořádání akcí a orientační běh. A co dělám zajímavého? Inu všechno co dělám je zajímavé, jinak bych to nedělal. :) Pokud bude zájem, mohu zařadit úvahu nad tím, jak politici (ne)zvládají online komunikaci a obecně marketing.
9
4/4/2013 22:05:38David Kaňokkanok.david@gmail.comKohoVolit.eu, FF UP - KPESPoznat nové lidi z oboru i mimo něj. Obohatit si rozhled a vědomosti nad rámec obsažený v klasické vysokoškolské výuce. Zajímá mě česká NGO scéna, zajímavé webové projekty podporující občanskou angažovanost. Další oblastí mých zájmů je jihovýchodní Asie, kde se již delší dobu věnuji určitým aspektům politického systému Singapuru.V současné době zpracovávám bakalářskou práci na téma malapportionmentu a gerrymanderingu v Singapuru. Včetně ústavního nastavení, které k současné situaci vedlo. Postup při prokazování těchto jevů pomocí vytváření volebních map a jejich následné analýzy. Následně bych se krátce věnoval důležitosti otevřených dat (konkrétně volebních výsledků na co nejnižší úrovni) a krátce ilustroval, jak nádherná/příšerná práce pro badatele s daty je v závislosti na otevřenosti dat. Rozsah +-15 minut + debata. Ještě uvidím na co vše při psaní bakalářky přijdu.
10
4/5/2013 1:10:29Jakub Weinerweiner@mail.muni.czMU1) Protože doufám, že mi přinese něco nového.
2) Datové analýzy, finanční kriminalita, volby
3) Analyzuji prezidentův účet
To ještě nevím
11
4/5/2013 11:23:51Bohumil Dobošbohumil.dobos@gmail.comIPS FSV UKMám rád diskuzi o aktuálních a politologických tématech a zdá se mi, že tato akce má šanci nalákat lidi schopné rozumné debaty. Zajímám se hlavně o geopolitické otázky současného světa, které se pohybují na rozhraní politologie a mezinárodních vztahů. Zajímavého nevím, záleží na úhlu pohledu, každopádně se v současnosti zabývám problematikou post-Vestfálského systému a jeho dopadu na podobu mapy světa.Rád bych prezentoval svou diplomovou práci na téma New Middle Ages (teorie o podobě post-Vestfálského systému) na které v současnosti pracuji. Rozsah je v podstatě flexibilní záleží na počtu zahrnutých case-studies, ale viděl bych to na cca. 20 minut.
12
4/5/2013 16:55:51Jana Sekaninovájana-sekaninova@seznam.czUniverzita Palackého; KohoVolit.euRáda bych se zúčastnila politologického barcampu, protože jsem na podobné akci zatím nebyla a je to skvělá příležitost poznat nové lidi. Jsem studentkou 3. ročníku politologie na Univerzitě Palackého v Olomouci a zajímají mě otázky spojené s politickou kulturou v České republice. Pracuji pro organizaci KohoVolit.eu a zapojila jsem se do projektu Rekonstrukce státu.
13
4/5/2013 17:47:26Jakub Jandajanda@evropskehodnoty.czThink-tank Evropské hodnoty- chci potkat aktivisty, kteří se věnují různým sférám veřejného života se stejným zápalem

- zabývám se zejména způsobem, jakým se čeští političtí reprezentanti věnují směřování ČR v evropském kontextu (práce think-tanku Evropské hodnoty je přirozeně širší, ale takto v jedné větě :-). www.evropskehodnoty.cz)

- působím jako manažer projektů a komunikace think-tanku Evropské hodnoty (vedu tým lidí, kteří připravují odborné semináře a konference, hlavně však veřejné DEBATY O ČESKÝCH ZÁJMECH, přenášené Českou televizí a Českým rozhlasem), působil jsem jako poradce několika poslanců, PR manažer humanitární organizace ADRA ČR, jsem aktivním publicistou, moderátorem.
Rád bych požádal o 25 minut, v nichž bych rád prezentoval (pracovní nástřel, prosím, než byste to oficiálně uváděli, rád to přeformuluji):

Název prezentace: Občanská společnost nejsou jen watch-dogy: aktivní think-tank a jeho role

(5 min)- kdo jsme, kde stojíme a proč to děláme

(5 min)- co jsme dělali a k čemu to podle nás bylo (hutná reflexe práce think-tanku EH bodech od založení v roce 2005)

(15 min) nabídka spolupráce: plán pro volby do PSP a EP - (podzim 2012 - květen 2013) (tuto část bych požádal nenahrávat na video :-))
Pozor, výstupní registrační arch je veřejně viditelný :-)
14
4/6/2013 21:55:59Tereza NátrováTernatr@gmail.comUPOL FF KPES/ Kohovolit.euPodobné akce jsem se doposud neúčastnila, přínosem mi tedy bude nová zkušenost, která mě zároveň obohatí o nové znalosti z oboru, který studuji a baví mě. Zároveň v této akci vidím perfektní příležitost pro seznámení se s řadou lidí, kteří sdílí podobné zájmy. Těším se debaty plné odlišných názorů a inteligentních argumentů. Všeobecně mě zajímá národní politická scéna a aktuální problémy, dále EU. V poslední době se však mé zájmy soustředí do dvou oblastí:
1) V rámci práce pro Kohovolit.eu jsem se zapojila do projektu Rekonstrukce státu.
2) Zabývám se analýzou primárních voleb v ČR, spolupracovala jsem na výzkumu a nyní na toto téma píšu bakalářskou práci.
15
4/8/2013 11:04:43Ondřej Ryboňrybon.ondre@gmail.comStudentské politologické fórum a Fakulta veřejných politik SU - středoevropská studia 1.)Chtěl bych poznat další lidi s podobným "politologickým" zájmem.
2.) Zajímá mne vše od velkého třesku po volební systémy :-D, ale především nápady a kreativita kolegů v daném oboru. :-)
3.) Nevím, zda-li to "vychloubačně" nazvat zajímavým, ale proč ne. Jsem předsedou občanského sdružení - Studentské politologické fórum působící v Opavě (při Slezské univerzitě), pořádáme různé vzdělávací aktivity pro členy a studenty se zájmem o politologii, ale i další sociální vědy. Já se osobně zajímám o problematiku nedemokratických režimů (momentálně píši bakalářskou práci dotýkající se fenoménu opozice v nedem. režimech), ale také o volební systémy a letmo o politický marketing.
Bohužel z časových důvodů příprav přednášet nemůžu, takže budu jen "aktivním" publikem.
16
4/8/2013 20:17:30Jan KrupičkaKrupickaJan@Gmail.comKatedra ekologie PřF UK/ FHS UK/ Furt tak trochu ÚPOL FF UKMimo jiné proto, že ho (spolu)organizuji. Především ale abych poznal nové lidi v politologické komunitě. Předchozí brněnské ročníky byly v tomhle naprosto úžasné, tak schválně jestli se podaří Praze obstát.

Všechno? Hlavně ale makroekologie a civilizacionistika, teorie modernizace a metabolická teorie, klasická Čína a předkolumbovské společnosti, politická filozofie anarchismu a fašismu, meziválečná avantgarda a rozšířená realita a určitě jsem na spoustu věcí zapomněl.

Teď jsem se třeba přehrabávám v nezmapované historii Ústavu pro rasovou biologii ktery nám tu na PřF za protektorátu vypučel.
Jestli bude volno v programu, tak si nějaký krátký crash kurz modernizačních teorií a proč je důležité se věnovat staré Číně připravím. Cca 15 min.
17
4/9/2013 0:05:06Lukáš Kratochvíllukas@kampaneavolby.czFSV UK / Kampaně & volbyZúčastnil jsem se již předchozího Barcampu v Brně. Barcamp je zajímavým místem, kde se člověk může jak dozvědět mnoho zajímavých informací, tak i poznat nové lidi.
Zajímám se o politický marketing a volební kampaně a roli médií v politice.
Pracuji na projektu Kampaně & volby.
18
4/9/2013 20:45:15Barbora MartinkováB.martinkova@hotmail.comMaastricht Graduate School of GovernanceRáda bych se zůčastnila, abych získala názor lidí s politologickým a politickým přehledem na mou rozpracovanou diplomovou práci. Ta se týká mezinárodní spolupráce regionů (na úrovni komunálních celků, obcí apod.) a snažím se v ní lépe porozumět tomu, jaký je smysl takové spolupráce v českém prostředí, jak se spolupráce rodí a jak se aktéři rozhodují s kým budou spolupracovat - zda je to
- na základě podobnosti identifikovaného problému /
- na základě podobnosti regionů (ekonomická, sociální, demografická či sektorová podobnost) /
- na základě podobnosti historické (tradiční partner) /
- na základě geografické proximity.

Ráda bych zjistila jak jsou kroky aktérů, kteří se podílí na rozvoji regionů a na projektech spolupráce regionů synchronizované, jaké existují mechanismy, které umožňují nalézat vhodné partnery a jak je partnerství využité k benefitu všech stran a jejich rozvoji.

Domnívám se, že na barcampu získám feedback ohledně relevance tématu v českém prostředí, feedback na metodologii výzkumu a snad i nějaké rady a pošťouchnutí někam dál.
Hm, to jsem napsala už nahoře.
Nu, tak tady mohu napsat trochu ještě k tomu, že mě zajímá oblast sociální inovace a vytváření programů pro zapojení obyvatelstva do tvorby a vedení veřejné správy jimi samými - senioři pro seniory, nezaměstnaní pro nezaměstnané a studenti pro studenty (jelikož mnohdy oni sami vědí co by rádi dělali a je tedy možné aby si to taky sami zajistili za peníze, které jsou dávány těm co aktivity pro tyto ohrožené skupiny poskytují doposud). Také spolupráce mezi těmito ohroženými skupinami na jejich rozvoji a vzděláváni, iniciativách apod. by mohla vést k jejich osobnímu rozvoji tak jako k rozvoji komunit. Jsem toho názoru, že pokud by se takové "pracovní skupiny" daly dohromady ve více regionech - jejich inter-regionální spolupráce by mohla být zajímavou složkou sociální inovace.
Moc se těším a dovezu nějaké dobré wafle.
19
4/9/2013 21:19:06Matt Jedličkamatt.jedlicka@gmail.comFSV UK/PSP ČR/ÚMČ Praha 8- Inspirovat se, seznámit se, popovídat si.
- Praktická politika, politický marketing, komunál a doprava. Píšu diplomku o politické komunikaci Starostů pro Liberecký kraj, třeba mi s tím někdo poradí :)
- Trochu pracuju ve Sněmovně, víc (teď) na radnici Prahy 8 a pořád ještě chodím na Hollar.
Přednášet nemusím.
20
4/9/2013 22:28:37Alžběta Guryčovágurycova@email.czFF UP/Kohovolit.euBeru to jako novou, určitě skvělou zkušenost, podobné akce jsem se zatím bohužel nezúčastnila. Těším se na zajímavá témata, lidi a rozšíření svých politologických (a jiných) obzorů. Kromě české politické scény a vývoje české občanské společnosti, mě zajímají například otázky týkající se EU, politické situace v Rusku nebo propojení politiky a umění. V současné době době se angažuji v Kohovolit.eu a píšu bakalářskou práci, která se zabývá politickými programy levicových stran za první republiky.
21
4/10/2013 22:53:36Helena Nobilehelena.nobile@gmail.comGymnázium Budějovická/ Asociace debatních klubů o.s.S barcampem mne seznámila kamarádka, chci se zúčastnit, protože mi to přijde jako skvělá zkušenost a možnost potkat spoustu skvělých lidí. Vzhledem k tomu, že debatuji a věnuji se mnoha politickým simulacím, tak tuto akci považuji i za možnost k dalšímu osobnímu rozvoji.
22
4/10/2013 23:15:22Albina Matusevychalbina.matusevych@gmail.comMasarykovo gymnázium Plzeň/ RK Mladých konzervativců Plzeň, o. s. Na barcamp jedu za novými lidmi a novými vědomostmi, o politiku se dlouhodobě zajímám a chci se jí i do budoucna věnovat. Debatuji na debatních turnajích i mimo ně, moc ráda poslouchám názory ostatních a ještě raději s lidmi mluvím. Jsem členkou Mladých konzervativců - snažíme se popularizovat pravicovou politiku a pořádáme vzdělávací akce a setkání s politickými činiteli, novináři a pod. Sama v nejbližší době budu pořádat několik akcí a na barcampu bych mohla načeprat inspiraci a nová, ožehavá témata. Také doufám, že se o politické teorii dozvím více a rozhodnutí mocných mi do budoucna budou jasnější :)Poprvé se budu jenom dívat :)Těším se na vás! :))
23
4/11/2013 2:10:31Matouš Hruškamat.hruska@gmail.comFF UK - Ústav PolitologieFormát Barcampu mě baví, líbí se mi bezprostřednost kombinovaná s akademickým zaměřením. Navíc si myslím, že ti, kteří mají chuť vystoupit před lidmi z oboru v takovémhle prostředí si stojí za to poslechnout.

V akademické sféře mě baví mě hlavně Politická filozofie a kritická teorie. Kromě FF studuji také práva, a právě jsem se vrátil z Erasmu. Občas píšu do Deníku Referendum a občas pod rukou učím na střední škole. (A občas chodím také tancovat swing :-) )
Chtěl bych udělat interaktivní hru na téma "Koncepty svobody". Na Erasmu mě inspiroval kurz věnující se této problematice a myslím si, že by se dala dobře předat ostatním právě formou interaktivní aktivity na cca 30-40 minut.

Úkolem by bylo seznámit posluchače s Dvěma koncepty svobody podle Isaiaha Berlina a následně ukázat dva až tři koncepty, které na něj navazují, nevím ještě přesně, které bych vybral. Možná, bych vybral Amartya Sena, Charlese Taylora a Nancy Hirshman.

Nemám ještě přesnou představu, ale po úvodním seznámení s problematikou (10 min) bychom se mohli rozdělit do tří skupin a každá by měla krátký příběh, dobře ilustrující důležitost každého aspektu svobody akcentovaného těmito autory, pak by skupiny měly definovat svobodu s přihlédnutím k těmto textům a konfrontovali bychom je v závěrečné diskuzi.
Těším se :) (jen nevím, jestli byste stáli o můj příspěvek k obědu)
24
4/11/2013 21:59:27Vojtěch Mráz385790@mail.muni.czFakulta sociálních studií, Masarykova univerzitaJsem v posledním ročníku bakalářského programu Mezinárodní teritoriální studia na FSS MU a přesto jsem doposud neměl příliš příležitostí potkat lidi z oboru a kultivovaně pohovořit na zainteresovaná témata. Nikdy přes Formuláře Google neposílejte hesla.
25
4/16/2013 20:46:05Vendula Venclíkovávendula.venclikova@gmail.comÚPOL FF UK / Národní síť zdravých městJsem jeden z organizátorů barcampu. Účastnila jsem se obou brněnských barcampu a sama organizovala jeden opavský. Na těchto akcích oceňuji možnost potkat se s ostatními politology z celé republiky.

Zajímám se o participaci a deliberaci občanů (v teoretické i praktické rovině). V současné době pracuji pro Národní síť zdravých měst, kde se snaží tyto prvky uplatňovat na místní úrovni.
Mohu přednášet o stavu deliberativní demokracie a participaci v České republice a také o tom, jak by mělo/mohlo vypadat zdravé město se spokojenými občany.Těším se na vaše příspěvky :)
26
4/18/2013 11:15:49Jaroslav Bicanbican.jaroslav@seznam.czÚstav politologie FF UK, POLIS, CharlieChci potkat některé staré známé a poznat nějaké nové. Navíc minulý barcamp mě hodně nadchnul, takže se rád zúčastním i tohoto.

Zajímá mě politická filosofie, populismus a jeho vztah k demokracii, česká politika, politici a uskupení, která používají populistický styl, nebo se snaží o populistické strategie.

Rád píšu. Pravidelně přispívám do Českého rozhlasu Plus a Deníku Referendum.
27
4/20/2013 11:04:23sophie schmalstiegováschmalstieg.sophie@seznam.czMasarykovo gymnázium, PlzeňVelmi se zajímám o politickou situaci v České republice, a jelikož mi není lhostejné, jak se bude vyvíjet v budoucnu, chtěla bych se zúčasnit politologického barcampu v Praze. Také věřím, že mi pomůže rozšířit mé politické obzory.
28
4/22/2013 23:03:12Leoš Bezkočkapraana@seznam.czuniverzita ZČUJako student politologie a mezinárodních vztahů být "in" v různých tématech souvisejících s oborem, slyšet a vidět zajímavé pohledy z jiných stran k novému zamyšlení.
29
4/23/2013 22:10:31Pavel Šímapavel@pavelsima.czInstitut politického marketinguJsem vystudovaný politolog, autor #projektDiplomka, organizátor prvních dvou polbarcampů v Brně, zakladatel Institutu politického marketingu.Vznikající Institut politického marketingu - 15 minut
30
4/24/2013 11:41:14Petr Neugebauerneup@neup.euIMS FSV UKBěhem spíš moderně historického studia jsem zjistil, že by mě víc zajímaly politologické otázky. Chtěl bych na magistru přejít na politologii. Barcamp bych chtěl využít k orientaci v aktuálním oborovém dění.

Zároveň mě zajímá občanská společnost, vztah médií a demokracie, národních identit a stereotypů.

Poslední aktivity ohledně kvality architektury a informování občanů přes internet v Lednici viz blog www.neup.eu, jinak viz Twitter @NeuPetr.
Můj první barcamp, tak doufám, že se do té doby zorientuju - např. jak si vybrat přednášky, budou všechny za sebou? Kdy a kde bude nějaký seznam?
31
4/24/2013 21:13:58Milan Halajmilanhalaj8@gmail.comSlezská univerzita - Ústav středoevropských studií1. Dúfam, že si prehĺbim svoje poznatky v obore politológie a spoznám ľudí s podobným záujmom ako mám ja.
2. Moje spektrum záujmu je široké, ale zvlásť zaujímavým mi príde obor medzinárodné vzťahy a politická geografia.
3. Je toho viac.Napríklad prispievam svojimi článkami do jedného internetového časopisu a na začiatku apríla som sa zúčastnil simulácii jednaní Rady Európskej únie ako minister zahraničia za Holandské kráľovstvo.
Moldavská podněsterská republika v kontextu politiky Evropské unie a Ruské federace - komparácia v kontextu riešenia územnej celistvosti Moldavska (téma mojej bakalárskej práce)
32
4/27/2013 12:50:18Jiří Lebišjirko.lebis@gmail.comFiF UK Bratislava, katedra politologieZúčastnil jsem se toho minulého v Brně a bylo to fajn, takže se těším do Prahy.
33
4/27/2013 14:53:30Richard Kokešrichard.kokes@seznam.czISS FSV UKNeznám moc lidí z komunity a díky tomu ani příliš témata, které jsou pro mladé politology zajímavé. Mým předmět jsou expertní kapacity politických stran s orientací na vysokoškolskou politiku.Nechám případně na příští rok. :)
34
4/27/2013 18:51:35Anna Kottováanna.kottova@seznam.czFSV UK, PrahaChci poznat lidi se stejným zájmem, a to o politologii, která mě zajímá stejně jako média. Studuji mediální studia na FSV UK a vedu divadelní rubriku internetového magazínu pro studenty.
35
4/27/2013 20:14:55Tereza Sedlákovásedlakova.tereza@hotmail.czÚstav politologie FF UKProtože je to skvělá příležitost setkat se s lidmi, kteří mají stejný zájem jako já, poznat jejich názory či zkušenosti a obohatit tak ty své. Nové informace, noví lidé, nové pohledy na věci, toho je třeba využít.
V posledních měsících sleduji především dění v jihovýchodní Asii, reformní proces v Barmě, Kambodžu, předvolební Pákistán. Tamní režimy a jejich případné proměny, vývoj vztahů mezi některými státy (Indie-Pákistán, Indie-Čína), atd.
V současnosti píši články pro zpravodajský server www.pressexpress.eu, oblast jihovýchodní a jižní Asie.
36
4/28/2013 19:47:08Marek Prchalmprchal@gmail.comMédiář.czProtože dělám pro politické strany.
37
4/28/2013 22:40:32Markéta Gregorovácoughey@email.czFSS MU, KMVESBudu tou dobou v Praze, takže fakt, že se koná barcamp s tématem mé srdeční záležitosti, beru jako osud a považuji tudíž takřka za povinnost se zúčastnit. Osobně studuji bakalářský dvouobor Mezinárodní vztahy a Evropská studia na brněnské Masarykově univerzitě. Zajímají mě úplně všechny přednášky, které budu schopna stihnout, nebráním se žádnému tématu. Obecně mě však nejvíc zajímá kybernetická politika, Blízký východ a energetická bezpečnost, takže pokud se vyskytne někdo s podobným výstupem, sedím v první řadě. :)
Jinak jsem členkou České pirátské strany a aktivně působím především v jejím zahraničním odboru.
Bohužel jsem se o barcampu dozvěděla příliš pozdě a přes školní povinnosti si nestíhám nic kvalitně připravit, ale po načerpání zkušeností letos se možná dočká příští ročník...
38
4/29/2013 10:21:19Jana RajnišováJana.rajnisova@gmail.comÚPOL FF UKChci poznat lidi se stejným zájmem o politologii a jiným pohledem na různá témata.
39
4/29/2013 12:13:52Barbora Kmeťovábarbora.kmet@gmail.comUniverzita Komenského v BratislaveZúčastnila som sa minulý rok a kedže boli prednášky podnetné a zaujímavé, teším sa na tie tohtoročné. Zaujíma ma všetko čo stojí za pozornosť a čo sa týka mojej práce, venujem sa ľudským právam - hlavne LGBTI problematike a otázke rodovej rovnosti. Zatiaľ vlastné projekty nemám s výnimkou spolupráce na plánovaných aktivitách LGBTI group Amnesty International Slovensko, ktorej som zároveň aj členkou.
40
4/29/2013 12:50:02David Ruzickaruzicka.cz@gmail.comPřicházím sám1) Nahlédnout mezi české polit-ické/logické aktivisty
2) Všechno a nic (zodpovídání se, sémantika, teorie autopoietických systémů)
3) Pasivně sleduju zajímavý věci
-
41
4/29/2013 21:30:51Filip Běhalbehalf@centrum.czÚPOL FF UKPovažuju to za dobrou příležitost vyzkoušet si napůl formálně prezentaci odborného příspěvku a vedle toho za zajímavou možnost poslechnout si, co aktuálně politology a o politiku se zajímající mladší lidi zajímá, co jim připadá podstatné, co budou prezentovat. Mě zajímají hlavně komunistické režimy a (nejen jejich) přechody k demokracii.Přibližně o tomhle: Zažilo Československo po roce 1948 dlouhé období totality? Pokud ne, proč máme "Ústav s chybou ve jméně" a proč je po přechodu k demokracii dobré nedělat z interpretace a vztahu k minulému režimu politickou otázku. (čas těžko odhadnout, zhruba 20 minut + diskuse, bude-li na ni chuť)
42
4/29/2013 22:00:32Michal Czudekmichal.czudek@gmail.comUstav politologie, FF UKZaujal mě formát této události a to v tom, že si to celé připravují studenti sami. Zajímavá je také různorodost už registrovaných příspěvků. Určitě bych si poslechnul příspěvek z oblasti politické filosofie, jinak jsem otevřený v podstatě na všechny oblasti.
43
4/29/2013 22:06:02Michaela Ducháčkováduchackovamichaela@seznam.czÚPOL FF UK, POLIS1) Myslím, že je to skvělá příložitost poznat nové lidi, které politologie zajímá, a dozvědět se o zajímavých tématech, kterými se zabývají jiní. Jsem moc ráda, že se nám to konečně podařilo uspořádat v Praze, na žádný dřívější ročník se mi totiž nepodařilo dostat.

2) Zajímám se hlavně o nedemokratické režimy (především o personalizované diktatury), oblast Blízkého a Středního Východu, politický islám...

3) Zajímavých věcí dělám spoustu věcí - velká část se tématicky týká bodu 2. V poslední době jsem v Praze organizovala Syrské dny, momentálně se podílím na přípravě jedné konference a dalších menších akcí. Rozhodně se nenudím:)
Spokojím se s úvodním slovem o pořadatelské organizaci:-)
44
4/30/2013 0:04:26Tomáš Pikolatompikola@gmail.comMladí a politikaChci poznat zajímavé lidi, co se zajímají o politiku a načerpat inspirace. Zajímá mě názorový střet jednotlivých politických proudů. Vše, co dělám, je svým způsobem zajímavé :)
45
4/30/2013 0:05:22Veronika Brázdilovávero.brazdilova@gmail.comMladí a politikaStudovala jsem politlogii ve Francii a zajímá mě, co se v tomto oboru děje v ČR.
46
4/30/2013 13:40:41Lukáš Mořkovskýlukas.morkovsky@gmail.comKatedra politologie a evropských studií , FF, UPOL- Zájem o aktuální politické dění
- Zjištění nových informací a poznatků
- Poznání lidí z oboru
- Životní zkušenost
Je to můj první barcamp, přednášení si nechám na příště :-)
47
4/30/2013 13:41:47Ivana Rybanskáivana.rybanska@gmail.comFSS MUChcem sa zúčastniť, lebo chcem zistiť, či to čo ma irituje v etablovanej politológii sa už stihlo nalepiť na mladšej generácie, alebo ešte existuje nejaká nádej na záchranu. :-)
Zaujíma ma všeličo. Nezaujímajú ma škatuľky. Sama som asi trochu interdisciplinárne plávajúca osoba, ktorá sa venuje demokratickým inováciám, participácii nejak inak ako z dotazníkov. Alebo by som aspoň chcela.
Okrem štúdia sa venujem komunitným médiám a ich možnému rozšíreniu v stredovýchodnej Európe. A myslím, že to je zaujímavé.
Hlbšie do demokracie - alebo ako som skúmala niečo, čo skoro neexistuje (participatívne rozpočtovanie a komunitné médiá ako demokratické inovácie)
12,5 min :-)
48
4/30/2013 13:47:59Miriam Faltovámiriam.faltova@gmail.comFF UP KPES/Kohovolit.euSlyšela jsem o minulých barcampech a rozhodně se chci zúčastnit alespoň jednoho. Chci poznat nové nápady a hlavně nové přátele aktivisty atd. Zajímám se o aktuální dění v České republice, v zaměření na hlavní politickou scénu. Zajímají mě analytické výzkumy ve veřejné a politické sféře, ráda organizuji, nebo se podílím na organizaci různých akcí. Těším se na přísun nových nápadů a myšlenek!! :-)V přednášce bych chtěla poukázat na současnou problematiku státem vlastněných podniků, aneb proč potřebujeme registr smluv zaměřený právě na tuto oblast. Bude to spíše sumarizace dat, abych mohla vypíchnout hlavní problémy v této oblasti, poukázat na současný návrh zákona o registru smluv, plusy, mínusy atd. Časově by to mělo vyjít na 10-15 min.
49
4/30/2013 19:26:50Marek Německýmarekn@email.czFHS UKRád bych poznal některé kolegy...
50
5/2/2013 17:10:11Veronika Kraupnerováv.kraupnerova@seznam.czMladí a politikaStudovala jsme politologii ve Francii a zajímá mě, co se v tomto oboru děje v ČR.
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100