1 of 20

Mokymo priemonė viduriniam ugdymui

Žemės drebėjimas

Pamokų planai

2 of 20

PAMOKŲ PLANAI

1 ir 2 pamokos

1 IR 2 PAMOKOS (apie 45 minutes kiekvienai)

Pamokos tikslas: išsiaiškinti su mokiniais, kas yra žemės drebėjimas, kokią žalą jis padaro ir kaip matuojamas žemės drebėjimo stiprumas.

  1. Medžiaga:

Skaidrės 'Kas yra žemės drebėjimas ir kaip tai vyksta.' Peržiūrėkite skaidres prieš jas rodydami mokiniams.

3 of 20

PAMOKŲ PLANAI

1 ir 2 pamokos

1 IR 2 PAMOKOS (apie 45 minutes kiekvienai)

Medžiaga:

  1. Temai vizualizuoti naudokite papildomus filmukus prieinamus mokytojams - įvairus filmukai youtube, straipsniai internete. Visas nuorodas į paveikslėlius ir vaizdo įrašus pristatyme galima atidaryti ir atidžiai peržiūrėti.
  2. Dalomoji medžiaga 'Papasakok mums apie žemės drebėjimą.'
  3. Popierius ir pieštukai.

4 of 20

PAMOKŲ PLANAI

1 ir 2 pamokos

1 IR 2 PAMOKOS (apie 45 minutes kiekvienai)

Pamokos eiga

  1. Aptarimas su mokiniais atsakant į šiuos klausimus - kas yra žemės drebėjimas? Ką tu žinai apie žemės drebėjimą? Mokiniai dalinasi savo patirtimi ir žiniomis.
  2. Peržiūrėkite skaidres. Jų pagalba mokiniai sužinos pagrindinius dalykus apie žemės drebėjimą, kokią žalą jis gali padaryti ir kaip yra matuojamas.
  3. Pagrindinis tikslas įtraukti mokinius į diskusiją, kurios metu jie galėtų pasidalinti savo nuomone ir suteikti mokiniams pagrindines žinias apie žemės drebėjimą.

5 of 20

PAMOKŲ PLANAI

1 ir 2 pamokos

1 IR 2 PAMOKOS (apie 45 minutes kiekvienai)

Pamokos eiga

  1. Po diskusijos mokiniai sudarys minčių žemėlapius apie žemės drebėjimą. Mokiniams bus reikalingi popierius ir pieštukai.
  2. Pristatykite studentams modulio projektą. Išdalinkite užduotis: ‘Papasakok mums apie žemės drebėjimą.’ Paaiškinkite jiems, kad svarbu rinkti informaciją kitų užsiėmimų metu, nes ją reikės įtraukti į savo pristatymą.

6 of 20

PAMOKŲ PLANAI

1 ir 2 pamokos

PROJEKTAS (turi būti rengiamas visų pamokų metu)

  • Norėdami sukurti prezentaciją apie žemės drebėjimą, įvykusį kažkurioje pasaulio dalyje, mokiniai bus suskirstyti į grupes ir turės pristatyme sujungti teorines žinias, bei savarankiškai atliktus tyrinėjimus. Atminkite, kad pagrindinis šios užduoties tikslas yra išanalizuoti, kaip visuomenės elgėsi su per žemės drebėjimus, ir pateikti naudingų patarimų, kaip jiems pasiruošti.
  • Pabrėžkite, kad svarbu įterpti savo surastą medžiagą, o ne tik duomenis ir teoriją.
  • Projekto metu mokiniai dirbs grupėse, todėl jūs turite nuspręsti, kaip jas suformuosite.
  • Kai kuriuos tyrimus mokiniai galės atlikti namie, bet pristatymai vyks klasėje. Mokymasis bendradarbiaujant bus svarbiausias įgūdis vykdant projektą.

7 of 20

PAMOKŲ PLANAI

3 pamoka

3 PAMOKA (apie 45 minutes)

Pamokos tikslas: pakartoti įgytas žinias apie žemės drebėjimą.

Medžiaga

  1. Skaidrės 'Kas yra žemės drebėjimas ir kaip tai vyksta' jei reikia, dar kartą pakartokite ir įtvirtinkite jau įgytas žinias.
  2. Mokomosios kortelės “Žemės drebėjimas”
  3. Pačių mokinių padaryti minčių žemėlapiai

8 of 20

PAMOKŲ PLANAI

3 pamoka

3 PAMOKA (apie 45 minutes)

Pamokos eiga:

  1. Aptarimas: pakartokite su mokiniais ko jie išmoko praeitose pamokose bei peržiūrėję skaidres ‘What is an earthquake and how it happens.’
  2. Suskirstykite mokinius į grupes. Naudodami mokomąsias korteles jie pakartos tai, ko išmoko.
  3. Grupėse mokiniai aptars jų ankstesnių pamokų metu padarytus minčių žemėlapius, ir nuspręs, kokį žemės drebėjimą jie pristatys, taip pat sudarys rodyklę ir paskirstyti darbais.

9 of 20

PAMOKŲ PLANAI

3 pamoka

PROJEKTAS (turi būti rengiamas visų pamokų metu)

  • Įsitikinkite, kad visi projektai bus apie skirtingus žemės drebėjimus.
  • Padėkite mokiniams pasiskirstyti darbais
  • Patarkite, ką pasakoti projekto pristatymo metu.
  • Paprašykite mokinių namie pradėti informacijos paiešką

10 of 20

PAMOKŲ PLANAI

4 pamoka

4 PAMOKA (apie 75 minutes)

Pamokos tikslas: supažindinti mokinius su prevencinėmis priemonėmis žemės drebėjimo metu.

Medžiaga:

  1. Skaidrės 'Kaip apsisaugoti per žemės drebėjimą'
  2. Mokyklos evakuacijos planas
  3. Pieštukai ir popierius.

11 of 20

PAMOKŲ PLANAI

4 pamoka

4 PAMOKA (apie 75 minutes)

Pamokos eiga

  1. Aptarkite su mokiniais, ką jie žino apie prevencines priemones įvykus žemės drebėjimui.
  2. Peržiūrėkite skaidres. Čia bus pateikta pagrindinė informacija apie prevencines priemones įvykus žemės drebėjimui.
  3. Sudarykite evakuacijos planą ir atlikite evakuacijos pratybas
  4. Po to mokiniai aptars savo grupėse teorinę ir praktinę informaciją, kurią jie sužinojo ir surado savarankiškai, ir kaip ją panaudos savo projekto pristatymui.

12 of 20

PAMOKŲ PLANAI

4 pamoka

Praktines užduotis galima atlikti skaidrių pristatymo metu ar po to. Jūs kaip mokytojas geriau žinote, kaip pateikti užduotis savo mokiniams: sujungti teoriją ir praktiką ar, pirma supažindinti mokinius su teorine medžiaga, o po to atlikti teorines užduotis.

PROJEKTAS (turi būti rengiamas visų pamokų metu)

  • Stebėkite, kaip mokiniams sekasi rengti savo projektą
  • Jei reikia, padėkite mokiniams duodami naudingų patarimų
  • Paprašykite mokinių toliau rinkti informaciją savo projektui namuose ir atsinešti kitai pamokai, kada jie pradės rengti savo pristatymus.

13 of 20

PAMOKŲ PLANAI

5 pamoka

5 PAMOKA (apie 75 minutes)

Pamokos tikslas: suteikti mokiniams žinių apie įvairias situacijas galinčias kilti žemės drebėjimo metu ir pakartoti praeitų pamokų medžiagą.

Medžiaga

  1. Situacijų kortelės apie žemės drebėjimą
  2. Kompiuteris su projektoriumi ar interaktyvia lenta atlikti užduotį su Kahoot
  3. Kompiuteriai ar mokinių telefonai užduočiai atlikti
  4. IT klasė ar mokinių elektroniniai prietaisai pristatymo kūrimui

14 of 20

PAMOKŲ PLANAI

5 pamoka

5 PAMOKA (apie 75 minutes)

Pamokos eiga

  1. Pakartoti su mokiniais ankstesnės pamokose išmoktą medžiagą.
  2. Peržiūrėti skaidres ‘Kas yra žemės drebėjimas ir kaip tai vyksta’ ir ‘Kaip apsisaugoti per žemės drebėjimą,’ jei mokiniams dar kils klausimų, juos aptarti.
  3. Atlikti praktines užduotis su situacijų kortelėmis. Šios užduoties metu svarbu pakartoti išmoktą medžiagą. Mokiniai gali užduotis atlikti grupelėse, o po to pristatyti klasės draugams.

15 of 20

PAMOKŲ PLANAI

5 pamoka

5 PAMOKA (apie 75 minutes)

Pamokos eiga

  1. Atlikti Kahoot užduotį, aptarti iškilusius klausimus.
  2. Jei liks laiko, pasiūlykite mokiniams pradėti ruošti savo projektų pristatymus.

PROJEKTAS (turi būti rengiamas visų pamokų metu)

  • Stebėkite, kaip mokiniams sekasi rengti savo projektą
  • Jei reikia, padėkite mokiniams duodami naudingų patarimų

16 of 20

PAMOKŲ PLANAI

6 pamoka

6 PAMOKA (apie 75 minutes)

Pamokos tikslas: skatinti mokymąsi bendradarbiaujant, kuriant projektus, taip pat plėtojant analitinius ir IT įgūdžius.

Medžiaga

  1. IT klasė

17 of 20

PAMOKŲ PLANAI

6 pamoka

6 PAMOKA (apie 75 minutes)

Pamokos eiga

  1. Mokiniai grupėse pabaigia rengti savo projektus.

PROJEKTAS (turi būti rengiamas visų pamokų metu)

  • Stebėkite, kaip mokiniams sekasi rengti savo projektą
  • Jei reikia, padėkite mokiniams duodami naudingų patarimų

18 of 20

PAMOKŲ PLANAI

7 pamoka

7 PAMOKA (apie 75 minutes)

Pamokos tikslas: tobulinti kalbėjimo prieš klasę įgūdžius pristatant savo projektus klasei

Medžiaga

  • Kompiuteris arba interaktyvi lenta projektams demonstruoti
  • Visa reikalinga praeitų pamokų medžiaga

19 of 20

PAMOKŲ PLANAI

7 pamoka

7 PAMOKA (apie 75 minutes)

Pamokos eiga

  • Projektų pristatymas ir grįžtamojo ryšio pateikimas. Skatinkite teigiamą grįžtamąjį ryšį ir dialogą tarp mokinių.
  • Patikrinkite, ar jie suprato visą medžiagą, ir išsiaiškinkite visus kilusius klausimus.

20 of 20

Autorystės teisės

Šis e-mokymo modulis buvo parengtas projekto SchoolEmergency partnerių, remiant Europos Sąjungos Erasmus+ programai.

Jei nenurodyta kitaip, šis e-mokymo modulis yra licencijuotas pagal „Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0“ tarptautinę licenciją (CC BY-SA 4.0). Jis yra priskiriamas projekto SchoolEmergency partneriams.Daugiau informacijos galite rasti adresu www.schoolemergency.eu

Mokomosios medžiagos kūrėjai yra įsipareigoję gerbti kitų intelektinės nuosavybės teises ir dėjo visas įmanomas pastangas, kad užtikrintų, jog turinio (teksto, nuotraukų ir kt.) kopijavimas būtų atliktas su autorių teisių turėtojų sutikimais ir kad visi autorių teisių turėtojai yra pripažįstami tokiose reprodukcijose. Jei manote, kad jūsų autorių teisės nebuvo visiškai gerbiamos, prašome susisiekti su mumis elektroniniu paštu projectmanager@schoolemergency.eu

Jei ketinate naudoti e-mokymo modulio medžiagos dalis kitoje erdvėje, jūsų pareiga įsitikinti, kad tai padarysite laikydamiesi originalo kūrėjo autorių teisių užtikrinimo.

Už šį e-mokymo modulio turinį atsako tik projekto partneriai ir jokiu būdu negali būti atsižvelgta į bendrą Europos Sąjungoje vyraujančią nuomonę.