„STAROŚĆ PO POLSKU” W OTTAWIE


Szanowni Państwo!

Jak wiemy nic nie trwa wiecznie. Starość nie jest łatwym okresem i
musimy się do niej odpowiednio przygotować. Naszej Polonii podobnie jak i społeczeństwu kanadyjskiemu przybywa siwizny na skroniach.
Marzeniem każdego z nas jest doczekać końca we własnych czterech kątach, ale życie płata nam figle. Nie myślimy o tym, dopóki potrzeba nas nie przyciśnie a wtedy często jest za późno. W polskiej tradycji rodziny wielopokoleniowe były normą życiową, ale teraz rodziny są rozsiane po całym świecie, a nawet jeśli są blisko, to osoby starsze nie zawsze mają ochotę mieszkać z rodziną.
Grupa wolontariuszy, powstała w styczniu 2021 z inspiracji pani Zofii Wald-Mróz, postanowiła ponownie rozważyć możliwość zorganizowania polsko-języcznego ośrodka dla najbardziej potrzebujących przedstawicieli naszej ottawskiej społeczności.
Według opinii polskich lekarzy, potrzeba stworzenia w Ottawie miejsca opieki nad osobami starszymi jest niezwykle pilna. Demencja, Alzheimer i inne choroby starszego wieku często odbierają nam umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Ze względu na bezpieczeństwo i komfort porozumiewania się w języku ojczystym, stworzenie ośrodka z polską obsługą jest najważniejszym celem naszej inicjatywy.
Chcielibyśmy dowiedzieć się czy Polonia Ottawska byłaby zainteresowana poparciem takiej inicjatywy.
Po wielu latach wcześniejszych akcji, pracujemy nad zorganizowaniem takiej formy opieki lub specjalnej sekcji w istniejącej już instytucji, która zapewniłaby usługi polskim seniorom wymagającym kompleksowej troski. Na początek przewidujemy, że ośrodek będzie domem opieki [Long Term Care (LTC)], dofinansowanym przez prowincję Ontario. Pod rozwagę brany jest także plan stworzenia domu grupowego dla bardziej aktywnych seniorów.
Zanim podejmiemy dalsze starania, naszym celem jest ustalenie zainteresowania taką inicjatywą i zbadanie potrzeb bieżących bądź przyszłościowych Polonii Ottawskiej. Zwracamy się głównie do seniorów i ich rodzin z prośbą o poświęcenie kilku minut na przeczytanie i odpowiedzenie na załączoną ankietę. Za udzielenie odpowiedzi z góry dziękujemy!
Państwa opinie i uwagi są dla nas bardzo cenne i pozwolą nam na podjęcie odpowiednich decyzji i lepsze dostosowanie naszych działań do oczekiwań Polonii.
Czy Pan/Pani/Państwo bylibyście zainteresowani opieką po polsku:
Clear selection
Czy Pan/Pani bądź jakakolwiek osoba w Państwa rodzinie przebywa w Domu opieki długoterminowej (LTC)
Clear selection
Czy Pan/Pani bądź jakakolwiek osoba w Państwa rodzinie przebywa w Domu Rencisty
Clear selection
Czy Pan/Pani bądź jakakolwiek osoba w Państwa rodzinie oczekuje na miejsce
Clear selection
Jeżeli "Tak" to gdzie ?
Czy Pan/Pani bądź jakakolwiek osoba w Państwa rodzinie rozważa taką konieczność zmiany
Clear selection
Jeżeli "Tak" to kiedy
Clear selection
Sytuacja Rodzinna
Clear selection
Sytuacja zdrowotna
Clear selection
Prosimy wpisać jakiekolwiek propozycje, które mogłyby usprawnić działanie i funkcjonowanie domu/sekcji opieki dla osób starszych lub wskazać inne rozwiązania, które mogłyby zainteresować Polonię
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy