1 of 32

Абдимуталипова

Аян

Абдимуталиповна

АТЫ – ЖӨНІ

2 of 32

Заман талабына сай оқытудың тиімді әдістерін қолдану - жеке тұлғалы кәсіби маман қалыптастыру

3 of 32

ПЕДАГОГТЫҢ ТӨЛҚҰЖАТЫ

  • Аты – жөні: Абдимуталипова Аян Абдимуталиповна

  • Туған жылы: 06.11.1993ж

  • Ұлты : қазақ

  • Мекен – жайы : Алматы қаласы, Медеу ауданы, Кұлжа тас жолы 16\29 үй , 35- пәтер

  • Байланыс телефоны:+7 (771)388-77-37

  • E-mail: ayana0611@mail.ru

  • Негізгі білімі: Жоғары

  • Оқу орны: Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университеті
  • Мамандығы : Педагогика және психология

  • Педагогикалық өтілі: 17 ай

  • Осы мекемедегі еңбек өтілі: 17 ай

4 of 32

Педагог туралы жалпы мәлімет

5 of 32

ПЕДАГОГ ТУРАЛЫ ЖАЛПЫ МӘЛІМЕТ

6 of 32

ПЕДАГОГ ТУРАЛЫ ЖАЛПЫ МӘЛІМЕТ

7 of 32

Оқу жетістіктерін сырттай бағалау нәтижесі

Білім берудің бітірулер емтиханының

сапасын бағалау

«Мамандығым мақтанышым» Эссес

ПЕДАГОГИКАЛЫҚ ҚЫЗМЕТТІҢ ЖОҒАРЫ НӘТИЖЕЛІЛІГІ

8 of 32

Педагог кадрларды даярлайтын гуманитарлық колледждердің бітіруші курс студенттеріне қосымша білім беру бағдарламасы заманауи ғылыми зерттеулердің шынайы нәтижелерінің және оқытудың озық практикалық тәжірибесінің ықпалдасуын көрсете отырып, қазақстандық білім беру жүйесін дамытудың стратегиялық жоспарларының мақсаттарына сәйкес келеді.

Бағдарламаға негіз болған жеті модуль идеяларының ықпалдастығы арқылы студенттердің пәнге деген қызығушылығы арта түседі. Сабақта ақпараттық коммуникативті технологияны тиімді қолдану заманауи дағдыларды машықтандырады.

Әр сабақта студенттердің ойлануы үшін, талдау жасай алуы және сабақтан алған ақпаратын өмірмен байланыстырып, маңыздылығына баға беруіне машықтандыру керек.

Деңгейлі бағдарлама әдістері білім алушы жастарды тұлға ретінде қалыптастыруға әсер етеді. Олардың сөйлеу, танымдық, шығармашылық қабілеттерін жетілдіріп, белсенділігі мен дербестігін арттырады. Талдау, салыстыру, мазмұнын ажырату қабілеттерін ашуға түрткі болады.

ПЕДАГОГИКАЛЫҚ ҚЫЗМЕТТІҢ

ЖОҒАРЫ НӘТИЖЕЛІЛІГІ

9 of 32

ПЕДАГОГИКАЛЫҚ ҚЫЗМЕТТІҢ

ЖОҒАРЫ НӘТИЖЕЛІЛІГІ

- Деңгейлі бағдарлама әдістемесі мен тәжірибесін

негізге алу ;

- Студенттердің коммуникативтік және

ақпараттық құзіреттілігін арттыру ;

- Ғылым мен техника жетістіктері негізінде

әр студенттерге сапалы және терең білім беру ;

Арнайы пәндерді оқытуда деңгейлі

бағдарлама негізінде сапалы білім,

саналы тәрбие беру, логикалық

ойлауды дамыту, студенттердің ауызекі

сөйлеу тілдерін жетілдіру.

Креативті дүниетанымы бар, қазіргі

заманға қажетті үш тілді меңгерген,

еңбек нарығы мен өмірлік қызметте

шығармашыл бәсекеге қабілетті тұлға

қалыптастыру

10 of 32

ПЕДАГОГИКАЛЫҚ ҚЫЗМЕТТІҢ

ЖОҒАРЫ НӘТИЖЕЛІЛІГІ

ОҚЫТУШЫ ӘРЕКЕТІ

-   Студенттердің оқу  бағдарламалары  мен 

оқу  жоспарларында көрініс тапқан оқу

мақсаттарына жетуге ынталандыратын

жаттығуларды жоспарлау;

- Оқытуды тиімді жүргізу мәселесі тұрғысындағы

кәсіби ізденіс;

  • Пікірталас құралдары арқылы дағдыларын

арттыру;

  • Өзін-өзі бағалауға мүмкіндік беретін топтық жұмыс пен бірлескен тәсілдерді пайдалану.

•  Қарым-қатынас жаттығуларына

белсене қатысу;

•  Проблема шешу мақсатында жеке

және топта жұмыс істеу;

•  Зерттеуге негізделген оқу барысында

әрекет ету, дәлел ұсыну ;

• Белсенді  оқу  жаттығуларына  қатысу,

орындау арқылы білім алу;

СТУДЕНТ ӘРЕКЕТІ

11 of 32

ПЕДАГОГИКАЛЫҚ ҚЫЗМЕТТІҢ

ЖОҒАРЫ НӘТИЖЕЛІЛІГІ

- Теориялық білімдерін іс-тәжірибемен байланыстыра алады;

-студенттердің интеллектуалдық, коммуникативтік қабілеттері артады;

-пәнге , сабаққа белсенді қатысады;

-мамандыққа қызығушылықтары артады;

-студенттердің білім деңгейлері шығармашылық деңгейге көтеріледі.

НӘТИЖЕСІ

  • Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
  • Сын тұрғысынан ойлауға үйрету
  • Оқу үшін бағалау және оқуды бағалау
  • Оқыту мен оқуда ақпараттық- коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану
  • Талантты және дарынды балаларды оқыту
  • Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту
  • Оқытуды басқару және көшбасшылық

ТӘЖІРИБЕНІ

ДАМЫТУ

ПЕРСПЕКТИ –

ВАСЫ

12 of 32

Мамандығым-мақтанышым

Адамзаттың гүлзар бағынан Адам Ата мен Хауа Ана жер бетіне ұрпақ жаю үшін жіберілсе керек. Сол заманда бір мамандық болды ма, әлде көп пе, ол жағы белгісіз. Менің білетінім, өзім ес білгелі «Мен өскенде ұстаз боламын!» деп өстім, осы мақсатыма жеттім «Мамандығым - мақтанышым» дегенде, менің ойыма ең алдымен осы мамандықты неге, қалай таңдадым? - деген сұрақ келеді. «Арман деген көп белес. Біріне шықсаң, бірі бар»,- деп Ғабиден Мұстафин айтпақшы, бала күнімнен ұстаз болуды армандадым. Осы арман жетегімен педагогикалық оқу орнын тәмамдадым. Бәлкім, бүгінгі келешегі кемел жастар сияқты сол кезде түрлі мамандық болмады ма, әлде біз ұстаздықтан өзге мамандықты «кәсіп емес» деп санадық па, кім білсін? Бұл менің мамандық таңдаудан қателестім-ау деген өкінішім емес, жасампаз да жайраң өмірдің яғни ХХІ ғасыр ұрпағының бүгінгі мүмкіншілігі зор деген сенім мен сүйінішім.

«Мұғалім» деген мамандықты игерген әрбір болашақ маманға жаңа әдіс-тәсілдерді меңгерту – біздің басты мақсатымыз. Себебі, қайратты, ақылды, жігерлі жас маман- біздің еңбегіміздің көрсеткіші . Абай атамыз: «Бір бала туады. «Ішсем, ұйықтасам, жесем»- дейді. Ол- тән құмары. Бір бала туады. «Білсем, көрсем, үйренсем»- дейді. Ол- жан құмары». Бірақ, бүгінгі таңда біз осы екі баланы да бірдей деңгейге жеткізуге толық мүмкіндігіміз бар. Себебі, «тек ұйықтасам» деген бала қасындағы баланың әрекетіне алғашында селт етпеуі мүмкін. Бірақ, үнемі сабаққа енгізген түрлі тәсілдер оны да қызықтыруы мүмкін. Ол осы сабақ барысында өзі байқамайтын қабілеттің бар екенін білуі мүмкін. Ол талантты байқаған біз оған мадақ сөздер айту арқылы сенімділікті қалаптастыруға септігімізді тигізуіміз керек Бүгінде дамыған елдермен терезесі тең болуы үшін біздің еліміз де аянып отырған жоқ. Ал, іргесі нық қаланған мемлекет тірегі- білімді ұрпақ

“МАМАНДЫҒЫМ МАҚТАНЫШЫМ” ҚАТЫСУШЫНЫҢ ЭССЕСІ

13 of 32

         Менің пікірімше, жақсы маман болу үшін:

Өмір – теңіз,

Онда жүзем демеңіз,

Ізгілікпен жасалмаса кемеңіз, - деп шығыстың жарық жұлдызы, ақын Рудаки жырлағандай, ізгілік кемесіне мінген, мейірімнің туын көтерген жан болу керек.

Бүгінгі балғын - ертеңгі ел тізгінін ұстайтын азамат.Ендеше,сол азаматты ұлттық рухта тәрбиелеу- кезек күттірмейтін мәселе. Ұлттық тәрбие жоқ жерде ұлттық намыс болмайды, ұлттық намысы болмаса , ұлттың өркен жаюы мүмкін емес.

Бала – бір үйдің бақыты, мемлекеттің байлығы. Сол байлықты бағалай білу- біздің міндетіміз.

Қазақ  ағартушысы  М.Жұмабаев «...Әрбір ұлттың баласы өз ұлтының арасында өз ұлты үшін қызмет қылатын болғандықтан, тәрбиеші баланы сол ұлт тәрбиесімен тәрбие қылуға міндетті» деген. Жас ұрпаққа саналы тәрбие және сапалы білім беру деңгейі ең алдымен, мұғалімнің даярлығына, оның іс-тәжірибесінің қалыптасып шыңдалуына байланысты. Тәрбиеші -баланың жеке тұлғасын қалыптастырушы, маңызды тәлім-тәрбие өнегесінің бастаушысы, жарқын үлгісі, бала қиялын самғатып, арманын көкке ұсындырушы басты тұлға. Бүгінгі жас өркеннің ертеңгі әлеуметтік –саяси қоғам мүшесі ретінде қалыптасуында тәлім-тәрбиенің маңызы зор екендігі белгілі.       

   Елбасымыз Н.Ә.Назарбаевтың Қазақстан халқына арнаған Жолдауында: «Біз Қазақстанның барлық азаматтарының отаншылдық сезімі мен өз еліне деген сүйіспеншілігін дамытуға тиіспіз және оны қалыптастыру басты міндетіміздің бірі» деген. Ендеше, ұстаздың басты міндеті – шәкірт бойында отаншылдық сезімін ояту болып табылады. Өйткені, біздің елімізге болашақта да адами құндылықтардың барлық саласын бойына сіңірген, таза, елжанды азамат керек.  

           

 

“МАМАНДЫҒЫМ МАҚТАНЫШЫМ” ҚАТЫСУШЫНЫҢ ЭССЕСІ

14 of 32

Самалы бол Отанның салқындаған,

              Сандуғаш бол, сайратсын  алтын далаң.

            Семсері бол Отанның қынабында,

        Сертке ұстаса, селт етпей жалтылдаған - деп, Мұқағали Мақатаев айтқандай қазіргі заман тәрбиешісі - заман талабына сай, жан-жақты, білім мен тәрбиені ұштастыра білген, жаңа технологиялармен қаруланған бала жанының бағбаны. Ұлы ақын сөзімен ойымды сабақтар болсам, ұйықтаған ойды түртетін біздің іс- әрекетіміз болмақ. Оның бойындағы қасиеттерді ескере отырып, сезімін, ынтасын оятар іс-әрекетті жоспарлап көр, әрі қарай оқушының таным белсенділігін арттыруды мақсат ет, әріптес!

  Жүрек түкпірінен лықсып шыққан осы бір мамандық туралы ойларымды жазар болсам, әлі де айтарым көп... Бір ауыз сөзбен түйіндесем;

Адам болу – ұлы арман,

Ұстаз болу – бір арман,

Бұл бір ұлы мамандық,

Шыңға біткен шынардан.

“МАМАНДЫҒЫМ МАҚТАНЫШЫМ” ҚАТЫСУШЫНЫҢ ЭССЕСІ

15 of 32

Студенттердің

жетістіктері

16 of 32

Алғыс хат

АЛҒЫС ХАТ

Алматы облысы бiлiм басқармасының Енбекшiказақ ауданы бойынша бiлiм бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiнің «О.А.Молдагулова атындагы орта мектеп- мектепке дейiнгi шағын орталығымен» KMМ әкiмшiлiriнен 13.12.-26.02.2022 жыл аралынында өткен мемлекеттiк педагогикалык практикадан өту барысында жаксы кезге түсiп, оку-тарбие үдерiciндегi ic-тәжiрбие алмасу жүйесi бойынша теориялық бiлiмнiн терендiгiмен ерекшеленген

«0105083 Ағылшынша бiлiмi бар бастауыш бiлiм беру» мамандыгынын № 212 топ студенті

Айдар Айгерымге білім бергені үшін

«Қазақ ұлттық қыздар педагогикалык университетiнiң

құрамындағы кәсiби бiлiм беру колледж» маманы

Абдимуталипова Аянаға

алгыс бiлдiремiз

17 of 32

Алғыс хат

18 of 32

Біліктілікті көтеру туралы мәліметтер

Алғыс хат

ПЕДАГОГТЫҢ КӘСІБИ

ҚҰЗЫРЕТТІЛІГІ

19 of 32

БІЛІКТІЛІКТІ КӨТЕРУ

ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТТЕР

Жаңа формация мұғалімі - шығармашылық тұлға. (Рухани жаңғыру - білім саласының көкжиегі. Білім әлемдік тәрбие - ұлттық болу керек... Табысты болудың басты факторы - білім)

20 of 32

БІЛІКТІЛІКТІ КӨТЕРУ

ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТТЕР

21 of 32

БІЛІКТІЛІКТІ КӨТЕРУ

ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТТЕР

22 of 32

БІЛІКТІЛІКТІ КӨТЕРУ

ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТТЕР

23 of 32

БІЛІКТІЛІКТІ КӨТЕРУ

ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТТЕР

24 of 32

БІЛІКТІЛІКТІ КӨТЕРУ

ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТТЕР

25 of 32

БІЛІКТІЛІКТІ КӨТЕРУ

ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТТЕР

26 of 32

БІЛІКТІЛІКТІ КӨТЕРУ

ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТТЕР

27 of 32

Алғыс хат

28 of 32

Газет-журнал және баспа беттеріне жарияланған материалдар

ПЕДАГОГТІҢ ПЕДАГОГИКАЛЫҚ

ТӘЖІРИБЕСІН ЖИНАҚТАУ ЖӘНЕ ТАРАТУ

29 of 32

ПЕДАГОГТІҢ ПЕДАГОГИКАЛЫҚ

ТӘЖІРИБЕСІН ЖИНАҚТАУ ЖӘНЕ ТАРАТУ

30 of 32

ПЕДАГОГТІҢ ПЕДАГОГИКАЛЫҚ

ТӘЖІРИБЕСІН ЖИНАҚТАУ ЖӘНЕ ТАРАТУ

31 of 32

Пікірлер

ПЕДАГОГТІҢ КӘСІБИ ШЕБЕРЛІГІН ЖӘНЕ ЖЕКЕ ТҰЛҒАСЫН БАҒАЛАУ

32 of 32

Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық

Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық

университетінің құрамындағы кәсіби

білім беру колледжінің

Педагогика пәнінің мұғалімі

Абдимуталипова Аяна Абдимуталиповнаға

әріптесі Бектұрғанова Әдемі Нұрғалиқызы нан

 

 

Пікір

 

2021 - 2022 оқу жылынан бастап Абдимуталипова Аяна Абдимуталиповнамен қызметтес әріптес болып келемін.

Шәкірт жүрегіне білімнің шексіз қазынасы оңайлықпен жайылып сала бермейтінін айқын білетін, қиын да күрделі саланың құндылық қасиетін инемен құдық қазғандай шұқшия зерттеп, талмай ізденуге құмар ұстаздар қауымының еңбегі ерекше екенін баршамыз білеміз. Ұдайы ізденісте жүретін, жүрегінің мейірімі мен білім нәрін шәкіртке арнаған ұстаздардың бірі .

Аяна Абдимуталиповна ұжымда оқытушылар арасында жаңаша педтехнологиямен жұмыс жасап жүрген оқытушының бірі. Оқыту сапасын жақсартуға бағытталған тың бастамалары оның кәсіби – әдістемелік біліктілігін қалыптастыруға үлес қосып келе жатырған әріптесім.

Студенттердің интелектуалдық шығармашылығын дамыту, студенттік кезден бастап ғылыми ізденіс жұмыстарына қызығушылығын ояту, интеллектуалдық шығармашылық саласындағы қабілеттін дамытып жүретін ізденімпаз ұстаз.

Ұстаз оқытушылық қызметпен қатар топ жетекшілік қызмет те атқарады. Талай студенттердің қанатын қатайтып, жақсы қарым-қатнас арқасында колледж қабырғасында студенттерден көмегін аямайды. Ұстаздық етумен қатар, жақсы ұйымдастырушы, жақсы тәлімгер, қабілетті маман.

Абдимуталипова Аяна Абдимуталиповна заманның талабына сай оқу – әдістемелік – тәрбие жұмыстарын тиімді ұйымдастыру арқылы жас ұрпаққа сапалы білім беру және тәрбиелеу ісіндегі жетекші ұстаздардың бірі деп есептеймін.

 

 

 

 

  

 

Оқытушы: Бектұрғанова Әдемі Нұрғалиқызы

ПЕДАГОГТІҢ КӘСІБИ ШЕБЕРЛІГІН ЖӘНЕ ЖЕКЕ ТҰЛҒАСЫН БАҒАЛАУ