Pielgrzymka do Poznania - ZAPISY
Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ministrantów i Lektorów do Poznania, w dniach 16 – 18 czerwca br.

Piątek 16 czerwca 2017 - dzień 1

Godz. 8.00

Wyjazd z Rybnika i Katowic w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego, Pleszewa i Gniezna.

Godz. 15.30 Przyjazd do Biskupina. Zwiedzanie z przewodnikiem skansenu w Biskupinie wraz z wyjątkowymi zajęciami praktycznymi.

Dla młodszych ministrantów zajęcia z LEPIENIA NACZYŃ Z GLINY

Na tym spotkaniu ministranci dowiedzą się w jaki sposób powstawały pierwsze formy gliniane w epoce kamienia, jak lepiły garnki mieszkanki osiedla biskupińskiego - w jaki sposób je ozdabiały, wypalały. Możliwość obejrzenia replik naczyń z różnych kultur oraz zdobyta wiedza pozwolą uczestnikom wykonać własnoręcznie pamiątkę z gliny.

Dla starszych ministrantów zajęcia z ŁOWIECTWA PRADZIEJOWEGO

Uczestnicy zajęć w ramach praktycznej demonstracji dowiedzą się w jaki sposób rozpalano ogień, jak obrabiano krzemień z którego powstawały narzędzia. Omówiona zostanie przydatność tych narzędzi oraz ich zastosowanie. Ministranci na zakończenie odbędą praktyczny kurs łucznictwa pradziejowego.

Po skończonych zajęciach przejazd do Gniezna, a tam: Katedra Gnieźnieńska – Bazylika Prymasowska pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Św. Wojciecha - usytuowana na Wzgórzu Lecha. Miejsce koronacji pięciu królów Polski z najcenniejszym zabytkiem - słynnymi romańskimi "Drzwiami Gnieźnieńskimi", nazywane Porta Regia „Drzwi Królewskie”. Na 18 kwaterach przedstawiono sceny z życia i męczeństwa św. Wojciecha. Nad drzwiami znajduje się ozdobny portal, z tympanonem przedstawiającym scenę " Sądu Ostatecznego"

W prezbiterium katedry znajduje się Relikwiarz św. Wojciecha. Srebrna trumna mieści szczątki Św. Wojciecha, podtrzymywana jest przez 6 orłów i 4 figury przedstawicieli stanów polskich. Relikwiarz otacza konfesja wzorowana na konfesji św. Piotra z Rzymu- Berniniego. Zwiedzimy także podziemia, w których zachowane są relikty dawnej budowli z pięknymi płytami nagrobnymi wykonanymi przez Wita Stwosza.


Przejazd na nocleg do Poznania. Zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

Sobota 17 czerwca 2017 – dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Poznania, który jest na czwartym miejscu w Polsce pod względem odwiedzin przez turystów i udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ministrantów i Lektorów. Zobaczymy m.in.: Złotą Kaplicę, Rynek Starego Miasta, Ratusz z najsłynniejszymi koziołkami, Wagę Miejską.

Z dymiącymi kadzielnicami i dzwonkami, w ministranckich strojach, udamy się do poznańskiej fary, a o godz. 12.00 weźmiemy udział we Mszy świętej w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ministranckiej.

Po południu wizyta w Termach Maltańskich. To najnowocześniejszy i największy wodny kompleks rekreacyjno-sportowy w Polsce wykorzystujący naturalne wody termalne, położony nad brzegiem jeziora Maltańskiego, w samym centrum Poznania. Na obszarze 6 ha znajduje się 18 basenów sportowych i rekreacyjnych o całkowitej powierzchni lustra wody 5000 m2. Ten wyjątkowy aquapark to raj dla małych i dużych miłośników wodnych wrażeń. 13 zjeżdżalni o kilku stopniach trudności zadowoli entuzjastów mocnych wrażeń, a basen z falami zachwyci fanów nadmorskiego wypoczynku. Dla najmłodszych czeka brodzik, statek piracki czy dziecięca kraina zabawy. Osoby, które chcą się zrelaksować i zadbać o swoje zdrowie mogą skorzystać z basenu z wodą geotermalną wydobywaną z poziomu 1306 m oraz 2 basenów z wodą termo mineralną i 4 basenów zewnętrznych.

Podczas wizyty w Poznaniu przewidziano czas wolny. Wieczorem obiadokolacja. Nocleg.

Niedziela 18 czerwca 2017 - dzień 3

Około godz. 8.00 śniadanie i wyjazd w kierunku Wrocławia. Zwiedzanie Ostrowa Tumskiego. Otoczony wodami Odry dawny gród dał początek miastu. Skrywa wspaniałe zabytki architektoniczne. Będziemy uczestniczyć we Mszy świętej w katedrze wrocławskiej. Po południu szukanie wrocławskich krasnali oraz czas wolny na rynku we Wrocławiu. W popołudniowo – wieczornych powrót do Katowic i Rybnika.

Świadczenia

• - przejazd autokarem lux (klimatyzacja, toaleta, video, cafebar),

• - 2 śniadania, 2 obiadokolacje

• - 2 noclegi,

• - darmowy bilet do Aquaparku

• - opłacone bilety do katedry gnieźnieńskiej oraz poznańskich atrakcji

turystycznych

• - darmowe zajęcia z łucznictwa i garncarstwa

• - opłaceni przewodnicy

• - koszt wyjazdu 145 zł. (100 zł. dopłacone jest z Duszpasterstwa ministrantów)

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.


Email address *
Imię i nazwisko
Your answer
Data urodzenia
MM
/
DD
/
YYYY
Miejsce urodzenia
Your answer
Pesel
Your answer
Adres zamieszkania
Your answer
Numer telefonu
Your answer
E-mail
Your answer
Wezwanie parafii
Your answer
Imię i nazwisko Księdza Opiekuna
Your answer
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms