1 of 6

Читання та письмо

При підборі засобів, методів, форм роботи на уроках письма та читання із учнями з інтелектуальними порушеннями слід враховувати:

  • рівень знань учнів;
  • темп роботи;
  • динаміку втомлюваності;
  • обсяг пам'яті;
  • стійкість уваги;
  • довільність психічних процесів дитини;
  • рівень розвитку мовлення.

2 of 6

Читання

У багатьох учнів з інтелектуальними порушеннями не виникає потреба навчитися читати, писати і т.д. Причина пов'язана з утратою у дитини впевненості у собі, що, зазвичай, зводить нанівець ті зачатки інтересу до навчання, які у неї, можливо, були.

Широке використання ігрових, парних, індивідуальних методів навчання – основний напрямок роботи по пробудженню і розвитку інтересу до освоєння знань, що полягають у створенні таких умов, коли діти постійно відчувають необхідність в оволодінні грамотою, коли пропонуються доступні завдання, виконання яких поступово відновлює у дитини втрачену впевненість у своїх можливостях.

3 of 6

Розвиваємо читацькі навички

4 of 6

Грамота

Вироблення в учнів з інтелектуальними порушеннями розбірливого й швидкого письма за короткий час неможливе, бо по-перше , у дітей наявне порушення моторики рук, по-друге – навичка письма формується повільно – протягом кількох років.

Багатогранність рухових дій і одночасне виконання кількох письмових правил викликає у дітей сильне напруження руки, а то й усього тулуба, спостерігається затертість пальців.

Тому письмо має бути неквапливим, щоб вони могли усвідомити якоюсь мірою його процес. Тому спочатку діти відпрацьовують навички письма спочатку на табличках, на яких можна стерти елемент, який не вдався та виправити помилку. Лише потім переходимо до письма в зошиті елементів, письмо яких вже автоматизовано.

5 of 6

Групи навичок письма, �які необхідно розвивати:

технічні – вміння правильно користуватися письмовим приладдям, координувати рухи руки, додержувати гігієнічних правил тощо;

графічні – вміння правильно зображувати окремі букви та слова (правильний нахил, розмір, положення літер на лінійці тощо);

орфографічні – правильно визначати звуковий і буквений склад слів.

Наші

успіхи)

6 of 6

Навчаємось граючись

Набори LEGO на уроках грамоти – один з ефективних засобів навчання. Вони зарекомендували себе у всьому світі як освітні продукти, що відповідають найвищим вимогам гігієнічності, естетики, міцності і довговічності. В силу своєї педагогічної універсальності вони виявляються найбільш переважними наочними посібниками та розвиваючими іграшками. Причому цей конструктор спонукає працювати, в рівній мірі, і голову і руки учня.

Детальніше ознайомитися з використанням кубиків LEGO на уроках навчання грамоти пропоную у Додатку 8