1 of 11

חברות

יחידת לימוד לכיתה ד'

ספר הלימוד המרכזי: אופק לעתיד חלק א'

 

לו"ז ביצוע מתוכנן (מספר שיעורים): 4 שיעורים

מדלין ח‘שאן

2 of 11

3 of 11

מטרות כלליות של יחידות הלימוד:

  • חיזוק מיומנויות הבנת הנקרא.

  • חיזוק מיומנות הבנת הנשמע. (האזנה לשיר)

  • הכרת וניתוח מרכיבי / מאפייני הסיפור.

4 of 11

שיעור (1):

מטרות אופרטיביות:

1. התלמיד יאזין לשיר "חברים מכל מיני צבעים".

2. התלמיד ירכוש אוצר מלים חדש.

3. התלמיד יביע ויענה על שאלות שקשורות לנושא.

פתיחה:

יום ותאריך, שיחה על מזג האוויר...

גוף השיעור:

האזנה לשיר: "חברים מכל מיני צבעים"

5 of 11

2. שאלה לתלמידים:

מה הוא הנושא שהוצג בשיר?

סיעור מוחין סביב המלה חברות, תכונות ומאפיינים של חבר טוב.

3.מה משמעות המילה חברות?

מילה נרדפת למילה! מי הם החברים שלכם?

מהן התכונות של החבר הטוב?

איך אתם בוחרים את החברים שלכם?

6 of 11

הבעה בעל פה ובכתב:

3. כל אחד מספר על החברים שלו ואחר כך עונים על השאלות בדף השאלות שהכינה המורה.

  • מי הם החברים שלכם?

  • מתי ואיפה נפגשים עם החברים שלכם?

  • מה אתם אוהבים לעשות עם החברים שלכם?

  • איך הכרתם את החברים שלכם?

- מי הוא החבר הכי טוב שלכם?

7 of 11

סיכום:

  • קריאת התשובות של כמה תלמידים…

  • רפלקציה וחזרה על המילים החדשות

8 of 11

שיעור (2):

מטרה כללית:

  • לימוד מסר "לעזור ולהתנהג בכבוד עם החברים שלנו בחברה ללא כל הבדל"

מטרות אופרטיביות:

1. התלמיד יעשיר את אוצר המילים בנושא חברות.

2. התלמיד יקרא את השיר בצורה ברורה ונכונה עם חריזה.

 

מילים חדשות: פתיחה, דמויות, בתים, כמו, לותר, שונה

 

(פתיחה – גירוי החושים)

יום ותאריך, שיחה על מזג האוויר...

חזרה על מה שלמדו בשיעור הקודם, " סוגי חברים " טובים השניים מן האחד

צפייה והסבר.

9 of 11

גוף:

התנסות- פעילות:

המורה קוראת את השיר "חברים בכל מיני צבעים" ואחר כך מחלקת לתלמידים את השיר מנוילן וכרטיסיות עבודה שבה שאלות, ועל התלמידים לפתור את השאלות.

יישום: תלמיד שמסיים - המורה בודקת את תשובותיו

חזרה לשיר בספר הלימוד

המשגה:

אחר-כך כל מציג את התשובות שלו ותולים אותן על הלוח.

סיכום:

המורה מסבירה לתלמידים שלכל שיר יש מרכיבים כמו בשפה הערבית ומציגים את מרכיבי השיר של "חברים בכל מיני צבעים".

הצגת משחק מושגים היפוך אותיות ב' wordwall מי הוא חבר טוב?

המסר הוא: ** חבר טוב בשעת צרה **

 

10 of 11

שיעור (3)

מטרה כללית:

קריאה שוטפת לשיר והבנתו

מטרות אופרטיביות:

1. התלמיד יקרא בצורה שוטפת את השיר

2. התלמיד ינתח את השיר לפי מרכיבים

3. התלמיד יתבטא ויביע את דעתו במה שהתרחש בשיר

פתיחה:

העברת משחק פתח את התיבה נושא השיר!

 

גוף:

חזרה על מה שלמדו בשיעור הקודם, תוך התייחסות וחזרה על מרכיבי השיר

ניתוח השיר ע" שאילת שאילות ידע והבנה: איפה ומתי התרחש הישר? מי הן הדמויות? מה קרה?

מי הוא החבר הכי טוב לפי דעתכם? ולמה?

לו הייתם במקום החברים איך הייתם מתנהגים?

סיכום:

חזרה על המילים החדשות

 

11 of 11

שיעור (4)

מטרה כללית: הבעה בעל פה ובכתב

מטרות אופרטיביות:

התלמיד יכתוב מקרה שבו עזר לחבר או ההיפך

התלמיד יקשיב לסיפורים של חברים

התלמיד ישתמש במושגים שקשורים לנושא הנלמד

פתיחה:

יום ותאריך + אקטואליה

האזנה חוזרת לשיר " חברים מכל מיני צבעים"  

גוף:

אומנות יצירתית -

כל תלמיד יביע רגשות תוך כדי ציור על מקרה שבו עזר לחבר, אחר כך כל תלמיד יכתוב את המקרה

על בריסטול ויתחיל לשכנע את שאר התלמידים בתכונות של החבר הכי טוב שלו מתחיל להיום דיון – הבעה בעל פה.

סיכום : מה למדנו היום?

שיעורי בית: משימה מתוקשבת דף עבודה לכתה ד' - בנושא חברות