1 of 14

Безпека як потреба.

Види і рівні загроз.

Заходи безпеки.

Взаємозв'язок особистої,

національної і глобальної безпеки.

2 of 14

Мета:

  • сформувати в учнів поняття про правову основу без­пеки людини;
  • вчити користуватись основними правовими положеннями державного і міжнародного законодавства щодо безпеки життєдіяльності;
  • вчити розуміти необхідність дотримання основних засад безпеки та важливість створення комплексу безпечних умов життєдіяльності, що враховують індивідуальні особливості людини;
  • вчити визначати рівень ризику життя, користуючись необхідними даними;
  • виховувати почуття відповідальності за власне здоров'я.

Обладнання: підручник, робочий зошит, презентація, опорні схеми, фотографії.

3 of 14

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

(Обговорення проблемної ситуації)

Уявіть ситуацію. Ваша сім’я вирішила поїхати на відпочинок і обирає житло. За якими критеріями ви будете його обирати, щоб забезпечити різні види безпеки?

4 of 14

Безпе́ка — це такі умови, в яких перебуває складна система, коли дія зовнішніх факторiв і внутрішніх чинників не призводить до процесів, що вважаються негативними по відношенню до даної складної системи у відповідності до наявних, на даному етапі, потреб, знань та уявлень.

Потреба в безпеці — це одна з базових, фундаментальних потреб людини, в ієрархії потреб людини вона посідає високе місце.

Національна безпека— захищеність життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і держави, за якої забезпечуються сталий розвиток суспільства, своєчасне виявлення, запобігання і нейтралізація реальних та потенційних загроз національним інтересам.

5 of 14

Загроза – це сукупність умов та чинників, що створюють небезпеку для життєво важливих інтересів особистості, суспільства, держави.

Джерела загрози – умови та чинники, що потенційно містять деструктивні, шкідливі якості і які за певних умов реально виявляються ворожі національним інтересам наміри

6 of 14

    • Види загроз
      • Природні

      • Соціальні

      • техногенні

7 of 14

ЗА МІСЦЕМ ЗНАХОДЖЕННЯ ДЖЕРЕЛА НЕБЕЗПЕКИ

ЗОВНІШНІ

ВНУТРІШНІ

ЗА ЙМОВІРНІСТЮ РЕАЛІЗАЦІЇ

ПОТЕНЦІЙНІ

РЕАЛЬНІ

БЕЗПОСЕРЕДН

ЗА СФЕРАМИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

ВОЄННІ

ПОЛІТИЧНІ

ЕКОНОМІЧНІ

ПРОДОВОЛЬЧІ

ЕКОЛОГІЧНІ

ІНФОРМАЦІЙНІ

ЗА ПОХОДЖЕННЯМ

ПРИРОДНІ

СОЦІАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

АТРОПОГЕННІ

ЗА ПОХОДЖЕННЯМ

8 of 14

Особистий

    • ❖ Порушення правил поведінки на воді
    • ❖ Пожежа в помешканні
    • ❖ Харчове отруєння
    • ❖ Травмування
    • ❖ Дорожньо-транспортна пригода
    • ❖ Порушення правил користування Інтернетом

Національний

    • Стихійні лиха
    • ❖ Лісові пожежі на великих територіях
    • ❖ Епідемії
    • ❖ Воєнні конфлікти
    • ❖ Техногенні катастрофи
    • ❖ Несанкціоноване втручання в комп’ютерні бази даних державних установ

Глобальний

    • Нестача чистої питної води
    • ❖ Зміна клімату
    • ❖ Порушення озонового шару Землі
    • ❖ Забруднення навколишнього середовища
    • ❖ Нераціональне використання природних ресурсів
    • ❖ Зростання кількості населення

РІВНІ ЗАГРОЗ

9 of 14

Позитивний

Негативний

❖ Задовільні побутові умови

❖ Збалансоване харчування

❖ Достатній рівень медичних послуг

❖ Успішне навчання, ефективна праця, активний відпочинок

❖ Високий культурний та духовний розвиток

❖ Конструктивне розв’язання конфліктів

❖ Психологічна врівноваженість

❖ Здоровий спосіб життя

❖ Прагнення вирішувати питання місцевої громади й держави

❖ Високий рівень зайнятості людей

❖ Високий рівень життя населення

❖ Економічна стабільність

❖ Незадовільні побутові умови

❖ Незбалансоване харчування

❖ Недостатній рівень медичного обслуговування

❖ Низька рухова активність, перевтома

❖ Низький культурний та духовний рівень розвитку

❖ Непорозуміння, протистояння, сварки, конфлікти

❖ Психологічна неврівноваженість, стреси

❖ Поширення шкідливих звичок, кримінальні небезпеки

❖ Байдужість до громадського життя

❖ Високий рівень безробіття

❖ Низький рівень життя населення

❖ Економічна нестабільність

Чинники, що впливають на рівень суспільної безпеки

10 of 14

Особистий

❖ Набувати навичок і додержуватися правил безпечної поведінки

❖ Уміти діяти в разі виникнення небезпечної ситуації

❖ Додержуватися здорового способу життя

❖ Уміти оцінювати ризики для здоров’я і життя в повсякденному житті

❖ Набувати й вдосконалювати навички самоконтролю, уміти керувати емоціями

❖ Уміти надавати домедичну допомогу

❖ Додержуватися моральних і етичних норм, загальнолюдських цінностей

Національний

❖мир в країні

❖ економічну стабільність

❖ високий рівень життя населення

❖ охорону навколишнього середовища

❖ раціональне використання природних ресурсів

❖ захист інформації Здійснювати контроль за:

❖ здоров’ям населення

❖ станом водойм, повітря і ґрунтів

❖ якістю води і продуктів харчування

Глобальний

❖ зберегти мир на Землі

❖ протидіяти загрозі тероризму

❖ охороняти здоров’я людей

❖ охороняти навколишнє середовище

❖ раціонально використовувати природні ресурси

❖ створювати безпечний інформаційний простір

Заходи безпеки

11 of 14

  1. ВИБРАТИ ВСЕ, ЩО ВІДНОСИТЬСЯ ДО ОСОБИСТОГО РІВНЯ ЗАГРОЗИ

Пожежа в помешканні

Харчове отруєння

ДТП

Порушення правил користування Інтернетом

Травмування

Зміна клімату

Епідемії

Стихійні лиха

12 of 14

.........безпеки

Здоров‘я 

Суспільні й культурні

Економічні

Продовольчні

Політичні

Екологічні

Особисті

2. Вказати, що здійснюють люди і країни, щоб протидіяти загрозам навколишнього середовища, убезпечити здоров'я і життя на кожному рівні.

13 of 14

Домашнє завдання :

  1. Опрацювати параграф 27;
  2. Підготувати повідомлення про найбільш небезпечний рівень загрози.

14 of 14

Дякую

за

увагу!