Розв'язування задач з фізики
Сила пружності
Дано: х = 1,5 см = 0,015 м Розв'язання:
к = 40 Н/м Fпружн = кх
Знайти: Fпружн - ?
Fпружн = 40 · 0, 015 = 4 · 0,15 = 0,6 Н
Жорсткість пружини 40 Н/м. Яка сила пружності виникає в пружині, якщо її розтягнути на 1,5 см?
1
Відповідь: 0,6 Н.
Визначити жорсткість пружини.
2
Визначити видовження пружини, якщо на неї діє сила 10 Н, а жорсткість пружини 500 Н/м.�
3
Дано: х1 = 2 см = 0,02 м Розв'язання:
Fпружн 1 = 4 кН Fпружн 1 = к·х1;
х = 3 см = 0,03 м к = Fпружн 1 : х1 ;
Знайти: Fпружн 2 : Fпружн 1 ? к = 4: 0,02 = 200 кН/м ;
Fпружн 2 = к·х2 = к·(х1 + х);
Fпружн 2 = 200·(0,02+0,03)= 200·0,05 = 10 кН;
Fпружн 2 : Fпружн 1 = 10:4 = 2,5
Пружину стискають на 2 см силою 4 кН. У скільки разів потрібно збільшити силу, що стискає пружину, щоб пружина скоротилася ще на 3 см?
4
Відповідь: у 2,5 рази.
Домашнє завдання:�Повторити § 19 �Виконати письмово: �вправу 19 (5-6)