Site İçin Okuyucu Yorumları
 Share
The version of the browser you are using is no longer supported. Please upgrade to a supported browser.Dismiss

View only
 
 
 
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
1
2
p.Dr. eserlerini temin eden okurlarımızdan bazılarının, bizzat kendilerinin yazdığı görüşleri ve düşünceleridir. Siz de eserlerimizi okuduysanız, WhatsApp hattımızdan yorum gönderebilir ve düşüncelerinizi bu sayfaya ekletebilirsiniz.
WhatsApp İletişim Hattımız: 0545 5 737 737
3
4
PDR ESERLERİNİ OKUYAN MESLEKTAŞLARIMIZDAN BAZILARININ GÖRÜŞLERİ
5
1ALPEREN ÇETİNKAYAGelir gelmez bitirdim, çok faydalı bilgiler var, teşekkürler.ISPARTA
6
2AŞKIN KUTLUBu kitap mezun olmaya adım adım yaklaştıkça ihtiyacım olan tüm güncel ve detaylı bilgileri internette saatler harcamadan, kulaktan dolma bilgilerle hareket etmek zorunda kalmadan bulduğum, düzenli ve akıcı, harika bir işbirliğinin ürünü olmuş :) Mezun olacak adayların, mutlaka sahip olması gereken baş ucu kitabı.BURSA
7
3BERNA NAZİK KÖSEOĞLUMeslekte 15. yılım. Kitap, yazılma aşamasında beni heyecanlandırmıştı. Alandan pek çok insanın ihtiyaçlarını, duygu ve düşüncelerini aktaracaktı. Kitaptaki konu çeşitliliği çok etkileyici. Herkes bir renk ve bilgi olmuş. İçlerindeki konularla ilgili, mutlaka başvurduğum bir kitap. Farklı branşlardan da eğitimcilerin ilgisini çekti. Emeği geçenleri kutlarım. İZMİR
8
4BEŞİRE MANSIZTüm PDR camiasının çok ciddi bir iş yaptığımızın farkında olduğunu varsayıyorum. Gerek devlet kurumlarıda gerekse özelde "işimiz insan." Bu bağlamda nitelikli işler yapmak, nitelikli olmaktan geçiyor. Bu eserde de tam olarak "Nitelikli Psikolojik Danışman nasıl olunur?" konusu tüm ayrıntılarıyla anlatılmaktadır. Türkiye'nin farklı şehirlerinden arkadaşlarım ve hocalarımla bu kitapta buluşmuş olmak, faydalı bir işe imza atmak beni gururlandırıyor. Alanımız adına böyle bir başlangıç gerekliydi. İçerik çok zengin. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. MARDİN
9
5BİLGE KAYAHarika, bayıldım :)
10
6NECMİYE ÖZKANÇok güzel, sade ve akıcı bir dille anlatmışsınız. Mezun yada öğrenci, herkesin yararlanabileceği müthiş bir kitap olmuş. :) Devamını bekleriz, katkımız olabilecekse de elimizden geleni yaparız. Başarılar dilerim hepinize, müthişsiniz :)
11
7ZEYNEP MODANLARKitabımı aldım, inceledim ve çok beğendim. O kadar dolu ki birçok açıdan bir PDR'cinin sahip olması gereken bir kaynak. Emeğinize sağlık :)
12
8KÜBRA DAĞÖğrencilerin, mezunların ve ilgililerin mutlaka temin etmesi gereken, günlük ve mesleki anlamda birçok kazanımları içerisinde barındıran iki güzel kaynak :) Çalışmalarınızın devamını dört gözle bekliyorum :)
13
9BEYZANUR ÖZYURTYüreğini bıkmadan usanmadan insanlara açan, olduğu gibi görünen, göründüğü gibi yaşayan, alanını her zaman bir adım daha ileriye taşımayı kendine borç bilen tüm psikolojik danışmanlara ilaç gibi bir kitap. Emeği geçen herkese teşekkürler :)
14
10BUSE ÖZDELİCEAdeta bir başucu kitabı! Bir Psikolojik Danışmanın elinin altında olması gereken bir eser!İSTANBUL
15
11CEREN BAYKALBir PDR 4. sınıf öğrencisi Psikolojik adayı, dergi p.Dr. okuru ve takipçisi olarak; kitapların ve dergilerin ufkum, eğitimim, geleceğim ve yaşantım adına çok şeyler kattığını belirtmeden geçemem. Sosyal medya sayesinde fark ettim ve kısa sürede PDR'cilere kuçak açan dergi p.Dr. ailesi ve üyeleri arasına katıldım. Aldığım verim ve bilgiler sayesinde hayallerime, geleceğime ve yönelimlerime sağladığı katkılardan dolayı dergi p.Dr.'ye teşekkür ediyorum. Tüm PDR'ciler olarak birlik olmaya ve takibe devam :)
16
12DİLAN SUNAYMesleki anlamda özellikle öğrenciler için çok yön gösterici bir kitap. Bölümümüzün sınırları kesin olarak belli olmadığı için tam da ihtiyaç duyduğumuz gibi bilgi verici olmuş. Emeğinize sağlık :)
17
13DİLARA MAHSERECİNitelikli Psikolojik Danışman kitabı efsane olmuş. Biz psikolojik danışman adayları için tam bir başucu kitabı. Zaman ilerledikçe alanımla ilgili kafamda o kadar soru oluşmuştu ki, hangi yola sapacağımı şaşırmıştım. Ancak bu kitap benim için yol gösterici oldu. Artık çoğu mesele kafamda netlik kazandı. Zihnimin derinliklerinde kalmış, unuttuğum soruların bile cevapları var. Derslerimde yardımcı olacak çok fazla metin var. Dergi ise; okusam da moralim yerine gelse diyebileceğim bir eser olmuş. Her iki eser de altı çizilmelik harika cümleler taşıyor. Emeğinize sağlık :)
18
14EDA ALTINIŞIKTeoriyle pratiğin uyuşmadığı sistemde, yeterliliğini artırmak ve güncellemek isteyenler için taze kan… Bizi bizden çok düşünerek eserleri hazırlayan herkese teşekkürler :)
19
15ESMA ÖZÇELİKBir Psikolojik Danışman adayı olarak iyi ki böyle bir kitapla karşılaştım. Hem öğrenciyken hem de mesleğimi yaparken yanımda olacak muazzam bir kitap... Emeğinize sağlık.
20
16FATMA BİNİCİAbdullah hocam o kadar güzeller ki, bakmalara doyamadım. Çok teşekkür ederim. Ayrıca çok çabuk geldi :) Emeğinize sağlık, merakla okuyacağım.
21
17
FATMA ŞEYMA ALNIAK
Kargo elime jet hızıyla ulaştı. İlgiden dolayı çok teşekkür ederim. Kitap da özellikle öğrenci arkadaşlarım için çok güzel bir kitap olmuş. Yapanların, emek verenlerin ellerine sağlık.
22
18FUNDA TOKİçindekiler kısmı harika bir kitap olduğunu söylememe yetiyor. Çok başarılı olmuş, eminim okudukça çok faydalanacağım :)
23
19GAMZE NUR AYGÜLİçeriği dolu dolu bir kitap, her PDR'ci mutlaka istifade etmeli.
24
20HATİCE GÜRBÜZRehberlik ve Psikolojik danışmanlık mesleğini şöyle tanımlıyorum; işimiz çalışır durumda olan bir makineyi tamir etmeye çalışmak gibi bir şey. Bu anlamda ihtiyaç duyacağımız neredeyse bütün bilgiler kitapta güzel bir şekilde işlenmiş. Emeği geçen herkese teşekkürler.
25
21İLYAS MURATBir eğitimci olarak; okumayı seven, hayatta bir amacı olan, kendini geliştirmek isteyen herkese tavsiye ettiğim bir kitap ve dergi. Özellikle de PDR bölümü okuyan sevgili öğrencilere ve bu bölümü bitirmiş olan meslektaşlarıma üye olmalarını tavsiye ediyorum. İçerik olarak çok yararlı ve faydalı bilgilerle donatılmış. Rehber öğretmenler için olması gereken bir başucu kitabı.
26
22KÜBRA DAĞÖğrencilerin, mezunların ve ilgililerin mutlaka temin etmesi gereken, günlük ve mesleki anlamda birçok kazanımları içerisinde barındıran iki güzel kaynak. Çalışmalarınızın devamını dört gözle bekliyorum.
27
23MEHMET ŞAHİNHem alanda çalışan hem de henüz mezun olmamış arkadaşlar için yararlı bir eser olmuş. Elinize sağlık :)
28
24MELİKE GÜMÜLCİNELİÇok heyecanlandım elime ulaşınca, teşekkür ederim :)
29
25MELİS COŞKUNOkumaya daldığımdan size ulaştığını haber veremedim. Bir yandan kahvemi yudumlarken, bir yandan da dergi ve kitabı karıştırıyorum. İçerik yönünden oldukça zengin, çok memnunum. Bir dahaki eserlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum :)
30
26MERVE DELİKANLIKitabınızı içerik olarak oldukça kapsamlı buldum. Öğrencilerin kafasında PDR hakkında oluşan sorulara cevap verici olması çok sevindirici. İçerik kısmı oldukça geniş ve merak uyandırıcı konu başlıklarına sahip. Okuması çok rahat, herkesin anlayabileceği bir dile sahip. Ben bu kitabı okurken çok eğlendim ve öğrendim. PDR öğrencisi olan veya bu alana ilgi duyan herkese tavsiye ederim.
31
27NECMİYE ÖZKANÇok güzel, sade ve akıcı bir dille anlatmışsınız. Mezun yada öğrenci, herkesin yararlanabileceği müthiş bir kitap olmuş. :) Devamını bekleriz, katkımız olabilecekse de elimizden geleni yaparız. Başarılar dilerim hepinize, müthişsiniz :)
32
28NEDİM AKDerler ki; meslek seçimi hayattaki en önemli iki seçimden birisiymiş. Ve PDR gibi bir mesleğin üyesi olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bu şansımı daha çok hissettiren p.Dr. Dergisi yayınlarını gördükçe, mesleğime aitlik hissim daha da artıyor. Özellikle son eserleri Nitelikli Psikolojik Danışman kitabında aklımdaki soruların birçoğunun cevaplarını buldum. Bu değerli mesleği yüceltme çabanızın daim olması dileğiyle.
33
29ÖMER TUNÇPDR yönetim ekibi olarak böyle bir eserle biz okuyucuları buluşturduğunuz için size ve ekibinize teşekkür ederim. Nitelikli Psikolojik Danışman kitabının, mesleğe yeni atanacak olan ve mesleği sürdüren meslektaşlarım için bir başucu kitabı olacağını düşünüyorum. Ayrıca kitapta vaka analizi ve çözümlemelerine daha fazla yer verilmesi gerekir. Kitaptan bağımsız bir öneri olarak da; bizi bir araya getirecek bir yasal kuruluş oluşturulmalıdır. Not: Nitelikli Psikolojik Danışman kitabının ikinci serisini sabırsızlıkla bekliyoruz.
34
30RÜYA SÜLLÜKitabı çok beğendim. İçerik açısından akıldaki soru işaretlerine cevap verir NİTELİKte. Bu alanda çalışan meslektaşlarımın ve psikolojik danışman adaylarının kütüphanesinde bulunmasında çok fayda olacağını düşünüyorum. Kesinlikle alıp okumanızı tavsiye ederim.
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100