A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 1 | |||||||||||||||||||||||||
2 | ||||||||||||||||||||||||||
3 | MINGGU | : | HARI | : | ||||||||||||||||||||||
4 | ||||||||||||||||||||||||||
5 | 0 | TARIKH | : | |||||||||||||||||||||||
6 | ||||||||||||||||||||||||||
7 | ||||||||||||||||||||||||||
8 | TINGKATAN / KELAS | : | AKTIVITI P&P | |||||||||||||||||||||||
9 | MASA | : | MULA | AKHIR | STRATEGI P&P | |||||||||||||||||||||
10 | MATA PELAJARAN | : | PENDIDIKAN AGAMA ISLAM | |||||||||||||||||||||||
11 | TEMA | : | Fikah | |||||||||||||||||||||||
12 | TAJUK | : | Korban dan akikah | KAEDAH P&P | ||||||||||||||||||||||
13 | STANDARD KANDUNGAN | Unit 2 : Akikah | ||||||||||||||||||||||||
14 | KEMAHIRAN | : | ||||||||||||||||||||||||
15 | : | BAHAN BANTU MENGAJAR | ||||||||||||||||||||||||
16 | : | |||||||||||||||||||||||||
17 | STANDARD PEMBELAJARAN | Pada akhir PdPc pelajar akan dapat : | ||||||||||||||||||||||||
18 | / OBJEKTIF PEMBELAJARAN | 1 | Menyatakan maksud, hukum dan dalil akikah | AKTIVITI PAK 21 | ||||||||||||||||||||||
19 | 2 | Menerangkan syarat sah, perkara sunat dan tempoh pelaksanaan akikah | ||||||||||||||||||||||||
20 | 3 | Menerangkan pembahagian daging akikah dan hikmah akikah | ||||||||||||||||||||||||
21 | 4 | KEM. BERFIKIR KRITIS DAN KREATIF (KBKK) | ||||||||||||||||||||||||
22 | KRITERIA KEJAYAAN | 1 | Murid dapat menyatakan maksud, hukum dan dalil akikah | |||||||||||||||||||||||
23 | 2 | Murid dapat menerangkan syarat sah, perkara sunat dan tempoh pelaksanaan akikah | PETA I-THINK | |||||||||||||||||||||||
24 | 3 | Murid dapat menerangkan pembahagian daging akikah dan hikmah akikah | ||||||||||||||||||||||||
25 | AKTIVITI PEMBELAJARAN | : | Pemula | |||||||||||||||||||||||
26 | 1 | Guru menyatakan maksud, hukum dan dalil akikah | ELEMEN KEHIDUPAN DALAM SEKOLAHKU SEJAHTERA & NILAI-NILAI MURNI | |||||||||||||||||||||||
27 | 2 | |||||||||||||||||||||||||
28 | 3 | |||||||||||||||||||||||||
29 | : | Penglibatan | ||||||||||||||||||||||||
30 | 1 | Perbincangan syarat sah, perkara sunat dan tempoh pelaksanaan akikah | KEMAHIRAN BERFIKIR | |||||||||||||||||||||||
31 | 2 | |||||||||||||||||||||||||
32 | 3 | |||||||||||||||||||||||||
33 | : | Penerangan | KECERDASAN PELBAGAI | |||||||||||||||||||||||
34 | 1 | Guru menerangkan pembahagian daging akikah dan hikmah akikah | ||||||||||||||||||||||||
35 | 2 | |||||||||||||||||||||||||
36 | 3 | ELEMEN KBAT | ||||||||||||||||||||||||
37 | : | Penerokaan | KBAT DALAM KURIKULUM | |||||||||||||||||||||||
38 | 1 | Sumbang saran isu-isu berkaitan akikah | ||||||||||||||||||||||||
39 | 2 | |||||||||||||||||||||||||
40 | 3 | KBAT DALAM KOKURIKULUM | ||||||||||||||||||||||||
41 | : | Penutupan | ||||||||||||||||||||||||
42 | 1 | Guru membuat rumusan | ||||||||||||||||||||||||
43 | 2 | ELEMEN MERENTAS KURIKULUM | ||||||||||||||||||||||||
44 | 3 | |||||||||||||||||||||||||
45 | PENTAKSIRAN BILIK DARJAH | ADAKAH ANDA MELAKSANAKAN PBD? | ||||||||||||||||||||||||
46 | Ya | ADAKAH PBD DIREKODKAN SETELAH SELESAI SESI PdPC | ||||||||||||||||||||||||
47 | KAEDAH PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) YANG DIJALANKAN | |||||||||||||||||||||||||
48 | ||||||||||||||||||||||||||
49 | RUJUKAN / SUMBER | Buku teks | PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN | |||||||||||||||||||||||
50 | Amali / Eksperimen | |||||||||||||||||||||||||
51 | Projek | |||||||||||||||||||||||||
52 | Pembentangan | |||||||||||||||||||||||||
53 | REFLEKSI | : | Ujian | |||||||||||||||||||||||
54 | Peperiksaan | |||||||||||||||||||||||||
55 | Latihan / Kerja Rumah | |||||||||||||||||||||||||
56 | Lembaran Kerja | |||||||||||||||||||||||||
57 | Pemerhatian | |||||||||||||||||||||||||
58 | IMPAK / TINDAKAN SUSULAN | : | Kuiz | |||||||||||||||||||||||
59 | Lisan | |||||||||||||||||||||||||
60 | Tugasan | |||||||||||||||||||||||||
61 | Tandakan (✔) pada ruangan berkenaan | |||||||||||||||||||||||||
62 | NOTA / CATATAN | : | RELIEF KELAS | |||||||||||||||||||||||
63 | MASA | |||||||||||||||||||||||||
64 | KELAS | |||||||||||||||||||||||||
65 | M/P | |||||||||||||||||||||||||
66 | GURU | |||||||||||||||||||||||||
67 | ||||||||||||||||||||||||||
68 | ||||||||||||||||||||||||||
69 | ||||||||||||||||||||||||||
70 | ||||||||||||||||||||||||||
71 | ||||||||||||||||||||||||||
72 | ||||||||||||||||||||||||||
73 | ||||||||||||||||||||||||||
74 | ||||||||||||||||||||||||||
75 | ||||||||||||||||||||||||||
76 | ||||||||||||||||||||||||||
77 | ||||||||||||||||||||||||||
78 |