VILNIAUS ANTAKALNIO PROGIMNAZIJOS PRANEŠIMO APIE PATYČIAS FORMA
Kas yra patyčios?

Patyčios – įvairus elgesys, kai vaikai žemina, skaudina vieni kitus. Tai gali būti kabinėjimasis, pravardžiavimas, erzinimas, stumdymas, mušimas, pinigų atiminėjimas, kuprinės, sąsiuvinių ar kitų daiktų atiminėjimas, apkalbinėjimas, ignoravimas, gąsdinimas, piktų, erzinančių SMS žinučių ar elektroninių laiškų siuntinėjimas.

Svarbiausi patyčių ypatumai

Patyčios apima tyčinius veiksmus. Tai reiškia, kad vaikas, kuris tyčiojasi, dažniausiai supranta, kad savo veiksmais skaudina kitą ir daro tai sąmoningai.
Šis elgesys yra pasikartojantis. Agresyvus veiksmas, kuris įvyko vieną kartą, dar nėra patyčios. Patyčiomis vadiname tą elgesį, kuris vyksta  sistemingai tam tikrą laiką.
Patyčių situacijoje yra psichologinė ar fizinė jėgos persvara. Vadinasi, puolamas vaikas jaučiasi silpnesnis už skriaudėjus ir negali apsiginti nuo jų. Pavyzdžiui, vaikas yra skriaudžiamas fiziškai stipresnio vaiko, arba vienas vaikas yra puolamas kelių žmonių ir kt. Taigi patiriančiajam patyčias sunku pačiam išspręsti šią problemą, todėl būtina, kad į tai įsitrauktų ir jam pagelbėtų kiti žmonės.
 
Patiri ar stebi patyčias mokykloje ar mokyklos teritorijoje? Pildyk šią patyčių dėžutę. Šios formos atsakymai tiesiogiai patenka Progimnazijos vadovams ar socialiniams pedagogams! Tavo pagalba labai reikalinga kitiems!

Šios formos atsakymai tiesiogiai patenka Progimnazijos vadovams ar socialiniams pedagogams!

www.antakalnio.lt / www.vaikulinija.lt / www.bepatyciu.lt
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Vilnius Antakalnio progimnazija. Report Abuse