КРИВОРІЗЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 42
КРИВОРІЗЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 42
Виконавці: учні 11-Б класу
Брек О., Скуртол Ю.
КРИВИЙ РІГ
ПРОМИСЛОВІ ВІДХОДИ �
Значним забруднювачем довкілля є транспортна галузь, зокрема рухомі її засоби (автомобілі, тепловози, морські та річкові судна), що використовують як пальне різні види нафтопродуктів, а також стаціонарні об'єкти матеріально-технічного забезпечення (склади пально-мастильних матеріалів, заправні станції, технічного обслуговування, майстерні тощо).
Значної шкоди довкіллю завдають відпрацьовані гази автомобілів, пально-мастильні матеріали, зливні води після миття автомобілів та їх агрегатів, пари різних шкідливих речовин, кислот, матеріалів, які використовуються в технологічних процесах ремонту автомобілів.
Через великі обсяги використання пального автотранспорт забруднює навколишнє природне середовище токсичними компонентами: на рівні 25% - солями плюмбуму, на рівні 50% - карбон (ІV) оксидом. У 24 великих містах України, зокрема в Києві, Харкові, Севастополі, Одесі, шкідливі викиди в повітря внаслідок роботи автотранспорту перевищують 50 відсотків загальної їх кількості.
Залізничний транспорт України використовує приблизно 170 млн. куб. метрів води на рік. Близько 50% води використовується на господарсько-питні потреби, безповоротні втрати води становлять понад 40%. Щороку в каналізаційні мережі, природні водойми залізниця скидає понад 20 тис. тонн забруднюючих речовин, з яких майже 50% - без очищення.
Основні забруднюючі речовини - це відпрацьовані гази тепловозів, нафтопродукти, фенол, аерозолі, сміття. Морський транспорт забруднює море відходами харчування, сміттям, нафтою та нафтопродуктами, що значно погіршує екологічний стан моря, особливо в припортових зонах.
Металургійна промисловість, що включає чорну та кольорову металургію, коксове та прокатне виробництво, а також суміжні допоміжні об'єкти і процеси, є однією з найбільш забруднюючих галузей промисловості, викиди якої від стаціонарних джерел забруднення досягають 38% загальної кількості забруднюючих речовин.
Вплив підприємств нафтохімічного комплексу на стан навколишнього природного середовища характеризується викидами в атмосферу вуглеводнів, сульфатної кислоти, гідроген сульфіду, фтористих та інших шкідливих сполук.
У ряді регіонів України висока концентрація хімічних та нафтохімічних виробництв призвела до занадто високого рівня забруднення джерел водопостачання. У відкриті водойми хімічні підприємства скидають щорічно 70 млн. куб. метрів неочищених або недостатньо очищених стоків. Хімічна промисловість - одна з основних галузей, де утворюються у великих обсягах відходи, значна кількість яких - токсичні.
ПІДЗЕМНІ ВОДИ
Забруднення довкілля, особливо в регіонах з високою концентрацією промисловості, до яких належить індустріальний Криворізький залізорудний басейн, досягло критично-небезпечних для життя і здоров’я населення розмірів.
Забруднення довкілля, особливо в регіонах з високою концентрацією промисловості, до яких належить індустріальний Криворізький залізорудний басейн, досягло критично-небезпечних для життя і здоров’я населення розмірів.
Добування руди
Добування руди призводить до забруднення річок Інгулець та Саксагань стічними водами.
Кар'єрний спосіб добування приводить у непридатність чорноземи.
Вибухи на шахтах спричиняють обвали.
Фактори, які спричиняють забруднення
річки Саксагань:
- промислові стоки,
аварії на насосних станціях;
- невірна система каналізаційної мережі,
- залишки отрутохімікатів, добрив на сільськогосподарських полях
- побутові відходи, сміття, після пікніків та відпочинку біля води
Рівень забруднення річки Саксагань досить високий. Так, концентрація нітритів у воді перевищує ГДК: у річці Саксагань — у 90 разів.
В період 2006-2007 рр. скинуто високомінералізованих вод:
з хранилища Північного ГЗК в р. Саксагань – 16,914 млн. куб. м.
Рівень забруднення річки Саксагань досить високий. Так, концентрація нітритів у воді перевищує ГДК: у річці Саксагань — у 90 разів.
В період 2006-2007 рр. скинуто високомінералізованих вод:
з хранилища Північного ГЗК в р. Саксагань – 16,914 млн. куб. м.
Динаміка змін кількості стічних вод на території Кривбасу показана на діаграмі:�
Список використаної літератури:
Доценко Т. Комплексний аналіз стану хімічного забруднення довкілля в різних регіонах України //Донецький вісник Наукового Товариства ім. Шевченка, Т. 20. Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Медико-біологічні студії екосистем», 4-5 січня 2008 р., м. Донецьк http://experts.in.ua/baza/analitic/index.php?ELEMENT_ID=25685 Т. Комплексний аналіз стану хімічного забруднення довкілля в різних регіонах України //Донецький вісник Наукового Товариства ім. Шевченка, Т. 20. Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Медико-біологічні студії екосистем», 4-5 січня 2008 р., м. Донецьк http://experts.in.ua/baza/analitic/index.php?ELEMENT_ID=25685 http://experts.in.ua/baza/doc/detail.php?ID=25706
Сердюк А. М. Навколишнє середовище і здоров'я населення України// Довкілля та здоров'я. — 1998. — № 4 (7). — С. 2-6.
http://pidruchniki.ws/10611207/ekologiya/zabrudnennya_prirodnih_vod_ukrayini
(Постанова Верховної Ради України Про Основні напрями державної політики України у галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки.