1 of 28

ПРЕЗЕНТАЦІЯ досвіду роботи

викладача

ДПТНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг»

 

Зінчук Наталії Іванівни

на обласному фестивалі педагогічної творчості

«Впровадження сучасних технологій навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників»

2 of 28

Тема досвіду:

Формування економічної компетентності у майбутніх працівників сфери послуг”

Предмет вивчення: «Маркетингова діяльність підприємства»

В основі моєї роботи лежить

віра в сили та можливості своїх учнів, виявлення в них творчого потенціалу, навчання радістю й успіхом.

3 of 28

Актуальність досвіду

  • Сучасному суспільству потрібна творча й активна особистість.
  • Здатність особистості до творчого, нестандартного мислення.
  • Уміння ефективно вирішувати складні проблеми власної діяльності.
  • Сприяє позитивній мотивації здобувачів освіти до пізнавальної діяльності, потребі в самопізнанні, самореалізації та самовдосконаленні.

Основні задачі:

  • успішне оволодіння знаннями у процесі навчання;
  • забезпечення інтелектуального розвитку здобувачів освіти, розвитку їх уваги, пам'яті, логіки, культури мислення та інтуїції;
  • підтримка в учнів зацікавленості до вивчення матеріалу, їх активності протягом усього уроку так, щоб всі учні засвоїли основний рівень знань, а більшість з них виявили творчі здібності.

4 of 28

Мета:

  • науково-методичне забезпечення цілеспрямованого особистісно орієнтованого освітнього процесу, що відповідає запитам учнів, викладачів і майстрів виробничого навчання;
  • усі педагогічні працівники прагнуть досягнення єдиної мети – навчити і виховати конкурентоздатного працівника і порядну людину.

5 of 28

Опис педагогічного досвіду

Майбутнє світу – у навчанні, а місія освіти полягає в тому, щоб змінити життя учнів і допомогти виховувати громадян, які зможуть жити і продуктивно працювати за нових умов (соціальних, технологічних, економічних тощо).

Кожен викладач мріє про те, щоб учні мали інтерес до його предмета, адже в цьому є запорука успішного навчання – якщо учневі цікаво на уроці, то він завжди уважний і активний, не обмежується лише інформацією з підручника, а буде користуватися додатковою та довідковою літературою, у нього завжди будуть виникати запитання.

6 of 28

Щоб зробити процес навчання результативним, потрібно, окрім звичайних уроків, активно впроваджувати незвичайні, нетрадиційні ситуації на уроці, проводити різнопланові нестандартні навчальні заняття.

Метод «Шкала думок» дає змогу на заключному етапі уроку перевірити засвоєння знань учнів, вислухавши їхні думки з певного питання. (Поміркуйте, які наслідки може мати введення Закону «Про заборону реклами товарів та послуг»?)

7 of 28

До навчального закладу вступають учні з різних сіл, селищ і міст області (і не лише області). Це дорослі люди з різними долями, характерами і амбіціями. Єдине, що їх об’єднує, - це обрана професія.

Як зробити кожен урок цікавим, захоплюючим і досягти того, щоб урок розвивав розумову активність учнів, пізнавальний інтерес та спонукав до зміни свого «Я»? Які педагогічні технології дозволять розкрити знання учнів? Як їх мають оцінити справедливо?

На ці та багато інших питань я намагаюся дати відповідь як на уроках, так і в позаурочний час.

8 of 28

Інтерактивні методи навчання:

підвищують пізнавальні можливості учнів, зокрема у здобуванні, аналізі та застосуванні інформації з різних джерел;

надають можливості для перенесення отриманих знань, навичок та способів діяльності на інші предмети та позаурочне життя;

розвивають організаторські якості.

Найчастіше я пропоную такі інтерактивні вправи:

  • «Мозковий штурм»;
  • «Асоціації»;
  • «Мікрофон»;

9 of 28

  • Гра “ Хто більше …”

(Хто більше прочитає слів у слові «РЕКЛАМА» або «МАРКЕТИНГ»);

  • Робота в парах чи групах (Кожна пара отримує своє завдання – вивчити рекламу товару (послуги) і висловити свою точку зору, своє бачення)
  • «Аукціон»;
  • «Дискусія»
  • «Я так думаю»

10 of 28

На уроках маркетингу учні виконують такі проєкти:

  • колажі;
  • логотипи товарних марок;
  • емблеми товарів;
  • рекламні буклети об'єктів.

11 of 28

Поряд із традиційними уроками проводжу нестандартні уроки, які враховують вікові особливості, інтереси, нахили, здібності учнів: урок – рольова гра, урок – конференція (проведення уроку – дослідження з теми: «Види, мова і стиль реклами»).

12 of 28

На матеріалі педагогічної технології створення ситуацій успіху хочу поділитися своїм досвідом створення ситуацій успіху на уроках маркетингової діяльності підприємства. Сам предмет вчить, як бути успішним, як робити свій вибір, використовуючи обмежені ресурси, як бути конкурентоспроможним.

Педагог завжди працює на межі емоцій, на межі моральної загостреності, на межі суворості й доброти. А як добитися успіху? Самому розвивати в собі удачливість.

Успіх б`є в голову, Невдача б`є в серце. Лоренс Пітер

 

13 of 28

Прийоми досягнення успіху:

    • Більше заохочень

Дуже важливо в процесі уроку зорієнтувати учнів на досягнення успіху. Як це зробити? Ось кілька прийомів.

Прийом перший. На початку уроку формулюю його мету і визначаю обсяг роботи, пропонуючи учням самим вирішити, що їм під силу і яка «вартість» кожного фрагмента роботи.

Прийом другий. Учням пропоную поставити самим собі оцінку за самостійну роботу.

Прийом третій. Повідомляючи учням тему уроку, пропоную визначити, над чим ми працюватимемо на уроці.

Прийом четвертий. Даючи завдання додому, пропоную визначити, яку мету переслідує його виконання.

Прийом п’ятий. Організація ділових ігор. Ставлю мету, результати гри обговорюємо.

Похвала вказує шлях, догана підмітає сходи.

14 of 28

2. Коментар, що дає надію

Оцінка – надзвичайно важливий елемент уроку. Усний коментар педагога здатний пом’якшити гіркоту, підбадьорити, дати надію, викликати почуття співпереживання.

  Так!

  • Який я радий!
  • Я в тобі не сумніваюсь.
  • Ти просто золото.
  • Ти сам себе не знав( Інтонація, жести, погляди).

 

Ні!

  • Скільки можна повторювати?
  • Я вже сто разів казав!
  • Що з тебе візьмеш?
  • Тобі нічого робити?

15 of 28

Звичайно, реалізація наведених прийомів можлива лише за позитивної установки викладача на успіх учня і не тільки одного, а системної роботи всіх у центрі.

Дуже важливо в процесі уроку зорієнтувати учнів на досягнення успіху. Як це зробити?

Дозвольте поділитися своїм досвідом створення ситуації успіху на різних етапах уроку.

16 of 28

Перебіг уроку

І. Організаційний момент

  • Повідомлення теми уроків.
  • Визначення очікуваних результатів. Визначення цілей уроку. Узгодження цілей уроку з учнями.

Запитання

  • Чого ви очікуєте від цього уроку?
  • Які знання ви сподіваєтеся здобути?
  • Які вміння й навички хотіли б удосконалити?

17 of 28

І. Організаційний момент

  • Створення позитивного настрою (побажання гарного настрою та успішної роботи на уроках)
  • Учні, який у вас настрій?
  • На кольорових листочках у зошитах намалюйте свій настрій.
  • Чи зміниться він наступного уроку?
  • Що сподіваєтеся дізнатись, навчитись?
  • А чи прагнете ви стати професіоналами?

18 of 28

ІІ. Актуалізація опорних знань

Прийом «Бесіда»

1. Який розділ вивчаємо?

2. Виконайте, вирішіть ситуацію.

3. Бліц – інтерв’ю.

4. Асоціативний кущ.

5. Гра «Так – ні» - фрагмент уроку.

6. Захист епіграфа.

7. «Скринька мудрості» (перевірте

вміння тлумачити поняття).

19 of 28

ІІІ. Вивчення нового матеріалу. Формування нових знань, прийомів і засобів діяльності.

  1. Створення проблемної ситуації.
  2. Бесіда.
  3. Засвоєння теоретичного матеріалу.
  4. Колективне спостереження.
  5. Робота в парах.
  6. Випереджальне завдання.
  7. «Теоретичний пошук».

Запитання і завдання до схеми.

20 of 28

Прийоми використання рефлексії на уроках

І прийом - «Бесіда»

  • Які знання ви здобули на уроках?
  • Що було для вас складним?
  • Що далося легко?
  • Які знання ви можете використовувати
  • на практиці?
  • Що далося вам легко і було цікавим?
  • Які форми роботи практикувались на уроці?
  • Чи вдалося досягнути мети? Яким чином?
  • Що для вас виявилося найважливішим?
  • Над чим варто ще попрацювати?

21 of 28

Прийоми використання рефлексії на уроках

ІІ прийом – Рефлексійно-оцінювальний етап «Мікрофон»

  • Що нового ви дізналися про маркетинг?
  • Які труднощі виникали під час опрацювання теми?
  • Яких нових умінь ви набули на уроці?
  • Оцініть свою роботу.
  • Які можливості практичного застосування теми?

ІІІ прийом – Продовжити речення

  • Я зрозумів…
  • Я навчився…
  • Мені сподобалося…

ІV прийом –�Вислови позицію.

22 of 28

ІV. Закріплення матеріалу

  1. Дайте відповіді на питання «Інтелектуальна

хвилинка»

2. «Так» - «Ні»

Завдання:

1) Обґрунтуйте вплив соціальних факторів на поведінку покупця.

2) Які ролі можуть виконувати учасники прийняття рішення про покупку? Дайте їх характеристику?

3) Що необхідно знати для визначення конкурентоспроможності продукції ?

4) Що належить до результатів мотиваційного аналізу споживачів?

3. Яким новим поняттям наповнилась наша «Скринька»?

23 of 28

V. Домашнє завдання

Достатній рівень – опрацювання матеріалу конспекту.

Високий рівень – творча робота.

  • Підготувати доповідь про сили, що визначають конкуренцію в галузі.
  • Розробити пам’ятку «Стратегія маркетингу».
  • Порівняти перспективи зміни структури виробництва світу, розвинених країн світу і України.
  • Запропонувати свій варіант підходу до теми «Як ринок вирішує основні проблеми економіки».
  • Підготувати презентацію за матеріалами ЗМІ про проблеми конкуренції в Україні: «Переваги споживачів та виробників за різних типів конкуренції?»
  • Написати есе на тему: «Що було б, якби не існувало конкуренції?»

24 of 28

Результати при використанні технології «створення ситуації успіху»:

  • короткі періоди навчання, основані на зміні видів діяльності, установлених викладачем;
  • велика кількість завдань, швидкий зворотній зв'язок, похвала;
  • рівень труднощів гарантує високий рівень успіху;
  • багато можливостей та очікування схвалення під час відповіді на поставлене запитання;
  • увага приділяється доти, поки учень не відповість;
  • спеціальна подяка за гарну відповідь;
  • матеріал розбирається докладно;
  • викладач робить порівняння колишніх та теперішніх досягнень учнів.

25 of 28

Формула успіху в кожного може дещо відрізнятися.

Очевидно, причина – у самій людині. Але наша задача навчити учнів вірити навіть тоді, коли вони самі в себе не вірять.

Бути вчителем – означає не виправити минуле, а покращити теперішнє і торкнутися майбутнього.

26 of 28

Досягнення на Міжнародних виставках

Участь у Шостому Міжнародному форумі - презентації

«Інноватика в сучасній освіті – 2014»

ДИПЛОМ ЛАУРЕАТА КОНКУРСУ І СТУПЕНЯ

у номінації «Комплексна система військово-патріотичного виховання дітей, учнівської та студентської молоді» з проєктом «Формування патріотичної особистості як першооснова виховної роботи навчальних закладів і громадських організацій»

27 of 28

Досягнення на Міжнародних виставках

Дев’ята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2018»

На виставці була представлена моя робота у номінації «Упровадження сучасних засобів навчання, проєктів, програм і технологій для вдосконалення та підвищення ефективності навчально-виховного процесу» з проєктом «Формування економічного мислення учнів як першооснова становлення конкурентоспроможного працівника – майбутнього підприємця», яка здобула ЗОЛОТУ МЕДАЛЬ .

28 of 28

Досягнення на Міжнародних виставках

  • Тринадцята Міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті»
  • Номінація «Упровадження освітніх інновацій у професійну підготовку фахівців для сучасного ринку праці»
  • Інноваційний проєкт «Формування економічної компетентності у майбутніх працівників швейної галузі та сфери послуг» (Золота медаль)