1 of 10

Кінематограф Великої Британії

Презентація

з інформаційно-комунікаційних

технологій

Берлін Єлизавети

Володимирівни,

студентка групи: АН20Б

факультету іноземних мов

2 of 10

Історія кіно Великої Британії

Стара добра Англія має в світі стійку репутацію. Англійський кінематограф має досить непросту історію розвитку. Майже півстоліття кіно Великобританії називали «застигше» і його розвиток йшов досить повільно, якщо порівнювати його темпи з тим же Голлівудом.

Однак англійський кінематограф подарував світові чимало шедеврів кіномистецтва на сьогодні і зірок кіноіндустріі. Історія англійського кіно почалася з імені Вільяма Поля і його апарата для зйомки фільмів. Саме завдяки цому розпочалася історія кіноіндустрії

3 of 10

«Брайтонська школа»

Згідно Садулю представники Брайтонської школи вперше ввели в кіно монтаж в сучасному сенсі слова («Пригоди Мері Джейн», реж. Сміт, 1901),

перший ескіз «погоні» в кіно («Тримай злодія!», реж. Вільямсон, 1901), дії, що відбуваються одночасно в різних місцях («Напад на місію в Китаї», реж. Вільямсон, 1901)

4 of 10

Англійський кінематограф у повоєнний період

Кіно абсурду, фільми абсурду. Напрямок багато в чому успадковував традиції Хічкока, в яких з'єднувалися жахи і іронія, з'являвся чорний гумор. Особливо цікавими були фільми виробництва студії «Ілінг» (англ. Ealing Studios). Іланська комедія абсурду стала особливим явищем англійського кіно, вона побудована на ситуаціях, яких не буває в житті.

5 of 10

Комерційне англійське кіно

Особливе значення в кінці 50-х початку 60-х грало комерційне англійське кіно, основу якого складав детективний жанр, у тому числі екранізація творів Агати Крісті про Пуаро і Міс Марпл і знамениті фільми про Джеймса Бонда.

6 of 10

Державна підтримка кінематографу

У Великобританії є три великі загальнодержавні інституції, що займаються державною підтримкою кінематографа, не рахуючи регіональних фондів. Мабуть, основною з них є Британський Інститут кінематографії (British Film Institute (BFI). Організація була заснована ще в 1933 році і була приватним підприємством.

7 of 10

За державну підтримку виробництва та дистрибуції відповідає також Національне агентство з питань кіно - British Film Comission. У Великобританії діє система готівкового повернення вкладених коштів, що пропонує на сьогоднішній день продюсерам до 25% відшкодування. Державна підтримка в Королівстві виділяється на розвиток проектів, на виробництво повнометражних і короткометражних ігрових і документальних проектів, дебютних фільмів і міжнародних копродукцій, також гранти даються на фестивальну дистрибуцію, на цифрові і крос-медійні проекти. Також окрема сума виділяється на Joint Venture Scheme - схему підтримки співпраці між продакшн-компаніями і дистрибуторами, в тому числі і по роботі над нізкобюджетимі стрічками.

8 of 10

Фестивалі

Всього у Великобританії налічується понад 150 кінофестивалів. Одним з найбільших і найбільш престижних кінофестивалів, що проводяться у Великобританії, є Лондонський кінофестиваль (London Film Festival). Проводиться щорічно з 1956 року в другій половині жовтня - початку листопада в Лондоні. Головним призом кінофестивалю є Sutherland Trophy, їм нагороджуються найоригінальніші дебютні фільми. Організатором фестивалю є Британський інститут кіно.

9 of 10

Нова хвиля (1955-1964)

Нова хвиля англійського кіно. Його багато в чому підживлювала теорія мистецтва, запропонована групою «розсерджених». Серед кращих режисерів цього напрямку виділяються Карел Рейш, Тоні Річардсон, Ліндсей Андерсон, Безіл Дирден, незабаром пішов у комерційне кіно. Фільмами ці режисери пробують подивитися на англійське життя з позицією критичного реалізму, їх цікавить сучасність, а не минуле Англії. З

10 of 10

Висновок

На сьогоднішній день кіноринок Великобританії є третім за розміром кіноринком світу після США і Японії. Тут зареєстровано більше шести тисяч виробничих кінокомпаній, які знімають по кілька сотень фільмів на рік. Лондон же в свою чергу є однією з кіностолиць світу. А інтерес до фільмів локального виробництва тут досить високий, особливо з урахуванням того, що головним копродакшн-партнером Великобританії є Голлівуд, який часто знімає в Королівстві високобюджетні блокбастери.