Prezent dla Ojca Świętego Jana Pawła II
W związku z jubileuszem 100-lecia urodzin Świętego Jana Pawła II Gmina Kalwaria Zebrzydowska chce przypomnieć postać Świętego Jana Pawła II i oddać mu należyty hołd.

Święty Jan Paweł II to osoba, która najmocniej rozsławiła Kalwarię Zebrzydowską, dzięki niemu możemy dziś mówić, że nasze miasto jest sercem duchowym i religijnym Województwa Małopolskiego i Archidiecezji Krakowskiej.

Jednym z takich działań jest organizacja Koncertu „W hołdzie Ojczyźnie i Pani Kalwaryjskiej” w Sanktuarium Kalwaryjskim w dniu 25 czerwca 2020 r.

Samorząd Kalwarii Zebrzydowskiej chce, by św. Jan Paweł II został patronem miasta. Radni już uchwałę, w której zwrócili się do metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego o poparcie ich starań. Inicjatorem idei ustanowienia patronatu św. Jana Pawła II nad Kalwarią Zebrzydowską jest burmistrz Augustyn Ormanty.
Jednak w zamyśle władz miasta jest przygotowanie namacalnego prezentu dla Ojca Świętego Jana Pawła II, który będzie nawiązał do 100 urodzin Papieża Polaka.

Burmistrz Miasta zwraca się do mieszkańców o składanie propozycji trwałego prezentu jakim możemy uczcić 100-lecie urodzin Jana Pawła II.
Burmistrz Miasta zwraca się do mieszkańców o składanie propozycji trwałego prezentu jakim możemy uczcić 100-lecie urodzin Jana Pawła II. *
Captionless Image
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy