Hvor kommer du fra? - Tilmelding
 Share
The version of the browser you are using is no longer supported. Please upgrade to a supported browser.Dismiss

 
View only
 
 
ABCDEFGHIJKLMNOPQRST
1
2
Hvor kommer du fra? - Endelig tilmelding til projektet
3
4
Gymnasiets navnGymnasiets adresseKontaktlærers navnKontaktlærers emailAntal elever + lærere der ønsker at deltage i introdagen d. 31 oktober fra 9-12Antal elever + lærere der ønsker at deltage i introdagen d. 31 oktober fra 13-16Antal elever der forventes at være interesseret i at bidrage med genetiske data til projektet Yderligere kommentarer
5
Tørring GymnasiumKirkevej 20, 7160 TørringPeter Kibsgaardpk@toerring-gym.dk025252g BIA (16 elever) og 3g BIA (8 elever) + 1 lærer
6
Aalborg KatedralskoleSankt Jørgens gade 5, 9000 AalborgMax Vejenmv@aalkat-gym.dk00212u biotek (21 elever)
7
Marselisborg GymnasiumBirketinget 9, 8000 Århus CAnne Sandalas@marselisborg-gym.dk230221mb (1g-bioA, 22 elever)
8
Marselisborg GymnasiumBirketinget 9, 8000 Århus CMie Lindeman Olsenmo@marselisborg-gym.dk 220212bm (2g-biotek A, 21 elever)
9
Sorø Akademis SkoleAkademigrunden 8, 4180 SorøJane Brenøejb@soroe-akademi.dk00522g biotek A (27)og 3g biotek A (25) + 2 lærere
10
Brønderslev gymnasium og hfBrønderslev gymnasium og hf Islandsalle 20 9700 BrønderslevHanne Larsenhanne.larsen76@skolekom.dk00132gBI (vi har desværre temadag d. 31/10 og kan ikke deltage i det 1. seminar. vi vil alligevel meget gerne være med) + 1 lærer
11
Egaa GymnasiumMejlbyvej 4, 8250 EgåJette Vingborgjv@egaa-gym.dk250241s BIA + 1 lærer
12
Horsens GymnasiumHøjen 1, 8700 HorsensBettina Lund Nørholtbl@horsensgym.dk480483h BI A 16 elever + 2e BT A 29 elever + 3 lærere
13
Rødkilde GymnasiumRødkildevej 42, 7100 VejleChristian Rixcr@roedkilde-gym.dk270252.g BT A + 2 lærere
14
himmelev gymnasiumherregårdsvej 30 4000 RoskildeVibeke Almervibekealmer@gmail.com025242g BI A 24 elever + 1 lærer
15
Vejles Tekniske GymnasiumStrandgade 3, 7100Claus V. Rasmussencvr@sde.dk00242 M deltager med 24 elever
16
Ribe KatedralskolePuggaardsgade 22, 6760 RibeJørgen Baungaard Hansenbh@ribekatedralskole.dk040383y BIA (23 elever) og 2z BIA (15 elever) + 2 lærere
17
Brønderslev gymnasium og hfBrønderslev gymnasium og hf Islandsalle 20 9700 BrønderslevLars Viggerslarsviggers@gmail.com00251g Bio A
18
Roskilde GymnasiumDomkirkepladsen, 4000 RoskildeGorm Worsøe Clausenrggc@roskilde-gym.dk028281.y BI A/ID B/ MA B
Har fået et par nye elever i klassen
19
Mariagerfjord GymnasiumAmerikavej 5, 9500 HobroKaj Nissenkni@mf-gym.dk170163g BI
20
Nykøbing KatedralskolePoul Martin Møllersvej 3, 4800 Nykøbing FGrete Christiansengc@nykat-gym.dk056542gBIA (30 elever) og 3gBIA (24 elever) + 2 lærere
21
Risskov GymnasiumTranekærvej 70, 8240 RisskovSigne Koch Klavsensk@risskov-gym.dk3030
22
Viborg Gymnasium og HFSkaldehøjvej 12, 8800 ViborgAstrid Leick SiegumfeldtAS@vghf.dk360343.z BT og 2.z BT + 2 lærere
23
HTX Teknisk Gymnasium VibyHasselager Allé 10, 8260 Viby JBirgitte Borgbibo@aarhustech.dk220213g Bio A
24
Viby GymnasiumSøndervangs alle 45, 8260 Viby JKatrine Egelund Pedersenkp@viby-gym.dk310301y BT A
25
Haderslev KatedralskoleChristiansfeldvej 31, 6100 HaderslevPeder Kjær Gasbjergpg@haderslev-gym.dk061592g Bio A (27 elever) + 3g Bio A (32 elever) + 2lærere
26
Frederiksberg GymnasiumFalkoner Plads 2, 2000 FrederiksbergLine Søndergaard Kalleruplk@frederiksberggymnasium.dk00?2g Biotek (25 elever) + 1G Biotek (30 elever) + 1 lærer, kan desværre ikke deltage i introdagen men håber på at kunne streame det fra hjemmesiden
27
Stenhus GymnasiumStenhusvej 20, 4300 HolbækBirthe Nicolaisenbirthe.nicolaisen2@skolekom.dk00203g Bio A (20 elever) + 2 lærere.
28
Mulernes LegatskoleGillestedvej 11, 5240 Odense NVLisbeth Birch Jensenlisbeth.birch.jensen@skolekom.dk029282g Bio A 28 elever, 1 lærer
29
Fredericia gymnasiumNørrebrogade 70, 7000 FredericiaSofija Balen Frandsensf@fredericia-gym.dk023223g BI g, 22 elever + 1 lærer (vi er ikke sikre på om vi kan deltage i introdagen -afventer svar fra kontoret)
30
Nørresundby Gymnasium og HF Studievej 14, 9400 NørresundbyMarie Lind Brandtoftmbr@nghf.dk300292g Bio A, 29 elever, 1 lærer
31
Langkær gymnasium, HF og IB SchoolKileparken 25, 8381 TilstPeter Bonde Jensenpb@langkaer.dk300251y (BioA + BiotekA)
32
Silkeborg GymnasiumOslovej 10, 8600 SilkeborgLine Have MusaeusLH@silkeborg-gym.dk47045Biotek. 2w og 2x.Vi har en anden aftale på KH fra kl 13, og kan derfor kun deltage om formiddagen.
33
Egaa GymnasiumMejlbyvej 4, 8250 EgåNils Hedehusnh@egaa-gym.dk130122.g Bio A, 12 elever, 1 lærer
34
Frederiksværk Gymnasium og HFStrandgade 34, 3300 FrederiksværkCamilla Krøjgaard Andersenemilioagnes@gmail.com00102.g Bio A, 10 elever, 1 lærer - vi kan desværre ikke deltage i introdagene, men håber også at kunne streame det fra hjemmesiden
35
Skive gymnasium og HFEgerisvej 180. 7800 SkiveCarsten Ormstrup Kristensencok@skivegym.dk021213g BI A
36
Køge GymnasiumGymnasievej 4, 4600 KøgeSøren Mygindkgsm@kggym.dk00172g BI
37
Varde GymnasiumFrisvadvej 72Lone Hansenlh@varde-gym.dk028272v Biotek A
38
Esbjerg GymnasiumSpangsbjergmøllevej 310, 6705Jens Jønssonjj@egonline.dk028271x Biotek A
39
Egaa GymnasiumMejlbyvej 4, 8250 EgåJoan Sørensenjs@egaa-gym.dk31132z BTA
40
Nakskov Gymnasium og HFSøvej 6, 4900 NakskovLine Balschmidt Lorentsenlo@nakskov-gym.dk00303g BI A, muligvis 3g Bi B
41
42
I alt401395960
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
Loading...
Main menu