Vändra Gümnaasiumi huvitegevus
 Share
The version of the browser you are using is no longer supported. Please upgrade to a supported browser.Dismiss

View only
 
 
 
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZAA
1
HuviringJuhendajaSihtrühmToimumise aegToimumise kohtRingikirjeldus
2
1NäiteringRiina Kirkmann (kontakt: riina.kirkmann@vandra.ee)4. klassi õpilasedKolmapäeval 12.55 - 14.25, neljapäeval 12.55 -13.40Ruum 31 või aulaNäiteringis tehakse erinevad rühi-, hingamis-ja hääleharjutusi, proovitakse erinevaid rääkimisviise, arendatakse peenmotoorikat, hääle intonatsiooni, kujutlusvõimet, miimikat ning esinemise ilmekust, esitatakse luuletusi peast ning õpitakse ära näidend jõulupeoks ja etendatakse see avalikult laval publikule.
3
2LugemisklubiEelika Rand (kontakt: eelika.rand@vandra.ee)1, - 12. klassi õpilasedReedel 14.00 - ...Kooli raamatukoguEesmärk on lugemise populariseerimine, uute teoste tutvustamine ja lugemis elamuste jagamine. Kord kuus saame kokku kooliraamatukogus, kus vestleme/arutleme selle üle, kes mida luges ja kuidas loetu meeldis. Alati igal kokkusaamisel on laual puuviljad ja teetassid. Lugemisklubis vanusepiirangut ei ole.
4
3PilliringKalli Rõõmusaare (kontakt: kalli.roomusaare@vandra.ee)1. - 12. klassi õpilasedTeisipäeval ja neljapäeval 15.30Ruum 34Õpime mängima väikekannelt ja ukulelet saatepillina, näppimistehnikas ja segatehnikas. Hästi lihtne omandada ja kindlasti on ootamas mitu toredat esinemist. Õpime saatma ukulelel akordidega populaarseid lugusid-laule ja mängima näppides lihtsaid ja toredaid lugusid.
5
4PoistekoorKalli Rõõmusaare (kontakt: kalli.roomusaare@vandra.ee)1. - 7. klassi poisidNeljapäeval 13.50 - 14.35Ruum 34Valmistume Pärnumaa laulupeoks „Laula, kuni elad," mis toimub 22. mail 2021 ja vabariiklikul laulupäeval (KODU(L)OOTUS) Võru Kubijal 12. juunil, mis toimub koostöös Eesti Naislaulu Seltsi ja Eesti Meestelaulu Seltside ühistööna. Seoses nende pidudega korraldame koorilaagreid koos teiste poistekooridega erinevates paikades (Paides, Suure-Jaanis jne.) Lisaks esinemised koolis.
6
5LastekoorKalli Rõõmusaare (kontakt: kalli.roomusaare@vandra.ee)3. - 9. klassi õpilasedTeisipäeval ja neljapäeval 14.35 - 15.30Ruum 34Valmistume Pärnumaa laulupeoks „Laula, kuni elad," mis toimub 22. mail 2021. Võimalik osalemine Pärnumaa Noorteühing Eesti 4H lastekoori tegevuses, üritustel ja laagrites.
7
6LTT (loodus, teadus, tehnoloogia)Merit Eier (kontakt: merit.eier@vandra.ee), Meelike Mätas (kontakt: meelike.matas@vandra.ee)7. - 9. klassi õpilasedEsmaspäeval 13.50 - 16.25Ruum 37Õpime, kuidas töötavad autod, raketid, lennukid, elektrijaamad, päikesepatareid, sillad, tornid, nutitelefonid jne. Seletame, mis on inseneeria ning millega tegelevad leidurid. Meisterdame kõikvõimalikest eriskummalistest vahenditest veelgi omapärasemaid sõidukeid ja seadeldisi, mis aitavad aru saada keerukamatest masinatest meie ümber. Läbi ise tegemise ja aktiivselt õppeprotsessis osalemise suureneb motivatsioon ja huvi loodusteaduste vastu.
8
7Kergejõustik Indrek Saar (kontakt: indrek.saar@vandra.ee)1. - 12. klassi õpilasedEsmaspäeval 13.45 - 15.15, neljapäeviti 14.30 - 16.00Vändra Gümnaasiumi võimla või alevi staadionHarjutame erinevaid mitmevõistluse alasid, arendame lastes koordinatsiooni, tähelepanu, kiirust, vastupidavust, individuaalset pingutust ja palju muud. Lastel arenevad kõik kehalised võimed, kuna kergejõustik on väga mitmekülgne ja tehniline.
9
8VõrkpallIndrek Saar (kontakt: indrek.saar@vandra.ee)6. - 12. klassi õpilasedEsmaspäeval 15.15 - 17.00, neljapäeval 16.00 - 17.30Vändra Gümnaasiumi võima Treeningul arendame võrkpalli spetsiifilisi oskusi, milleks on näiteks serv, ründelöök, palli vastuvõtt, platsil positsioneerimine jne. Lapsed õpivad meeskonnatööd ja üksteisega koostöö tegemist.
10
9JõusaaliringIndrek Saar (kontakt: indrek.saar@vandra.ee)6. - 12. klassi õpilasedTeisipäeval ja reedel 16.00 - 17.00Vändra alevi jõusaal Võtame läbi peamised jõusaali harjutused ja õpime selgeks korrektse tehnika raskuste tõstmiseks. Samuti õpivad lapsed kuidas kava järgi trenni teha ja oma arengul silma peal hoida. Lapsed arendavad oma peamiselt oma füüsist. Lisaks annab see lastele teadmised ja kindlustunde edaspidisteks jõusaali treeninguteks tulevikus.
11
10MuusikaringAiri Allvee (kontakt: airi.allvee@vandra.ee)1. - 4. klassi õpilasedRuum 34Laulame ja mängime ka pille. Katsetame erinevaid muusikastiile ja õpime seda , kuidas ansamblis koostööd teha. Iga laps saab soovi korral endale soololoo, kas pillil või lauldes, mida saadavad ka teised ansambliliikmed. Loome ise uut muusikat ja tekste ! Ootan lapsi, kellele muusika väga meeldib! Arvestada tuleb sellega, et on vaja püsivust uute lugude ja partiide õppimisel.
12
11TehnoloogiaringEda Vaino (kontakt: eda.vaino@vandra.ee)4. - 9. klassi õpilasedKolmapäeval 15.30 - 17.00Käsitöö maja, tööõpetuse klassLaste loovuse ja käelise tegevuse arendamine. Erinevate tehnoloogiate tutvustamine läbi puidu- ja metalli ning elektroonika töötubade.
13
12Tüdrukute tehnoloogiaringEda Vaino (kontakt: eda.vaino@vandra.ee), Merit Eier (kontakt: merit.eier@vandra.ee)8. - 12-aastased tüdrukudAlustab veebruaristKäsitöö maja, tööõpetuse klassHK Unicorn Squad on liikumine, mis pakub huviharidusena tehnoloogiaõpet ainult tüdrukutele. Ettevõtmine sai alguse 2018. aasta sügisel eesmärgiga äratada ja kasvatada tehnikaalast huvi tüdrukute seas läbi praktiliste ülesannete. Meie visioon on kasvatada huvi tehnika, robootika ja loodusteaduste vastu 7–14aastaste tüdrukute seas.
14
13Mini-informaatika ja nuputamineTiiu Lilienthal-Üle (kontakt: tiiu.lilienthal-ule@vandra.ee)4. - 6. klassi õpilasedKolmapäeval 13.50 - 16.25Ruum 43 või veebisTõstame laste teadlikkust digimaailma võimalustest. Tegeletakse ka nuputamise ning mõistatamisega.
15
14RobootikaRangel Himmaste (kontakt: rangel.himmaste@vandra.ee)1. - 6. klassi õpilased1. grupp (1. - 3. klass) - esmaspäeval 16.00 - 17.30; 2. grupp (2, - 6. klass, edasijõudnud) - kolmapäeval 16.00 - 17.30); 3. grupp (2. - 6. klass, edasijõudnud) - reedel 16.00 - 17.30ArvutimajasRobootika põhieesmärk on selliste seadmete ehitamine, mis töötavad automaatselt ja teevad inimesele rasket või võimatut tööd.Läbi robootika arendatakse üldpädevusi, mida 21. sajandi õpilastelt oodatakse.
16
15RaadioringAts Paberits (kontakt: ats.paberits@pparnumaa.ee)10. - 12. klassi õpilasedReedel 14.00 - 16.00Vändra Gümnaasiumi raadioruumisRaadioringis suunatakse ja juhendatakse soovijaid, kuidas käia ringi koolile soetatud raadiotehnikaga. Samuti saavad õpilased olla abiks kooli ürituste helindamisel ja videole salvestamisel.
17
16TaipoksReigo Ravel, Viljandi Taipoksi klubi (kontakt: ravel.reigo@gmail.com)1. - 12. klassi õpilasedEsmaspäeval ja kolmapäeval 17.00Vändra Gümnaasiumi jalutussaalMuay Thai on võitluskunstina omapärane just selle poolest, et löömisel kasutatakse löögitehnikaid käte, küünarnukkide, jalgade ja põlvedega. Lisaks löögitehnikatele võib kasutada püstimaadlust e. klintši nii treeningutel kui ka võistlustel. Erinevates riikides, kus Taipoksi harrastatakse, on reeglid erinevad. Reeglid erinevad suuresti ka erineva tasemega võistlustel, seda just roundi pikkuse, roundide arvu, kantavate kaitsmete ja lubatud tehnikate poolest.
18
17Hip-hopAgneta-Lisete Saar, JJ-Street (kontakt: agneta@jjstreet.ee)1. - 12. klassi õpilasedEsmaspäeval 17.00, reedel 15.00Vändra Gümnaasiumi aulaJJ-Street tantsukool on eelkõige kaasaegse tänavatantsu ja koreograafia huvikooliks, mille õppejõududeks on JJ-Street treenerid. Lisaks sellele keskendutakse laagrite, tänavatantsufestivalide, kaasaegsete ürituste, moeetenduste ja põnevate koolituste korraldamisele.
19
18RahvatantsAve Naano (kontakt: ave.naano@vandra.ee)2. - 3. klassi õpilased, 8. klassi õpilased2. - 3. klass - kolmapäeval 12.55 - 13.40, 8. klass - esmaspäeval 16.00 - 17.00Vändra Gümnaasiumi aulaKeskendutakse tantsukavade õppimisele, ringitöö on mõeldud tantsuhuvilistele õpilastele, kes on huvitatud eesti rahvatantsude õppimisest ja selle tegevuse praktilisest väljundist, erinevatel üritustel ja tantsupidudel.
20
19AkrobaatikaringMario Mägisalu (kontakt: mario.magisalu@vandra.ee)1. - 6. klassi õpilasedNeljapäeval 12.55 - 13.40Vändra Gümnaasiumi võimlaAkrobaatika on üks esinemiskunste ning seda viljeldakse ka spordis. See hõlmab keerulisi tasakaaluharjutusi, väledust ja koordinatsiooni. Pea igasugust spordiala, mis sisaldab kogu keha hõlmavaid liigutusi – eriti lühikeste, tugevat pingutust nõudvat harjutuste kompleksi – saab pidada akrobaatikaks. Akrobaatikas on arvestatavat kattumist tantsu ja paljude spordialadega.
21
20NoorkotkadKristo Sinivee (kontakt: kristo.sinivee@gmail.com)2. - 11. klassi õpilasedEsmaspäeval 13.50 - ...Ruum 44Õpime ja õpetame erinevaid teadmisi looduses olemisest, tutvustame ja õpetame noorkotkaste põhiväärtuseid ja matkatarkuseid. Meie tegevuste hulka kuulub veel väljaspool kooli: metsalaagrid, õppelaagrid, matkad, ekskursioonid, maakondlikud laagrid, riiklikud suurlaagrid, matkamängud, spordivõistlused ja veel palju erinevaid tegevusi maakonna siseselt kui ka riiklikul tasandil.
22
21KodutütredAirin Laasma (kontakt: laasma.airin@gmail.com)1. - 11. klassi õpilasedKolmapäeval 17.30 - ...Ruum 44Õpime ja õpetame erinevaid teadmisi looduses olemisest, tutvustame ja õpetame kodutütarde põhiväärtuseid ja matkatarkuseid. Meie tegevuste hulka kuulub veel väljaspool kooli: metsalaagrid, õppelaagrid, matkad, ekskursioonid, maakondlikud laagrid, riiklikud suurlaagrid, matkamängud, spordivõistlused ja veel palju erinevaid tegevusi maakonna siseselt kui ka riiklikul tasandil.
23
22KangoojumpsKertu Kaljur (kontakt: parnujaagupinoortekeskus@pparnumaa.ee)7. - 12. klassi õpilasedKolmapäeval 19.00 - 20.00Vändra Gümnaasiumi jalutussaalAktiivne trenn, mis kaitseb selgroogu, parandab kehahoiakut ja koordinatsiooni, tõstab füüsilise koormuse vastupanuvõimet ja stimuleerib endorfiine, mis tagavad hea tuju! Kangoojumpsis kasutatakse treeningul erilisi vedrustusega saapaid, mis pehmendavad põrutusi ning on eriti head just neile noortele, kel liigestega probleeme on.
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100