Пропозиції змін ПДР
 Share
The version of the browser you are using is no longer supported. Please upgrade to a supported browser.Dismiss

 
Comment only
 
 
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXY
1
Пункт ПДР
Поточна редакціяПроблемаПропоноване рішенняАргументація
2
6.3Велосипедисти, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху. Колона велосипедистів, що рухається по проїзній частині, повинна бути розділена на групи (до 10 велосипедистів у групі) з дистанцією руху між групами 80–100 м.Необхідно вдосконалити організацію руху у колонахВелосипедисти, рухаючись групами, повинні їхати не більше ніж по двоє в ряд, не заважаючи іншим учасникам дорожнього руху.
Організована колона велосипедистів, що рухається по проїзній частині, повинна бути позначена ведучим та замикаючим з розпізнаваючими знаками з світлоповертаючими елементами.
Організованій колоні велосипедистів дозволяється завершити рух через регульоване перехрестя при увімкнені червоного сигналу світлофору.
ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАНЦІЯ ЕКСПЕРТА З БЕЗПЕКИ РУХУ
Такий спосіб групової їзди є найбільш безпечним, та використовується велосипедистами у всьому світі для катання, тренування, спілкування.
Потребує обговорення з експертами та прикладів з-за кордону
3
Показування повороту руками. Відривання рук від руля може створити травматичні і аварійно-небезпечні ситуації. ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАНЦІЯ ЕКСПЕРТА З БЕЗПЕКИ РУХУ
4
1.10ВідсутнєНа ринку моторизованих транспортних засобів активно розвивається нова категорія велосипедів — з електричним приводом.
Швидкість даних ТЗ, в залежності від потужності двигуна, може розвиватися до 120 км/год. Важливо класифікувати дані ТЗ і визначити, які з них мають право пересуватися велодоріжкою, а які можна прирівняти до мотоциклів та мопедів.
Внести новий термін "електровелосипед" та доповнити термін "мопед".
ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАЦІЯ ЕКСПЕРТА З МОТОРИЗОВАНОГО ТРАНСПОРТУ І ЕЛЕКТРОВЕЛОСИПЕДІВ
5
Поворот ліворуч на дорогах з більш ніж однією смугою руху в кожен бікАбо дозволити перестроювання для проїзду прямо або врегулювати рух велосипедиста знаком у крайній правій. Розглянути кілька способів рішення.
ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАНЦІЯ ЕКСПЕРТА З БЕЗПЕКИ РУХУ
6
Рух прямо по правоповоротній смузіАбо дозволити перестроювання для проїзду прямо або врегулювати рух велосипедиста знаком у крайній правій. Розглянути кілька способів рішення.
ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАНЦІЯ ЕКСПЕРТА З БЕЗПЕКИ РУХУ
7
6.2 та 6.6Велосипедист має право керувати велосипедом, який обладнаний звуковим сигналом. Велосипедисту забороняється:
а) керувати велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом

Звукового сигналу немає у більшості велосипедистів
ЧИ ПОТРІБЕН ВЕЛОСИПЕДИСТУ ЗВУКОВИЙ СИГНАЛ?

ВИМАГАЄ ДОДАТКОВОГО ОБГОВОРЕННЯ СЕРЕД ВЕЛОСИПЕДНОЇ СПІЛЬНОТИ
8
16.10ВідсутняЗупинка на Т-подібних перехрестях велосипедистам при русі прямо, хоча такий рух на червоне світло не є аварійно небезпечнимВелосипедистам дозволено рух прямо на Т-подібних перехрестях на заборонюючий сигнал світлофору. Велосипедист зобов'язаний пропустити пішоходів, що переходять дорогу на дозволений сигнал світлофору та транспортні засоби, що здійснюють лівий поворот.
ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАНЦІЯ ЕКСПЕРТА З БЕЗПЕКИ РУХУ
Такий маневр не створює небезпечних ситуацій, економить час велосипеда та підвищує привабливість велосипедного транспорту.
ПОТРІБНІ ПРИКЛАДИ З-ЗА КОРДОНУ
9
Рух велосипедів автомагістралямиПОТРІБНА КОНСУЛЬТАНЦІЯ ЕКСПЕРТА З БЕЗПЕКИ РУХУ
10
9.3У разі відсутності або несправності світлових покажчиків повороту сигнали початку руху від правого краю проїзної частини, зупинки зліва, повороту ліворуч, розвороту або перестроювання на смугу руху ліворуч подаються лівою рукою, витягнутою вбік, або правою рукою, витягнутою вбік і зігнутою у лікті під прямим кутом угору. Сигнали початку руху від лівого краю проїзної частини, зупинки справа, повороту праворуч, перестроювання на смугу руху праворуч подаються правою рукою, витягнутою вбік, або лівою рукою, витягнутою вбік і зігнутою у лікті під прямим кутом угору. У разі відсутності або несправності сигналів гальмування такий сигнал подається лівою або правою рукою, піднятою вгору.Контроль велосипедистом керма — важлива запорука безпечної їзди. На дорозі регулярно трапляються ситуації, коли необхідно тримати кермо обома руками (погана дорога, колії, екстренне гальмування) для власної безпеки. За таких умов не завжди є можливість безпечно показати знак маневру. Необхідно подбати про зняття вини з велосипедиста, що може втриматися від показування сигналу з міркувань безпеки.Зняти обов'язок показу маневрів руками.В сучасних ПДД Польщі (що мали кілька редакцій щодо велосипедів) немає жодної згадки про сигналізацію маневрів руками. При цьому сигнали "рука, витягнута ліворуч" і "рука, витягнута праворуч" розповсюджені, і їх радять уживати. Про сигнал "рука вгору" ніхто нічого не знає, і взагалі ніхто не очікує від велосипедиста сигналу "стоп". http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19970980602
11
ВідсутняДозвіл велосипедисту випереджати транспортні засоби, що рухаються повільніше за нього, з правого боку.Додати пункт "Велосипедист має право випереджати транспортні засоби, що рухаються повільніше, за винятком велосипедів, з їх правого боку"Узаконення випереджання корків велосипедистами. Використовується широко, але за правилами випередження є дозволене тільки зліва. Приклад взятий із ПДД Польщі (п. 24.12)
12
Відсутня
Велосипедні шлюзи не визначені в ПДД
Опис велосипедного шлюзу і додання пункту "Велосипедист може зупинитися в велосипедному шлюзі поряд з іншими велосипедистами. Як тільки з'явиться можливість продовження руху, велосипедист зобов'язаний продовжити рух у вибраному напрямку і зайняти місце на проїжджій частині відповідно до ПДД."За прикладом п. 33.1a ПДД Польщі
13
ВідсутняБракує умов, за якими дозволений рух велосипедистів пішохідним тротуаром — швидкісна автомобільна дорога, погані погодні умови, їзда з дитиною на велосипедіДодати пункти "Винятково дозволене пересування тротуаром або пішохідною доріжкою на велосипеді в наступних випадках:
1) велосипедист супроводжє дитину до .. років [відповідно до обмеження руху дітей дорогами], що їде велосипедом;
2) ширина тротуару вздовж дороги, дозволена швидкість на якій вища ніж 50 км/год, становить щонайменше 2 м, а також відсутня дорога чи смуга для велосипедів;
3) погодні умови становлять небезпеку для велосипедиста на проїжджій частині (сніг, сильний вітер, злива, ожеледиця, сильний туман).

Велосипедист, що рухається тротуаром або пішохідною доріжкою, зобов'язаний їхати повільно, бути особливо уважним і уступати місце пішоходам."
За прикладом п. 33.5 і 33.6 ПДД Польщі
14
6.5Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, велосипедисти зобов'язані дати дорогу іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі.Пункт неактуальний в умовах розвитку велотранспортуПотрібне визначення велопереїзду.

Велопереїзд — поверхня проїжджої частини або колії рельсових транспортних засобів [у нас це визначено взагалі?], що призначена для переїзду велосипедистами і позначена дорожніми знаками [..]

Пункти правил:

Водій [мають бути вказані всі транспортні засоби - разом з велосипедистами і погоничами тварин], наближаючись до велопереїзду зобов'язаний бути особливо уважними і дати дорогу велосипедисту, що знаходиться на переїзді.

Водій, що виконує поворот, зобов'язаний бути особливо уважним і дати дорогу велосипедисту, що їде прямо проїжджою частиною, велодоріжкою або іншою частиною дороги.

Водій, перетинаючи велодоріжку поза проїжджою частиною, зобов'язаний дати дорогу велосипедисту.

Водію забороняється випередження транспортних засобів на велопереїзді та безпосередньо перед ним, за винятком регульованих перехресть.
Недостатньо детально прописані дії на перетині дороги і велодоріжки. Неточність визначення "поза перехрестям". Велосипедисти мають мати перевагу перед автомобілями в русі. У виняткових випадках (особливо небезпечний переїзд, обмежена видимість) на велодоріжці можна встановити знак 2.1 "дати дорогу".

Написане за прикладом пунктів 1.2.12 і 27.1, 27.1а, 27.3 і 27.4 ПДД Польщі.
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
Loading...
 
 
 
Дискусійні питання
Сірі зони
Знаки, розмітка, світлофори
Конкретні пропозиції
 
 
Main menu