1 of 25

ОСОБЛИВОСТІ ЗНО 2022 (проведення національного мультипредметного тесту

2 of 25

Учасникам пробного ЗНО до кінця року повернуть кошти

«Всі, хто зареєструвався, до кінця року зможуть повернути кошти, що не були використані для підготовки до пробного ЗНО», – повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет.

За його словами, Міністерство освіти отримало чимало запитів від учасників пробного ЗНО щодо повернення грошей або їхній перерахунок на потреби держави.

Також він поінформував, що наразі Український центр оцінювання якості освіти розробляє відповідний механізм, який буде оприлюднений пізніше.

3 of 25

  • Через воєнні дії в Україні цьогоріч скасованоЧерез воєнні дії в Україні цьогоріч скасовано проведення традиційних вступних випробувань до закладів вищої освіти, відповідно втратили чинність накази, що регламентують проведення ЗНОЧерез воєнні дії в Україні цьогоріч скасовано проведення традиційних вступних випробувань до закладів вищої освіти, відповідно втратили чинність накази, що регламентують проведення ЗНО та ЄВІ/ЄФВВ

  • Національний мультипредметний тест – форма вступного випробування, яка передбачає оцінювання результатів навчання з української мови, математики та історії України, яке здійснюється Українським центром оцінювання якості освіти відповідно до законодавства. НМТ не є повноцінним замінником ЗНО але оптимальний варіант вступу в умовах воєнного стану.

4 of 25

5 of 25

6 of 25

Перелік екзаменаційних центрів затверджено наказом МОНПерелік екзаменаційних центрів затверджено наказом МОН від 16.05.2022 № 445 з урахуванням актуальної інформації про райони проведення бойових дій і тимчасово окуповані територі.

Попередньо заплановано, що тестування проходитиме у 20 областях України та м. Києві. На жаль, наразі неможливо провести НМТ в АР Крим, ДонецькійАР Крим, Донецькій, ЛуганськійАР Крим, Донецькій, Луганській, Харківській і Херсонській областях, місті Севастополь. Учасники, які не зможуть дістатися до місць проведення основної сесії НМТ, зможуть подати заявки для участі в додатковій або спеціальній сесіях тестування.

З міркувань безпеки не публікують назви населених пунктів, де відбудуться тестування. Однак учасники на своїх інформаційних сторінках з 20 травня до 07 червня включно матимуть змогу за допомогою спеціального сервісу підтвердити бажання взяти участь у НМТ і для проходження тестування вибрати з наданого переліку найзручніший для доїзду населений пункт.

7 of 25

8 of 25

9 of 25

10 of 25

11 of 25

12 of 25

13 of 25

Після завершення виконання всіх завдань НМТ учасник отримає кількість тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені у шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення тестових балів у шкалу 100–200Після завершення виконання всіх завдань НМТ учасник отримає кількість тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені у шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення тестових балів у шкалу 100–200 подано у додатку 6 до Порядку.

Аби отримати 100 балів, достатньо набрати хоча б по одному тестовому балу за виконання кожного блоку.

Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, але й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу.  

14 of 25

  • Український центр оцінювання якості освіти підготував демонстраційний варіант НМТ. Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти пропонує учасникам потренуватися виконувати завдання демонстраційного варіанта тесту в спеціальному онлайн-середовищі. Запропонований тест відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний до вступного тесту.

15 of 25

16 of 25

Якщо протягом лютого-квітня ви створили реєстраційну картку учасника ЗНО, плануєте брати участь у національному мультипредметному тесті, проте досі не знаєте даних для входу на свою Інформаційну сторінку, то з 12 до 19 травня зателефонуйте на спеціальну «гарячу лінію» й дізнайтеся потрібну інформацію.

17 of 25

18 of 25

До результатів кожного блоку НМТ буде застосовано ваговий коефіцієнт відповідно до спеціальності, на яку абітурієнт вступає. Для вступу на інженерні спеціальності більшої ваги набуватиме результат з математики, на гуманітарні з історії України.

Вагові коефіцієнти оцінок із предметів національного мультипредметного тесту наведено в додатку 4 до  Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році (наказ МОН України від 27.04.2022 №392, зі змінами, внесеними наказом МОН України від 02.05.2022 №400). Вступник може краще спланувати стратегію виконання завдань, адже заздалегідь оприлюднені коефіцієнти дають змогу визначити, результати якого блоку є визначальними для вступу на ту чи іншу спеціальність. 

19 of 25

Що таке мотиваційний лист?

Цього року вступники повинні написати мотиваційний лист для вступу. Вперше він відіграватиме таку важливу, подекуди вирішальну роль під час вступної кампанії 2022. Університети почали ділитися інформацією про свої вимоги.

Мотиваційний лист — це діловий документ, який пише та подає під час вступу абітурієнт. Перше враження про нього приймальна комісія складає саме за цим листом. Він двічі пов’язаний з мотивацією.

По-перше, демонструє бажання людини навчатися саме певної професії та саме в цьому закладі вищої освіти.

По-друге, має вмотивувати університет зарахувати саме цього абітурієнта як найкращого кандидата у студенти.

У закордонних університетах оцінювати мотиваційні листи — давня практика. В Україні ж лише третя вступна кампанія, коли діє така новація. Вона була введена із січня 2020 року Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти».

20 of 25

Якою має бути структура мотиваційного листа?

1.«Шапка» у правому верхньому куті листа. Це дані про особу, до якої адресовано лист (прізвище, ім’я, по батькові (ПІБ), посада, назва університету), та про того, хто пише лист (ПІБ, адреса, імейл, номер телефону). Дізнайтеся в приймальній комісії, кому адресувати лист: ректору, декану, голові приймальної комісії.

2.Вступ, який починається з особистого звертання в шанобливій формі. У цьому абзаці треба пояснити, з якою метою звертаєтеся і чого прагнете.

3.Основна частина. Найбільша, у якій послідовно, аргументовано та лаконічно розкриваєте низку питань. Чому зацікавилися спеціальністю, як дізналися про виш, чому хочете навчатися саме в ньому, чому університет має обрати саме вас, якими бачите перспективи, професійне життя після завершення навчання.

4.Підсумки: два-три речення, де абітурієнт підтверджує, що готовий до старанного навчання та впевнений у правильному виборі.

Які вимоги до оформлення?

Обсяг 1,5–3 сторінки, документ Word, класичний для ділового стилю 14 кегль Times New Roman з 1,5 інтервалом. Текст варто розбити на абзаци.

21 of 25

Для вступу також можна буде використовувати результати ЗНО 20192021 років

Минулорічні результати можна подавати і замість результатів окремих блоків НМТ, але тільки якщо різниця між цьогорічними результатами окремого блоку і минулорічними балами ЗНО не перевищує 15 балів. 

Тому учасник, який минулого року набрав 200 балів на тесті ЗНО з історії України, зможе використати цей результат ЗНО замість блоку НМТ з історії України, однак за умови, якщо набере не менше 185 балів за цей блок на НМТ. 

Такий підхід не дозволить учасникам минулих років усі 120 хвилин працювати з одним блоком завдань, а значить, мати необґрунтовану перевагу над цьогорічними вступниками. 

22 of 25

23 of 25

Аби допомогти випускникам підготуватися до складання мультипредметного тесту і мінімізувати розгубленість та хвилювання щодо нового формату вступних випробувань, освітня організація «Навчай для України» за підтримки Посольства Фінляндії в Україні запускає безкоштовний навчальний проєкт «0 Stress». 

Усі охочі можуть зареєструватися на сайті УЦОЯО і вже з 23 травня доєднатися до групових занять з української мови, математики та історії України, під час яких досвідчені викладачі зорієнтують потенційних учасників НМТ, на що звернути увагу, готуючись до тесту, корисними будуть поради експертів про те, як написати успішний мотиваційний лист, як обрати професію в умовах війни та невизначеності.

У рамках проєкту «0 Stress» організатори розпочинають з головного: а що ж таке мультитест та як його скласти? На першому вебінарі, що відбудеться вже 19 травня о 16.00, заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко розповідатиме про всі особливості  НМТ: від реєстрації до оголошення результатів. Зареєструватися для участі у вебінарі можна тут.

24 of 25

Завдання НМТ з:

  • української мови
  • математики
  • історії України

укладатимуть відповідно до програм зовнішнього незалежного оцінювання, затверджених наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року № 696 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», від 04 грудня 2019 року №1513 «Про затвердження програми зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики».

25 of 25

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ !

Добра Вам, миру, Божої опіки.

Бережіть себе!