Ոստիկաններն ուժով հեռացրեցին վրանը, վիրավոր քաղաքացիներ կան
https://www.aravot.am/2023/09/20/1370299/Երևան9/20/20239/20/2023Ոստիկանությունն ուժով հեռացրեց կառավարության շենքի հարակից տարածքում տեղադրված վրանները։ «Մայր Հայաստան» դաշինքի ղեկավար Անդրանիկ Թեւանյանը հայտարարել էր, որ մնալու է Հանրապետության հրապարակում եւ վրան է տեղադրում։ Ոստիկանները 10 րոպե ժամանակ էին տվել եւ կոչ էին արել հեռացնել վրանները։ Ոստիկանապետ, ՆԳ նախարարի տեղակալ Արամ Հովհաննիսյանի գլխավորությամբ ոստիկանները հեռացրին վրանները, հրմշտոց սկսվեց ոստիկանների ու քաղաքացիների միջեւ, քաղաքացիներից ոմանց բերման ենթարկեցին։ Ոստիկանների գործողությունների հետեւանքով կան վիրավոր քաղաքացիներ։ԱկցիաՀՀ քաղաքացիԱնհայտ• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
Կառավարության մոտ վիրավորում է ստացել «Հետք» մեդիա-գործարանի լրագրողըhttps://www.aravot.am/2023/09/20/1370324/Երևան9/20/20239/19/2023Ոստիկանության կիրառած լուսաձայնային նռնակներից վնասվածք է ստացել նաև Հետք Մեդիա Գործարանի լրագրող Անուշ Մկրտչյանը, որը լուսաբանում էր կառավարության առջեւ ընթացող բողոքի ակցիան։ Անուշը բեկորային վնասվածք է ստացել, որի հետևանքով, ըստ բժիշկների, մակերեսային այրվածք է առաջացել։ԱկցիաԼրագրող1• Լրագրողի` մասնագիտական օրինական գործունեություն իրականացնելու իրավունք
Բերման էին ենթարկել հորդորելու ու նախազգուշացնելու, որ հանկարծ չմասնակցեն ու չխառնվեն իշխանությունների դեմ տեղի ունեցող բողոքի գործողություններինhttps://www.aravot.am/2023/09/20/1370381/Արարատի մարզ9/20/20239/20/2023Հանրապետության հրապարակի ցույցից տուն վերադառնալուց հետո տնից բերման էին ենթարկվել ՀՅԴ Արարատ մարզային կոմիտեության նախագահ Կարեն Արամայիսյանը և մարզային կոմիտեության անդամ Անդրանիկ Ներսիսյանը։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացրել է ՀՅԴ անդամ Գերասիմ Վարդանյանը: Նա հավելել է, որ ընկերներին բերման էին ենթարկել հորդորելու ու նախազգուշացնելու, որ հանկարծ չմասնակցեն ու չխառնվեն իշխանությունների դեմ տեղի ունեցող բողոքի գործողություններին, այլապես` տղերքի համար վատ կլինի։ԱկցիաՀՀ քաղաքացի2• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
Գիշերը ոստիկանությունը ցրել է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանատան մոտ ցույցը. 5 մարդ բերման է ենթարկվելhttps://www.aravot.am/2023/09/20/1370426/Երևան9/20/20239/20/2023Սեպտեմբերի 19-ի լույս 20-ի գիշերը ոստիկանությունը ցրել է Հայաստանում ՌԴ դեսպանատան մոտ ցույցը: Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքի տարբեր հոդվածներով նախատեսված արարքների համար ՌԴ դեսպանատան մոտից բերման է ենթարկվել 5 անձ:ԱկցիաՀՀ քաղաքացիԱնհայտԽաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք1
Գիշերը ոստիկանությունը ցրել է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանատան մոտ ցույցը. 5 մարդ բերման է ենթարկվելhttps://www.aravot.am/2023/09/20/1370426/Երևան9/20/20239/20/2023Սեպտեմբերի 19-ի լույս 20-ի գիշերը ոստիկանությունը ցրել է Հայաստանում ՌԴ դեսպանատան մոտ ցույցը: Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքի տարբեր հոդվածներով նախատեսված արարքների համար ՌԴ դեսպանատան մոտից բերման է ենթարկվել 5 անձ:ԱկցիաՀՀ քաղաքացի5• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
Կառավարության շենքի մոտ վիրավորների թվում նաեւ պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանն էhttps://www.aravot.am/2023/09/20/1370310/https://www.aravot.am/2023/09/20/1370616/Երևան9/20/20239/19/2023Հանրապետության հրապարակում ոստիկանների գործողությունների հետեւանքով վիրավորվել է նաեւ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը։ Պատգամավորներին բուժօգնություն են ցուցաբերել «շտապ օգնության» բժիշկները, ապա տեղափոխել են հիվանդանոց: Ոստիկանության գործողությունների հետևանքով նա քթի կոտրվածք է ստացել։ԱկցիաՔաղաքական գործիչ1• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
«Մի՛ խփեք, արա՛». մեկ տասնյակից ավելի ոստիկաններով բռունցքներով հարվածում են ցուցարարի գլխին. Ցուցարարները փորձում են վառել Ավինյանի նկարըhttps://www.aravot.am/2023/09/21/1370961/Երևան9/21/20239/21/2023Սեպտեմբերի 21-ին Երեւանի կենտրոնում անհնազանդության երթեր են: Կարմիր բերետավորները հրաման ստանալով՝ սկսեցին բիրտ ուժ կիրառելով՝ փողոցներից բերման ենթարկել ցուցարարներին: «Վերցրե՛ք սրան»,- գոռաց ոստիկաններից մեկը՝ հորդորելով բերման ենթարկել փողոցում կանգնած ցուցարարին: Մեկ ուրիշ ցուցարարի մեկ տասնյակից ավելի ոստիկաններով սկսեցին բռունցքներով գլխին հարվածել: «Մի՛ խփեք, արա, մեղք ա»,- բղավում էին ականատեսները:ԱկցիաՀՀ քաղաքացիԱնհայտ• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
«Մի՛ խփեք, արա՛». մեկ տասնյակից ավելի ոստիկաններով բռունցքներով հարվածում են ցուցարարի գլխին. Ցուցարարները փորձում են վառել Ավինյանի նկարըhttps://www.aravot.am/2023/09/21/1370961/Երևան9/21/20239/21/2023Սեպտեմբերի 21-ին Երեւանի կենտրոնում անհնազանդության երթեր են: Կարմիր բերետավորները հրաման ստանալով՝ սկսեցին բիրտ ուժ կիրառելով՝ փողոցներից բերման ենթարկել ցուցարարներին: «Վերցրե՛ք սրան»,- գոռաց ոստիկաններից մեկը՝ հորդորելով բերման ենթարկել փողոցում կանգնած ցուցարարին: Մեկ ուրիշ ցուցարարի մեկ տասնյակից ավելի ոստիկաններով սկսեցին բռունցքներով գլխին հարվածել: «Մի՛ խփեք, արա, մեղք ա»,- բղավում էին ականատեսները:ԱկցիաՀՀ քաղաքացիԱնհայտԽաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք1
Կարմիր բերետավորները բռնի ուժով բերման են ենթարկում ցուցարարներին.ՏԵՍԱՆՅՈւԹhttps://factor.am/690906.htmlԵրևան9/21/20239/21/2023Սեպտեմբերի 21-ին Կառավարության շենքի մոտ բողոքի ակցիա իրականացնողներին կարմիր բերետավորները բռնի ուժով սկսեցին բերման ենթարկել։ԱկցիաՀՀ քաղաքացիԱնհայտ• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
Մանկահասակ երեխաների լացի ներքո կարմիր բերետավորները քաշքշում են նրանց հարազատներին․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹhttps://factor.am/691289.htmlԵրևան9/21/20239/21/2023Սեպտեմբերի 21-ին Երևանի տարբեր փողոցներում բողոքի ակցիաներ են հաջակցություն Արցախի ու արցախահայություն։ Ոստիկանները բռնի ուժ գործադրելով՝ փորձում են բերման ենթարկել ակցիայի մասնակիցներին։ Մանկահասակ երեխաների լացի ներքո կարմիր բերետավորները քաշքշում են նրանց հարազատներին։ԱկցիաՀՀ քաղաքացիԱնհայտ• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
Ինչպես են բերման ենթարկում Սուրեն Սահակյանին և Միքայել Նահապետյանին. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹhttps://factor.am/691557.htmlhttps://factor.am/691550.htmlԵրևան9/21/20239/21/2023Մաշտոցի պուրակից բերման ենթարկեցին հանրային գործիչներ Սուրեն Սահակյանին, Միքայել Նահապետյանին և նրանց թիմից ևս երեք հոգու։ԱկցիաՀՀ քաղաքացի5• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
Դաժան ծեծուջարդ. ոստիկանները Մաշտոցի պողոտայից բռնի ուժով բերման են ենթարկում ցուցարարներին․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹhttps://factor.am/691570.htmlԵրևան9/21/20239/21/2023Ոստիկանները բիրտ ուժ կիրառելով բերման են ենթարկում ցուցարարներին, հատկապես այն վայրերում, որտեղ նրանց թիվը քիչ է։ Տեսանյությում երևում է, թե ինչպես են ոստիկանները Մաշտոցի պողոտայից անհամաչափ ուժ կիրառելով, ծեծ ու ջարդով բերման ենթարկում երիտասարդին։ԱկցիաՀՀ քաղաքացիԱնհայտ• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
«Լեզվիդ չտաս, թուրքը դու ես». կարմիրբերետավորն ու ցուցարարը վիճեցին․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹhttps://factor.am/691645.htmlԵրևան9/22/20239/22/2023Սեպտեմբերի 22-ին անհնազանդության ակցիաներ իրականացնելիս ցուցարաները փակում էին փողոցները։ Տեսագրությունում երևում է, թե ինչպես են ոստիկանության ծառայողները մեքենայից դուրս գալիս ու սկսում ուժի գործադրմամն կամայական բերման ենթարկել մայթում գտնվող քաղաքացիներին, մատ թափտալով խոսում ՀՀ քաղաքացիների հետ։ԱկցիաՀՀ քաղաքացիԱնհայտ• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
Ընդդիմությունը փողոցներ է փակում՝ ՈՒՂԻՂhttps://factor.am/691639.htmlԵրևան9/22/20239/22/2023Սեպտեմբերի 22-ին ոստիկանության ծառայողները բերման են ենթարկել նաև «Մայր Հայաստան» դաշինքի քաղաքապետի թեկնածու Անդրանիկ ԹևանյանինԱկցիաՔաղաքական գործիչ1• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
Ընդդիմությունը փողոցներ է փակում՝ ՈՒՂԻՂhttps://factor.am/691639.htmlԵրևան9/22/20239/22/2023Տեսագրության 8-8։30 րոպեներին երևում է, թե ինչպես են կարմիր բերատավորները տիկնոջ հասցեին ասում "սրան բռնեք գցեք ավտոն, է"։ԱկցիաՀՀ քաղաքացի1• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
Բերման ենթարկված 35 քաղաքացիների նկատմամբ քրեական վարույթ չի նախաձեռնվել. նրանք ազատ են արձակվելhttps://factor.am/691634.htmlԵրևան9/22/20239/21/2023Մայրաքաղաքի տարբեր փողոցներից ոստիկանական բաժիններ բերման ենթարկված 35 քաղաքացիները ոստիկանության բաժիններում դաժանաբար ծեծի են ենթարկվել են,-գրում է փաստաբան Վարազդատ Հարությունյանը։ԱկցիաՀՀ քաղաքացի10 և ավելի• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
Բերման ենթարկվեց Ռոբերտ Քոչարյանի որդին՝ Լևոն Քոչարյանը․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹhttps://factor.am/691781.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=h28VOsVxMr4https://factor.am/691891.htmlԵրևան9/22/20239/22/2023Ոստիկաները սեպտեմբերի 22-ին բերման ենթարկեցին Ռոբերտ Քոչարյանի որդուն՝ Լևոն Քոչարյանին։ Վերջինս մասնակցում էր Մաշտոց-Ամիրյան խաչմերուկում շարունակվող ցույցերին։
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդու՝ Լևոն Քոչարյանի մոտ նախնական ախտորոշվել է փակ գանգուղեղային վնասվածք՝ ուղեղի ցնցում։ Այս մասին Factor TV-ի հարցին ի պատասխան տեղեկացրեց «Նաիրի» ԲԿ մամուլի խոսնակ Աննա Ղազարյանը։ «Վիճակի միջին ծանրության է»,- նշեց նա։
«Հենա, փախնում ա, բռնե՛ք դրան». ոստիկանները բռնի ուժով բերման ենթարկեցին․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ, ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐhttps://factor.am/691834.htmlhttps://factor.am/691879.htmlԵրևան9/22/20239/22/2023Երրորդ օրն է՝ հանրահավաքներ են կազմակերպվում Կառավարության շենքի դիմաց՝ պահանջելով, որ Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարական ներկայացնի, ինչպես նաև ՀՀ իշխանություններից պահանջում են Հայաստանում ընդունել տեղահանված արցախցիներին: Այսօր առավոտից մեկնարկել է ընդվզման նոր փուլը՝ 24/7 ռեժիմով անհնազանդության ինքնաբուխ ակցիաների տեսքով։ Ոստիկանները բռնի ուժով բերման են ենթարկում ցուցարարներին։
Ոստիկանները բերման ենթարկեցին պատգամավոր Մհեր Մելքոնյանին. Ամիրյանում բիրտ ուժ են կիրառումhttps://www.aravot.am/2023/09/22/1371112/Երևան9/22/20239/22/2023Երեւանի փողոցներում անհնազանդության գործողությունները, բողոքի ցույցերը շարունակվում են: Կարմիր բերետավորները բիրտ ուժով բերման են ենթարկում փողոցները փակող քաղաքացիների: Ոստիկանները բերման ենթարկեցին նաեւ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մհեր Մելքոնյանին:ԱկցիաՊաշտոնատար անձ1• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
Ոստիկանները քաշքշեցին լրագրողների, հետո արդարացան՝ թեւից քաշում էինք, որ մեքենայի տակ չընկներhttps://www.aravot.am/2023/09/22/1371153/Երևան9/22/20239/22/2023Վազգեն Սարգսյան փողոցի եւ Հանրապետության հրապարակի հատվածում կարմիր բերետները կրկին սկսեցին բիրտ ուժով բերման ենթարկել քաղաքացիների: Այդ թվում սկսեցին քաշքշել Mediahub-ի լրագրողի թեւից եւ TV5-ի օպերատորին սկսեցին հրել: Երբ լրագրողները սկսեցին աղմկել, ասել՝ ի՞նչ իրավունք ունեք քաշքշել լրագրողի թեւից, ոստիկանները սկսեցին արդարանալ, թե՝ թեւից քաշում էինք, որ մեքենայի տակ չընկներ:ԱկցիաԼրագրող2• Լրագրողի` մասնագիտական օրինական գործունեություն իրականացնելու իրավունք
Ոստիկանության դաժան ծեծի հետևանքով գլխի հատվածում վնասվածքներ է ստացել ՀՀԿ ԵԿ անդամ, արցախցի Սլավիկ Աղաբալյանըhttps://www.aravot.am/2023/09/22/1371124/Երևան9/22/20239/22/2023Ոստիկանության անհամաչափ ուժի կիրառման և դաժան ծեծի հետևանքով գլխի հատվածում վնասվածքներ է ստացել ՀՀԿ ԵԿ անդամ, արցախցի Սլավիկ Աղաբալյանը։ԱկցիաՀՀ քաղաքացի1• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
«Ոստիկանը հարվածել է ընդամենը հարցնելու համար, թե ուր են տանում բռնվածներին». Կարեն Վրթանեսյանhttps://www.aravot.am/2023/09/22/1371056/Երևան9/22/20239/22/2023«Ռազմինֆո» կայքի համակարգող, ռազմական հարցերով փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանի ֆեյսբուքյան գրառումը «Շուշեցի Նարեին, բարոյազուրկ մի ոստիկան, հարվածել է ընդամենը հարցնելու համար, թե ուր են տանում բռնվածներին: Ըստ օրենքի՝ ոստիկանը պարտավոր է տեղեկացնել, թե ուր են տանելու։ԱկցիաՀՀ քաղաքացի1Ֆիզիկական բռնությունից զերծ մնալու իրավունք1
«Խեղդվա՜վ…Վատացել է երեխեն». Ոստիկանը թեւով շնչահեղձ էր անում փոքր ցուցարարի, քաշքշեցին լրագրող Փայլակ Ֆահրադյանինhttps://www.aravot.am/2023/09/22/1371205/Երևան9/22/20239/22/2023Կառավարության շենքի առջեւ ոստիկանները նորից բռնի գործողություններ են իրականացնում ցուցարարների եւ ԶԼՄ ներկայացուցիչների նկատմամբ: Նրանք մի փոքր տղայի էին հարվածում՝ գետնին գցելով ու մի քանի հոգով ուժ կիրառելով: Ոստիկաններից մեկը թեւով այնպես էր բռնել նրա պարանոցից, որ տղան կարմրել, շնչահեղձ էր լինում:ԱկցիաԱնչափահաս1• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
«Խեղդվա՜վ…Վատացել է երեխեն». Ոստիկանը թեւով շնչահեղձ էր անում փոքր ցուցարարի, քաշքշեցին լրագրող Փայլակ Ֆահրադյանինhttps://www.aravot.am/2023/09/22/1371205/Երևան9/22/20239/22/2023Կառավարության շենքի առջեւ ոստիկանները նորից բռնի գործողություններ են իրականացնում ցուցարարների եւ ԶԼՄ ներկայացուցիչների նկատմամբ: Նրանք քաշքշել ու հրել են լրագրող Փայլակ Ֆահրադյանին:ԱկցիաԼրագրող1• Լրագրողի` մասնագիտական օրինական գործունեություն իրականացնելու իրավունք
Հանրապետության հրապարակից ցույցի մասնակիցներ են Ոստիկանության բաժիններ տարվելhttps://www.aravot.am/2023/09/23/1371495/Երևան9/23/20239/23/2023Սեպտեմբերի 23-ին Երեւանի կենտրոնից ի պաշտպանություն արցախահայերի համախմբման ցույցեր սկսած քաղաքացիներից ոմանց ցույցի ավարտին Հանրապետության հրապարակից կարմիր բերետավորները տարան ոստիկանական բաժիններ:ԱկցիաՀՀ քաղաքացիԱնհայտ• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
Ոստիկանությունը կրկին բերման է ենթարկել Մաշտոցի պուրակում վրան տեղադրող շարժման անդամներին․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹhttps://factor.am/692377.htmlԵրևան9/23/20239/23/2023Սեպտեմբերի 23-ին Ոստիկանության կարմիրբերետավորները քիչ առաջ բերման են ենթարկել Մաշտոցի պուրակում վրան տեղադրելու շարժում սկսած նախաձեռնության անդամներին։ Այսօր բերման է ենթարկվել ութ հոգի։ Վրան տեղադրելու ակցիան խոչընդոտվում է արդեն մեկուկես ամիս։ԱկցիաՀՀ քաղաքացի8• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
ՀՀԿ ԳՄ անդամ Գագիկ Մինասյանը եւ այլ հանրապետականներ բերման ենթարկվեցինhttps://www.aravot.am/2023/09/25/1371780/Երևան9/25/20239/25/2023Սեպտեմբերի 25-ին անհնազանդության ակցիաների ժամանակ բերման ենթարկվեց նաև ՀՀԿ ԳՄ անդամ Գագիկ Մինասյանը։ Նրան բիրտ ուժով, քարշ տալով էին բերման ենթարկում։ Բերման են ենթարկվել նաեւ ՀՀԿ Երիտասարդական կառույցի ղեկավար Հենրիխ Դանիելյանը, երիտթեւի ներկայացուցիչ Արմեն Հարությունյանը, Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության նախկին պետ Արթուր Գեւորգյանը։ԱկցիաՀՀ քաղաքացի4• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
Կարեն Վրթանեսյանը բերման ենթարկվեցhttps://www.aravot.am/2023/09/25/1371774/Երևան9/25/20239/25/2023Սեպտեմբերի 25-ին կամիր բերետավորների կողմից բերման ենթարկվեց «Ռազմինֆո» կայքի համակարգող, ռազմական հարցերով փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը։ Նա այլ քաղաքացիների հետ քայլում էր «Հայաստանի ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պետական ինստիտուտ» հիմնադրամի մոտով դեպի Վարդան Մամիկոնյանի արձանի հատված։ Նրա հետ միասին բերման ենթարկվեցին նաև մի շարք քաղաքացիներ։ Նրանք փողոց չէին փակել, ուղղակի փողոցով քայլում էին և իրենց բողոքն արտահայտում։ԱկցիաՀՀ քաղաքացիԱնհայտ• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
Երևանում փակ են մի շարք փողոցներ․ Միկա Բադալյանը բերման ենթարկվեցhttps://www.aravot.am/2023/09/25/1371761/Երևան9/25/20239/25/2023Երևանում մի շարք փողոցներում վաղ առավոտից տեղի են ունենում անհնազանդության գործողություններ։ Կրկեսի մոտ Ոստիկանությունը քաղաքացիներին հորդորեց անհապաղ ազատել փողոցի երթևեկելի մասը՝ հայտարարելով, որ քաղաքացիների գործողություններն անօրինական են։ Այնուհետև սկսեցին քաղաքացիներին բերման ենթարկել, նրանց թվում էր նաև բլոգեր Միկա Բադալյանը։ԱկցիաՀՀ քաղաքացիԱնհայտ• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
Պատգամավոր Թադևոս Ավետիսյանը բերման ենթարկվեցhttps://www.aravot.am/2023/09/25/1371768/Երևան9/25/20239/25/2023Սեպտեմբերի 25-ին բերման է ենթարկվել «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Թադևոս Ավետիսյանը մի շարք այլ քաղաքացիների հետ Էրեբունու տարածքում վաղ առավոտյան անհնազանդության գործողությունների իրականացնելիս։ԱկցիաՊաշտոնատար անձԱնհայտ• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
Լրագրող Դավիթ Սարգսյանը բերման ենթարկվեց ԵՊՀ-իցhttps://168.am/2023/09/25/1934654.htmlhttps://www.aravot.am/2023/09/25/1371823/Երևան9/25/20239/25/2023«Հայաքվե» նախաձեռնության անդամները ԵՊՀ-ում իրազեկման ցույց էին անում՝ հորդորելով ուսանողներին եւ դասախոսներին համազգային դասադուլ եւ գործադուլ հայտարարել։ Կարմիր բերետավորները ԵՊՀ ռեկտորի ընդունարանի մոտից բերման ենթարկեցին լրագրող, «Հայաքվե» նախաձեռնության անդամ Դավիթ Սարգսյանին։ԱկցիաԼրագրող1• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
Բերման ենթարկվեց պրոռեկտոր Ցոլակ Ակոպյանըhttps://www.aravot.am/2023/09/25/1371809/Երևան9/25/20239/25/2023Կարմիր բերատեվորերը բերման են ենթարկել Բրյուսովի անվան պետական համալսարանի պրոռեկտոր Ցոլակ Ակոպյանը։ Նա լրագրողներին փոխանցեց, որ տեղյակ չէ, թե ինչ պատճառով են իրեն բերման ենթարկում։ Ավելի ուշ ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացրեց, որ իրեն տանում են Կենտրոնի ոստիկանություն։ԱկցիաՊաշտոնատար անձ1• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
Անհնազանդության ակցիաներ՝ Երեւանի փողոցներում. ոստիկանները բերման են ենթարկում քաղաքացիներինhttps://news.am/arm/news/783046.htmlԵրևան9/25/20239/25/2023Սեպտեմբերի 25-ին Երեւանի տարբեր հատվածներում վաղ առավոտից մեկնարկել են անհնազանդության ակցիաները։ Քաղաքացիները մի շարք փողոցներ են փակել, կաթվածահար արել որոշ հատվածների երթևեկությունը։ Որոշ հատվածներում կարմիր բերետավորները, ուժի կիրառմամբ, սկսեցին բերման ենթարկել քաղաքացիներին:ԱկցիաՀՀ քաղաքացիԱնհայտԽաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք1
Անհնազանդության ակցիաներ՝ Երեւանի փողոցներում. ոստիկանները բերման են ենթարկում քաղաքացիներինhttps://news.am/arm/news/783046.htmlhttps://news.am/arm/news/783053.htmlhttps://news.am/arm/news/783095.htmlԵրևան9/25/20239/25/2023Սեպտեմբերի 25-ին Երեւանի տարբեր հատվածներում վաղ առավոտից մեկնարկել են անհնազանդության ակցիաները։ Քաղաքացիները մի շարք փողոցներ են փակել, կաթվածահար արել որոշ հատվածների երթևեկությունը։ Որոշ հատվածներում կարմիր բերետավորները, ուժի կիրառմամբ, սկսեցին բերման ենթարկել քաղաքացիներին: Անձանց բերման էին ենթարկում կամայական, այդ թվում մայթերից, առանց օրինական պահանջ ներկայացնելու։ Ժամը 12-ի դրությամբ բերման էր ենթարկվել 168 քաղաքացի։ԱկցիաՀՀ քաղաքացի10 և ավելի• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
Պատգամավոր Թադևոս Ավետիսյանը բերման ենթարկվեցhttps://www.aravot.am/2023/09/25/1371768/https://news.am/arm/news/783054.htmlԵրևան9/25/20239/25/2023«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ անդամ Թադևոս Ավետիսյանը բերման է ենթարկվել։ ԱկցիաՊաշտոնատար անձ1• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
Արցախցի 14-ամյա տղային ոստիկանություն տանելիս ոստիկանները գլխին հարվածներ են հասցրել. փաստաբանhttps://news.am/arm/news/783098.htmlԵրևան9/25/20239/25/2023Սեպտեմբերի 25-ի առավոտյան բերման էր ենթարկվել ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթուն բաժին բերման էր ենթարկվել 14 ամյա անչափահաս։ Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Փաստաբան Լուսինե Վիրաբյանը: Նա նաեւ նշել է. «Բերման ենթարկվելուց բացի` նաև ֆիզիկական բռնության է ենթարկվել ճանապարհին (հարվածներ գլխին)։ԱկցիաԱնչափահաս1• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
Ընդդիմության ակցիաները Երևանի տարբեր հատվածներում. ՈՒՂԻՂhttps://factor.am/693370.htmlhttps://news.am/arm/news/783285.htmlԵրևան9/26/20239/26/2023Երեւանի տարբեր հատվածներում վաղ առավոտից մեկնարկել են անհնազանդության ակցիաները։ Քաղաքացիները մի շարք փողոցներ են փակել, կաթվածահար արել որոշ հատվածների երթևեկությունը։ Որոշ հատվածներում կարմիր բերետավորներն սկսեցին ուժի կիրառմամբ բացել փողոցները, բերման ենթարկել քաղաքացիներին:ԱկցիաՀՀ քաղաքացիԱնհայտ• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
Ժամը 15։00-ի դրությամբ Ոստիկանություն է տարվել 74 քաղաքացիhttps://factor.am/693639.htmlhttps://news.am/arm/news/783286.htmlԵրևան9/26/20239/26/2023Երեւանի տարբեր հատվածներում վաղ առավոտից մեկնարկել են անհնազանդության ակցիաները։ Քաղաքացիները մի շարք փողոցներ են փակել, կաթվածահար արել որոշ հատվածների երթևեկությունը։ Որոշ հատվածներում կարմիր բերետավորներն սկսեցին ուժի կիրառմամբ բացել փողոցները, բերման ենթարկել քաղաքացիներին:ԱկցիաՀՀ քաղաքացի10 և ավելի• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
«Այսօր հայաթափվում է Արցախը, վաղը կարող է հայաթափվել Սյունիքը, սիրելի ուսանողներ, ոտքի՛». Անդրանիկ Թեւանյանը բերման ենթարկվեցhttps://www.aravot.am/2023/09/26/1372150/https://news.am/arm/news/783331.htmlhttps://www.aravot.am/2023/09/26/1372210/Երևան9/26/20239/26/2023«Մայր Հայաստան» դաշինքի համակարգող Անդրանիկ Թեւանյանը բերման է ենթարկվել։ Նա իրազեկման երթ էր անում բուհերի տարածքում։ «Մայր Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Անդրանիկ Թեւանյանի հետ այսօր բերման է ենթարկվել եւս 10 քաղաքացի, որոնցից 4-ն ընդհանրապես առնչություն չունեն այսօրվա իրազեկման երթի հետ։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արեգնազ Մանուկյանը։ԱկցիաՀՀ քաղաքացի10• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
• Խոսքի ազատության իրավունք
Կարմիր բերետավորներն Ամերիկյան համալսարանից բերման են ենթարկել 8 ուսանողներիhttps://news.am/arm/news/783432.htmlhttps://hetq.am/hy/article/160596Երևան9/26/20239/26/2023Մեծ թվով կարմիր բերետավոր ոստիկաններ Ամերիկյան համալսարանի շենքից ու բակից բերման են ենթարկել 8 ուսանողների։ Համալսարանի տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ տեսանյութերի և ուսանողների վկայությունները հուշում են, որ բերման ենթարկված ուսանողները ոչ միայն վարչական, այլ ընդհանրապես որևէ խախտում թույլ չեն տվել:
«Նրանք պարզապես կանգնած են եղել համալսարանի մոտ՝ Հայաստանի դրոշներով և Արցախին ու Հայաստանին վերաբերող պաստառներով:։
ԱկցիաՀՀ քաղաքացի8• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
ՄԱԿ հայաստանյան գրասենյակի մոտ այսօր՝ հոկտեմբերի 4-ին, պիկետ է կազմակերպել «ԲԱՑՈւՄ» քաղաքացիական նախաձեռնությունը՝ Ալիևին պատժելու պահանջով։https://news.am/arm/news/784882.htmlԵրևան10/4/202310/4/2023ՄԱԿ հայաստանյան գրասենյակի մոտ այսօր՝ հոկտեմբերի 4-ին, պիկետ է կազմակերպել «ԲԱՑՈւՄ» քաղաքացիական նախաձեռնությունը՝ Ալիևին պատժելու պահանջով։ Ինչ-որ պահի «Ալիև, ցեղասպան» բացականչություններով ՄԱԿ գրասենյակի դիմաց անկացվող հավաքի ընթացքում լարված իրավիճակ առաջացավ։ Քաղաքացիներից մեկը չոր փայտերով խարույկ վառեց միջազգային կազմակերպության երևանյան գրասենյակի դիմաց, ինչից հետո ոստիկաններն ուժով բերման ենթարկեցին մասնակցին։ԱկցիաՀՀ քաղաքացի1• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
103
Ոստիկանները բերման ենթարկեցին ճանապարհին վրան տեղադրել ցանկացող ակցիայի մասնակիցներինhttps://news.am/arm/news/794454.htmlԵրևան11/25/202311/25/2023«Զանգ» ՀԿ անդամները նոյեմբերի 25-ին, բողոքի ակցիա են իրականացրել Երեւանի կենտրոնում՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով։ Ոստիկանները քիչ առաջ բերման ենթարկեցին ճանապարհին վրան տեղադրել ցանկացող ակցիայի մասնակիցներինԱկցիաՀՀ քաղաքացիԱնհայտ• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք
104
Լարված իրավիճակ. Ոստիկանները Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով ակցիայի 6 մասնակիցների բերման ենթարկեցին, խլեցին վրանըhttps://news.am/arm/news/794520.htmlԵրևան11/26/202311/26/2023«Զանգ» նախաձեռնության անդամները իրազեկման ակցիա էին իրականացնում Կենտրոնի փողոցներում, այնուհետեւ պետք է վրան տեղադրեին Հանրապետության հրապարակում: «Զանգ» նախաձեռնության՝ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով ակցիայի մասնակից Սուրեն Սահակյանին եւ եւս 5 քաղաքացու ոստիկանները բերման ենթարկեցին՝ ոստիկանության պահանջը չկատարելու համար: Ոստիկանները նաեւ ակցիայի մասնակիցներից խլեցին վրանը եւ դրեցին ոստիկանական մեքենան:ԱկցիաՀՀ քաղաքացի6• Խաղաղ, առանց զենքի հավաքներ անցկացնելու իրավունք