1 of 14

Інтернет: за і проти

Роздуми - поради в малюнках і не тільки

2 of 14

Самоосвіта в інтернеті: плюси і мінуси

На сьогодні, в мережі накопичилася значна маса навчальних відео-та аудіокурсів, що дозволяють вивчати всілякі науки і мистецтво, не виходячи з дому. На ютубі, наприклад, можна отримати докладні відеоінструкції, зі збірки автомата Калашникова або послухати лекцію знаменитого фізика.

Мінуси: Отже, якщо самоосвіта в інтернеті - Ваше єдине джерело знань, слід пам'ятати, що Мережа - це, перш за все, «всесвітня павутина», а отже в ній, крім корисного, багато і непотрібної інформації.

Навчіться відрізняти корисне від флуду, прискіпливо фільтруйте пропоновану пошукачем інформацію. Таким чином, Ви істотно заощадите собі час. Позбувшись від неякісних статей і сайтів.

Ще один значний мінус мережі - самотність. Розширюючи кругозір за допомогою інтернету, людина змушена в прямому сенсі самостійно копатися у величезному потоці не завжди якісної інформації. А оскільки по-справжньому живе спілкування тут відсутнє, блукання мережевими джунглями на самоті незабаром набридає, а відповідно нанівець сходить і прагнення до знань.

Плюси: Перший і безумовний - свобода вибору. Ніхто не нав'язує програму, затверджену незрозуміло ким, не тяжіє: хочеш вчити французьку - будь ласка, японську - немає проблем.

Англійську онлайн, до речі, досить якісно можна вивчити на цьому ресурсі https://www.coursera.org

Крім мов, тут представлені також курси з бізнесу, медицини, програмування. Кожен з курсів - повноцінна програма з лекціями, домашніми завданнями, семінарами і дискусіями. Відеоуроки, як правило, англійською мовою, але є матеріали та французькою, представлені субтитри іншими мовами, серед них і російською.

Однак не забувайте: живе спілкування, так чи інакше, має бути присутнім. Тому час від часу звертайтеся до викладача (спеціаліста), щоб він допомагав Вам прямо йти до мети, не збиваючись зі шляху.

Група 1

3 of 14

Плюси Інтернету

Група 2

Їх є дуже багато. Перше, інтернет є досить таки хорошою енциклопедією. Тут можна знайти будь-яку інформацію, яку лише забажаєте. Єдине що треба для цього – бажання її шукати. В інтернеті можна знайти багато друзів. Колись Воробус навіть не думав, що таке можливе.

Але, з часом і друзів в інтернеті знайшов. Коли ти спілкуєшся в глобальній мережі, то вам не треба перед кимось гарно виглядати, не треба одягатися як слід. Все це за вас робить аватар.

І ще, в будь-яку хвилину ви можете просто натиснути кнопочку миші і вас в інтернеті не буде.

Вам ні перед ким не треба звітуватися, ніхто вас не кине, ви сам собі хазяїн свого житт

4 of 14

Плюси Реального життя

Коли людина спілкується в реальному житті, то вона більше за собою доглядає. Їй же треба справити враження на інших людей, добре вдягнутися, мати достойну зачіску та і взагалі треба мати про що розмовляти. А це не так то і просто.

Чому ви думаєте люди, які часто сидять в інтернеті згодом такі закомплексовані? Це якраз і є причиною відсутності нормального спілкування. В інтернеті ти злий троль, всіх посилаєш, а в реальному житті – скромняга.

Якби там не було, моя думка така, що все-таки постійно в інтернеті сидіти не треба, бо тим самим просто таки зіпсуєте свою молодість. Зайшли у соціальні мережі, сіли, попереписувалися, а згодом зрозуміли, що молодість то пройшла.

Як і кожна нормальна людина індивідуум має ходити на роботу, заробляти гроші, а інтернет – це як розкіш, якою наділені люди. В ньому ви можете знайти друзів де б вони не були, поспілкуватися з ними або ж просто оперативно знайти для себе інформацію.

Читачі блогу, виходьте у люди, більше спілкуйтеся в реальному житті й все буде пучком.

5 of 14

Щоб вберегти дітей від згубного впливу Інтернету

  • розташовувати комп’ютери з Internet-з’єднанням поза межами кімнати дитини;
  • говорити зі своїми дітьми про друзів, з яким вони спілкуються он-лайн, про дозвілля і захоплюються;
  • цікавитись, які веб-сайти діти відвідують та з якою метою;
  • навчити дітей ніколи не надавати особистої інформацію про себе та свою родину електронною поштою, в реєстраційних формах, які пропонуються власниками сайтів;
  • контролювати завантаження дитина (фільми, музику, ігри, тощо);
  • спонукати дітей до відповідального та етичного поводженню в он-лайні. Вони не повинні використовувати Інтернет мережу для розповсюдження пліток, погроз іншим та хуліганських дій;
  • інформувати дітей стосовно потенційного ризику під час їх участі у будь-яких іграх та розвагах, необдуманих фінансових операція, замовленнях, купівлі або продажу через Інтернет;
  • довідайтесь про прогарми, які дозволять Вам фільтрувати та дозувати отримання інформації з мережі Інтернет.пока девочки

6 of 14

По-перше, в більшості випадків, діти мають набагато кращий рівень володіння комп'ютером, роботи в інтернеті. Тому перша проблема серед батьків : Інтернет - "з чим його їдять?" Адже саме так ми кажемо, коли йдеться про щось не зовсім нам зрозуміле, чи не так?

Вихід: запропонуйте Вашій дитині зайнятися Вами, точніше Вашою комп'ютерною грамотністю. Впевнена, що Ви відкриєте багато цікавого один в одному. А для дитини це гарний стимул відчути свою значущість в стосунках.

По-друге, для більшості інтернет - це лабіринт. Це дійсно так! Адже його важко назвати навіть океаном інформації, це буде замало.

Гарна новина: з будь - якого лабіринту є вихід. Перед початком роботи визначтесь, що Ви шукаєте. Якщо Ваша дитина працює з інформацією і відчуває розпач від того, що не вдається знайти необхідне, складіть з нею список ключових слів, спорідненої інформації.

По-третє, знайшовши важливу інформацію, не завжди чітко можна згадати, де саме вона знаходилася...

Вихід: складіть каталог (картотека, спеціальний записник чи зошит), де буде знаходитися перелік сайтів, які можуть стати Вам в нагоді. Запропонуйте дитині зробити свій каталог, прикрасити його. Це, в свою чергу, дасть змогу і Вам зазирнути на ті сайти, якими цікавиться Ваша дитина. Можливо Ви подивитесь на неї по - іншому...

м ( Вам дуже пощастить, якщо вчитель надасть Вам перелік сайтів, які можуть стати Вам в нагоді). Наполягайте на тому, щоб перед тим, як грати в ігри, дитина виділила час на роботу з освітніми сайтами (можливо, відкрию таємницю для когось, але є дуже багато цікавих сайтів іноземною мовою, де діти залюбки працюватимуть, головне - сфокусувати їх увагу).

Отже, у Ваших руках можливість показати дитині, що інтернет - це поле для творчої діяльності, треба лише вдосконалювати свої знання. Не бійтеся вчитися разом з дитиною: як скопіювати інформацію, як записати (закачати) пісню чи фонограму, як створити сайт Вашої сім'ї, як працювати з різними програмами, зокрема, фотошоп… Побільше творчих проектів, це зробить Вас командою, а це тоге варте! Попросіть дитину допомогти створити презентацію про Вашого улюбленого співака, футбольну команду, тощо....Запропонуйте зробити те саме про її улюблених виконавців, подивіться, не поспішайте критикувати, спробуйте зрозуміти.. Згадайте фразу з фільму "Доживём до понедельника": "Счастье - это когда тебя понимают..." А хто краще за Вас зможе це зробити?

І, нарешті, найголовніше - інтернет недаремно називають всесвітньою мережею. Він здатний об'єднувати людей з різних куточків планети, з'єднувати тих, хто без його наявності ніколи б не познайомились і навіть не підозрювали про існування одне одного.

7 of 14

По-перше, в більшості випадків, діти мають набагато кращий рівень володіння комп'ютером, роботи в інтернеті. Тому перша проблема серед батьків : Інтернет - "з чим його їдять?" Адже саме так ми кажемо, коли йдеться про щось не зовсім нам зрозуміле, чи не так?

Вихід: запропонуйте Вашій дитині зайнятися Вами, точніше Вашою комп'ютерною грамотністю. Впевнена, що Ви відкриєте багато цікавого один в одному. А для дитини це гарний стимул відчути свою значущість в стосунках.

По-друге, для більшості інтернет - це лабіринт. Це дійсно так! Адже його важко назвати навіть океаном інформації, це буде замало.

Гарна новина: з будь - якого лабіринту є вихід. Перед початком роботи визначтесь, що Ви шукаєте. Якщо Ваша дитина працює з інформацією і відчуває розпач від того, що не вдається знайти необхідне, складіть з нею список ключових слів, спорідненої інформації.

З появою інтернету в сім'ї часто виникають проблеми, яких раніше не було, можуть почастішати конфлікти між батьками та дітьми. В чому ж проблема, точніше сказати, проблеми цього?

І

8 of 14

Проблема гаджетів

Зараз люди почали багато часу проводити в телефоні і в соц мережі Як ми бачимо, соціальні мережі мають багато переваг у сучасному світі. Проте, слід пам’ятати, що не буває нічого ідеального. Вони забирають в нас багато часу, залишаючи близьких людей без потрібної уваги, що дуже часто призводить до погіршення стосунків і самотності. Всесвітня павутина має значний ризик виникнення залежності. Нині є люди, які не можуть прожити навіть годину, щоб не перевірити пошту або не поставити «лайк» чи не зробити «репост». Більшість користувачів можуть витратити весь день для «дуже важливої» суперечки на одному із форумів. Для таких людей вже створено різноманітні лікарні, які допомагають звільнитися від інтернет-залежності. Вперше такий заклад було відкрито в Америці.

9 of 14

У соцмережах можна знайти підтримку: обговорити психологічну проблему або знайти людей, які також бажають, наприклад, позбутися тютюнової чи харчової залежностей.Піклуючись про вибуовування віртуального життя в соцмережах,

створення картинки напоказ, людина може забувати або просто не встигати жити своїм справжнім, реальним життям. Соцмережі пожирають багато часу, але й допомагають його заощадити завдяки

швидкості зв'язку та можливості спілкуватися онлайн.Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/interesting/-korist-i-shkoda-sotsialnih-merezh-537776.html

10 of 14

Плюси і мінуси Інтернету

Група 6

Соціальні мережі можуть позбавити людину почуття самотності: спілкування в них допомагає комунікувати з великою кількістю людей. Водночас тисячі кілометрів не є перешкодою – співрозмовник може перебувати практично в будь-якій точці світу.

Водночас, якщо людина не спілкується в соцмережах активно, а тільки переглядає чужі пости й обговорення, почуття самотності, навпаки, посилюється. До того ж, порівняння чужого життя зі своїм власним може викликати почуття неповноцінності, підштовхувати до постійного самокопання. Велика кількість відфотошоплених знімків негативно позначається на сприйнятті людьми власних тіл і формує комплекси.

Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/interesting/-korist-i-shkoda-sotsialnih-merezh-537776.html

11 of 14

Слова різних людей про інтернет

Інтернет - поле битви для лицарів останніх часів. Якщо ще 100 років тому зброєю пролетаріату була цеглина, то зараз це комп'ютерна мишка. Ефективність такої зброї поки що визначити важко. З одного боку, достатньо зручно, не відриваючи сідниці від крісла, створювати ілюзію власної незалежності, просунутості та пасіонарності. З іншого боку, якщо розглядати Інтернет як засіб втечі від контролю держави, то ця втеча залишається виключно у віртуальних рамках.

Як побічний ефект, це полегшило трудове життя контролювальним органам також: завдяки блогам можна з легкістю знаходити та відстежувати неформальні відомості про більшість соціально активних громадян, інформацію, якої самі вони добровільно позбавили статусу приватної.

Група 7

12 of 14

Соціальні мережі за і проти�

Фактично, сьогодні тривають нескінченні інформаційні війни. Інтернет - у першу чергу, джерело інформації. Соціальні мережі як частина Інтернету - теж. Величезна кількість людей «сидять» у різноманітних соціальних мережах. Інформація - найбільша цінність у наш час, а легкодоступна інформація якраз розміщена в соціальних мережах!

Саме в них люди, не замислюючись, спілкуються, заповнюють свої профілі, діляться фотографіями, особистим відео й добровільно дають багато іншої інформації про себе. Гріх цим не скористатись. І користуються. Соціальні мережі активно використовуються для добування дуже різної інформації. Вони давно перетворились у могутній засіб маркетингу та інформаційної війни.

13 of 14

Самоосвіта в інтернеті: плюси та мінуси

Зазвичай більшість освітніх сайтів пропонують значний перелік курсів. Пам'ятайте, для Вас головне - не кількість, а якість. А значить, краще звернути увагу на ресурси, що спеціалізуються в якомусь одному - конкретному - напрямку. Як правило, найбільш якісна інформація надана саме там.

Група 8

14 of 14

Плюси та мінуси інтернету

є дуже багато. Перше, інтернет є досить таки хорошою енциклопедією. Тут можна знайти будь-яку інформацію, яку лише забажаєте. Єдине що треба для цього – бажання її шукати. В інтернеті можна знайти багато друзів. Колись Воробус навіть не думав, що таке можливЇх е.

Плюси реально життя

Коли людина спілкується в реальному житті, то вона більше за собою доглядає. Їй же треба справити враження на інших людей, добре вдягнутися, мати достойну зачіску та і взагалі треба мати про що розмовляти. А це не так то і просто.