KARAYOLLARI SPOR KULÜBÜ / 2019 SONBAHAR TENİS TURNUVASI
 Share
The version of the browser you are using is no longer supported. Please upgrade to a supported browser.Dismiss

View only
 
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXY
1
KARAYOLLARI SPOR KULUBÜ / 2019 SONBAHAR TENİS TURNUVASI - TALİMATNAME
2
1Karayolları Spor Kulübü Tenis Turnuvası Erkeklerde MASTER-A-B-C-D, Kadınlarda A-B-C, Çift Erkekler A-B-C, Çift Kadınlar A-B ve Karışık Çiftler A-B-C olmak üzere toplamda 16 ayrı kategoride yapılacaktır.
3
2Turnuva 29 EYLÜL 2019 tarihinde başlayacaktır. Tekler ve çiftler grup maçları 17 EKİM 2019 tarihine kadar bitirilecektir (Bu tarih kesinlikle uzatılmayacağı için maç rezervasyonlarının en kısa zamanda yapılması tavsiye edilir). Finaller ve ödül töreni 03 KASIM 2019 tarihinde yapılacaktır.
4
3Müsabakalar 3 veya 4 erli gruplar halinde lig usulü şeklinde oynanacak olup, müsabaka sonunda gruplarında ilk iki sırayı alan oyuncular bir üst tura yükselecektir. 3 ve 4 . olan oyuncular consulation maçları oynayacaktır. Çekilecek kura ile turnuvaya eleme usulüne göre devam edilecektir.
5
4Turnuva katılım ücreti 150 TL olup kesin kayıt için ücretlerin 28 Eylül 2019, Cumartesi akşamına kadar IBAN NO:TR940006701000000088769508 (Yapı kredi Melih GERÇEKER) veya Karayolları Tenis Kulübü'ne ödenmesi gerekmektedir. Banka üzerinden ödeme yapacaklar için: ödeme bilgilerine isim-soyisim ve katılmak istenen kategorinin belirtilmesi gerekmektedir.
6
5Turnuva kuraları 28 EYLÜL 2019, Cumartesi akşamı çekilecektir.
7
6Maç gün ve saatlerinin ayarlanması: Bu sorumluluk oyunculara aittir. Grupların belli olmasını takiben grup oyuncuları kendi aralarında konuşarak (whatsapp grubu oluşturmaları tavsiye edilir) belirledikleri zamanı kulübe telefon ederek(0312 387 25 65*1118 veya 0546 426 29 87) onaylatmaları gerekmektedir. "KORT ÇİZELGESİ" sayfasından kortlardaki boşlukları takip ederek daha kolay planlama yapabilirsiniz.
8
7Grup maçları belirlenen süre içerisinde ve oyuncuların kendi aralarında maç gün ve saati konusunda anlaşarak oynanacaktır. Oyuncuların kendi aralarında anlaşamadığı durumlarda başhakem devreye girerek mesai saatleri dışında herhangi birgün belirleyecek ve gelmeyen oyuncu (lar) hükmen mağlup sayılacaktır. Grup maçlarından sonra maç gün ve saatleri başhakem tarafından yönetilecektir.
9
8Maç başlamadan önce oyuncular ısınma hareketlerine kort dışında başlayacaktır (Çadır kort yanında 400 metrelik tartan pistten yapılma parkur mevcuttur). Top ile kort içinde ısınma maç öncesi 5 dakikadır. Bu kuraldaki amaç sonraki maç saatlerindeki sarkmaları minimuma indirmektir. Anlayışınız için teşekkürler...
10
9Final maçına kadar olan maçlarda 1. ve 2. setlerde tie break (7 sayı) ve karar puanı uygulanacaktır. Final setinde (3.set) süper tie break (10 sayı) kuralı uygulanacak olup,final maçı 3 set üzerinden yapılacak ve setlerin tamamında tie break ve avantaj kuralı uygulanacaktır.
11
10Maçlar hakemsiz oynanacaktır.
12
11Turnuvada kullanılacak toplar Karayolları Tenis Kulübü tarafından verilecektir.
13
12Turnuva yönetimi her türlü tenis kuralları ve kanunları konusundaki tek otoritedir ve verdiği karar son karardır.
14
13Turnuva yönetimi hava karardığında veya hava durumunun ve kortun koşullarının bozulması durumunda oyunu durdurabilir veya erteleyebilir. Eğer oyun havanın kararması nedeniyle ertelenecekse bu setin sonunda veya devam eden setin eşit çift sayılı oyunlarında yapılmalıdır. Ara verilen oyuna tekrar başlanırken oyuncuların korttaki konumu ve puanlar kaldığı yerden devam eder.
15
14Katılımcılar maç saati için aralarında anlaştıktan sonra kort rezervasyonu için Melih Gerçeker’e başvurup onay alacaklardır. Maç gün ve saati www.karayollaritenis.com adresinden yayınlanır. Maç programını izleme sorumluluğu katılımcılara aittir. Taraflardan birinin müsabakaya çıkamaması halinde maç saatinden en az 2 saat önce turnuva yönetimine bildirmesi kaydıyla karşı taraf ile mutabık kalarak en geç 48 saat içinde yeni bir gün ve saati belirleyebilir. Eğer ikinci bir maç gün ve saati konusunda mutabık kalamaz ise ilk belirtilen maç gününde ve saatinde müsabakaya gelmeyen taraf mağlup sayılır. Bu nedenle ikinci maç gün ve saati konusunda mutabık kalınmayan maçlar ertelenemez.
16
15Hava şartları uygun olmadığı takdirde maçlar başhakemin belirleyeceği kapalı kortlarda (kapalı toprak ve kapalı sert zemin) oynatılacaktır.
Loading...