ΛΎΣΗ ΣΤΟ ΠΡΌΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΑΔΕΝΉΣ;
- Μια μέρα δύο συμμαθήτριες της Αστραδενής είχαν βγάλει ένα κοροϊδευτικό τραγούδι για το όνομά της και η Αστραδενή δεν άντεξε άλλο, θύμωσε πολύ. Τις έπιασε από τα μαλλιά και τις έριξε κάτω. Η Αστραδενή βρέθηκε στο γραφείο και εκεί κατέληξε με τον διευθυντή ότι η δασκάλα θα την φωνάζει με το κανονικό της όνομα, δηλαδή «Αστραδενή». Όταν η δασκάλα μερικές φορές την φώναξε «Ουρανία», η Αστραδενή δεν ανταποκρίθηκε και μετά η δασκάλα της το πήρε απόφαση και την φώναζε με το κανονικό της όνομα.