1 of 8

Технології виготовлення листівки

презентацію підготувала учениця 10 класу Сутягіна Олександра

2 of 8

План презентації

1). Вступна частина;

2). Основна частина;

3). Історія виникнення в'язання;

3 of 8

Вступна частина

Ще з дитинства подарунки на всі свята ми з мамою робили самі. Це були й листівки, і закладки для книг, і іграшки, і прикраси.… Так багато чого було! Я виросла, але сімейна традиція залишилася: дарувати подарунки, виготовлені своїми руками. Адже ніщо не може так радувати, як подарунок, зроблений з душею, що несе тепло, радість і любов!

4 of 8

Історія виникнення листівок

Листівка, або, якщо говорити повністю, відкритий лист, або, як її іноді називали в кінці XIX - на початку XX століття, "артистична картка", маючи на увазі наявність на листівці будь-якого зображення, того, що створювалося художниками, не має однієї , точно визначеної дати народження.

Процес цей мав чимало ліній та напрямків розвитку, та й часу минуло достатньо, перш ніж листівка прийняла більш-менш звичний сьогодні вигляд. Втім, це цілком зрозуміло, тому що події, що відбуваються у світі, не обов'язково розвиваються послідовно і в одному напрямку. У житті є своя логіка. І хоча єдиної дати появи листівки не існує, оскільки в кожній з країн цей шлях був різним, однак уже кінець XIX століття залишив нам чимале число прекрасних зразків цього жанру, і тому цей час цілком обгрунтовано можна назвати періодом розквіту мистецтва листівки.

5 of 8

Одне з перших згадувань про вітальних листівках відноситься до 1777 року, коли "Паризький поштову альманах" розмістив повідомлення про те, що "по пошті пересилаються як привітання та поздоровлення на самі різні випадки гравірованние картки часто з текстом; вони пересилаються відкритими для всякого". Автором цього винаходу називається гравер Демезон. Самі листівки цього періоду до наших днів не дійшли. В цей же час у Франції отримують широке поширення гравірованние картки типу наших адресних і рекламних листівок, які були створені французьким граверів XVIII століття Шоффаром, відомим рісовальщіком та ілюстраторів творів Ж.Ж. Руссо, Овідія і Лафонтена. Він же придумав найперші візитні картки, прототипи нинішніх, але більш помпезних і пишні. Першою з них стала створена в 1760-ті роки його власна особиста картка з докладним адресою, яка була прикрашена віньеткамі. Тоді ж, у XVIII столітті, гравірованние картки типу сучасних візитних вперше з'являються в Росії. Вони значно відрізнялися від того, що робив Шоффар, хоча російські вельможі, що дотримуються французького етикету, безсумнівно, знали про це нововведення. Збереглося кілька таких гравірованних, тобто виконаних у техніці друку, карток. Сама проста і скромна з них належить письменникові Денису Івановичу Фонвізіну, вона складається з монограми письменника, обмеженої простий орнаментально рамкою.

6 of 8

У XVIII столітті в російських лубочних картинках дуже популярними були героїчні картинки, де на початку століття, в петровський епоху, у відповідності з духом часу з його радикальними реформами зображували богатирів.Малюнки безпосередньо на самих поштових картках вперше з'явилися в Англії, де на початку XIX століття широко поширився звичай розсилати вітальні різдвяні картки, перша з яких була створена в 1794 році художником Добсон і являла собою малюнок із зображенням зимового пейзажу і роди, що розташувався біля ялинки. Художник послав цю саморобну картка свого друга, і тому вона дуже сподобалася.

Вважається, що далекими предками відкритих листів є так звані російські народні або лубочние картинки, які під різними назвами існували в Німеччині, Франції та Англії. В Росію народні картинки були завезені в першій половині XVII століття з Німеччини. Це були гравірованние листи, розфарбованих від руки, які в давнину прикрашали житла простого люду: селян і ремісників. Лубок існував до початку ХХ століття, коли його місце зайняла малюнок. Спочатку це були так звані німецькі або "фряжскіе" потешние листи, нерідко мали релігійний зміст, пізніше вони перетворилися в копії ікон, які були широко поширені через дешевизну. Нерідко в селянській хаті можна було зустріти одночасно і паперові ікони, і потешние листи. Найчастіше лубочнимі картинками для краси обклеювали скрині, але частіше вони прикрашали стіни селянської хати. Лубок, втім, як і все народне мистецтво, мав безліч функцій: в селянському будинку він грав роль повчання та розваги, прикраси та навчання, оскільки зазвичай містив текстову частину, за якою можна було вчитися читати. Картинки були для народу своєрідними підручниками з історії та географії, вони висміювали вади і показували чеснотних зразки поведінки.

7 of 8

Економічні розрахунки

Для того щоб зробити таку листівку мені знадобиться:

  • Цупкий картон із золотистим відблизком:
  • Фотовий картон;
  • Наклейки із золотистим відблиском;
  • Маленькі 1мм стрази (для нігтів);
  • Двосторонній об’ємний та звичайний скотч;
  • Штамп, фарба для штампу.

Картон коштує по 4 грн за листок А4;

Стрази- приблизно 5 гривень за маленьку упаковку.

Всього я витрачу близько 15-ти гривень.

8 of 8

У процесі виконання мого проекту я дійсно захопилась цим видом прикладного мистецтва. Я зрозуміла, що найголовніше вкладати свою душу, аби витвір мав сенс. �Я робила цю листівку для себе, але думаю , що таку листівку зможу подарувати комусь із друзів або родичів .

Захист проекту