1 of 11

תכנון יחידת לימוד

החורף

יחידת לימוד לכיתה ד'

על פי ספר הלימוד אופק לעתיד

נג'ם נאדיה

2 of 11

3 of 11

החורף�

כתה ד'

שיעור בוקר חרפי

מטרות:

  • טיפוח ההבעה בע"פ.
  • טיפוח ההבעה בכתב.
  • רכישת אוצר מילים חדש.
  • מילוי הוראות פשוטות ומורכבות.
  • קריאת טקסטים שונים (שיר, סיפור, הוראות, תשבץ...).

4 of 11

פתיחה

מצגת בנושא החורף

תלמידים יקרים!

צפו במצגת וכתבו 3 משפטים על מאפייני החורף.

5 of 11

כתבו בערבית את פרושי המלים הבאות (היעזרו במחסן מילים)

  • אִיש שֶׁלֶג
  • בָרָק
  • פֵּרֹות הָדָר
  • עֲנָנִים
  • מִטְרִיָה
  • טִפָה
  • גֶשֶׁם

مطر, قَطرة , بَرق, مظلة ,

حمضيات , رجل ثلج , غيوم.

6 of 11

  • ברָק עָנָן טיפה גֶשֶׁם קֶשֶׁת בֶעָנָן

סְקִי מטריה פירֹות הָדָר אִיש שֶׁלֶג

שֶׁלֶג שְלּולִית חילזון רּוחַ חֲזָקָה ברד

קראו את המילים�עברו לשקף הבא וחפשו את המילים בתפזורת

7 of 11

תפזורת חורף

חַפְשּו אֶ ת הַמִלִים בתפזורת וְ גַלּו אֶת הַמִלָה הַמסְתַתֶרֶת.

המלה המסתתרת ------------------

ע

מִ

טְ

רִ

יָ

ה

ו

ר

גֶ

שֶׁ

מ

טִ

פָ

ה

נַ

ו

ת

בָ

רָ

ק

שֶׁ

ל

ג

ח

חִ

לָ

ז

ֹו

נ

בָ

רָ

ד

קֶ

שֶׁ

ת

בַ

עֲ

נַ

נ

סְ

שְ

ל

ו

לִ

י

ת

חֹ

קִ

אִ

י

ש

שֶׁ

ל

ג

רֶ

י

פֵּ

ר

ו

ת

הָ

דָ

ר

פ

8 of 11

סימני החורף�קראו את הטקסט וענו על השאלות

1. מָה הֵּם סִימָנִי הַחֹרֶף שֶׁלֹא נִזְכְרּו בטקט (הַקִיפּו אֶת הַתְשּובָות)

( רעם, בָרָ , שֶׁלֶג, גֶשֶׁם)

2. ציינּוֹ אֶת שְׁמוֹת בִּגְדֵי הַחֹרֶף שֶׁלָּבְשָׁה סָמִירָה

9 of 11

בגדי החורף

  • כפפות גרבים

מגפים סְוֶדֶר מעיל

צעיף

10 of 11

קראו את המשפט וצבעו בהתאם:

כובע כחול

כפפות אדומות

מעיל צהוב

צעיף ורוד

סודר כתום

11 of 11

משימת כתיבה

  • צופים, מבינים וכותבים:

צפו בסרטון ותארו בכתב מה ראיתם בו:

סרטון על החורף