1 of 10

Портрет-дзеркало душі.

      Підготувала вчитель образотворчого мистецтва Корінь Тетяна Леонідівна

2 of 10

  • Мета : навчальна- сформувати уявлення про портретний жанри живопису, ознайомити з найвищими досягненнями портретистів.    розвиваюча- розвивати вміння використовувати в практичній роботі знання про зображення і пропорції голови людини .   
  • Тип уроку: Засвоєння нових знань і вмінь.
  • Обладнання: для вчителя- Відеоряд творів художників у жанрі портрета, картки ,,Пропорції елементів голови людини в різних положеннях,, кращі малюнки учнів; для учнів-альбом, графічні матеріали.

3 of 10

Вузлики на пам'ять Портрет- жанр образотворчого мистецтва.  Портрет (франц.portrait)-Зображення людини чи групи людей у малярстві, графіці, скульптурі, фотографії. Портретист- Фахівець з портретного малярства. Автопортрет(від грец. autos)-  Портрет художника, виконаний ним самим. Пропорція(від латин. proportio)( - Співвідношення частин цілого між собою.      Хід уроку   1Активізація уваги учнів Оголошення теми та завдань уроку. 2.Вивчення нового матеріалу.

4 of 10

  •   Портрет-жанр образотворчого мистецтва
  •   Парадний       Автопортрет   Історитчний
  •    

 

  •       
  •  
  • Людовик 14

    Дружній шарж             Психологічний   Романтичний

 

 

 

Б.Хмельницьки

Т.Г.Шевченко

5 of 10

Характерний   Побутовий   Зображення групи людей

  •    
  •  

дошки)

     

  •  

Графічні, живописні скульптури   Рельєфні портрети( медалі, меморіальні

6 of 10

  •  
  •   3. Найвідоміші автопортрети і портретисти.

7 of 10

  • Для малювання портретів художники використовують широкий спектр інструментів:
  • Графічні матеріали: Олівці ( від твердих до м'яких), вугілля (сухе або пресоване), пастель, соус, сангіна, туш. Живописні матеріали: Олійні фарби(для класичного живопису), акварель, гуаш, акрилові фарби. Інструменти для нанесення: Пензлі (синтетика, колонок, білка, щетина) різних розмірів, мастихіни (для олійного живопису) Основа: Папір( різної щільності та фактури), полотно на підрамнику , картон. Допоміжні засоби: Мольберт, планшет, палітра для змішування фарб, ластики, точилки, фіксативи для закріплення малюнка. З якими матеріалами ви вже знайомі ? Якими користувалися у творчій роботі?    

8 of 10

  • 4. Практична робота.
  •     Відповідно до пози зображуваного ( за ракурсом ) портрети поділяються:
  •   Анфас- Розворот голови обличчям до глядача;
  •   Профіль-зображення голови збоку;
  • З поворотом голови ліворуч або праворуч (¼, ½,¾);
  • У кожного з нас власні анатомічні властивості, тому схема є умовною:
  • 1 )Малюємо загальний обрис голови людини (анфас), схожий на форму     яєчка.

 2)  Вертикальною і горизонтальною лініями ділимо обличчя на чотири частини           3 ) На горизонтальній лінії малюємо очі, однакові за формою, як на схемі.

  •   4) Нижню частину обличчя ділимо лінією навпіл. Малюємо ширину носа,
  •   яка дорівнює довжині ока.            
  • 5)  Нижню частину обличчя від носа до підборіддя ділим на дві частини. 
  • Ширина рота дорівнює подвійній довжині ока.
  •     6) Верхній край вуха розміщений на рівні брів, нижній- на рівні основи носа.       

 7) Шия схематично має форму циліндра

  •     8) Домальовуємо плечі, які мають нахил.

9 of 10

Учні створюють автопортрет, портрет друга, користуючись картинками- підказками ,    схемою. Малюючи волосся, треба пам'ятати, що воно лежатиме за формою голови і має своїми прядками підкреслювати її об'єм.    

  5. Закріплення нових знань і вмінь

Які художні засоби і інструменти застосовують митці у творчій роботі ?

Яких видатних художників ви запам'ятали?   За якими правилами ви виконували малюнок голови людини?

  6. Виставка портретів. Підсумки роботи- оцінка діяльності учнів на уроці.

10 of 10