Презентація професії

Токар

Для кожного школяра настає певний момент коли він має зробити вибір – Куди піти навчатись? Він сам ламаєте голову, радиться із батьками, родичами, знайомими, друзями. До прийняття важливого рішення потрібно пройти певний шлях. Варто послухати самих себе і на риторичне запитання – «Яка професія найкраща?» ви повинні задуматись «Яка професія найкраща для мене?»
Тому сподіваємось, що нижче викладений матеріал стане вам у пригоді.

Професія «ТОКАР» відноситься до групи «людина – техніка»
Це професія, яка орієнтована на створення, використання і обслуговування різних технічних пристроїв. Техніка — це все різноманіття машин і механізмів, які застосовує людина для полегшення і прискорення своєї діяльності.

Загальні відомості про професію

Професія токаря — стародавня. Її аналоги зустрічалися ще до нашої ери. Протягом багатьох століть токар виточував деталі, тримаючи ріжучий інструмент у руках. Не дивно, що згодом така обробка перестала задовольняти попит техніки.
На початку XYII століття у токарній справі відбулися докорінні перетворення: був створений механічний пристрій для різця — супорт. Важливе значення в історії токарної справи мало вдосконалення приводів. Спочатку верстат приводився у рух мускульними зусиллями людини чи свійських тварин. Згодом на зміну їм прийшла парова машина. З появою електричного струму токарний верстат став таким, яким ми звикли його бачити.

Сьогодні професія токаря по металу — одна з провідних на підприємствах машинобудівної і металообробної промисловості. Праця токаря використовується практично в усіх галузях промисловості, сільського господарства, на транспорті, в суднобудуванні, у фірмах, що займаються ремонтом обладнання та автомобілів. Звідси її велике народногосподарське значення як наскрізної висококваліфікованої робітничої професії. Серед усіх металообробних верстатів токарний парк складає 40%, бо саме такі деталі, як вали, втулки, гвинти і т.п. є основними складовими будь-якої машини.

Характеристика процесу праці.

Токар керує складним верстатом, виготовляє деталі для різних машин і приладів. Основний зміст його роботи — обробка металу різанням, тобто послідовне зняття з заготовки шару металу за допомогою ріжучого інструменту.

Залежно від операцій токар може працювати на різних верстатах і обточувати за допомогою різців заготовки, що обертається, циліндричні, конічні і фасонні поверхні, розсвердлювати і розточувати отвори, щоб надати деталі необхідну форму.

Зразок роботи

Вимоги до токара

  • Токар повинен знати ази математики та креслення, бо для кожної деталі розроблена технологічна карта, в якій вказані всі види операцій і час їх виконання. Карта обов'язково супроводжується кресленням-без нього токар не може виконати роботу.
  • Робота токаря ставить певні вимоги до характеру людини. Для виконання (і особливо освоєння) деяких технологічних операцій потрібні наполегливість витривалість, уміння не впадати у відчай при невдачах. Токарю будь-якої спеціальності необхідна висока відповідальність при виконанні дорученої справи.
  • Важливе значення мають старанність і точність виконання операцій.
  • Головне-умілі руки і працьовитість. Працівники, що володіють цими рисами, можуть розраховувати на гідну оплату праці.

Якщо ви прийняли рішення про обрання професії токара, звертайтеся за адресою ліцею:

  • 58000 м. Чернівці
  • Вул. Нікітіна,27
  • (навпроти залізничного вокзалу)
  • Тел. (0372)59-23-05 (факс)
  • 59-23-06; 59-23-07
презентація токар - Google Slides